Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   Змінами, внесеними до статті 48 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", розширено категорії осіб, на яких поширюється право отримувати одноразові допомоги та компенсації.
   Набули право на отримання щорічної допомоги на оздоровлення та одноразової компенсація за шкоду заподіяну здоров'ю учасники інших ядерних аварій та військових навчань із застосуванням ядерної зброї, які прирівняні до 1, 2, 3 категорії осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Також мають право на отримання одноразової компенсації в зв'язку з втратою годувальника дружини (чоловіки) померлих годувальників, смерть яких пов'язана з участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 760 затверджено ,,Порядок виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян", яким визначено механізм виплати одноразових виплат, передбачених статтею 48 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   Виплата одноразової компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю та втрату годувальника здійснюється за заявою, поданою заінтересованою особою до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання (перебування) протягом шести місяців з дати встановлення інвалідності або смерті годувальника, в розмірах установлених постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 285 ,,Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України".
   Щорічна допомога на оздоровлення виплачується громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та громадянам які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, віднесеним до 1 категорії, ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та військових навчань із застосуванням ядерної зброї, віднесеним до 2 або 3 категорії та дітям-інвалідам, інвалідність яких пов'язана Чорнобильською катастрофою у розмірах установлених постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 562 ,,Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   Особам, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до Закону України ,,Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та інших законодавчих актів і визнані учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплата одноразової компенсації за шкоду заподіяну здоров'ю або сім'ям у зв'язку з втратою годувальника здійснюється відповідно до одного з таких законодавчих актів залежно від причин заподіяння шкоди здоров'ю або смерті годувальника.

 


   В рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення надається матеріальна допомога малозабезпеченим мешканцям області, які опинилися в складних життєвих обставинах. У 2016 році через комісію обласної державної адміністрації з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню надана допомога 2150 особам в середньому розмірі 750 грн на загальну суму 1596,2 тис. грн..
   На 2016 рік передбачений обсяг фінансування складає 2500тис. грн..

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

   Необхідно відзначити, що тільки в Полтавській області запроваджена послуга щодо оздоровлення демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, та осіб, які у складі добровольчих батальйонів брали участь в антитерористичній операції, а також членів їх сімей. У 2016 році оздоровлено 1526 учасників антитерористичної операції та члени їх сімей ( 769 учасників АТО та 757 членів їх сімей). Загальний обсяг фінансування склав 6,1 млн. грн.
   з районних бюджетів на вказані цілі спрямовано 2,5 млн. грн.

   Вперше в поточному році запроваджено:
   - оздоровлення дітей віком до 7 років загиблих учасників антитерористичної операції разом з матір'ю (батьком, законним представником). На зазначені цілі передбачено 200,0 тис. грн. В області проживає 24 дитини до 7 років загиблих учасників антитерористичної операції. Станом на 17.11.2016 оздоровлено 13 дітей разом із супроводжуючим.
   Крім того, з метою розширення напрямків Програми запроваджено додатково до державної 50-відсоткової пільги надання за рахунок коштів місцевих бюджетів 50-відсоткової пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих учасників антитерористичної операції


 


   1. Субсидію призначено на підставі рішення комісії з урахуванням фактично проживаючих зареєстрованих осіб. Чи потрібно повторно подавати документи для розгляду питання на комісії при призначенні субсидії на наступний термін, якщо не відбулося змін?
   Рішення районної комісії, про призначення субсидії переглядається у разі зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), а також у разі, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги (одноразово), на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
   Тому, у разі відсутності змін розрахунок субсидії на наступний період здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення без повторного прийняття рішення районної комісії.

   2. Чи необхідно повідомляти про зміни, які відбулися у складі зареєстрованих осіб в період отримання житлової субсидії? Про які ще зміни необхідно інформувати органи соціального захисту населення.
   Громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати територіальне управління соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень та надати відповідні документи.
   У разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидія припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни.

