Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   
   28 листопада 2014 року відбулась колегія Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо питання роботи Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів в області.
   Поставлено завдання щодо організації проходження реабілітаційного процесу в Центрах реабілітації дітей-інвалідів, та відпрацювання питання задоволення потреби в засобах реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів із числа переселенців із зони АТО та тимчасово окупованої території АРК.
 


 


   26 листопада 2014 року відбулося засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є.
   В засіданні прийняли участь представники: Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Державного архіву в Полтавській області, Головного управління юстиції в Полтавській області, обласних громадських об'єднань "Фонд інвалідів Чорнобиля" та "Союз Чорнобиль".
   Розглянуто 7 пакетів документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято рішення підготувати 7 довідок про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження.


 


   25 листопада 2014 року в облдержадміністрації в.о. голови облдержадміністрації Пругло О.Є. проведено засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, за участі представника обласної прокуратури Савенка О.А.
   В ході засідання заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г. надала детальну інформацію щодо стану погашення зарплатних боргів та виплати поточної заробітної плати за жовтень поточного року на підприємствах області.
   Станом на 01.11.2014 заборгованість на економічно активних підприємствах становила 14,1 млн.грн., що складає 51% до загальнообласного боргу. При цьому, 91% (12,9 млн.грн.) заборгували 6 економічно активних підприємств: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 4,2 млн.грн., ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 3,8 млн.грн., ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,6 млн.грн., ПАТ "Галещинамашзавод" - 943 тис.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 741 тис.грн., Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" - 568 тис.грн.
   Тому на засіданні обговорено ситуацію щодо шляхів виходу підприємств з кризового стану, перспектив погашення зарплатних боргів та заслухано звіти:
   - заступника директора ТОВ "Гадячсир" Дяченка П.В.;
   - директора ПАТ "Галещинський машинобудівний завод сільськогосподарських машин та обладнання" Коваленка В.І.;
   - директора ДП ДАК "Хліб України" "Миргородський комбінат хлібопродуктів №1" Носенка Д.С.
   - керуючого санацією ДП "СГП "Березівське" Агафонова О.Ю.
   В обговоренні проблем, що унеможливлюють погашення зарплатних боргів, у визначенні шляхів та перспектив погашення заборгованості активну участь взяли представники галузевих департаментів облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
   За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати та упередження виникнення зарплатних боргів на підприємствах області.


 


   25 листопада 2014 року під головуванням в. о. голови, першого заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругло проведено Раду з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2014-2015 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні ради взяли участь члени ради, заступник міського голови м. Полтава О. П. Борисенко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кременчуцької міської ради О. Г. Дзюба, заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області О. М. Лисенко та керівник Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі Р. А. Дрозд.
   За підсумками Ради прийнято ряд рекомендації, які надіслані для виконання.


 


   Кабінетом Міністрів України 1 жовтня 2014 року прийнято постанови № 509 та № 505, якими врегульовано питання щодо обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та надання таким особам щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
   Для постановки на облік та реєстрації в Єдиній інформаційній базі даних кожній повнолітній особі, яка переміщується, необхідно звернутися особисто із заявою до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування. Заява заповнюється на підставі документа, що посвідчує особу та реєстраційного номеру облікової картки платника податків. У день подання заяви управлінням праці та соціального захисту населення безоплатно видається довідка про взяття на облік. Неповнолітні діти зазначаються у довідці одного з батьків.
   Для призначення допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються .
   До заяви про виплату грошової допомоги додаються такі документи: - копія свідоцтва про одруження; - копія свідоцтв про народження; - письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї; - згода на обробку персональних даних.
   Грошова допомога призначається з дня звернення та виплачується терміном не більш ніж шість місяців.
   Грошова допомога не призначається у разі, коли: - будь-хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; - у володінні сім'ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску; - будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (12180 грн.).
   Грошова допомога надається у таких розмірах: - для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі 884 гривні на одну особу (члена сім'ї); - для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
   Загальна сума допомоги на сім'ю не може перевищувати 2 400 гривень.
   Надання допомоги припиняється: - подання уповноваженим представником сім'ї заяви про припинення виплати грошової допомоги; - якщо у складі сім'ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період — припиняється. - зняття з обліку особи, яка переміщується; - виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.
   За додатковими роз'ясненнями щодо надання щомісячної адресної допомоги необхідно звертатися до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання чи перебування.
   При виникненні будь-яких питань щодо надання соціальних гарантій звертайтеся за телефоном обласної безкоштовної «гарячої лінії»: 0-800-500-620


 


   20 листопада 2014 року в приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбувся Гала-концерт переможців обласного фестивалю дитячої творчості «Повір у себе» в якому взяли участь вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.
 


