Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   30 листопада 2015 року відбулась апаратна нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
   В ході наради обговорено питання надання житла сім'ям загиблих учасників АТО, оздоровлення демобілізованих учасників АТО, покращення умов проживання підопічних будинків-інтернатів, стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

 

До уваги підприємств, установ, організацій!


   4 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 911 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105".
   Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України затверджені зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі - Порядок).
   Відповідно до змін у Порядку компенсація здійснюється підприємствам, установам, організаціям, у межах середнього заробітку працівників, які починаючи з:
   18 березня 2014 року були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
   8 лютого 2015 року були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
   11 червня 2015 року були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом.
   Для отримання компенсації підприємствам, установам та організаціям необхідно подати до управлінь праці та соціального захисту населення звіти нового зразка відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 911 від 04.11.2015 (зразок звіту додається).
   Контактні телефони Департаменту: 63-28-72, 63-28-60, 099-782-77-31.


   Додаток 1
    до Порядку

ЗВІТ
про фактичнi витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним
   на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації,
   на особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення
    кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення
    мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на
   військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з
    військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу
    у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом _________________________________________________________________ (найменування пiдприємства, установи, органiзацiї) у __________________ 20____ року (мiсяць) ______________________________________________________________ (найменування i мiсцезнаходження органу соцiального захисту населення)

Прiзвище, iм'я та по батьковi Посада (професiя) Компенсація з бюджету середнього заробітку (нарахована середня заробітна плата) Найменування вiйськового комi-сарiату, (військової частини) дата i номер наказу про призов, звiльнення Примiтка
                        
                        

МП     Керiвник                        __________          ___________________
                                                    (пiдпис)               (iнiцiали, прiзвище)
           Головний бухгалтер     __________          ___________________
                                                    (пiдпис)               (iнiцiали, прiзвище)
Погоджено
МП     Вiйськовий комісар
          (Командир військової частини)       __________          ___________________
                                                                        (пiдпис)                 (iнiцiали, прiзвище)

«___» _______________ 20__р.


 

   В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду за листопад 2015 року.
   На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 156 500 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • сім'ї з дітьми – 115 253 осіб;
 • малозабезпечені сім'ї – 19 848 осіб;
 • інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 908 осіб;
 • тимчасову допомогу на дітей – 3 742 осіб;
 • по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду – 1 749 осіб.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 124 210,5 тис. грн..
     5 та 20 листопада 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою КМУ № 256.

 •  

  Урядом внесено зміни до державних соціальних нормативів споживання житлово-комунальних послуг

     3 листопада 2015 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 842, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», якою, у свою чергу, затверджено соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, в межах яких надаються пільги та житлові субсидії населенню.
     Згідно із новоприйнятими змінами встановлено:
     диференційовані за періодами часу обсяги електричної енергії у разі використання її для індивідуального опалення;
     соціальний норматив на теплову енергію у разі використання її для централізованого опалення (теплопостачання) для абонентів, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку;
     коригуючі коефіцієнти для розрахунку витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення для 1 – 2 поверхових (1,073), 3 – 4 поверхових будівель (0,626) та будівель на 5 і більше поверхів (0,422) в розрізі регіонів України;
     соціальні нормативи користування послугами з вивезення рідких побутових відходів.
     З метою своєчасного перерахунку призначених житлових субсидій (з урахуванням змін), громадяни можуть звернутися до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення для уточнення інформації щодо поверховості будинку.
     Звертаємо увагу, що зміни державних соціальних стандартів в умовах опалювального сезону 2015 – 2016 років торкнуться, в першу чергу:
     1) споживачів, які проживають у житлових будинках, в яких розташовано дві чи більше квартири та використовують природний газ для індивідуального опалення;
     2) споживачів, що проживають у 3 – 4 поверхових житлових будинках та будинках 5 і більше поверхів, з централізованим опаленням та ті, які використовують природний газ та електричну енергію для індивідуального опалення;
     3) споживачів, будинки чи квартири яких оснащено приладами обліку.

   

     26 листопада 2015 року в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є. відбулося засідання комісії з питань забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції за рахунок коштів державного бюджету.
     У роботі комісії взяли участь представники обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів, керівники районних державних адміністрацій, представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.
     В ході засідання були обговорені основні напрямки роботи спрямовані на реалізацію державних програм забезпечення житлом сімей загиблих учасників антитерористичної операції та військовослужбовців з числа інвалідів І-ІІ групи, які брали участь в АТО.
     В рамках державної програми, районними державними адміністраціями та виконкомами міст обласного значення вже придбано житло 10 сім'ям, в тому числі 9 сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції та 1 сім'ї інваліда ІІ групи. Продовжується робота щодо придбання житла ще 13 сім'ям учасників антитерористичної операції.

