Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 


   31 грудня 2014 року спеціалістами Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконавчого комітету Октябрської районної в м. Полтаві ради обстежено пункт обігріву управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Полтавській області, що розміщений за адресою м. Полтава вул. Великотирнівська, 1а.
   Пункт обігріву розрахований на 15 посадочних місць, облаштований буржуйкою, де громадяни мають змогу випити гарячого чаю з печивом та зігрітися.


 


   29 грудня 2014 року відбулось засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щодо стану дотримання фінансово-бюджетної дисципліни установами системи соціального захисту області.
   В ході засідання колегії поставлено чіткі завдання перед керівниками установ щодо винайдення алгоритму недопущення виникнення фінансових порушень та переплат, їх усунення.
 


 


   Питання погашення зарплатних боргів не втрачає своєї актуальності.
   За оперативними даними на 01.12.2014 загальна заборгованість по області склала 28,1 млн.грн., в тому числі:

 • на економічно активних підприємствах - 14,5 млн.грн. (51,5%);
 • на підприємствах-банкрутах - 13,1 млн.грн. (46,5%);
 • на економічно-неактивних - 528 тис.грн. (2%).
     Для розв'язання цієї проблеми органами виконавчої влади всіх рівнів здійснено комплексні заходи та встановлена жорстка система контролю за їх виконанням. Як результат, протягом листопада на 7 економічно активних підприємствах сума боргу зменшилася майже на 700 тис.грн. На виплату заробітної плати працівникам ДП "Полтавський облавтодор" та його філій спрямовано 2,8 млн.грн.
     Найбільшими боржниками серед економічно активних підприємств станом на 01.12.2014 залишаються:
 • - ТОВ "Гадячсир" та його структурні підрозділи - 4,5 млн.грн.
 • - ДП "Полтавський облавтодор" та його філії - 3,3 млн.грн.
 • - ДП НАК "Надра України" "Миргороднафтогазрозвідка" - 2,7 млн.грн.
 • - ПАТ "Галещинамашзавод" - 898 тис.грн.
 • - ПрАТ "Будівельне управління №9 "Полтаванафтогазбуд" - 738 тис.грн.
     За оперативними даними моніторингу, станом на 25.12.2014 статистична заборгованість на економічно активних підприємствах, порівняно з 01.12.2014, зменшилася на 3,4 млн.грн. На трьох підприємствах повністю погашено заборгованість на загальну суму 180 тис.грн.З метою прискорення темпів погашення заборгованості із заробітної плати щодекадно проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість виявляти загрози можливого виникнення заборгованості, оперативно реагувати на факти порушень виплати поточної заробітної плати. Підприємствам-боржникам надається допомога в поверненні дебіторської заборгованості.

 •  


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за грудень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 155548 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 118 846;
 • - малозабезпечені сім'ї – 17 601;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 363
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 738.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 104,7 млн.грн.
     5 та 19 грудня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  


     19 грудня 2014 року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося свято – День Святого Миколая.
     Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Корнієнко Людмила Василівна привітала дітей святковими подарунками та наборами кондитерських виробів.
   


   


     18 грудня 2014 року напередодні святкування Дня Святого Миколая директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в рамках проведення обласної акції «Подаруй радість дітям» відвідала вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату та вручила їм солодкі подарунки.


   


     17.12.2014 року у приміщенні Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відбулося засідання "круглого столу" на тему: "Про виконання обласної Комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки ".
     У засіданні взяли участь директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України", голова Полтавської обласної організації ветеранів та голова Полтавського обласного громадського об'єднання ,,Фонд інвалідів Чорнобиля".
     На засіданні обговорено питання щодо запровадження в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) послуги з психологічного супроводу постраждалих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, невідкладного протезування осіб з числа учасників антитерористичної операції за направленнями, виданими органами соціального захисту населення, та інш.


   


     17 грудня 2014 року відбулось засідання комісії обласної ради з питань соціального захисту населення області.
     В ході виступу директор Департаменту праці та соціального захисту населення зазначила: наразі на соціальну допомогу в Полтавській області спрямували 1 млрд 500 млн. грн. коштів. Всі види соціальних допомог виплачено в повному обсязі.
     На засіданні, зокрема, депутати розглядали Програму економічного та соціального розвитку Полтаської області на 2015 рік.
     Заслухавши звіт, комісія вирішила підтримати Програму економічного та соціального розвитку Полтаської області на 2015 рік в частині соціального захисту населення.


   


     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» за грудень 2014 року.
     Всього в області перебуває на обліку 168 прийомних сімей та 37 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 502 дитини.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у грудні 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровано фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,7 млн. грн..
     08.12.2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі.
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.


