Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Актуально про житлові субсидії

   Надання житлових субсидій особливо в опалювальний період є одним із актуальних питань, яке перебуває постійно на особливому контролі в Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів з метою своєчасного та в стислі терміни проведення розрахунку розмірів житлових субсидій за грудень поточного року.
   За грудень 2021 року житлові субсидії нараховано 138,9 тис. сімей області на загальну суму 238,3 млн грн.
   Заявку про потребу в коштах на виплату субсидій подано до Мінсоцполітики 22 грудня 2021 року.
   Виплата житлових субсидій за грудень 2021 року буде проведено після надходження відповідного фінансування.
   Про розмір призначеної житлової субсидії можна дізнатись самостійно за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua
   За допомогою реєстру можливо дізнатись чи призначили сім'ї житлову субсидію, термін, на який призначено субсидію, розмір призначеної субсидії, спосіб виплати та назву управління соціального захисту населення, в якому зберігається особова справа отримувача субсидії. Інформація оновлюється один раз на місяць — на початку поточного місяця за попередній місяць.
  
   Чи можна звернутись за отримання житлової субсидії в середині опалювального періоду?
  
   Так, звернутись за житловою субсидією можна в будь-який місяць року. За загальним правилом житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до закінчення опалювального сезону (до квітня включно).
   Таким чином, призначення субсидії здійснюється раз на рік (визначається право), а розрахунок розміру житлової субсидії здійснюється двічі на рік (на неопалювальний та опалювальний сезони).
   У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.
   Якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли звернутися за призначенням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального (неопалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку сезону (але не раніше дня виникнення права на житлову субсидію) у разі, коли таке звернення надійшло в будь-який місяць до закінчення сезону.
   При цьому, важливо знати, у разі зміни цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо житлові субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати такої зміни.
   Тобто, якщо сім'я звертається за субсидією протягом трьох місяців після підвищення тарифів, то субсидія призначається з місяця такого підвищення до закінчення опалювального сезону.
   Якщо до складу домогосподарства входить особа, яка має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому нараховано пільги, але не раніше місяця подання заяви.

  
   Якщо в період отримання житлової субсидії у її одержувача зростуть доходи, як це вплине на отримання субсидії?
  
   Якщо сім'ї призначили субсидію на певний сезон, то протягом цього періоду автоматично, через зростання доходів субсидії не позбавлять. Субсидія розраховується двічі на рік: на неопалювальний та опалювальний сезони.
   Для розрахунку розміру субсидії враховуються доходи:
   • за III та IV квартали попереднього року — коли субсидія призначається з початку неопалювального сезону (травень);
   • за I та II квартали поточного року — коли субсидія призначається з початку опалювального сезону (жовтень);
   • за два найближчі квартали до дати звернення, щодо яких наявна інформація про доходи від податкової служби — коли субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону. Наприклад, якщо сім'я звернулась за субсидією у грудні, то враховуватимуться її доходи за II та III квартали поточного року.
   Субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.
   Якщо субсидію призначили на певний сезон, то автоматичний перерахунок її розміру здійснюється лише при зміні тарифів на житлово-комунальні послуги.
   Інші перерахунки можуть здійснюватися за звернення громадян в таких випадках:
   - непрацюючим пенсіонерам, якщо розрахунок житлової субсидії проводився з урахуванням отриманої заробітної плати;
   - особам, які подають додаткові документи щодо уточнення розміру доходу, з урахуванням якого призначено субсидію.

  
   Чи вплинуть на призначення житлової субсидії кошти, отримані за вакцинацію за програмою «єПідтримка»
  
   Наразі громадяни, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, почали отримувати кошти у сумі 1 тисячі гривень за програмою «єПідтримка».
   Отримання зазначених коштів не впливає на право громадян одержувати житлову субсидію, а також не зменшує розмір житлової субсидії. Оскільки ця виплата є одноразовою, вона не враховується до сукупного доходу домогосподарства під час розрахунку розміру субсидії, що не позначиться на розмірі житлової субсидії у майбутніх періодах.

  
   Про які обставини, що випливають на право отримання субсидії, необхідно обов'язково повідомляти орган соціального захисту населення сім'ям, які отримують житлову субсидію?
  
