Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Про надання пільг з 1 січня 2016 року

    Згідно із Законом України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" пільги для окремих категорій громадян надаються з урахуванням доходу сім'ї.
    Пільги надаються протягом шести місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
    З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 грн.
    Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389.
    При визначені права на отримання пільг до сукупного доходу сім'ї включаються нараховані:
 • пенсія;
 • заробітна плата;
 • грошове забезпечення;
 • стипендія;
 • соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
 • доходи від підприємницької діяльності.
      Органами праці та соціального захисту населення протягом січня 2016 року буде проведено роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім'ї на новий період з 1 січня по 30 червня 2016 року.
      Сім'ям, в яких пільговики та члени їх сімей є непрацюючими пенсіонерами, звертатися до управління праці та соціального захисту населення не потрібно, оскільки для них буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім'ї та визначено право на отримання пільг, без їх особистого звернення.
      Інші сім'ї пільговиків, тобто ті, в яких пільговик або члени його сім'ї, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, повинні звернутися до районних управлінь праці та соціального захисту населення з метою заповнення Декларації про доходи сім'ї пільговика.
      До Декларації потрібно додати довідки про доходи пільговика та членів його сім'ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.
      Якщо пільговик або члени його сім'ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.
      Для визначення права на продовження пільги з 1 січня 2016 року необхідно звернутися до територіального управління праці та соціального захисту населення протягом січня 2016 року для заповнення Декларації та надання довідки про доходи.
      У разі виникнення додаткових питань щодо державних соціальних гарантій радимо звертатися за телефоном обласної безкоштовної "гарячої лінії": 0 800-500-620.

 •  

     30 грудня 2015 року проведено селекторну нараду з рай(міськ)управліннями області щодо організації роботи системи соціального захисту у зв'язку зі змінами в законодавстві щодо умов надання окремих видів соціальних допомог та порядку надання пільг з 1 січня 2016 року.
     Поставлено завдання провести широку інформаційно-роз'яснювальну роботу в засобах масової інформації області, повідомити кожного пільговика та в разі потреби із втратою пільги здійснити нарахування субсидії на оплату житлово-комунальних послуг згідно доходу сім'ї.

   

     30 грудня 2015 року проведено засідання колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації щодо питання надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах територіальними центрами соціального обслуговування.
     Головою колегії – директором Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко підведено підсумки роботи територіальних центрів за 2015 рік та вказано на пріоритетні напрямки роботи системи у 2016 році, серед яких: надання паліативної допомоги одиноким престарілим громадянам, вивчення жестової мови працівниками, які безпосередньо спілкуються з інвалідами по слуху.  

   

     В області триває виплата компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу під час особливого періоду. За звітами, поданими до міськ(рай)управлінь праці та соціального захисту населення у грудні поточного року, з державного бюджету станом на 28.12.2015 підприємствам, установам та організаціям виплачено 29,2 млн.грн. компенсації.
     Відповідно до змін, внесених до Порядку виплати компенсації постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2015 №911, компенсаційні виплати спрямовуються підприємствам, установам та організаціям не тільки за 2015 рік, а й у межах середнього заробітку працівників призваних на військову службу по мобілізації у 2014 році.
     З початку року державою компенсовано витрат підприємствам, установам та організаціям області на загальну суму 98 млн.грн.

   

     Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації висловлюється подяка депутату Полтавської обласної ради Міщенку Михайлу Івановичу за постійну допомогу, піклування та підтримку підопічних Вишняківського будинку-інтернату.
     В будинку-інтернаті проживає 170 одиноких престарілих ветеранів війни та інвалідів, тому підтримка вкрай необхідна для створення належних умов проживання.
     Завдяки наданню практичної допомоги значно здешевлено продукти харчування та підвищено їх якість для харчування підопічних.