   


     11 грудня 2014 року з нагоди наближення Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС за участю в.о. голови облдержадміністрації - першого заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла, директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко, директора Департаменту охорони здоров'я В.П. Лисака, представників громадських організацій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС відбулось засідання «круглого столу» в ході якого обговорено питання соціального захисту та медичного забезпечення чорнобильців.
     Як зазначила директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко на сьогодні на території області проживає 23, тис. осіб , які мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи.
     У 2014 році на виконання програм соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи затверджено 42,8 млн. грн. з державного та обласного бюджетів.
     В рамках "Обласної комплексної програми соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями та ветеранів війни на 2013-2020 роки" забезпечуються додаткові соціальні гарантії громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на пільгове медичне забезпечення, виплату одноразової допомоги дружині (чоловіку) померлого громадянина смерть якого пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, санаторно-курортне лікування чорнобильців в санаторіях місцевої оздоровчої бази, на підтримку статутної діяльності громадських Чорнобильських організацій.
     За підсумками проведення засідання «круглого столу» взято до уваги проблемні питання та підготовлено пропозиції на Міністерство соціальної політики України щодо шляхів їх вирішення.


   


     В області проводиться робота щодо забезпечення виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
     Так, 11 грудня 2014 року від Міністерства соціальної політики України в область надійшли кошти у сумі 3,0 млн. грн. на виплату допомог та компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за листопад місяць:

 • виплати підвищених стипендій та надання додаткових відпусток;
 • компенсація сім'ям з дітьми та безплатне харчування дітей;
 • компенсація за пільгове забезпечення продуктами харчування;
 • компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю та допомоги на оздоровлення;
     Кошти направлені до районних та міських управлінь праці та соціального захисту населення для проведення виплат.

 •  


     11 грудня 2014 року о 14-00 год. відбулося засідання комісії з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням в.о. голови облдержадміністрації - першого заступника голови Пругла О.Є. На засіданні комісії розглядалися питання: - щодо передачі у власність членам сім'ї інвалідів автомобілів ««Ауді А6», 2000 року випуску та «Фольксваген», 1999 року випуску. За результатами обговорення питань порядку денного прийняті відповідні рішення.


   


     Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено видачу посвідчень дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, відповідно до порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
     Згідно п.10 « Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 51(зі змінами), посвідчення для вище вказаної категорії громадян видаються, на підставі:
  - документів про підтвердження статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи або на підставі відповідного посвідчення;
  - експертного висновку щодо причинного зв'язку смерті з наслідками Чорнобильської катастрофи, виданого уповноваженою експертною комісією.
     Для вирішення питання оформлення посвідчення та отримання відповідних пільг дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання та надати вищевказаний експертний висновок та відповідні документи, що підтверджують перебування в шлюбі.


   


     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей за грудень 2014 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 154986 одержувачів зазначених видів виплат:

 • - сім'ї з дітьми – 118 481;
 • - малозабезпечені сім'ї – 17 307;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 423
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 775.
     Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2014 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 90,4 млн.грн.
     5 грудня 2014 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  


     10 грудня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала сім'ю загиблого учасника АТО, що проживав в Новосанжарському районі та надала роз'яснення законодавства щодо соціального захисту сім'ї загиблого.


   


     4 грудня 2014 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в ході робочого візиту відвідала та перевірила роботу Зіньківського дитячого будинку-інтернату, де на повному державному утриманні проживають 139 хлопчиків-інвалідів. Відзначено високу роботу колективу будинку-інтернату через забезпечення належних умов проживання, реабілітації інвалідів.
     Цього ж дня директор Департаменту мала зустріч з мамою загиблого під час обстрілу в зоні АТО та обговорила питання щодо належного соціального захисту та підтримки родини загиблого.
     На високому рівні організовано роботу управління праці та соціального захисту населення Зіньківської райдержадміністрації з надання пільг, субсидій та компенсацій населенню району на оплату житлово-комунальних послуг та опалення будинків в опалювальний період.


   


     Напередодні Міжнародного Дня інвалідів 2 грудня 2014 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради по вул. Ю.Кондратюка, 7а проведено захід, присвячений Міжнародному Дню інвалідів. Було запрошено більше 50 осіб з обмеженими фізичними можливостями, що проживають в Октябрському районі. Загалом територіальний центр обслуговує близько 700 інвалідів за рік.
     В заході взяли участь особи з обмеженими фізичними можливостями які обслуговуються територіальним центром та переможниця конкурсу «Україна має талант» Олена Ковтун.