   

      25 листопада 2015 року в облдержадміністрації за участі представників Головного управління Національної поліції у Полтавській області, обласної прокуратури, Кременчуцького міськвиконкому, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
      Станом на 01.11.2015 загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах. установах, організаціях області складала 35,4 млн.грн., в тому числі на економічно активних підприємствах – 17,3 млн.грн. (17 підприємств).
      При цьому, 94% (16,5 млн.грн.) заборгували сім економічно активних підприємств: ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 9 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" - 3,4 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 1,1 млн.грн., ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 966 тис.грн., Приватний ВНЗ "Кременчуцький університет економіки, інформаційних технологій, управління" - 937 тис.грн.,ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" - 696 тис.грн.,ТОВ "Електромонтаж 410" - 445 тис.грн.
      Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за жовтень поточного року на підприємствах області станом на 24.11.2015 (за оперативними даними) проінформувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
      За оперативними даними моніторингу, станом на 24.11.2015 статистичний борг на 01.11.2015 погашено на двох та зменшено на восьми економічно активних підприємствах області в цілому на загальну суму 2,4 млн.грн.
      На засіданні розглянута ситуація з виплатою заробітної плати:
 • на підприємствах м.Кременчука;
 • на ТОВ "Гадячсир";
 • ТОВ "Техмолпром";
 • ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр";
 • ПрАТ "Будівельне управління №9" "Полтаванафтогазбуд";
 • ДНТП "Бурова техніка";
 • ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка".
      Розглянуто матеріали перевірок дотримання законодавства про працю Управлінням Держпраці у Полтавській області державних підприємств "Лубнигеодезія" та "Полтавський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою".
      За результатами засідання визначені конкретні завдання, спрямовані на прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати.
   

 •  

     Станом на 20.11.2015 року звернулося за призначенням субсидій (з урахуванням сімей, яким субсидія продовжується автоматично) - 278 тис. сімей, що становить 46,4 % від сімей у регіоні.
     Призначено житлових субсидій 265,5 тис. сім'ям, що становить 95,5% від сімей, які звернулися за її призначенням.
     У жовтні 2015 року завершено проведення автоматичного перерахунок розміру субсидії на опалювальний сезон. Середній розмір субсидії у жовтні 2015 року склав 1043,92 грн.
     Звертаємо увагу, що у разі звернення із заявою про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох місяців з початку опалювального сезону субсидія призначається з початку сезону.

   
  Важливо знати для одержувачів субсидій

     Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. При цьому, оскільки плата за опалення проводиться лише в опалювальний період, розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня) та на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня).
     Управліннями праці та соціального захисту населення проведено автоматичний перерахунок розміру субсидії на опалювальний сезон.
     Всі сім'ї, яким призначено субсидію, отримали повідомлення про розміри нарахованої субсидії на опалювальний сезон.
     В повідомленні про надання субсидії крім персональних даних зазначається розрахунок розміру субсидії та обов'язкової плати, в межах соціальних норм, по всім видам житлово-комунальних послуг, які отримує сім'я.
     Так, наприклад:
   

     Вказані у повідомленні дані несуть слідуючу інформацію:
     ① - "Соціальна норма" – тобто, в даній графі зазначається інформація про соціальні нормативи, визначені законодавством, в межах яких надається субсидія. Зокрема, соціальна норма, визначена законодавством для послуги опалення: 13,65 кв.метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на сім'ю (48,87 кв. метра – на сім'ю з однієї особи, 62,52 кв. метра – на сім'ю з двох осіб, і т.д.).
     ② – "Сума субсидії" – вказано призначений розмір субсидії окремо по кожній послузі, тобто це сума коштів, яка перераховується управліннями праці та соціального захисту населення підприємствам надавачам житлово-комунальних послуг.
     ③ - "Обов'язкова плата" – сума коштів, яку повинна сплачувати сім'я за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.
     Тобто, за житлово-комунальні послуги необхідно сплачувати обов'язкову плату, зазначену в гр. ③.
     Якщо сім'я використала (спожила) за оплачуваний період житлово-комунальні послуги понад встановлені норми, до обов'язкової плати зазначеної в гр. ③ необхідно додатково сплатити вартість послуг, спожитих понад соціальну норму.
     Зверніть увагу, якщо у вас послуги обраховуються лічильником, і загальна сума спожитих послуг менша, ніж обов'язкова частка, оплату необхідно проводити по фактичному обсягу спожитої послуги за відповідний період.
     Крім того, зазначаємо, що сума субсидії, яку було переказано управліннями праці та соціального захисту населення на рахунки організацій надавачів житлово-комунальних послуг для оплати наданих послуг, в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується організаціями надавачами житлово-комунальних послуг як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу сім'ї, на наступні розрахункові періоди.
     Додатково повідомляємо телефони організацій - надавачів житлово-комунальних послуг:
     КП «Полтававодоканал» - 61-28-21; 61-60-73.
     ПАТ «Полтаваобленерго» - 0-800-210-312 (цілодобово).
     ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» - 51-04-55 (багатоканальний).
     ТОВ «Полтавагаз Збут» - 0-800- 502-103; 50-01-12;50-11-45.
     У разі неотримання повідомлення про надання субсидії просимо звернутися за телефоном обласної безкоштовної гарячої лінії:
      0-800-500-620.

