Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів "Надання соціальних послуг"

 

   Новорічний ранок проведено для відвідувачів Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Не перший раз в його створенні беруть участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського.
   Діти чудово проводили час: гралися, брали участь в конкурсах, водили хороводи, веселилися, отримували подарунки та заохочувальні призи.

 

   Для віруючих вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату облаштовано кімнату духовності.
   З нагоди дня пам'яті Миколая Чудотворця разом з отцем Олексієм вихованки мали змогу провести молебінь.

 

   Святковим настроєм день Святого Миколая зустріли підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Переглянуто концертну програму. Кожен підопічний отримав солодкі подарунки.

 

   Святковими заходами, концертною програмою відзначили вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату день Святого Миколая. Дітей відвідали благодійники, меценати та добрі люди, які за покликом серця вирішили привітати хлопців зі святом.

 

   18 грудня 2019 року Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю провів святковий захід до дня Святого Миколая.
   У проведені заходу взяли участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського, які подарували присутнім зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали та фотографувалися з казковими героями.
   По закінченню свята діти отримали солодощі.

 

   18 грудня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали гості - артисти Полтавського обласного театру ляльок з новорічною розважальною програмою «Насправді Дід Мороз існує». Казкові герої створили чудовий настрій та подарували зимову казку. Вихованки грали у веселі ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися. Найдорожчою нагородою для артистів стали бурхливі оплески глядачів.

 

   З нагоди Дня святого Миколая привітання та солодкі подарунки отримували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, яких привітала зі святом директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко.

 

   З нагоди Дня людей з обмеженими фізичними можливостями територіальними центрами соціального обслуговування області, з метою привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, проведено різноманітні заходи.

 

   Товариством Червоного Хреста України нещодавно проведено тренінг з соціальними робітниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради щодо надання першої домедичної допомоги у повсякденному житті та під час надзвичайних ситуацій.
   Відпрацьовано чіткий алгоритм надання правильної, негайної домедичної допомоги при зупинці серця, кровотечах, переломах, опіках.
   За статистикою, допомога, надана протягом перших 4 хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%.

 
У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено флешмоб "Зроби фото з хусткою"

   З нагоди Всеукраїнського дня української хустки та з метою збереження та відновлення українських традицій, адже саме хустка з давніх-давен слугувала оберегом, символом любові й злагоди, вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення залучилися до флешмобу "Зроби фото з хусткою".

 

   6 грудня 2019 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено майстер-клас з розпису новорічно-різдвяних пряників. Підопічні власноруч навчились створювати орнаменти та ознайомились з технікою та історією виникнення розпису пряників.

 

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського проведено виховну годину «Дивіться на нас, як на рівних», організовано виставку дитячих робіт «Повір у себе», кращі з яких були представлені на виставці виробів у Зіньківському районному будинку-культури.
   Проведено пісенно-творче свято «Таланти дитячого будинку – 2019!» Талановиті діти, за підсумками культурно-масових заходів, спортивних змагань, конкурсів, творчих мистецьких робіт нагороджені грамотами.
   Учасниками заходу були й численні гості та спонсори: Оксана Стефанішин та представники БФ «Хелп Груп» на чолі з керівником Давидом Джалагонія, засновник і керівник громадської організації ветеранів і учасників бойових дій АТО в м. Зіньків – Михайло Дубина. Вихованцям інтернатної установи подаровано подарунки.

 

   З нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю задля привернення уваги суспільства до проблем осіб з інвалідністю проведено тематичні заходи в Пирятинському та Грабарівському психоневрологічних будинках-інтернатах.

 

   Міжнародний день людей з інвалідністю зібрав в стінах Гадяцького центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю малечу, що має певні проблеми зі здоров'ям.
   Студентами Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського підготовлено цікаву програму, що подарувала дітям гарний настрій.
   Відвідувачі центру прийняли участь у різних конкурсах та іграх: гралися з героями мультфільмів, отримували подарунки від спонсорів, благодійників.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю проведено в Гадяцькому геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці, які покликані на привернення уваги спільноти до проблем осіб з інвалідністю.
   Підготовлено концертну програму та тематичні заходи.

 

   Заходи з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю проведено в Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті.
   Організовано концертну програму за участю підопічних, гру в шахи, тематичну виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж талантів».

 

   На Полтавщині з нагоди Міжнародного Дня людей з інвалідністю та з метою привернення уваги до проблем людей з інвалідністю у всіх інтернатних установах області проведено заходи, зустрічі з благодійниками, волонтерами, громадськими діячами.
   Підготовлено концертну програму, вручено подарунки.

 

   3 грудня 2019 р. вся світова спільнота відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю чим засвідчує увагу до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
   Цього дня о 10.00 годині для користування осіб з інвалідністю, які є підопічними територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації вручено новий легковий автомобіль, спеціалізований FIAT DUKATO VIN пасажирський з метою перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату в рамках послуги «соціальне таксі».
   Придбання спецавтомобіля здійснено на умовах співфінансування з обласного та районного бюджетів в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки».

 
НА ПОЛТАВЩИНІ ВІДБУВСЯ ФЕСТИВАЛЬ ТАЛАНТІВ

   Днями в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи його директора А.М. Шкарбана проведено фестиваль талантів. Участь у заході взяли не лише підопічні установи, а й працівники закладу зі своїми дітьми.
   Розпочався фестиваль із невеликого концерту, на якому всі присутні познайомилися із творчою сім'єю Петрових. Мама працює молодшою медичною сестрою, а у вільний від роботи час не тільки сама займається творчістю, а й активно залучає до неї дітей Ксюшу та Андрійка. Мама та донька гарно співали, а Андрій віртуозно грав на скрипці. Захоплення у глядачів викликав виступ у виконанні Марії Петрової та Тетяни Мінаєвої. Тепло зустрічали глядачі й пісні у виконанні молодшої медичної сестри Тетяни Корінь.
   По закінченні концерту переглянуто виставку робіт виготовлених руками працівників закладу. З зацікавленістю і захопленням розглядали мешканці твори майстринь художньої вишивки Тетяни Киньки, Анни Горбенко, Аліни Довбні, Марії Петрової. Наталя Жук представила на осуд глядача вироби вив'язані спицями, а Ольга Стогній – крючком. Захоплення викликала колекція браслетів, яку створила разом із своєю донькою швачка закладу Катерина Бєлан. Кумедних звірят вив'язала крючком Ольга Кузема. Алла Кирдан та Олена Вінніченко представили великодній розпис та ландшафтний дизайн, а Марія Петрова-живопис .

