Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 грудня 2012 року заступником голови облдержадміністрації Олександром Ковалем проведено нараду з порядком денним "Про стан та перспективи погашення заборгованості з виплати заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за листопад 2012 року на підприємствах, установах та організаціях області".
   У роботі наради взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області.
   Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати та виплати поточної заробітної плати за листопад 2012 року на підприємствах області.
   В ході наради обговорювалися проблемні питання, які унеможливлюють погашення зарплатних боргів на економічно активних підприємствах та на діючих підприємствах-банкрутах до кінця 2012 року, та визначалися шляхи їх вирішення.
   Найбільші суми невиплаченої заробітної плати зосереджені на промислових підприємствах області та на підприємствах будівельної галузі.
   Заступник голови облдержадміністрації зобов'язав керівників галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації вжити дієвих заходів щодо прискорення вирішення питань погашення зарплатних боргів та недопущення їх виникнення на підприємствах, які знаходяться в оперативному галузевому підпорядкуванні.
   Також, були дані доручення керівникам галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації підготувати за підписом голови облдержадміністрації листи до Міністерств щодо проблемних підприємств державної форми власності.

 

   27 грудня 2012 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала новорічне свято за участю вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та вручила солодкі подарунки.

 

   25 грудня 2012 року об 11.00 відбулась колегія Департаменту праці та соціального захисту населення в ході якої обговорено питання та прийнято відповідне рішення щодо організації роботи в області по забезпеченню з 1 січня 2012 року надання пільг учасникам бойових дій та інвалідам ВВв, яким виповнилось 85 років і більше відповідно до законодавства.
   В ході колегії поставлено завдання перед начальниками рай(міськ)управлінь забезпечити проведення роз'яснювальної роботи щодо надання з 1 січня 2013 року вищевказаних пільг даній категорії населення та вручити «пам'ятки» особисто кожному пільговику, яких з 1 січня 2013 року збільшиться на 2600 чоловік.
   Крім того, обговорено питання щодо соціального захисту бездомних громадян та забезпечення виконання в повному об'ємі державних програм по соціальному захисту населення.
   Не менш актуальним є питання погашення зарплатних боргів працівникам області. Загальна заборгованість на 1 грудня 2012 року становила 11 млн.611тис. грн., що на 8млн. 330 тис. грн.. менше порівняно з початком поточного року. Поставлено завдання перед начальниками рай(міськ)управлінь щодо проведення постійного моніторингу вищевказаного питання.

 

   19 грудня 2012 року відзначено річницю з нагоди відкриття в м. Полтаві Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі при Благодійній Асоціації "Світло надії", який розпочав свою роботу з 16 грудня 2011 року.
   За звітний період послугами Центру скористалося 183 особи. На сьогоднішній день в Центрі адаптації перебуває 35 осіб.
   З 22 жовтня розпочата реєстрація бездомних осіб, зареєстровано 20 осіб.
   В період складних погодних умов, з метою недопущення випадків переохолодження та загибелі бездомних осіб та соціально вразливих громадян підрозділами МНС спільно з місцевими органами виконавчої влади в області станом на 19.12.2012 року розгорнуто 92 пункти обігріву.
   Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надано допомогу 61 особі.

 
19 грудня 2012 року відбулося засідання виконавчої ради облпрофради, на якому розглядалися питання щодо виконання регіональної Угоди між обласною державною адміністрацією, об'єднанням роботодавців та обласною радою профспілок на 2010-2012 роки за 9 місяців поточного року, а також про стан роботи щодо укладення відповідної територіальної Угоди на 2013-2015 роки.
   В засіданні взяли участь: від органів виконавчої влади – Коваль О.М., (заступник голови облдержадміністрації); від обласного об'єднання роботодавців – Паламарчук В.Г. (виконавчий директор Полтавського обласного об'єднання роботодавців і Полтавського регіонального відділення Української спілки промисловців і підприємців); від обласної ради профспілок Вернигора Л.М (голова Полтавської обласної ради профспілок).
   Про стан виконання регіональної Угоди на 2010-2012 роки за 9 місяців поточного року та про стан роботи щодо укладення територіальної Угоди на 2013-2015 роки доповідав голова облпрофради Вернигора Л.М.
   Представник Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадмінстрації акцентував увагу присутніх над роботою, яка проводиться з боку органів виконавчої влади стосовно опрацювання проекту територіальної Угоди на 2013-2015 роки. Зокрема: - визначено кандидатів для формування складу групи повноважних представників Сторони органів виконавчої влади з метою проведення переговорів щодо укладення Угоди (всього 27 представників); - видано розпорядження голови обласної державної адміністрації "Про проведення переговорів щодо укладення територіальної угоди на 2013-2015 роки"; - опрацьовано проект Угоди структурними підрозділами облдержадміністрації та обласними організаціями з метою узгодження пунктів Угоди або надання власних пропозицій; - на підставі отриманої інформацію розроблено таблицю погоджень, розбіжностей та доповнень до проекту Угоди.

