Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Кабінет Міністрів України постановою № 1057 від 31.10.2012 вніс зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями – з метою його удосконалення.
   Так, врегульовано норму щодо обов'язкової реєстрації членів сім'ї, яким передається керування автомобілем в Україні, і уточнено чинну норму пункту 15 Порядку щодо повернення інваліду частини сплачених за автомобіль (7 або 30 % з урахуванням ступеню зносу автомобіля) коштів при його достроковому поверненні державі, наприклад, при влаштуванні до будинку-інтернату. К
   Крім того, внесеними змінами передбачено надання права користування автомобілем двом членам сім'ї для інвалідів війни та інвалідів І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Раніше таке право надавалося лише одному члену сім'ї.
   А от норму щодо визначення Кабінетом Міністрів марки автомобілів, які закуповуються для інвалідів державою, із Порядку взагалі вилучено, оскільки вона суперечить Закону України "Про здійснення державних закупівель".

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2012 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн.
   Станом на 01.11.2012 пільгою на надання пільг з послуг зв'язку скористалося 45,5 тис. осіб, придбано 519 путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни, проведено 87 капітальних ремонтів інвалідам війни.
   26 листопада поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,9 млн. грн.


   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот здійснюється надання ряду пільг та житлових субсидій населенню.
   На 2012 рік на надання пільг та субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг Полтавській області затверджено 341,0 млн. грн.
   Станом на 01.11.2012 за надані пільги та субсидії з оплати-житлово-комунальних послуг проведено розрахунків на загальну суму 220,7 млн. грн.
   За 10 місяців 2012 року надано пільг 261,9 тис. осіб та призначено житлових субсидій 55,4 тис. сімей.
   26 листопада 2012 року профінансовано грошовими коштами частину субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню з оплати житлово-комунальних послуг у сумі 1,7 млн. грн.


 

   29 листопада 2012 року у заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації В. Пархоменка відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та головами обласних громадських Чорнобильських організацій, на якій розглядалося питання виконання програми «Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки» та проведення заходів до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня 2012 року.
   Перший заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.Черняк доповіла про хід виконання «обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки» у поточному році та перспективи збільшення видатків на соціальний захист громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема на : медичне забезпечення, санаторно-курортне лікування, адресну допомогу вдовам громадян постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи в проекті обласної програми на 2013 рік.


   29 листопада 2012 року Кабінетом Міністрів України проведено всеукраїнську селекторну нараду щодо сум кредиторської заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, в розрізі бюджетних установ станом на 27 листопада 2012 року.
   Участь у нараді взяла перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Н.С. Черняк.


 

   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та згідно «порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.200р. № 1192 (зі змінами), проведено 26.11.2012 року фінансування коштів в загальній сумі 1608, 4 тис. грн.. на виплату щомісячної грошової допомоги особі, які проживає разом з інвалідом чи групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним за листопад 2012 року.
   Виплата допомоги проводиться підприємствами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   27 листопада 2012 року в місті Полтаві відбувся гала-концерт переможців обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе» серед дітей з особливими потребами метою якого є створення умов для культурного та естетичного розвитку дітей з особливими потребами, виявлення, підтримка та розвиток творчих здібностей.
   Участь у відкритті гала-концерту взяла перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк.
   Серед переможців та учасників гала-концерту представлено й колектив Зіньківського дитячого будинку-інтернату.

 

   26 листопада 2012 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк в ході якої заслухано інформацію заступника директора Департаменту С.В. Матуйзо щодо стану призначення населенню області субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період 2012-2013 років.
   На особливому контролі залишається питання щодо призначення та виплати різних видів соціальної допомоги жителям області, вручення крісел-колісних людям з обмеженими фізичними можливостями за індивідуальним замовленням, підготовка до відзначення Міжнародного дня інвалідів.

