Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 листопада 2019 року о 10.00 годині за участі керівництва області та міста Полтави, громадськості, відвідувачів територіального центру соціального обслуговування Шевченківської районної у м. Полтаві ради відбулось вручення спецавтомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями в рамках послуги «соціальне таксі».
   Спеціалізований автомобіль «Volkswagen Crafter 35» придбано на умовах співфінансування за кошти обласного та міського бюджету відповідно до «Обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області» .
   Автомобіль обладнаний підйомною платформою та розрахований на 8 посадкових місць та 3 місця для перевезення громадян, які пересуваються на візках.
   На даний час у Шевченківському районі м. Полтави проживає 8000 тис осіб з інвалідністю, 312 – громадяни, які пересуваються за допомогою крісел колісних.

 

   Стан виплати заробітної плати та перспективи погашення зарплатних боргів розглянуто на розширеному засіданні обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати, яке відбулося 27 листопада 2019 року.
   У жовтні поточного року на двох економічно активних підприємствах повністю погашено зарплатні борги на суму 3,2 млн. грн., на шести підприємствах порівняно з попереднім місяцем заборгованість зменшилася на суму 6 млн. грн.
   Проте, станом на 01.11.2019 сума загальнообласного боргу на економічно активних підприємствах порівняно з 01.10.2019 зросла на 4,7 млн. грн. і склала 45,2 млн. грн. Збільшення відбулося за рахунок виникнення заборгованості на ПрАТ "АвтоКрАЗ" (12,9 млн. грн.) та нарощування боргів на ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" та його філії "Хлібна база № 88" (на 760 тис. грн.), . ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго" (на 270 тис. грн.).
   Ситуація на вказаних підприємствах розглянута за участі представників Кременчуцького міськвиконкому, облпрофради, Управління Держпраці у Полтавській області, Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, галузевих департаментів облдержадміністрації.
   Про перспективи погашення зарплатних боргів до кінця 2019 року на підприємствах-банкрутах та завершення ліквідаційних процедур поінформувала представник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області. У листопаді забезпечено виплату заборгованої заробітної плати колишнім працівникам підприємства-банкрута ДП "ВО "Знамя".
   За даними Головного територіального управління юстиції у поточному році органами державної виконавчої служби у примусовому порядку виплачено заборговану заробітну плату працівникам ПрАТ "Пласт" на суму 9,8 млн. грн., ДП "Полтавський комбінат хлібопродуктів" на суму 3,8 млн. грн., ПрАТ "Будівельне управління № 9 "Полтаванафтогазбуд" – 1,1 млн. грн., ТОВ "Полтавамолпрод" – 148 тис. грн., ДП ДАК "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1" – 132 тис. грн.
   Робоча група визначила подальші кроки зацікавлених сторін та перспективи погашення зарплатних боргів на підприємствах області.

 
Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

   Малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для сім'ї.
   До складу сім'ї включаються: чоловік, дружина; рідні, усиновлені діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання до 23-х років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II груп або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім'єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.
   До складу сім'ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.
   
Документи, необхідні для призначення соціальної допомоги:

   Для призначення допомоги до управління соціального захисту населення за місцем проживання подаються такі документи:
   - заява за встановленою формою;
   - документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї;
   - декларацію про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї);
   - довідку про наявність та розмір земельної частки (паю).
   Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення.
   
Розмір соціальної допомоги визначається:

   як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму у 2019 році встановлюється у розмірі:
   - для працездатних осіб (21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб) з 01.07.2019 – 421,47 грн.; з 01.12.2019 – 441,42 грн.
   - для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю (100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність) - з 01.07.2019 – 1564 грн.; з 01.12.2019 – 1638 грн.
   - для дітей (85% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку):
   до 6 років: з 01.07.2019 – 1444,15 грн.; з 01.12.2019 – 1512,15 грн.
   від 6 до 18 років: з 01.07.2019 – 1800,30 грн.; з 01.12.2019 – 1885,30 грн.
   від 18 до 23 років (за умови навчання): з 01.07.2019 – 1705,95 грн.; з 01.12.2019 – 1786,70 грн.
   При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей з інвалідністю – на 20 %.
   Крім того, розмір допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років на 250,00 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 500 грн.
   