   Сім'ям, які отримують житлову субсидію, обов'язково необхідно протягом 30 календарних днів повідомляти територіальні управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на право отримання субсидії, зокрема, якщо будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сімей:
   - має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше п'яти років або більше ніж однин транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);
   - протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:
   купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів, інших фінансових інструментів, буд.матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних);
   платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно, транспортні засоби (механізми) (крім об'єктів спадщини та дарування);
   внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації;
   благодійну діяльність (у вигляді сплати коштів);
   надання фінансової допомоги, позики;
   операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів;
   - має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, розташованого на тимчасово окупованій території, на лінії зіткнення або непридатного для проживання;
   - має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень.
   Також громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати управління соціального захисту населення щодо зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств; зміни у складі сім'ї члена домогосподарства, зміни соціального статусу членів домогосподарства; настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі (працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів).

  
   Чи можуть вимагати повернути вже отриману субсидію?
  
   Якщо сім'я отримувала субсидію неправомірно, приховала інформацію про свої статки, то орган, який призначав допомогу, дійсно може надіслати листа з вимогою повернути надміру отримані кошти. Їх необхідно повернути на небюджетні рахунки структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, відкриті в Державному казначействі.
   Якщо громадянин відмовляється добровільно повернути суму надміру отриманої субсидії, то орган, який призначив субсидію, може звернутись до суду з позовом про примусове стягнення таких коштів.

  

 
Грошову компенсацію за «пакунок малюка»
можна отримати онлайн через єМалятко


   За допомогою послуги єМалятко батьки можуть отримати до 10 державних послуг, заповнивши всього одну заяву!
   Які це послуги?
   Базові послуги:
   - державна реєстрація народження.
   - визначення походження дитини.
   Послуги на вибір:
   - призначення допомоги при народженні;
   - реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
   - призначення допомоги багатодітним сім'ям;
   - реєстрація місця проживання дитини;
   - присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
   - визначення належності дитини до громадянства України.
   - внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів;
   - оформлення посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім'ї.
   Зверніть увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов'язковою) послугою, сервісом єМалятко можуть скористатися лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.
  
   Відтепер у єМалятко доступна нова послуга — оформлення грошової компенсації за «пакунок малюка».
   Компенсацію можуть оформити тільки ті батьки, які не отримали «пакунок малюка» у пологовому будинку або управлінні соцзахисту населення за місцем проживання.
   Щоб отримати кошти, потрібно заповнити заявку онлайн особисто одному із батьків за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. А також відкрити спеціальний рахунок "Пакунок малюка" у будь-якому відділенні ПриватБанку. Кошти будуть зараховані тільки на цей рахунок.
   Розмір компенсації становить 6 300 грн у разі подання заяви у грудні 2021 року.
   Кошти можна використати на придбання дитячих товарів офлайн або у інтернет-магазинах, список яких розміщений на сайті Міністерства соціальної політики.
  

 
Допомогу при народженні дитини можна оформити онлайн

   Допомога при народженні дитини призначається одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється:
   - одноразово у сумі 10320 грн.;
   - решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місць.
   Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
   Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:
   1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики:https://e-services.msp.gov.ua/ або Портал Дія https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-narodzhenni-ditini
   2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
   3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
   У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
   Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
   4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
   5. Надіслати заяву на розгляд.
   Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
   Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи, у разі наявного повного пакету документів та права на отримання допомоги – допомога призначається.
   В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін'юстом.
   Результати розгляду заяви, поданої з використанням електронного підпису, надходять онлайн – на електрону пошту заявника.
  

 
Соціальний захист дітей з інвалідністю – один з основних пріоритетів в роботі
Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації

  У Полтавській області функціонує Новосанжарський дитячий будинок-інтернат, який створений для забезпечення соціального захисту дітей з інвалідністю із порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування та медичної допомоги.
  Дитячим будинком-інтернатом забезпечено надання вихованкам соціальних послуг: стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, паліативного догляду, консультування та соціальної адаптації відповідно до державних стандартів.
  На даний час у дитячому будинку-інтернаті проживає 90 вихованок.
  17 грудня поточного року Людмила Корнієнко – директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації відвідала дитячий будинок-інтернат.
  У ході зустрічі з директором дитячого будинку-інтернату обговорено питання щодо розвитку соціальних послуг, запровадження нових методик реабілітаційних послуг та створення комфортних умов для проживання вихованок, оскільки існує нагальна потреба у впровадженні проекту термомодернізації будівлі житлового корпусу.
  У 2022 році на базі Новосанжарського дитячого будинку-інтернату планується запровадити надання послуги з тимчасового відпочинку для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю, так як в області проживає значна чисельність сімей, які виховують дітей з інвалідністю.
  Людмила Корнієнко привітала вихованок з наступаючим святом Дня Святого Миколая та вручила їм подарунки і солодощі.
  У дитячому будинку-інтернаті проведено святково-розважальний захід «Ходить по землі Святий Миколай» на якому вихованки демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші та танцювали. Свято залишило гарні враження та позитивні емоції у вихованок.


