Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Андрій Рева: «Найкращий засіб соціальної підтримки і соціальної допомоги – дати людям можливість гідної роботи і гідної заробітної плати»

   Із робочим візитом на Полтавщині побував Міністр соціальної політики України Андрій Рева. Він узяв участь у засіданні «круглого столу» «Нові можливості для кожного: як повернути на ринок праці дієздатних безробітних».
   Також до роботи «круглого столу» долучилися голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, його заступник Олег Пругло, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко, представники Міністерства соціальної політики України, Світового банку в Україні, Державної служби зайнятості, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, а також учасники пілотного проекту «Рука допомоги».
   – Коли сьогодні говоримо про пріоритети у соціальній політиці, маємо відійти від шаблонів, що існують понад два десятиліття у країні. Тільки тоді, коли кожна людина матиме гідну роботу й найголовніше – гідну оплату своєї праці, знатиме, що може успішно реалізуватися, наше суспільство буде заможним і щасливим, – наголосив у вступному слові Андрій Рева.
   Пілотний проект «Рука допомоги» впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Реалізується у трьох областях – Полтавській, Харківській і Львівській. Його мета – вивести малозабезпечені сім'ї та внутрішньо переміщених осіб зі стану бідності шляхом допомоги у працевлаштуванні або у започаткуванні власної справи. Крім того, апробуються механізми пільгового працевлаштування малозабезпечених, передбачені Законом України «Про зайнятість населення», тимчасової зайнятості через оплачувані громадські роботи, а також надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для започаткування власного бізнесу.
   Під час «круглого столу» виступили учасники пілотного проекту, які за його допомогою розпочали свій бізнес. Вони поділилися досвідом започаткування власної справи й розповіли про перспективи діяльності.
   – Проект, який реалізуємо спільно зі Світовим банком, має значення не лише для Полтавщини, а й для всієї України. Опрацьовуємо механізми, які б дозволили нашим людям знайти себе в житті. Найкращий засіб соціальної підтримки і соціальної допомоги – дати людям можливість гідної роботи і гідної заробітної плати. Це можливість для людей реалізуватися творчо, утримувати себе і свою родину, платити податки й почуватися громадянином держави, – пояснив Андрій Рева під час прес-конференції, яка відбулася по завершенні «круглого столу». – Коли особа не має роботи, постійного джерела доходу, звичайно, держава приходить на допомогу і підтримує її. І коли така підтримка триває довго, людина втрачає суспільні зв'язки, можливості, віру в себе. Коли вона тривалий час відірвана від продуктивної праці, це позначається на її житті досить суттєво. І цей проект насамперед має на меті повернути до продуктивної праці людей, які тривалий час не працюють із різних причин, але що важливо, вони хочуть працювати. Ми співпрацюємо з тими особами, які прагнуть повернутися до продуктивної роботи. І в цій діяльності нам активно допомагає Світовий банк. Кошти спрямовуються на підтримку бізнес-проектів, започаткованих самими людьми. Це може бути закупівля обладнання чи допомога в придбанні тих чи інших матеріалів, але в будь-якому разі, хоч ця допомога й обмежена 65 тисячами гривень, вона є тим невеличким стартовим капіталом, який дозволяє людині розпочати власну справу. Нині на Полтавщині 35 осіб долучилися до проекту. Це не так багато, але це тільки початок.
   Андрій Рева поінформував, що пілотний проект «Рука допомоги» мав закінчитися всередині наступного року, але буде продовжений до кінця 2018-го, щоб залучити до участі в ньому якомога більше людей. Полтавську, Харківську й Львівську області, де проваджується ініціатива, назвав передовими регіонами, які активно працюють над залученням людей до продуктивної праці.
   – Думаю, приклад, який нині бачимо в Полтаві, має бути взірцем для інших регіонів, які теж повинні прагнути вирішити основну проблему нашого життя – залучення людей до роботи, – додав Андрій Рева.
   Валерій Головко зазначив, що Полтавщина завжди долучається до реформаторських ініціатив Уряду.
   – Міністерство соціальної політики почало надавати можливість і мотивацію людині реалізуватися. Андрій Олексійович правильно говорить, що людині, яка хоче працювати, держава має підставити плече. На «круглому столі» я говорив про поглиблення цієї програми, розширення її фінансової складової, бо в 65 тисяч гривень складно вкластися, починаючи бізнес. Програма має серйозну перспективу. Думаю, буде дуже добре, коли вона співфінансуватиметься за рахунок бюджетів районів, міст, сіл і об'єднаних територіальних громад. Ми подивимося нашу ресурсну спроможність і теж долучатимемося до ініціативи, – зауважив Валерій Головко. – Сподіваюся, й інші області доєднаються до реалізації цієї гарної ініціативи. Основне, щоб участь у програмі брали усі гілки влади.  