   

     25 грудня 2015 року о 14:00 заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації С.В. Матуйзо в приміщенні обласного інформаційного агентства «Новини Полтавщини» взяла участь у прес-конференції щодо початку роботи першого в Україні регіонального медіа каналу для і про внутрішньо переміщених осіб.
     Створення такого каналу викликано як необхідністю посиленого розповсюдження інформації щодо доступних програм та послуг для внутрішньо переміщених осіб, кількість яких в Полтавській області перевищила 30 тисяч, так і важливістю встановлення зворотного зв'язку між ВПО та органами влади, залученням до обговорення проблем ВПО широкої громадськості, поширенням позитивних практик інтеграції вимушених переселенців в місцеві громади.

   

     Ключі від квартир в новобудові вручив 25.12.2015 року голова Полтавської обласної державної адміністрації Головко Валерій Анатолійович двом сім'ям загиблих учасників антитерористичної операції.
     Вказані квартири виділені на благодійних засадах ТОВ ,,Полтавський домобудівний комбінат".
     В області особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей учасників антитерористичної операції.
     Всього за рахунок різних джерел фінансування у поточному році в області поліпшили житлові умови 28 сімей учасників антитерористичної операції. Крім цих двох квартир, за рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечено житлом 5 сімей загиблих учасників антитерористичної операції.
     За бюджетною програмою ,,Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції та потребують поліпшення житлових умов" області виділено 7,1 млн. грн., за рахунок яких 21 сім'я забезпечена житлом, в тому числі 16 сімей загиблих учасників антитерористичної операції та 4 сім'ї інвалідів І-ІІ групи із числа учасників антитерористичної операції.
     Практично в поточному році всі сім'ї загиблих учасників антитерористичної операції та інвалідів І-ІІ групи з числа учасників АТО, які потребували поліпшення житлових умов та перебували на квартирному обліку забезпечені житлом.  

   

     25 грудня 2015 року у селі Горбанівка Полтавського району після реконструкції введено в експлуатацію корпус №1 геріатричного пансіонату для ветеранів війни і праці. Приймали роботу голова Полтавської ОДА Валерій Головко та голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко.
     Наразі в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці на повному державному утриманні проживає 279 одиноких підопічних, з яких багато інвалідів, ветеранів ВВв. — Реконструкція будівлі здійснювалася за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, — нагадав голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко. — З цим проектом ми виграли конкурс на державному рівні. Було виконано зовнішньо-будівельні роботи, заходи з утеплення та енергозбереження. Проте це лише початок, адже й інші корпуси Горбанівського геріатричного пансіонату заявлені на конкурс Фонду регіонального розвитку вже на наступний рік і ми сподіваємося цей конкурс виграти і отримати фінансування.  

   
  Соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб

     Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання , зокрема, у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації.
     Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
     Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа звертається до територіального управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, та пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
     Відомості про малолітніх, неповнолітніх дітей, які переміщуються разом з батьками або членами сім'ї, зазначаються у довідці одного із заявників.
     Строк дії такої довідки становить шість місяців з дати її видачі. У разі продовження дії обставин, що спричинили переміщення строк дії довідки може бути продовжений на наступні шість місяців, для чого внутрішньо переміщена особа має повторно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання.
     Довідка не є дійсною без проставлення на її зворотному боці територіальний підрозділ Державної міграційної служби відмітки про реєстрацію місця проживання осіб, зазначених у довідці.
     Постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 передбачено надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
     Зазначена допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Виплата допомоги проводиться шляхом перерахування коштів на поточний рахунок, відкритий в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України" (надалі - уповноважений банк).
     Для призначення допомоги на адресу управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи подається відповідна заява про надання грошової допомоги. До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей, письмова згода про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних, а також письмовий дозвіл на розкриття уповноваженим банком інформації, щодо поточного рахунка, відкритого уповноваженому представнику сім'ї в установі уповноваженого банку.
     З метою спрощення порядку призначенням допомоги у разі відкриття поточного рахунку уповноважений банк приймає від уповноваженого представника сім'ї документи, необхідні для призначення грошової допомоги.
     Грошова допомога призначається на сім'ю та виплачується її уповноваженому представнику у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 грн.; для інвалідів - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (1074 грн.); для працездатних осіб - 442 грн.
     Загальна сума допомоги на сім'ю не може перевищувати 2 400 гривень.
     Вказана допомога не призначається, якщо: - будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; - будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (13780 грн.)
     Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до територіального управління праці та соціального захисту населення або установи уповноваженого банку (у разі необхідності відкриття рахунку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період.
     Важливо! Розмір отриманої щомісячної адресної допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