 
Конкурс на кращий соціальний проект/ініціативу
  На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерством соціальної політики оголошено проведення конкурсу на кращий соціальний проект/ініціативу.
  Метою даного проекту є виявлення найкращих ініціатив та успішних кейсів, реалізованих в громадах на території України фізичними особами, громадськими та релігійними організаціями, впровадження кращих практик врядування на державному рівні й на місцях через принципи прозорості, справедливості, рівності, гласності, верховенства права та прав людини.
  Запрошуємо до участі шляхом заповнення відповідних аплікаційних форм та до 7 лютого 2022 року надсилання їх на адресу initiate_msp@ukr.net.
  
Заявка на участь
в конкурсі проєктних ініціатив Міністерства соціальної політики
"Будуємо країну без бар'єрів разом"


  ПІБ учасника:
  Місце роботи, посада:
  Назва установи/організації
  Контакний номер телефону


  КАТЕГОРІЯ(залишити необхідне):
  - освіта в соціальній сфері;
  - медичне забезпечення соціальних категорій населення;
  - ІТ сервіси для поліпшення надання соціальної послуги;
  - культура/мистецтво для реалізації соціальних потреб громадян;
  - правове забезпечення;
  - соціальне (соціальновідповідальне) підприємництво;
  - державне врядування (найкраща практика органу місцевого самоврядування для забезпечення осіб з інвалідністю, постраждалих від домашнього насильства, одиноких, літніх людей послугами);
  - реабілітація / оздоровлення;
  - спорт;
  - наукові розробки та дослідження, корисні моделі.
  Назва ініціативи/проекту:
  Проєкт/ініціатива реалізована (так/ні):
  Опис:
  Мета:
  Вплив ініціативи на розвиток соціального середовища:
  Заповнену форму надсилати за адресою:
  initiate_msp@ukr.net


 
Окремі питання соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   В Україні щороку 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була започаткована в Україні з 2006 року. Саме 14 грудня офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
   В Полтавській області проживає 8944 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з яких 3116 встановлено інвалідність, пов'язану з наслідками Чорнобильської катастрофи.
   Дієва співпраця та постійний діалог Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з громадськими Чорнобильськими організаціями забезпечує вирішення на обласному рівні актуальних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Спільні ініціативи спрямовані на підвищення рівня соціального захисту та забезпечення додатковими соціальними гарантіями, реалізуються через Комплексну програму соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки.
   У 2021 році в рамках обласної програми на додаткові соціальні гарантії громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділено 12,3 млн грн. За рахунок коштів обласного бюджету здійснюється безоплатне забезпечення ліками за рецептами лікарів для амбулаторного лікування та безоплатне зубопротезування, виплату адресної матеріальної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, сім'ям у складі яких є діти з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, на вирішення актуальних питань оздоровлення, зокрема на забезпечення санаторно-курортним лікуванням, виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах Полтавської області, забезпечення супроводом осіб з інвалідністю 1 групи, шляхом виплати супроводжуючій особі матеріальної допомоги для придбання путівки.
   Однак, вважаємо, що найбільш результативною і відчутною буде підтримка учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, громадян, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, сімей померлих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, при умові ефективної реалізації державної, обласної і місцевих програм.
   Як приклад, Лубенською міською та Шишацькою селищною територіальними громадами в місцевих програмах передбачено надання додаткових соціальних гарантій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема: виплачується матеріальна допомога на лікування, затверджено видатки на безоплатне отримання ліків, безоплатне зубопротезування, санаторно-курортне лікування, надання адресної допомоги сім'ям померлих чорнобильців. Лубенською міською територіальною громадою проводиться виплата додаткової компенсації на харчування учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Необхідно встановити більш дієву комунікацію територіальних громад з громадськими організаціями, які опікуються питаннями соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що в свою чергу дозволить в умовах децентралізації забезпечити адресну підтримку чорнобильців.
   Висловлюємо слова щирої подяки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, зичимо міцного здоров'я, щасливого довголіття і добробуту.
  