   3. Чи підлягає перерахунку розмір призначеної субсидії та у яких випадках?
   Перерахунок субсидії у межах установленого терміну її призначення без звернення громадян здійснюється у разі:
   зміни цін і тарифів на послуги, на оплату яких призначено субсидію;
   встановлення Кабінетом Міністрів України нового розміру частки витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
   коли рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або місцевої держадміністрації встановлено дату початку (закінчення) опалювального періоду, відмінну від дати початку (закінчення) опалювального сезону, на який розраховується субсидія.
   отримання за запитом уточненої інформації про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами, доходи осіб;
   проведення перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі;
   зміни соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами;
   нарахування плати за послугу з централізованого опалення у разі відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря.

   4.Чи маю право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, якщо проживаю в літній кухні?
   Субсидія поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках).
   Законодавство України визначає літні кухні, як господарські будівлі, які є нежитловими приміщеннями.
   Тому, субсидія може бути призначена лише на житловий будинок.


 


   В області відновлена робота щодо укладення Територіальної угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською обласною радою, Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців та Полтавською обласною радою професійних спілок на 2016-2018 роки.
   Структурними підрозділами облдержадміністрації та обласними організаціями опрацьовано проекти Територіальної угоди, розроблені сторонами профспілок та роботодавців.
   За наслідками обговорення в робочих комісіях, взаємних консультацій представників сторін розроблено єдиний проект Угоди.
   Для узгодження питань, що виникли у процесі опрацювання проекту Угоди та підготовки остаточного варіанту для підписання, планується провести консультативну зустріч робочих комісій та повноважних представників сторін соціального діалогу.

 

ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ПАВЛО РОЗЕНКО ПІДПИСАВ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОДЕКС СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

   10 листопада 2016 року у рамках робочого візиту до Ради Європи Віце-Прем'єр-міністра України Павла Розенка відбулася зустріч із заступником Генерального секретаря Ради Європи Габріелою Батайні-Драгоні, під час якої Віце-Прем'єр-міністр України підписав Європейський кодекс соціального забезпечення.
    У ході бесіди Павло Розенко поінформував співрозмовницю про ситуацію із забезпеченням прав внутрішньо переміщених осіб в Україні, хід реформ в соціальній сфері, зокрема, щодо децентралізації влади.
    Підписавши Європейський кодекс соціального забезпечення, Україна, як член Ради Європи, підтвердила рішучість дотримання своїх зобов'язань, взятих при вступі до цієї Організації, а саме принципів демократії, верховенства права та захисту прав людини. Європейський кодекс є орієнтиром європейської моделі соціального забезпечення, заснованої на соціальній справедливості.
    Підписання кодексу підтверджує, що Уряд України спрямовує свої зусилля на повну адаптацію національного законодавства у соціальній сфері до Європейських стандартів, визначених багатосторонніми міжнародними інструментами Ради Європи, якими є Європейська соціальні хартія (переглянута) та Європейський кодекс соціального забезпечення.
    Згідно з положенням статей Європейського кодексу соціального забезпечення, у разі приєднання держави до них, така держава бере на себе зобов'язання надавати соціальну допомогу, зокрема:
 • медичну допомогу захищеним особам у зв'язку із станом здоров'я;
 • допомогу захищеним особам по безробіттю та по старості;
 • допомогу у разі виробничої травми;
 • забезпечення захищеним особам надання допомоги сім'ям з дітьми, а також по вагітності та пологах;
 • допомога по інвалідності та втраті годувальника.

