Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

  27 та 28 листопада 2020 року з нагоди Дня вшанування пам'яті жертв Голодомору за участі вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину «Згадайте нас, бо ми колись жили, зроніть сльозу, і хай не згасне свічка», перегляд фільму «Свіча».
  Заходи проведено з дотриманням карантинних норм.

 
Уряд відновив виплату соціальної допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям

  З метою посилення соціального захисту сімей з дітьми в період карантину
  25 листопада поточного року Урядом прийнято рішення про відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України №329 від 22.04.2020 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми» щодо виплати соціальної допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям на період з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.
  Право на отримання допомоги мають фізичні особи – підприємці, які:
  - обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, за умови сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року з дати державної реєстрації як фізичної особи-підприємця;
  - зареєструвалися у січні ― березні 2020 р.; або
  - отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  Допомога надається одному з батьків (опікуну), який зареєстрований як фізична особа-підприємець, на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) та виплачується у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року, а саме:
  - на дітей віком до 6 років – 1779 грн.;
  - на дітей віком від 6 до 10 років - 2 218 грн.
  Допомога призначається управліннями соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання фізичної особи-підприємця.
  Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».
  Для призначення допомоги подаються наступні документи:
  - заява за встановленою формою;
  Звертаємо увагу, що виплата допомоги проводиться лише через банківські установи, тому важливо у заяві зазначити банківські реквізити, на які будуть перераховуватись кошти. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів.
  - копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;
  - довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК - 7).
  Довідку ОК-7 можна отримати залишивши відповідну заяву у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях територіальних відділів Пенсійного фонду України або отримати через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису за посиланням https://portal.pfu.gov.ua/
  Вказана довідка не подається фізичними особами – підприємцями, які зареєструвались у січні - березні 2020р. або які згідно законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
  - копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та особи без громадянства);
  - копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
  Важливо! Фізичним особам-підприємцям, які отримували зазначену допомогу протягом травня-серпня 2020 року подавати новий пакет документів не потрібно.
  Органами соціального захисту населення області весь необхідний комплекс робіт з відновлення виплати допомоги на дітей 3,5 тисячам фізичних осіб-підприємців, які отримували її раніше, буде проведено самостійно без додаткового звернення.
  Виплата допомоги за листопад та грудень буде проведена у грудні поточного року.
  Фізичні особи – підприємці, які раніше не отримували вказану допомогу, можуть реалізувати таке право подавши відповідну заяву з необхідними документами
  до 15 грудня 2020 року.
  Документи на призначення допомоги можна подати як в паперовому так і в електронному вигляді.
  Подати заяву на призначення допомоги в електронному вигляді можливо через сайт Мінсоцполітики в розділі Е-сервіси.
  В паперовому вигляді документи можна направити поштою або залишити їх у дистанційних скриньках розташованих безпосередньо в приміщеннях управлінь соціального захисту населення.
  В сільській місцевості чи в територіальній громаді заява на призначення допомоги з необхідними документами приймаються уповноваженою особою сільської, селищної ради, територіальної громади чи центром надання адміністративних послуг.
  Додаткові роз'яснення щодо порядку призначення та виплати допомоги можливо отримати за номером обласної безкоштовної гарячої лінії: 0-800-500-620.


 
Рішенням Уряду продовжено термін заміни посвідчень на посвідчення нового зразка громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи до 01.01.2022 року

  На засіданні Уряду 25.11.2020 року схвалено внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" в частині продовження до 01.01.2022 року терміну заміни посвідчень на посвідчення нового зразка:
  - особам які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1;
  - особам, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, віднесеним до категорій 1, 2, 3.
  Завдяки дієвим заходам, вжитим органами соціального захисту населення в тісній співпраці з громадськими Чорнобильськими організаціями як на обласному, так і на місцевому рівнях на сьогодні в Полтавській області робота по заміні посвідчень на посвідчення нового зразка завершена.
  Посвідчення нового зразка видані 3667 громадянам:
  3192 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;
  372 особам потерпілим від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії;
  103 учасникам ядерних випробувань віднесених до категорії 1,2,3.
  Для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 та 3 категорії, громадян потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС віднесених до 2 та 3 категорій, потерпілих дітей та дружин померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС діючими залишаються раніше видані посвідчення, які надають право на пільги і компенсації гарантовані Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".