Умови, за яких допомога не призначається:

   - працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду, згідно медичного висновку лікарсько-консультативної комісії, не більш ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб які доглядають за особою з інвалідністю І групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги);
   - під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім'ї з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив купівлю або оплатив послуги на суму яка на час звернення перевищує 10- кратну величину прожиткового мінімуму для сім`ї;
   - у власності чи володінні малозабезпеченої сім`ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім`ї та додатково 10,5 квадратних метра на сім`ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).
   За наявності таких обставин, державна соціальна допомога може бути призначена на підставі рішень районних комісій з урахуванням обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї у разі, якщо:
   - у складі сім'ї є особа з інвалідністю;
   - у сім'ї виховуються троє та більше дітей до 18 років (у разі навчання за денною формою навчання до 23 років);
   - неможливість отримати будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.

 

   На виконання Плану заходів щодо відзначення в області Дня Гідності та Свободи, Дня пам'яті жертв голодоморів адміністраціями будинків-інтернатів області за участю їх підопічних та вихованців, волонтерів, студентської молоді, громадських та благодійних організацій проведено урочисті та культурно-мистецькі заходи.

 

   Відповіді на запитання про нову систему виплати пільг на оплату житлово-комуальних послуг

   1. У листопаді мені прийшла платіжка із повним розміром платежу, хоча я пільговик. Раніше в мене була прописана лише частина платежу, відповідно до розміру пільги. Чому так ?
   З 1 жовтня 2019 року в Україні запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер пільговики можуть отримати кошти у готівковій чи безготівковій формі.
   Починаючи з листопада, українці отримують квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг.
   2. Якими будуть суми виплат пільг для пільговиків ?
   З 1 жовтня 2019 року запроваджено новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому порядок розрахунку пільги залишається майже незмінним.
   Розмір пільги щомісячно розраховує орган соціального захисту населення.
   Суму пільги розраховуватимуть, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з законом. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги та державні соціальні нормативи у сфері житлово-комунального обслуговування.
   3. Як здійснювати оплату комунальних послуг пільговикам, починаючи з листопада 2019 ?
   Держава виплачує кошти за пільги кожній людині окремо – видає готівкою або переказує на рахунок Ощадбанку.
   Видача у готівковій формі можлива лише за умови, якщо пільговик написав відповідну заяву до органу соцзахисту до 15 жовтня 2019 року.
   Пільговик, який отримав готівку, сплачує за спожиті комунальні послуги повну суму платіжки.
   Ті пільговики, які не написали заяву на отримання пільги готівкою – мають справу з безготівковим розрахунком.
   4. Як здійснити оплату ЖКП, якщо в мене безготівкова форма виплати пільги ?
   Якщо у вас безготівкова форма виплати пільг, то частину платежів за вас здійснює АТ "Ощадбанк", а частину ви сплачуєте самостійно.
   Перерахування коштів Ощадбанком надавачам послуг здійснюється у наступній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
   Тобто зараз Ощадбанк здійснює перерахунок коштів не за пропорційним принципом (коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми пільги), а за пріоритетним принципом – коли спочатку проводиться оплата за тепло, газ, електроенергію і т.д.
   Якщо сума пільги достатня, то сплата всіх послуг здійснюється на 100%. Залишок коштів пільги буде перераховано на наступний місць.
   Якщо суми пільги недостатньо, то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить коштів. А послуги, за які потрібно доплатити - Ощадбанк надішле вам СМС (з розмірами доплати за кожним видом послуги).
