Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   29 листопада року в облдержадміністрації за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Чутівської райдержадміністрацій, відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Г. Новосад. Станом на 01.11.2018 сума загальнообласного боргу склала 43,9 млн. грн. у тому числі: на 12 економічно активних підприємствах – 32 млн. грн., на 10 підприємствах-банкрутах - 11,1 млн.грн.
   Основна частка заборгованості зосереджена на шести економічно активних підприємствах 96,3 % (31,0 млн. грн.):
   - ПрАТ "Пласт" – 13,8 млн. грн. (директор Рибчич М.Й.),
   - ТОВ "Полтавамолпрод" – 8,1 млн. грн. (Бікеєва Л.А.),
   - ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" – 2,9 млн. грн. (Дяченко П.В.)
   - ТОВ "Техмолпром" – 2,7 млн. грн. (Таран В.Л.),
   - ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" – 2,4 млн. грн. (в.о. директора Старих О.А.),
   - філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" – 1,1 млн. грн. (в.о. директора Карпенко С.В.).
   Саме за рахунок щомісячного збільшення заборгованості на вказаних підприємствах загальнообласний борг з початку року збільшився на 6 млн.грн.
   Робочою групою за участі представника ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів, представника Філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський КХП" та Департаменту агропромислового розвитку ОДА розглянута ситуація на підприємствах визначено шляхи і перспективи погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про ситуацію з виплатою заробітної плати на ПрАТ "Будівельне управління № 9" "Полтаванафтогазбуд" заслухано керівника Рижонкова В.В.
   Керівник обласної державної виконавчої служби Коноз В.М. доповів про хід стягнення заборгованості із заробітної плати на ПрАТ "БУ №9" "Полтаванафтогазбуд", ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів, Філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський КХП". З початку року органами ДВС виконано виконавчих проваджень на суму 1,8 млн. грн.
   За результатами засідання дано доручення профільним департаментам облдержадміністрації взяти на контроль здійснення заходів на вказаних підприємствах. Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області посилити дієвість процесуальних заходів щодо стягнення зарплатних боргів в примусовому порядку.

 
ЛИСТИ МИКОЛАЮ ВІД ВИХОВАНЦІВ ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ КРЕМЕНЧУКА

   13 листопада 2018 року за ініціативи Молодіжного Парламенту Кременчука у місті стартувала акція «Святий Миколай – дітям», яка традиційно проводиться щороку. В рамках її реалізації вихованці соціальних закладів міста за допомогою волонтерів пишуть листи Святому Миколаю та малюють малюнки із зображенням подарунку, який бажають отримати від нього. А мешканці Кременчука мають можливість зробити благодійний внесок і здійснити мрію дитини.
   Представники Молодіжного Парламенту та волонтери зазначеної акції 16 листопада завітали до Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вихованці якого взяли участь у «Марафоні написання листів 2018». «Схема дуже проста, - говорить волонтер акції, - Вибираєш мрію дитини, та виконуєш її. Подарунок потрібно буде передати в Центральний офіс благодійної акції. Усі зібрані подарунки будуть передані адресанту 19 грудня 2018 року під час святкової програми в соціальних установах міста».
   Цього року у написанні листів взяли участь близько 60-ти вихованців закладу. Вони з нетерпінням чекають, коли Святий Миколай принесе святкові подарунки.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ТЕРЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС ПРАЦІВНИКАМИ РЕСТОРАНУ «ПАСТЕРІЯ»

   Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради 27 листопада організовано в затишному ресторані "Пастерія" майстер клас. Люди з особливими потребами навчалися пікантному майстер-класу - разом з піцейолами навчалися готувати справжнісіньку італійську піцу!
   Присутнім розповіли про історію походження піци, навели цікаві факти, що стосуються піци, показали як працюють піца-майстри, або ж піцайоло. Під їх чуйним керівництвом кожен учасник майстер класу самостійно за нехитрою рецептурою створив свою власну піцу. Незважаючи на те, що приготування піци йшло за визначеним графіком та за одним рецептом, хлопці та дівчата змогли проявити своє креативне мислення – кожна піца була індивідуальною та мала різні форми. Цей майстер - клас дав можливість проявити свою творчу індивідуальність. Кожен учасник створював свій шедевр.
   Весь процес виготовлення перетворився на захоплюючу гру. Потім пили сік і коштували піцу, зроблену своїми руками.
   Користуючись нагодою, адміністрація територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради хоче від усієї душі подякувати Віталію Головятинському та всім працівникам ресторану «Пастерія» за проведений майстер клас, За Ваш неоціненний внесок у справу допомогти потребуючим людям, за Вашу чуйність і доброзичливість, за увагу і повагу, яку Ви проявили до людей.

