Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів "Надання соціальних послуг"

 

   28 грудня 2018 року о 10.00 годині відбулася театралізована новорічна вистава, учасниками якої стали вихованки та працівники Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   На свято завітали директор регіонального відділення ПАТ» Креді Агріколь Банк» в м. Полтава Геращенко М. В. та керуюча Новосанжарським відділенням ПАТ «Креді Агріколь Банк» Григоренко О. С., які подарували нову побутову техніку в кімнату соціально-побутової адаптації.
   Вихованки інтернатної установи отримали подарункові новорічні набори.

 

   26 грудня 2018 року Гадяцьким центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено святковий захід присвячений наближенню новорічних свят. Співорганізаторами свята стали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти з інвалідністю взяли участь в конкурсних програмах, отримали солодкі подарунки.

 
   Вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату зі святом Святого Миколая, що святкується щороку в Україні 19 грудня, привітала та вручила подарунки директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко та побажала, щоб ці святкові зимові дні пройшли для кожної дитини в атмосфері тепла, добра і любові, а новий 2019-й рік був радісним і успішним, і вони відчували себе щасливими і захищеними.

 

   16 грудня напередодні святкування Дня Святого Миколая до Зіньківського дитячого будинку – інтернату ім О.В. Синяговського завітали з дарунками, гості, волонтер та учасник АТО Данилевський Іван Миколайович, який запросив Заслужину співачку України Олену Білокінь. Вона подарувала дітям концертну програму, в якій звучали всі найкращі пісні співачки. Діти подякували гостям гучними оплесками та музичними дарунками.
   В цей же день з Миргороду з дарунками від Святого Миколая та костюмованим привітанням завітала сім'я Щербань. В образах Святого Миколая і янгола вони привітали дітей зі святом , а діти подарували вірші та співали пісні, за що отримали святкові подарунки.

 
   18 грудня 2018 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від нашого центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 
МЕШКАНЦІ ПИРЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, 13 грудня 2018 року в Пирятинському районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Леляки, Високе, Першотравневе. Послугами пересувного медичного комплексу скористалися 23 особи.
   Працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 8 особам.

 
З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ІНВАЛІДА ПРОВЕДЕНО ЗАХОДИ В ЛІЩИНІВСЬКОМУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОМУ БУДИНКУ-ІНТЕРНАТІ

    В Міжнародний день інваліда порадувати мешканців та подарувати їм гарний настрій завітав творчий колектив Кобеляцького будинку-культури та дозвілля.
   Разом з привітаннями та жартами, піснями і сценками учасники колективу щиро ділилися ще й душевним теплом та позитивом, які швидко поширювалися серед глядачів.
   Мешканці аплодували, виходили танцювати та підспівували артистам. А по завершенні концертної програми довго не відпускали гостей та робили фото на згадку.
   Радісні та сповнені вдячності глядачі дякували артистам за чудову концертну програму та запрошували до себе в гості знову.

 
МЕШКАНЦІ ОРЖИЦЬКОГО РАЙОНУ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНИХ МЕДИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ

   Відповідно «Графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області» 6 грудня 2018 року в Оржицькому районі проведено медичне обстеження мешканців сіл: Нове, Новий Іржавець, Іванівка, Хоружівка, Мала Селецька.
   Обстеження пройшли 6 громадян похилого віку, які перебувають на обслуговування в територіальному центрі.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

   В Україні 3 грудня традиційно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день – нагадування українській спільноті про необхідність захисту і дотримання прав людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей для їх участі у політичному, економічному, соціальному і культурному житті нашої країни.
   З цієї нагоди Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів 3 грудня 2018 року провів благодійну акцію для вихованців Центру та їх батьків «Всі діти різні, всі діти - рівні», в якій взяли участь понад 100 дітей з інвалідністю, а також батьки, співробітники, друзі та гості закладу. Мета заходу – привернути увагу суспільства до проблем виховання, навчання та інтеграції у соціум дітей з особливими потребами, професійної зайнятості та творчої реалізації їх батьків. В програмі заходу: виставка яскравих фото дітей та їх малюнків, творчі роботи батьків і співробітників Центру, дитячі розваги, концерт колективів дитячої художньої самодіяльності, солодощі та повітряні кульки.

 
ПУНКТИ ОБІГРІВУ – ПОРЯТУНОК ДЛЯ БЕЗДОМНИХ

   З настанням перших холодів та календарного зимового періоду за наказом міського голови Кременчука розгорнуто 6 пунктів обігріву. Метою вищевказаних пунктів є запобігання переохолодженню та недопущення випадків замерзання громадян, які не мають постійного місця проживання.
   Одним з таких пунктів є мобільний пункт обігріву, який розміщений навпроти залізничного вокзалу.
   Пункт обігріву обладнаний необхідним інвентарем для дотримання санітарно-гігієнічних норм, засобами зв'язку для виклику необхідних служб. Поряд з пунктом обігріву встановлено біотуалет та контейнер для сміття.
   Бездомні, які скористалися послугами пункту обігріву мали змогу перечекати значне зниження температури, випити гарячого чаю, поїсти, отримати теплий одяг та взуття, яке завбачливо було зібране відділенням територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Станом на 04.12.2018 пунктами обігріву скористалися 14 осіб.
АДРЕСИ ПУНКТІВ ОБІГРІВУ м. КРЕМЕНЧУКА:

   1. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського» (м. Кременчук, вул. лікаря О.Т. Богаєвського, 60/1);
   2. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» (м. Кременчук, вул. Генерала Манагарова, 7) ;
   3. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»
   (м. Кременчук, вул. Павлова, 2);
   4. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, проспект Свободи, 130);
   5. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, вул. Ковальська, 10/2).
   6. Мобільний пункту обігріву навпроти залізничного вокзалу м. Кременчука.

 
ЗИМОВА КАЗКА - ЧАРІВНЕ СВЯТО ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

   3 грудня 2018 року з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю до дітей, які відвідують Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча завітали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського та подарували дітям з інвалідністю зимову казку. Діти прийняли участь у різних конкурсах та іграх отримавши гарний настрій та позитивні емоції. По закінченню дійства кожна дитина отримала солодкий подарунок.
   Гадяцьку центральну районну бібліотеку з метою привернення уваги суспільства до проблем дітей з інвалідністю прикрашено малюнками юних відвідувачів Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ - НАГОДА ПРИВЕРНЕНЯ УВАГИ СУСПІЛЬСТВА ДО ПРОБЛЕМ ТА ПОТРЕБ ДАНОЇ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю на знак привернення уваги суспільства до вищевказаної категорії громадян проведено заходи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення, де проживають люди з інвалідністю.
   Підопічним Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, де проживають люди з інвалідністю досить поважного віку вручено, на знак поваги, невеликі подарункові набори, організовано частування смаколиками.
   Для людей з інвалідністю Вишняківського будинку-інтернату, що у Хорольському районі проведено тематичний захід за участь вокального ансамблю «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування м. Хоролу, спортивні змагання з гри у шахи та шашки.
   Виставкою власних творчих робіт під назвою «Повір у себе» розпочали Міжнародний день людей з інвалідністю вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського. Концертна програма «Таланти дитячого будинку» продемонструвала справжні таланти своїх вихованців та викликала гучні оплески шанувальників. Дуети «Одна родина», «Браття-козаченьки» та ансамбль ложкарів «Переливи» взяли участь і у районному заході присвяченому Дню людей з інвалідністю.
   Надзвичайно теплою атмосферою вирізнявся творчий вечір «Добротою зігріваючи серця» який підготували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату разом з працівниками закладу. Виставка творчих робіт не залишила нікого байдужим, продемонструвавши справжні таланти його майстрів.

 
ЛИСТИ МИКОЛАЮ ВІД ВИХОВАНЦІВ ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ КРЕМЕНЧУКА

   13 листопада 2018 року за ініціативи Молодіжного Парламенту Кременчука у місті стартувала акція «Святий Миколай – дітям», яка традиційно проводиться щороку. В рамках її реалізації вихованці соціальних закладів міста за допомогою волонтерів пишуть листи Святому Миколаю та малюють малюнки із зображенням подарунку, який бажають отримати від нього. А мешканці Кременчука мають можливість зробити благодійний внесок і здійснити мрію дитини.
   Представники Молодіжного Парламенту та волонтери зазначеної акції 16 листопада завітали до Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, вихованці якого взяли участь у «Марафоні написання листів 2018». «Схема дуже проста, - говорить волонтер акції, - Вибираєш мрію дитини, та виконуєш її. Подарунок потрібно буде передати в Центральний офіс благодійної акції. Усі зібрані подарунки будуть передані адресанту 19 грудня 2018 року під час святкової програми в соціальних установах міста».
   Цього року у написанні листів взяли участь близько 60-ти вихованців закладу. Вони з нетерпінням чекають, коли Святий Миколай принесе святкові подарунки.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ТЕРЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО МАЙСТЕР-КЛАС ПРАЦІВНИКАМИ РЕСТОРАНУ «ПАСТЕРІЯ»

   Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради 27 листопада організовано в затишному ресторані "Пастерія" майстер клас. Люди з особливими потребами навчалися пікантному майстер-класу - разом з піцейолами навчалися готувати справжнісіньку італійську піцу!
   Присутнім розповіли про історію походження піци, навели цікаві факти, що стосуються піци, показали як працюють піца-майстри, або ж піцайоло. Під їх чуйним керівництвом кожен учасник майстер класу самостійно за нехитрою рецептурою створив свою власну піцу. Незважаючи на те, що приготування піци йшло за визначеним графіком та за одним рецептом, хлопці та дівчата змогли проявити своє креативне мислення – кожна піца була індивідуальною та мала різні форми. Цей майстер - клас дав можливість проявити свою творчу індивідуальність. Кожен учасник створював свій шедевр.
   Весь процес виготовлення перетворився на захоплюючу гру. Потім пили сік і коштували піцу, зроблену своїми руками.
   Користуючись нагодою, адміністрація територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтави ради хоче від усієї душі подякувати Віталію Головятинському та всім працівникам ресторану «Пастерія» за проведений майстер клас, За Ваш неоціненний внесок у справу допомогти потребуючим людям, за Вашу чуйність і доброзичливість, за увагу і повагу, яку Ви проявили до людей.