 •  

     Шановні громадяни області! Наближається зимовий період, а значить очікуване зниження температури повітря, що становить загрозу для життя людей без постійного місця проживання.
     Такій категорії осіб дуже важко вижити в зимовий період без визначеного місця ночівлі та харчування.
     В осінньо-зимовий період задля забезпечення запобігання випадків переохолодження чи замерзання безхатченків органами соціального захисту населення зарезервовані ліжко-місця для тимчасового перебування бездомних осіб в осінньо-зимовий період. При територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), що працюють в кожному районі області, зібрано запас одягу на допомогу людям, які потрапили у скрутне матеріальне становище.
     В Полтаві не перший рік допомогу бездомним надає Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. З настанням перших морозів в Полтаві та Кременчуці свою роботу розгорнуть пункти обігріву для бездомних осіб.
     Біда не буває чужою! Допоможіть людині без постійного місця проживання вижити в зимовий період! На сайті Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації в рубриці «Звернення громадян» розміщено інформацію щодо зарезервованих ліжко-місць для безхатченків на зимовий період з вказаними номерами телефонів та адресами розміщення.

   

      В області забезпечена підготовча робота для виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за листопад 2016 року. Всього в області перебуває на обліку 162 прийомних сімей та 41 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 535 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,1 млн. грн.. 07.11.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   


      В області забезпечено проведення виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за листопад 2016 року.
     На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
     Для здійснення виплати вказаних допомог за листопад 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,11 млн. грн..
     7 листопада 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256

   

  Особливості врахування доходів при призначенні субсидії.

     1. За який період враховуються доходи при призначенні субсидії?
     Для призначення субсидії враховується дохід за попередній календарний рік.
     Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року.
     Однак, якщо з заявою про призначення субсидії звертається непрацюючий пенсіонер, який на час звернення не має інших доходів, крім пенсії, до його середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

     2. Які доходи враховуються при призначенні субсидії?
      Для призначення субсидії враховуються нараховані доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб. При цьому до сукупного доходу сім'ї враховуються доходи, нараховані особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи

      3. Який дохід буде враховано одному з повнолітніх членів сім'ї, на якого призначається субсидія, якщо у нього за попередній рік взагалі відсутні доходи?
     Особам, у яких відсутні доходи враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 2756 грн.). В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

     4. Якщо дохід одного з повнолітніх членів сім'ї, на якого призначається субсидія, за попередній календарний рік нижче від прожиткового мінімуму, як будуть враховані такі доходи?
     Особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для працездатних осіб враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 1378 грн.).
     Однак, до розрахунку субсидії включаються фактично отримані доходи у разі отримання: пенсії, допомоги при народженні (усиновленні) дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомоги по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомоги по безробіттю.
     Студентам, які отримують стипендію, враховується фактичний розмір стипендії. Якщо студенти, які навчаються за денною формою навчання, не мають доходів - враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

     5. Якщо у сім'ї, на яку призначається субсидія є діти віком до 18 років – який дохід їм буде враховано?
     Особам, які не досягли 18 років станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи, - до розрахунку субсидії включаються фактично отримані доходи.

     6. Які види доходів не враховуються при призначенні субсидії?
     При призначенні субсидії до доходів не враховуються: сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії та осіб залучених до роботи в комісії; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання, одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності; частина допомоги при народженні (усиновленні) дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова виплата матерям-героїням, державна соціальна допомога на дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження здоров'я, що пов'язане з виконанням трудових обов'язків". Особам, які брали безпосередню участь в АТО, та/або членам їх сімей до доходу не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі в АТО грошове забезпечення та інші виплати.

      Які ще є особливості врахування доходів при призначенні субсидії?
     Для осіб, які перебували на строковій військовій службі протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 698 грн.).
     Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (не отриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 2756 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно трьох і чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян (станом на 31.12.2015 – 4134 грн. та 5512 грн. відповідно). При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності інформацію про які надано ДФС.


