Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   29 листопада 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька Автозаводського району м. Кременчука Зіненко Любов Захарівна.
   В колі рідних ювілярку привітали: заступник міського голови В.В. Калашник, заступник голови Автозаводської райради О.І. Климовський, депутат Автозаводської райради С.А. Кулєшов, директор Автозаводського територіального центру Л.Б. Дзюба.
   Любов Захарівна народилася в селі Піски, Козельщинського району, Полтавської області. Працювала вчителькою української мови та літератури в середній школі с. Піски. Пройшла Велику Вітчизняну війну, має статус ветерана праці. Ювілярці вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 700 гривень, цінні подарунки, квіти.
 

   В місті Полтаві відбувся гала-концерт переможців обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе» участь в якому брали обдаровані діти з особливими потребами, в тому числі і вихованці Зінківського дитячого будинку-інтернату.
   У відкритті заходу взяла участь перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Степанівна Черняк.
 

   Головним управлінням праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації на виконання рішення колегії від 30.08.2011 року проводяться виїзні робочі семінар-наради на базі місцевих управлінь праці та соціального захисту населення з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо призначення державних соціальних допомог. В ході семінарів обговорюються питання призначення субсидій та різних видів соціальних допомог населенню області.
   25 листопада 2011 року на базі Гадяцького управління праці та соціального захисту населення проведено вищевказаний семінар-нараду для спеціалістів Гадяцького, Зінківського, Котелевського, Диканського управлінь.
   28 листопада семінар-нараду проведено в місті Комсомольську для спеціалістів Комсомольського міського управління праці та соціального захисту населення, управлінь Крюківської та Автозаводської районних у місті Кременчуці рад, Кременчуцького, Глобинського та Козельщинського райуправлінь.

   З 21 по 25 листопада 2011 року проведено попередній розгляд та узгодження проектів районних та міських програм зайнятості населення на 2012-2013 роки обласною робочою групою у складі: Ткаленка В.О.- заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА, Кудрі Ю.О. – першого заступника директора обласного центру зайнятості, Козубенко Ю.М. - начальника відділу розвитку територій та конкурентоспроможності економіки Головного управління економіки облдержадміністрації, Таран В.М. – начальника відділу статистики, моніторингу та прогнозування обласного центру зайнятості, Попової Л.О. - головного спеціаліста відділу оплати праці та врегулювання соціально-трудових відносин Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Бедюха Р.В. - головного спеціаліста відділу функціонування аграрного ринку, харчової та переробної промисловості, розвитку сільської місцевості Головного управління агропромислового розвитку, Крещика Л.В. - головного спеціаліста відділу промисловості управління промисловості, транспорту та зв'язку Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.
   Під час попереднього розгляду вказаних проектів акцентовано увагу на соціально-економічному розвитку районів і міст області та їх вплив на збереження існуючих та створення нових робочих місць. Звернуто увагу на заходи щодо активного сприяння зайнятості громадян, які потребують соціального захисту і не здатні конкурувати на ринку праці, розвитку зайнятості на селі, підприємницької діяльності та самозайнятості населення області, а також орієнтації молоді на актуальні на ринку праці професії та спеціальності.
   В ході обговорення обласною робочою групою надані пропозиції та зауваження з метою покращення програмного продукту та подальшого винесення на розгляд сесій районних та міських рад.

   25 листопада 2011 року у заступника міського голови Полтави О. П. Борисенко проведено нараду щодо створення Центру соціальної адаптації бездомних громадян.
   У нараді взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Степанівна Черняк, яка зазначила щодо актуальності питання бездомності громадян в Полтаві та області.
   В ході наради обговорено проблему бездомності та хід її вирішення при відкритті Центру соціальної адаптації бездомних громадян, що найближчим часом запрацює у виділеному приміщенні по вулиці Шевченка міста Полтави.