 

   28 листопада 2019 року о 10.00 годині за участі керівництва області та міста Полтави, громадськості, відвідувачів територіального центру соціального обслуговування Шевченківської районної у м. Полтаві ради відбулось вручення спецавтомобіля для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями в рамках послуги «соціальне таксі».
   Спеціалізований автомобіль «Volkswagen Crafter 35» придбано на умовах співфінансування за кошти обласного та міського бюджету відповідно до «Обласної комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області» .
   Автомобіль обладнаний підйомною платформою та розрахований на 8 посадкових місць та 3 місця для перевезення громадян, які пересуваються на візках.
   На даний час у Шевченківському районі м. Полтави проживає 8000 тис осіб з інвалідністю, 312 – громадяни, які пересуваються за допомогою крісел колісних.

 
Участь директорів будинків-інтернатів в семінарі

   26 листопада 2019 року директори будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області прийняли участь в семінарі «Правові та практичні аспекти захисту персональних даних», який організований регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Вірою Яковенко.

 

   На виконання Плану заходів щодо відзначення в області Дня Гідності та Свободи, Дня пам'яті жертв голодоморів адміністраціями будинків-інтернатів області за участю їх підопічних та вихованців, волонтерів, студентської молоді, громадських та благодійних організацій проведено урочисті та культурно-мистецькі заходи.

 
В м. Кременчук проведено благодійну акцію «Святий Миколай – дітям»

   21 листопада вихованці Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю прийняли участь у міській благодійній акції «Святий Миколай – дітям». З розважальною програмою виступили представники молодіжного парламенту, в програмі виступу була цікава тематична вистава та концертні номери.
   Діти писали листи та малювали малюнки Святому Миколаю.
   Організатори акції пригостили дітлахів солодощами та подарували сувеніри.
   З радістю і очікуванням подарунків від Святого Миколая закінчилося свято.

 
Відзначення Всесвітнього дня дитини

   20 листопада 2019 року в дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано урочисті заходи з нагоди Всесвітнього дня дитини.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано концертні програми, проведено конкурси малюнків та виставки дитячих творчих робіт.
   Вихованців пригощали святковим обідом та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 
Благодійний візит

   19 листопада поточного року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завітали з дарунками та пісенними вітаннями студенти Полтавської державної аграрної академії.
   Діти подякували гостям за дарунки і привітали їх віршами, піснями і музичною композицією на ложках, а на згадку подарували вироби, створені власноруч.
   В залі тамувала весела атмосфера. Після концерту було організовано настільні та рухливі ігри.

 

   15 листопада поточного року заступником голови облдержадміністрації, головою Ради з питань соціального захисту бездомних осіб Олегом Пругло проведено засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним «Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років щодо соціального захисту бездомних осіб».
   На засіданні заслухано інформацію про здійснення соціального захисту бездомних осіб установами соціального захисту Полтавської області.
   Крім того, оголошено про готовність до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Центру адаптації для бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі та розгортання наметів на час сильних морозів в осінньо-зимовий період 2019-2020 років Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області.
   Під час засідання затверджено рекомендації Ради з питань соціального захисту бездомних осіб та направлено до виконання уповноваженим органам.

 
На Полтавщині забезпечено поповнення банку технічних та інших засобів реабілітації

   Соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 36 територіальних центрів соціального обслуговування та 9 центрів надання соціальних послуг.
   Однією з послуг, яка користується попитом, є забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для тимчасового користування. Зазначена послуга в області надається територіальними центрами соціального обслуговування з 2009 року, що дозволяє підтримувати та поліпшувати фізичний стан осіб з інвалідністю.
   Банк технічних та інших засобів реабілітації створено шляхом передачі територіальним центрам засобів структурними підрозділами соціального захисту населення районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, придбання за рахунок коштів місцевих бюджетів, інших надходжень, зокрема благодійної або гуманітарної допомоги. Вцілому в області забезпечено наявність 6,3 тис. одиниць засобів реабілітації (крісла колісні, палиці, милиці, ходунки та інше).
   Щорічно послугами із забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації користуються понад 4 тис. осіб.
   Територіальні центри та центри надання соціальних послуг постійно працюють над поповненням банку технічних та інших засобів реабілітації. Так, у поточному році на придбання технічних та інших засобів реабілітації використано понад 400,0 тис. грн. коштів місцевих бюджетів.
   Крім того, територіальному центру Хорольського району вдалося залучити кошти державного бюджету на загальну суму 200,0 тис. грн. та придбати 20 крісел колісних, інше обладнання.

 
В Полтавській області поповнено автопарк «соціального таксі» сучасними спецавтомобілями

    Однією із послуг, що надається територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є послуга «соціальне таксі».
   Дана послуга дає змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю не бути заручниками домівок та вирішувати свої медичні, соціальні та реабілітаційні потреби.
   В рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» на умовах співфінансування з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів та бюджетів об'єднаних територіальних громад у розмірі 50 відсотків вартості мікроавтобусів, в 2019 році придбано два спецавтомобілі територіальним центрам Шевченківського району м. Полтава та Глобинського району за кошти обласного та місцевих бюджетів.