   

     З метою удосконалення механізму забезпечення житлом сімей учасників АТО Кабінетом Міністрів України 19.10.2016 прийнято постанову № 719 ,,Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов" (далі - постанова КМУ № 719). Зазначеним рішенням Уряду надано право сім'ям інвалідів війни та загиблих військовослужбовців з числа учасників АТО обрати найбільш прийнятне для них житло та придбати його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої відповідно до Житлового кодексу.
     Постановою КМУ № 719 передбачено, що право на отримання компенсації за належне до отримання житло мають члени сімей загиблих учасників АТО, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, а також інваліди І-ІІ групи з числа учасників АТО, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва.
     На даний час в виконавчих комітетах районних, міських, сільських, селищних рад перебувають на квартирному обліку 17 сімей (9 сімей загиблих учасників АТО та 8 інвалідів ІІ групи), на яких поширюється дія постанови щодо отримання компенсації за належне до отримання житло.
     За вказаною програмою області виділено кошти в сумі 6,4 млн.грн.
     На засіданні комісії з питань забезпечення житлом осіб, які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення та втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, за рахунок коштів державного бюджету, яке відбулося 10.11.2016 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Пругла О.Є., зазначені кошти розподілені та будуть спрямовані міським та районним бюджетам на виплату компенсації 9 сім'ям, які перебувають на обліку в Гадяцькому, Чутівському та Лохвицькому районах, в містах Полтава, Кременчук, Лубни.
     Розгляд заяв на виплату компенсації, розрахунок розміру компенсації та прийняття рішення про її призначення здійснюють уповноважені комісії, створені при райдержадміністраціях, міськвиконкомах, виконкомах районних у містах рад.

   

  СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ РОЗГЛЯНУТО НА СЕЛЕКТОРНІЙ НАРАДІ ПІД ГОЛОВУВАННЯМ ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ В.Б. ГРОЙСМАНА.

     8 листопада 2016 року під головуванням Прем'єр-міністра України В.Б. Гройсмана відбулась селекторна нарада щодо реалізації програми житлових субсидій. Участь в селекторній нараді взяла директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської області Л.В. Корнієнко.
     Враховуючи підвищення вартості комунальних послуг, найважливішим завданням є максимальне охоплення населення області житловими субсидіями. Наразі органами соціального захисту ведеться робота щодо максимального, в стислий термін, проведення перерахунків житлових субсидій на опалювальний період.
     За підрахунками, на сьогодні більше ніж 300 тисячам сімей області буде проведено перерахунок чи вперше призначено субсидію на оплату житлово-комунальних. Роботу по перепризначенню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг плануємо завершити до 12.11.2016.

   

  ПІСЛЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ СУБСИДІЇ В ЦЬОМУ РОЦІ ПЕРЕГЛЯДАТИСЯ НЕ БУДУТЬ, - АНДРІЙ РЕВА

     Про це 27 жовтня заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу, присвяченого зростанню соціальних стандартів у2017 році. «Призначені субсидії переглядатися в цьому році не будуть, оскільки при їх нарахуванні бралися до уваги доходи громадян за 2015 рік», - запевнив Міністр.

   


     1. Субсидія була оформлена на прописаних 3 особи. Син поступив до училища на контракт і на період навчання прописаний у навчальному закладі. Чи потрібно переоформлювати субсидію?

                                                                                                                                                      Володимир Лях,
                                                                                                                                                      Хорольський район

     Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.15), "громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) ..., шляхом подання відповідних документів″. У цьому разі субсидія Вам буде перерахована, виходячи з кількості зареєстованих осіб.

      2.Я проживаю і зареєстрована у будинку, власником якого є мій чоловік. Особові рахунки виписані на мого чоловіка, але він зареєстрований у квартирі за іншою адресою. Чи маю я право на отримання житлової субсидії?

                                                                                                                                                      Наталія Дорошенко
                                                                                                                                                      М. Лубни

     - Так, Ви маєте право на призначення субсидії. Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій (п.6), субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб. Не має значення, на кого відкриті особові рахунки для оплати послуг.

      3. Скажіть, будь ласка, чому мені при місячному доході 1000 грн нарахували субсидію не на всю площу квартири (площа моєї квартири 54,78 м2 ), а субсидію надали тільки на 48,6 м2 . При цьому плата за 5 м2 повинна оплачуватись за повну вартість, що перевищує суму субсидії.

