Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Урядом розширено коло осіб, які матимуть право на отримання житлової субсидії

  З метою посилення адресності надання житлової субсидії виключно тим, хто її потребує Кабінетом Міністрів України 15 листопада 2021 року прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».
  Відповідно до зазначеної постанови додатково надано право на отримання субсидії громадянам, зокрема, у випадках:
  - якщо у власності є мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат чи саморобний транспортний засіб (яким менше 5 років);
  - якщо відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікарсько-консультативної комісії);
  - придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім'ї під час обчислення субсидії.
  При визначенні права осіб на отримання житлової субсидії, у разі коли у власності є більше ніж одне житлове приміщення, не будуть враховуються житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу та житлові приміщення, на які оформлено спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
  Зазначеною постановою також змінено загальну суму простроченої понад три місяці заборгованості зі слати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).
  Нагадуємо, що законодавством визначено чіткі критерії щодо майнового та матеріального стану сім'ї, за яких житлова субсидія не призначається, зокрема, у разі коли будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім'ї:
  мають у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років, більше, ніж один транспортний засіб, із року випуску якого минуло менше, ніж 15 років (крім мопеда і причепа), при цьому не враховуються мотоцикли, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує 4 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, з якого призначається субсидія (у 2021 році – 24 тис.грн.), самостійно зібрані транспортні засоби, транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через управління соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;
мають у власності більше, ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, на яке оформлено спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства; розташованого в сільській місцевості, селищах міського типу, на тимчасово окупованій території на лінії зіткнення; непридатного для проживання, отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету;
  протягом 12 місяців перед місяцем зверненням здійснили купівлю на суму понад 50 тис. грн, у тому числі безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів, оплатили послуги, внески до статутного капіталу, надали фінансову допомогу (позику);
  мають на депозитному рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень.
  Також основною зміною у порядку надання субсидій, що відбулась у цьому році – це надання субсидій виключно у грошовій готівковій формі. Це дає змогу громадянам, які заощадливо споживають комунальні послуги (воду, газ, електроенергію), кошти субсидії, які залишаються після сплати за комунальні платежі використовувати на свій розсуд.

 
Якщо родина витрачає більше 15% свого бюджету на комунальні платежі, рекомендуємо звернутись за отриманням субсидії

  З початком опалювального сезону актуальним питанням є надання державної підтримки населення при оплаті житлово-комунальних послуг у вигляді житлових субсидій.
  Сім'ї, які з об'єктивних причин не в змозі самостійно сплачувати за комунальні послуги, та їх витрати на комунальні платежі перевищують 15% родинного бюджету можуть звернутись за отриманням житлової субсидії.
  Субсидія на послуги з всіх видів опалення (централізованого, автономного та індивідуального опалення) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня незалежно від того коли органи місцевого самоврядування приймають рішення про початок опалювального періоду.
  В області за жовтень поточного року (неповний опалювальний місяць) субсидії нараховано 115,6 тис. сімей на загальну суму 115,5 млн грн.
  На сьогоднішній день органами соціального захисту населення вживається комплекс необхідних заходів з метою своєчасного розрахунку житлових субсидій за листопад 2021 рік на повний опалювальний місяць.
  Розрахунок субсидії здійснюється індивідуально для кожної сім'ї за єдиною формулою та залежить від доходів цієї сім'ї. Розмір субсидії визначається як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. Середній розмір субсидії в опалювальний період складає близько 2000 грн.
  Для прикладу.
  Родина: чоловік, дружина та їх 2-річна дитина проживають у 2-кімнатній квартирі.
  Сукупний дохід сім'ї – 10860 грн.:
  Вартість житлово-комунальних послуг (в межах соціальних норм)– 2900 грн
  Розмір субсидії – 1554 грн.

  Громадянам, які ще не отримують субсидію, рекомендуємо звернутись до Центру надання адміністративних послуг, уповноважених осіб територіальних громад, а в містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення та подати документи для її оформлення. Документи для призначення субсидії також можна подати в електронній формі скориставшись онлайн сервісом Мінсоцполітики https://subsidii.ioc.gov.ua.
  Нагадуємо, у разі звернення за призначенням субсидії протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання. Тобто, якщо звернення надійде до 15 грудня, то право на отримання субсидії буде розглянуто з жовтня.

