Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   29 грудня 2010 року в селекторному режимі під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації О.М. Коваля відбулась селекторна нарада за участю Головного та районних управлінь праці та соціального захисту населення та Пенсійного Фонду України в Полтавській області з питань реформування пенсійної системи в Україні.
   Згідно плану заходів вирішено провести широку роз'яснювальну роботу серед населення області з метою обговорення вищевказаного законопроекту.

   Відбулась колегія Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації з порядком денним :
 • 1. Про дотримання фінансово-бюджетної дисципліни установами соціального захисту області в 2010 році.
 • 2. Про проведення Пенсійної реформи в Україні.
 • 3. Про переведення підопічних Вишняківського будинку-інтернату до спеціального відділення.
 • 4. Звіт консультанта-координатора з виконання заходів проекту «Удосконалення системи соціальної допомоги» про роботу за 2010 рік.
 • 5. Про роботу управління праці та соціального захисту населення Зінківської райдержадміністрації.
 • 6. Про надання дозволу на видачу доручення на право керування спецавтотранспортом. В роботі колегії взяли участь: члени колегії, начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення.
  29 грудня 2010 року сторічний ювілей відзначила жителька села Вовчик Лубенського району Різніченко Меланія Олексіївна.
     В колі рідних ювілярку привітали : голова Лубенської райдержадміністрації В.М. Алєксєєнко, голова районної ради О.І. Дядечко, начальник управління праці та соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації Л.В. Черняєва.
     Ювілярці вручено вітальну листівку від Президента України В.Ф. Януковича, подарунки, квіти.

 •  

     В Україні стартувала пенсійна реформа, яка торкнеться і нинішніх, і майбутніх пенсіонерів.
     Враховуючи важливість питання Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації розпочинає громадське обговорення проекту Закону про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи.
     Всі зацікавлені громадяни, громадські організації можуть задати питання або висловити свої зауваження та пропозиції зателефонувавши на безкоштовну «гарячу лінію» Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за телефоном 0800500620 (у робочі дні з з 8:00 до 17:00 та суботу з 9:00 до 15:00).

   

  о 10.00 відбулось засідання колегії обласної державної адміністрації з порядком денним :

 • 1. Про підсумки роботи агропромислового комплексу області в 2010 році.
 • 2. Про підсумки роботи системи цивільного захисту у 2010 році та визначення основних завдань на 2011 рік.
 • 3. Про умови проживання підопічних в будинках-інтернатах системи соціального захисту області.
 • 4. Про стан житлового будівництва, забезпечення територій містобудівною документацією та дотримання чинного законодавства у сфері містобудування.
     В роботі колегії взяла участь та мала виступ з третього питання порядку денного начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко.
     У системі соціального захисту Полтавської області функціонують 13 будинків-інтернатів та пансіонат ветеранів війни та праці, підпорядковані Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, два з яких – дитячі. В вищезгаданих закладах проживає 2291 підопічний, в тому числі в дитячих – 223 вихованці.
     Відповідно до положень статусів будинків-інтернатів підопічні перебувають на повному державному утриманні. Щодня в раціоні харчування жителів інтернатів є м'ясні та молочні продукти, риба, випічка, соки. Організовуються вітамінні столи.
     Всі підопічні забезпечені одягом, взуттям, постільною білизною, тощо.
     В спальних корпусах обладнані внутрішні туалети та ванні кімнати. В більшості спальних кімнат для дотримання температурного режиму встановлені вентилятори, кондиціонери. В кімнатах панує затишок, наближений до домашнього.
     В обідніх залах харчоблоків Ліщинівського, Зіньківського, Новосанжарського, Гадяцького, Горбанівського, Вишняківского будинків-інтернатів проведені капітальні ремонти з встановленням кондиціонерів, придбанням нових меблів.
     Надається медико-профілактична допомога. З метою здійснення реабілітаційних заходів у Зінківському та Новосанжарському дитячих будинках-інтернатах, у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, у Кобеляцькому, Ліщинівському, Пирятинському та Токарівському психоневрологічних будинках-інтернатах створені і діють відділення медико-соціальної реабілітації.
   

 •  

  Напередодні свята Святого Миколая до Зінківського дитячого будинку-інтернату завітав заступник голови обласної державної адміністрації О.М. Коваль, голова Зіньківської райдержадміністрації А.В. Чуясов, перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Н.С. Черняк, підприємці району, представники духовенства.
     Святкового настрою вихованцям будинку-інтернату надала святково прикрашена ялинка, концертна програма, участь в якій брали самі вихованці. Чудові подарунки, солодощі з нагоди свята отримав кожен із 135 вихованців.
     Також вихованцям інтернату подаровано LCD телевізор, іграшки, спортивний інвентар, книги та навчальний матеріал, взуття, кондитерські вироби.
     Подібний захід відбувся і для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.