 
День захисника України та День Українського козацтва в інтернатних установах

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва проведено урочисті заходи, зокрема:
   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено свято «Мужності та відваги», конкурс малюнків серед вихованок та працівників закладу та майстер-клас по виготовленню вітальних листівок та декоративних свічок.
   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано і проведено концерт «Присягу двічі не дають». Вихованці і працівники закладу в концертній програмі читали вірші і співали пісні про героїв - захисників України. Звучали пісні у виконанні дуетів вихованців «Веселі парубки» та «Одна родина». Всіх загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

 

   У Ліщинівському будинку-інтернаті відбулося «Свято урожаю».
   Кожен структурний підрозділ підготував композицію із природних матеріалів. Фантазії конкурсантів можна тільки позаздрити.
   Використовуючи дари щедрої української землі створено справжні шедеври мистецтва.

 

   До дня Покрови Пресвятої Богородиці, , Дня Захисника України та Дня козацтва для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано концертну програму.

 
ПОДАРУНОК ДЛЯ МУДРИХ ТА ПОВАЖНИХ

   Для людей поважного віку особливим та корисним є перебування на свіжому повітрі.
   Слухачі Університету третього віку територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Хорольської РДА щотижня відвідують заняття і досить тривалий період цих занять припадає на спекотні весняні, літні та осінні дні.
   З метою покращення умов проведення занять та у зв'язку запровадження факультету «Основ здорового способу життя» з практичними заняттями на свіжому повітрі - гімнастика, рухливі вправи, облаштовано літній майданчик. Наразі проводиться робота щодо висадки квітів на клумби навколо майданчика.

 
Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області

   З нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана 1 жовтня 2019 року в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи:
   Для мешканців Гадяцького геріатричного будинку-інтернату організовано концертну програму вихованцями Зінківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського за участю дуету «Одна родина» та ансамблю ложкарів «Переливи». Вихованцями дитячого будинку-інтернату вручено пам'ятні сувеніри виготовлені своїми руками.
   У Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведено святковий концерт «Шануймо мудрості літа».
   Для підопічних Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів організовано концерт за участю аматорського жіночого ансамблю «Світанок».
   В Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано тематичну виставку робіт декоративно-прикладного мистецтва «Вернісаж талантів», виготовлених власноруч підопічними.
   З нагоди свята для підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату проведено святковий концерт із залученням Народного хору «Ветеран» Кобеляцького районного центру культури та дозвілля.
   В Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено творчий вечір «Мені не хочеться сивіти».
   Підопічним інтернатних закладів вручено подарункові набори.
   Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування привітали зі святом мешканців будинків-інтернатів.

 

   1 жовтня 2019 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відвідали активну конюшню «Eguiland», що знаходиться в селі Головачі Полтавського району.
   Вихованки годували та їздили на конях, милуючись осінніми краєвидами.
   Захід організовано з метою проведення психологічної реабілітації, покращення емоційного стану вихованок.

 
Територіальні центри соціального обслуговування та центри надання соціальних послуг області відзначали Міжнародний день громадян похилого віку, День ветерана

   З метою шанобливого ставлення та привернення уваги до проблем людей похилого віку в територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг області, до Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана, проведено ряд заходів. Зокрема, проведено: тематичні вечори, святкові концерти, виставки творчих робіт, декоративно-прикладного мистецтва та ручних поробок. Громадян похилого віку частували чаєм та солодощами. Зігріли їх душі щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості.
   Організовано відвідування та привітання ветеранів за місцем проживання та перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в лікувальних закладах.

 
Автопарк «соціального таксі» Полтавщини поповнився ще одним спецавтомобілем

   З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, в Полтавській області територіальними центрами соціального обслуговування та центром надання соціальних послуг надається послуга «соціального таксі», яка користується значним попитом серед населення.
   Перевезення громадян здійснюється спецавтомобілями обладнаними для перевезення осіб з інвалідністю на візках у 28 районах та містах області.
   30 вересня 2019 року, напередодні Міжнародного дня громадян похилого віку, дня ветерана, Шишацькій селищній раді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Ключі від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги «соціальне таксі», голові Шишацької селищної ради Олександру Тутці, вручив директор Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Олександр Дяченко.
   В поточному році, Міністерством соціальної політики України на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №189 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату», Білоцерківській ОТГ вже передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Крім того, в рамках «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки», в 2018 році з обласного бюджету використано 2,5 млн. грн. для придбання 5 мікроавтобусів обладнаних підйомниками. Спецавтотранспорт придбано: Гадяцькому, Новосанжарському, Машівському, Чутівському районам та Пришибській ОТГ на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.
   В 2019 році дію «Обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013 – 2020 роки» продовжено. В поточному році Шевченківському району м. Полтава та Глобинському району виділено кошти на придбання спецавтотранспорту.
   Поновлення автопарку сприяє покращенню якості надання автотранспортних послуг.

 
ПСИХОЛОГІЧНА КОРЕКЦІЯ ЧЕРЕЗ АРТ-ТЕРАПІЮ

   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті волонтером Лукечею Ольгою проведено заняття з арт-терапії.
   Арт-терапія – вид психологічної корекції, заснований на мистецтві та творчості. За допомогою фарб учасники заняття малювали свої внутрішні бажання і задуми.
   Участь у заході взяли 12 підопічних відділення підтриманого проживання будинку-інтернату. З метою забезпечення організації надання соціальної послуги підтриманого проживання повнолітнім особам з інвалідністю з фізичними, розумовими та/або психічними порушеннями, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування на базі Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату з 2017 року функціонує відділення підтриманого проживання осіб з інвалідністю. У відділенні проводиться робота з соціально-побутової адаптації, формування та підтримання навичок самообслуговування.
   Дружня творча атмосфера заняття дала змогу кожному розкрити себе.