   

     В області забезпечена своєчасна виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду за листопад 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 156 500 одержувачів зазначених видів виплат, в тому числі одержують допомогу:
 • - сім'ї з дітьми – 115 253 осіб;
 • - малозабезпечені сім'ї – 19 848 осіб;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 908 осіб;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 742 осіб;
 • - по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розгляду – 1 749 осіб.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 124 210,5 тис. грн..
     5 та 20 листопада 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою КМУ № 256.

 •  

     У ході виконання бюджетної програми "Компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період" у листопаді поточного року міськими(районними) управліннями праці та соціального захисту населення отримано з державного бюджету та направлено підприємствам, установам та організаціям області 7,3 млн.грн. компенсації у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 року № 105). Станом на 20.11.2015 виплачена компенсація згідно усіх звітів, поданих до органів соціального захисту населення. З початку поточного року державою компенсовано витрат підприємствам області на загальну суму 61,8 млн.грн.
     З метою забезпечення виконання в області постанови Кабінету Міністрів України № 911 від 04.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105" установами соціального захисту населення проводиться широка інформаційно-роз'яснювальна робота.

   

     19 листопада 2015 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругло проведено Раду з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2015-2016 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
     У засіданні ради взяли участь в.о. директора Департаменту праці та соціального захисту населення Н.С.Черняк, заступник міського голови м.Полтава О.П. Борисенко, заступник начальника Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області О.М.Лисенко, заступник директора Полтавського обласного центру зайнятості Ю.О.Кудря та керівник Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі О.В.Чикурова.
     За підсумками Ради прийнято ряд рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям та міськвиконкомам для виконання.

   

     18 листопада 2015 року відбулась робоча нарада з питань координації роботи з внутрішньо переміщеними особами участь в якій взяла перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Н.С. Черняк.
     За період з жовтня 2014 року по 17 листопада 2015 року в Єдину інформаційну базу даних про ВПО взято на облік 30 тисяч осіб, з яких 10 тисяч 200 – працездатних, 5 тисяч 900 – дітей, 1 тисяча 500 – інвалідів, 12 тисяч 400 - пенсіонерів.
     На сьогодні відповідно до Постанови КМУ № 505 щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання отримують більше 16 тисяч сімей. Державні соціальні допомоги отримують 2895 сімей внутрішньо переміщених осіб.
     В області діє Обласна комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. У 2014-2015 роках матеріальну допомогу надано 425 сім'ям, на загальну суму 302,20тис. грн..

   

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів країни від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по листопад 2015 року в повному обсязі.
     16 листопада 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 6978 сімям за листопад 2015 року на суму 6,9 млн. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

     17 листопада 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками рай(міськ)управлінь щодо забезпечення реалізації в області Постанови Кабінету Міністрів України № 911 від 04.11.2015 та внесення змін до Порядку компенсації підприємствам, установам та організаціям середнього заробітку працівників, які проходять військову службу та окремих питань надання населенню житлових субсидій.

   

  До уваги підприємств, установ, організацій!


     4 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 911 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 105".
     Зазначеною постановою Кабінету Міністрів України затверджені зміни до Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом (далі - Порядок).
     Відповідно до змін у Порядку компенсація здійснюється підприємствам, установам, організаціям, у межах середнього заробітку працівників, які починаючи з:
     18 березня 2014 року були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
     8 лютого 2015 року були прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану;
     11 червня 2015 року були призвані на строкову військову службу, а також призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом.
     Для отримання компенсації підприємствам, установам та організаціям необхідно подати до управлінь праці та соціального захисту населення звіти нового зразка відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 911 від 04.11.2015 (зразок звіту додається).
     Контактні телефони Департаменту: 63-28-72, 63-28-60, 099-782-77-31.


     Додаток 1
      до Порядку

  ЗВІТ
  про фактичнi витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним
     на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації,
     на особливий період або прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення
      кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення
      мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на
     військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з
      військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу
      у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом _________________________________________________________________ (найменування пiдприємства, установи, органiзацiї) у __________________ 20____ року (мiсяць) ______________________________________________________________ (найменування i мiсцезнаходження органу соцiального захисту населення)

  Прiзвище, iм'я та по батьковi Посада (професiя) Компенсація з бюджету середнього заробітку (нарахована середня заробітна плата) Найменування вiйськового комi-сарiату, (військової частини) дата i номер наказу про призов, звiльнення Примiтка
                          
                          

  МП     Керiвник                        __________          ___________________
                                                      (пiдпис)               (iнiцiали, прiзвище)
             Головний бухгалтер     __________          ___________________
                                                      (пiдпис)               (iнiцiали, прiзвище)
  Погоджено
  МП     Вiйськовий комісар
            (Командир військової частини)       __________          ___________________
                                                                          (пiдпис)                 (iнiцiали, прiзвище)

  «___» _______________ 20__р.