 

  Урядом 25 листопада 2020 року схвалено постанову "Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", якою, зокрема, затверджено порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою "пакунок малюка" за рахунок коштів державного бюджету.
  Наразі батьки, у яких діти народились до 23 жовтня 2020 року включно та які не отримали ,,пакунок малюка", отримують грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  Батьки, у яких діти народились з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати одноразову натуральну допомогу ,,пакунок малюка" протягом 30 днів з дати народження дитини.
  У разі неотримання ,,пакунку малюка" з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка".
  З 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою ,,пакунок малюка" та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка".
  Також запроваджується можливість отримання одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка" або грошової компенсації в межах комплексної послуги ,,єМалятко".


 
Інформація щодо проведення обласної акції «16 днів проти гендерно зумовленого насильства»

 

  Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яку ініціював Перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
  Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
  Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
  Метою цієї кампанії є привернення уваги громадськості до проблем насильства. Задля підвищення обізнаності українців з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких форм насильства за ознакою статі, у рамках цієї міжнародної акції, з 25 листопада до 10 грудня, Будинок Уряду України, а також інші адміністративні будівлі в обласних центрах та містах будуть підсвічені помаранчевим кольором у темну пору доби.
  Полтавщина також приєднується до Всеукраїнської акції. З 25 листопада по 10 грудня буде підсвічено будівлю обласної державної адміністрації.
  Під час акції на Полтавщині розпочне свою роботу інформаційний Telegram-канал з протидії гендерно зумовленому насильству та дискримінації (@znyshannyaNET) – швидкий доступ до актуальної інформації з питань всіх видів насильства, формування нетерпимого ставлення до насильницької моделі поведінки, викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі жінок і чоловіків. В рамках дії каналу будуть розроблені тематичні стікери, які опосередковано формуватимуть ненасильницьку толерантну поведінку у суспільстві.
  Для об'єднаних територіальних громад області будуть проведені вебінари щодо впровадження інноваційних форматів інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики домашнього насильства, насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми та антидискримінаційних проявів.
  25 листопада стартує обласна акція «#Котики проти гендерно зумовленого насильства». Для включення дітей та молоді в пропагування нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, формування у них небайдужого ставлення до постраждалих, буде розроблено серію брендованих поліграфічних продуктів з логоперсонажами, які через анімаційну метафоричну форму передадуть інформацію. Хлопці та дівчата будуть включені через ігрові форми роботи до проведення інформаційно-просвітницької роботи.


 
Урядом затверджено розподіл субвенції на виплату компенсації для придбання житла окремим пільговим категоріям громадян

  Грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення ветеранам війни призначається та виплачується в порядку регламентованому відповідними постановами Кабінету Міністрів України і реалізується через органи соціального захисту населення для:
  членів сімей загиблих, померлих учасників АТО/ООС, учасники АТО/ООС з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи (постанова Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719);
  учасників бойових дій на території інших держав з числа осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи (постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №214);
  внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (постанова Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280).
  Механізм призначення і виплати грошової компенсації єдиний для усіх зазначених категорій. Розгляд питання призначення грошової компенсації здійснюється уповноваженими комісіями, створеними при райдержадміністраціях та міськвиконкомах, на підставі заяви, поданої до управління соціального захисту населення за місцем проживання. Виплата призначеної грошової компенсації проводиться в порядку черговості взяття на квартирний облік, відповідно до норм Житлового Кодексу та в розмірі, визначеному уповноваженою комісією.
  У поточному році області з державного бюджету на виплату компенсації для придбання житла ветеранам війни виділено 13,5 млн. грн., що надало можливість в повному обсязі провести виплату компенсації 10 сім'ям: 8 сім'ям осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, 1 сім'ї особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, 1 сім'ї учасника АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб. Для виплати компенсації в повному обсязі ще 3 сім'ям, потреба в додаткових коштах склала 410,9 тис. грн.
  Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.11.2020 № 1460-р області затверджено додаткове фінансування в загальній сумі 410,9 тис. грн.
  В режимі відеоконференції 24 листопада відбулось засідання комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей на якому розглянуто питання розподілу виділеної області додаткової субвенції.
  Враховуючи норми чинного законодавства за результатами комісійного розгляду питання, субвенція розподілена на місцеві бюджети для виплати компенсації в повному обсязі 3 сім'ям: 1 сім'ї особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО/ООС з міста Полтави, 1 сім'ї особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та 1 сім'ї учасника АТО/ООС з числа внутрішньо переміщених осіб з міста Кременчука.