 

   В Україні спостерігається явище «старіння» нації, тому люди похилого віку в майбутньому стануть основною групою клієнтів соціальної роботи. Особливості та методи професійної соціальної роботи із даною групою клієнтів передбачають роботу, яка базується на засадах поваги до людської особистості, загальнолюдських цінностях гуманізму та прав людини. Крім того, професійна соціальна робота має певне законодавче регулювання, що зобов'язує кожного соціального працівника знати його особливості та вимоги, що актуальні сьогодні. На сьогодні можна спостерігати різноманітні підходи та методи роботи із даною групою клієнтів, що активно використовуються як в Західній Європі так і в умовах сучасної соціальної роботи в Україні. В сучасних умовах розвитку суспільства, соціальні працівники мають володіти як стандартним набором технік роботи із певною групою клієнтів так і специфічними інноваційними методами, які підвищують ефективність роботи із відповідною групою клієнтів. Спеціалісти не можуть мати достатній інформаційний рівень, якщо не проходять систематичних підвищень кваліфікацій чи навчально-інформаційних тренінгів, оскільки робота із клієнтами потребує постійного оновлення знань та опанування нових методик роботи. Тому впровадження даного курсу дасть можливість практикуючим працівникам установ, що надають соціальні послуги людям похилого віку підвищити свій рівень знань щодо особливостей соціальної роботи із відповідною групою клієнтів, ознайомитись із інноваційними методами роботи та дізнатись про методи профілактик професійного «вигорання», яке притаманне саме працівникам, що працюють із людьми похилого віку без відриву від практичної діяльності.
   Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 03.08.2011 року № 304 «Про проведення апробації підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання завідувачів відділень соціальної допомоги вдома та середнього медичного персоналу в соціальних установах та закладах Полтавської області» в жовтні 2011 року в місті Полтаві було відкрито курси підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання для працівників установ соціального захисту Полтавської області. Апробація здійснюється Мінсоцполітики України спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників сфери управління Мінпраці, із залученням фахівців школи соціальної роботи імені В.І. Полтавця Національного університету «Києво-Могилянська академія».
   Курси проводяться для молодших медичних працівників інтернатних установ та завідувачів відділень соціальної допомоги вдома територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Для проведення апробації Полтавська область визначена як така, що має одну з найбільш розгалужених мереж територіальних центрів соціального обслуговування, їх відділень (філій відділень) не тільки в районних центрах, а й безпосередньо у громадах. Це дозволяє забезпечити адресність та якість надання соціальних послуг, своєчасне виявлення та врахування потреб конкретних осіб, які знаходяться на соціальному обслуговуванні.
   24 листопада 2011 року на базі Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці відбулось підведення підсумків проведених курсів підвищення кваліфікації. Проведено презентацію та обговорення робіт, які отримали високу оцінку представниками Міністерства соціальної політики України та фахівцями школи соціальної роботи імені В.І. Полтавця Національного університету «Києво-Могилянська академія».
   Тестуванням перевірено рівень опанованих знань. Спеціалісти, що навчались, отримали свідоцтва про закінчення курсів.
 
 

   21 листопада 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька села Вороньки Чорнухинського району Науменко Мотрона Олексіївна.
   В колі рідних ювілярку вітали: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Б.П. Галушко, голова Чорнухинської районної державної адміністрації А.В. Бойко, голова Чорнухинської районної ради О.І. Кривенко, заступник голови Чорнухинської райдержадміністрації А.Г. Боровик, начальник управління праці та соціального захисту населення Чорнухинської райдержадміністрації О.В.Молдаван, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Н.Б.Шацька, голова районної ради ветеранів Ю.М. Бойко, голова Вороньківської сільської ради А.В. Басенко.
   Життєвий шлях Мотрони Олексіївни розпочався з села Вороньки Чорнухинського району, в якому вона й дотепер проживає. Пам'ятає довгожителька й роки війни, й післявоєнне голодне життя. За велінням долі зосталась Мотрона Олексіївна в рідному селі, де знайшла своє кохання, народила та виховала двох дітей, працювала в колгоспі ім. Карла Маркса на різних роботах.
   Ювілярці вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 500 гривень, подарунки, квіти. (фото додається)
 

   17 листопада 2011 року заступником голови обласної державної адміністрації О.М. Ковалем та першим заступником начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк здійснено робочу поїздку до Лубенського району, в ході якої перевірено роботу управління праці та соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації.
   Відмічено позитивну роботу вищезазначеного управління в частині призначення субсидій населенню області. Призначення субсидій за спрощеним порядком проводиться на належному рівні, подані документи опрацьовуються протягом одного дня, черги на подання заяв відсутні.
   Також керівники області відвідали та перевірили роботу Високотополянського психоневрологічного будинку-інтернату, де на повному державному утриманні проживає 157 жінок. Відзначено позитивну роботу підсобного господарства будинку-інтернату, яке на 100 % забезпечує підопічних молоком та м'ясом та значно економить бюджетні кошти.
 