 

   З 19 по 23 листопада 2012 року за ініціативою Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбулись курси підвищення кваліфікації в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій для завідувачів відділень організації надання адресної грошової та натуральної допомоги територіальних центрів соціального обслуговування області.
   В ході заслуханих лекцій, теоретичних та практичних занять слухачі курсів мали змогу обмінятися досвідом та підвищити знання та вміння щодо виконання завдань соціальної політики України та реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича.
   По закінченню курсів слухачі отримали сертифікати підвищення кваліфікації.

 

   З метою ефективної реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича питання щодо забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває на постійному контролі Департаменту праці та соціального захисту населення.
   До області здійснюється активна поставка технічних та інших засобів реабілітації від підприємств-виробників. На сьогоднішній день до регіону поставлено 1151 од. крісел колісних та 2106 од. засобів реабілітації.
   Доставка засобів реабілітації та засобів пересування до осіб з інвалідністю здійснюється Сервісним центром із забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів разом із міськ(рай)управліннями праці та соціального захисту населення.

 

   16 листопада 2012 року відсвяткувала свій сторічний ювілей жителька с.Ставкове Зіньківського району Чипенко Феодосія Омелянівна.
   Ювілярку привітали голова районної ради Ващенко С.В., директор територіального центру Косяк Л.І., голова ради ветеранів Прислонський В.П., сільський голова.
   Були вручені подарункові набори від райдержадміністрації, районної ради та сільської рад, квіти, вітальні листівки та матеріальну допомогу.

 

   16 листопада 2012 року під головування заступника голови обласної державної адміністрації О.Коваля відбулося засідання обласної Координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей, в ході якого розглянуто питання щодо організації роботи бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2012-2013 років.
   Участь у засіданні взяли члени обласної Координаційної ради, Директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. Корнієнко, заступник міського голови м. Кременчука В. Калашник, начальник Територіального управління МНС України в Полтавській області Р. Кириленко та Директор Центру адаптації бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі Р. Дрозд.
   Вирішено активізувати роботу та провести заходи щодо соціального захисту бездомних осіб на час холодів з метою недопущення замерзання під час сильних морозів.

 

   16 листопада 2012 року відбулось засідання колегії Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації в ході якої розглянуто питання підсумків роботи органів праці та соціального захисту населення щодо реалізації державної політики у сфері оплати праці, у тому числі забезпечення своєчасної виплати заробітної плати, та щодо підсумків проведеної роботи по підготовці установ системи соціального захисту до роботи в осінньо-зимовий період.
   В ході засідання колегії начальником Головного управління – головою колегії Л.В. Корнієнко зазначено що в результаті співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування всіх рівнів, контролюючих та правоохоронних органів утримується стійка тенденція до зменшення заборгованості із заробітної плати. За оперативними даними на 01.11.2012 року загальна заборгованість становить 12,1 млн. грн., що на 7,9 млн. грн. (39%) менше, порівняно з початком поточного року.
   Поставлено завдання тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Не менш актуальним питанням є підготовка стаціонарних установ області до осінньо-зимового періоду. Обговорено стан заготівлі продуктів харчування, дотримання температурного режиму, проведення вакцинації проти грипу підопічних будинків-інтернатів.
   Начальником Головного управління поставлено чіткі завдання тримати на особливому контролі умови проживання одиноко проживаючих громадян, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіальних центрів та організувати роботу щодо проведення відповідними службами обстежень, додаткових інструктажів по експлуатації газових, опалювальних приладів. З настанням холодів забезпечити безперебійне функціонування пунктів роздачі гарячої їжі, банків одягу, взуття, білизни зимового асортименту, засобів та приладів для обігріву бездомних осіб на випадок надзвичайних ситуацій

 

   Відповідно до Указів Президента України від 01.10.2012 № 569/2012, № 571/2012, № 572/2012 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 247 жінкам області присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».
   Територіальними управліннями праці та соціального захисту населення сформовані особові справи та проведені призначення одноразової винагороди матерям-героїням відповідно до вищезазначеного Указу.
   Винагорода обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.
   У 2012 році розмір одноразової винагороди становить 10730 грн.
   Для здійснення виплати відповідно до зазначеного Указу в область 14.11.2012 року надійшли кошти в повному обсязі, фінансування проведено територіальними управліннями праці та соціального захисту населення.
   Виплата зазначеного виду допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків відповідно до поданих заяв осіб, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

