Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 

   Чудову новорічну казку створили для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату та вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату представники ВБФ HELPGROUP та церква SKEEMANS CHURCH м. Київ.
   Дітей привітали з наближенням новорічних свят та подарували подарунки.


 

   Новорічний ранок проведено для відвідувачів Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Не перший раз в його створенні беруть участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти чудово проводили час: гралися, брали участь в конкурсах, водили хороводи, веселилися, отримували подарунки та заохочувальні призи.


 

   В обласній державній адміністрації 24 грудня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   У ході засідання розглянуто документи, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружині померлого громадяна з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.
   Регіональною комісією також розглянуто документи 40 громадян, посвідчення яких підлягають заміні відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 року № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі – Постанова) та прийнято рішення щодо видачі посвідчень нового зразка.
   Посвідчення, видані до набрання чинності Постанови, є дійсними до заміни їх в установленому порядку.


 

   Проведено навчання з пожежної безпеки в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   Підопічних та колектив установи представники Кобеляцького сектору ГУ ДСНС України в Полтавській області ознайомили з правилами протипожежної безпеки, основами пожежогасіння.
   Практична частина заняття дала змогу кожному з присутніх загасити умовну пожежу та відпрацювати навички роботи з вогнегасником.


 


 
Покроковий план оплати за житлово-комунальні послуги для пільгової категорії громадян


   З жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів, який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).
   Про розмір нарахованої пільги за місяць Вас поінформовано в повідомленні про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (додається). Якщо тарифи на житлово-комунальні послуги не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим. В подальшому, якщо тарифи на житлово-комунальні послуги змінюватимуться, то щомісячний розмір пільги теж буде переглядатись.
   Пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі (на руки) повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги самостійно та в повному обсязі.
   Важливо знати! Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі за надані пільги надавачам послуг здійснюється не по пропорційному принципу (коли за кожну послугу проводився розрахунок у відсотках від суми пільги), а у визначеній законодавством послідовності (по принципу пріоритетності): перше – за опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); друге – за гаряче водопостачання; третє- за централізоване водопостачання та водовідведення; потім - постачання електричної енергії на освітлення; далі - постачання природного газу для приготуванн

я їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком; внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.


Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг Ви можете дізнатись в один із способів:

   1) з отриманого смс-повідомлення від Ощадбанку. (надходитиме на номер мобільного телефону щомісяця після 18 числа наступного місяця).

   Якщо суми пільги достатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг, то пільговику не потрібно нічого доплачувати.
   Якщо суми пільги недостатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг (приклад), то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить розміру пільги. А послуги, за які потрібно пільговику сплатити
   самостійно, буде зазначено в смс-повідомленні. Якщо за рахунок пільги за послугу сплачено повністю – ця послуга не буде відображена у смс-повідомленні.
   У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено частково за послугу з теплопостачання, самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу теплопостачання (доплатити) – 255,90 грн., за послугу гарячого водопостачання – 425,10 грн., за послугу з водопостачання та водовідведення – 101,23 грн.; за послугу з електропостачання – 140,41 грн.; за послугу газопостачання (на плиту) – 41,32 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 158,60 грн.

або

   2) зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку за посиланням https://pkb.oschadbank.ua/ , де відображена інформація про нараховані суми за спожиті послуги та сплачені суми пільги в розрізі кожного виду послуги.
   (з інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html (на сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації)
   Реєстрація в Особистому кабінету надасть можливість щомісячного контролю за проведенням своєчасної оплати за житлово-комунальні послуги.
або

   3) розрахувати суми до сплати самостійно.
   Для цього необхідно знати розмір пільги та нараховані суми за спожиті послуги (про нараховані суми за послуги можна дізнатись з платіжки чи розрахувати самостійно при використанні газу чи електроенергії для опалення)
   Наприклад: Розмір нарахованої пільги – 834,56 грн.
   Нарахована сума за спожиту послугу з теплопостачання (або газо-/електропостачання для опалення) – 1090,46 грн.
   У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено частково за послугу з теплопостачання, самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу теплопостачання (доплатити) – 255,90 грн., за послугу гарячого водопостачання – 425,10 грн., за послугу з водопостачання та водовідведення – 101,23 грн.; за послугу з електропостачання – 140,41 грн.; за послугу газопостачання (на плиту) – 41,32 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 158,60 грн.