 


   В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за листопад 2014 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 153898 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 117 650;
 • - малозабезпечені сім'ї – 17 122;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 367
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 759.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 103,48 млн.грн.
     5 та 20 листопада 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     З метою підтримки малозабезпечених верств населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги змінено порядок призначення житлових субсидій.
     З 1 жовтня 2014 року визначення обов'язкового відсотка платежу сім'ї за житлово-комунальні послуги здійснюється для кожної сім'ї індивідуально.
     Згідно з удосконаленим порядком призначення житлових субсидій, з метою забезпечення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян державою збільшено соціальну норму житла, на яку буде надаватися житлова субсидія (13,65 кв. м площі на одну особу та додатково 35,22 кв. м на домогосподарство, тобто 48,87 кв. м на одну особу).
     За субсидією може звернутися будь-яка особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні, і на яку відкрито особові рахунки.
     Право на субсидію мають громадяни, які оплачують комунальні послуги більше, ніж визначений Кабінетом Міністрів обов'язковий розмір платежу.
     Порядок звернення за житловою субсидією залишився незмінним. Як і раніше, для її призначення необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. При цьому необхідно надати довідку про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також заповнити бланки заяви та декларації про доходи і майновий стан. Пенсіонери мають заповнити лише заяву та декларацію. Інші документи, що необхідні для надання субсидії, збираються безпосередньо спеціалістами управління.
     З початку опалювального сезону станом на 18 листопада 2014 року до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 39,0 тис. сімей.
     Одночасно звертаємо увагу, що субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу (електроенергії), що використовуються для індивідуального опалення, надається на опалювальний період починаючи з місяця звернення за її призначенням. У разі коли оплата послуг з централізованого опалення проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом, субсидія призначається на зазначений період починаючи з місяця звернення за її призначенням. Як виняток, за умови звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона надається на весь опалювальний період.


   


     20 листопада 2014 року перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк взяла участь в засіданні комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.
     Заслухано звернення Департаменту щодо перерозподілу лімітних асигнувань між обласними громадськими організаціями ветеранів та інвалідів на 2014 рік. Подання щодо перерозподілу вирішено позитивно.


   