 
Подати скаргу про домашнє насильство відтепер можна онлайн: як це зробити

   В Україні запрацював сайт, на якому можна розмістити скаргу про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
   З 9 грудня для скарг про насильство було створено спеціальний сайт урядової «гарячої лінії» https://1547.ukc.gov.ua/
   Завдяки роботі сайту, постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити чинний статус та перебіг розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.
   Крім того, урядова «гаряча лінія» 1547 працює цілодобово. На неї можна повідомити про випадки торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі та щодо дітей або про загрозу вчинення такого насильства. На гарячій лінії надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.
   Наявність сайту надасть більше можливостей для постраждалих та свідків домашнього насильства звернутися до органів виконавчої влади, знайти потрібну інформацію стосовно того, до кого саме і у яких випадках можна й потрібно звертатись за допомогою. Зокрема, на сайті можна ознайомитися з інформацією, що є насильством та які його види існують.
  

 
Торгівля людьми як одна з форм сучасного рабства: виклики, боротьба та протидія

   Торгівля людьми – це одна з найбільших форм сучасного рабства та порушення прав людини. Слід зазначити, що рабство в сьогоденні - це не міф, адже і в наш час існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.
   Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.
   Щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування.
   Подбайте про власну безпеку!
   Вам завжди є куди звернутись за допомогою!
   15-47 - урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
   527 або 0-800-505-501 - національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
   0-800-500-335 або 116-123- національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.
   0-800-500-202 - «Call-центр» Національної поліції України.
   Соціальні послуги, які має право отримати особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та подала за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення відповідного статусу:
   • інформації щодо своїх прав та можливостей;
   • медичної, психологічної, правової та іншої допомоги незалежно від місця проживання;
   • тимчасового розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
   Соціальні послуги, які має право отримати людина, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми:
   • інформації щодо своїх прав та можливостей;
   • медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;
   • тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до 3-х місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;
   • відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;
   • одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
   • допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.
   Разом з тим, в області визначено відповідальних осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми в Полтавській області:
   Кременчуцький район - Кармазін Олександр Володимирович, завідувач сектору підтримки сім'ї та координації надання соціальних послуг Управління соціального захисту населення Кременчуцької райдержадміністрації, адреса: м.Кременчук, проспект Полтавський 42, тел. (0536)724586, e-mail: kremenupsz_15@admm-pi.gov.ua
   Лубенський район - Куліш Людмила Михайлівна, головний спеціаліст відділу координації надання соціальних послуг та підтримки сім'ї Управління соціального захисту населення Лубенської райдержадміністрації, Полтавська область, м. Лубни, пл. Академіка Олексія Бекетова 19, тел. (05361)71844, 71636, e-mail: lub.rn.uszn@adm-pl.gov.ua
   Миргородський район – Огир Станіслав Миколайович, головний спеціаліст сектору координації надання соціальних послуг та підтримки сім'ї Управління соціального захисту населення Миргородської райдержадміністрації, Полтавська область, м. Миргород, вул. Гоголя 80, тел. (05355) 5 32 85, e-mail: upmznmyrghrda@adm-pl.gov.ua
   Полтавський район – Жученко Наталія Вікторівна, начальник відділу координації надання соціальних послуг та підтримки сім'ї Управління соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації, м.Полтава, вул. Шевченка 5 каб. 22, тел. (05322) 51 92 64, e-mail: vsmspolt@adm-pl.gov.ua
  

 
Триває Всеукраїнська щорічна акція "16 днів проти насильства"...


 
Житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг за листопад 2021 року профінансовано в повному обсязі

  З метою своєчасного нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів.
   Житлові субсидії за листопад 2021 року розраховано 132,1 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг – 59,6 тис. пільговиків.
   3 грудня 2021 року в область надійшли кошти з державного бюджету для проведення виплати пільг та субсидій на загальну суму 243,3 млн грн.
   6-7 грудня 2021 року кошти будуть перераховані на вкладні рахунки одержувачів у банківських установах.
   Одержувачі пільг та субсидій, які отримують відповідну виплату через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», виплата буде проведена з 6 по 25 грудня згідно графіків доставки.
   Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 грудня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.
  