 

   21 грудня 2019 року вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відвідали представники церкви Благовістя та подарували новорічну казку, подарунки, провели веселі ігри.


 

   Для віруючих вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату облаштовано кімнату духовності.
   З нагоди дня пам'яті Миколая Чудотворця разом з отцем Олексієм вихованки мали змогу провести молебінь.


 

   Святковим настроєм день Святого Миколая зустріли підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Переглянуто концертну програму. Кожен підопічний отримав солодкі подарунки.


 

   Святковими заходами, концертною програмою відзначили вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату день Святого Миколая. Дітей відвідали благодійники, меценати та добрі люди, які за покликом серця вирішили привітати хлопців зі святом


 

   18 грудня 2019 року Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю провів святковий захід до дня Святого Миколая.
   У проведені заходу взяли участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського, які подарували присутнім зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали та фотографувалися з казковими героями.
   По закінченню свята діти отримали солодощі.


 

   18 грудня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали гості - артисти Полтавського обласного театру ляльок з новорічною розважальною програмою «Насправді Дід Мороз існує». Казкові герої створили чудовий настрій та подарували зимову казку. Вихованки грали у веселі ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися. Найдорожчою нагородою для артистів стали бурхливі оплески глядачів.


 

   З нагоди Дня святого Миколая привітання та солодкі подарунки отримували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, яких привітала зі святом директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко.


 
Області збільшено обсяг видатків на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення сім'ям учасників АТО/ООС в рамках державних програм

   Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2019 р. № 1081-р ,,Про перерозподіл та розподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству соціальної політики на 2019 рік", області збільшено обсяг видатків на суму 0,6 млн. грн. за програмою ,,Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, визначених пунктами 11-14 частини другої статті 7 Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов".
   На засіданні Комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, яке відбулося в обласній державній адміністрації, розглянуто питання розподілу виділених області коштів. В межах доведеного обсягу фінансування на виплату грошової компенсації, враховуючи черговість взяття на квартирний облік сімей вказаних категорій, яким призначено грошову компенсацію, відповідно до діючих нормативних актів, кошти будуть спрямовані на забезпечення житлом сім'ї загиблого учасника АТО/ООС.
   Всього у 2019 році в рамках державних програм, спрямованих на забезпечення житлом окремих пільгових категорій громадян, які відповідно до Закону України ,,Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" мають право на позачергове забезпечення житлом, області виділено 21,3 млн. грн., за рахунок яких здійснено виплату грошової компенсації на придбання житла 28 сім'ям, в тому числі 2 сім'ям загиблого учасника АТО/ООС, 16 сім'ям осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників АТО/ООС, 8 сім'ям осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, 2 сім'ям внутрішньо переміщених осіб з числа учасників АТО/ООС.
   За період з 2015 по 2019 роки за рахунок коштів, виділених області на реалізацію державних програм в сумі 101,2 млн. грн., поліпшили житлові умови 146 сімей вказаних пільгових категорій громадян.


 
СУБСИДІЯ БЕЗ ПОРУШЕНЬ!

