Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
В Оржицькому районі придбали «соціальне таксі»

   Оржицькому районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано автомобіль для перевезення людей з обмеженими можливостями та громадян похилого віку, які значно втратили рухову активність. Кошти на «соціальне таксі» отримані завдяки співфінансуванню державного, обласного та районного бюджетів.  

 
Дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів привітали з новорічними святами

   26 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до Нового року. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Діти грали у веселі ігри, співали та водили хороводи з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для організаторів свята стали бурхливі оплески дітей. По закінченню дітлахи отримали солодкі новорічні подарунки.  

 
Делегація ветеранів Гребінківщини відвідали Драбівський краєзнавчий музей

   20 грудня 2017 року слухачі «Університету третього віку» Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування завітали до Драбівського краєзнавчого музею .Познайомилися з експозицією музею. Директор краєзнавчого музею Олександр Снітко та науковий співробітник Оксана Метелиця розповіли про історію Драбова, перебування видатних людей на Драбівщині, відомих краєзнавців, художників, людей, які прославили край, традиції та звичаї українських селян.
   Відвідувачі залишили записи в книзі вражень та подякували за змістовну цікаву розповідь, а також запросили відвідати Гребінківський краєзнавчий музей. Гарний грудневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
Між нами немає меж

   21 грудня 2017 року в Боулінг-клубі «Турбіна» ТРЦ «Екватор» Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації організовано Новорічну спортивно-розважальну програму «Між нами немає меж» серед дітей з багатодітних сімей та дітей з особливими потребами.
   У зазначеному заході з великим задоволенням взяли участь вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.    

 
Казковий Новий Рік

   20 грудня 2017 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок з виставою «Казковий Новий рік».
   Дід Мороз, Снігуронька та казкові персонажі привітали вихованок з наступаючими новорічними та різдвяними святами.    

 
Чарівні гостинці від Святого Миколая

   19 грудня 2017 року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося свято «Чарівні гостинці від Святого Миколая», на якому вихованки демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші та танцювали.
   Перший заступник голови Новосанжарської районної державної адміністрації Постольник Н.Ю. та селищний голова Новосанжарської селищної ради Коба І.О. привітали вихованок зі святом.
   Наприкінці свята до вихованок завітав Святий Миколай та вручив подарунки.  

 
До дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів завітав Святий Миколай

   18 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Красуння зима, крижинка, сніговички, янголята, Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.  

 
День Святого Миколая

   Вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського розпочали отримувати дарунки від Святого Миколая вже з 18 грудня. На святковий концерт «Таланти дитячого будинку» завітали народний депутат України Бублик Ю.В. та представники НВП КОМПЛКТ ЛІГА, на чолі з керівником Кебою Л.М., котрі не лише привітали вихованців теплими, чуйними словами, а й подарували дарунки – цифрову камеру, магнітну дошку, сучасні стільці та солодощі. Свої привітання і солодкі дарунки вихованцям інтернату передав народний депутат України О.І.Кулініч.
   Море позитиву та незабутніх вражень отримали вихованці – діти співали, грали на ложках, фотографувалися, а після закінчення концерту подарували гостям дарунки на згадку про цей чудовий день.    

 
У Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   12 грудня 2017 року у Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників Лубенського районного відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого відпрацьовано порядок дій у разі виникнення пожежі.  

 
В Диканському районі проведено рейд «Безпека починається з кожного!»

   08 грудня 2017 року у рамках Всеукраїнського рейду житловим сектором країни «Безпека починається з кожного» фахівці Служби порятунку «101» разом з працівниками Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Диканського відділення поліції провели інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань пожежної безпеки та попередження про дії шахраїв серед одиноких громадян похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
   Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадували основні правила пожежної безпеки у побуті, роз'яснювали вимоги до електропобутових приладів та опалювального обладнання, розповідали про причини пожеж у житловому секторі та їх наслідки. Співробітники ДСНС наголошували на важливості дотримання елементарних правил безпечної поведінки та вручали тематичні пам'ятки й листівки.
   Представники поліції також провели роз'яснювальну роботу про те, як поводити себе, якщо потрапили до рук шахраїв.
   В свою чергу працівники територіального центру проінформували про правила поведінки під час ожеледиці в зимовий період та розповсюдили листівки на тематику «Обережно шахраї!».  

 
Інформація про засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

   8 грудня 2017 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла відбулось засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні Ради взяли участь перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.
   В ході засідання заслухано інформацію першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк щодо завдань, які стоять перед органами виконавчої влади в частині соціального захисту бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років.
   Перший заступник міського голови м.Кременчука Пелипенко В.М. поінформував про роботу в напрямку надання допомоги бездомним особам, зокрема, на час сильних морозів та презентував сучасний збірний модульний пункт обігріву складений з сіппанелей загальною площею 30 кв.м, з сучасним освітленням та економічними тепловими конвертерними обігрівачами, окремими кімнатами для чергових та відвідувачів. Мобільний пункт призначений для підтримання необхідних умов для збереження життя і здоров'я громадян та замінить пункт обігріву, який складався з палатки і обігрівався дров'яною пічкою.
   Представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області поінформував про готовність розгортання пунктів обігріву при виникненні надзвичайних ситуації, які пов'язані із зниженням температури.
   Під час засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб заслухано та обговорено всі пропозиції з метою вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб та прийнято рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об'єднаним територіальним громадам, керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, обласних установ та організацій для організації їх виконання. .