   

     23 грудня 2015 року об 11.00 Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації проведено селекторну нараду з начальниками райміськуправлінь праці та соціального захисту населення, директорами територіальних центрів соціального обслуговування(надання соціальних послуг) щодо питань соціального захисту населення області: ситуації з надання субсидій на житлово-комунальні послуги, виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, питання встановлення статусу учасника війни.
     Зокрема, обговорено шляхи співпраці з новоствореними об'єднаннями територіальних громад щодо питання надання державних соціальних гарантій та соціальних послуг.

   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     В області забезпечена виплата державної допомоги сімям з дітьми, малозабезпеченим сімям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за грудень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 158274 одержувачів зазначених видів виплат:
 • - сім'ї з дітьми – 116 377;
 • - малозабезпечені сімї – 20 389;
 • - інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 954;
 • - тимчасову допомогу на дітей – 3 795;
 • - допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу – 1759
     Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 121,1 млн. грн..
     07 та 21 грудня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводитись установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 •  
  Інформація щодо виплати
  щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» в області проведена виплата зазначеної допомоги по листопад 2015 року в повному обсязі.
     17 грудня 2015 року в область надійшли кошти для проведення виплати щомісячної адресної допомоги 7 324 сімям за грудень 2015 року на суму 9,4 млн. грн..
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   

     Указом Президента України від 03.12.2015 за № 676/2015 «Про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» 15 жінкам Полтавської області присвоєно почесне звання «Мати-героїня».
     Відповідно до вищезазначеного Указу в область надійшли кошти на одноразову виплату жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня" у сумі 182,7 тис. грн.

   

     18 грудня 2015 року напередодні Дня святого Миколая перший заступник директора Департаменту Н.С. Черняк відвідала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
     Діти підготували чудову концертну програму, де змогли різнобічно проявити свої таланти.
     Вихованкам будинку-інтернату вручено солодкі подарунки.  

   

     18 грудня 2015 року напередодні Дня святого Миколая голова комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Л.М. Овчаренко та директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідали вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату.
     На повному державному утриманні в будинку-інтернаті проживає 131 дитина-інвалід. При будинку-інтернаті працює реабілітаційне відділення. Працівниками відділення використовуються різноманітні види, методи та засоби сучасної реабілітації. Велику роль у реабілітаційному процесі відводиться соціальній реабілітації, метою якої є здійснення заходів, спрямованих на розвиток навичок самообслуговування, адаптації в майбутньому за межами інтернатних закладів.
     Вихованцями інтернату підготовлено святковий концерт, де кожна дитина змогла проявити свій талант, адже діти є учасниками районних і обласних фестивалів та конкурсів «Зірка надії», «Повір у себе».
     Гостями заходу вручено солодкі подарунки дітям, а Людмилою Миколаївною – вироби ручної роботи від вихованців Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв в Опішні ім. В. Кричевського».  

   
  ПОРЯДОК ЗАМОВЛЕННЯ ТА ОТРИМАННЯ КРІСЛА КОЛІСНОГО

  Категорії громадян, які безоплатно забезпечуються кріслами колісними

     Безоплатно забезпечуються через структурні підрозділи соціального захисту населення кріслами колісними інваліди, діти-інваліди та особи, які постраждали внаслідок антитерористичної операції.
     
  Ким проводиться виготовлення
  та видача крісел колісних

     Крісла колісні, призначені для безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб за рахунок коштів державного бюджету, виготовляються, постачаються і ремонтуються підприємствами, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Міністерством соціальної політики України.
     