 
Відзначення Всесвітнього дня дитини в дитячих будинках-інтернатах

  Для вихованок та вихованців Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області 20 листопада поточного року організовано заходи з нагоди Всесвітнього дня дитини.
  Зокрема проведено святково-розважальні заходи «Дитина має права», спортивні змагання «Дужі та спритні», проведено конкурси малюнків «Дитячі мрії» та виставки дитячих творчих робіт.
  Вихованців пригощали святковим обідом та солодощами.
  Дані заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних заходів.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

  19 листопада 2020 року об 11:00 в он-лайн режимі відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
  На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації розглянуто ряд питань щодо надання листів-підтримки для визнання гуманітарних вантажів Міністерством соціальної політики України.

 
В області завершено заміну посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1 на посвідчення нового зразка в повному обсязі

  В режимі відео конференції 17.11.2020 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян, на якому розглянуто документи та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії 54 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі - Постанова) передбачено проведення в термін до 01.01.2021 року заміни посвідчень особам з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, учасникам ядерних випробувань категорії 1,2,3 на посвідчення нового зразка.
  Завдяки спільній роботі органів соціального захисту населення з громадськими Чорнобильськими організаціями, як на обласному, так і на місцевому рівнях, щодо практичної допомоги в отриманні архівних підтверджуючих документів, передбачених Постановою на сьогодні вже в повному обсязі завершено заміну посвідчень на посвідчення нового зразка 3667 громадянам вказаних категорій.
  Акцентуємо увагу, що раніше видані посвідчення ,,Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС" категорії 2 та 3, ,,Потерпілий від Чорнобильської катастрофи категорії" категорій 2, 3 та серії Г, ,,Дитина, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Дружина (чоловік) померлого громадянина, з числа ліквідаторів (потерпілих), смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою залишаються дійсними та не потребують заміни на посвідчення нового зразка.

 
Продовжує роботу інформаційна платформа «Допомога поруч»

  В межах забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України №287 від 08.04.2020 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» продовжує функціонувати інформаційна платформа «Допомога поруч», що розміщена за посиланням: http://dopomoga.msp.gov.ua.
  Даний соціальний проєкт, який створений для надання адресної допомоги найбільш уразливим категоріям населення в період карантину, об'єднує зусилля благодійних та громадських організацій, бізнесу, волонтерів, небайдужих громадян, органів державної влади та місцевого самоврядування з виявлення потреб людей через «гарячі» телефонні лінії, звернення та надання їм необхідної допомоги.
  З метою виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми в основних продуктах харчування, засобах особистої гігієни, побутової хімії для їх життєзабезпечення забезпечено постійну роботу обласної «гарячої» телефонної лінії з питань соціального захисту населення – 0800-500-620.
  При цьому продовжують роботу телефонні лінії в місцевих органах влади, органах соціального захисту населення. Жителі Полтавської області також можуть звертатися на «гарячу» лінію облдержадміністрації за номером 0-800-502-230.

 
Пріоритетні форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування


   Детальніше за посиланням: https://www.msp.gov.ua/files/pictures/2020/1211-2.pdf

 

 

 

  Як потурбуватися про літніх людей під час дії карантину спричиненого COVID19.

  Телефон "гарячої лінії " Департаменту соціального захистут населення: 0-800-500-620

   https://www.facebook.com/dsznpoltava/videos/456825265281608/

 
Уряд створює зручні умови для отримання
соціальних послуг багатодітним сім'ям

  На засіданні Кабінету Міністрів України 28 жовтня 2020 року прийнято постанову, якою внесено зміни до Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї.

  Постанова надає можливість:

  - батькам подавати заяви для оформлення посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї особисто, через Інтернет (після введення в дію даної послуги через Єдиний державний верб-портал електронних послуг) або надіславши заяву поштою. Окрім того, за бажанням заявника посвідчення можуть бути надіслані рекомендованим листом з повідомленням про вручення, оплата послуг з відправлення проводиться за рахунок одержувача.

  - врегулювати питання подовження терміну дії посвідчення у разі навчання особи віком від 18 до 23 років за денною формою навчання та питання видачі посвідчень батькам, які вступили в повторний шлюб та виховують дітей від попереднього шлюбу,

  - зменшити адміністративне навантаження на громадян під час надання їм послуг у сфері соціального забезпечення, зокрема, скоротити кількість документів, що ними подаються.

  Оптимізація виготовлення та видачі посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї створить доступні умови для своєчасного отримання необхідних соціальних послуг громадянами, що є одним із завдань органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

 
До уваги малозабезпечених сімей та сімей з дітьми!