 
18 грудня 2012 року відбулося засідання обласної Комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.М.Коваля та участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, першого заступника директора Департаменту Н.С. Черняк.
   Розглянуто пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. №886 "Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках".
   За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату двом заявникам.

 

   День Святого Миколая відзначають вихованці Зіньківського та Новосанжарського будинків-інтернатів. Сьогодні для них особливе свято, адже кожен з них отримав подарунки, відбудуться святкові концерти, участь в яких беруть самі вихованці, передбачаються солодкі столи.
   Напередодні з привітаннями до будинків-інтернатів завітала директор Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко та вручила солодкі подарунки.

 

   13 грудня 2012 року відбулась нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення Л.В. Корнієнко з представниками ВАТ «Полтавагаз», ПАТ «Полтаваобленерго», ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», КП «Полтававодоканал» та Полтавської дирекції «Укртелеком» щодо питання забезпечення виконання доручення Кабінету Міністрів України щодо своєчасного виконання з 1 січня 2013 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», який набирає чинності з 1 січня 2013 року, та яким встановлено, що учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, надаються пільги, передбачені для інвалідів війни I групи, зокрема 100-відсоткова знижка плати за житлово-комунальні послуги у межах встановлених норм і 100-відсоткова знижка абонентної плати за користування телефоном (на даний час учасники бойових дій користуються 75-відсотковою знижкою плати за житлово-комунальні послуги і 50-відсотковою знижкою абонентної плати за користування телефоном.
   За підрахунками органів праці та соціального захисту населення на вищевказану пільгу матимуть право додатково 1618 учасників бойових дій.
   Зважаючи на поважний вік даної категорії пільговиків в ході наради відпрацьовано механізм з підприємствами надавачами послуг щодо передачі сформованих списків управлінь праці та соціального захисту населення організаціям, що надають житлово-комунікаційні та телекомунікаційні послуги, що звільнить дану категорію громадян від особистого звернення до відповідних служб.
   Забезпечення виконання даного питання взято на особливий контроль в Департаменті.

 

   В Полтавській області щомісячно, відповідно до «Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 81 проводиться виплата допомоги.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам в загальній сумі 844,5 тис. грн.. надійшла в область 7 грудня 2012 року.
   Виплата державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   12 грудня 2012 року в обласній державній адміністрації проведено «круглий стіл» до дня вшанування чорнобильців, адже починаючи з 2006 року щорічно 14 грудня, в день закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, Указом Президента України визначено відзначати «День вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС».
   На круглий стіл, в якому взяли участь заступник голови - керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко та директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко запрошено представників громадських організацій області, щоб вшанувати та ще раз обговорити проблеми та шляхи їх вирішення.
   У своєму виступі начальник Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко поінформувала щодо державних та регіональних програм соціального захисту постраждалих внаслідок ЧАЕС.
   За результатами наради дано доручення щодо внесення змін до постанови КМУ № 886 від 26.09.2012р. «Про комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження» та щодо збереження робочих місць при реорганізації установ охорони здоров'я, вирішення питань санаторно-курортного лікування дітей в літній період.

 

   10 грудня 2012року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході якої обговорено питання щодо стану використання коштів, затверджених на використання соціальних програм області та питання стану забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями засобами реабілітації, в т.ч. кріслами-колісними.

 

   У Полтавській області щомісячно проводиться виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей.
   Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2012 року субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам надійшла в область 5 грудня 2012 року.
   Районними управліннями праці та соціального захисту населення після надходження субвенції проведено фінансування коштів для здійснення виплати державних допомог в повному обсязі – 76637,5 тис. грн..
   Виплата зазначених видів державних допомог проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича та згідно «Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи I групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2000р № 1192 (зі змінами), проведено 06.12.2012 року фінансування коштів в загальній сумі 1398,6 тис. грн. на виплату щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним за грудень 2012 року.
   Виплата допомоги проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   6 грудня 2012 року відбулося засідання робочої групи обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням першого заступника директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк. В засіданні прийняли участь представники Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, територіальної державної інспекції праці в Полтавській області та Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Розглянуто пакети документів, що подані райдержадміністраціями для отримання довідок про заробітну плату працівників за період роботи в зоні відчуження, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012р. № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-19990 роках».
   Вирішено розглянути дані заяви на черговому засіданні обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках.