 
В Чутівському районному територіальному центрі проведено ряд заходів

   До Міжнародного дня волонтера спеціаліст БО «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна провела тренінг студентам «Університету ІІІ віку» Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Учасники тренінгу отримали знання та навички в області управління особистими фінансами, ознайомилися з основними банківськими продуктами та операціями.
   Андрій і Наталія Ледіхови, волонтери Благодійного фонду «Піднесені серця» (США, Майямі), провели акцію «З добром у серці». Студенти «Університету ІІІ віку» отримали від волонтерів медичні аптечки першої допомоги.
   Релігознавець Андрій Мацак провів годину спілкування «Прекрасний дар любові». Слухачі для ознайомлення отримали фахову літературу. .  

 
До Міжнародного дня волонтера територіальними центрами проведено низку заходів

   До Міжнародного дня волонтера та з метою підтримки та сприяння волонтерської діяльності територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено низку заходів, зокрема: тематичні засідання, круглі столи, урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, молоді, а також вручення кращим активістам волонтерського руху нагород.
   Крім того, територіальними центрами організовано відвідування та привітання ветеранів волонтерського руху, які перебувають на лікуванні у госпіталях, інших лікувально-профілактичних закладах області або лікуються вдома.  

 
В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   7 грудня 2017 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників районного сектору ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого продемонстровано пожежно-рятувальну техніку та порядок дій у разі виникнення пожежі.  
 

 
Не втрачай надії

   У Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   За участю підопічних та художнього колективу Пирятинського районного будинку культури організовано концертну програму.
   Організовано виставку творчих робіт підопічних будинку-інтернату та проведено фізкультурно-спортивні змагання.
   Мешканців інтернатної установи пригостили святковим обідом та солодощами.
   У заходах взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, газети «Пирятинські Вісті» та благодійники  
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Лохвицького району придбано нові велосипеди, спецодяг та взуття

   З метою підвищення якості надання соціальної послуги «догляд вдома», покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району, 63 соціальним робітникам придбано нові велосипеди, куртки зимові, сумки, чоботи зимові та рукавиці. Спецодяг та велосипеди закуплені за рахунок коштів районного бюджету.  

 
Міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнилося 10 років

   З нагоди відзначення ювілею Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави колектив центру влаштував теплий і родинний захід у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.
   Вихованців центру зустрічали посмішками казкові герої та проводжали до залу. Усі охочі мали можливість оглянути виставку творчих робіт, авторами якої є дітки центру. У центрі надають послуги не лише з психолого-педагогічної, соціальної, фізичної реабілітації, а й розвивають творчі здібності дітей, бо кожен з них має свій талант. Хист до співу, танців, декламації успішно і з легкістю презентували діти на сцені театру ляльок як справжні маленькі артисти.
   Окрім малечі та їхніх рідних на ювілей завітали представники установ та організацій, які вже давно у дружніх стосунках із центом.
   Чимало подарунків цього дня вручали на сцені для закладу та його великої і дружньої родини: м'ячі, обручі для занять з фізичного виховання та солодкі сюрпризи.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували зимове свято

   4 грудня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського подарували дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів зимове свято.
   Красуння зима, веселі ялинки, королева зла, сніжок та казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями водили хоровод і фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі, що були придбані за рахунок коштів районного бюджету.  

 
В територіальних центрах відзначали Міжнародний день осіб з інвалідністю

   Щороку в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який покликаний акцентувати увагу громадськості на проблемах людей з особливими потребами.
   Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для осіб з обмеженими фізичними можливостями організовані розважальні вікторини, концертні програми, виставки творчих робіт та інше.
   Чудові пісні та вірші у виконанні запрошених артистів художньої самодіяльності та представників громадських організацій створили святкову та ліричну атмосферу концертної програми.  

 
ВІР У СЕБЕ

   3 грудня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   Зокрема, у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю вокального ансамблю «Розсошаночка».
   За участю підопічних, працівників Вишняківського будинку-інтернату будинку-інтернату, учнів Вишняківської загальноосвітньої школи та ансамблю «Берегиня» Хорольського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано концертну програму «Вір у себе».
   У Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено тематично-книжкову виставку «Ми, гідні вашої уваги!».
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано захід «Не втрачай надії», в якому прийняли активну участь вихованки установи.  

 
До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському територіальному центрі проведено круглий стіл

   До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено круглий стіл із представниками районної влади та сільськими головами району на тему: «Основи соціальної захищеності громадян похилого віку та інвалідів в Україні. Пенсійне забезпечення та права інвалідів на безоплатну правову допомогу».
   Директор територіального центру О.М. Кабак розповіла про роботу, яка проводиться у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щодо забезпечення соціального і правового захисту осіб з інвалідністю у районі, удосконалення підходів щодо участі осіб з інвалідністю у культурно-масових заходах для самоствердження себе, як повноцінного члена суспільства.
   Окрасою проведеного заходу були виставка робіт учасників гуртка ручної праці «Умілі ручки» та концерт за участю самодіяльного ансамблю «Оксамит».
   На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби осіб з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб осіб зі нвалідністю, поліпшення умов їх життєдіяльності.  

 
У Горішньоплавнівському територіальному центрі відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   В рамках Проекту «Відповідальне фінансування», що реалізується Savings Banks Foundation for International Cooperation (SBFIC), 28 листопада 2017 року у приміщенні Горішньоплавнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» для відвідувачів територіального центру.
   Мета тренінгу: надання знань та навичок в області управління особистими фінансами, ознайомлення з основними банківськими продуктами та операціями.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний (сімейний) бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти.
   По завершенню тренінгу, учасники висловили подяку спеціалісту БО «Світло Надії» за корисну інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Соціальні робітники Оржицького районного територіального центру отримали нові велосипеди

   63 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговують понад 600 одиноких громадян.
   Обслуговування людей - надзвичайно відповідальна і нелегка справа. Для їх відвідування соціальним робітникам доводиться щодня долати кілометри сільських доріг. Для багатьох одиноких - це кілометри надії.
   Щоб полегшити роботу своїм працівникам Оржицький районний територіальний центр закупив 46 нових велосипедів (43 отримали соціальні робітники та 3 - робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків). Всього було спрямовано 142,6 тис. грн. бюджетних коштів.