 

22-23 листопада у м. Миргороді під головуванням заступника Міністра соціальної політики О.І. Чуркіної, за участю заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації О.Є. Пругла та директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відбувся дводенний семінар-нарада «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи».

   Захід організований Мінсоцполітики за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ для представників шести областей - Полтавської, Кіровоградської, Черкаської, Сумської, Харківської та Хмельницької. Раніше подібні зустрічі вже відбулися з представниками інших регіонів України. По суті, зібрання в Миргороді, на якому були присутні голови об'єднаних територіальних громад (ОТГ), керівники департаментів соціального захисту населення, служб у справах дітей обласних держадміністрацій, обласних центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Пенсійного фонду України, служб зайнятості, продовжило широке обговорення актуальних питань організації соціального захисту та соціальної підтримки населення в об'єднаних територіальних громадах, започатковане Мінсоцполітики.
   Упродовж двох днів розглянуто питання щодо адміністрування надання послуг з соціальної підтримки та організації «фронт-офісів» для прийому мешканців громади і надання послуг центрами зайнятості й Пенсійним фондом. Йшлося також про контроль за дотриманням законодавства про працю та зайнятість, організацію надання соціальних послуг, забезпечення захисту прав дітей, розвиток молодіжної політики, соціальну підтримку осіб з інвалідністю тощо.
   Власним досвідом організації надання соціальних послуг мешканцям ОТГ поділилися голови об'єднаних територіальних громад зазначених областей.

 

