Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   28 грудня 2018 року о 10.00 годині відбулася театралізована новорічна вистава, учасниками якої стали вихованки та працівники Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   На свято завітали директор регіонального відділення ПАТ» Креді Агріколь Банк» в м. Полтава Геращенко М. В. та керуюча Новосанжарським відділенням ПАТ «Креді Агріколь Банк» Григоренко О. С., які подарували нову побутову техніку в кімнату соціально-побутової адаптації.
   Вихованки інтернатної установи отримали подарункові новорічні набори.

 

   26 грудня 2018 року Гадяцьким центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено святковий захід присвячений наближенню новорічних свят. Співорганізаторами свята стали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти з інвалідністю взяли участь в конкурсних програмах, отримали солодкі подарунки.

 
В області завершено оздоровчу кампанію громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Однією із основних соціальних гарантій, встановлених Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" є забезпечення санаторно-курортним лікуванням.
   Організація санаторно–курортного лікування вказаної пільгової категорії громадян в рамках державної програми здійснюється відповідно до ,,Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854.
   У поточному році з метою забезпечення максимальної чисельності учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС санаторно-курортним лікуванням застосовано комплексний підхід до вирішення даного питання. Всього на санаторно-курортне лікування вказаної категорії громадян у 2018 році спрямовано 6,8 млн. грн., з яких 4,2 млн. грн. з державного бюджету 1,9 млн. грн. з обласного бюджету, 0,7 млн. грн. з місцевих бюджетів різного рівня.
   Загалом забезпечено пільгою 1308 осіб з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, що становить 82% від потреби, в тому числі 892 особи забезпечені санаторно-курортним лікуванням та 416 осіб отримали компенсацію замість санаторно-курортного лікування.
   За рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення області здійснювалося санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, виплата матеріальної допомоги особі, що супроводжує на санаторно-курортне лікування особу з інвалідністю 1 групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Завдяки адресності надання послуг з санаторно-курортного лікування до управлінь соціального захисту населення в термін до 15 жовтня поточного року з заявами на 2019 рік звернулася 1891 особа з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, що на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого року, в тому числі 1268 осіб подали заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та 623 особи на виплату компенсації замість санаторно-курортного лікування.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   26 грудня 2018 року о 14:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
   - визнання автомобіля гуманітарною допомогою та подальшої його передачі у користування особі з інвалідністю;
    - безоплатну передачу автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими особи з інвалідністю були забезпечені через органи соціального захисту населення і користувалися більше 10 років.

 
   20 грудня поточного року проведено виїзне засідання обласної спостережної комісії на базі Державної установи «Полтавська установа виконання покарань № 23».
   Члени комісії та запрошені ознайомилися з роботою Державної установи «Полтавська установа виконання покарань № 23», заслухали інформацію про підсумки роботи районних спостережних комісій за 9 місяців поточного року Полтавської, Машівської райдержадміністрацій, Подільської районної в м. Полтаві ради, про співпрацю з установами виконання покарань. Представник обласного центру зайнятості доповів про проведену роботу щодо профорієнтацію та працевлаштування осіб, звільнених з місць позбавлення волі протягом поточного року. Заслухано керівника Центру адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі про надання соціальних послуг особам, які звільнилися з місць позбавлення волі на звітну дату.
   Крім того, Яковенко В.С. - керівник відокремленого підрозділу Громадської організації «Україна без тортур» проінформувала про проблемні питання, які виникають в роботі установ виконання покарань Полтавської області.
   За підсумками роботи прийнято постанову, яку буде направлено до відповідних служб для виконання.

 
   Вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату зі святом Святого Миколая, що святкується щороку в Україні 19 грудня, привітала та вручила подарунки директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко та побажала, щоб ці святкові зимові дні пройшли для кожної дитини в атмосфері тепла, добра і любові, а новий 2019-й рік був радісним і успішним, і вони відчували себе щасливими і захищеними.