  Як стати на облік

     Для взяття на облік на безоплатне забезпечення кріслом колісним інвалід, дитина-інвалід, особа постраждала внаслідок антитерористичної операції або їх законний представник звертається із заявою до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.
     До заяви додаються:
     – паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);
     – висновок медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності або висновок лікарсько-консультативної комісії (для дітей-інвалідів);
     – рішення військово-лікарської комісії або висновок лікарсько-консультативної комісії (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність);
     – витяг з наказу командира військової частини або довідка про обставини травми з відомостями про участь в антитерористичній операції (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність);
     – індивідуальна програма реабілітації (для інвалідів та дітей-інвалідів) або висновок лікарсько-консультативної комісії (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився), що містить показання для забезпечення кріслом колісним;
     – копія ідентифікаційного номера;
     – довідка про реєстрацію місця проживання для дітей віком до 16 років, та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних осіб);
     – посвідчення про взяття на облік (для бездомних осіб);
     – законний представник інваліда, дитини-інваліда, іншої особи подає документи, що підтверджують його особу та повноваження.
     
  Обсяг забезпечення та строки експлуатації крісел колісних

     Інвалід, особа постраждала внаслідок антитерористичної операції можуть бути забезпечені за вибором:
     – одним кріслом колісним з ручним керуванням строком на два роки;
     – одним кріслом колісним з електроприводом строком на шість років;
     – двома кріслами колісними на максимальний строк (чотири або вісім років). Діти-інваліди забезпечуються двома кріслами колісними. Активний інвалід, дитина-інвалід, особа постраждала внаслідок антитерористичної операції можуть бути забезпечені за вибором:
     – одним кріслом колісним для активних інвалідів, дітей-інвалідів, осіб постраждалих внаслідок антитерористичної операції строком на два роки;
     – двома кріслами колісними для активних інвалідів, дітей-інвалідів, осіб постраждалих внаслідок антитерористичної операції строком на чотири роки;
     – двома кріслами колісними, одне з яких з електричним приводом, на максимальний строк (чотири або вісім років).
     
  Куди звертатись при виникненні поломки крісла колісного

     При виникненні поломки крісла колісного отриманого через структурні підрозділи соціального захисту населення необхідно звернутись до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації чи проживання. Ремонтні роботи проводяться підприємством-виробником крісла колісного або Сервісним центром із забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів.
     
  Де отримати крісло колісне при виникненні термінової потреби

     При територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в кожному районі області створені пункти прокату технічних засобів реабілітації. Мета пунктів прокату – надання громадянам у тимчасове користування засобів реабілітації, в тому числі й крісел колісних.

  Директор Департаменту праці
      та соціального захисту населення
      Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


   
  Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

     На виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи проведено фінансування за листопад 2015 року в повному обсязі:
     - компенсацій за пільгове забезпечення продуктами харчування 11751 одержувачам на загальну суму 3 117,9 тис. грн.;
     Відповідно до норм чинного законодавства виплата компенсацій здійснюється у поточному місяці за попередній, оскільки компенсація – це відшкодування витрат на придбання продуктів харчування. Дата виплати зазначених компенсацій законодавством не встановлена.
     Виплата проводиться об'єктами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

   
  Державні соціальні гарантії волонтерам та членам їх сімей

     З подіями на Сході України з'являється все більше людей, які внаслідок збройних протистоянь отримують каліцтво, чи сімей, що втрачають рідну людину.
     Непоодинокі випадки травматизму чи смерті волонтерів, які є значною підтримкою для учасників АТО в районі конфлікту.
     Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №604 затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення, контузії, травми або каліцтва отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.
     
  Внаслідок загибелі

     Відповідно до Порядку, в разі загибелі (смерті) волонтера задля підтримки його членів сім'ї, батьків та утриманців загиблого виплачується, в рівних частинах між усіма, одноразова грошова допомога у розмірі 500 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на дату загибелі(смерті) волонтера.
     