   Житлова субсидія дає змогу найменш захищеним категоріям громадян користуватися житлово-комунальними послугами. Таку підтримку держава забезпечує коштами платників податків, тому отримувачам слід відповідально надавати відомості про себе. Щоб уникнути порушень, які можуть спричинити припинення субсидії та застосування санкцій, дотримуйтесь таких порад:

   1. Правильно вказуйте в декларації всіх членів сім'ї та тих, хто проживає у помешканні! У Декларації про доходи і витрати слід указати інформацію не лише про осіб, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні, а і про їхніх членів сім'ї (чоловіка, дружину, неповнолітніх дітей) – незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання.
   2. Декларуйте реальні доходи! У Декларації слід задекларувати доходи, інформація про які відсутня в податковій та пенсійному фонді. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майна, не декларовані доходи, отримані під час роботи по договору, стипендії, інші надходження (у тому числі - закордонні перекази).
   3. Не приховуйте справжній майновий стан! Не забудьте зазначити: будинки і квартири, транспортні засоби, земельні ділянки, інформацію щодо придбання протягом року майна, товарів чи послуг на суму від 50 тисяч гривень.
   4. Повідомляйте про зміни вчасно! Якщо під час отримання житлової субсидії у вас змінився склад сім'ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з'явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень – слід повідомити про це орган, що призначив субсидію, протягом 30 календарних днів. Також врахуйте: якщо хтось із членів сім'ї вийшов на пенсію – ваш розмір субсидії може бути збільшено.


 

   В обласній державній адміністрації 16 грудня 2019 року відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.
   У ході засідання розглянуто документи 64 громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.


 

   16 грудня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали в гості представники Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного з ляльковою виставою «Зустріч в притулку ведмедиків-медиків».


 
14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   Щорічно в Україні 14 грудня вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим в результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Героїзм ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС врятував мільйони життів. Ми віддаємо глибоку шану всім ліквідаторам за справжню мужність, професіоналізм та самовідданість при подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   В області проживає 9635 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3218 встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою.
   У поточному році з Державного бюджету на виплату пільг і компенсацій, гарантованих Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" області затверджено 55,0 млн. грн.
   Забезпечення додатковими соціальними гарантіями та надання соціальної підтримки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на рівні області здійснюється в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   У 2019 році на соціальний захист вказаної категорії громадян з обласного бюджету виділено 9,9 млн. грн. Кошти спрямовано на безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатне зубопротезування, виплату адресної матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, сім'ям, у складі яких є діти з інвалідністю, пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи, на вирішення актуальних питань оздоровлення, зокрема, на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області, забезпечення супроводом осіб з інвалідністю І групи, шляхом виплати матеріальної допомоги супроводжуючій особі для одночасного придбання нею путівки.
   На рівні, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації налагоджений постійний діалог та тісна співпраця з обласними громадськими чорнобильськими організаціями.
   Поряд з цим, актуальними питаннями, які потребують врегулювання на законодавчому рівні залишається підвищення розміру компенсаційних виплат.
   Питання соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС перебуває в області на особливому контролі.


 
Підвищенням соціальних гарантій

   Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня 2019 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
   - на одну особу – 2027 грн.;
   - для дітей віком до 6 років – 1779 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 2218 грн.;
   - для працездатних осіб – 2102 грн.;
   - для осіб, які втратили працездатність – 1638 грн.
   Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 липня 2019 року, зросли у середньому на 4,7 відсотка.
   Зокрема, з 1 грудня 2019 року збільшено розміри допомоги: у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо перемішеним особам для покриття втрат на проживання, на тяжкохворих дітей, яким не встановлена інвалідність.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року проведено перерахунки розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено без звернення одержувачів та в стислі терміни.


 

   З нагоди Дня людей з обмеженими фізичними можливостями територіальними центрами соціального обслуговування області, з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, проведено різноманітні заходи.


 

   Товариством Червоного Хреста України нещодавно проведено тренінг з соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради щодо надання першої домедичної допомоги у повсякденному житті та під час надзвичайних ситуацій.
   Відпрацьовано чіткий алгоритм надання правильної, негайної домедичної допомоги при зупинці серця, кровотечах, переломах, опіках.
   За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%.


 

   6 грудня 2019 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено майстер-клас з розпису новорічно-різдвяних пряників. Підопічні власноруч навчились створювати орнаменти та ознайомились з технікою та історією виникнення розпису пряників.