    16 листопада 2011 року о 14.00 під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Коваля проведено засідання обласної спостережної комісії на якій обговорено питання стану працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Адже, як зазначив Олександр Коваль запорукою соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі є їх працевлаштування.
   Перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення - заступник голови обласної спостережної комісії Ніна Черняк надала детальну інформацію щодо діяльності районних спостережних комісій.
   В ході наради запропоновано провести позачергове засідання обласної спостережної комісії в селекторному режимі за участю голів спостережних комісій райдержадміністрацій, міськвиконкомів та районних у містах рад, включити до постанови обласної спостережної комісії зобов'язати обласний центр зайнятості повідомляти щоквартально спостережні комісії про осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не звернулись за допомогою в працевлаштуванні, та запланувати виїзне засідання спостережної комісії до 69-ї виправної колонії м. Кременчука.

   16 листопада 2011 року під головуванням Віце-прем'єр-міністра - Міністра соціальної політики України С.Л. Тігіпка проведена селекторна нарада з питання організації роботи щодо призначення громадянам субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
   У нараді взяли участь заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації О.М. Коваль, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк, відповідальні спеціалісти Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, представники Головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, ВАТ «Полтавагаз», ПАТ «Полтаваобленерго», ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».
   На нараді розглянуто питання щодо організації роботи по призначенню субсидії громадянам на опалювальний період 2011/2012 років та вирішення проблемних питань, які виникають у ході проведення зазначеної роботи.
   У ході наради Полтавська область відмічена в числі кращих областей з питання організації роботи з прийняття заяв та призначення населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.
   Станом на 15 листопада 2011 року за призначенням субсидії на опалювальний період 2011/2012 років до органів праці та соціального захисту населення області звернулося 34896 сімей, призначена субсидія 33486 сім'ям.
   Всього з початку року за призначенням субсидії звернулося 72940 сімей, призначена субсидія 69061 сім'ї, у тому числі за рішенням комісії 9316 сім'ям.

   16 листопада 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька села Бурти Кременчуцького району Глушко Катерина Степанівна.
   В колі рідних ювілярку привітали: голова Кременчуцької районної державної адміністрації Ю.О. Нагорний, сільський голова А.В. Самойлюк.
   Вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, матеріальну винагороду в сумі 500 гривень, подарунки, квіти.

 

    Відбулося засідання обласної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби під головуванням голови обласної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби, заступника голови облдержадміністрації О.М. Коваля. На засіданні розглядалися питання:
   1. Про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадян, які мають релігійні переконання, в разі придатності до військової строкової служби.
   2. Про перегляд рішення обласної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби від 27 грудня 2010 року стосовно відмови в направленні на альтернативну (невійськову) службу Антонцю Є.О.
    Питання розглянуті та прийняті відповідні рішення.

 

   О 10.00 в зеленій залі обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Коваля відбулась нарада щодо організації роботи установ соціального захисту в області та визначення основних завдань в системі.
   В роботі наради взяли участь : начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк, заступники начальника Головного управління С.В. Матуйзо, О.В. Ткаленко, заступники голів райдержадміністрацій, міських та районних рад, які ведуть соціальні питання, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директори територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   В ході наради обговорено актуальні питання соціального захисту населення. Зокрема, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Коваль наголосив на прийнятті конкретних рішень щодо підприємств-боржників з заробітної плати, погашенні заборгованості по внескам до пенсійного фонду. На особливому контролі знаходиться в області й питання легалізації заробітної плати. При цьому Олександром Ковалем відмічено кращу роботу Кременчуцької та Лубенської влади щодо питання погашення зарплатних боргів.
   У своєму виступі начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко торкнулась питання призначення субсидій населенню області та поставила чіткі завдання начальникам рай(міськ)управлінь до 1 грудня 2011 року завершити призначення субсидій та повідомити кожного громадянина в письмовій формі щодо суми призначеної субсидії. Також звернуто увагу на питання правильності та дотримання термінів призначення субсидій та всіх інших видів соціальних допомог.
   Обговорено питання розроблення обласної та районних Програм по соціальному захисту інвалідів, порядку отримання візків для інвалідів-візочників, оздоровлення та соціального захисту чорнобильців.
   Начальником Головного управління наголошено на тісній співпраці управлінь з громадськими організаціями чорнобильців щодо вирішення соціальних питань.
   Питання роботи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) знаходиться на особливому контролі Головного управління, адже допомоги потребують тисячі одиноких престарілих громадян області левова частка яких є інваліди. Обговорено проблемні питання та прийнято конкретні рішення щодо покращення роботи в даному напрямку.
 