 
На Полтавщині відбувся обласний фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   27 вересня 2019 року проведено ХІ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Міжнародному дню людей похилого віку та дню ветерана.
   У святковому концерті взяли участь творчі колективи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) з дванадцяти районів області (Подільського, Шевченківського, Київського районів м.Полтава, м. Горішні Плавні, Машівського, Оржицького, Гадяцького, Чутівського, Решетилівського, Диканського, Миргородського, Хорольського районів).
   Організовано виставку рукоділля, роботи якої високо оцінили як учасники фестивалю, так і мешканці м.Полтава.

 
ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЯ ВИХОВАНЦІВ ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   В Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О. В. Синяговського, на базі навчально-виховного підрозділу вихованці установи проходять заняття з виробничого навчання.
   Інструктори з праці навчають вихованців виготовляти різноманітні вироби з деревини, конструювати макети автомобільної та авіаційної техніки.
   В приміщенні навчально-виховного підрозділу знаходиться кімната бібліотеки, в якій вихованці залюбки читають і переглядають художню та навчальну літературу.

 
В Котелевському районі покращено матеріально-технічну базу територіального центру соціального обслуговування

   За підтримки депутата Обласної ради Горжія Ігора Григоровича, з Фонду розвитку території області, територіальному центру надання соціальних послуг Котелевського району виділено кошти в сумі 135 тис. грн. для придбання двадцяти двох велосипедів. Нові транспортні засоби полегшать роботу соціальним робітникам та сприятимуть покращенню якості надання соціальних послуг.
   Завдяки співпраці територіального центру з директором «Будівельної компанії «Комбінату виробничих підприємств»» Іващенком Сергієм Васильовичем, підопічні філії відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання села Велика Рублівка, отримали благодійну допомогу у вигляді дизельного генератора на 6 кВт на суму 17,8 тис.грн.

 
На Полтавщині проведено семінар «Співробітництво територіальних громад у галузі соціального захисту населення»

   На базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради спільно з Полтавським центром розвитку місцевого самоврядування, проведено семінар для фахівців із соціального захисту населення об'єднаних територіальних громад Полтавщини.
   Головною метою семінару є підвищення спроможності ключових учасників центрального, регіонального та місцевого рівнів, яка необхідна для здійснення реформ децентралізації та регіональної політики.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради – єдиний на території області, який утримується на засадах співробітництва територіальних громад.

 
«КНИГА ВЧИТЬ, ЯК НА СВІТІ ЖИТЬ»

   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано заходи з нагоди початку нового шкільного навчального року.
   Зі святом всіх школярів привітала директор дитячого будинку-інтернату Марина Приступа.
   Вихованці підготували святковий концерт «Школа – наш другий дім!». Діти співали пісні та розповідали вірші про Україну і школу.
   З нагоди свята всі діти отримали солодкі дарунки.

 
День фізичної культури і спорту в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   13 та 14 вересня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено фізкультурно-оздоровчі заходи до Дня фізичної культури і спорту.
   Відбулися змагання серед вихованок з виконання елементів волейболу, настільного теніса, шашок, кидання м'яча в кільце та естафета «Спорт ми любимо, зі спортом дружимо».
   По завершенні учасники та призери були нагороджені подарунками та грамотами.

 
В Гребінківському районі вітали громадян похилого віку

   З нагоди 76 - річниці визволення Гребінківщини від нацистських загарбників, у Гребінці привітали осіб похилого віку та тих, хто постраждав від нацистської окупації. Щоб вшанувати літніх людей влаштували соціальні візити силами громадських, ветеранських та державних організацій.
   Активними учасниками заходу стали представники Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій Світ» та Гребінківської районної організації ветеранів.
   Соціальні візити були наповнені спілкуванням та посильною допомогою літнім людям. Під час відвідувань цікавилися проблемами підопічних, надавали консультаційну підтримку. Підопічні теж задоволені подібною увагою, завжди радіють гостям. Особи похилого віку мали змогу поспілкуватися, поділитися спогадами про роки своєї молодості. Та попри хвороби і вік, пережиті важкі випробування у роки війни і післявоєнної відбудови, вони не втратили оптимізму.

 
«Команда чарівників» в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

   Цими вересневими днями до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О. В. Синяговського завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок.
   Вихованці будинку-інтернату з захопленням навчалися власноруч виготовляти цукерки, пригощали ними всіх охочих і з радістю куштували їх самі.
   Гості подарували позитивний настрій, а також подарунки вихованцям: брендові іменні футболки від фабрики «Рекламний текстиль», іменні чашки, іграшки та конструктори.

 
Літнє оздоровлення вихованців дитячих будинків-інтернатів в «АНТЕЇ»

   Різноманітні цікаві ігри, конкурси, спортивні змагання, веселі шоу, дискотеки, лялькова вистава чекали на вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Діти активно та з задоволенням брали участь в усіх заходах: фестивалі «Ми шукаємо таланти»; вікторині «Ану відгадай!»; святі - конкурсі української пісні до Дня незалежності України.
   На згадку про відпочинок вихованці отримали фотоальбоми зі світлинами та пам'ятні дарунки, а талановиті співаки та танцюристи нагороджені грамотами.

 
Ознайомлення з організацією роботи інтернатних закладів системи соціального захисту населення депутатами Полтавської обласної ради в ході виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

   10 вересня 2019 року відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення за участю директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмили Корнієнко, представників районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   Учасники виїзного засідання відвідали Зіньківський дитячий будинок-інтернат імені О.В.Синяговського та Гадяцький геріатричний будинок-інтернат.
   Комісія ознайомилася з умовами проживання вихованців/підопічних інтернатних закладів, медичним обслуговуванням, наданням реабілітаційних послуг, харчуванням, організацією культурно-дозвіллєвої діяльності, проведенням ремонтних робіт та облаштуванням території.
   Члени комісії поспілкувалися з вихованцями та підопічними щодо умов проживання та якості надання соціальних послуг.
   За результатами відвідування інтернатних закладів комісія відмітила високий рівень організації виховної роботи, реабілітаційного процесу для дітей з інвалідністю та створення належних умов проживання в будинках-інтернатах.
   Комісією підтримано пропозицію щодо виділення коштів на благоустрій території Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та впровадження проектів з енергоефективності в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті.