 

   06 грудня 2012 року проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії в Полтавський слідчий ізолятор управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області з метою ознайомлення роботи та сприяння адміністрації у проведенні соціально-виховної роботи із засудженими особами.
   У засіданні взяли участь члени обласної спостережної комісії, голова Новосанжарської районної спостережної комісії В. Тараненко, начальник сектору соціально-виховної роботи управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області І. Бабіюк та адміністратор Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі Д. Чикуров.
   Виховна робота із засудженими спрямована на забезпечення оптимальних умов відбування кримінального покарання у вигляді позбавлення волі та проведення із засудженими соціально-психологічної роботи, спрямованої на формування у них право слухняної поведінки і стимулювання становлення на життєву позицію, яка відповідає соціальним нормам.
   Соціально-психологічна робота із засудженими здійснюється на підставі індивідуальних програм та методик, які розроблені для різних класифікаційних груп засуджених з урахуванням мотивів скоєння злочинів та їх складу, ступеня суспільної небезпеки, особистих якостей засуджених та їх поведінки.
   За підсумками засідання прийнято постанову обласної спостережної комісії.
 

 

   За рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам фінансується надання пільг з послуг зв'язку, придбання путівок для санаторно-курортного лікування ветеранів війни і праці, проведення безплатних капітальних ремонтів житлових будинків та квартир інвалідам війни, компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян міським та приміським транспортом.
   На 2012 рік на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацій за пільгові перевезення окремих категорій громадян Полтавській області передбачено 59,2 млн. грн..
   4 грудня поточного року області профінансовано грошовими коштами на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсації за пільгові перевезення окремих категорій громадян у сумі 1,3 млн. грн..

 

   5 грудня 2012 року в прокуратурі області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля відбулося засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
   У засіданні взяли участь представники обласної прокуратури, податкових органів, керівники галузевих департаментів та управлінь облдержадміністрації, управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Полтавській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області, Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області, Пенсійного фонду України в Полтавській області, Полтавського міськвиконкому, Миргородської та Полтавської райдержадміністрацій, керівники підприємств-боржників, арбітражні керуючі.
   В ході засідання директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмила Корнієнко надала детальну інформацію щодо стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та на підприємствах-банкрутах станом на 1 грудня 2012 року (за оперативними даними).
   На засіданні були заслухані звіти про стан та перспективи погашення заборгованості із заробітної плати керівників підприємств-боржників:
   - ТОВ "Завод газорозрядних ламп" (м.Полтава)
   - ТОВ "Торговий дім ГРЛ" (м.Полтава)
   - Полтавської філії ВАТ "Харківшляхбуд" ДБУ № 36 (м.Полтава)
   - Миргородського державного гренажного заводу (Миргородський район).
   За участю ліквідатора ТОВ "Ланнівський молочний завод" обговорювалося питання щодо прискорення завершення ліквідаційної процедури підприємства.
   За результатами засідання було дане доручення Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Полтавської облдержадміністрації терміново провести відомчу нараду на якій розглянути перспективи погашення зарплатних боргів на ТОВ "Завод газорозрядних ламп" в процесі реалізації процедур банкрутства.
   За результатами засідання були прийняті рішення та дані доручення Полтавському міськвиконкому, Миргородській та Полтавській райдержадміністраціям, галузевим департаментам та управлінням облдержадміністрації, іншим організаціям, причетним до вирішення проблем погашення зарплатних боргів, щодо негайного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на ліквідацію заборгованості із заробітної плати.

 

   За доброю традицією 3 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Таке рішення ухвалено Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних націй.
   В області на сьогодні проживає 81 тисяча людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тисяч 264 – інваліди війни, 66 тисяч інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, 3 тисячі 313 – інвалідів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та 4 тисячі 600 дітей-інвалідів.Далі>>>

 

   За доброю традицією 3 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Таке рішення ухвалено Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних націй.
   В області на сьогодні проживає 81 тисяча людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тисяч 264 – інваліди війни, 66 тисяч інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, 3 тисячі 313 – інвалідів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та 4 тисячі 600 дітей-інвалідів.
   Немало інвалідів проживає і в будинках-інтернатах системи соціального захисту області. Представники Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації завітали до людей з інвалідністю, що проживають в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, щоб разом обговорити проблеми, які хвилюють людей з обмеженими фізичними можливостями та шляхи їх вирішення.
 