  Внаслідок інвалідності

     У разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) одноразова грошова допомога виплачується волонтеру залежно від встановленої групи інвалідності у розмірі:
     250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам І групи;
     200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам ІІ групи;
     150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - інвалідам ІІІ групи.
     
  Орган, що виносить рішення про призначення допомоги

     Відповідно до Порядку рішення про призначення такої допомоги прийматиметься міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, утвореній Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.
     
  Порядок отримання допомоги

     Для отримання одноразової грошової допомоги члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) подають вищезазначеній міжвідомчій комісії такі документи:
     - заяву кожного заявника, а якщо в загиблого залишилася малолітня чи неповнолітня дитина, - заяву подає інший з батьків, опікун або піклувальник;
     - довідку судово-медичної експертизи про причини смерті або довідку про характер отриманих поранень у районі проведення антитерористичної операції. Також можуть додаватись інші документи, які підтверджують факт надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту;
     - копію свідоцтва про смерть волонтера;
     - копію свідоцтва про народження волонтера – для виплати допомоги батькам загиблого (померлого);
     - копію свідоцтва про шлюб – для виплати допомоги дружині (чоловікові);
     - копію паспорта заявника з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
     - копію свідоцтва про народження дитини – для виплати допомоги дитині;
     - копію ідентифікаційного номера;
     - копію рішення районної, сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування (у разі загиблого волонтера);
     - копію рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого), - для виплати допомоги особі, яка не була членом сім'ї загиблого (померлого), але перебувала на його утриманні.
     Волонтер, якому виплачується одноразова грошова допомога в разі настання інвалідності, подає міжвідомчій комісії такі документи:
     - заяву про виплату допомоги;
     - копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності;
     - довідку судово-медичної експертизи про характер отриманих поранень у районі проведення антитерористичної операції;
     - копію паспорта волонтера;
     - копію ідентифікаційного номера волонтера.
     
     Документи на вищевказану допомогу потрібно подавати Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, яка знаходиться за адресою: м. Київ, пров. Музейний,12.
     
  Ким проводиться виплата

     В разі призначення допомоги Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції завдання по проведенню виплати покладається на орган праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації волонтера чи членів його сім'ї, в разі загибелі.
     На місцях вищевказаним особам буде направлено виклик для організації виплати.
     

  Директор Департаменту праці
      та соціального захисту населення
      Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко
   
    
      10 грудня 2015 року в Полтавській облдержадміністрації за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відбулась зустріч з активом громадських організацій області учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
      На території області проживає більше 22 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
      У 2015 році на фінансування бюджетних програм, спрямованих на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи спрямовано 46,5 млн. грн., що на 6,0 млн. грн. (15%) більше в порівнянні з 2014 р.
      Оздоровлено 756 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що складає 100% від потреби.
      За рішенням обласної Комісії з надання матеріальної допомоги з обласного бюджету грошова допомога надана 88 громадянам.
      Відповідно до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки проведено виплату адресної грошової допомоги вдовам чорнобильців на загальну суму 532 тис. грн., виплачено разову грошову допомогу сімям у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
      В ході зустрічі обговорено заходи до проведення на обласному рівні в 2016 році 30-х роковин аварії на ЧАЕС.  

   

     8 грудня 2015 року Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу» за участю голів громадських чорнобильських організацій: «Ветеранів та інвалідів Полтавської області», «Союз Чорнобиль України», «Фонд інвалідів Чорнобиля», «Діти Чорнобиля».
     В ході засідання обговорено актуальні питання соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, підсумки оздоровлення у 2015 році, надання додаткових соціальних гарантій в рамках обласної «Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки» сім'ям у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, виділення додаткових асигнувань на пільгове медичне забезпечення, проведення заходів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 14 грудня поточного року.