 
В області розпочинають свою роботу «Університети ІІІ віку»

   З початком осені, при відділеннях денного перебування територіальних центрів, урочисто відкривають свої двері «Університети III віку», основною метою яких є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж усього життя.
   Працівники територіальних центрів привітали своїх студентів з початком нового навчального року та побажали їм успіхів у навчальному процесі, нових звершень та відкриттів у світі знань, невичерпної енергії, наснаги та духовної єдності, ознайомили слухачів з навчальним планом на майбутній учбовий рік.
   Цього року до лав студентів долучилися і нові слухачі, які виявили бажання навчатись, а деякі студенти повернулися знову після літнього відпочинку і будуть продовжувати навчання та готові поринути в нові знання, нові знайомства і радісне спілкування.

 
Змістовне та цікаве дозвілля

   Весело та змістовно проходить відпочинок вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Для вихованців організовано цікаве дозвілля: фестиваль «Ми шукаємо таланти»; вікторину «Ану відгадай!»; свято - конкурс української пісні; рухливі ігри, спортивні естафети, змагання з настільного тенісу, шашок, бігу; дискотеки, перегляди дитячих кінофільмів та телепередач.

 

   Завершено ремонтні роботи в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті в якому на сьогодні проживає 325 осіб з інвалідністю.
   Створені комфортні умови проживання для підопічних: відремонтовано фасад та дах житлового корпусу, проведено капітальний ремонт внутрішнього приміщення, встановлено сучасні меблі, функціональні ліжка, систему цифрового телебачення та кондиціонування. Повністю реконструйовано систему опалення корпусу.
   Встановлені посудомийні та автоматичні пральні машини покликані значно полегшити працю молодшому медичному персоналу будинку-інтернату.
   На ремонтні роботи залучено кошти обласного бюджету в сумі понад 332 тисячі гривень.

 

   Вітання підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці з 28-ю річницею незалежності України аматорським колективом будинку-культури с. Нижні Млини та колективом "Розсошаночка" с. Розсошенці Щербанівської ОТГ

 

   Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відсвяткували день Яблучного Спасу та освятили яблука, груші, виноград.

 

   Фахівці ДСНС спільно із працівниками територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району проводять роз'яснювальну роботу за місцем проживання громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, яким надаються соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома з протипожежної тематики та правил поводження з приладами опалення.
   Метою цього заходу стало інформування населення щодо правил пожежної безпеки вдома і перевірка знань звичайних мешканців щодо поняття «безпечне життя», та нагадування порядку звернення до Служби порятунку, а головне номер рятувальників–«101».

 
Паліативна допомога дітям

   30 липня 2019 року у приміщені КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня» відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Паліативна допомога дітям. Забезпечення прав дітей, які потребують паліативної допомоги».
   Участь у заході взяли представник Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та медичні працівники дитячих будинків-інтернатів.
   У ході засідання круглого столу обговорено питання надання паліативної допомоги дітям до 18 років та шляхів співпраці соціальних служб, служб у справах дітей та закладів охорони здоров'я у цій сфері.

 
Навчання медичних працівників будинків-інтернатів

   30 липня 2019 року для медичних працівників будинків-інтернатів системи соціального захисту населення у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці за ініціативи регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області В.Яковенко проведено семінар на тему: «Засоби попередження та захисту інфекційних хвороб: ВІЛ, СНІД, туберкульоз».
   У ході семінару обговорено питання попередження та захисту персоналу будинків-інтернатів від інфекційних хвороб: ВІЛ, СНІД, туберкульоз.

 

   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату подорожували Новосанжарським краєм та відкривали для себе фарби природного ландшафту Новосанжарщини, нові об'єкти, пам'ятні знаки.

 
В ГРЕБІНКІВСЬКОМУ ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ ОНОВЛЕНО ЗАСОБИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

   Як відомо, рух - це життя, але іноді в результаті перенесених травм або захворювань, людина позбавляється можливості ходити самостійно без сторонньої допомоги або додаткової опори. В такому випадку правильним вибором стануть засоби реабілітації, наприклад, ходунки.
   Завдяки тісній співпраці між Гребінківською об'єднаною територіальною громадою та Гребінківським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано в повному обсязі ходунки регульовані, крокуючі, складні для дорослих в кількості 10 штук.
    Відтепер засоби реабілітації в Гребінківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) оновлено майже в повному обсязі.
   Ходунки стануть підмогою користувачам, які, незважаючи на труднощі при самостійному пересуванні не перестають виходити на прогулянки та хочуть робити це без сторонньої допомоги.

 

    Для комфортного перебування підопічних в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення облаштовано зони відпочинку

 
Піклування про громадян похилого віку та осіб з інвалідністю – пріоритетне завдання громади

   В Полтавській області проживає 416 тис. пенсіонерів, з них близько 23 тис. громадян одержують соціальні послуги на дому.
   Для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, осіб з інвалідністю, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг функціонує 3 будинки-інтернати загального типу та Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці. Станом на 01.06.2019 року в них перебуває 557 осіб.
   До інтернату (пансіонату) на повне державне утримання приймаються громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом. За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи, які мають працездатних дітей або родичів, зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.
   Останнім часом збільшилася чисельність звернень до Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації щодо влаштування до будинків-інтернатів (пансіонату) системи соціального захисту населення області від громадян, які мають дітей працездатного віку.
   Актуальним на сьогоднішній день постає питання забезпечення послугою «Стаціонарного догляду» громадян похилого віку та осіб з інвалідністю безпосередньо в громаді, як це передбачає Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.
   В області уже діє 12 стаціонарних відділень для тимчасового або постійного проживання людей похилого віку та осіб з інвалідністю при територіальних центрах соціального обслуговування, з них 3 відділення функціонують в об'єднаних територіальних громадах Шишацькій (Тутка О.І.) Пришибській (Городенко В.І.)та Семенівській (Милашевич Л.П.), де проживає 212 осіб.
   Створення стаціонарних відділень безпосередньо в громаді є проявом гуманного підходу до громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, забезпечення можливості проживання таких осіб у громаді, запобігання психологічного травмування та переселення їх до будинків-інтернатів.
   Досвід названих громад заслуговує на поширення та застосування в об'єднаних територіальних громадах в умовах реформування децентралізації влади.