3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДА

   Щороку 3 грудня в Україні, як і у всьому світі відзначається день людей з обмеженими фізичними можливостями. Права інвалідів в нашій державі захищає Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України.
   Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.
   За підрахункам, в Полтавській області наразі проживає 82700 людей з обмеженими фізичними можливостями. Через події на Сході України їх число, нажаль, постійно збільшується. На плечі органів соціального захисту лягає все більше завдань, покликаних вчасно вивчити проблеми та охопити соціальною підтримкою учасників АТО, сімей загиблих учасників АТО.
   В області ведеться активна робота щодо психологічної реабілітації, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням та придбання житла учасникам АТО. Значною підтримкою для даної категорії громадян стало прийняття обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення на 2017-2020 роки.
   На реалізацію Програми з обласного бюджету у поточному році передбачено - 22,2 млн. грн.
   З поточного року розширені напрямки Програми, зокрема, започатковано надання:
   - санаторно-курортних послуг членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів в місцевих санаторіях;
   - щомісячної обласної соціальної стипендії дітям загиблих учасників АТО до 18 років.
   - встановлення на рівні області виплати сім'ям померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС категорії 2 та 3.
   З 2017 року передбачається вільний вибір особою з інвалідністю санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань. Забезпечення путівками проводиться шляхом відшкодування вартості послуг санаторно-курортним закладам на підставі тристоронньої угоди, укладеної між особою з інвалідністю, управлінням соціального захисту населення та санаторієм. На 2017 рік області на оздоровлення осіб із інвалідністю виділено 5,1 млн. грн.. Всього в 2017 році отримають оздоровлення 670 осіб з інвалідністю відповідно до поданих заявок.
   Постійно ведеться робота по забезпеченню інвалідів технічними засобами реабілітації. З початку 2017 року видано 538 одиниць крісел-колісних, 15395 одиниць протезно-ортопедичних виробів, 2123 інших засобів реабілітації. З метою забезпечення громадян засобами реабілітації, до отримання в рамках державної програми, при 33 територіальних центрах працюють пункти прокату засобів реабілітації. Протягом 2017 року в області видано в тимчасове користування засоби реабілітації 3796 особам.
   Особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей учасників антитерористичної операції. Всього в рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей учасників АТО у поточному році області передбачено 16,6 млн. грн. для виплати компенсації на придбання житла 23 сім'ям, в тому числі 8 сім'ям загиблих учасників АТО та 15 сім'ям учасників АТО з інвалідністю II групи.
   Крім людей з інвалідністю в області проживає 4060 дітей-інвалідів. З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів: м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що проживають в області.
   Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда ЛКК, спеціалістами зазначених центрів складається індивідуальний план проведення реабілітації та психологічної корекції дитини-інваліда. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.
   Станом на листопад поточного року Центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 1091 дитині-інваліду.
   Новою формою роботи з дітьми-інвалідами є відкриття на базі Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського денних відділень догляду та реабілітації дітей-інвалідів, що дасть можливість забезпечити їх сімейними формами виховання та одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливість влаштуватися на роботу.
   Всі нові напрямки роботи Департаменту узгоджуються з громадськими організаціями області. Подіваємось, що і подальша тісна співпраця принесе нові результати, спрямовані на покращення соціального захисту людей та дітей з інвалідністю.

 


   В обласній державній адміністрації 27 листопада відбулося засідання комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей.
   В ході засідання, було розглянуто питання щодо розподілу, додаткового обсягу фінансування, затвердженого області розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 № 828-р ,,Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2017 рік".
   Кошти в сумі 2,9 млн. грн. будуть спрямовані міським бюджетам Полтави, Кременчука та бюджетам Полтавського і Пирятинського районів для подальшої виплати управліннями соціального захисту населення грошової компенсації на придбання житла 4 сім'ям учасників АТО, з числа осіб з інвалідністю ІІ групи у порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей".
   Всього в рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей учасників АТО у поточному році області передбачено 16,6 млн. грн. для виплати компенсації на придбання житла 23 сім'ям, в тому числі 8 сім'ям загиблих учасників АТО та 15 сім'ям учасників АТО з інвалідністю ІІ групи.

 

Уряд підвищив на 18% розміри соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів

   Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 року прийняв постанову за №872, якою внесено зміни до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам 9курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».
   Внесеними змінами підвищено розміри соціальних стипендій, зокрема, для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації – з 750 грн. до 890 грн., III- IV рівня акредитації – з 1000 грн. до 1180 грн.
   Для студентів вищих навчальних закладів I–IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, - з 2000 грн. до 2360 грн.
   Підвищений розмір стипендій застосовується з 1 листопада 2017 року. Доплата різниці за листопад буде проведена в грудні поточного року.

 

ПРОФЕСІЙНА АДАПТАЦІЯ УЧАСНИКІВ АТО – ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ

   22 листопада 2017 року в рамках бюджетної програми КПКВК 2505150 "Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням" Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації організовано курси підвищення кваліфікації для учасників антитерористичної операції за спеціальністю "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" за програмою "Основи комп'ютерної грамотності, програмування та веб-дизайну" на базі Міжгалузевого інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів Вищого навчального закладу Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" Під час навчання слухачі курсу ознайомляться не лише з основами програмування та веб-дизайну, до курсу навчання включено також тренінги з розвитку міжособистісних навичок та організація власного бізнесу. Термін навчання складає 1 місяць. По закінченню навчання учасники антитерористичної операції отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації за даним напрямком.