   

     8 грудня 2015 року директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко провела робочу зустріч з керівниками громадських організацій постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
     В ході зустрічі обговорено питання соціального захисту чорнобильців, зокрема, оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

   

     В області забезпечена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за грудень 2015 року.
     На обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває 157407 одержувачів зазначених видів виплат:
 • сім'ї з дітьми – 115 831;
 • малозабезпечені сім'ї – 20 118;
 • інваліди з дитинства та діти-інваліди – 15 941;
 • тимчасову допомогу на дітей – 3 759
 • допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу - 1758
     Для здійснення виплати зазначених допомог за грудень 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 107, 8 млн.грн.
     07 грудня 2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
     Виплата буде проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
     Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 •  

     В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за грудень 2015 року.
     Всього в області перебуває на обліку 171 прийомних сімей та 39 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 521 дітей.
     Для здійснення виплати зазначеної допомоги у грудні 2015 року районними управліннями праці та соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 1,88 млн. грн.
     07.12.2015 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
     Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

   
    
     6 грудня 2015 року країна відзначала День Збройних сил України. Директор Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко мала зустріч із сім'ями загиблих учасників АТО, вдовами воїнів Афганістану.
     В ході зустрічі директор Департаменту поінформувала присутніх щодо соціального захисту даної категорії громадян та діючої обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення на 2013-2020 роки.

   
    
  ПОДЯКА ЗА ВАГОМУ ПІДТРИМКУ ТА РОЗУМІННЯ

     Установи соціального захисту області висловлюють подяку керівнику – Тараненку Юрію Миколайовичу та колективу Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства за постійну турботу, розуміння та практичну допомогу у вирішенні питань створення належних умов проживання в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області.
     Ваша допомога є вагомою підтримкою для нас. Більше ніж дві тисячі одиноких людей похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів та дітей-інвалідів, які проживають у 14 будинках-інтернатах саме вам завдячують затишком паркових насаджень, комфортом відпочинку у встановлених дерев'яних альтанках.

   
    
     3 грудня 2015 року заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л. В. Корнієнко відвідав вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О. В. Синяговського у рамках заходів, які в області відбуваються з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю.
     На сьогодні в інтернатній установі перебуває 131 вихованець. З них 47 дітей віком до 18 років (одна дитина-сирота та 24 дітей, позбавлених батьківського піклування) і 84 підопічних старші за 18 років. Чисельність працівників інтернатної установи становить 126 осіб.
     В поточному році на утримання установи затверджено 8 мільйонів 146,6 тис. грн., що включає в себе загальні витрати на повне державне утримання вихованців. Понад 102 тисячі гривень цього року були виділені з обласного бюджету на оздоровлення 22 вихованців у Дитячому оздоровчому центрі санаторного типу «Миргородський» (с. Олефірівка Миргородського району).До дітей з особливими потребами, які виховуються в цьому інтернатному закладі, гості з області приїхали не з порожніми руками. Діткам привезли спеціальне реабілітаційне обладнання, на закупівлю якого з обласного бюджету було виділено 97,5 тисяч гривень у рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013–2020 роки. Йдеться про велосипед для дітей з ДЦП, гірку для занять з м'ячем, карусель для візочників, що дозволять зміцнити фізичний стан вихованців та впровадити нові методи фізичної та соціальної реабілітації. Окрім того, малечі привезли солодощі, дитячі книги, розмальовки та іграшки.
     Загалом нинішнього року на потреби соціального закладу було виділено з обласного бюджету 517 тис. грн. Ці кошти витратили на придбання пральної машини, ремонт санітарно-гігієнічних кімнат, облаштування вимощення навколо приміщень та завершення реконструкції котельні з встановленням твердопаливного котла. До речі, використання в опалювальний сезон саме такого енергозберігаючого котла дозволить скоротити обсяги споживання природного газу на 40 тис. м3 та зекономити бюджетні кошти в сумі 340 тис. грн.
    