 
   16 грудня напередодні святкування Дня Святого Миколая до Зіньківського дитячого будинку – інтернату ім О.В. Синяговського завітали з дарунками, гості, волонтер та учасник АТО Данилевський Іван Миколайович, який запросив Заслужину співачку України Олену Білокінь. Вона подарувала дітям концертну програму, в якій звучали всі найкращі пісні співачки. Діти подякували гостям гучними оплесками та музичними дарунками.
   В цей же день з Миргороду з дарунками від Святого Миколая та костюмованим привітанням завітала сім'я Щербань. В образах Святого Миколая і янгола вони привітали дітей зі святом , а діти подарували вірші та співали пісні, за що отримали святкові подарунки.

 
   18 грудня 2018 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від нашого центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 

   18 грудня 2018 року о 13.00 годині Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальний вебінар з начальниками та спеціалістами рай(міськ)управлінь щодо виконання бюджетних програм «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» та «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції».

 

    У поточному році на державному рівні діють цільові програми, спрямовані на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО, які визнані особами з інвалідністю ІІІ групи або учасниками бойових дій, відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
   В обласній державній адміністрації 17 грудня 2018 року відбулося чергове засідання Комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, а також членів їх сімей. На засіданні було розглянуто питання розподілу додаткових коштів в сумі 9,7 млн. грн., затверджених області розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 р. №971-р ,,Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2018 рік".
   Всього у поточному році з державного бюджету області виділено 42,3 млн. грн. для виплати грошової компенсації на придбання житла 53 сім'ям, в тому числі 8 сім'ям загиблих учасників АТО, 34 сім'ям осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, 10 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав та 1 сім'ї внутрішньо переміщеної особи з числа учасників АТО.

 
Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням призначеної субсидії.

   Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів житлово-комунальних послуг.
   Відповідно до законодавства з 1 жовтня 2018 року сім'ї, які отримують житлову субсидію, зобов'язані щомісяця сплачувати обов'язкову частку платежу, зазначену у повідомленні про призначення субсидії.
   У разі коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов'язкова частка платежу, сім'я сплачує її фактичну вартість.
   Крім того, слід звернути увагу, якщо сім'єю використано послугу понад встановлених соціальних нормативів - сім'я зобов'язана сплатити обов'язкову частку платежу та додатково оплатити повну вартість послуги, використаної понад встановленої соціальної норми.
   Наприклад:
   Субсидія на послугу газопостачання (на опалення та газову плиту) призначена в межах соціальних нормативів - 312 кубічних метрів газу. Згідно повідомлення про призначення субсидії обов'язкова частка платежу за послугу газопостачання для сім'ї становить 750 грн.
   - якщо для опалення житлового приміщення, в межах соціальних норм, використано 150 кубічних метрів газу, загальна вартість яких складає 1282,50 грн., - сім'я сплачує обов'язкову частику платежу (750 грн.);
   - якщо такою сім'єю використано 70 кубічних метрів газу загальною вартістю 598,50 грн. – сім'я сплачує фактичну вартість отриманої послуги (598,50 грн.). Невикористана сума призначеної субсидії залишається на рахунку споживача в газопостачальному підприємстві (в межах опалювального періоду). Зекономлені кошти будуть зараховані підприємством в рахунок оплати на наступні місяці (крім оплати обов'язкової частки платежу;
   - якщо сім'єю використано 350 кубічних метрів газу, що перевищує встановлені соціальні нормативи - сім'я сплачує обов'язкову частку платежу (750 грн.) та додатково сплачує повну вартість послуги, використаної понад встановлених соціальних нормативів (38 кубів газу х8,55 грн. = 324,90 грн.). Всього необхідно сплатити - 1074,9 грн.
   Увага, відповідно до пункту 22 Положення про порядок призначення житлових субсидій надання раніше призначеної субсидії припиняється, зокрема, за поданням надавачів комунальних послуг, у разі наявної заборгованості зі сплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.).