 

Завершується оздоровча кампанія 2017 року громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   На 2017 рік з державного бюджету області на оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастроф виділено 4,2 млн. грн. В рамках доведеного фінансування вже оздоровлено 750 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 47 перебувають на оздоровленні.
   Впроваджений з поточного року новий механізм оплати послуг санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, передбачає надання щорічної грошової допомоги для безготівкового перерахування санаторним закладам компенсації вартості санаторно-курортного лікування в розмірах, затверджених Кабінетом Міністрів України. При цьому громадяни самостійно обирають санаторно-курортний заклад рекомендованого профілю лікування та за бажанням можуть здійснювати доплату за рахунок власних коштів. В поточному році громадянами для оздоровлення обрано 38 санаторно-курортні заклади, в тому числі санаторії Полтавської області.
   Новий підхід до питання оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, сприяв збільшенню на 20 відсотків чисельності громадян, які звернулися до управлінь соціального захисту населення з заявами на отримання санаторно-курортного лікування у 2018 році. Всього з заявами до 15 жовтня 2017 року звернулося 1179 громадян вказаної пільгової категорії.
   З 1 січня 2018 року, набуває чинності норма, якою за вибором пільговика передбачено виплату компенсації, замість санаторно-курортного лікування.
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №838 ,,Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" сума компенсації визначається із розрахунку 35 відсотків одного прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні), чинного на 1 січня відповідного року.
   Розмір прожиткового мінімуму на відповідний рік встановлюється Законом України ,,Про Державний бюджет України".
   Виплату компенсації у 2018 році отримають громадяни, які до 15 жовтня поточного року звернулися до органів соціального захисту населення з заявами, на виплату грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування у 2018 році .

 


   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, колективом та підопічними Вишняківського будинку-інтернату висловлюються слова подяки за постійну турботу та підтримку керівникам сільськогосподарських підприємств Хорольського району: Стеценку Михайлу Васильовичу – директору СТОВ «Мусіївське», Пасюті Анатолію Григоровичу – директору СВК «Перемога», Пасюті Андрію Григоровичу – директору ДП «ДГ ім. 9 січня», Барило Надії Корніївні – директору СТОВ «Ковалі», Вітряку Андрію Миколайовичу – голові СВК «Трубайцівський» та засновнику СВК «Трубайцівський» - Сергію Васильовичу Семигреєнку.

 


   Полтавщина – одна з трьох областей, у яких Міністерство соціальної політики при підтримці Світового банку реалізує пілотний проект "Рука допомоги", який дає можливість непрацюючим малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам повернутися на ринок праці.
   Держава та світова спільнота готові підтримати бажаючих вийти зі стану бідності і готових для цього діяти - створити власний бізнес або знайти роботу.
   Для залучення до участі у проекті членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб органами соціального захисту населення проведена широка інформаційно-роз'яснювальна робота в засобах масової інформації. До кінця вересня п.р. відпрацьовані усі потенційні учасники проекту, до кожного доведено інформацію про переваги участі у пілотному проекті, можливості скористатися шансом покращити своє життя та життя родини, а також реалізувати себе у професії чи започаткувати власну справу.
    Станом на 1 листопада 2017 року 916 осіб (23,2% від виявлених потенційних учасників) подали до управлінь соціального захисту населення заяви на участь у проекті "Рука допомоги" з них: 729 членів малозабезпечених сімей (27,2% від виявлених потенційних учасників проекту зазначеної категорії) та 187 - внутрішньо переміщених осіб (відповідно, 14,8 %).
   На сьогодні вже повернулись на ринок праці 351 довготривалий безробітний, з них: 213 осіб беруть участь в оплачуваних громадських роботах, 138 - працевлаштовані. Комісія з реалізації проекту, створена при облдержадміністрації, прийняла рішення про виділення фінансової допомоги на відкриття власної справи 11 учасникам пілотного проекту (6 - ВПО, 5 - членам малозабезпечених сімей),
   Запрошуємо непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, та внутрішньо переміщених осіб долучитися до участі у пілотному проекті "Рука допомоги".
   Звертаємо увагу, що:
   - дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі у проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - отримання учасниками пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності, сума якої перевищує 50 тисяч гривень, не впливає на рішення відповідних комісій місцевих органів соціального захисту населення при призначенні субсидії зазначеним домогосподарствам.
   Для участі у проекті необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування.