 
ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ УНІВЕРСИТЕТУ ТРЕТЬОГО ВІКУ

   Вже не один рік свої послуги надає Університет третього віку, який працює при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради.
   Для студентів університету відбулась творча зустріч із керівником факультету співів Раїсою Іванівною Карюк, яка у свої 82 роки пише вірші, музику та гарно співає. Шанувальники її таланту зібралися у залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі.
   Спілкування ж жінкою, наділеною багатьма чеснотами та талантами, залишило в серцях підопічних тепло і радість від спілкування.

 
У КРЕМЕНЧУЦІ ПРИВІТАЛИ ДІТЕЙ З ЦЕНТРУ РЕАБІЛІТАЦІЇ

    20 листопада 2018 року світ відзначає Всесвітній день дитини. Традиційно в Україні 20 листопада прийнято вважати і Днем спільних дій в інтересах дитини.
   Цього дня у Кременчуці в Центрі соціальної реабілітації дітей інвалідів відбувся святковий захід. Діти, та їх гості, отримали задоволення від спілкування та спільного перегляду заздалегідь підготовлених номерів святкового концерту.
   В Полтавській області свої послуги надають 5 Центрів реабілітації дітей-інвалідів. За 11 місяців поточного року реабілітаційними послугами охоплено близько 1,2 тис. дітей.

 
МЕШКАНЦІ ЛОХВИЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

    З метою комплексного медичного обстеження мешканців віддалених сіл Лохвицького району, а саме: Степуки та Шкадрети, 15 листопада 2018 року працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз «соціальним таксі» та надано супровід до місця проведення медичного огляду 13 особам, які обслуговуються територіальним центром.

 

    2 листопада 2018 року в Новосанжарському дитячому будинку– інтернаті проведено свято «Хай не згасне ваша віра в щедрість людської доброти», присвячене Дню працівника соціальної сфери. За сумлінну працю, з нагоди професійного свята, кращі працівники будинку-інтернату були нагороджені грамотами, а вихованки інтернату привітали всіх присутніх святковим концертом, вручили подарунки, які виготовили своїми руками в нещодавно відкритій швейній майстерні.

 
НА ЧЕСТЬ 20-РІЧЧЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ ВИСАДЖЕНО АЛЕЮ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

   2 листопада 2018 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці з нагоди 20-річчя святкування Дня працівників соціальної сфери України працівниками пансіонату було висаджено алею з декоративної рослини «Сумах Пухнастий» (Уксусне дерево).

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО ТА КОБЕЛЯЦЬКОГО РАОЙНІВ СКОРИСТАЛИСЬ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНОГО МЕДИЧНОГО КОМПЛЕКСУ

   25 жовтня 2018 року в Козельщинському районі свої послуги надавали пересувні медичні комплекси, оснащені новим сучасним обладнанням, діагностичною апаратурою. Послугами пересувного медичного комплексу скористались одинокі престарілі громадяни, які перебувають на обслуговуванні у відділенні територіального центру соціального обслуговування Козельщинської РДА.
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області 18 жовтня 2018 року в Кобеляцькому районі з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл: Колодяжне, Шапки, Чумаки, Прощуради, та Колісники працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кобеляцької РДА попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 18 особам.

 

   18 жовтня поточного року лікарі будинків-інтернатів системи соціального захисту населення взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій». На конференції обговорено питання щодо сучасних підходів до діагностики та лікування грипу в епідеміологічний сезон 2018-2019 років та сучасний стан проблеми дифтерії в Україні, підходи до діагностики та лікування.

 

   З нагоди Дня захисника України, Дня козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці в усіх територіальних центрах соціального обслуговування області проведено соціально-мистецькі заходи, спортивні змагання, естафети.
   Організовано відвідування ветеранів та інвалідів війни, що отримують послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома та проживають у стаціонарних установах області.

 
ЗА КОШТИ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЗМІЦНЕНО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНУ БАЗУ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

   В 2018 році органами системи соціального захисту населення продовжено роботу, спрямовану на поліпшення умов проживання, наближених до домашніх, вихованців та підопічних будинків-інтернатів області.
   В поточному році за рахунок коштів Фонду розвитку територій області за сприяння депутатів Полтавської обласної ради для восьми будинків-інтернатів, на загальну суму 868,5 тис. грн. придбано: обладнання та предмети довгострокового користування для шести будинків-інтернатів; проведено ремонт спального корпусу Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, облаштовано майданчик для прогулянок підопічних на території Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, проведено капітальний ремонт будівлі їдальні Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
   Крім того в поточному році в рамках обласної «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки» в трьох інтернатних установах області встановлено вуличні спортивні майданчики з тренажерами.

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ СЕМЕНІВСЬКОГО ТА ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОЙШЛИ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПЕРЕСУВНИМИ МЕДИЧНИМИ КОМПЛЕКСАМИ

   11 жовтня 2018 року в Хорольському районі працювали пересувні амбулаторії "Комплексні медичні послуги" за участю працівників Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та працівників ЛЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Хорольського району з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл Стайки, Пристань, Радьки та Ставки.
   Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації організаційно забезпечено участь 21 особи похилого віку та осіб з інвалідністю, що перебувають на обслуговуванні, у проходженні ними медичного обстеження. Надано автотранспортну послугу "Соціальне таксі" для підвезення громадян.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської РДА повідомляє, що 11.10.2018 року на території Семенівського району, а саме у віддалених селах: Нова Петрівка, Лукашівка, Пузирі проводилося обстеження пересувним медичним комплексом одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі (всього у цих селах на обслуговуванні терцентру перебуває - 26 осіб).
   Працівниками терцентру попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед обслуговуваних, здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення обстеження.
   Обстеження пройшли 25 громадян похилого віку.

 
«КОМАНДА ЧАРІВНИКІВ» НАПОВНИЛА ЩАСТЯМ ОЧІ ВИХОВАНЦІВ ЗІНЬКІВСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    В сонячний осінній день 9 жовтня 2018 року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, які подарували дітям справжню казку. Очі діток були наповнені щастям, адже разом з гостями вони писали шоколадом слово «товариш» та куштували найсмачніше капучіно. Також на вихованців чекала цікава вистава «Мильних бульбашок», де вони активно приймали участь і ніхто не сумував. Фабрика «Рекламний текстиль» подарувала усім хлопчикам теплі, комфортні та гарні вироби.
   Персонал дитячого будинку також отримав турботу від «Чарівників», адже для них були задіяні найкращі перукарі, візажисти та фотограф м. Полтава.
   На завершення такого емоційного і приємного дня хлопчики подякували від усієї душі гостям та подарували невеличку концертну програму та сувеніри-обереги.

 
ЕКСКУРСІЯ В ТАХТАУЛОВО ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    4 жовтня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїздку до с. Тахтаулове Полтавського району.
   Дівчата мали змогу відвідати зоопарк «Бабусин двір», побачити екзотичних тварин та послухати цікаву і змістовну розповідь про них.

 
МЕШКАНЦІ ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ НОВИЙ СПЕЦАВТОМОБІЛЬ »

    4 жовтня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги "соціальне таксі" мешканцям Гадяцького району.
    Спецавтомобіль придбано шляхом співфінансування з обласного та районного бюджетів.
    Послуга «соціального таксі», що надається Гадяцьким районним територіальним центром соціального обслуговування з 2008 року є дуже необхідною для громадян похилого віку, осіб з інвалідіністю, адже даним автомобілем зручно перевозити осіб з інвалідністю на візках.
    Приємно, що відтепер послуги з перевезення будуть надаватися в якісних і комфортних умовах.

 
У ЛОХВИЦЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ СВЯТКОВО ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»

    4 жовтня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району святково відкрився «Університет третього віку».
    Метою Університету є створення умов та сприяння всебічному розвитку людей пенсійного віку; організація вільного часу і культурного дозвілля; створення умов для самореалізації та розвитку їх творчих можливостей; формування принципів здорового способу життя; оволодіння новими знаннями.
    Святковий концерт – вітання для студентів-пенсіонерів підготували студенти–волонтери Лохвицького медичного училища.

 
«УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ» ЗАПРАЦЮВАВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

    Напередодні Дня вчителя новий навчальний рік відкрився для студентів «Університету ІІІ віку», що працює не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району ДСЗН та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Святкова концертна програма, підготовлена працівниками територіального центру, медичного коледжу та студентами «Університету ІІІ віку», надала натхнення на здобуття нових знань та умінь в новому навчальному році.

