Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   27 грудня 2011 року відбулась колегія Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації в ході якої обговорено питання дотриманні фінансово-бюджетної дисципліни установами соціального захисту області.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко на сьогодні важливим завданням органів соціального захисту є дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в установах соціального захисту області. Завданням внутрівідомчого контролю залишається упередження порушень при використанні коштів, які спрямовані на програму соціального захисту.
 

   21 грудня 2011 року в облдержадміністрації заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах області та визначення механізму взаємодії з відділом з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області у даному напрямі роботи".
   У роботі наради взяли участь начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники Головного управління економіки облдержадміністрації, галузевих управлінь облдержадміністрації, Головного управління юстиції у Полтавській області, управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, арбітражні-керуючі.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах-банкрутах.
   Порівняно з початком поточного року зарплатні борги на підприємствах зазначеної категорії зменшилися лише на 913 тис.грн. (6,4%). Однак, в структурі загальної заборгованості області з 1 січня по 1 грудня поточного року частка боргу підприємств-банкрутів зросла з 54,3% до 81,3%, при цьому, показник по Україні становить 43,5%.
   На 01.12.2011 двадцять одне підприємство-банкрут заборгувало 13,4 млн.грн., з них 11,4 млн.грн. (85%) – борги підприємств державної форми власності.
   Начальник Головного управління юстиції у Полтавській області Тетяна Колотілова поінформувала щодо відпрацювання механізму співпраці з іншими структурними підрозділами в напрямі погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.
   Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль дав доручення Головному управлінню юстиції у Полтавській області відпрацювати кожне підприємство, що знаходиться в процедурі банкрутства, та визначити по кожному з них конкретний план дій щодо погашення зарплатних боргів перед найманими працівниками цих підприємств.
   Галузеві управління облдержадміністрації зобов'язано взяти на контроль стан виплати поточної заробітної плати та погашення зарплатних боргів на підприємствах галузевого підпорядкування.
   Також були дані інші конкретні доручення управлінню Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальній державній інспекції праці у Полтавській області щодо прискорення темпів погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах.

   21 грудня 2011 року з Новорічними святами вихованців Зіньківського будинку-інтернату привітала начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко та вручила кожному вихованцю солодкі подарунки.
   В свою чергу діти інтернату зустріли керівника соціального захисту області святковим концертом, який залишив теплі спогади в серцях присутніх.

 

   Для організації змістовного відпочинку у новорічні та різдвяні свята, в дитячих інтернатних установах затверджено заходи з відзначення Дня Святого Миколая, Нового року та Різдва Христового.
   До Дня Святого Миколая у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті проведено бесіду "Традиції та свята нашого народу. Прохання до Святого Миколая", пісенний конкурс "Співаємо про Миколая", святковий захід "Який ти добрий, Миколаю, подарунків від тебе чекаємо".
   Зі святом дітей вітали художні колективи Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського, участь у заходах взяли керівники місцевих органів виконавчої влади, Полтавської обласної та Новосанжарської районної прокуратури, благодійники, які вручили дітям подарунки та солодощі.
   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулася виставка художніх робіт вихованців, а колектив Полтавського обласного театру ляльок підготував для вихованців святкову програму. Подарунки дітям придбано за кошти благодійників.
   Святий Миколай не оминув подарунками жодного вихованця дитячих будинків-інтернатів, а на згадку залишив безліч яскравих незабутніх вражень.
 

   19 грудня 2011 року в день Святого Миколая подарунок отримали й діти з особливими потребами, адже цього дня в місті Миргороді урочисто відкрився новостворений Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Участь у відкритті взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністарції Л.В. Корнієнко.
   Відкриття центру соціальної реабілітації для дітей інвалідів за словами Людмили Корнієнко дасть змогу покращити здоров'я, пройти процес реабілітації не лише дітям-інвалідам міста Миргорода а й Шишацького, Великобагачанського, Миргородського та інших найближчих районів області.
 