 

   6 грудня 2019 року об 11.00 годині відбулась зустріч у формі «круглого столу» з громадським активом області.
   Обговорено актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.


 
Покроковий план оплати за житлово-комунальні послуги для пільгової категорії громадян

   З жовтня 2019 року запроваджено монетизацію пільг, однак це не впливає на розмір пільгової знижки з оплати житлово-комунальних послуг в межах встановлених соціальних нормативів, який залишається незмінним (незалежно від форми отримання пільги (готівка чи безготівка).

   Про розмір нарахованої пільги за місяць Вас поінформовано в повідомленні про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг (додається). Якщо тарифи на житлово-комунальні послуги не змінюються, то щомісячний розмір пільги протягом опалювального періоду буде однаковим. В подальшому, якщо тарифи на житлово-комунальні послуги змінюватимуться, то щомісячний розмір пільги теж буде переглядатись.
   Пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі (на руки) повинні сплачувати за житлово-комунальні послуги самостійно та в повному обсязі.

   Важливо знати! Перерахування коштів у грошовій безготівковій формі за надані пільги надавачам послуг здійснюється не по пропорційному принципу (коли за кожну послугу проводився розрахунок у відсотках від суми пільги), а у визначеній законодавством послідовності (по принципу пріоритетності): перше – за опалення (теплопостачання, газо- або електропостачання); друге – за гаряче водопостачання; третє- за централізоване водопостачання та водовідведення; потім - постачання електричної енергії на освітлення; далі - постачання природного газу для приготування їжі та підігріву води; вивезення побутових відходів; послуги з управління багатоквартирним будинком; внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Як сплатити за житлово-комунальні послуги з урахуванням пільг Ви можете дізнатись в один із способів:

   1) з отриманого смс-повідомлення від Ощадбанку. (надходитиме на номер мобільного телефону щомісяця після 18 числа наступного місяця).


   Якщо суми пільги достатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг, то пільговику не потрібно нічого доплачувати.
   Якщо суми пільги недостатньо для сплати всіх житлово-комунальних послуг (приклад), то сплачено буде лише за ті послуги, на які вистачить розміру пільги. А послуги, за які потрібно пільговику сплатити самостійно, буде зазначено в смс-повідомленні.
   У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання та гаряче водопостачання, а самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн.; за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.

або

   2) зареєструватись в Особистому кабінеті пільговика на сайті Ощадбанку
за посиланням https://pkb.oschadbank.ua/ , де відображена інформація про нараховані суми за спожиті послуги та сплачені суми пільги в розрізі кожного виду послуги.
   (з інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html (на сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації)
   Реєстрація в Особистому кабінету надасть можливість щомісячного контролю за проведенням своєчасної оплати за житлово-комунальні послуги.
або

   3)розрахувати суми до сплати самостійно. Для цього необхідно знати розмір пільги та нараховані суми за спожиті послуги (про нараховані суми за послуги можна дізнатись з платіжки чи розрахувати самостійно при використанні газу чи електроенергії для опалення)
   Наприклад: Розмір нарахованої пільги – 834,56 грн.
   Нарахована сума за спожиту послугу з теплопостачання (або газо-/електропостачання для опалення) – 555,48 грн. Нарахована сума за спожиту послугу за гаряче водопостачання – 179,08 грн.
   Нарахована сума за централізоване водопостачання та водовідведення – 125,13 грн.
   У наведеному прикладі за рахунок пільги сплачено повністю за послуги з теплопостачання та гаряче водопостачання, а самостійно сплачувати пільговику необхідно: за послугу з водопостачання та водовідведення – 25,13 грн.; за послугу з електропостачання – 84,00 грн.; за послугу газопостачання (газ для плити) – 69,19 грн.; за послугу з управління багатоквартирним будинком (квартплата) – 56,36 грн.


 

   Щороку, з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю, задля привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю проведено тематичні заходи в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті де на сьогодні проживає 324 особи.
   Підопічні установи переглянули концертну програму, брали участь у різноманітних заходах.