 
БУРХЛИВІ ОПЛЕСКИ НА ЗНАК ВИЗНАННЯ ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ АНСАМБЛЮ «ДВА КОЛЬОРИ» ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

   Не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, який є одним із найкращих територіальних центрів області, працює ансамбль народної пісні «Два кольори» художнім керівником якого є Анатолій Макайда.
   Учасники ансамблю разом з їх керівником 2 жовтня 2018 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана взяли участь у всеукраїнському пісенному конкурсі «З любов'ю до життя», що проводився в місті Києві та зібрав в пісенному колі 43 самодіяльних колективи територіальних центрів України.
   Виконання пісні «Вкраїно, матінко моя» та українських народних частівок пісенним колективом «Два кольори» супроводжувався бурхливими оплесками та гучним «Браво!» глядачів.
   Колектив піснярів вразив присутніх талановитим виконанням та вмілою передачею характеру виконуваних пісень за що й виборов перемогу у VI-му пісенному конкурсі «З любов'ю до життя».
   Задоволені майстри пісні повернулись до рідного міста з Дипломом Гран-прі та статуеткою, що нагадуватиме їм про перемогу та надихатиме на подальші успіхи.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальним центром соціального обслуговування Пирятинської райдержадміністрації проведено соціально-мистецький захід «Летять літа як білі журавлі».
   Пісенне привітання подарували присутнім дует «Водограй», вокальний колектив «Чураївна», народний аматорський колектив «Берегиня», хореографічний дитячий колектив «Стенет», ансамбль «Співуча Вікторія».
   Вразив віртуозним виконанням лауреат всеукраїнських конкурсів баяністів Микола Василенко. Влучним гумором порадувала Лідія Гулієнко.
   Цього ж дня урочисто розпочав свою роботу «Університет третього віку». Ректор-волонтер Василь Миленко, та волонтер факультету «Мистецтвознавство» Валентина Димова побажали присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, позитивної енергії та нових відкриттів у навчанні.

 
День людини похилого віку, День ветерана відзначено в територіальних центрах соціального обслуговування області

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області з метою привернення уваги до проблем людей похилого віку проведено ряд заходів: тематичні вечори, концертні програми, виставки творчих робіт кращих майстринь, які відвідують територіальні центри.
   Люди похилого віку, що взяли участь в тематичних вечорах, концертних програмах мали змогу переглянути виступи кращих колективів художньої самодіяльності, виступи учнів шкіл, вихованців закладів дитячої творчості.
   Територіальними центрами соціального обслуговування організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та не мали змоги відвідати заходи.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди відзначення в Україні Дня людей похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та ознайомилась з роботою інтернатної установи де на сьогодні на повному державному утриманні проживає 203 особи похилого віку.
   Наразі, з метою створення комфортних умов проживання підопічних в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проводяться роботи по капітальному ремонту приміщень. Кошторисна вартість робіт складає 1420,00 тис. грн.
   Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства виконуються роботи по завершенню впровадження проекту високої енергоефективності «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці». Загальна кошторисна вартість робіт по впровадженню проекту складає 23,3 млн. грн.(з них кошти державного фонду регіонального розвитку - 17,2 млн. грн., кошти обласного бюджету – 6,1 млн. грн.), реконструкція благоустрою території пансіонату (кошторисна вартість робіт складає 11,383 млн. грн.), капітальному ремонту приміщень третього поверху третього блоку (кошторисна вартість робіт складає 1,432 млн. грн.) та приміщень другого поверху третього та четвертого блоку (кошторисна вартість робіт складає 6063,0 млн. гр.).
   Створення комфортних умов проживання підопічних – пріоритетне завдання системи соціального захисту населення області.

 
ПЕРЕСУВНІ МЕДИЧНІ КОМПЛЕКСИ НАДАЮТЬ СВОЇ ПОСЛУГИ НА ПОЛТАВЩИНІ

   В області, згідно Графіка проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, надається послуга з медичного обстеження пересувними медичними комплексами.
   Робота пересувних медичних комплексів полягає у виїзді медичних працівників спеціально обладнаним автомобілем до віддалених населених пунктів задля можливості максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі та не мають змоги самостійно періодично відвідувати медичний заклад.
   Нещодавно спеціалісти пересувних медичних комплексів свої послуги надали жителям Гребінківського та Чорнухинського районів.
   Особи з інвалідністю на візках та одинокі престарілі, які частково втратили рухову активність мали змогу скористатися «соціальним таксі», послуги якого не один рік надаються безкоштовно при територіальних центрах вищевказаних районів.
   За підрахунками, обстеження пройшли 19 осіб Чорнухинського району та 70 - Гребінківського.

 
ТАЛАНОВИТІ ВИХОВАНКИ НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   25 вересня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь у «Святі осені», яке щороку проводиться в закладі задля розкриття творчих талантів вихованок.
   Барви осені були представлені на творчій виставці у вигляді осінніх поробок з природного матеріалу.
   Кращі роботи майстринь відзначені подарунками, грамотами.
   Гості закладу, зокрема координатор волонтерського руху Полтавської громади Данелевський І.М., відвідавши свято, вручили вихованкам подарунки, а дівчата мали змогу вкотре продемонструвати свої таланти в музичному та образотворчому мистецтві.

 
В м. Полтава відбувся ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   25 вересня 2018 року в Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради проведений ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей поважного віку та Дню ветерана.
   У святковому концерті взяли участь творчі колективи територіальних центрів з одинадцяти районів області (Подільського, Київського та Шевченківського м. Полтави, Автозаводського м. Кременчук, Чутівського, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Полтавського, Диканського та Карлівського) та аматори міста Полтава.
   Організовано виставку рукоділля, роботи якої високо оцінили як учасники фестивалю, так і місцеві жителі.
   Свято завершилося врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.
   Глядачі отримали справжнє задоволення від зустрічі з чарівними, неповторними, прекрасними артистами та виконавцями!

 
В Глобинському районі проведено комплексні медичні обстеження мешканців віддалених населених пунктів

   20 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено обстеження мешканців віддалених сіл Глобинського району: Лукашівка, Сіренки, Набережне, Павлівка, Канівщина.
   Працівники територіального центру долучилися до організації проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю медичними працівниками. 38 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Гості в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

   Надзвичайно емоційним і теплим днем видався для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського 13 серпня 2018 року.
   До хлопців завітали не просто гості, а люди з великою і щирою душею: координатор волонтерського руху Данилевський Іван Миколайович, заслужена артистка, артистка Полтавської обласної філармонії Наталія Іванченко, солістка Полтавської обласної філармонії Лариса Борисенко, начальник відділу сім'ї та дітей Полтавської міської ради Вікторія Усова, котрі подарували дітям солодощі, іграшки, одяг, а найголовніше - гарний настрій, адже вся концертна програма була надзвичайно цікавою, лунали пісні у виконанні Лариси Борисенко та жарти, гуморески і конкурси від Наталії Іванченко.
   Діти активно співали, розказували вірші, а також продемонстрували свої таланти, показавши невеличкий концерт. На згадку гостям вихованці подарували квіти та виготовлені власноруч обереги.

 
Оздоровлення дітей дитячих будинків-інтернатів

   Різноманітно, цікаво та весело відпочивали вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Якісні медичні послуги, смачне харчування і змістовна культурно-масова програма залишили у дітей гарні враження.
   Веселі пісні та дитячий сміх линули 21 день на території оздоровчого закладу. Цікаву лялькову виставу та ігрову програму організували для дітей працівники Полтавського обласного театру ляльок.
   Вихованці грали в настільні, спортивні та комп'ютерні ігри, малювали, співали, переглядали мультфільми та танцювали на дискотеках та підготували і подарували гостинним працівникам закладу гарну концертну програму.

 
Покращення умов праці соціальних робітників

   У вересні поточного року сесія депутатів Щербанівської сільської ради, на чолі з головою І.С. Проциком, виділила 15 тис. грн. на придбання 6-ти нових велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 
У Гадяцькому районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

    Завдяки запровадженню інноваційної моделі надання медичних послуг, 13 вересня 2018 року проведено медичне обстеження мешканців віддалених населених пунктів Гадяцького району: Лихопілля, Морозівщина, Педоричі. Працівниками Гадяцького територіального центру було організовано підвезення осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, що перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. 39 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах. Громадяни висловлювали слова вдячності організаторам та виконавцям обстеження за надану можливість перевірити стан свого здоров'я.

 
Оновлено велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру

   За сприяння міського голови та завдяки передачі субвенції з міського бюджету до районного придбано 21 велосипед для соціальних робітників м. Гребінка. Саме тепер, можна сказати, що велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повністю оновлено.
   44 соціальних робітників обслуговують понад 400 одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Більшість із цих людей проживає на чималих відстанях одне від одного, до яких найоперативніше і найзручніше діставатися саме велосипедами. Нові транспортні засоби полегшать роботу соціальним робітникам та сприятимуть покращенню якості надання соціальних послуг.

 
Особи з інвалідністю м. Кременчук відпочивали в СОК «Супутник»

   В СОК «Супутник» разом з пенсіонерами відпочивали 25 осіб (з них 18 осіб з інвалідністю), які є членами громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» та Кременчуцького міського товариства інвалідів і знаходяться на обліку в територіальному центрі.
   Завжди позитивні та усміхнені люди з інвалідністю, не зважаючи на те, що більшість з них у інвалідних візках, назвали свій загін «Усмішка». Вони активно приймали участь у всіх заходах, які проходили протягом шести днів. З допомогою волонтерів та працівників територіального центру відвідали пляж та купалися в річці Псел. Психолог-волонтер проводив лекції на свіжому повітрі на актуальні теми. Окрім цього голова громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» проводила інтелектуальні ігри «Брейн ринг» та «Ерудит лото».
   Всі залишилися задоволені та покинули табір повні позитивних емоцій, висловлюючи побажання наступного року повернутися знову.