   
    
     3 грудня 2015 року в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці з нагоди відзначення Міжнародного дня інваліда проведено заходи для підопічних пансіонату, що проживають на повному державному утриманні, мають відповідний догляд та медичне обслуговування.
     До пансіонату завітав з концертом Симфонічний оркестр Українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя під керівництвом Віталія Скакуна. Для підопічних пансіонату підготовлено смачний обід, подарунки.
   

   
    
     3 грудня 2015 року з нагоди відзначення Міжнародного дня інваліда для дітей, які проходять реабілітацію у Центрі реабілітації дітей-інвалідів м. Гадяча студентськими творчими колективами Гадяцького училища культури підготовлено та проведено казково-ігрову програму.
     Діти залюбки гралися та бавилися з казковими персонажами популярних мультфільмів, танцювали та співали. Кожний учасник заходу отримав солодкий подарунок.
   

   
    
     2 грудня 2015 року відбулось засідання обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках за головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є.Пругла.
     Розглянуто 3 пакети документів, що надійшли від заявників для отримання довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 року № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках».
     За результатами розгляду прийнято рішення про достатність підстав для видачі довідок про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках 1-му заявнику.

   
    

   3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ІНВАЛІДА

  Важливо, щоб люди не відчували себе інвалідами..
  Це люди, на долю яких випали складні випробування…
  Тільки співчуття мало, потрібно розвивати можливості…
  Л. Швецова

  Щороку 3 грудня в Україні, як і у всьому світі відзначається день людей з обмеженими фізичними можливостями. Права інвалідів в нашій державі захищає Закон «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України.
  Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.
  За підрахункам,  в Полтавській області наразі проживає 80498 людей з обмеженими фізичними можливостями. Через події на Сході України їх число, нажаль, постійно збільшується. На плечі органів соціального захисту лягає все більше завдань, покликаних вчасно вивчити проблеми та охопити соціальною підтримкою учасників АТО, сімей загиблих учасників АТО.
   В області  ведеться активна  робота щодо психологічної реабілітації, професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним  лікуванням  та придбання житла учасникам АТО. Значною підтримкою для даної категорії громадян стало прийняття обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення на 2013-2020 роки. Згідно програми у 2015 році оздоровлено 2010 військовослужбовців, які брали участь в АТО, та членів їх сімей. Оздоровлення проводиться в місцевих санаторіях:  «Миргородкурорт», МЦ «Нові Санжари», санаторії «Сосновий бір» та «Псьол».
  Ще 2170 путівок з державного бюджету спрямовано на відновлення здоров'я людей з інвалідністю та ветеранів.
   Постійно ведеться робота по забезпеченню інвалідів кріслами-колісними. З початку 2015 року їх видано  618 одиниць.
  Особлива увага приділяється забезпеченню житлом сімей учасників антитерористичної операції.  Потребу у забезпеченні житлом мають 25 сімей, з яких 20 – сім'ї загиблих військовослужбовців та 5 – учасники антитерористичної операції, яким встановлено 1 чи 2 групу інвалідності.
  Станом на 26 вересня 2015 року 10 сімей загиблих військовослужбовців вже отримали житло, 13 - виділені кошти та ведеться робота по придбанню житла, двом сім'ям загиблих планується надати житло, виділене забудовником на благодійних засадах.
   За рахунок коштів місцевих бюджетів забезпечено житлом 5 сімей загиблих учасників антитерористичної операції.
  Важко уявити життя стареньких без допомоги з боку соціальних працівників. На підтримку одинокої людини поважного віку багато років в області діють територіальні центри соціального обслуговування одиноких престарілих громадян, які, в свою чергу, поділяються на відділення, що надають послуги за різними напрямками.
  У відділеннях соціальної допомоги вдома на обслуговуванні перебуває 19706 громадян похилого віку та інвалідів. Одинокій людині похилого віку великою підтримкою є відвідування соціальним  працівником,  який приготує обід, допоможе по господарству та з оплатою житлово-комунальних послуг, оформить, за потреби, субсидію.
  Для багатьох відвідувачів територіальні центри стали другою домівкою, місцем, де можна не лише отримати низку процедур, направлених на підтримку здоров'я, але й знайти змістовне дозвілля за інтересами, нові знайомства. Адже,  при територіальних центрах діє безліч  гуртків, вокальні ансамблі, наш новий, та дуже популярний,  проект – «Університет третього віку».
  Ми не зупиняємось на досягнутому, весь час вивчаємо потребу та працюємо над розвитком нових видів соціальних послуг.
  Крім людей з інвалідністю в області проживає  4060 дітей-інвалідів. З метою створення належних умов для здійснення комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 5 центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів: м. Кременчук, м. Полтава, м. Лубни, м. Миргород, м. Гадяч, які проводять соціальну реабілітацію дітей-інвалідів, що проживають в області.
  Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда ЛКК, спеціалістами зазначених центрів складається індивідуальний план проведення реабілітації та психологічної корекції дитини-інваліда. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.
  Протягом 9 місяців 2015 року Центрами соціальної реабілітації дітей інвалідів надано реабілітаційні послуги 876 дітям-інвалідам.