   

  Під головуванням заступника голови       облдержадміністрації Коваля О.М. відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат,  на якому розглянуто стан ліквідації зарплатних боргів на підприємствах міст Полтави,  Кременчука, Лубен, Полтавського та Пирятинського  районів.
     У засіданні взяли участь: члени обласної комісії, фахівці Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, представники виконавчих комітетів Полтавської, Кременчуцької міських рад, Полтавського та Пирятинського районів.
     Загальна заборгованість на грудень 2010 року в Полтавській області становить 26,4 млн. грн. Найбільші суми зарплатних боргів зосереджені в містах Полтаві, Кременчуці та Лубнах, на відміну від 17 регіонів області, які зовсім не мають заборгованості з заробітної плати.
     Серед економічно активних підприємств Полтави найбільші суми заборгованості мали працівники промисловості та будівельної галузі. Так, ВАТ «Полтаваелектро» заборгувало своїм працівникам 572 тис. грн., ДП «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» - 193 тис. грн., ТОВ «Завод ГРЛ» - 1149 тис. грн., ЗАТ «Будівельне управління № 9» - 179 тис. грн., ДП «Полтаванафтогазгеологія» - 4,6 млн. грн., ДП «ВО «Знамя» - 3,3 млн. грн..
     У місті Кременчуці  боржниками є 24 підприємства, які в сумі заборгували своїм працівникам 2,5 млн. грн. Тривалий час не вирішуються питання погашення зарплатних боргів на підприємствах : ТОВ «Україна Промресурс» - 325 тис, грн., ТОВ «Нерудбудматеріали» - 270 тис. грн., КП «Завод залізобетонних виробів – 2» - 84 тис. грн..
     В місті Лубни боржниками є 12 підприємств, які в сумі мають борги  1,9 млн. грн.  Так, КП 2Лубниводоканал» на 1 грудня 2010 року має 504 тис. грн. невиплаченого зарплатного боргу, ВАТ «Лубниводбуд» - 112 тис. грн., СП ВАТ «Полтаваелектро» «Лубенська механізована колона № 27» - 203 тис. грн..
     За результатами засідання були прийняті рішення та надані протокольні доручення щодо активізації роботи з погашення зарплатних боргів підприємствами-боржниками.

   

  Відбулось засідання обласної комісії з надання  матеріальної допомоги населенню області.

     Як повідомила секретар комісії Т.В. Дрєпіна розглянуто 142 заяви мешканців області, що опинились в скрутному матеріальному становищі та надано матеріальної допомоги на загальну суму 40 тисяч гривень.

   

  О 12.00 в селекторному режимі, під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації В.Ф. Животенка відбулась нарада щодо стану використання бюджетних коштів відповідно до постанови КМУ від 16.06.2010 № 461, стану розрахунків населення за спожиті житлово-комунальні послуги, стану заборгованості по пільгах та субсидіях підприємствам житлово-комунального господарства, стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства.
     В роботі наради взяли участь : перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк, представники міст та районів області.

   

  З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за сприянням громадських чорнобильських організацій «Союз Чорнобиль» та «Фонд інвалідів Чорнобиля» в Свято-Макаріївській церкві відбулась панахида по померлих учасниках ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
     По закінченню панахиди відбулись урочистості в яких взяли участь : заступник голови обласної державної адміністрації О.М. Коваль, голова обласної ради І.М. Момот, заступник голови міста Полтави В.В. Герасименко, представники громадських організацій, гості зібрання.

   

  Відбулась селекторна нарада за участю керівництва Мінпраці, Мінжитлокомунгоспу, заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації О.М. Коваля, першого заступника начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Н.С. Черняк, заступника начальника Головного управління С.В. Матуйзо, начальників районних управлінь праці та соціального захисту населення Полтавської області.
     На нараді відмічено роботу області щодо призначення населенню житлових субсидій. Всього починаючи з серпня поточного року за призначенням субсидій до органів праці та соціального захисту населення області звернулося більше 78 тисяч сімей. Звернення громадян про призначення субсидій розглянуто на 99,5 відсотків, що є найкращим результатом по Україні.
     Учасникам наради керівництво Мінпраці повідомило, що на Урядовому комітеті з питань розвитку галузей економіки та науково-інноваційної політики схвалено постанову, відповідно до якої з умов призначення житлових субсидій виключається положення щодо врахування втрат сімей на дорогі товари та послуги, здійснених протягом попереднього року. Відповідні зміни будуть внесені і до Декларації про доходи і майновий стан осіб, які звертаються за призначенням житлових субсидій.
     Особливо на нараді наголошувалося на тому, що Президент України та Прем'єр-міністр України доручили керівникам регіонів задіяти всі наявні ресурси для забезпечення прийому громадян та своєчасного призначення субсидій. Це означає також, що не можна зменшувати обсяги та темпи інформаційно-розяснювальної роботи серед населення. З настанням опалювального періоду значна увага повинна приділятися роз'ясненням стосовно переваг економного споживання газу, води, електроенергії одержувачами субсидій. Кожен громадянин, якому призначена субсидія має бути обізнаний, що, заощаджуючи енергію, він має можливість зменшити свої витрати на оплату послуг до 9 відсотків, а сімї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян – до 6 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