 
ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ УНІВЕРСИТЕТУ ТРЕТЬОГО ВІКУ

   Вже не один рік свої послуги надає Університет третього віку, який працює при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради.
   Для студентів університету відбулась творча зустріч із керівником факультету співів Раїсою Іванівною Карюк, яка у свої 82 роки пише вірші, музику та гарно співає. Шанувальники її таланту зібралися у залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі.
   Спілкування ж жінкою, наділеною багатьма чеснотами та талантами, залишило в серцях підопічних тепло і радість від спілкування.

 

   На засіданні колегії Департаменту 27 листопада 2018 року розглядалося питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області та завдання на 2019 рік.
   Станом на 01.11.2018 загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах області склала 43,9 млн. грн. При збільшенні суми боргу на 6,0 млн. грн. (16%) порівняно з початком поточного року кількість підприємств-боржників зменшилась на 5.
   У поточному році ліквідована заборгованість із заробітної плати на трьох економічно активних підприємствах (ДВНЗ "Кременчуцький коледж транспортної інфраструктури", ПрАТ "Бетон", ТОВ "Лабораторія натуральних технологій") на загальну суму 1,3 млн. грн.
   Основна частка заборгованості зосереджена на шести економічно активних підприємств 96,3 % (31,0 млн. грн.):
   - ПрАТ "Пласт" – 13,8 млн. грн.,
   - ТОВ "Полтавамолпрод" – 8,1 млн. грн.,
   - ТОВ "Торговий дім "Гадячсир-Україна" – 2,9 млн. грн.,
   - ТОВ "Техмолпром" – 2,7 млн. грн.,
   - ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" – 2,4 млн. грн.,
   - філії "Хлібна база № 88" ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" – 1,1 млн. грн. Збільшення з початку року відбулося за рахунок вищезазначених підприємств.
   Основна маса заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах зосереджена в Шишацькому - 13,8 млн. грн. та Гадяцькому – 14,1 млн. грн. районах. Разом по двох вказаних адміністративно-територіальних одиницях заборговано 27,9 млн. грн., що складає 86,6 % до загальнообласного боргу економічно активних підприємств.
   Заборгованість 10 підприємств, до яких застосовано процедури Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", станом на 01.11.2018 склала 11,1 млн. грн. (25,4 % загальнообласного боргу). Порівняно з початком року сума зарплатних боргів зменшилася на 4,7 млн. грн., повністю погашено заборгованість на 4 підприємствах на суму 4,9 млн. грн.
   Дієвим механізмом отримання заборгованої заробітної плати є подача позовних заяв до суду працівниками підприємства-боржника. З початку року органами ДВС виконано виконавчих проваджень на суму 1,8 млн. грн.
   Колегія поставила перед рай (міськ) управліннями соціального захисту населення ряд завдань щодо проведення заходів недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області.

 
Заходи, які вживаються органами соціального захисту, щодо реалізації прав внутрішньо переміщених осіб

    У рамках візиту представників Уповноваженого Верховної Ради з прав людини до Полтавської області 16 листопада 2018 року відбулася зустріч з представниками органів соціального захисту населення та Пенсійного фонду України, на якій обговорено питання додержання прав внутрішньо переміщених осіб щодо соціального забезпечення, виплати пенсій та забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та можливі шляхи їх вирішення.

 
У КРЕМЕНЧУЦІ ПРИВІТАЛИ ДІТЕЙ З ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ

    20 листопада 2018 року світ відзначає Всесвітній день дитини. Традиційно в Україні 20 листопада прийнято вважати і Днем спільних дій в інтересах дитини.
   Цього дня у Кременчуці в Центрі соціальної реабілітації дітей інвалідів відбувся святковий захід. Діти, та їх гості, отримали задоволення від спілкування та спільного перегляду заздалегідь підготовлених номерів святкового концерту.
   В Полтавській області свої послуги надають 5 Центрів реабілітації дітей-інвалідів. За 11 місяців поточного року реабілітаційними послугами охоплено близько 1,2 тис. дітей.

 
МЕШКАНЦІ ЛОХВИЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

    З метою комплексного медичного обстеження мешканців віддалених сіл Лохвицького району, а саме: Степуки та Шкадрети, 15 листопада 2018 року працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз «соціальним таксі» та надано супровід до місця проведення медичного огляду 13 особам, які обслуговуються територіальним центром.