   Також ви можете зайти у свій особистий кабінет на сайті Ощадбанку, де відображається рух коштів за вашим обліковим записом.
   5. А якщо в мене немає мобільного телефону ?
   Ви можете надати органу соцзахисту контактний номер телефону будь-якої особи, яка не є пільговиком і яка потім повідомить вас про СМС-повідомлення Ощадбанку.
   Ви також можете самостійно проводити розрахунки.
   6. Як я можу самостійно проводити розрахунки, якщо я не маю мобільного телефону ?
   Ви можете отримати в органі соціального захисту населення розрахунок розміру пільги. Якщо тарифи на ЖКП не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим.
   Тобто, знаючи розмір своєї пільги і пріоритетний принцип оплати Ощадбанка (див. запитання №4), ви можете самостійно вирахувати, скільки і якому надавачу послуг маєте заплатити.
   7. Я чув, що новий механізм дозволяє заощадити частину коштів і залишити їх собі. Як це можливо ?
   Це залежить від того, у якій формі ви отримуєте виплату пільги: у готівковій чи безготівковій формі.
   Якщо у готівковій - після повного розрахунку з надавачами послуг ви можете залишити зекономлену готівку собі.
   Якщо у безготівковій - всі зекономлені кошти ви можете отримати лише після завершення опалювального періоду (орієнтовно з червня). СМС про суму зекономлених коштів вам надішле Ощадбанк. Якщо ви маєте рахунок в Ощадбанку, то ці кошти автоматично будуть зараховані на нього. Якщо ви не маєте рахунку – то ви можете його відкрити з червня по грудень поточного року і на нього будуть зараховані ці гроші.
   8. Як отримувати кошти пільговикам, котрі не мають відкритого рахунку в Ощадбанку ?
   Якщо ви маєте на увазі відсутність банківського рахунку в будь-якому з уповноважених банків, у такому випадку ви будете отримувати безготівкову виплату пільги через Ощадбанк. Орган соцзахисту самостійно надасть всю інформацію Ощадбанк, який автоматично створює обліковий запис одержувача пільг, на який нараховуються кошти, та інформує пільговика шляхом надсилання смс-повідомлень.
   9. Якщо я не хочу працювати з Ощадбанком, можна обрати якийсь інший банк ?
   Зараз Мінсоцполітики працює з 38 уповноваженими банками. Для готівкової форми виплати пільговик може обрати будь-який з них, а також доставку пільги через Укрпошту.
   Щоб отримати відповідний сервіс потрібно подати заяву до органу соцзахисту (зазначивши всі банківські реквізити). Таку заяву можна подавати двічі на рік: до 15 жовтня (на опалювальний період) та до 15 травня (на неопалювальний).
   Для безготівкової форми виплат Ощадбанк є єдиним варіантом на сьогодні.
   10. Чи можна у разі смерті пільговика виплатити кошти за останній місяць життя безготівково ?
   Не можна. Перехід з готівкової форми надання пільг на безготівкову здійснюється лише за заявою пільговика.
   11. Якщо я оплатив комуналку, не дочекавшись СМС від Ощадбанку ?
   Якщо мова йде про безготівкову форму монетизації, то всі зекономлені вами кошти ви зможете отримати влітку. Якщо виникне ситуація, коли ви сплатили рахунки, не дочекавшись СМС від Ощадбанку, то на рахунках виникне переплата, яка буде відображена надавачем послуг у квитанціях наступних періодів.
   12. Що робити пільговикам, які не подали заяву на "готівкову" монетизацію, а правління ОСББ не хоче підписувати угоду з Ощадбанком?
   Відповідно до норм законодавства, якщо правління ОСББ не уклало договору з АТ "Ощадбанк" для перерахування сум пільг, воно не має права до 1 червня вимагати оплати послуг від пільговиків за відповідні неопалювальний та опалювальний періоди. АТ "Ощадбанк" може здійснювати переказ коштів на рахунки правління ОСББ (крім виплат на управління багатоквартирним будинком) на підставі договору.
   Типову форму договору визначає АТ "Ощадбанк" за погодженням з Мінсоцполітики.
   Тобто пільговику, якщо мова йде про безготівкову форму, потрібно дочекатися літа і, отримавши залишок коштів, розрахуватися з надавачем послуг. Виплати на управління багатоквартирним будинком пільговик має сплачувати самостійно кожного місяця. А кошти, які передбачені на сплату цієї послуги перерозподіляються між іншими надавачами послуг за пріоритетним принципом.