 
В Хорольському районі відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку»

   06 вересня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку». З найщирішими вітаннями виступила виконуюча обов'язки директора Наталія Корж, яка побажала присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, енергії та віри в себе.
   Працівниками територіального центру підготовлено святкову програму, згідно якої лунали віршовані привітання, проведено цікаві конкурси та музичні ігри. По завершенню свята для всіх присутніх було організовано «солодкий» стіл.

 
У Великобагачанському районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

   06 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено виїздне обстеження мешканців віддалених сіл Великобагачанського району. Працівники Великобагачанського територіального центру взяли активну участь у організації та підвезенні до місця проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, зокрема у селах: Кравченки, Підгір'я, Володимирівка, Перекопівка, Вишарі. Більше 50 осіб, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі отримали комплексні медичні послуги: здали кров для аналізів, зробили кардіограму, виміряли тиск, визначили свій ріст та вагу а також отримали консультацію лікаря.

 
В м. Миргород розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку»

   Розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку», що успішно діє при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради, метою якого є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж всього життя.
   Заняття в учбовому році планується проводити на трьох факультетах: екологічне садівництво та городництво, літературно – мистецькому та основ здорового способу життя.
   Під час заходу відбулася концертна програма, в якій приймали участь найактивніші студенти «Університету третього віку». Всі присутні були дуже задоволені програмою заходу, висловлювали слова щирої подяки всім учасникам свята та сподівання на подальші цікаві зустрічі.

 

   30 серпня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобілів обладнаних підйомниками для користування осіб з інвалідністю Новосанжарського району.
   Спецавтотранспорт було придбано в результаті спільного співфінансування з обласного та районних бюджетів. Даний автомобіль планується використовувати як «соціальне таксі» для підвезення осіб з інвалідністю, особливо візочників, до соціально значимих об'єктів. Даний вид послуги вже не перший рік впроваджується в усіх районах області та має позитивні відгуки користувачів, адже надається на безкоштовній основі та має ряд переваг.

 
У рамках програми «Назустріч людям» розпочато оздоровлення літніх людей м. Кременчук

   27.08.2018 року відбувся заїзд пенсіонерів Автозаводського району на І тур до комунального закладу СОК «Супутник» філія ДЗОВ «Зоряний» на оздоровлення.
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже 11 рік пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі. Протягом першої зміни буде оздоровлено - 185 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів. Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіальних центрів Автозаводського та Крюківського районів.

 
Проведено семінар з провадження господарської діяльності з медичної практики у будинках-інтернатах

   28 серпня поточного року під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та за участі заступника начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного Центру медичної статистики В.І. Мельник проведено семінар для лікарів та медичного персоналу будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на тему: «Провадження господарської діяльності з медичної практики».

 
Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру прийняв участь у Національному Сорочинському ярмарку

   Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування прийняв участь в обласному огляді – конкурсі фольклорних ансамблів, народних музик, гармоністів та бандуристів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку, де отримав Диплом ІІ ступеня.
   Колектив налічує 21 учасника художньої самодіяльності різного віку. Девіз колективу - «Співаємо від душі і для душі». «Нев'янучі мальви» дарують свою пісню людям, як на районній сцені, так і в селах Оржицького району.
   В репертуарі колективу більше сотні пісень: і журливі, і веселі, і ліричні і грайливі. Костюми учасників пошиті власноруч із знайдених в скринях стародавніх сорочок та рушників.

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   23 серпня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, для підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці організовано святковий концерт за участю концертної групи будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень
   У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті відбувся святковий захід. Підопічні та працівники інтернату підготували цікаву концертно-конкурсну програму.

 
Ветерани, пенсіонери та особи з інвалідністю віддалених населених пунктів Машівського району отримали медичні послуги за місцем проживання

   22 серпня поточного року діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Богданівка, Огуївка, Селещина-1, Любимівка та Первомайське Машівського району.
   Працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівського району долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського .
   Надано всього медичних послуг близько 100 особам. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 

    21 серпня 2018 року до підопічних Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала Австралійська делегація «Australian aid» на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Австралії в Україні пані Мелісою О'Рурк.
    На даний час в закладі на повному державному утриманні проживають 93 вихованки. Навчально-виховний процес, лікувальна, фізично-спортивна реабілітація вихованок дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно індивідуальних програм реабілітації.
    При інтернатній установі працює відділення медико-соціальної реабілітації, де обладнані кабінети лікувально-фізичної реабілітації, масажу, кімната соціально-побутової адаптації, кабінети вчителя-логопеда та практичного психолога.
    Гості, що завітали до установи ознайомились з роботою закладу, оглянули творчі доробки дітей. Тепла атмосфера зустрічі сприяла тісному спілкуванню.

 
Семінар-нарада в інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному інтернаті 17 серпня поточного року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни та працівників установи семінар-нараду на тему: "Емоційне вигорання: що робити і хто винен?".

 
В Семенівському районі відкрито «Будинок захищеної старості»

   17 серпня 2018 року відбулося відкриття КУ «Будинок захищеної старості». Заклад знаходиться в приміщенні колишнього дитячого садочка с-ща Семенівка та розрахований на 20 ліжкомісць. На його відновлення було витрачено понад 5,4 млн. грн. із бюджетів різних рівнів.
   В установі створені відповідні умови для проживання, зокрема: спальні кімнати облаштовані новими меблями, кухня оснащена необхідною технікою, обладнано пральню, затишну обідню залу та сучасне фойє для відпочинку підопічних.
   Особливу увагу приділено облаштуванню прибудинкової території. Установа має власне подвір'я де прокладено доріжки для прогулянок та забезпечено всі умови, щоб майбутні мешканці почували себе максимально комфортно.

 
Підопічні відділення соціальної допомоги вдома Диканського району пройшли медичне обстеження за місцем проживання

   16 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Степанівка, Мала Рудка, Дячкове, Дейнеківка, Чернещина та Марченки Диканського району.
   Працівники Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Диканського Центрту ПМСД.
   Надано медичних послуг 56 особам, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Медичне обстеження підопічних відділення соціальної допомоги вдома Решетилівського району проведено за місцем проживання

   9 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Березняки, Підок, Славки, Крохмальці, Коржі та Прокопівки Решетилівського району.
   Працівники Решетилівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Решетилівського Центру ПМСД. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Наближення соціальних послуг до сільського населення у Семенівському районі

   6 серпня 2018 року відбулося урочисте відкриття підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   В урочистостях взяли участь: народний депутат України К. Є. Іщейкін, Герой України, директор ПАФ «Україна» І. М. Балюк, голова Семенівської райдержадміністрації В. І. Федоренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
   З вітальними словами та щирими побажаннями виступили гості заходу та мешканці с. Заїчинці.
   Після урочистого відкриття народний вокальний жіночий ансамбль «Подоляни» подарував присутнім святковий концерт.
   По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися з роботою підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, переліком послуг та порядком їх надання.

 
Нові гойдалки для людей з обмеженими можливостями

   Нещодавно в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи директора Анатолія Миколайовича Шкарбан, було придбано та встановлено спеціальні гойдалки для людей з обмеженими можливостями, які обладнані заїздами для інвалідних візків.
   Мешканцям інтернатної установи це дуже сподобалася, адже завдяки особливим конструкціям, користуватися гойдалками лише одне задоволення.

 
День іменинника
   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня іменинника.
   За участю підопічних та працівників інтернатної установи організовано концертну програму.
   Мешканцям інтернатної установи, які відсвяткували день народження у липні місяці поточного року вручили подарунки та пригостили солодощами.

 
У Новосанжарському районі проведено зустріч ветеранських колективів

   «Старість нас вдома не застане…» саме під таким гаслом Новосанжарським районним територіальним центром 13 липня 2018 року організовано та проведено зустріч ветеранських колективів у Нехворощанському будинку культури.
   На гостини до Нехворощанського ансамблю ветеранів «Надвечір'я» завітали народний аматорський вокальний ансамбль «Калина» з села Чернеччина Дніпропертровської області, хор «Багряне листя» з Нових Санжар, учасники художньої самодіяльності Лівенського будинку культури та поетеса Ірина Діденко.
   Свято не обмежилося концертними номерами, які з вдячністю та оплесками зустрічали глядачі, а продовжилося спілкуванням ветеранів вже на подвір'ї, де всіх присутніх пригощали смачним кулішем.

 
«Ой, на Івана та й на Купала»

   06 липня 2018 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено свято «Ой, на Івана та й на Купала».

 
Активний відпочинок підопічних інтернатних установ

   З метою налагодження дружніх відносин між підопічними, залученню їх до активного способу життя, з врахуванням їх інтересів, 04 липня 2018 року організовано зустріч підопічних Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків – інтернатів.
   В план заходу ввійшли спортивно-розважальні ігри, рибалка та пікнік.

 
КОБЕЛЯЦЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ БУДИНОК-ІНТЕРНАТ

   За сприяння депутата Полтавської обласної ради Жука С.М. Кобеляцьким психоневрологічним будинком-інтернатом придбано технічні засоби реабілітації: візок з зйомними носилками ТБС-150 у кількості 2 штуки - для прогулянок ліжкохворих на свіжому повітрі; візок ТПБ в кількості 2 штуки - для перевезення ліжкохворих підопічних. Для зручного транспортування їжі з їдальні до жилих корпусів придбано візок марки ТПП–У.
   Придбання даних візочків покращить умови обслуговування ліжкохворих підопічних та підопічних з обмеженою руховою активністю.