 
В Автозаводському районі відбувся захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України»

   24.11.2017 року напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів, в актовій залі ЗОШ №18, відбувся спільний меморіальний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України».
   Історичну годину-реквієм підготували учні старших класів для студентів-слухачів Університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.  

 
У Новосанжарському районному територіальному центрі проведено захід «Співає осінь на усіх дорогах»

   21 листопада 2017 року в читальній залі районної бібліотеки учасники хору ветеранів «Багряне листя», літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка» «Університету ІІІ віку» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) зібралися на чергову зустріч із циклу «Пори року»: «Співає осінь на усіх дорогах», організовану працівниками відділення денного перебування територіального центру та центральної районної бібліотеки.
   Ветерани селища мали можливість поспілкуватися, помилуватися красою осінньої природи, якою пронизані літературні та музичні твори місцевих поетів, піснярів, а також проявити себе, виконав улюблений твір про осінь.  

 
В Гадяцькому територіальному центрі відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення тріо «Барвінок»

   16 листопада 2017 року у відділенні денного перебування Гадяцького територіального центру відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення при територіальному центрі тріо «Барвінок» та 80- річчя з дня народження керівника творчого колективу - Нечепоренка Олексія Васильовича.
   Творчий вечір розпочався з сюрпризу, який приготувала керівник клубу «Золотий вік» Кувшинова К.Г. Вона провела презентацію про музичну історію життя та діяльності колективу тріо «Барвінок» від початку їх створення і до наших днів.
   Учасниця клубу «Золотий вік» Грущак Валентина Дмитрівна подарувала поетичне вітання.
   У свою чергу ювіляри почастували всіх присутніх власноруч спеченими короваями та запашним чаєм.
   У залі не було байдужих: овації, квіти - все для ювілярів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району організовано захід «Свято сала та вареників»

   16.11.2017 року у вітальній залі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради проходила концертно-розважальна програма «Свято сала та вареників». Захід проводився перед початком Різдвяного посту та присвячений улюбленим українським національним продуктам. В заході приймали участь клуби за інтересами територіального центру: фольклорного співу «Вербиченька»; любителів сучасної пісні «Осіннє золото»; любителів хорового співу «Грай, гармонь»; народних і сюжетних танців «Натхнення».
   В цілому захід пройшов в дружній та веселій обстановці.  

 

   Інтернатними закладами області постійно проводиться робота щодо покращення умов проживання підопічних.
   Нещодавно в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського завершено ремонтні роботи кімнат вихованців. Закуплені нові меблі. Відтепер діти проживають у затишних, сучасних кімнатах.
   Робота по приведенню умов проживання вихованців наближених до домашніх продовжується.  
 
 

 
У Гадяцькому територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   З метою підвищення рівня фінансової грамотності вразливих груп населення, зокрема осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, 14 листопада 2017 року для відвідувачів Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Тренінг проводила спеціаліст БА «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна.
   Учасники тренінгу отримали знання щодо ефективного управління особистими фінансами; ролі заощаджень в житті людини та різних способів накопичення грошей; різновидів кредитів та з чого складається їх вартість; особливостей різних видів банківських продуктів.  

 
У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами»

   14.11.2017 року на базі Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами». Запрошенні вчителі корекційної складової навчального процесу учнів інклюзивної форми навчання шкіл м. Гадяч та Гадяцького району. Спеціалісти Центру продемонстрували фрагменти корекційних занять з використання різних методів арт-терапії.  

 
В Новосанжарському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   Новосанжарський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує роботу по наданню соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання громадян.
   10 листопада 2017 року в с. Мушина Гребля працювала виїзна мультидисциплінарна команда працівників територіального центру. Громадяни сіл Мушина Гребля та Галущина Гребля мали можливість скористатися послугами перукаря, швачки і взуттєвика.
   Гарний настрій громадянам похилого віку та особам з інваліднісстю подарували учасники ансамблю «Сузір'я» під керівництвом Ліни Зимарєвої.  

 
Підопічні Новосанжарського територіального центру відвідали Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В.Гоголя

   Знайомство із виставами 82-го театрального сезону Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя для відвідувачів відділення денного перебування, учасників народознавчої студії «Струни душ своїх…» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розпочалося з комедії «Боїнг-Боїнг» за п'єсою Марка Камолетті. У планах працівників та відвідувачів територіального центру перегляд як класичних театральних постановок, так і відвідування концертів, екскурсії, які надають можливість пенсіонерам та особам з обмеженими можливостями відновити соціальні контакти, наблизитися до культурно-мистецьких заходів.

 
У Шишацькій селищній раді розпочато роботу Реабілітаційного центру для дітей з обмеженими фізичними можливостями

   07 листопада 2017 року у територіальному центрі Шишацької селищної ради відбулося відкриття відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями», де надаватимуться соціальні послуги для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
   За «круглим столом» зібралися батьки та діти, представники Шишацької селищної ради, медики та педагоги, соціальні представники і обговорили напрями спільної роботи з єдиною метою – покращити життя дітей з особливими потребами та адаптувати їх до соціуму.  