 

   Свято Трійці відзначено у відділенні денного перебування Великобагачанського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   На вбраному пахучим клечанням майданчику учасники вокального гурту «Веселка» відділення денного перебування – відтворити прадавній український обряд водіння Тополі, ворожіння, відгадали тематичні загадки, поспівали стародавніх українських пісень-побажань та пригостили усіх запрошених великобагачанців поважного віку смачною кашею-кулішем!

 

   11 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали представники громадської організації «Ділові Українські жінки», які організували ігри та розваги для дівчат. Гості ділились душевним теплом та позитивом. Вихованки аплодували, брали участь в шоу, з радістю отримували подарунки.

 

   13 червня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала команда «Чарівників» на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок. Підопічні з радістю навчалися готувати справжні шоколадні ласощі. Весь процес перетворився на захоплюючу гру.

 

   6 червня 2019 року для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату було організовано екскурсію до святого джерела Горбанівської Божої Матері на Баронівських ставках. Також підопічні відвідали скит Хрестовоздвиженського жіночого монастиря.

 
«Корисне поєднання досвіду, мудрості та пізнання нового»

   В останні дні травня традиційним у Хорольському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської РДА стало проведення свята присвячене закінченню занять для слухачів «Університету третього віку» В урочистій атмосфері відбувся 9 випуск «Університету третього віку, який діє на базі відділення денного перебування. Ведучими свята були психолог територіального центру Гетьманенко О.Ю. та соціальний працівник відділення денного перебування Цівина В.М.
   «Університет третього віку» - це соціально- педагогічна послуга, яка створена при територіальному центрі в 2011 році, де діють різні напрямки факультетів. В 2019 році слухачі відвідували факультети психології, основи здорового способу життя та історичний. Слухачами можуть стати пенсіонери та особи з обмеженими фізичними можливостями, які бажають гарно та змістовно проводити час, спілуватися та відпочити від буденних справ, отримувати нові знання.
   Усміхнені та щасливі слухачі приймали вітання від директора територіального центру Людмили Бойко, яка побажала всім присутнім здоров'я та натхнення, миру та добробуту. Постійні та активні відвідувачі Бабенко Р.Г. та Костенко Л.В. від щирого серця дякували своїм наставникам, лекторам та керівництву територіального центру за постійну увагу, підтримку, за надану можливість реалізувати себе. Вони висловили побажання та пропозиції щодо формування плану занять на наступний навчальний рік. Це екскурсійні поїздки по визначних місцях Полтавщини , відвідування закладів культури, проведення КВК та інше.
   Присутнім на заході був постійний лектор, голова ради ветеранів Кражан Д.А., який висловив свою вдячність слухачам та привітав їх із закінченням занять.
   Після привітань відбулася церемонія вручення сертифікатів про закінчення навчання у УТВ. Кожен зі слухачів отримав букет запашних весняних квітів. Найкращими подарунками та незабутнім сюрпризом для випускників були чудові відео з фотографіями про навчальний рік який минув, веселі та ліричні мелодії.
   Після випускногого студенти відправляться на канікули. Але вже багато хто з них планує повернутися на навчання до УТВ та опановувати все нові і нові знання у різних сферах сучасного життя. Усі студенти отримали завдання на літо – залучити до активного життя на заслуженому відпочинку значно більше пенсіонерів Хорольського району.
   Працівники територіального центру на новий навчальний рік уже готують відкриття нових факультетів: естетичний, фізкультурно-оздоровчий та краєзнавчий.
   Позаду залишився напружений навчальний рік, протягом якого забуваючи про проблеми, домашні клопоти слухачі здобували нові знання.
   Зацікавлені погляди, веселі жарти, приємні зустрічі, море квітів і жодної думки про старість – ось головна мета такого заходу.

 

   Радісно та весело закінчили навчальний рік студенти Університету Ш віку на базі Територіального центру соціального обслуговування міста Миргорода. 30 травня 2019 року у читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих відбувся випускний. З хвилюванням та піднесеним святковим настроєм гарно одягнені випускники прийшли отримати сертифікати про проходження курсу навчання для студентів Університету Ш віку.
   З привітальним словом завітав на випускний заступник міського голови Олександр Васильович Гуржій та побажав оптимізму, цікавих знань, нових вражень, радості в кожному дні і вручив випускникам сертифікати про проходження курсу навчання в Університеті Ш віку. Приємно було бачити вогники радості в очах та усміхнені обличчя студентів після отримання ними сертифікатів.
   Щирими словами привітала підопічних Територіального центру інструктор з трудової адаптації Валентина Олексіївна Бровко, яка турботливо опікувалася ними протягом навчального року та побажала своїм випускникам міцного здоров'я, щасливого життя, здійснення мрій, енергії та довголіття. Вона щиро дякувала, що студенти завжди радо її приймали, а на заняттях були уважними і зацікавленими. У підопічних Територіального центру позаду напружений рік, протягом якого вони забули про літа, хвороби, проблеми, бо кожен знайшов для себе цікаве і корисне заняття.
   Студенти дякували своїм наставникам з Територіального центру за постійну увагу, підтримку та надану можливість реалізувати себе. Особливу подяку вони висловлювали представникам Миргородської міської ради за фінансову підтримку та надане приміщення по вулиці П.Мирного,24, де тепер вони мають змогу проводити заняття.
   Пісенними подарунками та гуморесками радував випускників народно-етнографічний ансамбль «Вечорниці» Миргородського міського будинку культури під керівництвом Олени Андріївни Наріжної та музичного керівника Олександра Йосиповича Стояновського. Присутні заходу були дуже задоволені їх виступом.
   Наші випускники не лише працьовиті, активні, а ще й цікаві, творчі та багаті талантами. Тому свято супроводжувалось концертною програмою, учасниками якої були вони самі. Підопічні Територіального центру залюбки співали українські народні пісні, жартівливі та авторські пісні Валентина Георгійовича Зінкова, музику до яких написала Раїса Іванівна Карюк. Атмосфера в залі була неперевершено інтригуючою та веселою, адже поміж виступами лунало багато пісень, жартів, придаючи святу яскравих барв.
   Святковий захід закінчився щирими посмішками, бурхливими оплесками та безмежною вдячністю всіх присутніх. Зацікавлені погляди, приємні зустрічі, веселі жарти і жодної думки про старість – ось головний лейтмотив свята випускників Університету Ш віку. По закінченню культурної програми випускники були запрошені до святкового столу. Підопічні Територіального центру щиро дякували депутату міської ради Олені Михайлівні Булойчик та підприємцю Любові Миколаївні Хухрі за солодощі та святкові пироги, які вони радо подарували випускникам.
   Незабаром в Університеті Ш віку розпочнеться новий навчальний рік. Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до лав студентів. Перед вами величезний простір, де панує вічна молодість! До зустрічі у новому навчальному році!