 
Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб

   Питання забезпечення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб вже протягом чотирьох років залишається одним з найважливіших та найскладніших в українському суспільстві. Станом на 01.12.2018 кількість внутрішньо переміщених осіб у Полтавській області складає 25,4 тис. осіб або 17,8 тис. сімей, які вимушено покинули свої домівки через збройну агресію Російської Федерації.
   Серед загальної кількості внутрішньо переміщених осіб – 1,3 тис. осіб з інвалідністю, понад 4,7 тис. дітей.
   З метою соціальної підтримки внутрішньо переміщених сімей Урядом ще у жовтні 2014 року запроваджено надання цим людям щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
   Фактично, держава вже виплатила внутрішньо переміщеним особам майже 12 млрд. грн., з них 431,4 млн. грн. отримали внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку у Полтавській області.
   Органи соціального захисту населення області своєчасно та в повному обсязі забезпечують фінансування цих виплат.
   За 11 місяців 2018 року органами соціального захисту населення у Полтавській області здійснено виплати грошової допомоги ВПО 84,2 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. або на 1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
   Це, в першу чергу, пов'язано з тим, що з метою вдосконалення механізму адресної допомоги з урахуванням особливих потреб найбільш соціально незахищених категорій громадян, прийнято ряд важливих змін до нормативно-правових актів:
   - підвищено розмір грошової допомоги особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю на 30%;
   - особам з інвалідністю ІІ групи збільшено грошову допомогу на 15%;
   - підвищено граничний розмір загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, на 42% або на 1000 грн (з 2400 грн до 3400 грн);
   - вирішено питання доставки соціальних виплат додому особам з інвалідністю І групи та людям, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
   - розширено коло внутрішньо переміщених осіб, які мають право на отримання грошової допомоги, шляхом збільшення верхньої межі суми коштів, які можуть мати члени сім'ї внутрішньо переміщеної особи на депозитному банківському рахунку (рахунках) та не втрачати право на отримання грошової допомоги, з 10 до 25 кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;
   - врегульовано актуальне питання отримання грошової допомоги ВПО, житло яких зруйновано або стало непридатним внаслідок проведення антитерористичної операції, затверджено відповідну форма акта обстеження технічного стану житла;
   - підвищено розмір грошової допомоги особам, які отримують пенсії, та дітям з 884 до 1 000 гривень; граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, з 2400 до 3 000 гривень та до 5 000 гривень багатодітним сім'ям.
   Нещодавно, у зв'язку з прийняттям Урядом 11 липня розробленої Мінсоцполітики постанови № 548, врегульовано питання виплати грошової допомоги дітям, які народилися у ВПО після початку тимчасової окупації, АТО; збільшено розмір допомоги студентам та учням професійно-технічних навчальних закладів до закінчення закладів освіти, але не більше ніж до досягнення 23 років до 1000 грн.; надано можливість ВПО завчасно звертатися щодо продовження грошової допомоги на наступний період.
   Разом з тим держава використовує і інші важелі соціальної підтримки ВПО, зокрема студенти ВПО мають можливість отримувати від держави соціальну стипендію.
   Водночас, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 27.04.2018 № 329 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022", спрощено й полегшено нарахування для ВПО субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.
   Протягом останнього року Мінсоцполітики вжито заходів щодо максимального спрощення механізму забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, прийнято низку постанов Уряду з цих питань.
   Зокрема, було суттєво спрощено порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, які пройшли фізичну ідентифікацію в Ощадбанку, а також для працюючих в органах державної влади та місцевого самоврядування внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців з числа ВПО.

 
МЕШКАНЦІ ПИРЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, 13 грудня 2018 року в Пирятинському районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Леляки, Високе, Першотравневе. Послугами пересувного медичного комплексу скористалися 23 особи.
   Працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 8 особам.