 
День Конституції

   З нагоди Дня Конституції України у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського проведено культурно-масові заходи – спортивну гру «Волейбол», конкурс малюнків на асфальті «Мальовнича Україна» та пісенно-танцювальне свято «Співаємо і граємо, зі святом вітаємо!»
   Вихованцям дитячого будинку організовано екскурсію до дитячого парку відпочинку в місті Зіньків.

 
День Конституції України

   27 червня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи з нагоди Дня Конституції України.
   Зокрема, в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено концертну програму за участю хору «Розсошаночка» Щербанівського будинку культури та організовано екскурсію до Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.
   В Хорольському будинку-інтернаті прочитано лекцію на тему «Конституція – основний Закон України».
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Живи та міцній, наша юна Державо!».

 
Семінар-нарада в пансіонаті.

   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці 21 червня 2018 року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни семінар-нараду на тему: "Упередження емоційного вигорання та недопущення конфліктних ситуацій».

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету третього віку»

   В територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся випускний вечір «Університету третього віку». На свято були запрошені волонтери, які протягом навчального року читали лекції, бесіди, проводили практичні заняття на факультетах «Університету третього віку».
   Для волонтерів та всіх присутніх звучали слова подяки та пісні у виконанні ансамблю художньої самодіяльності «Мальви». По завершенні вечора всі присутні були запрошенні до солодкого столу.

 
Ліщинівські таланти

   Уже стало традицією проведення виставок робіт мешканців Ліщинівського будинку-інтернату в Полтавській міській бібліотеці для дітей №10.
   У квітні місяці поточного року директор будинку-інтернату Шкарбан Анатолій Миколайович передав художні роботи до бібліотеки.
   Умільці інтернатної установи презентували дев'ятнадцять вишивок та малюнків, на яких зображені квіти, пейзажі, казкові герої, церкви. Понад місяць художні роботи радували та надихали відвідувачів виставки.
   Діти із задоволенням розглядали вишивки та малюнки та отримали неабияку мотивацію до творчості, розуміючи скільки старань та любові вкладено ліщинівськими майстрами у кожну із своїх робіт.
   Мешканці інтернатної установи своєю наполегливістю та невтомною працею довели, що справді талановиті!

 
В Пирятинському районі відбувся випуск студентів «Університету третього віку»

   13 травня 2018 року в Пирятинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся випуск студентів «Університету третього віку».
   Пісенні вітання звучали від колективу «Чураївна» та «Барвінок», що створені при територіальному центрі соціального обслуговування. Слухачі «Університету третього віку» отримали сертифікати про закінчення навчання.
   Впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» в територіальних центрах дає можливість людям старшого віку навчатись протягом всього життя.
   Навчальна програма для людей похилого віку та осіб з інвалідністю «Університет третього віку» не тільки навчає, але й робить життя слухачів змістовним та цікавим. Вони є активними учасниками виставок декоративно-ужиткового мистецтва та фестивалів творчості.

 
День медичного працівника

   15 червня поточного року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбулися урочисті збори з нагоди дня медичного працівника.
   Директор пансіонату привітав працівників медичного відділення та відзначив їх грамотами і квітами.

 
Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом одержано швейне обладнання

   З метою отримання гранту від посольства Австралії в Україні, адміністрацією Новосанжарського дитячого будинку-інтернату за співпраці з Полтавським обласним осередком «Союз організацій інвалідів України» надано документи для формування заявки на придбання швейного обладнання та подано пакет документів на розгляд конкурсної комісії посольства.
   У результаті проведеної роботи посольством Австралії в Україні виділено кошти на придбання необхідного швейного обладнання. Відповідно до підписаного Договору від 17.04.18р., придбано вісім швейних машин, одна вишивальна машина та один оверлок.
   Завдяки цьому обладнанню вихованки закладу тепер матимуть можливість навчатися швейній справі, що в подальшому сприятиме їх адаптації в соціум.
   За кошти будинку-інтернату придбано необхідні меблі для швейного обладнання.  

 
В Новосанжарському районі відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я»

   7 червня 2018 року в селі Нехвороща в рамках занять «Університету ІІІ віку» відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я» відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Гарний настрій присутнім подарували учасники ансамблю, виконавши народні та сучасні пісні, гуморески і авторські вірші та запальні танці. Зворушлива особливість цього заходу полягала у єднанні поколінь, адже присутніми та її учасниками були також і діти, зробивши своїм бабусям та дідусям чудовий музичний дарунок. Ця зустріч вкотре підтвердила, що активне життя продовжується також і після виходу людини на заслужений відпочинок.

 
Квіткове щастя

   10 червня поточного року, до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали засновники проекту Пошта Янголів Євгенія Ставицька та Клим Шабалін із квітковими подарунками для мешканців пансіонату.
   Акція дарування квітів пройшла в рамках міжрегіонального проекту «Квіткове щастя», авторка ідеї Маргарита Січкар.
   Квіти для дарування надав Олег Вінник після концерту у нашому місті, а флористичну обробку зробили в FLOWER & DECOR COMPANY "OKflowers", м. Полтава.

 
Особи з інвалідністю Хорольського району взяли участь у обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту

   5 червня 2018 року за підтримки та сприяння територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації була здійснена поїздка Хорольським місцевим осередком Всеукраїнської організації Союзу інвалідів України, на чолі з його головою Мартюк Катериною Яківною, для участі у відкритій обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту в місті Полтава на веслувальній базі «Олімпійські надії» (селище Климівка). Метою таких змагань є ефективний спосіб оздоровлення та реабілітації осіб з інвалідністю і залучення їх до активного життя, допомога у встановленні дружніх стосунків між людьми з обмеженими можливостями.
   За результатами спартакіади команда посіла 9 місце серед 23 учасників.

 
Випускники «Університету ІІІ віку» Диканського району взяли участь у пішохідній екскурсії

   5 червня випускники «Університету ІІІ віку» та особи з обмеженими фізичними можливостями Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на чолі з соціальними працівниками, взяли участь у пішохідній екскурсії по пам'ятних місцях Диканщини, яку організували працівники Диканського краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша. Усі присутні з великим задоволенням слухали екскурсовода, яка розповідала про архітектурні споруди, які функціонували на Диканщині, про пам'ятки природи.
   Підопічні територіального центру дізналися багато цікавих історичних фактів про рідне селище, а дехто поринув у далекі спогади дитинства. По закінченню ходи, слухачі висловили вдячність організаторам екскурсії.

 
«SENI CUP 2018»

   Підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у футбольному турнірі SENI CUP 2018 для осіб з обмеженими можливостями.

 
Навчання з пожежної безпеки в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   6 червня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з працівниками та підопічними проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з виконання правил пожежної безпеки.
   До проведення занять були залучені представники 2-ї ДПРП смт. Нові Санжари – начальник-капітан служби цивільного захисту Стоножко О.В. та провідний інспектор РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Цвєтков Р.М.
   Для працівників та підопічних установи організовано навчання на теми: «Про порядок дій у разі виникнення пожежі», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Евакуація внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі)».
   Відбулася показова демонстрація пожежно-рятувальної техніки та бойового спорядження вогнеборців.

 
Подорож до Полтавського краєзнавчого музею

   Днями, за ініціативи директора Шкарбан Анатолія Миколайовича мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з відділами природи, археології, етнографії, а також відділами історії XIV — поч. XX століть та історії XX — поч. XXI століть. Підопічних найбільше вразила колекція рушників, сорочок та побутових вишитих речей, а також сподобались представлені експонати, що відображають найдавнішу історію краю та колекція метеликів Полтавщини.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.

 
В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському районах відбулися випускні «Університету третього віку»

   «Вчитися ніколи не пізно!» Цей факт на власному прикладі довели студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку».
   В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися випускні студентів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року. Швидко промайнув час навчання. І ось уже випускники поважного віку прийшли на свій випускний. День за днем вони старанно навчалися, відкривали широкий спектр нових знань, знайомилися з цікавими людьми, спілкувалися. Навчання проводилось на різних факультетах, зокрема: «Психологічний», «Історико-краєзнавчий», «Основи медицини, здоровий спосіб життя», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Садівництва та городництва», «Літературно-художньому», та «Культурно-мистецькому».
   Студентів вітали та вручали сертифікати на підтвердження пройденого курсу. Також були вручені грамоти та подяки викладачам «Університету третього віку».
   Найголовніше, як зізналися самі студенти, вони не тільки збагатилися новими знаннями, а й знайшли нових друзів та отримували чудову можливість поспілкуватися, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято було сповнене радості, натхнення теплої, добродушної атмосфери та щирих посмішок.

 
В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали Міжнародний день захисту дітей

   Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом Міжнародним днем захисту дітей. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів та місцевої влади. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 
Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2018 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Літо золоте», в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано свято «Діти України».
   Вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 

    1 червня 2018 року з нагоди Дня захисту дітей відбувся тематичний захід в Геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Діти працівників пансіонату влаштували виставку своїх малюнків створивши особливий настрій підопічним пансіонату.  

 
У територіальному центрі Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято Останнього дзвоника

   У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Сьогодні дзвоник востаннє пролунав і для випускників «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   Студенти, під час навчання в «Університеті» довели життєву теорему: молодість це передусім самовідчуття людини, яке не має жодного відношення до віку, зафіксованого в документах.
   Учасниками художньо-мистецького факультету була створена виставка рукоділля, яка не залишила осторонь жодного!
   Випускників музично привітали: хор «Полтавські піснярі» територіального центру, Полтавський центр позашкільної освіти: студія «Крафт» та «Естадес», музична школа № 1: ансамбль «Росинка» та Валерія Оніпко.
   З гарним настроєм та сертифікатами про закінчення навчання слухачі йдуть на канікули.