 

   14 листопада 2012 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення спільно з благодійною асоціацією «Світло надії» проведено семінар-тренінг на тему «Організація роботи з уразливими групами населення щодо своєчасного виявлення хворих на ТБ» за участю першого заступника начальника Головного управління Н.С.Черняк, керівників та соціальних працівників відділень територіальних центрів соціального обслуговування м.Полтави та Полтавського району.
   Метою семінару є підвищення ефективності у роботі з уразливими групами населення щодо своєчасного виявлення хворих на ТБ з метою поліпшення епідемічної ситуації, зниження показників захворюваності та смертності від туберкульозу.

 

   26 вересня 2012 року Урядом прийнято постанову № 908 "Про підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни та деяких інших осіб, яким виповнилось 100 і більше років", яка набула чинності 9 жовтня 2012 року.
   Вказаною постановою встановлено, що ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", яким виповнилось 100 і більше років виплата підвищень (надбавок) до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, передбачених зазначеними Законами, здійснюється у потрійному розмірі.
   Іншим особам, яким виповнилося 100 і більше років, встановлюється підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у розмірі 20% прожиткового мінімум, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність (171,20 грн.).
   Перерахунок підвищень (надбавок), призначених відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань", а також встановлення підвищення у розмірі 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги проводиться по матеріалах особових справ автоматизованим способом, без звернення громадян.

 

   13 листопада 2012 року у конференц-залі Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації за участю першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Черняк Н.С. відбулось засідання круглого столу «Перспективи розвитку паліативної допомоги в Полтавській області» в ході якого висвітлено ряд важливих питань.
   У своєму виступі Черняк Н.С. наголосила на перспективі розвитку системи закладів, що надають соціальні послуги населенню у процесі становлення паліативної допомоги.

 

   12 листопада 2012 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої розглянуто питання щодо вакцинації підопічних та працівників стаціонарних установ системи соціального захисту населення області.
   За інформацією в.о.начальника відділу стаціонарних установ Хоменко Ю.В. станом на 12.11.2012 проведено вакцинацію в стаціонарних відділеннях – 100 %, в будинках-інтернатах -80%.
   Не менш актуальним залишається питання стану призначення житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний період 2012/2013 років.
   За інформацією заступника начальника Головного управління С.В. Матуйзо ведеться щоденний моніторинг стану призначення житлових субсидій на опалювальний період.

 

   В Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 листопада 2012 року, залишок необхідної суми – 12 листопада 2012 року (1 транш).
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення після надходження субвенції проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі.
   Також відповідно до «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 81 в області щомісячно проводиться виплата допомоги.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 7 листопада 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення проведено фінансування коштів для здійснення виплати зазначених допомог в обсязі, що надійшла – 1102,1 тис. грн.
   Одночасно зазначаємо, що 8 листопада 2012 року проведено фінансування коштів на виплату компенсації сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 24,8 тис. грн., компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в розмірі 2430,4 тис. грн.
   Виплата державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   8 листопада 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Полтавського міськвиконкому.
   Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Володимир Ткаленко надав детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області на 01.11.2012 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь ОДА та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють повне погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах до кінця 2012 року, та визначалися шляхи їх вирішення.
   В обговоренні взяла участь заступник міського голови м.Полтави з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко.
   Також, заступник голови облдержадміністрації звернув увагу присутніх на необхідності визначення шляхів погашення зарплатних боргів на економічно неактивних підприємствах області.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.