 

   Гадяцький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом - Міжнародним днем захисту дітей. Вихованці закладу переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах. По закінченню свята отримали солодкі подарунки.

 

   День захисту дітей проведено в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті урочистостями та концертом вихованців «Моє дитинство золоте». Кращим з кращих було вручено грамоти та подарунки, діти розказували вірші і співали пісні про дитинство, літо і рідний край. Проведено майстер-класи з виготовлення виробів із солоного тіста «Весела казка», відбувся шашковий турнір «В дамки», спортивні змагання «Богатирські ігри». Дітей закладу пригощали морозивом і солодощами.
   Вихованці дитячого будинку-інтернату побували на веселій екскурсії в м. Зіньків в дитячому парку на святкуванні Дня захисту дітей, де відпочивали на гойдалках, переглянули цікавий святковий концерт, парад колясок, отримали в дарунок повітряні кульки, солодощі та гарний настрій.
   Ввечері відбулась для вихованців святкова дискотека та виступ вокального дуету «Одна родина».
   Дітей зі святом привітали гості - представники народного депутата України Ю.Бублика та ТОВ «НВП Комплект-ліга», БФ «Хелп Груп», депутат районної ради І. Гришко. Діти отримали від гостей подарунки та, в свою чергу, подарували їм святковий концерт.

 

   День захисту дітей пройшов для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату під гаслом «А я люблю, коли сміються діти!».
   Для дівчаток підготовлено концертну програму, цікаві конкурси, святковий стіл, подарунки.

 

   31 травня 2019 року до вихованок закладу завітали координатор волонтерського руху І.М.Данилевським, позивний «Дєд», голова волонтерської групи Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Нікітчук К. І., заступник голови Полтавської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України, учасників бойових дій та силових структур Якушев І. В., а також педагог О. М. Решетнікова та учні Розсошенської гімназії.
   Гості привітали дівчат із наступаючим святом – Днем захисту дітей, вручили подарунки, поспілкувалися з підопічними.
   Вихованки в свою чергу передали для бійців обереги та сувеніри зроблені своїми руками.

 

   27 травня 2019 р. у відділенні оздоровчих послуг та фізичного відновлення Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено презентацію нової послуги з галотерапії. Облаштування соляної кімнати стало можливим завдяки виділенню додаткових коштів з районного бюджету в сумі 144 тис. грн.
   Галотерапія — це один із методів фізіотерапії. У його основу покладено застосування штучно створеного мікроклімату, близького за параметрами до умов підземних соляних печер. Керований мікроклімат відтворюється за допомогою медичного обладнання, яке насичує повітря частинками сольового аерозолю.
   Під час перебування в галокамері мікрочастинки солі чинять імуномодулюючу, бронходренажну, протизапальну дії. Сіль також має виражений позитивний вплив і на шкіру.
   Директор територіального центру Л.Калюжна та завідувач відділення А.Гладкий також презентували нові апарати для пресотерапії «E+Air- Press DS», масажу ніг «Nuga Best NM 55P» та фізіотерапії «Дарсонваль Корона С», субвенцію на які виділила Чутівська селищна рада в сумі 62,5 тис. грн.

 

   15 травня в м. Полтаві відбувся перший інклюзивний спортивно-масовий захід «Без бар'єрів», організований та проведений управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та КЗ «Полтавський міський заклад - центр фізичного здоров'я «Спорт для всіх».
   Святкові заходи присвячені Міжнародному дню боротьби за права людей з інвалідністю. Захід проходив під гаслом «Ми різні, але ми рівні».
   Дійство розгорталося у Корпусному парку міста Полтави. У святі взяли участь мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Очолив поїздку директор закладу Анатолій Шкарбан, який у всьому є підтримкою для підопічних.
   Розпочалося свято з масового танцювального флешмобу, а надалі всі розійшлися по локаціях, в роботі яких неабияку активність проявили мешканці Ліщинівського будинку-інтернату. Особливо зацікавила учасників заходу локація патріотичного виховання, зустріч з ветеранами АТО. Із щирим захопленням хлопці брали до рук зброю, складали та розкладали автомат, слухали розповіді вояків.
   Також учасники заходу мали змогу спробувати свої сили у дартсі, армреслінгу, боулінгу. Цікавою та пізнавальною виявилася і локація, де волонтери проводили практичні заняття як допомагати людині з інвалідністю на візку долати різні перешкоди.
   Цікавою була виставка мототехніки, локація з надання першої медичної допомоги. Втомлені але задоволені учасники повернулися додому.