 
У м. Полтава відбулася виставка малюнків Андрія Покася

   У мистецькій крамниці м. Полтави відбулася презентація виставки малюнків інваліда І групи Андрія Покася, жителя селища Скороходове Чутівського району. Виставку відвідали шанувальники мистецтва, художники, музиканти та голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації України «Союз організації інвалідів України» С.А. Чумак.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування Чутівського району дарували присутнім музичні та поетичні твори.  

 
В територіальному центрі Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку»

   01.11.2017 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку».
   Основною метою якого є: 100% охоплення увагою найуразливіших верств населення, в першу чергу пенсіонерів та осіб з інвалідністю; надання допомоги в адаптації людей пенсійного віку до нових умов життя; збагачення їх новими знаннями й навичками, необхідними для повноцінного життя в сучасному високотехнологічному суспільстві.
   Завідувач відділення денного перебування ознайомила громадян похилого віку та осіб з інвалідністю з основними принципами та положенням про соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку».

 
В Новосанжарському районному територіальному центрі відбулася зустріч учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка»

   В Новосанжарському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 31 жовтня 2017 року, для учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка», відбулася зустріч з нагоди презентації поетичної збірки «З вірою й надією» мешканки села Соколова Балка Любові Мошури, жінки закоханої у поезію і мистецтво.
   Звучали поетичні твори у виконанні Любові Мошури та співавторів пісень на вірші Любові Олександрівни подружжя Лариси та Миколи Призових.  

 
Підопічні Новосанжарського районного територіального центру взяли участь в ювілейному концерті

   28 жовтня 2017 року активні учасники «Університету ІІІ віку» подружжя Ольги і Петра Скубіїв та хоровий колектив «Багряне листя» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування взяли участь в ювілейному концерті з нагоди 35-річчя заснування аматорського народного хору «Ветеран».
   З цієї нагоди відбувся концерт в якому звучали пісні у виконанні як колектива - ювіляра, так і гостей. Були і подарунки, серед яких виступ соліста Полтавської обласної філармонії Миколи Гармаша.  

 
Створення домашніх умов для проживання в установах соціального захисту залежить від бажання і копіткої роботи їх співробітників 27/10/2017

   До такого висновку прийшли члени моніторингової групи в складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віри Яковенко, громадських моніторів Сергія Бези і Наталії Дубницької, які 25 жовтня 2017 року здійснили візити до стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання села Великі Будища Диканського району, села Шевченкове та села М'якеньківка Решетилівського району, де проживають люди похилого віку. Монітори відзначили, що в цих відділеннях створені належні умови для перебування підопічних, забезпечений якісний догляд і харчування, можливість спілкування. Люди у віці від 65 до 98 років мають можливість вирощувати квіти, займатися плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій та вільно відвідувати селище. Для маломобільних підопічних в стаціонарному відділення села М'якеньківка Решетилівського району створені умови для перебування на свіжому повітрі - прибудована прогулянкова веранда в будівлі відділення. Найбільше моніторингову групу вразила чистота і позитивний настрій як підопічних, так і працівників. «Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки і жарти підопічних - саме це є основою позитивного враження від таких установ», - переконані монітори національного превентивного механізму.

 
До 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру Автозаводського району проведено святковий захід

   28.10.2017 року проведено святковий захід до 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО. Захід проходив для мешканців 10-го мікрорайону та шанувальників творчості колективу «Любава».
   Ансамбль вкотре порадував всіх присутніх гарною Українською піснею.
   Ювілярів нагороджували грамотами та дарували солодощі.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували осінню казку

   27 жовтня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського, завітали до Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів та подарували осінню чарівну та цікаву казку для дітей молодшого та середнього віку, які відвідують центр.
   Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями «казки» створили чарівні осінні аплікації. У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей.
   По завершенню свята діти отримали солодощі від спонсорів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району відбувся півфінал «Що? Де? Коли?»

   26.10.2017 року проходив півфінал інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». В змаганні приймали участь чотири команди:
   - команда членів громадської організації «АРОКІ» (м. Кременчук), які є активними відвідувачами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО;
   - команда членів громадської організації «Стимул» (м. Горішні Плавні);
   - команда студентів філії «Кременчуцький інститут ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля»» (м. Кременчук);
   - команда студентів ВПУ № 7 (м. Кременчук).
   В змаганнях перемогла команда громадської організації «АРОКІ» (м.Кременчук).
   Після визначення переможців відбулося чаювання в дружній обстановці.  

 
Гребінківським територіальним центром придбано пральну машину

   З метою покращення умов праці соціальних робітників, підвищення якості надання соціальної послуги «прання білизни» Гребінківським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано нову пральну машину.
   Послуга з прання білизни стане ще більш доступнішою, як для одиноких громадян так і для громадян, які проживають у найвіддаленіших куточках району, що дозволить охопити ще більшу кількість підопічних.

 
Підопічним відділення стаціонарного догляду Пирятинського району надано благодійну допомогу

   24 жовтня представники Благодійного фонду імені Хідіряна Оганеса Місаковича Тетяна Семененко та Сергій Подобєд завітали до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, що в селі Вишневому. В рамках проекту «Твори добро» вони передали підопічним 40 комплектів засобів особистої гігієни та набір гігієнічних засобів для потреб відділення.
   Фінансова та матеріальна підтримка небайдужих громадян, волонтерів, громадських та благодійних організацій, підприємців завжди на часі. Благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича співпрацює з місцевими органами влади та установами соціального захисту, допомагаючи нужденним та даруючи їм радість та надію.  