      19 листопада 2014 року перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Н.С. Черняк взяла участь у плановому засіданні Громадської ради при облдержадміністрації з питання щодо виконання вимог чинного законодавства щодо соціального захисту інвалідів.
     У своєму виступі Ніна Степанівна Черняк зазначила: на обліку в органах соціального захисту населення перебуває 82,1 тис. осіб з інвалідністю, з них 6,7 тис. інвалідів війни, 4,4 тис. дітей-інвалідів. В області за допомогою інвалідних візків пересувається 4036 осіб з інвалідністю, у т.ч. 267 – дітей-інвалідів.
     Соціальний захист інвалідів в Україні здійснюється за декількома державними програмами.
     В Україні на реалізацію бюджетної програми, що передбачає здійснення протезування інвалідів в поточному році передбачено 7 млн. грн.
     20 жовтня 2014 року Верховною Радою України збільшено видатки Державного бюджету 2014 року на соціальний захист та протезування учасників антитерористичної операції на 9,1 млн. грн.
     Відповідно до отриманих направлень на протезування, виданих органами соціального захисту, учасники АТО мають змогу звернутися до будь-якого медичного закладу, який здійснює протезування.
     У Полтавській області протезування даної категорії населення забезпечує Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.
     В Україні на реалізацію бюджетної програми, що передбачає здійснення протезування інвалідів в поточному році передбачено 7 млн. грн.
     20.10.2014 Верховною Радою України збільшено видатки Державного бюджету 2014 року на соціальний захист та протезування учасників антитерористичної операції на 9,1 млн. грн.
     З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, підвищення рівня соціальної захищеності цієї категорії населення в області реалізується Обласна комплексна Програма соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки, затверджена 28 лютого 2013 року рішенням п'ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання (зі змінами).
     Зазначена Програма є комплексною і передбачає ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту осіб з інвалідністю.
     На фінансування Програми у 2014 році затверджено 16454,2 тис. грн. з обласного бюджету.
     Програма охоплює різні категорії осіб з обмеженими фізичними можливостями.
     Так, для надання матеріальної допомоги за рахунок коштів обласного бюджету, в першу чергу особам з інвалідністю, на 2014 рік затверджено 4 400,0 тис. грн.
     Крім того, Програмою передбачено надання різних видів пільг, зокрема, інвалідам-чорнобильцям (безкоштовне забезпечення медикаментами за рецептами лікарів, забезпечення путівками у місцеві санаторії), зміцнення матеріально-технічної бази будинків-інтернатів та інші напрямки.
     Органи праці та соціального населення проводять направлення інвалідів для проходження курсу реабілітації у Центрах професійної реабілітації, яких в Україні 12. У поточному році до зазначених реабілітаційних установ направлено 15 осіб з особливими потребами для здобуття спеціальності. Після проходження навчання видається свідоцтво про набуття професії.
     Місцевими органами праці та соціального захисту населення проводиться супровід по працевлаштуванню осіб з інвалідністю, які пройшли професійне навчання.
     З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення Полтавської області створено 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч), які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що проживають в області.
     Станом на 01.11.2014 року центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 912 дітям-інвалідам, в тому числі 8 дітям-інвалідам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
     Для охоплення більшої кількості дітей-інвалідів реабілітаційними послугами забезпечено направлення дітей-інвалідів з віддалених сільських населених пунктів до територіально наближених центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів на підставі договорів, укладених між районними та міськими радами. В поточному році до реабілітаційного процесу залучено 306 дітей-інвалідів з сільських районів.


   


      З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 535 "Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції" Мінсоцполітики відкрито рахунки для надання одноразової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, які перебувають у складних життєвих обставинах:


     1. Для зарахування коштів в національній валюті(гривні):
     Міністерство соціальної політики
     ЄДРПОУ – 37567866
     рах.31252301178737 в Державній казначейській службі України, м.Київ
     МФО 820172.


     2.Для зарахування коштів в євро та доларах США:
     Міністерство соціальної політики України
     ЄДРПОУ – 37567866
     Рах.25302020054709 в АТ «Укрексімбанк» м.Києва
     МФО 322313.
     Просимо підтримати ініціативу Мінсоцполітики, приєднавшись до благодійної акції.


   


     В липні 2014 року Верховною Радою України ухвалено зміни до законодавства щодо статусу та забезпечення соціальної підтримки військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) та працівникам Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв'язку, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов'язаних із запобіганням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) та перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівникам підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення (далі - учасники АТО). Забезпечення учасника АТО технічними та іншими засобами реабілітації в Україні
     Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (далі – Порядок забезпечення ТЗР).
     Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій та лікарсько-консультативних комісій.
     Основні види ТЗР:

 • – протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
 • – спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);
 • – засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);
 • – допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);
 • – меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).
     Куди звертатися:
     Учасник АТО або його законний представник подає документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.
     Перелік необхідних документів для отримання ТЗР:
 • – паспорт (копія та оригінал);
 • – ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 • – рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;
 • – витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).
     Працівники органів соціального захисту населення:
 • – нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР;
 • – ознайомлять з каталогами ТЗР;
 • – ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР;
 • – видадуть направлення на забезпечення необхідними ТЗР.
     Учасник АТО (його законний представник) обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.
     На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги. Забезпечення учасника АТО протезуванням (ортезуванням) за кордоном
     Механізм протезування (ортезування) учасників АТО за кордоном визначено Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення (здійсненні заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням і припиненням терористичної діяльності) і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 518 (далі – Порядок протезування (ортезування) за кордоном).
     Порядком протезування (ортезування) за кордоном передбачено безоплатне забезпечення учасників АТО протезуванням (ортезування) виробами підвищеної функціональності за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО та супроводжуючої особи (у разі потреби).
     Куди звертатися:
     Учасник АТО або його законний представник подає документи особисто або надсилає поштою на адресу Служби: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.
     Перелік документів, які подаються до Служби:
 • заява;
 • копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 • копія ідентифікаційного коду (крім фізичних осіб, які відмовилися від отримання ідентифікаційного коду та мають відповідну відмітку у паспорті);
 • направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321, яке учасник АТО отримує у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної ради за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);
 • висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні (ортезуванні);
 • витяг з історії хвороби;
 • фото- та відеоматеріали кукси та наявного об'єму рухів. Етапи оформлення документів: 1. Експертною групою, утвореною при Службі, оформляється експертний висновок щодо протезування (ортезування) учасника АТО за кордоном. 2. Міністерством соціальної політики приймається остаточне рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном. 3. Укладання тристороннього договору між Службою, учасником АТО (його законним представником) та закордонним надавачем послуг. 4. Підготовка учасника АТО до протезування (ортезування) за кордоном здійснюється у клініці УкрНДІпротезування (м. Харків) або в інших закладах охорони здоров'я. 5. Підготовка документів, необхідних для відправки учасника АТО за кордон. За детальною інформацією стосовно забезпечення технічними засобами реабілітації звертатися до Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації: 36023, м. Полтава, вул. Ціолковського, 47 тел.: (0532) 68-12-34 (0532) 68-12-76


 •  


     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за жовтень 2014 року в повному обсязі за напрямками використання:

 • - компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування 12091 одержувачам на загальну суму 2 405,6 тис. грн.;
 • - компенсація сім'ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1937 одержувачам на загальну суму 134,3 тис. грн..
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація - це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.


 •  


     Питання погашення зарплатних боргів не втрачає своєї актуальності.
     За оперативними даними на 01.11.2014 загальна заборгованість по області становила 27,7 млн.грн.
     За структурою: на економічно активних підприємствах - 14,1 млн.грн. (51%); на підприємствах-банкрутах - 13,1 млн.грн. (47%); на економічно-неактивних - 528 тис.грн. (2%). Для розв'язання цієї проблеми органами виконавчої влади всіх рівнів здійснено комплексні заходи та встановлена жорстка система контролю за їх виконанням. Протягом жовтня повністю погасили зарплатні борги на 3 підприємствах на загальну суму 898,5 тис.грн., а саме: - ПАТ "Полтавахіммаш" - 686,7 тис.грн.; - Учбово-виробниче підприємство Полтавського УВО "Електроконтакт" УТОС (Пирятинський район) - 144,9 тис.грн; - Полтавська філія Міжрегіональної Академії Управління персоналом - 66,9 тис.грн.
     На 5 підприємствах сума боргу зменшилася на 680 тис.грн.
     На виплату заробітної плати працівникам ДП "Полтавський облавтодор" та його філій спрямовано 3,2 млн.грн.
     Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств станом на 01.11.2014 залишаються: - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 4,2 млн.грн. (директор Лисаченко В.Ф.); - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 3,8 млн.грн. (директор Іщенко В.В.); - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,6 млн.грн. (директор Денисенко О.Л.); - ПАТ "Галещинамашзавод" - 943 тис.грн. (директор Коваленко В.І.); - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 741 тис.грн. (директор Луценко А.В.).
     З метою прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати щодекадно проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість відслідковувати ситуацію з виплатою заробітної плати по кожному підприємству, виявляти загрози можливого виникнення заборгованості, оперативно реагувати на факти порушень виплати поточної заробітної плати. Для забезпечення сталої роботи підприємств надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості.


   


     Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги
     Сьогодні на державному рівні визначено три гарантії державної підтримки при оплаті за житлово-комунальні послуги – це пільги, Програма житлових субсидій і з 1 липня 2014 року впроваджено новий вид надання соціальної підтримки – компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
     Пільга – це повне або часткове звільнення певних категорій осіб від оплати за отримані послуги або надання додаткових послуг (переваг).
     Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім'ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг. Визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання, з урахуванням пільг, та обов'язковим відсотком платежу.
     Компенсація – це вид допомоги, який визначається як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги.
     Станом на 01.11.2014 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 463,6 тис. осіб пільгових категорій.
     У зв'язку з початком опалювального періоду Департаментом праці та соціального захисту населення запроваджено моніторинг стану призначення житлових субсидій на опалювальний період.
     З початку опалювального сезону до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 32,3 тис. сімей.
     Призначення субсидії здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
     Департаментом праці та соціального захисту населення проведено моніторинг роботи управліннь праці та соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації та виконкомів Октябрської, Київської, Ленінської районних рад м. Полтави щодо своєчасності та правильності призначення субсидії.
     При перевірці особових справ щодо правильності призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг порушень не встановлено.
     З метою недопущення черг в рай(міськ)управліннях праці та соціального захисту населення області запроваджено попередній запис громадян.
     У той же час документи громадян, які не мають можливості самостійно звернутися за призначенням житлової субсидії, приймаються безпосередньо за місцем їх проживання соціальними працівниками.
     Крім того, станом на 14.11.2014 року за компенсацією додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів звернулося 1211 сімей.