 

   19 листопада 2019 року відбулася робоча зустріч представників сторін соціального діалогу - органів виконавчої влади, обласної ради, облпрофради та обласного об'єднання організацій роботодавців з метою відпрацювання проєкту Територіальної угоди між Полтавською облдержадміністрацією, Полтавською обласною радою, Полтавським обласним об'єднанням організацій роботодавців та Полтавською облпрофрадою на 2019-2021 роки до підписання.
   Сторони узгодили окремі позиції та розбіжності.

 
До області надійшли додатково виділені з Державного бюджету кошти на здійснення компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Верховною Радою України 31.10.2019 року прийнято Закон України ,,Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік", яким збільшено зокрема видатки на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, доплату за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижчеоплачувану роботу та у зв'язку з відселенням, надання додаткових відпусток громадянам, віднесеним до 1 та 2 категорій, на виплату грошової компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення, виплата яких регламентована Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   До області 19 листопада надійшли кошти в сумі 8,8 млн., за рахунок яких до кінця місяця в повному обсязі буде погашена заборгованість за серпень – жовтень поточного року з виплати щомісячної компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

   15 листопада поточного року заступником голови облдержадміністрації, головою Ради з питань соціального захисту бездомних осіб Олегом Пругло проведено засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним «Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років щодо соціального захисту бездомних осіб».
   На засіданні заслухано інформацію про здійснення соціального захисту бездомних осіб установами соціального захисту Полтавської області.
   Крім того, оголошено про готовність до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Центру адаптації для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі та розгортання наметів на час сильних морозів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.
   Під час засідання затверджено рекомендації Ради з питань соціального захисту бездомних осіб та направлено до виконання уповноваженим органам.

 
На Полтавщині проведено навчання з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей для відповідальних фахівців об'єднаних територіальних громад

   14 листопада на базі Полтавського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій представниками Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації та Полтавського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено навчальний семінар для уповноважених осіб з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей об'єднаних територіальних громад Полтавської області.
   У ході семінару розглянуто наступні питання:
   1. Моделювання базової мережі закладів для надання соціальних послуг.
   2. Забезпечення надання державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян.
   3. Про порядок надання соціальних послуг особам та сім'ям, що перебувають у складних життєвих обставинах. Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю.
   4. Формування державної політики захисту прав дітей в умовах децентралізації.
   Після завершення навчання учасники семінару отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

 
Важлива інформація для отримувачів пільг при оплаті житлово-комунальних послуг у листопаді

   Згідно із Законом України "Про житлово-комунальні послуги" споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця.
   У листопаді споживачі здійснюють оплату житлово-комунальних послуг за жовтень. При цьому, починаючи з листопада 2019 року, квитанції за комунальні послуги будуть відображати повний розмір платежу, без урахування пільг.
   Це пов'язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який почав діяти з 1 жовтня 2019 року. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.
   Наголошуємо, порядок розрахунку суми пільги, залишається незмінним та, як і раніше, залежить від: розміру пільгової знижки (100%, 75%, 50%, 25%); кількості членів сім'ї пільговика, на яких поширюються пільги; цін/тарифів (внесків) на послуги та соціальних нормативів.
   Відтепер пільга розраховується у грошовій формі органами соціального захисту населення.
   Пільговикам, які до 15 жовтня подали заяву до управління соцзахисту населення на отримання пільги готівкою, виплата здійснюється у готівковій формі з початку опалювального сезону у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).
   Виплата пільги в готівковій формі за жовтень розпочалася та триватиме по 25 листопада.
   Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
   Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика.
   Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ "Ощадбанк" щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком.
   Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ "Ощадбанк" формуватимуть он-лайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу.
   За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик після 18 числа (за жовтень – після 18 листопада) отримає смс-повідомлення від банку про проведені платежі: про загальний розмір пільги та суми до сплати за конкретну послугу або послуги (у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг). Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення.