 
"Рука допомоги" внутрішньо переміщеним особам

   В області успішно реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги", метою якого є повернути на ринок праці працезданих безробітних з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу, та внутрішньо переміщених осіб.
   Органами соціального захисту населення станом на 01.12.2018 до участі у проекті залучено 389 внутрішньо переміщених осіб, що становить 45 % від загальної кількості потенційних учасників – непрацюючих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку, облікованих на території області.
   З початку дії пілотного проекту службою зайнятості працевлаштовано на постійне місце роботи 116 внутрішньо переміщених осіб, залучено до громадських робіт 95 осіб, безвідсоткову фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу отримали 20 осіб. На придбання обладнання та матеріалів для вказаної категорії осіб з Державного бюджету використано 1,3 млн. грн.
   З початку 2018 року фінансову допомогу для започаткування власної справи за рішенням обласної Комісії при облдержадміністрації отримали 12 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб на суму 816,8 тис. грн.
   В ході реалізації проекту 29 листопада 2018 року на засіданні обласної Комісії прийнято рішення про надання фінансової допомоги двом особам з числа внутрішньо переміщених осіб. Основним напрямом діяльності обрано виробництво у сфері легкої промисловості (виготовлення дизайнерських шкарпеток, міні-ательє комп'ютерної вишивки).
   Комісією, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, заслухано звіти семи учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.
   Фінансову допомогу отримали внутрішньо-переміщені особи у м.Миргород - 3 особи, Глобинському, Козельщинському, Котелевському, Кременчуцькому районах, Шевченківському у м. Полтава та Автозаводському у м. Кременчуці – по 2 особи, у Карлівському, Шишацькому районах, Київському районі у м.Полтава та м. Горішні Плавні – по 1 особі.
   Основними видами діяльності, яку обрали учасники пілотного проекту для започаткування власної справи в області є технічне обслуговування та ремонт автомобілів, обробка металевих виробів, обробка деревини та виготовлення столярних виробів, надання ветеринарних послуг, вирощування сільськогосподарських культур, тваринництво, виробництво та реалізація продовольчих товарів, інше.
   Як показав моніторинг здійснення підприємницької діяльності – усі започатковані справи успішно розвиваються. До участі у проекті залучаються члени сім'ї, підприємницька діяльність стає сімейною справою.
   Участь у пілотному проекті стало підґрунтям для ефективного повернення до економічної активності безробітних громадян, сприяє кращій адаптації вимушених переселенців, створенню нових робочих місць.

 

   В обласній державній адміністрації 12.12.2018 року відбулося засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, створеної відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   На засіданні розглянуто документи, які надійшли за поданням райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

   В обласній державній адміністрації 10 грудня відбулась урочиста зустріч керівників області з активом громадських Чорнобильських організацій приурочена до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якій взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черняк Н.С. проінформувала присутніх про виконання державних та місцевих програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у поточному році.
   Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС повідомлено щодо запланованого збільшення обсягу фінансування у 2019 році за напрямками обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, спрямованими на соціальний захист вказаної категорії громадян.

 
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

    В Україні 14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Ми віддаємо шану всім, хто ціною власного здоров'я захистив увесь світ, проявивши справжню мужність, героїзм, професіоналізм та самовідданість при подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   На сьогодні в області проживає 10450 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3605 встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою.
   На рівні області соціальна підтримка та забезпечення додатковими соціальними гарантіями учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   Щороку в рамках програми з обласного бюджету збільшується обсяг фінансування на реалізацію діючих напрямків та на впровадження нових.
   У поточному році на соціальний захист вказаної категорії громадян з обласного бюджету виділено 7,8 млн. грн., що на 36% більше ніж у минулому році.
   За рахунок коштів обласного бюджету фінансується безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатне зубопротезування. Продовжується практика проведення виплати разової матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи та сім'ям у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   З урахуванням потреб сьогодення у поточному році на обласному рівні для вирішення актуальних питань санаторно-курортного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії виділено 1,9 млн. грн. на впровадження двох нових напрямків: забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи та виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області.
   Продовжено практику проведення виплати матеріальної допомоги в розмірі 5,0 тис. грн. громадянину, який супроводжує на санаторно-курортне лікування особу з інвалідністю І групи з числа громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, для одночасного придбання путівки.
   На рівні Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації налагоджений постійний діалог та тісна співпраця з обласними громадськими чорнобильськими організаціями. З обласного бюджету щороку виділяються кошти на підтримку їх статутної діяльності.
   Міськими та районними управліннями соціального захисту населення на місцевому рівні також забезпечується співпраця з районними осередками громадських Чорнобильських організацій.
   Поряд з цим, актуальними питаннями, які потребують врегулювання на законодавчому рівні залишається осучаснення розміру компенсаційних виплат вказаній категорії громадян.
   На 2019 рік в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області заплановано збільшення обсягу фінансування на соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДА ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ В ЛІЩИНІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ

    В Міжнародний день інваліда порадувати мешканців та подарувати їм гарний настрій завітав творчий колектив Кобеляцького будинку-культури та дозвілля.
   Разом з привітаннями та жартами, піснями і сценками учасники колективу щиро ділилися ще й душевним теплом та позитивом, які швидко поширювалися серед глядачів.
   Мешканці аплодували, виходили танцювати та підспівували артистам. А по завершенні концертної програми довго не відпускали гостей та робили фото на згадку.
   Радісні та сповнені вдячності глядачі дякували артистам за чудову концертну програму та запрошували до себе в гості знову.

 
Виплата державних соціальних гарантій в грудні 2018 року

    В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за грудень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 123,8 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за грудень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 124,4 млн.грн.
   05 грудня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у грудні 2018 року

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за грудень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 139 прийомних сімей та 40 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 500 дітей.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у грудні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 грудня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 

    На засіданні "круглого столуˮ з активом обласних громадських Чорнобильських організацій, яке відбулось 06.12.2018 року, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко проінформувала присутніх про виконання заходів, спрямованих у поточному році на підвищення рівня соціального захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, та поділилась планами щодо збільшення обсягів фінансування на соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік.
   В ході засідання обговорені перспективи подальших спільних дій, спрямованих на вирішення актуальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Підвищення соціальних гарантій

    Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
    - на одну особу - 1 853 грн.;
    - для дітей віком до 6 років – 1 626 грн.;
    - для дітей віком від 6 до 18 років – 2 027 грн.;
    - для працездатних осіб – 1 921 грн.;
    - для осіб, які втратили працездатність – 1 497 грн.
    Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 липня 2018 року, зросли у середньому на 4,3 відсотка.
    Зокрема, з 1 грудня 2018 року збільшено розміри допомоги: у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
    Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року проведено збільшення розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни.
    Отже, в грудні одержувачі отримають перераховані розміри соціальних виплат.

 
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії

    В області успішно реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги". Учасникам проекту пропонується постійне працевлаштування, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру чи надання поворотної фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
   В ході реалізації проекту 29 листопада 2018 року на засіданні обласної Комісії прийнято рішення про надання фінансової допомоги двом особам з числа внутрішньо переміщених осіб та фізичній особі-підприємцю, який прийняв рішення про розширення своєї діяльності. Основні напрями діяльності: виробництво у сфері легкої промисловості та вирощування зернових культур.
   Комісією, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, заслухано звіти семи учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.
   З початку дії пілотного проекту фінансову допомогу для започаткування власної справи вже отримали 44 фізичні особи та 23 суб'єкти господарювання, що дало можливість додаткового створення 46 нових робочих місць. На придбання обладнання та матеріалів, в рамках проекту для розвитку підприємництва в Полтавській області, з Державного бюджету використано коштів на загальну суму 4,4 млн. грн.

 
МЕШКАНЦІ ОРЖИЦЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ

   Відповідно «Графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області» 6 грудня 2018 року в Оржицькому районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Нове, Новий Іржавець, Іванівка, Хоружівка, Мала Селецька.
   Обстеження пройшли 6 громадян похилого віку, які перебувають на обслуговування в територіальному центрі.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

   В Україні 3 грудня традиційно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день – нагадування українській спільноті про необхідність захисту і дотримання прав людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей для їх участі у політичному, економічному, соціальному і культурному житті нашої країни.
   З цієї нагоди Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів 3 грудня 2018 року провів благодійну акцію для вихованців Центру та їх батьків «Всі діти різні, всі діти - рівні», в якій взяли участь понад 100 дітей з інвалідністю, а також батьки, співробітники, друзі та гості закладу. Мета заходу – привернути увагу суспільства до проблем виховання, навчання та інтеграції у соціум дітей з особливими потребами, професійної зайнятості та творчої реалізації їх батьків. В програмі заходу: виставка яскравих фото дітей та їх малюнків, творчі роботи батьків і співробітників Центру, дитячі розваги, концерт колективів дитячої художньої самодіяльності, солодощі та повітряні кульки.