 

   На реалізацію нової бюджетної програми допомоги безробітним малозабезпеченим в держбюджеті-2022 передбачається близько 100 млн. грн.
   На реалізацію нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги) в проекті держбюджету на наступний рік планується близько 100 млн. грн. Про це розповіла Міністр соціальної політики України Марина Лазебна в ефірі Радіо НВ. «З січня наступного року держава надаватиме не лише соціальну виплату малозабезпеченим, щоб вони могли вижити в кризовий період, але допомагатиме людині вийти з кризи. Кожен безробітний малозабезпечений, який хоче відкрити власну справу, отримає від держави фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу», – сказала Міністр.
   Вона пояснила, що державна допомога на започаткування власного бізнесу є поворотною та безвідсотковою і складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.
   Повертати кошти державі буде не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

За інформацією Міністерства соціальної політики України

 
Про Всеукраїнську кампанію в 2021 році «16 днів проти насильства»

  Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться щорічна Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства».
  Основне завдання цієї акції - привернути увагу спільноти до актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізувати діяльність органів влади, місцевого самоврядування, установ і громадських організацій задля об'єднання зусиль заради захисту прав людини.
  Акція "16 днів проти насильства" — це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
  Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
  25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  6 грудня – Вшанування пам'яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  10 грудня – Міжнародний день прав людини.
  Таким чином, майже кожен день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства у громадських та приватних сферах є порушенням прав людини.
  В області передбачено проведення широкої інформаційно-просвітницької роботи, тематичних виставок для дітей та підлітків з розміщенням матеріалів щодо запобігання домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.

 
До уваги громадян!
Внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій


  15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій.
  Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:
  - якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;
  - якщо відсутні доходи у зв'язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);
  - у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сім'ї під час обчислення субсидії.
  Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт, за умови, що таке житло не здається в оренду. До відповідних змін це стосувалося лише другого житла, розташованого в сільській місцевості.
  Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі слати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).
  Зазначені критерії переглянуто за результатами практичної реалізації діючого порядку надання житлової субсидії, що особливо актуально на початку опалювального періоду.
  Звертаємо увагу, що громадянам, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин мають право повторно звернутись за її отриманням.
  Слід зазначити, що у разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.

 
Проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії в ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23»

  11 листопада відбулось виїзне засідання обласної спостережної комісії під головуванням заступника голови облдержадміністрації, голови обласної спостережної комісії, Рижеченко К.С. в ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23» за адресою: вул. Пушкіна, 91, м. Полтава.
  Участь у засіданні взяли перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, заступник голови обласної спостережної комісії Черняк Н.С., члени комісії, секретар спостережної комісії Київської районної у м. Полтаві ради.
  Під час проведення виїзного засідання члени спостережної комісії ознайомилися з умовами тримання засуджених осіб, матеріально-побутовим та медико-санітарним забезпеченням. З керівництвом установи обговорили проблемні питання, що виникають в процесі роботи.
  Заслухали інформацію секретаря спостережної комісії Київської районної у м. Полтаві ради Батрака Є.П. про здійснення заходів громадського контролю за дотриманням прав засуджених, які відбувають покарання в ДУ «Полтавська установа виконання покарань №23».
  В ході засідання розлянули питання про роботу районних спостережних за 9 місяців 2021 року та стан фінансової підтримки установ виконання покарань територіальними громадами, про співпрацю спостережних комісій з центрами зайнятості у частині працевлаштування осіб, звільнених від відбування покарання та про організацію заходів громадського контролю за дотриманням прав засуджених на медичну допомогу в установах виконання покарань (ДУ «Полтавська ВК № 64», ДУ «Надержинщинська ВК № 65», ДУ «Крюковська ВК № 29», ДУ «Божківська ВК №16»).
  За результатами проведеного засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії.