   16-17 грудня 2011 року в селі Олефірівка Миргородського району відбувся «круглий стіл» щодо «Національного плану дій по впровадженню в життя Конвенції про права інвалідів».
   В роботі «круглого столу» взяла участь перший заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Ніна Черняк та обговорила проект обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, прийняття та виконання якої є пріоритетним та першочерговим завданням для органів соціального захисту області.
   Як зазначила Ніна Черняк програмою передбачено ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, які включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації, забезпечення професійного навчання, трудової реабілітації та зайнятості осіб зазначеної категорії, створення безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю, забезпечення фізкультурно-спортивної, соціально-культурної та творчої реабілітації.
 
 

   Bідбулось підбиття підсумків виконання Програми соціального розвитку сільських населених пунктів. За дорученням голови обласної державної адміністрації кожних район області виготовив стенди, на яких у фото світлинах презентував виконання вищевказаної програми.
   Кращі напрацювання в соціальні сфері області за поточний рік презентувало на виставці й Головне управління праці та соціального захисту населення. Адже зроблено немало: територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району відкрито відділення соціально-медичних послуг в селі Розсошенці, ще шість підрозділів відділень територіальних центрів відкрито у інших районах області. Це підрозділи, які працюють у віддалених селах, й відтепер забезпечують мешканцям села доступність соціальних послуг.

   Цього ж дня в місті Полтаві відбулось відкриття центру адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі. Відтепер даний центр покликаний допомагати людям, які втратили соціальні зв'язки та лишились без постійного місця проживання. В центрі створені елементарні умови для розміщення, харчування та надання першої медичної допомоги.
   Вищевказаний Центр забезпечить не лише соціальний захист бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, а також і загальну безпеку інших громадян, контролюватиме криміногенну та епідеміологічну ситуацію серед бездомних.
   Розміщений вищевказаний центр в місті Полтаві по провулку Шевченка, 5а, його керівником є Дрозд Роман Антонович. Контактні телефони : 050-527-87-55, 063-491-77-60.
 

 

   13 грудня 2011 року в Полтаві напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбувся «круглий стіл», у якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації О.КОВАЛЬ, заступник голови обласної ради В.МАРЧЕНКО, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.КОРНІЄНКО, начальник Головного управління Пенсійного Фонду України у Полтавській області В.РУДЕНКО, заступник начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації І.КУДЕЛІЧ, начальник управління Державної виконавчої служби Полтавської області В.КАЧМАР, голова Громадської ради при облдержадміністрації В.ГОЛУБ, голова обласного громадського об'єднання "СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ" В.ШКУРПЕЛА, голова обласного громадського об'єднання "Фонд інвалідів Чорнобиля" М.ДИБІН, представник ВГО «Ніхто, крім нас!» у Полтавській області В.СЕРДЮК та керівники районних та міських громадських чорнобильських організацій, де обговорено соціальні проблеми чорнобильців.
   Як зазначалося начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко в області вживаються заходи щодо соціального захисту ліквідаторів наслідків чорнобильської аварії. На сесії обласної ради, що відбулася 1 лютого 2011 року, прийнято Обласну програму соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011 рік, де передбачено виділення на ці цілі з обласного бюджету 1,46 млн. грн. На сьогодні виплачено 160 тис. грн. одноразової адресної грошової допомоги 776 вдовам померлих ліквідаторів, на статутну діяльність громадських Чорнобильських організацій спрямовано 109 тис. грн. У 2011 році обсяг видатків, передбачений на медичне обслуговування громадян, складає 1,3 млн. грн., з яких 250 тис. грн. додатково виділено обласною радою для відшкодування вартості медикаментів, відпущених за пільговими рецептами громадянам на амбулаторне лікування. Фактично спрямовано 1 094,9 тис. грн.
   Також, в ході обговорення начальник Головного управління поінформувала щодо стану санаторно-курортного лікування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та можливості проведення оздоровлення за рахунок коштів державної субвенції та стану виконання державних програм щодо надання пільг учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, в тому числі пільг на ЖКП, які прирівняні до пільг учасникам ВВв та становлять 100% знижку.
 

    Головне управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації повідомляє, що 8 грудня 2011 року в область надійшли кошти на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та кошти тимчасової державної допомоги у сумі 58,1 млн. грн. за листопад поточного року. Найближчим часом вищевказані кошти будуть перераховані на особисті рахунки одержувачів допомог.