   


     Середня заробітна плата одного штатного працівника Полтавської області за жовтень 2014 року становила 3274 грн., що в 2,7 раза перевищує рівень мінімальної заробітної плати та прожитковий мінімум для працездатних осіб (1218 грн.). Порівняно з початком поточного року вона збільшилася на 328 грн.
     Найвищі розміри заробітної плати у жовтні 2014 року спостерігались у працівників фінансової та страхової діяльності – 4690 грн., промисловості – 4143 грн., будівництва – 3942 грн.
     Найнижчим був розмір заробітної плати у працівників сфери: тимчасового розміщування й організації харчування - 1842 грн., адміністративного та допоміжного обслуговування – 2203 грн., мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – 2223 грн.
     У жовтні 2014 року обласний показник середньої заробітної плати у галузі освіти становив 2557 грн., галузі охорони здоров'я та надання соціальної допомоги – 2347 грн. Рівень оплати праці в освітян області у жовтні 2014 року порівняно з відповідним періодом 2013 року збільшився на 103 грн., у працівників охорони здоров'я та надання соціальної допомоги - на 58 грн.
     В регіональному розрізі найвищі розміри середньомісячної заробітної плати за січень-вересень 2014 року спостерігаються в містах Комсомольськ (4662 грн.), Кременчук (3359 грн.), Полтава (3246 грн.) та у районах Машівському (3432 грн.), Шишацькому (3297 грн.), Гребінківському (3175 грн.), Диканському (3156 грн.), при середньообласному показнику 3118 грн.
     Низьким залишається розмір середньомісячної заробітної плати у Чутівському (2177 грн.), Пирятинському (2226 грн.), Чорнухинському – (2273 грн.), Котелевському (2290 грн.), Козельщинському (2310 грн.), Семенівському (2376 грн.) районах та у місті Лубни – (2271 грн.).
     За даними Головного управління статистики у Полтавській області серед 333 тис. осіб, які відпрацювали 50% і більше табельного фонду робочого часу, встановленого на вересень 2014 року, у 18,6 тис. (5,6%) нарахована заробітна плата не перевищувала законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати – 1218 гривень на місяць.
     Так, питома вага працівників, яким заробітна плата за вересень 2014 року нарахована у межах 1218 гривень, складає:

 • - у сфері оптової та роздрібної торгівлі – 9,6%;
 • - охорони здоров'я - 8,2%;
 • - освіти - 7%;
 • - транспорту - 6%;
 • - сільського господарства - 5,4%;
 • - промисловості - 3,5%;
 • - будівництва - 3,2%;
 • - державного управління - 3%.

 •  


     3 грудня 2014 року в інтернатних установах системи органів праці та соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
     Перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   


   


     Представниками Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взято участь у "круглому столі", приуроченому до Міжнародного дня інвалідів, який відбувся на Полтавському казенному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві.
     Під час засідання обговорено шляхи вирішення питання невідкладного забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації та пересування, та проведено демонстрацію новинок протезно-ортопедичних виробів Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства.
     Вказаний захід проведено за участю громадських організацій інвалідів, фахівців медико-соціальної експертної комісії та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Полтавській області.


   


     2 грудня 2014 року представниками Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації взято участь у розширеному засіданні обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур.
     З метою розв'язання проблем доступності на засідання запрошено представників провідних проектних та будівельних організацій з питань створення доступного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостям.
     Органами праці та соціального захисту населення області вжито необхідних заходів щодо пристосування до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), інтернатних установ та центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.


   


     28 листопада 2014 року в місті Зінькові відбулася районна Спартакіада з нагоди міжнародного Дня інваліда. Участь у спортивних змаганнях прийняли і вихованці Зіньківського дитячого будинку–інтернату ім. О.В. Синяговського, де здобули 8 призових місць, а саме:

 • 1 місце з настільного тенісу – Новінкін Михайло;
 • 1 місце з шахів – Малик Андрій;
 • 1 місце з баскетболу – Шевченко Руслан;
 • 2 місце з баскетболу та 3 місця з шахів, дартсу.
     Учасники отримали дипломи Зіньківської районної державної адміністрації та цінні подарунки.
     Колектив та вихованці інтернату також привітали своїх спортсменів, котрими дуже пишаються.
   

 •  


      1 грудня 2014 року відбулась оперативно-розпорядча нарада у директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко.
      В ході наради розглянуто питання стану погашення заборгованості із заробітної плати, соціальної підтримки переселенців, надання пільг, субсидій та компенсацій на оплату житлово-комунальних послуг населенню області, роботи підвідомчих установ Департаменту соцзахисту.


   


     28 листопада 2014 року перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк взяла участь у засіданні Громадської комісії з питань соціального захисту та охорони здоров'я щодо реалізації Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішнього переміщення осіб».
     В своєму виступі Ніна Черняк зазначила: станом на 28 листопада 2014 року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, зареєстровано 14918 осіб, з них 8721 сім'я.
     Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014р. в області проведена виплата зазначеної у постанові допомоги 5579 сім'ям на суму 8,4 млн. грн..
     За рішенням Комісії обласної державної адміністрації з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету матеріальну допомогу надано 363 особам, які переселилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції, на суму 260,9 тис. грн..