 

   Нещодавно у приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації відбулося засідання Ради гуманітарного розвитку при голові облдержадміністрації, на якому перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Черняк Н.С. виступила з доповіддю на тему: "Про дотримання чинного законодавства щодо захисту прав осіб з обмеженими фізичними можливостями та їх соціальний захист".
   Зазначене питання включено до порядку денного з нагоди відзначення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів.

 

   За доброю традицією 3 грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Таке рішення ухвалено Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних націй.
   В області на сьогодні проживає 81 тисяча людей з обмеженими фізичними можливостями, з яких 7 тисяч 264 – інваліди війни, 66 тисяч інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, 3 тисячі 313 – інвалідів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та 4 тисячі 600 дітей-інвалідів.
   На забезпечення системного підходу до організації соціального захисту інвалідів діє обласна Комплексна програма соціального захисту людей з обмеженими фізичними можливостями.
   Розроблена Програма є комплексною і передбачає ефективні напрямки та конкретні заходи щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, які включають в себе надання додаткових пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, розвиток системи соціальних послуг, впровадження нових форм реабілітації, забезпечення професійного навчання, трудової реабілітації та зайнятості осіб зазначеної категорії, створення безбар'єрного середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями, забезпечення їх фізкультурно-спортивної, соціально-культурної та творчої реабілітації.
   Пріоритетним напрямком програми в 2011-2012 роках стало створення 5 центрів реабілітації для дітей-інвалідів на потреби яких спрямовано 2,8 мільйони в 2011 році та 4,5 мільйони в 2012 році.
   Новим напрямком «Обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями» з 2011 року є встановлення щорічної виплати разової адресної грошової допомоги вдовам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в розмірі 300 гривень, а з 2012 року ще й членам сімей загиблих (померлих) воїнів-інтернаціоналістів у розмірі 300 гривень, учасникам партизанського руху – 500 гривень.
   Залучення в активне життя людей з обмеженими можливостями – один з пріоритетних напрямків соціальної політики держави.
   Саме 2012 рік став роком глибоких соціальних ініціатив, які зорієнтовані на покращення життя найуразливіших верств населення, у першу чергу – інвалідів, оскільки інтеграція людей з особливими потребами в суспільство неможлива без забезпечення їх засобами пересування.
   Соціальними ініціативами Президента України В.Ф.Януковича передбачено забезпечити у цьому році кріслами колісними усіх інвалідів, які цього потребують. Тому кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації шляхом внесення змін до Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні".
   Запроваджено новий порядок забезпечення інвалідів колясками, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321.
   Вперше в Україні забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації відбувається за індивідуальним замовленням, індивідуальним виготовленням та індивідуальним врученням.
   Також змінено функціональне призначення крісел колісних та надано інвалідам право обирати їх кількість і терміни, на які вони будуть видаватися.
   Оскільки особливість соціальних ініціатив полягає у сприянні пристосуванню до життя людей з інвалідністю, які значно втратили рухову активність, системою соціального захисту області здійснюється постійний контроль щодо доставки інвалідам колясок, вживаються заходи для сталого забезпечення ними інвалідів. Одночасно проводиться постійний моніторинг стосовно задоволення інвалідів зручністю та функціональністю крісел колісних, оскільки зазначене питання є одним з пріоритетних.
   З цією метою налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями області, медико-соціальними експертними комісіями, лікувально-консультативними комісіями, підприємствами-виробниками.
   На базі Полтавського казенного протезно-ортопедичного підприємства створено сервісний центр із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів, який спільно з територіальними управлінням соціального захисту здійснює доставку колясок безпосередньо за місцем проживання інвалідів.
   У поточному році поставка колясок в область розпочалась з липня місяця. На сьогоднішній день для інвалідів Полтавської області підприємствами-виробниками поставлено 1215 крісел-колісних.
   Завдяки такому підходу з боку держави особи з інвалідністю можуть стати затребуваними членами громади, отримати можливість реалізуватися на користь собі і суспільству, що забезпечить їм більш повноцінне життя.
   Наступним кроком згідно соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича стало підвищення рівня соціального захисту інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та осіб, які здійснюють догляд за ними.
   Прийнято Закон України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про психіатричну допомогу", згідно якого особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним виплачується державна допомога у розмірі, що розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім`ї та середньомісячним сукупним доходом сім`ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата (з 01.04.2012 – 1094 грн.). На 2012 рік на вищевказані виплати затверджено кошти в сумі 9 млн. 928 тисяч.