 
3 ГРУДНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
  Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, в Україні, як і в усьому світі, щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю.
  Міжнародний день людей із інвалідністю покликаний привернути увагу до проблем осіб з інвалідністю, захисту їхніх прав, необхідності їх подальшої інтеграції в життя суспільства.
  На сьогодні в Полтавській області 78,4 тис осіб мають інвалідність, в тому числі 5,2 тис. дітей.
  Шляхом реалізації державних програм особам з інвалідністю через органи соціального захисту населення надається соціальна підтримка у вигляді державних соціальних виплат та компенсацій, забезпечення реабілітаційними послугами, санаторно-курортним лікуванням.
  Важливим етапом створенню передумов для соціальної адаптації дітей з інвалідністю у суспільство є своєчасне проведення комплексу реабілітаційних заходів, в процесі проходження яких у дітей формуються соціальні та побутові навички, розвиваються природні здібності та спостерігається коригування порушень розвитку.
  На сьогоднішній день органами соціального захисту населення реалізуються програми безоплатного забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними послугами.
  У поточному році в рамках державної програми «Реабілітація дітей з інвалідністю» області затверджено 5,6 млн. грн. В межах виділеного фінансування, реабілітацію пройдуть 297 дітей з інвалідністю.
  Також дітям з інвалідністю надається комплексна реабілітація в п'яти державних реабілітаційних установах, що відносяться до сфери управління Мінсоцполітики, а також в центрах реабілітації системи соціального захисту населення області.
  У системі соціального захисту населення Полтавської області вже тривалий час функціонують 5 центрів комплексної реабілітації дітей/осіб з інвалідністю (міст Кременчук, Полтава, Лубни, Миргород, Гадяч). За 9 місяців 2021 року реабілітаційні послуги отримали 1029 дітей з інвалідністю, 102 дитини віком до 3 років, які мають ризик отримати інвалідність.
  З метою забезпечення соціальними послугами (стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, денного догляду, підтриманого проживання, паліативного догляду, консультування та соціальної адаптації) дітей з інвалідністю, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування та медичної допомоги в системі соціального захисту населення області функціонують два дитячі будинки-інтернати.
  Для забезпечення доступності осіб з інвалідністю до об'єктів соціальної інфраструктури при територіальних центрах соціального обслуговування, центрах надання соціальних не втрачає актуальності послуга «соціального таксі», яка вперше була запроваджена саме в Полтавській області і діє вже більше 10 років. У поточному році особам з інвалідністю надано 3,9 тис. послуг.
  В області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка осіб, потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності.
  На сьогодні такі пункти функціонують при 20 територіальних центрах соціального обслуговування, 29 центрах надання соціальних послуг, в яких у наявності 6,7 тис. одиниць засобів реабілітації. Зазначеною послугою в поточному році скористались 4,3 тис. осіб.
  Розумуючи, що проблеми, з якими щодня стикаються особи з інвалідністю, не можуть бути вирішені лише за рахунок державних програм, Департаментом соціального захисту населення підтримується постійний діалог з громадськими організаціями. Спільно з представниками громадських організацій розглядаємо можливі шляхи вирішення проблемних питань як на державному, так і на обласному та місцевому рівнях.
  З метою надання додаткової соціальної підтримки та вирішення нагальних питань через органи соціального захисту населення реалізується Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області.
  Так, шляхом реалізації заходів програми на рівні області вирішено питання надання пільг на проїзд на міжміських та міжобласних маршрутах шляхом відшкодування вартості квитків пільговим категоріям громадян, в тому числі особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю. Також, враховуючи граничну вартість санаторно-курортних путівок, якими забезпечуються особи з інвалідністю в рамках державних програм, проводиться виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані в Полтавській області.
  За ініціативою Департаменту соціального захисту населення вже другий рік сім'ї, у яких виховуються діти з інвалідністю підгрупи А, отримують щорічну разову грошову допомогу. У поточному році 630 сімей отримали з обласного бюджету по 3000 грн. Мешканцям області, які опинилися у складних життєвих обставинах, викликаних інвалідністю, у зв'язку із тяжкою хворобою, в тому числі онкохворим дітям та громадянам, надається матеріальна допомога.
  Однак, на цьому не зупиняємось. З урахуванням актуальних потреб, які потребують невідкладного вирішення на обласному рівні, розширюються напрямки Комплексної програми соціального захисту населення. Відповідні зміни постійно вносяться на розгляд сесії обласної ради, які підтримуються депутатським корпусом.