 

   10 листопада 2011 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан наповнення бюджету Пенсійного фонду України в Полтавській області та погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах області".
    У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, Державної податкової адміністрації в Полтавській області, Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, сектору з питань банкрутства у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, керівники підприємств-боржників, арбітражні-керуючі.
    В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.
    Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль дав доручення галузевим управлінням облдержадміністрації вжити заходів щодо сприяння проведенню процедур банкрутства на підприємствах, які знаходяться в галузевому підпорядкуванні, в оптимальні терміни.
    Також дано доручення арбітражним керуючим та керівникам підприємств-боржників щодо прискорення темпів погашення заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України та зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.

 

   8 листопада 2011 року сторічний ювілей відзначила жителька м. Полтави Шабаліна Анастасія Кузьмівна. В колі рідних ювілярку привітали вітальною листівкою від Президента України, голови Полтавської облдержадміністрації, Октябрської районної у місті Полтаві ради. Вручено цінні подарунки, квіти.

 

   8 - 9 листопада 2011 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено робочий семінар-нараду з начальниками відділів бухгалтерського обліку районних управлінь праці та соціального захисту населення щодо планування та використання коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання всіх видів пільг, субсидій та державної соціальної допомоги.

 

   Начальником Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмилою Корнієнко проведено зустріч з головою Полтавської обласної організації УТОГ Леонідом Усенком та обговорено питання щодо підготовки обласної Програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на період до 2014 року та координації роботи з соціального захисту інвалідів, забезпечення їх засобами реабілітації.

 

   1 листопада 2011 року працівники соціальної сфери області відзначали своє професійне свято – День соціального працівника.
   Привітати представників соціальної сфери завітали заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, перший заступник голови обласної ради Володимир Онищенко, секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач. Окрім привітань кращі соцпрацівники отримали грамоти та нагороди.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в системі органів праці та соціального захисту населення області на сьогоднішній день працює 3113 чоловік, з них соціальних працівників - 1839. За 9 місяців поточного року територіальними центрами соціального обслуговування надано соціальних послуг майже 94 тисячам громадян, через управління праці та соціального захисту населення соціальну державну допомогу отримують понад 390 тисяч громадян.
   У 2011 році через систему соцзахисту на реалізацію 30 програм спрямовано понад 1 мільярд 400 мільйонів гривень, з них з державного бюджету – 1 мільярд 230 мільйонів, з обласного – 73 мільйони, ще понад 100 мільйонів гривень спрямовано з місцевих бюджетів.
   Завдяки системній роботі облдержадміністрації та райдержадміністрацій, органів соціального захисту населення та організацій – надавачів житлово-комунальних послуг забезпечено виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2010 № 621 "Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг".
   Програмою житлових субсидій в області охоплено 10 відсотків сімей (всього сімей в області 611,0 тис.)
   У серпні 2010 року субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримувало 11 тис. сімей, на кінець 2010 року – 63 тис. сімей.
   В області запроваджено моніторинг за станом оформлення субсидій для оплати житлово-комунальних послуг громадянам.
   На 2011 рік передбачено 80,0 млн. грн. (в тому числі 77,3 млн. грн. – на оплату житлово-комунальних послуг, 2,7 млн. грн. – на придбання твердого палива та скрапленого газу).
   В поточному році за призначенням субсидії до органів праці та соціального захисту населення вже звернулося 66 тис. сімей, призначено субсидію – 63 тис. сім'ям.
   Пріоритетними напрямками роботи над якими на сьогоднішній день працюємо є питання прийняття обласної комплексної програми по соціальному захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, яка буде перспективним, конкретним та реальним планом роботи по розширенню нових видів соціальних послуг. Програма передбачає відкриття нових відділень по наданню соціальної реабілітації і соціально-побутових послуг безпосередньо в сільських населених пунктах, покращення співпраці з громадськими організаціями, заходи по працевлаштуванню осіб з інвалідністю, вирішення проблеми доступності до об'єктів інфраструктури населених пунктів області. Впровадження в стаціонарних установах системи соціального захисту населення енергозберігаючих технологій з метою забезпечення належних та комфортних умов проживання підопічних. Охоплення реабілітаційним процесом дітей-інвалідів, які мешкають в усіх районах області.