   8 грудня 2011 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля проведено нараду щодо стану та перспектив погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях області.
   У роботі наради взяли участь керівники галузевих управлінь облдержадміністрації, представники виконавчого комітету Полтавської міської ради, територіальної державної інспекції праці у Полтавській області, відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна у Полтавській області.
   В ході наради начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах області. Як зазначила керівник Головного управління на кінець року повністю ліквідована заборгованість з виплати заробітної плати в 13 районах та місті Комсомольську. Зарплатні борги на економічно активних підприємствах відсутні в 21 районі області. Найбільші суми невиплаченої заробітної плати зосереджені в місті Полтаві та місті Кременчуці, а також в Пирятинському, Зіньківському, Полтавському та Лубенському районах області.
   Вирішено спрямувати зусилля всіх гілок влади на максимальне погашення зарплатних боргів на підприємствах області та оперативне реагування на виявлені факти порушень вимог чинного трудового законодавства в частині оплати праці, в тому числі на недопущення порушень термінів виплати поточної заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності.

 

    7 грудня 2011 року 0 14-00 год. в обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги з порядком денним:
      1. Розгляд звернення Релігійної громади Полтавської церкви євангельських християн-баптистів ,,Надія" щодо визнання гуманітарною допомогою вантажу, який надійшов на адресу громади від Євангелічної общини установи ,,Долина Надії" м.Лобеталь з Німеччини.
      2. Поточні питання.
   За результатами обговорення першого питання порядку денного прийнято рішення про направлення клопотання до Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України щодо визнання гуманітарною допомогою вантажу, який надійшов на адресу Релігійної громади Полтавської церкви євангельських християн-баптистів ,,Надія" від Євангелічної общини установи ,,Долина Надії" м.Лобеталь з Німеччини.

   7 грудня 2011 року відбулась сесія обласної ради участь в якій взяла начальник Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко в ході якої виділено 840 тисяч гривень на оплату енергоносіїв будинків-інтернатів області, та 150 тисяч гривень на закупівлю ліків чорнобильцям.

 

   У начальника Головного управління праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко проведено зустріч з керівниками громадських організацій області щодо обговорення проекту обласної програми соціального захисту інвалідів області.
 

   30 листопада 2011 року з робочим візитом місто Полтаву відвідав уповноважений у справах дитини Юрій Павленко.
   Юрій Павленко ознайомився й з роботою територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення Октябрської районної у м. Полтаві ради, одного з кращих в Україні територіальних центрів. Переглянув роботу 5-ти його підрозділів.
   Щорічно територіальним центром обслуговується близько 6000 пенсіонерів та інвалідів району.
   Одним з важливих напрямків роботи є постійне обстеження громадян району з метою виявлення та пошуку оптимальних можливостей надання їм різних видів послуг, які надаються відділеннями територіального центру.
   Оглянуто роботу тренажерного залу, фітобару, кімнати відпочинку, соляної шахти, проведення фізіотерапевтичних та гідротерапевтичних процедур, роботу відділення соціально-побутової адаптації.

   1 грудня 2011 року на базі територіального центру соціального обслуговування Диканського району проведено засідання «круглого столу» в ході якого обговорено проект обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями на 2012-2014 роки, прийняття та виконання якої є пріоритетним та першочерговим завданням для органів соціального захисту області.
   За «круглим столом» зібрались: начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, перший заступник начальника Головного управління Н.С. Черняк, заступник голови райдержадміністрації В.М.Перехрест, заступник керуючого Фондом соціального захисту інвалідів України в Полтавській області М.І. Ачкасов, голови громадських організацій інвалідів, щоб остаточно обговорити та погодити всі передбачені заходи програми з метою винесення її на сесію обласної ради.
   Як зазначила начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Василівна Корнієнко програмою передбачено ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, які включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації, забезпечення професійного навчання, трудової реабілітації та зайнятості осіб зазначеної категорії, створення безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю, забезпечення фізкультурно-спортивної, соціально-культурної та творчої реабілітації.