 
В Автозаводському районі завершився навчальний рік для студентів «Університету третього віку»

   З метою збереження та формування активної життєвої позиції людей старшого віку при 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавської області впроваджена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». На даний час проводяться урочисті заходи щодо завершення 2017-2018 навчального року.
   Зокрема, 25 травня завершився навчальний рік для понад 200 студентів Автозаводського району. Цей навчальний рік став своєрідною платформою для підвищення обізнаності людей, які перебувають на заслуженому відпочинку, які мають бажання вивчати історію та краєзнавство, правознавство, основи психології та етики. Окрім того, студенти мають можливість відвідувати гуртки за інтересами.
   На святі організовано виставку творчих робіт студентів (вишивання бісером та іншими різними стилями) та рефератів.
   Студентів поздоровили із вдалим закінченням навчального року та вручили дипломи. Семеро студентів було відмічено Подяками за відповідальне ставлення та творчий підхід до завдань навчального процесу.

 
В Диканському районному територіальному центрі святкували Трійцю

   Трійця – це християнське свято, святкування якого вбирає в себе велику кількість традицій та звичаїв. Не оминула Зелена неділя і Диканський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де 25 травня у святково прикрашеному залі «Затишок» було проведено тематичний захід. Радували гостей піснями та гумором учасники художньої самодіяльності територіального центру: хор «Надвечір'я», яким дружньо підспівували всі присутні. Беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми вшановуємо традиції українського народу та черпаємо свою наснагу із глибокого коріння духовної спадщини.

 
В територіальному центрі Автозаводського району працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю

   В територіальному центрі Автозаводського району з 14 травня по 25 травня 2018 року працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю клубу «АРОКІ». Протягом двох тижнів пройшли курс оздоровлення 17 осіб з інвалідністю. Окрім щоденного надавання соціально-реабілітаційних послуг, з таборянами працювали психологи.
   Проведено інтелектуальну гру «Брейн ринг». За допомогою асоціативних метафоричних карт проведено тренінг про базові емоції та чим відрізняються емоції від почуттів. Як підведення підсумків проведена гра «Вгадай емоцію» та вправа «Твоє безпечне місце».
   На всіх заняттях таборяни були активні та зацікавлені. Ці два тижні були повні нових знайомств, емоцій та вражень.

 
Студентська група територіального центру Київської районної в м. Полтава ради відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації

   22 травня 2018 року студентська група «Університету III віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтава ради на чолі з соціальними працівниками територіального центру відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації, який розташований в авіамістечку міста Полтави.
   Фонди музею налічують майже шість тисяч експонатів: архівних документів, фотографій, оригінальних зразків вогнепальної та холодної зброї, особисті речі ветеранів 13 гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкобомбардувальної авіадивізії.
   Студенти отримали велике задоволення від екскурсії, та мали можливість дізнатися про історію створення, біографії конструкторів, та де саме, і головне – ким, використовувалися перелічені вище літаки та інші літальні апарати.

 
Мешканцям Хорольського району надавалася безкоштовна юридична консультація

   21.05.2018 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з управлінням соціального захисту Хорольської райдержадміністрації для слухачів «Універсетету третього віку» та внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення проведено зустріч з представником «Благодійної організації «Карітас Полтава».
   Присутнім надавалася безкоштовна юридична консультація адвокатом Лілією Бехтер. Учасники зустрічі отримали кваліфіковану консультацію з питань призначення соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, житлового, пенсійного забезпечення та інших питань законодавства, що цікавили присутніх слухачів.

 

   До Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату з концертною програмою завітав творчий колектив Кунівського будинку дозвілля.
   Мешканців будинку-інтернату зацікавив виступ колективу. Всі глядачі задоволені концертною програмою. Маленькі артисти, які є учасниками творчого колективу, подарували святковий настрій та здивували своїм артистизмом.
   Підопічні будинку-інтернату отримали позитивні емоції, гарний настрій та висловили вдячність творчому колективу.

 
У територіальному центрі Котелевського району проведено захід на тему: «Бережіть красу природи»

   У відділенні денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району в групі «Зв'язок поколінь» відбулася зустріч з членами екологічного театру «Краяни» Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака на тему: «Бережіть красу природи».
   Учні провели вікторину на екологічну тематику. Підопічні територіального центру переглянули презентацію екологічної бригади, відеоролики про флору та фауну землі. Екологічний театр «Краяни» презентував цікаву казку про збереження природи.

 
До Дня матері в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття

   15.05.2018 року в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття до Дня матері, де діти та їхні мами поринули в світ казки та добра. В спокійній атмосфері під музичний супровід діти із задоволенням грали в веселі ігри згадали хто прокинувся від сну з приходом весни, послухали спів соловейка. Діти, разом з працівниками центру, приготували листівки котрі вручили найдорожчим та найкращим мамам в світі.

 
Відзначення територіальними центрами 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

   До 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні територіальними центрами соціального обслуговування проведено ряд заходів, зокрема святкові концерти за участю учасників художньої самодіяльності. Зворушливо та емоційно звучали пісні у виконанні учнів шкіл. Організовано тематичні перегляди художніх фільмів, виставки тематичних книг та виробів майстринь.
   Працівниками територіальних центрів проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та надано всебічну допомогу у вирішенні соціально-побітових питань.

 
ІДЕЇ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЯ: НА ПОЛТАВЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ НОВІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

   На Полтавщині, на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського реалізовано ідею відкриття відділення денного догляду та реабілітації дітей з інвалідністю. Метою реалізації даного проекту стало забезпечення сімейними формами виховання дітей з інвалідністю, одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливості працевлаштуватися.
   Вивчаючи потребу сьогодення, аналізуючи проблеми з якими щодня стикаються сім'ї що виховують дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації зініційовано та знайдено підтримку у відкритті вищевказаного відділення, тим паче, що молода директор будинку-інтернату Марина Олексіївна Приступа готова фахово впровадити його в життя.
   Відділення денного догляду розраховане на відвідування дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років. Створені комфортні умови для відпочинку та реабілітації. Забезпечено збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту та розвитку. Наразі його постійними відвідувачами є 14 дітей з інвалідністю.
   Фахівцями закладу забезпечується своєчасність і ефективність надання дітям кваліфікованої корекційної, соціально-побутової, психологічної, медичної реабілітації відповідно до індивідуального розвитку дитини та індивідуальної програми реабілітації.
   У відділенні денного догляду діти з інвалідністю проходять відновну терапію, що включає в себе великий спектр послуг, улюбленими з яких є фітотерапія, аромотерапія, бальнеологічні процедури.
   Задля відновлення здоров'я діти часто відвідують соляну кімнату, займаються з інструктором дихальною гімнастикою за методикою Стрельнікової, проходять курс лікувального масажу.
   З урахуванням особливостей розвитку дітей з інвалідністю в тренажерному залі в цікавій, невимушеній формі проводяться індивідуальні та групові реабілітаційні заняття.
   Велика увага у відділенні приділяється психокорекційній роботі, розвитку емоційної сфери, попередженню неуспішності, зниженню агресії та динаміки позитивного відношення до життя.
   Діти успішно здобувають навички з самообслуговування, організації власного побуту. Старші за віком освоюють роботу на комп'ютері, правила мовного етикету.
   Для маленьких відвідувачів відділенням денного догляду та реабілітації проводяться різноманітні заняття з арт-терапії, що включає в себе ізотерапію, куклотерапія, казко та кольоротерапію. У дитячому колективі проводиться багато різноманітних змагань, спортивних естафет на свіжому повітрі.
   За короткий час роботи відділення фахівці з реабілітації та батьки дітей з інвалідністю спостерігають відчутне покращення фізичного та психоемоційного стану дітей, позитивну динаміку їх розвитку.
   Не секрет, що при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті вже не один рік діє ансамбль «Ложкарі», який складається з вихованців інтернатного закладу та має на рахунку не одну перемогу на конкурсах регіонального рівня.
    Рік тому учасники ансамблю разом із своїм керівником та директором будинку-інтернату вирішили зі старої побутової споруди, що знаходиться на території закладу, створити «Будиночок музики».
   Швидко знайшлися і спонсори, які допомогли відремонтувати приміщення та втілити ідею дітей в життя.
   Зараз у «Будинку музики» дуже затишно. Тут діти збираються для щоденних занять, відзнаки та грамоти на стінах нагадують про здобуті перемоги, та надихають на подальші успіхи.
   Вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завжди підтримують небайдужі люди, надаючи дітям благодійну допомогу. Доброю традицією стала підтримка лісничого ДП «Гадяцький лісгосп» Гришко І. І.
   До добрих справ лісничого приєднуються агрогосподарства та фермерські господарства, а саме: СВК «Батьківщина» Коросташов О.Г., ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Коростіленко О.Я., ТОВ «Октан» Кропивна В.М., ПАТ «АТП 15339» Удовиченко А.В., СТОВ «Воскобійники» Капленко В.І., АГРОКА «Полтава» Бойко А.М., ТОВ «Диканський Млин» Ленець В. Г., ПП «Агроекологія», ТДВ «Укролія продукт» Григоренко О. Г., СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Несен В.В., СВК «Токарі» Бондар М.М., Агрофірма «Петрівка» Новосел І.І., ПП «Картопля Полтавщини» Савченко А.В.. Подяка та шана людям з великим серцем уміючим любити та співпереживати.