 

«УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ»

   ДОБРОГО ДНЯ! МИ З ЧОЛОВІКОМ МАЄМО ПРИЄМНУ НОВИНУ, БО У НАС НАРОДИЛАСЯ ДИТИНА. АЛЕ І Я, І ЧОЛОВІК ПРОПИСАНІ У ОДНОМУ МІСТІ, А ПРОЖИВАЄМО І НАРОДЖУВАЛИ У ДРУГОМУ. ЧИ МОЖЕМО МИ ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ ТУТ, ДЕ НАРОДЖУВАЛИ, ЩОБ НЕ ЇХАТИ 600 КІЛОМЕТРІВ ДОДОМУ?
   Хто має право на допомогу?
   Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.
   Куди звернутися?
   До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.
   Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/)
   Слід зазначити, що у разі подання такої заяви з використанням електронного цифрового підпису, допомога призначається не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.
   Якщо заява в електронній формі подана без електронного цифрового підпису, допомога призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
   За призначенням допомоги необхідно звернутися не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.
   Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.
   Які документи потрібні?
   Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документу, який посвідчує особу, подається:
   1. заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
   2. копію свідоцтва про народження дитини;
   3. копію рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);
   4. видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).
   Який розмір допомоги?
   Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.
   Виплата допомоги здійснюється одноразово – у сумі 10 320 гривень.
   Решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).
   Чи можуть батьків позбавити допомоги?
   Існує низка умов для припинення виплати допомоги:
   • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
   • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
   • нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
   • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
   • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю; • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; • усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; • смерті дитини; • смерті отримувача допомоги;
   Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
   Таке рішення приймається безповоротно?
   Рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.
   Хтось контролює, на що витрачають допомогу?
   Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об'єднаної територіальної громади.
   У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.
   Також у випадку невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, якою передбачено внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (у редакції постанови КМУ від 22.09.1997 №1050, зі змінами) передбачено проведення виплати частини невикористаної суми субсидії.
   Для проведення зазначеної компенсації до органів соціального захисту населення звернулись понад 83,3 тис. осіб, яким нараховано до виплати 51,2млн.грн. частини невикористаної суми субсидії.
   03.11.2017 року до Полтавської області для проведення виплати зазначеної компенсації надійшла субвенція в сумі 38, 4 млн. грн.., що складає 75 відсотків від загальної суми для проведення виплати зазначеної компенсації.
   06-07.11.2017 року органами соціального захисту населення подані платіжні доручення до територіальних органів державної казначейської служби України.
   З 07.11.2017 року в області розпочата виплата частини невикористаної суми субсидій в межах направлених коштів.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   У першу неділю листопада своє професійне свято відзначають соціальні працівники області - люди, справою яких є віддана, невтомна праця на благо людей! Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту.
   В соціальній сфері Полтавської області працює більше шести тисяч працівників: 812 спеціалістів рай(міськ)управлінь, 3275 соціальних працівників в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 1607 працівників інтернатних установ. Це переважно жінки, адже саме жінці притаманна доброта, мудрість та милосердя, які так необхідні в щоденній праці соціального працівника. Соціальним піклуванням, на сьогодні, охоплено близько 800 тисяч жителів області.
   Соціальне піклування – це і робота дитячих, психоневрологічних та геріатричних будинків-інтернатів, Центрів реабілітації дітей-інвалідів, надання соціальних послуг терцентрами, обслуговування одиноких престарілих громадян на дому, нарахування пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги, одноразова та щомісячна допомога при народженні дитини, оздоровлення пільгових категорій громадян, соціальна підтримка учасників другої світової війни, вдів учасників аварії на Чорнобильській АЕС.