 
У територіальному центрі Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   19 жовтня 2017 року у приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» ініціатором якого виступила Благодійна організація «Світло надії».
   У тренінгу взяли участь студенти «Університету третього віку» та відвідувачі територіального центру. Під час тренінгу учасники вели жваву дискусію навколо питань сімейного бюджету та необхідності заощаджень, ознайомилися з різновидами банківських депозитів і кредитів й особливостями проекту пенсійної реформи в Україні.
   Родзинкою даного заходу було те, що учасниками є люди поважного віку, які мають значний життєвий досвід та пережили різні соціально-економічні ситуації в країні. Вони охоче ділилися власним досвідом у керуванні фінансами за різних життєвим умов.
   Даний тренінг пройшов змістовно та цікаво, допитливі учасники з радістю пізнавали все нове для себе. А складання сімейного бюджету – є актуальним питанням на сьогоднішній день для кожної людини.

 
Пирятинські «мандрівники» відвідали Переяслав-Хмельницький

   Слухачі «Університету третього віку», члени клубу «Мандри» територіального центру соціального обслуговування Пирятинського району, 19 жовтня 2017 року відвідали Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини та музей Заповіту Т.Г.Шевченка.
   Музей народної архітектури та побуту розташований на мальовничій околиці Переяслава-Хмельницького. Унікальний музейний комплекс має таку структуру: українське село Середньої Наддніпрянщини ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст.; сільські ремесла та промисли; вітряки та водяні млини; розділ «Матеріальна культура найдавнішого часу» та 13 тематичних музеїв. В ньому зібрані кращі зразки народної архітектури сімнадцятого - початку двадцятого століття, оригінальні пам'ятки народної історії та культури. На огляд відвідувачам було представлено речі побуту та вжитку, знаряддя праці, витвори народних майстрів, археологічні матеріали, документи, світлини.
   Пирятинські мандрівники побували в музеї українського рушника, музеї декоративно-ужиткового мистецтва, музеї українських обрядів та музеї хліба. Теплий вересневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
В територіальних центрах області проведено урочисті заходи

   Напередодні Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, в територіальних центрах соціального обслуговування проведені урочисті заходи за участю колективів художньої самодіяльності, організовано виставки творчих робіт, шахово-шашкові турніри.
   Працівники територіальних центрів привітали теплими словами ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни, учасників бойових дій, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та лікуванні у закладах охорони здоров'я.  

 
Урочисті заходи в інтернатних установах

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва проведено урочисті заходи, зокрема:
   У Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті проведено святковий концерт для підопічних установи за участю художнього колективу «Осіннє золото».
   У привітанні підопічних Вишняківського будинку-інтернату взяли участь студенти Хорольського агропромислового коледжу.
   В Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників.
   Дані заходи проведено за участю представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, які привітали ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни та учасників бойових дій, які перебувають в зазначених установах.  

 
В Глобинському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   З метою поліпшення роз'яснювальної, інформативної та консультативної роботи щодо надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю Глобинського району при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації функціонує «соціальний офіс».
   Прийом громадян проводиться щосереди. Відповідно затвердженого графіку здійснюються виїздні прийоми громадян у сільських радах району із залученням спеціалістів Глобинського об'єднаного УПФ Полтавської області, відділу Глобинського бюро правової допомоги та територіального центру соціального обслуговування Глобинської райдержадміністрації.
   11 жовтня 2017 року спеціалістами «соціального офісу» було проведено виїзний прийом громадян Горбівської сільської ради.
   Відповідно до розробленого графіку та з метою перевезення осіб з інвалідністю різних категорій з віддалених сіл району до відділення денного перебування територіального центру надається послуга «соціальне таксі».  

 
В територіальному центрі Автозаводського району розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку»

   06.10.2017 року розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку» територіального центру Автозаводського району м. Кременчук.
   Урочистий захід супроводжувався театралізаціями, які підготували працівники відділення денного перебування територіального центру разом із студентами «Університету ІІІ віку» та студентами філії «Кременчуцький інститут вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля»». В концертній програмі приймали участь студенти Кременчуцького професійного ліцею імені А.С.Макаренка, студенти і викладачі Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка та солістка муніципального народного ансамблю пісні і танцю «Славутич» Лариса Баглаєнко.  

 
Колективи територіального центру Лубенської міської ради стали переможцями пісенного конкурсу «З любов'ю до життя»

   В межах відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, за підтримки Благодійного фонду «Дніпровський», 4 жовтня у м. Києві, в Центрі культури і мистецтв Дніпровського району, відбувся пісенний конкурс «З любов'ю до життя», на якому були представлені колективи територіальних центрів більшої половини областей України.
   Від Полтавської області гідно представили художню самодіяльність пісенного мистецтва фольклорний ансамбль «Мальва» територіального центру Лубенської міської ради та народний аматорський колектив «Родослав».
   З усіма завданнями артисти справились на «відмінно». Тому журі присвоїли колективам перші призові місця та вручили дипломи та цінні подарунки.
   В кінці пісенного конкурсу «З любов'ю до життя», журі оголосило головного переможця, який отримав особливий приз Гран-Прі. І ним впевнено став народний аматорський хор «Родослав».
   Ось таку впевнену перемогу привезли ветерани на Полтавську землю.  

 
Соціальним робітникам Гребінківського районного територіального центру придбали нові велосипеди

   Спільними зусиллями Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування та голів сільських рад 24 соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру забезпечені новими велосипедами, придбання яких для соціальних робітників стало можливе завдяки передачі субвенції з сільського бюджету до районного бюджету.
   Наступним завданням територіально центру є повністю забезпечити новими велосипедами соціальних робітників, які працюють на території міста. Стосовно вирішення даного питання активно ведеться робота щодо залучення додаткових спонсорських коштів.  