 
32-і роковини Чорнобильської трагедії

   26 квітня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено тематичні заходи з нагоди 32-х роковин з дня аварії на Чорнобильській АЕС.
   Зокрема, у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено виховну годину на тему: «Чорнобиль немає минулого», присвячену вшануванню пам'яті жертв Чорнобильської трагедії.
   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті для підопічних проведено лекції на тему «Історія виникнення Чорнобильської АЕС та трагедія 1986 року».
   Підопічні Хорольського будинку-інтернату відвідали меморіальний знак пам'яті учасникам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, з покладанням квітів.
   Підопічних інтернатних установ – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС привітали квітами та вручили подарунки.

 
«За чисте довкілля»

    Працівники та підопічні інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля».
   У День довкілля було проведено комплекс заходів, спрямованих на благоустрій та озеленення територій інтернатних установ, зокрема проведено обрізку та побілення дерев відновлено квіткові клумби та висаджено саджанці: ялинок, туї, самшиту та ялівцю.

 
Соціальним робітникам Шишацької селищної ради придбано сучасні велосипеди

    Шишацькою селищною радою на 2018 рік було виділено 70 тис. грн. на придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Шишацької селищної ради.
   За ці кошти придбано 10 нових сучасних велосипедів та забезпечено соціальних робітників Шишацької ОТГ засобами пересування, в результаті чого поліпшено якість надання соціальних послуг.  

 
В територіальному центрі Семенівського району проведено святковий захід

    10 квітня 2018 року у приміщені територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської райдержадміністрації відбувся захід «На дзвіниці дзвонять дзвони Великодні, голосні – всюди втіха, всюди гомін, всюди радісні пісні!». З вітальними словами та щирими побажаннями звернулися до присутніх: голова ради ветеранів Семенівського району, голова ради ветеранів Семенівки та директор територіального центру.
   Гарну атмосферу, веселий настрій створив народний жіночий вокальний ансамбль «Подоляни» своїми запальними піснями та гуморесками.  

 
В м. Гадяч відбувся святковий захід «Весна крокує – свято нам дарує»

    У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів напередодні свята Великодня відбувся святковий захід для дітей «Весна крокує – свято нам дарує» за участі студентів коледжу Культури ім. І.П. Котляревського. Діти центру залучалися до ігор та конкурсів на Великодню тематику. Також був проведений майстер клас по розписуванні писанок дітьми закладу за участі студентів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва».
   Діти отримали позитивні емоції, гарний настрій, нові вміння та навички. Заходом були задоволені не лише діти а й батьки, тому що бачити своїх дітей щасливими вдається не кожного дня.  

 
Великдень

    В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано та проведено заходи до Великодня.
   Підопічних та вихованців пригощали пасками, крашанками та святковими обідами.
   Зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського побували в Зіньківському Храмі «Різдва Христового» де освятили Великодні кошики та отримали багато гарних вражень.
   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь в акції «Розмалюй писанку», яку організувала Новосанжарська селищна рада та створили дві чудові писанки.
   Дані заходи проведено за участю священнослужителів, благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 
В м. Кременчук проведено фестиваль «Студентська весна»

    Щороку в м. Кременчук проходить фестиваль «Студентська весна» на якому вищі навчальні заклади міста демонструють своїх найкращі номери художньої самодіяльності у виконанні талановитих студентів. І 2018 рік не став виключенням.
   5 квітня в Міському палаці культури відбувся гала-концерт «Студентська весна» в якому прийняли участь студенти «Університету ІІІ віку» мистецького факультету територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області при Кременчуцькому інституті ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля». Колектив народної пісні «Два кольори» виконав веселі частівки. Творчий танцювальний колектив «ІСТОКі+» приємно шокував зал запальним рок-н-ролом. Середній вік студентів 69 років.
   По закінчені концерту всі творчі колективи які приймали участь в гала-концерті «Студентська весна» отримали дипломи та подарунки.  

 
В територіальному центрі м. Полтава проведено майстер-клас з виготовлення паперового янгола

    На передодні свята Великодня, у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради пройшов майстер-клас з виготовлення паперового янгола та ознайомлення з петриківським розписом.
   Для проведення майстер - класу були запрошені доцент кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Халецька Л. Л. та вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ I – III ступенів № 26 Пилипенко Т. В.
   Метою заходу було створити спільну атмосферу стародавніх українських традицій, які учасники майстер-класу зможуть внести в свою сім'ю, а також продемонструвати, що українці бережуть свої традиції.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру охоче відгукнулися на пропозицію спробувати самим зробити янголів. Час сплинув не помітно, а результат цього творчого заходу – велика кількість маленьких, дуже схожих, але в той же час індивідуальних янголят. Також учасники майстер – класу дізналися історію виникнення та розвиток мистецтва петриківського розпису, основи декоративної композиції, кольорознавства, секрети майстерності у створенні петриківських квітів, ягід та власноруч спробували малювати основні петриківські елементи. Створюючи вироби своїми руками, в них вкладається душа, і тому рукотворне янголятко буде дуже дорогим серцю і стане милим душевним подарунком друзям, рідним та близьким.  

 
До Міжнародного дня гумору в м. Кременчук проведено святковий захід

    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області тісно співпрацює з бібліотекою-філією №2 Кременчуцької ЦБС для дорослих.
   02 квітня 2018 року працівники бібліотеки разом із студентами «Університету ІІІ віку» Автозаводського району провели святковий захід присвячений Міжнародному дню гумору. На свято до актової зали бібліотеки-філії №2 запросили мешканців 10-го мікрорайону.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, тематичними піснями та гарними танцями.  

 
В Новосанжарському районі вивчали принципи успішного садівництва та огородництва

    На заняття Школи здорового способу життя для відвідувачів відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було запрошено голову ГО «Центр природного землеробства», старшого викладача кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії Сергія Пономаренка.
   Присутні ознайомилися з основами органічного землеробства, важливістю процесів компостування і сидерації, правилами організації стаціонарних грядок та з іншою цікавої інформацією про те, як полегшити свою працю на присадибній ділянці, отримати від цього задоволення та гарний врожай. Для поглиблення знань, поширення на практиці принципів успішного садівництва та огородництва викладач подарував для відвідувачів територіального центру книги та брошури.  

 
В м. Кременчук відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!»

   30 березня 2018 року в рамках навчального процесу для студентів «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!». Концертну програму підготували студенти історико-краєзнавчого факультету.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, вікториною про театр, тематичними піснями.  

 
Працівники Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів долучилися до відзначення Дня людей з синдромом Дауна

   21 березня в усьому світі відзначають День людей з синдромом Дауна. Гадяцький центр соціальної реабілітації приєднався до всесвітнього флешмобу LOST of SOCKS, працівники центру придбали кольорові шкарпетки. Зібрані кошти будуть спрямовані на освітні потреби для дітей із синдромом Дауна. В Гадяцькому районі налічується 5 дітей із синдромом Дауна, з них 3 дитини відвідують центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дітям були вручені подарунки від спонсора.  

 
8 Березня

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди свята 8 Березня.
   Проведено святкові концерти за участю художніх колективів, мешканців будинків-інтернатів та працівників установ, організовано виставки творчих робіт.
   Підопічним подарували подарунки та пригощали святковими обідами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
 

 
В територіальних центрах області вітали жінок з 8 Березня

   В рамках святкування Міжнародного Жіночого дня 8 Березня в територіальних центрах соціального обслуговування проведено концерти для відвідувачів центрів та мешканців. В концертних програмах прийняли участь самодіяльні колективи територіальних центрів та дитячі творчі колективи.
   Незабутня та чудова атмосфера була створена саме чоловіками, які подарували у своєму виконанні поетичні, музичні та пісенні твори.  

 
В м. Миргород діти з особливими потребами вітали своїх мам та бабусь з 8 Березня

   Разом із приходом весни в Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м.Миргорода завітали святкові ранки. Діти з нетерпінням чекали цього дня, і не випадково. Стільки праці і часу спільно з фахівцями було витрачено на підготовку до цього чудового свята. Діти вчили вірші, розучували пісні про весну, про маму, готували листівки і вироби для мам і бабусь.
   Весело пройшли жартівливі конкурси та ігри з батьками. За веселими таночками, піснями, віршами час сплинув непомітно, тож на прощання – подарунки від дітей зроблені власними руками. Свято принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.  

 
8 Березня

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди свята 8 Березня.
   За участю вихованок та працівників установи організовано привітання та святковий концерт.  

 
В м. Миргород дітям з обмеженими можливостями проведено майстер клас «Подарунок мамі»

   Одним із найтепліших свят, що свідчить про пробудження природи і прихід весни після тривалої зими є свято 8 Березня, яке як правило, асоціюється з квітами, галасом та щирими усмішками рідних людей.
   Напередодні свята 8 Березня Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м. Миргорода провів для дітей захоплюючий майстер клас з виготовлення подарунків найдорожчим жінкам – мамам, сестричкам, бабусям. Адже все, що зроблено дитячими руками, особливо цінне.
   Прийшло чимало охочих дітей, які власноруч зробили подарунок. Діти з великим задоволенням і старанням вирізали пелюстки та листочки для майбутньої квіточки. Деякі діти готові були створювати цілі букети, щоб порадувати своїх мам та бабусь.
   До творчої роботи були залучені фахівці Центру естетичного виховання, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів і мами, які допомагали своїм дітям виготовляти елементи майбутньої композиції.
   По закінченню своєї роботи діти привітали своїх мам зі святом.  

 
В м. Кременчук відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку»

   2 березня напередодні Міжнародного Жіночого Дня відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Захід проведено в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І.Литвиненка. Концертну програму підготували працівники коледжу разом із надзвичайно талановитими студентами. Зі сцени лунали вірші та пісні, талановита молодь порадувала неперевершеними танцювальними композиціями та цікавими виступами.  