   Розрахована в межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг для учасника бойових дій становить - 1651,40 грн.* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, в межах соціальної норми).
    Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн., а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги.
    За гаряче водопостачання сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі.
    Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі.
    Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень - за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.
    Інші послуги - холодне водопостачання та водовідведення електропостачання, газопостачання на плиту, вивіз сміття, управління будинком пільговик оплачує самостійно.
    *Звертаємо увагу, що у кожному конкретному випадку розмір суми пільг залежить від розміру пільгової знижки, визначеної законодавством, кількості членів сім'ї пільговика, на яких поширюється пільга, а також переліку послуг, якими користується пільговик та розміру опалювальної площі житла.
    Наголошуємо! Пільговики зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої на підприємства-надавачі послуг або виплаченої готівкою.
    Надання додаткової інформації проводиться:
    з питань щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) – підприємствами-надавачами комунальних послуг.
    з питань щодо перерахування банком коштів за надані пільги організаціям-надавачам комунальних послуг – АТ "Ощадбанк": (контакт-центр 0 800 210 800); з питань щодо призначення та визначення розміру пільг – управліннями соціального захисту населення, за місцем отримання пільг. Перелік телефонів "гарячих" ліній в розрізі міст та районів додається.
    Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.
    У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.
   Номери телефонних "гарячих" ліній управлінь соціального захисту населення для надання роз'яснень населенню щодо призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг

 


 
ДО УВАГИ ПІЛЬГОВИКІВ! ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ПІЛЬГ?

   З 1 жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг, яка включає в себе два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та готівковій формі. У жовтні 2019 року пільги у безготівковій формі призначені без звернення пільговика!!!
   Для пільгових категорій громадян розмір пільгової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, в межах встановлених соціальних нормативів, залишається незмінним.
   Як проводити оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням пільги?

   Перерахування коштів за надані пільги у грошовій безготівковій формі надавачам послуг проводиться через АТ "Ощадбанк". Все відбувається автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для АТ "Ощадбанк" формують он-лайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховує їм пільгу (до 18 числа наступного місяця). Про стан проведених розрахунків за послуги та про те, скільки залишається заплатити за житлово-комунальні послуги, АТ "Ощадбанк" одразу інформуватиме пільговика смс-повідомленням на номер мобільного телефону.

   Важливо! Перерахування коштів за надані пільги (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) буде проводитися у встановленій законодавством послідовності, а саме за:
   1) опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання);
   2) гаряче водопостачання;
   3) централізоване водопостачання та водовідведення;
   4) постачання електричної енергії на освітлення;
   5) постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води;
   6) вивезення побутових відходів;
   7) послуги з управління багатоквартирним будинком;
   8) внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
   Звертаємо увагу, що оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення, а саме у сумі, яка зазначена в смс-повідомленні (це різниця між вартістю фактично спожитих послуг та перерахованою сумою пільги). За отриманням додаткової інформації з питань щодо призначення та визначення розміру пільг ви може звернутись до управління соціального захисту населення, за місцем отримання пільг.