 
Реалізація пілотного проекту "пакунок малюка"

   Станом на 14 листопада 2018 року в області успішно реалізується пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", який вручається жінкам при виписці дитини з пологового будинку.
   За період з 1 вересня 2018 року в Полтавській області народилося 1993 дитини. На кожного з них родини отримали одноразову натуральну допомогу: 1042 – через органи соціального захисту населення, 951 – через пологові будинки.
   Після отримання від ЮНОПС чергової партії одноразової натуральної допомоги (12.11.2018), яка передана Департаментом до пологових будинків, на сьогодні область в достатній кількості забезпечена "пакунками малюка".

 

   Представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації взяли участь у роботі засідання обласної Ради громадських Чорнобильських організацій Полтавської області, яке відбулося 14 листопада 2018 року в приміщенні обласної державної адміністрації.
   Присутніх проінформовано про хід виконання в області постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   Також на засіданні обговорено підсумки оздоровчої кампанії громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, яка у поточному році проходила з залученням коштів державного, обласного та місцевих бюджетів різного рівня.

 

   9 листопада 2018 року фахівцями Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальний семінар з головними бухгалтерами та працівниками будинків-інтернатів щодо вдосконалення форм роботи будинків-інтернатів області, надання соціальних послуг.

 

    В обласній державній адміністрації 08.11.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

    2 листопада 2018 року в Новосанжарському дитячому будинку– інтернаті проведено свято «Хай не згасне ваша віра в щедрість людської доброти», присвячене Дню працівника соціальної сфери. За сумлінну працю, з нагоди професійного свята, кращі працівники будинку-інтернату були нагороджені грамотами, а вихованки інтернату привітали всіх присутніх святковим концертом, вручили подарунки, які виготовили своїми руками в нещодавно відкритій швейній майстерні.

 
Важливо для одержувачів субсидій

   У зв'язку із внесенням суттєвих змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій (постанова Кабінету Міністрів України № 841 від 17.10.2018) і необхідністю їх врахування при визначенні розміру субсидій, фактичне нарахування субсидій на опалювальний період проведено у першій декаді листопада. В період з 10 по 25 листопада управліннями соціального захисту населення буде забезпечено надання повідомлень про розмір призначеної субсидії на жовтень місяць поточного року.
   Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня, для домогосподарств з централізованим опаленням – з дати початку опалювального періоду, визначеної рішенням органів місцевого самоврядування.
   У квитанціях з оплати за житлово-комунальні послуги за жовтень сума субсидії не вказана. Загальну суму призначеної субсидії за два місяці (жовтень-листопад) буде відображено в квитанціях зі сплати за житлово-комунальні послуги за листопад поточного року.

 
НА ЧЕСТЬ 20-РІЧЧЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ ВИСАДЖЕНО АЛЕЮ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

   2 листопада 2018 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці з нагоди 20-річчя святкування Дня працівників соціальної сфери України працівниками пансіонату було висаджено алею з декоративної рослини «Сумах Пухнастий» (Уксусне дерево).

 
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії

   Полтавська область перебуває в активній стадії реалізації пілотного проекту "Рука допомоги" із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб. Учасникам проекту пропонується постійне працевлаштування, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру чи надання поворотної фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
   29 жовтня 2018 року на черговому засіданні обласної Комісії розглянуті п'ять бізнес-планів учасників пілотного проекту, які виявили бажання започаткувати власний бізнес шляхом отримання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі. Серед бажаючих троє фізичних осіб - отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та двоє фізичних-осіб підприємців, які прийняли рішення про розширення свої діяльності, за умови створення нових робочих місць. Основним напрямом діяльності обрано сферу громадського харчування (магазин випічки, точка швидкого харчування, приготування гарячих обідів), а також пошиття та ремонт одягу та створення нічного клубу для відпочинку молоді.
   Всі бізнес-плани детально розглянуті та схвалені членами комісії до реалізації.
   Комісією, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, заслухано звіти чотирнадцяти учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО ТА КОБЕЛЯЦЬКОГО РАОЙНІВ СКОРИСТАЛИСЬ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНОГО МЕДИЧНОГО КОМПЛЕКСУ

   25 жовтня 2018 року в Козельщинському районі свої послуги надавали пересувні медичні комплекси, оснащені новим сучасним обладнанням, діагностичною апаратурою. Послугами пересувного медичного комплексу скористались одинокі престарілі громадяни, які перебувають на обслуговуванні у відділенні територіального центру соціального обслуговування Козельщинської РДА.
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області 18 жовтня 2018 року в Кобеляцькому районі з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл: Колодяжне, Шапки, Чумаки, Прощуради, та Колісники працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кобеляцької РДА попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 18 особам.