 
Студенти «Університету III – віку» територіального центру Київського району відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка

   Ми будемо пишатись своїм рідним краєм лише тоді, коли будемо знати його історію. З цією метою підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка - видатного письменника.
   Під час екскурсії у меморіальній садибі письменника гості та студенти «Університету III – віку» територіального центру дізналися про цікаві факти біографії митця, ознайомилися з музейною експозицією, яка містить рідкісні експонати, у т.ч. і особисті речі письменника та його родини, велику бібліотеку, твори образотворчого мистецтва, рукописи циклу сибірських оповідань тощо.  

 
В Котелевському районі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

   20 лютого 2018 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся захід на якому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Завідувач відділення денного перебування підготувала літературно-музичну композицію на тему: «Мамо, не плач, я повернусь весною», прозвучали пісні «Пливе кача» та «Небесна Сотня», вірші «Герої не вмирають», «Мамо, не плач, я повернуся весною…». По закінченні зібрання підопічні відділення переглянули фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…».
   В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відбулася зустріч з начальником Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, на тему: «Надання адресної правової допомоги жителям Котелевського району». Говорили про актуальне, а саме про право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок оформлення договору оренди земельного паю, реалізацію права на спадщину та останні зміни в законодавстві.
   Працівниками Головного територіального управління юстиції в Полтавській області для відвідувачів територіального центру облаштований інформаційний стенд.  

 
В Диканському районному територіальному центрі весну закликали

   У Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено святковий захід «Благослови, мати, весну закликати», де відбулося цікаве традиційне дійство зустрічі зими з весною.
   У концертній програмі взяли участь: вокальний жіночий ансамбль «Диканчанка» з Диканського районного будинку культури, самодіяльні художні колективи територіального центру: хор «Надвечір'я», ансамбль «Оксамит», а також гумористи радували глядачів веселими жартами. Завершилося свято запальними танцями під звучання «Троїстих музик».  

 
В територіальному центрі Крюківського району розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій»

   З лютого місяця в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій». Основним завданням навчального курсу є не просто навчити людей похилого віку користуватися комп'ютером для власних потреб, а дати інструмент доступу до різних джерел інформації, аби вони могли самостійно отримувати необхідні знання, формувати свою думку, спілкуватися у соціальних мережах, форумах, блогах.  

 
В місті Глобине відбулося свято проводів зими

   16 лютого 2018 року в місті Глобине відбулося свято проводів зими «Глобинська Масляна!». У святкуванні Масляної активну участь взяли два самодіяльних колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації «Криниченька» та «Калина».
   Для гарного святкового настрою у виконанні колективів звучали веселі пісні та жарти, а господині підготували смачні млинці та вареники.  

 
В м. Кременчук відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту

   15.02.2018 року відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту з нагоди 25 - річчя Кременчуцького міського товариства інвалідів Полтавської обласної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Змагання проводилися у спортивному комплексі «Політехнік» КрНУ ім. М. Остроградського.
   Захід організовано Кременчуцьким міським товариством інвалідів «Союз організації інвалідів України» спільно з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   В змаганнях прийняли участь особи з інвалідністю з м.Полтави, м.Горішні Плавні, м.Котельви, м.Зіньків, м.Хорол, м.Світловодськ, смт Нові Санжари та Лубенського району.
   Учасників змагань привітав хоровий колектив територіального центру Автозаводського району «Грай, гармонь».  

 
В м. Миргород проведено захід з нагоди святкування «Масляної»

   В Миргородському краєзнавчому музеї для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради пройшов захід до святкування Масляної «Здрастуй, Масляна!». Народним фольклорно-етнографічним колективом «Вечорниці» під керуванням О.А. Наріжної, підготовлено концертну програму, де прозвучали українські народні пісні та жарти.  

 
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

   15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці працює слюсарем-сантехніком Коляка Андрій Миколайович, який має статус учасника бойових дій.
   З 1986 по 1988 роки він приймав участь у бойових діях в Афганістані.
   Адміністрація пансіонату привітала Коляку А.М. та вручила квіти.  

 
День Святого Валентина

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня Святого Валентина.
   За участю вихованок та працівників установи організовано святковий концерт.
   Проведено конкурси, змагання та виставку дитячих робіт.  

 
До Дня Святого Валентина в Автозаводському районі проведено захід «Весільний кортеж»

   Для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району пройшов захід «Весільний кортеж» присвячений Дню Святого Валентина. В концертній програмі прийняли участь самодіяльні колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради: «Два кольори», «Осіннє золото», «Вербиченька», «Грай, гармонь» та «ІСТОКі+». В конкурсній програмі прийняли участь п'ять подружніх пар, які в шлюбі вже понад 35 та 50 років.  

 
Територіальний центр Автозаводського району відвідали представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

   8 лютого 2018 року представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відвідали територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Особливий інтерес у представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні викликало відділення «Центр реабілітації та адаптації УБД, членів їх сімей та ВПО». Гості ознайомились з роботою Центру, поспілкувались з працівниками Центру та учасниками АТО. Обговорили питання щодо виконання державних програм для учасників АТО та ВПО на місцевому рівні та плани Центру на майбутнє.  

 
В територіальному центрі Миргородської міської ради проведено захід «Правова обізнаність пенсіонерів»

   07 лютого 2018 року для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради відбувся плановий захід – зустріч із керівником Миргородського бюро правової допомоги Утюговим Б.О. під назвою «Правова обізнаність пенсіонерів». Під час заходу обговорювались питання спадкування нерухомого майна. У підопічних територіального центру було багато запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді. Всі відвідувачі заходу були запрошені на юридичне консультування до Миргородського бюро правової допомоги.

 
В Хорольському територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   01.02.2018 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з благодійною організацією «Світло надії» для слухачів «Університету третього віку» проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Метою заходу було передати учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомити з основами банківських операцій.  

 
В Новосанжарському територіальному центрі проведено тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   Спеціалістом Полтавської БО «Світло Надії» Тетяною Ісаєвою, в рамках проекту «Відповідальне фінансування», для відвідувачів Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Основною метою заходу є надання учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомитися з основними банківськими операціями.
   В ході заняття відвідувачі отримали знання щодо особливостей фінансового планування та ведення сімейного бюджету, кращого способу накопичення власних коштів, розрахунку вартості, ефективності кредитів та обрання вигідних банківських продуктів.  

 
«Крути…Мужність і біль України»

   29 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня пам'яті Героїв Крут – 100-річчя героїчного бою під Крутами.
   Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Крути…Мужність і біль України», присвячену вшануванню пам'яті юнаків-студентів, які героїчно загинули в бою, захищаючи незалежність України.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано літературну годину за участю представників районної централізованої бібліотечної системи, на тему «Бій під Крутами» та концерт за участю художнього колективу міського будинку культури.
   У Хорольському будинку-інтернаті для підопічних установи проведено лекцію на тему «Квіти у полі, там де Крути…» та організовано перегляд відеофільму «Пам'ятай про Крути».
   Мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату ознайомили з інформаційними матеріалами щодо бою під Крутами та переглянуто фільм «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки».
   У Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведене тематичну бесіду «Пам'ятай про Крути» та переглянуто документальний фільм «Україна: забута історія. Молода кров».
   В бібліотеці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано тематичну виставку «Герої в пам'яті навік» присвячену 100-річчу бою під Крутами, до якої увійшли ілюстрації, фотографії, статті газет та журналів про подвиги Героїв, а також проведено урок мужності «Вони загинули за Україну». Дітям розповіли про героїчні події 1918 року під Крутами. Вихованці читали вірші, слухали аудіо - записи пісень. Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.  
 
 
 

 
День Соборності України

   22 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня Соборності України та забезпечено установлення (вивішування) державних прапорів.  
 
 
 

 
Хрещення Господнє

   19 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до християнського свята – Хрещення Господнього.  
 
 
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Пирятинського району придбали нові велосипеди

   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району отримали 26 новеньких велосипедів «Україна». Пирятинська районна рада виділила 100 тис. грн.. на придбання велосипедів для працівників територіального центру.
   Після урочистого вручення транспорту працівники територіального центру поїхали працювати на новеньких велосипедах.

 
У Диканському районному територіальному центрі відбувся тренінг в рамках проекту «Відповідальне фінансування».

   12 січня 2018 року Благодійною організацією «Світло Надії», в рамках проекту «Відповідальне фінансування», у приміщенні Диканського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено для відвідувачів територіального центру тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», метою якого було передати знання та навички в області управління особистими фінансами та ознайомити з основними банківськими продуктами та операціями, а також з пенсійною реформою.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти. Після завершення тренінгу учасники висловили свою подяку спеціалісту благодійної організації за корисну та цікаву інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Для дітей з обмеженими фізичними можливостями м. Кременчук проведено серію дитячих свят

   4 січня 2018 року для вихованців Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено серію дитячих свят під назвою «Новорічна феєрія». В програмі масштабної благодійної акції, проведеної з нагоди Новорічних та Різдвяних свят, були представлені майстер-класи с малювання на воді, розпису пряників, виготовлення іграшок та новорічних поробок, аква-грим та дитячі тату, аніматори з дитячими розвагами, кенді – бар з численними солодощами, смаколиками та напоями, професійні фотографи та фото-зона «Резиденція Діда Мороза», паперове шоу, дзеркальна людина, ляльки – герої популярних дитячих мультфільмів. Діти отримали чудові подарунки від спонсорів.