 
У Гадяцькому територіальному центрі відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку»

   У відділенні денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування 3 жовтня 2017 року відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року.
   Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам'ять, розвивати інтелект, знаходити нових друзів.
   Громадянам похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще «Університет третього віку» дозволяє пенсіонерам розкрити у собі таланти, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.
   Під час свята слухачі університету пройшли ряд випробувань, які засвідчили, що вони гідні носити звання студент. Прозвучали невеликі кумедні історії з життя студентів.
   Кульмінацією заходу була урочиста клятва, яку дали новонабрані студенти, вручення символічного ключа від знань, залікових книжок та студентських квитків.  

 
Територіальні центри соціального обслуговування області відзначали День громадян похилого віку-День ветерана

   З метою шанобливого ставлення та привернення уваги до проблем людей похилого віку в територіальних центрах області проведено ряд заходів. Зокрема, проведено: тематичні вечори, святкові концерти, виставки творчих робіт, декоративно-прикладного мистецтва та ручних поробок. Громадян похилого віку частували чаєм та солодощами.
   Зігріли душу громадян похилого віку щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості.
   Організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та вручено їм продуктові набори.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.  

 
Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана

   29 вересня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю учнів Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка.
   Підопічних пансіонату привітала Н.С. Черняк – перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Мешканці пансіонату отримали подарункові набори з кондитерськими виробами та фруктами.
   З метою покращення обслуговування підопічних, пансіонату від облдержадміністрації та обласної ради передано в подарунок дві пральні машини.  
 

 
До Дня людей похилого віку та Дня ветерана в м. Полтава відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   28 вересня 2017 року у Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей похилого віку та Дню ветерана, котрий був започаткований територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   У святковому дійстві взяли участь 22 мистецьких колективи із Чутівського, Кобеляцького, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Диканського, Котелевського, Полтавського районів, а також Автозаводського у м. Кременчуці та Подільського, Київського і Шевченківського районів у м. Полтаві. До свята долучилися творчі колективи міста – хореографічна студія «Каприз», літературна студія «Голос ветерана», школа «Skyline dance school», хореографічна школа «Регтайм», самодіяльний ансамбль «Джерела».
   Крім того, організовано виставку творчих робіт та виробів рукоділля.
   Завершено свято врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.  

 
Шануймо мудрості літа

   28 вересня 2017 року у Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведено святковий концерт «Шануймо мудрості літа» з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   Мешканців Вишняківського будинку-інтернату привітали представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.  
 

 
Досвід територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради вивчали в ході візиту за програмою «Маршрути успіхів»

   25 вересня 2017 року в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID відбувся навчальний візит за програмою «Маршрути успіхів» на тему: «Організація та забезпечення надання соціальних послуг».
   На зустрічі були присутні виконавчий директор Київського РВ АМУ – Мартін Гаррі Гаральдович, регіональний консультант з юридичних питань в Київській області – Удовіченко Володимир Петрович, голова Шишацької ОТГ – Тутка Олександр Іванович, 15 сільських голів та 1 селищний голова Київської області.
   У теплій дружній обстановці обговорювалися інноваційні підходи надання соціальних послуг у Шишацькій громаді.
   Голова Шишацької ОТГ Олександр Тутка ознайомив гостей з досягненнями Шишацької громади.
   Начальник відділу соціального забезпечення, праці та соціальних послуг Наталія Завалідер та директор територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Світлана Васильченко висвітлили основні аспекти системи надання соціальних послуг на території об'єднаної громади.
   Начальник відділу освіти Наталія Караваєва розповіла про соціально-педагогічні послуги в опорній школі.
   Також гості відвідали національний музей-заповідник М.В. Гоголя та сучасний ФАП Гоголівського старостату.
   Зустріч пройшла в рамках обміну досвідом та цікавого діалогу.  

 
У територіальному центрі виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста

   У територіальному центрі соціального обслуговування управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників антитерористичної операції та воїнів – інтернаціоналістів було проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста.
   Присутніх привітали керівництво району.
   Для запрошених проведено святковий концерт за участю ансамблю територіального центру «Оберіг», викладачів і студентів музичного училища ім. М.В. Лисенка, учнів Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №28 і №34.
   Ветеранів привітали квітами та вітальними листівками, пригостили фронтовою кашею, солодощами та короваєм.
   Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.  

 
Ми – частинка України

   З нагоди 74 річниці визволення Полтавщини від нацистських загарбників у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся урочистий захід «Ми – частинка України», в якому із задоволенням взяли участь вихованки установи, вони співали пісні та декламували вірші.
   Даний захід проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.  

 
До Дня визволення Глобинщини та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів

   23 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації до Дня визволення Глобинщини від нацистських загарбників та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів.
   Для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю села Шепелівки Глобинського району проведено концертну програму за участю фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька», що діє при територіальному центрі.
   До святкування Дня міста організовано виставку робіт, виготовлених слухачами «Університету третього віку». Громадяни похилого віку представили вироби з бісеру.  

 
З нагоди визволення Семенівщини в територіальному центру проведено захід

   21 вересня у приміщенні територіального центру проведено захід «Вклонімося Вам, ветерани!» з нагоди визволення Семенівщини. Ветеранів привітали керівництво району.
   Звучали пісні та вірші у виконанні жіночого вокального ансамблю «Мрія». Ветерани під час заходу ділилися своїми спогадами.
   Територіальним центром організований підвіз ветеранів «соціальним таксі» та надано «соціальний супровід».  