                                                                                                                                              Олександр Безбородько
                                                                                                                                              М. Миргород

     Для сім'ї з однієї особи соціальний норматив площі житла становить 48,87 кв.м. Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, на понаднормову площу житла субсидії можуть призначатися за рішенням місцевих органів влади або утворених ними комісій лише непрацездатним особам, які проживають самі. Якщо ви відноситесь саме до такої категорії осіб, радимо звернутися до місцевого управління соціального захисту населення за фактичним місцем проживання.


   

  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечено проведення виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за листопад 2016 року.
     На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 148,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
     Для здійснення виплати вказаних допомог за листопад 2016 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,11 млн.грн.
     7 листопада 2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проведена установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за листопад 2016 року.
     Всього в області перебуває на обліку 162 прийомних сімей та 41 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 535 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у листопаді 2016 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,1 млн. грн.
     07.11.2016 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків. <

   


     31 жовтня 2016 року в облдержадміністрації за участі представників Головного управління Національної поліції у Полтавській області, Горішньоплавнівського та Кременчуцького міськвиконкомів, підприємств-боржників відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
     Про стан погашення зарплатних боргів та виплати заробітної плати за вересень 2016 року проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Новосад Л.Г.
     Станом на 01.10.2016 загальна заборгованість із заробітної плати склала 28,7 млн.грн., що на 1 млн.грн. менше порівняно з попереднім місяцем. З початку року загальна заборгованість зменшилась на 2,6 млн. грн.
     Працівникам 18 економічно активних підприємств заборговано 11 млн.грн. При цьому, 10,4 млн.грн. (94,7%) зосереджено на семи економічно активних підприємствах: ТОВ "Гадячсир" та його структурних підрозділах – 5,2 млн.грн., ТОВ "Техмолпром" – 2,4 млн.грн., ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" – 889 тис.грн., ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр" – 739 тис.грн., ДНТП "Бурова техніка" − 402 тис.грн., ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури" - 401 тис.грн., ТОВ "Електромонтаж 410" – 343 тис.грн.
     Завдяки заходам, вжитим органами влади спільно з контролюючими та правоохоронними органами, за 9 місяців 2016 року відбулося зменшення заборгованості на економічно-активних підприємствах на 2,6 млн. грн. За оперативними даними моніторингу станом на 01.11.2016 очікується зменшення заборгованості на 1,2 млн.грн. порівняно з попереднім місяцем.
     На засіданні робочої групи детально розглянуто стан погашення зарплатних боргів на найбільш проблемних підприємствах-боржниках області.
     Про ситуацію на підприємствах галузі, перспективи погашення заборгованості із заробітної плати, стан виконання графіків доповіли керівники галузевих департаментів (управлінь) облдержадміністрації, про ситуацію на ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури", ПАТ "Рижівський гранітний кар'єр", Полтавському державному обласному навчально-курсовому комбінаті УДП "Укрінтеравтосервіс", шляхи та перспективи вирішення проблеми погашення зарплатних боргів - керівники підприємств.
     Про результати перевірок стану дотримання норм законодавства про працю в частині забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств-боржників проінформував начальник Управління Держпраці у Полтавській області Щербак С.Л. Рішенням робочої групи рекомендовано Управлінню Держпраці у Полтавській області запровадити щомісячне проведення перевірок на найбільших економічно активних підприємствах-боржниках.
     Про відкриття кримінальних проваджень щодо керівників підприємств-боржників проінформувала представник Головного управління Національної поліції у Полтавській області.
     За результатами засідання перед керівниками галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації поставлені завдання взяти на особистий контроль стан виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, які перебувають в оперативному галузевому підпорядкуванні, посилити взаємодію з центральними органами виконавчої влади у вирішенні питань погашення зарплатних боргів підприємств, які фінансуються з державного бюджету.