 
В області своєчасно розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі

   Завдяки додатковим заходам, проведеним органами соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів щодо монетизації пільг та житлових субсидій, в області з 1 листопада поточного року розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій.
   Всього програмою житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у жовтні поточного року охоплено 183,2 тис. сімей, що складає 32 % від сімей, які мешкають в області.
   Одержувачам субсидій з числа пенсіонерів виплата житлових субсидій проводиться у спосіб отримання пенсії, тобто через банківські установи або через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Іншим одержувачам субсидій, які мають відкриті рахунки в Ощадбанку, кошти зараховані на їх рахунки, у разі відсутності банківського рахунку, виплата проводиться через виплатні об'єкти Укрпошти.
   Пільговики отримають належні їм кошти нарахованих пільг у спосіб, зазначений у заяві (через банківські установи або виплатні об'єкти Укрпошти).
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у готівковій формі через банківські установи розпочата з 1 листопада поточного року, через виплатні об'єкти Укрпошти проводиться з 4 по 25 листопада.
   За жовтень поточного року в області житлові субсидії у грошовій готівковій формі призначено 103,9 тис. сімей, загальна сума нарахувань складає 66,1 млн. грн. Кошти житлової субсидії у грошовій готівковій формі через банківські установи отримає 54,4 тис. одержувачів, через виплатні об'єкти Укрпошти 49,5 тис. одержувачів.

 
Інформація для пільговиків: що варто знати про монетизацію пільг на оплату житлово-комунальних послуг


   1. Які зміни започатковані у наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг з жовтня поточного року?
   Починаючи з 1 жовтня 2019 року діє новий механізм виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.
   При цьому, порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним та визначається, як і раніше в залежності від:
   • розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом (зокрема, для осіб з інвалідністю внаслідок війни – це 100-відсоткова знижка, учасників бойових дій – 75-відсоткова, учасників війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни – 50-відсоткова; дітей війни – 25-відсоткова);
   • кількості членів сім'ї пільговика, на яких відповідно до законодавства поширюються пільги;
   • з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) на житлово-комунальні послуги;
   • соціальних нормативів.
   2. Як отримати монетизовану пільгу на оплату житлово-комунальних послуг готівкою?
   Пільговикам, які до 15 жовтня, як це передбачено діючим порядком, подали до управлінь соцзахисту відповідну заяву, пільги виплачуватимуться готівкою у спосіб виплати, зазначений у заяві (через банківські установи або виплатні об'єкти АТ "Укрпошта").
   Термін отримання коштів за жовтень: з 4 по 25 листопада.
   Важливо! Наступний термін подачі заяв до 15 травня – в такому разі пільги готівкою надаватимуться з початку неопалювального періоду.
   3. Який механізм надання пільги на оплату житлово-комунальних послуг у безготівковій формі?
   Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика.
   Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ "Ощадбанк" щомісячно до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, гаряче водопостачання, централізоване водопостачання та водовідведення, електропостачання, газопостачання для приготування їжі та підігріву води, вивезення побутових відходів, послуги з управління багатоквартирним будинком.
   Важливо! Зекономлені кошти можна буде отримати за підсумками опалювального сезону (раз на рік) по залишкам, які утворилися станом на 1 червня через АТ "Ощадбанк".

Додаток


 
У Полтаві працівники соціального захисту вивчили жестову мову

    Напередодні Дня працівника соціальної сфери України вітання отримували трудові колективи управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Нагороджено кращих співробітників колективів. З концертною програмою виступили: гурт «Талісман», солісти Полтавської філармонії. Концертна програма супроводжувалась жестовою мовою, яку нещодавно вивчили більшість співробітників установ разом з їх керівником. Знання жестової мови – володіння сурдоперекладом, значно полегшить роботу з людьми, які мають вади органів мовлення.

 

    В обласній державній адміністрації 31 жовтня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
    У ході засідання розглянуто документи, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.
   Регіональною комісією також розглянуто документи 50 громадян, посвідчення яких підлягають заміні відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі – Постанова) та прийнято рішення щодо видачі посвідчень нового зразка.
   Всього з початку року регіональною комісією прийнято рішення щодо заміни посвідчень 3599 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що становить 98 відсотків від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні до 01.01.2020 року.
   Посвідчення, видані до набрання чинності Постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.