   


     Посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги На даний час на державному рівні діють наступні соціальні гарантії державної підтримки населення при оплаті за житлово-комунальні послуги: пільги, Програма житлових субсидій і з 1 липня 2014 року впроваджено новий вид надання соціальної підтримки – компенсація додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води.
      На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 220,9 тис. осіб, які користуються пільгами при сплаті за житлово-комунальні послуги.
      З початку опалювального сезону до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 32,3 тис. сімей.
     Призначення субсидії здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
     З метою недопущення черг в рай(міськ)управліннях праці та соціального захисту населення області запроваджено попередній запис громадян.
     Департаментом праці та соціального захисту населення запроваджено моніторинг стану призначення житлових субсидій на опалювальний період.
     Проведено моніторинг роботи управліннь праці та соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації та виконкомів Октябрської, Київської, Ленінської районних рад м. Полтави щодо своєчасності та правильності призначення субсидії.
     При перевірці особових справ щодо правильності призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг порушень не встановлено, черги в управліннях праці та соціального захисту населення відсутні.
     Крім того, станом на 14.11.2014 року за компенсацією додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів звернулося 1211 сімей.


   


     13 листопада 2014 року з 14.00 до 15.00 години Міністерством соціальної політики України проведено селекторну нараду щодо виконання норм постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції».
     Участь в селекторній нараді взяла перший заступник директора Департаменту Н.С. Черняк.
     Станом на 13 листопада 2014 року в області перебуває 13952 переселенця із зони антитерористичної операції та 505 осіб із тимчасово окупованої території Крим та м. Севастополя.
     Органами праці та соціального захисту населення області забезпечено постійний прийом громадян за місцем їх тимчасового перебування та розгляд їх звернень. Із загальної кількості осіб, які звернулись 1382 виплачуються державні соціальні допомоги, 323 надано матеріальну допомогу.


   


     У зв'язку з початком опалювального періоду Департаментом праці та соціального захисту населення запроваджено моніторинг стану призначення житлових субсидій на опалювальний період.
     З початку опалювального сезону станом на 12 листопада 2014 року до органів праці та соціального захисту населення за призначенням субсидії звернулося 32,3 тис. сімей.
     Призначення субсидії здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход.
     Департаментом праці та соціального захисту населення 12.11.2014 року проведено моніторинг роботи управління праці та соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації щодо своєчасності та правильності призначення субсидії.
     При перевірці особових справ щодо правильності призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг порушень не встановлено.
     З метою недопущення черг в рай(міськ)управліннях праці та соціального захисту населення області запроваджено попередній запис громадян.
     У той же час документи громадян, які не мають можливості самостійно звернутися за призначенням житлової субсидії, приймаються безпосередньо за місцем їх проживання соціальними працівниками.
     Крім того, станом на 13.11.2014 року за компенсацією додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів звернулося 1170 сімей.


   


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту.
     Так, 12 листопада 2014 року з Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти:

 • на виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг -6 650,5 тис. грн.;
 • на виплату одноразової грошової допомоги особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року – 60,9 тис. грн.
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат зазначеній категорії громадян.


 •  


     12 листопада 2014 року начальником відділу стаціонарних установ Міщенко І.А. та головним спеціалістом відділу стаціонарних установ Боровиком С.О. проведена перевірка якості надання соціальних послуг інвалідам та громадянам похилого віку, які обслуговуються Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення виконкому Ленінської районної у м.Полтаві раді.
     Відвідано, за місцем проживання, 5 підопічних, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома. Також, проведено перевірку діяльності відділень соціально-побутової адаптації та соціально-медичних послуг, надані методичні рекомендації щодо організації діяльності відділень територіального центру соціального обслуговування.