 
Екскурсія до Полтавського художнього музею ім. М.Ярошенка

   Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський художній музей ім. М. Ярошенка.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з основою музейної збірки - колекцією відомого художника-передвижника М.Ярошенка.
   Підопічні оглянули декоративні скульптури і вироби із фарфору.
   Особливу увагу підопічних привернули роботи маленької художниці Саші Путрі. На її роботах, за допомогою олівців, фломастерів та акварельних фарб, зображені герої кінофільмів та мультфільмів.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.  
 

 
В Пирятинському районі відвідувачі територіального центру прийняли участь у грі «боча»

   20 вересня для відвідувачів Центру соціальної активності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району проведено спортивні змагання з гри «боча».
   Спортивний захід проведено територіальним центром спільно з відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської райдержадміністрації і пирятинською філією Полтавського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
   За результатами змагання, перше місце зайняла Юлія Плужко, друге – Наталія Бусло, третє - Катерина Шкода.  

 
Якість надання соціальних послуг на контролі директора Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування

   Минулого тижня комісія, на чолі з директором територіального центру Оленою Власенко, провела перевірку якості роботи Березоволуцької дільниці, а саме: соціального працівника, сестри медичної, перукаря та соціальних робітників.
   За результатами перевірки встановлено, що працівники виконують свої обов'язки сумлінно та якісно.
   Наближення соціальних послуг до мешканців сільської місцевості – головне завдання територіального центру.
   З метою оздоровлення громадян похилого віку та осіб з інвалідністю проходять сеанси заняття м'язової напруги та фізичного відновлення, а також вимірювання артеріального тиску. Працюють клуби за інтересами, проводяться групові заняття.
   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома піклуються про підопічних: доставляють їм продукти харчування, ліки, прибирають в будинках, допомагають по господарству, оплачують комунальні послуги та виконують інші заходи, які передбачені договором.
   Перукар відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги на території с. Березова Лука та с. Ручки.
   За субвенційні кошти Березоволуцької сільської ради було закуплено обладнання для роботи перукаря, сестри медичної, а також велосипеди для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома. Для поліпшення умов надання соціальних послуг проводиться ремонт приміщення де проходить прийом відвідувачів територіального центру.
   Також Березоволуцькою сільською радою виділено кошти на придбання мікроавтобуса, який буде використовуватися для надання послуги «соціальне таксі», виїздів «мобільного соціального офісу» та мультидисциплінарної команди.  

 
До річниці визволення Пирятинщини від нацистських загарбників в територіальному центрі проведено заходи

   18 вересня 2017 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району відбувся захід присвячений 74-ій річниці звільнення Пирятинщини від нацистських загарбників. Волонтери Василь Миленко та Валентина Димова розповіли присутнім історію звільнення приудайського краю від грізного ворога.
   Своїми спогадами про далеке військове лихоліття та важкі післявоєнні роки поділились відвідувачі територіального центру, учасники війни Ніна Самойлова і Катерина Гиренко.
   Власні вірші про рідний край та про війну читали Лариса Ковалівська, Микола Сенчило і Валентина Зарубіна.
   Учасники вокальних ансамблів «Чураївна» і «Пролісок» виконали пісні на військово-патріотичну тематику.
   Крім того, в територіальному центрі відкрилась виставка декоративно-прикладного мистецтва.
   На огляд відвідувачів представлено розмаїття традиційного мистецтва Пирятинщини, сучасні витвори професійних майстрів та аматорів, відвідувачів та волонтерів територіального центру.  

 
11 вересня 2017 року у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського розпочало роботу відділення денного догляду для дітей з інвалідністю. Дане відділення створене для надання соціальних послуг 15 дітям з особливими потребами.

   Згідно призначень лікарів відділення денного догляду надає зазначеній категорії дітей реабілітаційні і соціальні послуги.
   Для проведення реабілітації функціонують: кабінет бальнеотерапії, зал для проведення лікувальної фізкультури, зал механотерапії, масажний та фізіотерапевтичний кабінети, кабінет аромотерапії та світлолікування, фітобар, соляна кімната, тощо.
   З метою удосконалення адаптаційних навичок із самообслуговування діють: кабінети сенсорної інтеграції та соціально-побутової реабілітації, заняття з арт-терапії, проводяться корекційні заняття з логопедом та практичним психологом.
   Всі реабілітаційні заняття з дітьми проводяться в невимушеній формі гри, для чого створено ряд кабінетів з різноманітними розвиваючими іграми і конструкторами.
   До відділення зараховуються діти віком від 4 до 18 років з фізичними та розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда, за наявності відповідних медичних висновків. Забезпечення надання соціальних послуг денного догляду у відділенні здійснюється з 8:00 до 17:00, за винятком вихідних та святкових днів. Функціонування відділення денного догляду для дітей з інвалідністю надасть змогу батькам, які виховують дітей з особливими потребами, більше часу приділити своїм сім'ям, вирішити питання щодо працевлаштування, реалізувати свій творчий потенціал чи покращити матеріальне становище.  
 
 

 
Підопічні територіального центру взяли активну участь у святкуванні Дня партизанської слави та 74-ї річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників

   15 вересня 2017 року відбулося свято «Квітуй, піснями подвиг прославляй наш рідний ковпаківський край» присвячений Дню партизанської слави та 74-й річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників. Працівники та підопічні територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району взяли активну участь у святі та зайняли перше місце у виставці квіткових композицій та виробів народних умільців. Танцювальний колектив «Веселі панянки» відділення денного перебування у концертній програмі свята представив два танцювальні номери.  

 
Пенсіонери Глобинського району відвідали Устимівський дендрологічний парк

   12 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації організовано проведення екскурсії для пенсіонерів до Устимівського дендрологічного парку. Науковий співробітник Білик Олена Миколаївна провела цікаву, змістовну екскурсію та розповіла про побачені унікальні дерева та інші зелені насадження.  