 
ПУНКТИ ОБІГРІВУ – ПОРЯТУНОК ДЛЯ БЕЗДОМНИХ

   З настанням перших холодів та календарного зимового періоду за наказом міського голови Кременчука розгорнуто 6 пунктів обігріву. Метою вищевказаних пунктів є запобігання переохолодженню та недопущення випадків замерзання громадян, які не мають постійного місця проживання.
   Одним з таких пунктів є мобільний пункт обігріву, який розміщений навпроти залізничного вокзалу.
   Пункт обігріву обладнаний необхідним інвентарем для дотримання санітарно-гігієнічних норм, засобами зв'язку для виклику необхідних служб. Поряд з пунктом обігріву встановлено біотуалет та контейнер для сміття.
   Бездомні, які скористалися послугами пункту обігріву мали змогу перечекати значне зниження температури, випити гарячого чаю, поїсти, отримати теплий одяг та взуття, яке завбачливо було зібране відділенням територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Станом на 04.12.2018 пунктами обігріву скористалися 14 осіб.
АДРЕСИ ПУНКТІВ ОБІГРІВУ м. КРЕМЕНЧУКА:

   1. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського» (м. Кременчук, вул. лікаря О.Т. Богаєвського, 60/1);
   2. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» (м. Кременчук, вул. Генерала Манагарова, 7) ;
   3. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»
   (м. Кременчук, вул. Павлова, 2);
   4. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, проспект Свободи, 130);
   5. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, вул. Ковальська, 10/2).
   6. Мобільний пункту обігріву навпроти залізничного вокзалу м. Кременчука.

 
ЗИМОВА КАЗКА - ЧАРІВНЕ СВЯТО ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

   3 грудня 2018 року з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю до дітей, які відвідують Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча завітали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського та подарували дітям з інвалідністю зимову казку. Діти прийняли участь у різних конкурсах та іграх отримавши гарний настрій та позитивні емоції. По закінченню дійства кожна дитина отримала солодкий подарунок.
   Гадяцьку центральну районну бібліотеку з метою привернення уваги суспільства до проблем дітей з інвалідністю прикрашено малюнками юних відвідувачів Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ - НАГОДА ПРИВЕРНЕНЯ УВАГИ СУСПІЛЬСТВА ДО ПРОБЛЕМ ТА ПОТРЕБ ДАНОЇ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю на знак привернення уваги суспільства до вищевказаної категорії громадян проведено заходи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення, де проживають люди з інвалідністю.
   Підопічним Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, де проживають люди з інвалідністю досить поважного віку вручено, на знак поваги, невеликі подарункові набори, організовано частування смаколиками.
   Для людей з інвалідністю Вишняківського будинку-інтернату, що у Хорольському районі проведено тематичний захід за участь вокального ансамблю «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування м. Хоролу, спортивні змагання з гри у шахи та шашки.
   Виставкою власних творчих робіт під назвою «Повір у себе» розпочали Міжнародний день людей з інвалідністю вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського. Концертна програма «Таланти дитячого будинку» продемонструвала справжні таланти своїх вихованців та викликала гучні оплески шанувальників. Дуети «Одна родина», «Браття-козаченьки» та ансамбль ложкарів «Переливи» взяли участь і у районному заході присвяченому Дню людей з інвалідністю.
   Надзвичайно теплою атмосферою вирізнявся творчий вечір «Добротою зігріваючи серця» який підготували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату разом з працівниками закладу. Виставка творчих робіт не залишила нікого байдужим, продемонструвавши справжні таланти його майстрів.