   

     11 листопада 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено навчальний семінар з директорами будинків-інтернатів області.
     В ході семінару обговорено питання дотримання прав людини та дитини, спираючись на досвід, набутий в інтернатних закладах області. Ставлення до дитини, забезпечення її прав як рівної з дорослими є реальною оцінкою політики держави, стану розвитку суспільства та його духовності – сказано в ході семінару. Дотримання прав людини в частині медичного обслуговування та соціального захисту підопічних інтернатних установ є пріоритетним, ключовим напрямком роботи системи.
   

   

     11 листопада 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено навчальний семінар з директорами будинків-інтернатів області.
     В ході семінару обговорено питання дотримання прав людини та дитини, спираючись на досвід, набутий в інтернатних закладах області. Ставлення до дитини, забезпечення її прав як рівної з дорослими є реальною оцінкою політики держави, стану розвитку суспільства та його духовності – сказано в ході семінару. Дотримання прав людини в частині медичного обслуговування та соціального захисту підопічних інтернатних установ є пріоритетним, ключовим напрямком роботи системи.

   

     11 листопада 2015 року о 14.30 годині під головуванням заступника голови Полтавської облдержадміністрації О.Є.Пругла та з ініціативи Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання «круглого столу» щодо реалізації в області програми житлових субсидій.
     Участь в діалозі взяли: керівники структурних підрозділів ОДА, керівники підприємств-надавачів ЖКП, представники громадськості, сім'ї, що сплачують за житлово-комунальні послуги.
     Керівником Департаменту соцзахисту повідомлено, що станом на сьогодні до управлінь праці та соціального захисту населення звернулись 260 тисяч мешканців області. В минулому ж році одержувачів субсидій було лише 68 тисяч.
     Окремо дано роз'яснення щодо порядку сплати за житлово-комунальні послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.
   

   

     Міністерство соціальної політики України, як головний розпорядник коштів за бюджетною програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" винайшло можливість підвищення з 01.08.2015 року розміру грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадянам, віднесених до 1 та 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2015 рік (наказ Мінсоцполітики від 12.10.2015 № 1006). Розмір щомісячної компенсації на харчування підвищено на 30% і становитиме в Полтавській області для осіб 1 категорії – 401,40 грн., для осіб 2 категорії – 200,70 грн.
     Перерахунок та виплату грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, віднесених до 1 та 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до розмірів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 12.10.2015 № 1006 буде проведено найближчим часом.

   

     Новий напрямок реабілітації учасників антитерористичної операції
     У поточному році вперше впроваджується в дію державна програма «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції».
     Постановою Кабінету Міністрів України № 221 від 31.03.2015 передбачено закупівлю послуг із здійснення реабілітаційних заходів постраждалих учасників антитерористичної операції. Функцію закупівлі покладено на Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. За результатами конкурсних торгів на закупівлю за державні кошти послуг з психологічної реабілітації учасників АТО Службою на сьогодні визначено 4 переможця: ДП «Клінічний Санаторій «Курорт Березівські Мінеральні води» що у с. Березівське Харківської області та ДП «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» що у смт. Сергіївна, Одеської області; Менський саноторій "Остреч" що у місті Мена Чернігівської області та ТОВ "Санаторій "Феофанія" що у місті Київ"Службою продовжується робота щодо укладення договорів з іншими закладами, які надаватимуть послуги з психологічної реабілітації учасникам АТО.
     Органи праці та соціального захисту населення в свою чергу організовують направлення учасників АТО до реабілітаційних установ.
     Для одержання направлення на психологічну реабілітацію учасники АТО можуть звернутися із заявою до рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
     До заяви потрібно додати : - копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни; - копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
     Під час подання копій, обов'язково потрібно надати їх оригінали для огляду.

   

      В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за листопад 2015 року.
      Всього в області перебуває на обліку 169 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 516 дітей.
      Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,93 млн. грн.
      09.11.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
      Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за листопад 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 155345 одержувачів зазначених видів виплат: - сім'ї з дітьми – 114 562; - малозабезпечені сім'ї – 19 479; - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 863; - тимчасову допомогу на дітей – 3 701 - допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1740
     Для здійснення виплати зазначених допомог за листопад 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 109, 2 млн.грн.
     05 листопада 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.