 


 
СОЦІАЛЬНА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В ДІЇ

  Вже 23-й рік поспіль у першу неділю листопада своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери області - люди, справою яких є віддана, невтомна праця на благо громадян які перебувають в складних життєвих обставинах! Свято Дня працівника соціальної сфери встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День працівника соціальної сфери» від 13 квітня 1999 року № 374/99 та є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної соціальної політики .
  Система соціального захисту населення області налічує 98 установ з чисельністю 5,5 тис. працівників.
  Відмінністю цього року для системи соціального захисту населення є багаточисленні виклики, які мали суттєвий вплив на функціонування установ та вимагали швидкого переформатування в організації роботи. Перш за все це розповсюдження коронавірусної інфекції СOVID-19.
  В той час коли окремі установи під час карантину могли призупинити роботу, жодна установа соціального захисту не припиняла щоденної діяльності.
  Органами соціального захисту населення Полтавської області реалізується 42 державних і місцевих соціальних програм, на які з державного і місцевих бюджетів спрямовується близько 5.0 млрд грн.
  Завдяки щоденній відповідальній роботі соціальним піклуванням охоплено близько 700 тисяч осіб, або 55% населення області.
  Забезпечено своєчасну виплату щомісячних адресних допомог, компенсаційних виплат 120 тисячам сімей, для більшості з яких такі виплати є основним джерелом доходів.
  Державною підтримкою при оплаті житлово-комунальних послуг охоплено 200 тисяч сімей (35% домогосподарств області).
  Завдяки комплексу вжитих заходів, у тому числі запровадженню вахтового методу, у кожному будинку-інтернаті, де мешкає 2 тис. осіб, не допущено спалаху коронавірусної інфекції серед підопічних.
  Не менш важлива робота проводилась територіальними центрами соціального обслуговування та центрами надання соціальних послуг. На обслуговуванні перебуває 94,4 тисячі осіб похилого віку та осіб з інвалідністю. Жоден мешканець області, який потребував допомоги, не залишився без соціальних послуг (догляду вдома, натуральної допомоги, представництва інтересів).
  За період введення карантинних обмежень додатково взято на обслуговування за місцем проживання 5,5 тис. мешканців області, які потребують сторонньої допомоги.
  Забезпечено підтримку сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. В поточному році соціальною роботою охоплено 5,8 тисяч сімей із вразливих груп населення, які перебували в складних життєвих обставинах.
  Важливим напрямком додаткової соціальної підтримки на рівні області є реалізація Комплексної соціальної програми, під дію якої підпадає близько 36 тисяч мешканців області (учасники АТО/ООС, особи з інвалідністю, члени сімей загиблих ветеранів війни, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інші пільгові категорії населення). У поточному році на виконання Програми з обласного бюджету спрямовано майже 49 млн грн. Програма є однією з найбільш розгалужених в Україні та реалізується за 32 напрямками. Заходи Програми постійно розширюються з урахуванням актуальних потреб сьогодення.
  Нерозв'язаних гострих проблем, на жаль, вистачає. Розуміємо, що за кожним прийнятим рішенням стоїть людина, тому кожного дня ми шукаємо шляхи для подолання труднощів, розмірковуємо над тим, як поліпшити соціальний стан наших громадян. Вживаємо заходи щоб вирішувати не проблеми, а можливість їх попередження.
  Напередодні Дня працівника соціальної сфери хочеться висловити слова вдячності своїм колегам, всім працівникам системи соціального захисту Полтавської області за професіоналізм, працьовитість, компетентність, душевне тепло, усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини та побажати здоров'я, щастя і добра та злагоди в родинах.
  

Директор Департаменту соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації
Людмила Корнієнко 