   Із загальної кількості населення області (1 млн. 418 тис. осіб) реальну підтримку у вигляді соціальних гарантій одержує 120 тис. сімей з дітьми, 11 тис. малозабезпечених сімей, 357 тис. сімей одержують субсидію. Крім того, 443 тис. осіб користуються різними видами пільг (з них 180 тис. - пільгами на житлово-комунальні послуги).
   Суттєвою підтримкою сімей області під час оплати житлово-комунальних послуг є надання житлових субсидій. У зв'язку з початком опалювального періоду перед органами соціального захисту населення було поставлено завдання забезпечити своєчасне надання житлових субсидій.
   Всі перерахунки субсидій на опалювальний період проведено вчасно, завершена робота з визначення розмірів житлових субсидій на опалювальний період 2017/2018 років.
   Одним з пріоритетних напрямків є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Крім соціальних програм, які реалізуються через органи соціального захисту населення на державному рівні, на рівні області прийнята і реалізується обласна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   На реалізацію Програми з обласного бюджету у 2016 році спрямовано 16,8 млн. грн., у поточному році передбачено - 22,2 млн. грн.
   З поточного року розширені напрямки Програми, зокрема, започатковано надання:
   - санаторно-курортних послуг членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів в місцевих санаторіях;
   - щомісячної обласної соціальної стипендії дітям загиблих учасників АТО до 18 років.
   - встановлення на рівні області виплати сім'ям померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС II та III групи.
   Область не зупиняється на досягнутому. На сьогоднішній день відпрацьовуються нові напрямки роботи щодо удосконалення шляхів соціальної підтримки населення.
   Так, на рівні області реалізуються два проекти:
   з надання послуг із соціальної підтримки населенню через об'єднані територіальні громади.
   із залучення безробітних осіб з числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до працевлаштування.
   Як перспективне вивчається питання створення у місті Горішні Плавні Єдиного соціального офісу, на базі якого мешканці міста зможуть одержати всі види соціальних послуг за принципом «Єдиного вікна». В подальшому цей досвід плануємо розповсюдити й на інші міста та районні центри області.
   Забезпечено належні умови проживання підопічних в будинках-інтернатах. Вперше в Україні на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського та Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів реалізовано ідею відкриття денних відділень догляду та реабілітації дітей-інвалідів. Це дасть можливість забезпечення сімейними формами виховання дітей-інвалідів, одержання дітьми-інвалідами реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливість влаштування на роботу. Наразі поставлено завдання відкриття відділень денного перебування та підтриманого проживання в психоневрологічних будинках-інтернатах.
   Продовжено розширення мережі територіальних центрів та збільшення кількості громадян, які надають соціальні послуги. Саме через територіальні центри соціальні послуги отримує 120 тисяч громадян із числа одиноких, інвалідів, пенсіонерів.
   Кращі трудові колективи системи за вагомі здобутки відзначено на колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Серед них колективи територіальних центрів соціального обслуговування Котелевського(Дудченко Наталія Іванівна), Миргородського (Смутко Тетяна Михайлівна), Чорнухинського(Шацька Наталія Борисівна), Гадяцького(Власенко Олена Миколаївна), Карлівського (Гордієнко Ольга Миколаївна) районів, міста Горішні Плавні (Бабич Лідія Василівна), виконкому Шевченківської районної у м. Полтаві ради (Мягкохліб Ольга Іванівна що у місті Полтаві.
   Трудові колективи управлінь соціального захисту населення Семенівської (Гіріч Жанна Петрівна), Гадяцької (Тарасенко Віталій Юрійович), Зіньківської (Півень Віктор Іванович), Машівської (Фисуненко Ірина Валентинівна) райдержадміністрацій. Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука (Івакіна Юлія Станіславівна) та м. Миргорода (Сіваченко Валентина Михайлівна). Колектив Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського (Приступа Марина Олексіївна) та Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату (Шкарбан Анатолій Миколайович).