   

  Директор Департаменту праці та соціального
  захисту населення Полтавської
  облдержадміністрації Л.В. Корнієнко


   

     2 грудня 2015 року напередодні відзначення Дня людей з обмеженими фізичними можливостями перший заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк відвідала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
     Кращих вихованок інтернату нагороджено відзнаками за активну участь у художній самодіяльності, житті дитячого будинку та неодноразові перемоги на обласних фестивалях у номінації «Декоративно – прикладне мистецтво» .
     В поточному році з метою поліпшення умов проживання вихованок в інтернатному закладі та впровадження енергозберігаючих заходів продовжено заміну дерев'яних віконних блоків на металопластикові, утеплено частину фасаду будівлі.
     Задля упередження аварійних ситуацій та забезпечення сталої роботи закладу, завершено роботи по реконструкції котельні та введено в дію котел, який працює на твердому паливі.
     З метою зміцнення матеріально-технічної бази придбано пральну машину.
     Для забезпечення вихованок дитячого будинку реабілітаційними засобами, рішенням сесії Полтавської обласної ради виділено з обласного бюджету 92,9 тис. грн., що надало змогу придбати для дітей тренувальний спортивний куточок, вертикалізатор, стіл-пісочницю, універсальний тренажер, велосипед для дітей з ДЦП, стіл для малювання піском, розкладний пандус та інше.
   

   

     1 грудня 2015 року відбулась робоча зустріч заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла, директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко з уповноваженими представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ щодо питання створення умов проживання внутрішньо переміщених осіб.
     За інформацією Л.В. Корнієнко на 1 грудня 2015 року в області проживає та перебуває на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб 30 тисяч 200 чоловік.
     Відповідно до постанови КМУ №505 16,7 тисяч сімей щомісячно отримують адресну допомогу для покриття витрат проживання. 2909 сім'ям внутрішньо переміщених осіб виплачуються державні соціальні допомоги. Одноразова грошова допомога виплачена 128 сім'ям на загальну суму 217,5 тис. грн.
     В області діє Обласна комплексна програма соціального захисту та соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки, де окремим розділом передбачено надання матеріальної допомоги особам, які перемістилися в Полтавську область з тимчасово окупованої території та території проведення антитерористичної операції у східному регіоні.
     У 2014-2015 роках матеріальну допомогу надано 426 сім'ям, на загальну суму 302,30 тис. грн.
     В органах соціального захисту населення області перебуває на обліку 53 інваліда з числа переміщених осіб, які потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
     Потреба в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації у 2015 році складає 189 одиниць, у т.ч.: 184 – засобів реабілітації 5- інвалідних візків.
     Станом на 1 листопада 2015 року забезпечено 42 інваліда з числа переміщених осіб 135 технічними та іншими засобами реабілітації, у т.ч. 5 інвалідними візками.