 
Проведено засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

  Сьогодні під головуванням заступника голови облдержадміністрації, Катерини Рижеченко в онлайн-режимі проведено засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним «Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2021-2022 років щодо соціального захисту бездомних осіб».
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ніна Черняк проінформувала про повноваження органів місцевого самоврядування у частині здійснення соціального захисту бездомних осіб та означила основні завдання щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2021-2022 років.
   З метою недопущення переохолодження та загибелі бездомних осіб в умовах погіршення погодних умовах наголошено на необхідності забезпечення у територіальних громадах функціонування цілодобових телефонних «гарячих ліній», пунктів обігріву, банків одягу зимових речей, взуття та резервування додаткових ліжко-місць.
   Крім того, заслухано представників Полтавської та Кременчуцької міських територіальних громад щодо організації надання соціальних послуг бездомним особам в осінньо-зимовий період 2021-2022 років.
   За результатами засідання прийнято рекомендації Ради з питань соціального захисту бездомних осіб та направлено для виконання уповноваженими органами.

 
Перерахунок державних соціальних допомог

  Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 грудня 2021 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
   - на одну особу - 2 393 грн.;
   - для дітей віком до 6 років – 2 100 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 2 618 грн.;
   - для працездатних осіб –2 481 грн.;
   - для осіб, які втратили працездатність – 1 934 грн.
   Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 липня 2021 року, зросли у середньому на 4,3 відсотка.
   Зокрема, з 1 грудня 2021 року збільшено розміри допомоги: у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, на тяжкохворих дітей, яким не встановлена інвалідність.
   . Розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення, відповідно, розмір підвищення залежить від виду допомоги чи компенсації та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року проведено перерахування розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних допомог проведено автоматизовано без звернення одержувачів.
   Отже, в грудні одержувачі отримають підвищені розміри соціальних виплат.

 
До уваги громадян!
Документи на отримання субсидії можливо подати через Портал Дія


  Одним з найбільш важливих питань на сьогодні, особливо з початком опалювального періоду, є надання житлових субсидій.
  Розвиток сучасних технологій значно спрощує процеси вирішення більшості життєво важливих питань, у тому числі зверненням за призначенням житлових субсидій.
  Використання електронних сервісів забезпечує зручний та швидкий доступ до необхідної інформації та дозволяє за допомогою інтернету отримати державні послуги навіть не виходячи з дому.
  Міністерством соціальної політики України спільно з Міністерством цифрової трансформації розроблено можливість подання документів для отримання субсидії в електронному вигляді через Портал Дія.
  Відповідний функціонал на Порталі Дія запрацював з 29 листопада поточного року.
Як скористатись послугою:
  1. Зареєструватись чи авторизуватись в кабінеті громадянина на https://diia.gov.ua/ за допомогою електронного підпису або BankID.
  2. Вибрати у меню Послуги на порталі Дія послугу Заява на субсидію.
  3. Перевірити коректність своїх даних у профілі користувача, оновити їх за необхідності.
  4. Зазначити необхідну інформацію для призначення субсидії відповідно до запропонованих форм та до наявних полів спливаючих форм, зокрема, щодо сімейного стану заявника, членів домогосподарства та членів їх сімей, характеристики житлового приміщення, житлово-комунальних послуг, майнового та матеріального стану сім'ї (доходи, наявність транспортних засобів, здійснення купівлі на суму більше 50 тис. грн., дані про наявність заявника, членів господарства або членів їхній сімей депозитних рахунків з сумою понад 100 тис. грн., наявність нерухомого майна).
  У разі необхідності, приєднати файл із сканованою копією документу (в pdf-форматі), а саме:
  документи, що підтверджують фактичне місце проживання особи, відмінне від адреси реєстрації за адресою домогосподарства;
  договір оренди (найму) житлового приміщення;
  договір про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг;
  документи, що підтверджують факт надання особою соціальних послуг;
  довідка про доходи, інформація про які відсутня в ДПС та Пенсійному фонді України;
  документи, що підтверджують факт перебування особи в складних життєвих обставинах.
  Після заповнення всіх реквізитів необхідно перевірити та підтвердити правильність внесених даних.
  5. Підписати заяву електронним підписом та направити на розгляд.