 

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського проведено виховну годину «Дивіться на нас, як на рівних», організовано виставку дитячих робіт «Повір у себе», кращі з яких були представлені на виставці виробів у Зіньківському районному будинку-культури.
   Проведено пісенно-творче свято «Таланти дитячого будинку – 2019!» Талановиті діти, за підсумками культурно-масових заходів, спортивних змагань, конкурсів, творчих мистецьких робіт нагороджені грамотами.
   Учасниками заходу були й численні гості та спонсори: Оксана Стефанішин та представники БФ «Хелп Груп» на чолі з керівником Давидом Джалагонія, засновник і керівник громадської організації ветеранів і учасників бойових дій АТО в м. Зіньків – Михайло Дубина. Вихованцям інтернатної установи подаровано подарунки.

 

   З нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю задля привернення уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю проведено тематичні заходи в Пирятинському та Грабарівському психоневрологічних будинках-інтернатах.

 

   Міжнародний день людей з інвалідністю зібрав в стінах Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю малечу, що має певні проблеми зі здоров'ям.
   Студентами Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського підготовлено цікаву програму, що подарувала дітям гарний настрій.
   Відвідувачі центру прийняли участь у різних конкурсах та іграх: гралися з героями мультфільмів, отримували подарунки від спонсорів, благодійників.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено в Гадяцькому геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, які покликані на привернення уваги спільноти до проблем осіб з інвалідністю.
   Підготовлено концертну програму та тематичні заходи.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю проведено в Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   Організовано концертну програму за участю підопічних, гру в шахи, тематичну виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж талантів».

 

   На Полтавщині з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю та з метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю у всіх інтернатних установах області проведено заходи, зустрічі з благодійниками, волонтерами, громадськими діячами.
   Підготовлено концертну програму, вручено подарунки.

 

   3 грудня 2019 р. вся світова спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю чим засвідчує увагу до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
   Цього дня о 10.00 годині для користування осіб з інвалідністю, які є підопічними територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації вручено новий легковий автомобіль, спеціалізований FIAT DUKATO VIN пасажирський з метою перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату в рамках послуги «соціальне таксі».
   Придбання спецавтомобіля здійснено на умовах співфінансування з обласного та районного бюджетів в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки».

 
НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ТАЛАНТІВ

   В Ліщинівському будинку-інтернаті Полтавської області проведено фестиваль талантів. Участь у заході взяли не лише підопічні установи, а й працівники закладу зі своїми дітьми.
   Талановите виконання пісень, акторська гра, віртуозне виконання класичних творів на скрипці – таланти, що отримали від глядачів визнання та оплески.
   По закінченні концерту переглянуто виставку творчих робіт майстринь вишивки, великоднього розпису, в'язання спицями та плетіння крючком.

 
Виплата державних соціальних допомог в листопаді 2019 року

   В області своєчасно проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за листопад 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 114,9 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   05 та 20 листопада 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проведена Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області через відділення поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 
Інструкція щодо реєстрації пільговика чи отримувача субсидії у безготівкової формі в Особистому кабінеті на сайті Ощадбанку

Реєстрація і вхід в Особистий кабінет

   1.Відкрити посилання https://pkb.oschadbank.ua/
   2.Зареєструватися в Особистому кабінеті – натиснути «Увійти в перший раз».
   3.Важливо! Ви реєструєтесь як «Фізична особа»

   4. Ввести номер телефону, який Вами був наданий до органів соціального захисту населення та натисніть «Відправити».

   5. Ввести пароль з СМС повідомлення, яке надійшло на зазначений Вами номер телефону та натиснути кнопку «Підтвердити».

   6. У вікні, що з'явиться необхідно ввести пароль у двох позиціях «Придумайте пароль» та «Повторіть пароль» (Пароль пільговик обирає самостійно, цей пароль буде постійним для подальшого користування кабінетом).

   7. Для подальшого входу у Особистий кабінет ввести номер телефону та постійний пароль .