  04 листопада в режимі відео конференції під головуванням заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко проведено нараду з працівниками системи соціального захисту населення області з нагоди професійного свята – Дня працівника соціальної сфери, яке щороку відзначають у першу неділю листопада.
  Систему соціального захисту населення області на сьогодні налічують 98 установ та закладів, загальна чисельність яких складає понад 5,5 тис. осіб.
  Органами соціального захисту населення області реалізується 42 державних і місцевих соціальних програм, на які спрямовується близько 5,0 млрд грн.
  Завдяки щоденній відповідальній роботі соціальним піклуванням охоплено близько 700 тисяч осіб, або 55% населення області.
  З нагоди професійного свята працівників галузі соціального захисту населення привітали заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко та голова Полтавської обласної профспілкової організації профспілки працівників соціальної сфери України Андрій Гудзенко.
  За сумлінну працю, високий професіоналізм, відповідальне виконання службових обов'язків та вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення та з нагоди Дня працівника соціальної сфери нагородами Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради відзначено:
  Артеменка Анатолія Федоровича, директора Гадяцького геріатричного будинку-інтернату;
  Біліцького Івана Євгенійовича, заступника директора Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області
  Зайченка Сергія Олександровича, директора Пирятинського центру надання соціальних послуг Пирятинської міської ради;
  Карамушко Світлану Василівну, головного спеціаліста відділу державних допомог та соціальної підтримки населення управління реалізації державних соціальних програм Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації
  Любивець Таїсію Миколаївну, заступника начальник управління – начальника відділу з питань надання пільг окремим категоріям громадян, соціальної підтримки осіб з інвалідністю та ветеранів управління соціального захисту населення Миргородської районної державної адміністрації;
  Ляшенко Ларису Миколаївну, головного спеціаліста відділу з питань надання державних соціальних допомог, субсидій та інших видів соціальної підтримки населенню управління соціального захисту населення Лубенської районної державної адміністрації
  Масляк Вікторію Геннадіївну, заступника директора – начальника відділу організаційно-правової роботи Полтавського обласного центру соціальних служб
  Мотузку Наталію Віталіївну, начальника відділу № 8 з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги та надання інших видів соціальної підтримки населенню управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації;
  Сагачко Ірину Вікторівну, головного спеціаліста відділу обліку, контролю та звітності управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради;   Сіваченко Валентину Михайлівну, директора Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю м. Миргород.

 
В області своєчасно розпочата виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за жовтень 2021 року.

  Діючі державні програми з надання субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг – це ефективний механізм, який дає можливість сім'ям повною мірою і вчасно здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги.
  Відповідно до законодавства субсидія та пільги на оплату послуги опалення (централізованого, автономного та індивідуального) в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня.
  Органами соціального захисту населення області вжито необхідні заходи для того, щоб громадяни вчасно отримали субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному періоді.
  За жовтень поточного року субсидії нараховано 115,6 тис. сімей на загальну суму 115,5 млн грн, пільги – відповідно 62,1 тис. пільговиків на загальну суму 54,1 млн грн.
  Кошти для виплати субсидій (пільг) за жовтень надійшли в область 03.11.2021.
  Виплата житлових субсидій та пільг у грошовій готівковій формі за жовтень поточного року буде проведена через банківські установи до 8 листопада, через виплатні об'єкти АТ "Укрпошта" до 25 листопада, згідно графіку. Пільги у безготівковій формі будуть перераховані АТ "Ощадбанк" на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг до 18 листопада цього року.
  Відповідно до вимог законодавства протягом 15-25 листопада поточного року управліннями соціального захисту населення буде проведено перерахунок розміру житлових субсидій та пільг на повний опалювальний місяць.
  Інформацію про розмір житлової субсидії, термін, на який її призначено, та спосіб виплати можливо дізнатися в Єдиному державному реєстрі отримувачів житлових субсидій, який знаходиться у відкритому доступі, за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua .
  Одночасно повідомляємо, що сім'ї, які на сьогоднішній день не отримують субсидію, та звернуться за нею протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання. Тобто, якщо звернення надійде до 15 грудня, то право на отримання субсидії буде розглянуто з жовтня.
  Звертаємо увагу, що відповідно до законодавства субсидія не призначається за наявності простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).
  Однак, субсидію можна отримати навіть у випадку наявності прострочених боргів з оплати житлово-комунальних послуг.
  Для цього потрібно укласти договір про реструктуризацію заборгованості з надавачами комунальних послуг, перед якими існує борг. Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону.
  Також громадяни, які не згодні з встановленими сумами заборгованості, можуть звернутися до суду для її оскарження, що також є підставою для призначення субсидії.