  28 жовтня 2020 року Урядом прийнято постанову №1035, якою врегульовано питання щодо залишення в родинах коштів державної соціальної допомоги, отриманих малозабезпеченими сім'ями та одинокими матерями під час дії карантину.
  Нагадаємо, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2020 року № 264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» на період карантину строк виплати, зокрема, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, допомоги на дітей одиноким матерям, які було призначено раніше, продовжено без звернення громадян. В області такі допомоги продовжено автоматично понад 6 тис. сімей.
  Прийнятою 28 жовтня 2020 року постановою визначено, що кошти державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та одиноким матерям, виплачені отримувачам під час карантину до 1 липня, якщо не було підтверджено право на їх отримання або їх розмір внаслідок перерахунку зменшився, не підлягають поверненню. Якщо отримувачі вказаних видів допомог вже повернули суми надміру виплачених коштів, органи соціального захисту повертають такі кошти отримувачам допомоги.
  Враховуючи викладене, після набрання чинності постанови, органами соціального захисту населення області буде вжито всіх необхідних заходів з метою забезпечення виконання вимог постанови та виплати повернених сум одержувачам.

 

 
В області розпочинається виплата житлових субсидій на опалювальний період

  В жовтні розпочався опалювальний період. Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії для всіх видів опалення (централізованого, автономного та індивідуального) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня.
  У зв'язку з цим органами соціального захисту населення області проведено перерахунки розмірів житлових субсидії з урахуванням послуги опалення.
  Органами соціального захисту населення області вся необхідна робота проведена самостійно без додаткового звернення громадян.
  За жовтень поточного року житлові субсидії у грошовій формі призначено 161,0 тис. сімей (у грошовій готівковій формі – 134,9 тис., у грошовій безготівковій – 3,8 тис., 26,1 тис. сімей житлову субсидію визначено у розмірі ,,0" грн.). Крім того, 5,9 тис. сімей призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Загальна сума фінансування субсидій у жовтні складає 104,4 млн грн.
  Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі за жовтень поточного року буде проведена через банківські установи на початку листопада, через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» з 4 по 25 листопада.
  Житлові субсидії у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 листопада. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить одержувачам субсидії СМС повідомлення.
  У листопаді поточного року розміри житлових субсидій будуть розраховані автоматично на повний опалювальний місяць, в тому числі сім'ям, розмір субсидії яким у жовтні визначено у розмірі «0» грн.
  Сім'ї, які на сьогоднішній день не отримують субсидію, можуть звернутись до територіальних управлінь соціального захисту населення з відповідною заявою.
  У сільській місцевості та у об'єднаних територіальних громадах заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами селищних і сільських рад, об'єднаних територіальних громад, та передаються територіальним управлінням соціального захисту населення.
  В умовах запровадження карантину з метою мінімізації ризиків зараження коронавірусною інфекцією радимо подати документи на призначення житлової субсидії у наступні способи:
  1. особисто звернутися до управління соціального захисту населення, залишивши заяву та декларації у дистанційній скриньці;
  2. направити поштою;
  3. скористатись електронним сервісом Мінсоцполітики
  4. через Центри надання адміністративних послуг, об'єднані територіальні громади, сільські (селищні) ради.
  В умовах запровадження карантину актуальним є питання надання соціальних гарантій з використанням електронних сервісів.
  Тому для оформлення житлової субсидії рекомендуємо скористатись он-лайн сервісом https://subsidii.mlsp.gov.ua .
  Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
  Як скористатися послугою онлайн:
  1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики у розділ Е-сервіси/Субсидії або за посиланням: https://subsidii.mlsp.gov.ua.
  2. Авторизуватись в один із 3-х способів: за допомогою електронного підпису, за адресою електронної пошти або ідентифікацією BankID.
  3. Заповнити електронну форму заяви про призначення субсидії та декларації про доходи і витрати осіб.
  Після заповнення всіх необхідних реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  У разі необхідності, в електронному сервісі можливо приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди житлового приміщення;
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України; документи що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах. 4. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.
  Звертаємо увагу, у разі подання документів на призначення субсидії через електронний сервіс без використання електронного підпису вам необхідно буде особисто звернутись до територіального управління соціального захисту населення аби власноруч підписати документи.
  Працівники органу соціального захисту населення зв'яжуться з вами, для узгодження дати і часу вашого візиту.
  При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.