 

   07 листопада 2012 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення спільно з Міністерством соціальної політики за участі представників Українського центру соціальних реформ проведено навчальний семінар з начальниками відділів грошових виплат та компенсацій, державними соціальними інспекторами районних управлінь праці та соціального захисту населення з питань застосування нових підходів в оцінюванні доходів громадян, які звертаються за призначенням соціальної допомоги.
   В роботі семінару взяли участь: начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Корнієнко Людмила Василівна, заступник начальника Головного управління Матуйзо Світлана Василівна, заступник начальника відділу грошових виплат та компенсацій, пільг та субсидій Черевична Наталія Валентинівна, заступник директора Департаменту державної соціальної допомоги, начальник відділу стратегії адресної соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Голубенко Тетяна Григорівна, к.е.н, спеціаліст впровадження методології оцінювання доходу Українського центру соціальних реформ Нечипоренко Світлана Володимирівна, спеціалісти з впровадження методології оцінювання доходу Українського центру соціальних реформ Васильєв Олександр Анатолійович та Лиса Ольга Василівна.
   На семінарі проведено огляд міжнародного досвіду щодо використання нових методів оцінки доходів при визначенні права на призначення соціальної допомоги та порядок застосування нової методології оцінювання доходів громадян.
   Введення нового порядку оптимізує процес надання населенню різних видів соціальної допомоги, дозволить спростити процедуру та підвищити ефективність оцінювання доходів громадян для визначення права на соціальну допомогу.  

 

   Кабінет Міністрів своєю постановою вносить зміни до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями – з метою його удосконалення. Проект відповідного документа підготували фахівці Мінсоцполітики.
   Так, людям з інвалідністю надано можливість за їхнім бажанням переоформляти безкоштовно у власність автомобілі, якими вони користуються, після закінчення десятирічного терміну експлуатації. Це стосується як придбаних за державні кошти автомобілів, так і отриманих як гуманітарну допомогу.
   Також врегульовано норму про обов'язкову реєстрацію членів сім'ї, яким передається керування автомобілем в Україні, і уточнено чинну норму пункту 15 Порядку щодо повернення інвалідові частини сплачених за автомобіль (7 або 30% з урахуванням ступеня зносу машини) коштів під час його дострокового повернення державі. Наприклад, під час влаштування до будинку-інтернату, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.
   Крім того, змінами передбачено надання права користування автомобілем двом членам сім'ї для інвалідів війни та інвалідів 1 групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. (Як відомо, нині таке право надається лише одному членові сім'ї. І в разі перебування його в лікарні або у відрядженні інвалід не може скористатися автомобілем за допомогою іншого члена сім'ї).
   А ось норму про визначення Кабінетом Міністрів марки автомобілів, які закуповує для інвалідів держава, із Порядку вилучено, оскільки вона суперечить Закону України "Про здійснення державних закупівель".

 

   На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну платну працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках» в області проведена відповідна робота щодо організації робочих груп з опрацювання документів про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
   Розпорядженнями голів райдержадміністрацій та міських голів затверджено склад робочих груп.

 

   5 листопада 2012 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Полтавського міськвиконкому.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області на 01.11.2012 (за оперативними даними).
   Були заслухані звіти начальників галузевих управлінь ОДА та керівників обласних організацій про стан виконання протокольних доручень заступника голови облдержадміністрації, даних на попередніх нарадах.
   Про стан та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах м.Полтави поінформувала заступник міського голови м.Полтави з питань діяльності виконавчих органів Ольга Борисенко.
   Також, про проведену роботу в частині виплати заборгованої заробітної плати колишнім працівникам ДП НАК "Надра України" "Полтаванафтогазгеологія" прозвітувався в.о. директора підприємства Олег Щербина.
   За результатами наради були дані доручення керівникам Головного управління праці та соціального захисту населення, галузевих управлінь облдержадміністрації, обласних організацій тримати на особливому контролі стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області. Вчасно, в межах повноважень, реагувати на випадки порушень термінів виплати поточної заробітної плати.
   Рекомендовано Полтавському міськвиконкому задіяти більш дієві заходи впливу з метою ефективного погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про результати виконання доручень, даних під час наради, заступник голови облдержадміністрації зобов'язав виконавців інформувати у встановлені терміни Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації для контролю виконання.