   

  У заступника голови обласної держаної адміністрації О.М. Коваля відбулась нарада щодо вирішення проблеми соціальної захищеності бездомних громадян області.
     Як зазначила перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк на сьогоднішній день питання бездомності є дуже актуальним, особливо з настанням зимового періоду. Центрами обліку бездомних громадян області виявлено 110 осіб, які ведуть бродячий спосіб життя. Найбільшу кількість бездомних громадян обліковано в м. Кременчуці – 84 особи, в місті Полтаві – 19 осіб, місті Миргороді та місті Лубни троє осіб без постійного місця проживання.
     Основними причинами виникнення бездомності є алкоголізм, безробіття, сімейно-побутові конфлікти, відсутність належних умов проживання після звільнення з місць позбавлення волі, що часто приводить до розлучень та втрати житла, статусу, засобів до існування.
     В області є гостра потреба щодо створення в містах Полтаві та Кременчуці закладів соціального захисту бездомних громадян. Дані заклади покликані надавати медичні, соціальні, психологічні та юридичні послуги, які допоможуть людині адаптуватися, отримати документи, відновити здоров'я, знайти роботу та місце проживання. Адже на сьогодні відсутність закладів соціального захисту для бездомних громадян призводить до загострення криміногенної (підпали підвальних приміщень, пограбування) та епідеміологічної ситуації серед громадян даної категорії (захворюваність на туберкульоз, СНІД, паразитарні, шкірні та венеричні захворювання).
     Органами праці та соціального захисту населення області проводиться соціальне патрулювання на вулицях населених пунктів, вокзалах, ринках, міських звалищах побутового сміття, особливо в зимовий час. Створено при 33 територіальних центрах банки одягу, взуття, білизни, засобів обігріву на випадок надзвичайних ситуацій. В містах Полтаві, Комсомольську, Миргороді, Лубнах діють пункти роздачі гарячої їжі для малозабезпечених громадян похилого віку, бездомних та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які того потребують під час холодів.

   

  Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено селекторну нараду з порядком денним :

 • 1. Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області та заходи щодо прискорення погашення зарплатних боргів.
 • 2. Про стан фінансування програм соціального захисту населення.
 • 3. Про використання путівок на оздоровлення чорнобильців до кінця поточного року.
 • 4. Про діяльність територіальних центрів.
  В ході наради, в телефонному режимі, керівники Головного управління та начальники рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення області обговорили нагальні питання соціального захисту населення та шляхи їх вирішення найближчим часом.

 •  

  З нагоди відзначення Дня людей з обмеженими фізичними можливостями в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Октябрської районної у м. Полтаві ради відбулось відкриття майстерень з трудової адаптації пенсіонерів та інвалідів району де вони матимуть змогу набувати навичок швейної справи, різьби по дереву, флористики.
     На захід завітали голова обласної державної адміністрації О.В. Удовіченко, заступник голови облдержадміністрації О.М. Коваль, міський голова Полтави О.Ф. Мамай, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» С.А. Чумак, громадяни міста Полтави, що мають інвалідність.
     З нагоди відзначення Дня інваліда голова обласної державної адміністрації О.В. Удовіченко вручив пільговий автомобіль «Славута» інваліду Великої Вітчизняної війни, кавалеру 4-х медалей «За відвагу» Левченку Олексію Яковичу. За рахунок видатків бюджетної програми 2507030 «Забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями» напередодні Дня інваліда 7 громадян з обмеженими фізичними можливостями вже отримали вищевказані автомобілі, а найближчим часом, згідно черги, планується вручити ще 78 автомобілів.

   

  30 листопада 2010 року голова обласної державної адміністрації О.В. Удовіченко провів зустріч з новообраними міськими головами міст Полтави, Кременчука, Лубен та Миргорода.
  Одним із ключових питань зустрічі було погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області.
  Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко загальна заборгованість на 1 листопада 2010 року становила 26 мільйонів 333 тисячі гривень, що на 8 мільйонів 612 тисяч гривень менше, порівняно з початком 2010 року.
  Серед регіонів області найбільші суми заборгованості сконцентровані саме в містах Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргороді, тоді як в 12 районах області та місті Комсомольську взагалі відсутні зарплатні борги.
  За підсумками наради сплановано спільні дії щодо шляхів погашення зарплатних боргів в області.