 
У територіальному центрі Подільського району м. Полтава відбулося свято першого дзвоника

   12 вересня 2017 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято першого дзвоника. Студентів «Університету ІІІ віку» привітала директор територіального центру Тетяна Миколаївна Мазур, а також місцеві таланти – вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти та хор «Полтавські піснярі».  
 

 
Пенсіонери м. Кременчук продовжують відпочивати в КЗ «Зоряний» (СОК «Супутник»)

   04.09.2017 року відбувся другий заїзд пенсіонерів Автозаводського району до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник») на оздоровлення згідно міської програми «Турбота».
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області продовжують відпочивати пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста.
   Протягом шести днів буде оздоровлено - 150 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.
   Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення, зокрема: конкурси віршів та пісень, вечори поезії, спортивно-розважальні програми, концерти та інші.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіального центру Автозаводського району та медичні працівники обласного шпиталю інвалідів війни м. Кременчука.  

 
Оздоровлення літніх людей

   28.08.2017 року відбувся заїзд пенсіонерів територіального центру Автозаводського району на оздоровлення до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник»).
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Таке хороше починання – оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже впродовж 10 років пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі.
   У 2017 році оздоровлення пенсіонерів відбувається згідно міської програми «Турбота». Протягом першої зміни буде оздоровлено 152 ветерани війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.  

 
В Пирятинському районі соціальним робітникам придбано велосипеди

   З метою створення належних умов праці соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району та організації більш якісного надання ними соціальної послуги догляду вдома громадянам похилого віку та особам з інвалідністю закуплено велосипеди. Власниками двоколісного транспорту стали десять соціальних робітників, які обслуговують жителів об'єднаної територіальної громади та району.  

 
Колективи територіальних центрів відвідали Сорочинський ярмарок

   Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття.
   23 серпня 2017 року на головній сцені ярмарку у Великих Сорочинцях свої відчуття радості, смутку, щастя, туги, відчуття піднесення у своїх піснях передали учасники вокальних колективів «Віночок», «Журавка», тріо «Оберіг» та колектив шумових інструментів територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   На Сорочинському ярмарку колективи виступають вже не перший рік, даруючи слухачам насолоду від української пісні. Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомогли учасникам і в цьому році стати переможцями конкурсу, а саме головне, отримати щирі оплески своїх глядачів.
   26 серпня 2017 року жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації прийняв участь в обласному огляді конкурсі фольклорних ансамблів «Чиста криниця», де був нагороджений дипломом за 2-ге місце.  
 

 
З нагоди Дня незалежності України у Диканському територіальному центрі проведено святковий захід

   23 серпня у приміщенні Диканського територіального центру було проведено святковий захід з нагоди відзначення 26-ої річниці незалежності України «Незалежна і єдина моя рідна Україна».
   Директор територіального центру та голова районної організації ветеранів України привітали гостей зі святом. Ведучі провели цікаву концертну програму. Подарували чудову пісню учні Диканської гімназії ім. М. В. Гоголя, створювали теплу атмосферу в залі ансамбль «Світанок» територіального центру та лауреати обласного фестивалю «Літа на осінь повернули – 2016 року». Прозвучали тематичні пісні в виконанні групи волонтерів «Добротворець» територіального центру та сольні виконання осіб з обмеженими фізичними можливостями клубу соціальної активності «Гармонія». Підіймали настрій веселими гуморесками підопічні відділення денного перебування.
   Завершили святковий захід «Троїсті музики», які закружляли у танку присутніх глядачів, залишивши після себе неповторні враження. .  
 

 
В м. Кременчук до Дня незалежності України проведено низку заходів

   22.08.2017 року територіальним центром Автозаводського району проведено захід з концертно-пізнавальною програмою «Прапор наш - наша гординя, як незалежна Україна» присвячений Дню Державного Прапора України та Дню незалежності України. Захід проведено за участі клубу любителів сучасної пісні «Осіннє золото», де лунали українські народні, тематичні, веселі та жартівливі пісні.
   Для жителів 4-го та 6-го мікрорайонів міста за участі клубу любителів фольклорного співу «Вербиченька» територіального центру Автозаводського району, учнів старших класів ЗОШ № 24 та учасників театрального гуртка проведено захід «Від проголошення незалежності до нової України».
   Волонтери територіального центру Автозаводського району порадували всіх присутніх українськими народними, веселими та жартівливими піснями та почастували українським дотепним гумором.
   Після концертної частини присутніх частували пирогом, солодощами та солодкими напоями.
   Крім того, працівниками територіального центру організовано виставку «Все, що робить нас українцями», присвяченої 26-річниці незалежності України.  
 

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   21 серпня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, в Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників, а також запрошеного народного гурту «Ворскла».  
 

 
Новосанжарське свято Меду

   18 серпня 2017 року новосанжарці та гості селища відзначали День Меду. На свято були запрошені ветерани з міста Карлівки, які прийняли участь в концертній програмі разом з хоровим колективом ветеранів Новосанжарщини «Багряне листя». Учасників та гостей дійства частували медом та смачною випічкою.
   Для гостей було проведено оглядову екскурсію мальовничими куточками Нових Санжар, крім того ветерани завітали до Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та ознайомилися з послугами, які надаються терцентром.
   Свято залишило у ветеранів неповторні враження від виступу ретро-клубу бального танцю «Гармонія», солістів ветеранського колективу «Надвечір'я» з Карлівки та хору ветеранів «Багряне листя» з Нових Санжар.