   


     Станом на 01.11.2014 у Полтавській області нараховується 165 осіб поранених під час проведення антитерористичної операції.
     4 особи, учасника АТО потребують протезування. В області встановлено чіткий облік осіб, з числа учасників АТО, які потребують протезування.
     На сьогодні спрощено механізм щодо оформлення документів на протезування учасників АТО. Протезування вказаних осіб здійснюється без оформлення інвалідності.
     Для цього необхідно звернутися за місцем реєстрації або фактичного проживання до управління соціального захисту та подати наступні документи:

 • - паспорт (копія та оригінал);
 • - ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 • - рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;
 • - витяг з наказу командира військової частини або довідка про обставини травми, видана начальником територіального підрозділу, з відомостями про участь в антитерористичній операції.
     З початку жовтня двом особам, з числа учасників АТО, проводиться протезування, згідно направлень управлінь праці та соціального захисту населення. Ще двом особам буде видано направлення на протезування після проходження ними повного курсу лікування та отримання відповідних медичних висновків.
     В Україні на реалізацію бюджетної програми, що передбачає здійснення протезування інвалідів в поточному році передбачено 7 млн. грн.
     20.10.2014 Верховною Радою України збільшено видатки Державного бюджету 2014 року на соціальний захист та протезування учасників антитерористичної операції на 9,1 млн. грн.
     Середня вартість протезу становить 200 тис.грн.
     Відповідно до отриманих направлень на протезування, виданих органами соціального захисту, учасники АТО мають змогу звернутися до будь-якого медичного закладу, який здійснює протезування.
     У Полтавській області протезування даної категорії населення забезпечує Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство.
     Виробничі потужності підприємства дозволяють виготовляти 4344 одиниці протезно-ортопедичних виробів щорічно. На базі підприємства діють стаціонар первинного та складного протезування, ательє по наданню малоскладної протезно-ортопедичної допомоги, виїзні медико-технічні бригади та сервісні центри з ремонту та технічного обслуговування засобів реабілітації.


 •  


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 10 листопада 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,2 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за жовтень місяць:

 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.


 •  


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за листопад 2014 року.
      Всього в області перебуває на обліку 166 прийомних сімей та 37 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 501 дитина.
      Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,68 млн. грн.
      07.11.2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
      Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     7 листопада 2014 року в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті відбулось відкриття меморіальної дошки на честь колишнього директора інтернату О.В. Синяговського.
     Під керівництвом Олексія Синяговського будинок-інтернат перетворився на справжнє дитяче містечко, у якому забезпечено все не тільки для медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів, а й для дозвілля та відпочинку вихованців.
     За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток соціальної сфери, впровадження нових форм і методів соціального захисту населення області О.В. Синяговський був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери України».
     Але найбільшим його надбанням було слово «батько», яким до нього зверталися вихованці інтернату – діти, які, в більшості, не мають власних батьків. Адже дитячі серця по-справжньому вміють відчувати любов та доброту.
   


   


     7 листопада 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала та перевірила роботу Зіньківського територіального центру соціального обслуговування.
     Проведено зустріч із трудовим колективом та відвідувачами територіального центру щодо права на отримання субсидії та компенсації.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за листопад 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 152446 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 116 624;
 • - малозабезпечені сім'ї – 16 790;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 297
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 735.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 88,65 млн.грн.
     5 листопада 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.


 •  


     В області вживаються необхідні заходи щодо недопущення затримки призначення (продовження) виплат державних допомог особам, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
     Виплата соціальних допомог за фактичним місцем проживання проводиться на підставі електронної справи.
     На даний час в області державні допомоги за фактичним місцем перебування отримують 1394 осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
     Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» органами праці та соціального захисту населення проводиться робота щодо взяття на облік переміщених осіб та призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
     Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1053-р від 30.10.2014 затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.
     Станом на 5 листопада 2014 року в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, зареєстровано 8389 осіб, з них 4305 сім'ї. Вже призначено допомогу 3620 сім'ям на загальну суму 6,6 млн. грн.