 

   Всесвітній день вишѝванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
   Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету. Протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом.
   До дня вишиванки долучилися і вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату. В українському етнічному одязі вони виглядали чудово.

 

   У відділенні денного перебування Великобагачанського територіального центру соціального обслуговування проведено святкову зустріч до Дня Матері.
   З концертною програмою в теплому колі друзів та прихильників виступив фольклорний ансамбль «Веселка» територіального центру.

 

   14 травня 2019 року працівниками відділення денного перебування №1 територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації організовано проведення другої екскурсії для слухачів «Університету ІІІ віку» на тему: «Мальовничими стежками Глобинщини».
   Учасники екскурсії відвідали еко–парк в с. Бориси Глобинського району, де мали можливість помилуватися екзотичними птахами та тваринами, зустрілися за «круглим столом» з місцевим краєзнавцем та літератором Сергієм Харсуном, який розповів присутнім про історію свого рідного села Бориси, гості почитали свої власні вірші та послухали пісні у виконанні місцевих аматорів. По завершенні зустрічі, учасники екскурсії поклали квіти до пам'ятника загиблих воїнів та вшанували їх пам'ять .
   Продовжили свою подорож екскурсанти у дендрологічному парку с. Устимівка Глобинського району, де познайомилися з багатьма різновидами рідкісних кущів та дерев.

 

   З нагоди Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс малюнків «Ми малюємо мир», виховну годину – «Не згасити пам'яті вогонь». Вихованки інтернатної установи разом з працівниками взяли участь у районних заходах: свічковій ході та покладанні квітів до пам'ятника Слави.
   Аналогічні заходи проведено у всіх інших інтернатних закладах області.

 

   Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівниками територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено відвідування та привітання ветеранів Другої світової війни вдома. Вручено подарункові набори.

 

   З нагоди Дня Світлого Христового Воскресіння в усіх інтернатних установах області проведено святкові заходи, освячення великоднього хліба та кошиків зі смаколиками.

 

   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату 2 травня 2019 року в ході екскурсії відвідали активну конюшню Eguiland, що знаходиться в селі Головачі Полтавської області.

 
ПРОВЕДЕНО ЛІТЕРАТУРНО-ТЕМАТИЧНУ ГОДИНУ

   26 квітня 2019 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбувся захід: літературно-тематична година на тему " Воскресіння Христове" за участю протоієрея Олега Приходько та працівників обласної бібліотеки ім. Котляревського.

 

    11 квітня у Гребінці, на базі опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4, відбувся захід, приурочений Міжнародному дню визволення в'язнів фашистських концтаборів.
   Партнерами територіального центру соціального обслуговування в організації та проведенні даного заходу стали ПОМГО «Твій Світ», студія сучасного танцю «Ренесанс» м. Лубни та учні старших класів опорного закладу. Під час даної зустрічі відбулася презентація книги спогадів «Бути людиною» про вияви людяності під час Другої світової війни. Крім того, учасники студії сучасного танцю «Ренесанс» показали театральне дійство – життя однієї кримсько–татарської родини у роки депортації.
   Наступного дня працівники Гребінківського територіального центру мали можливість побувати на тренінгу «Метод пісочної терапії. Можливості використання методу у роботі з літніми людьми», який було проведено у молодіжному центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика. Навчання провела досвідчена тренерка, психолог–психотерапевт Української спілки психологів Вероніка Волик з м. Полтави. Учасники вчились використовувати метод з урахуванням вікових особливостей підопічних та клієнтів.
   Даний захід відбувся в рамках проекту «Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області» за підтримки Німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє».
   Завдяки програмі даного Фонду, соціальним працівникам, волонтерам, учасникам тренінгу було вручено велосипеди, завдяки яким їх праця буде ще якіснішою, допомога швидшою, а умови праці зручнішими.


 
МІСЯЧНИК ЧИСТОТИ РОЗПОЧАВ СВОЮ РОБОТУ

   Будинками-інтернатами системи соціального захисту населення Полтавської області, за участі його працівників, проводиться місячник чистоти в рамках всеукраїнської акції з благоустрою "За чисте довкілля".
 
 

 
ВИХОВАНЦІ ЗІНЬКІВСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПОДОРОЖУВАЛИ ПОЛТАВОЮ

   Днями вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського відвідали місто Полтаву з метою перегляду екскурсій.
   Вихованці ознайомились з роботою пожежників переглянувши пожежно-технічну виставку. Побували в одному з найунікальніших музеїв України під відкритим небом – музеї дальньої авіації. Прогулянка містом створила дітям чудовий настрій та залишила багато вражень.

 
«Закладено фруктовий сад у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці»

   У 2019 році виповнюється 30 років з дня заснування Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   З нагоди 30-ти річчя на території установи підопічними та працівниками пансіонату закладено фруктовий сад.

 
Санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Для отримання у поточному році пільги на санаторно-курортне лікування до управлінь соціального захисту населення звернулося 1885 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 1262 особи на забезпечення санаторно-курортним лікуванням та 623 особи на отримання компенсації замість санаторно-курортного лікування.
   У 2019 році оздоровлення вказаної категорії громадян здійснюється як за рахунок коштів державної програми, так і за рахунок коштів обласного бюджету, що дозволить забезпечити пільгою 1706 громадян які перебувають в управліннях соціального захисту населення на обліку для отримання пільги на санаторно-курортне лікування, що на 396 осіб більше, ніж у 2018 році.
   За державною програмою на поточний рік області, виділено 6,3 млн. грн. що на 48% більше, ніж у минулому році. В межах доведеного обсягу фінансування передбачено забезпечити оздоровчими послугами 1433 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 810 громадян отримають санаторно-курортне лікування та 623 громадян отримають компенсацію замість санаторно-курортного лікування.
   З обласного бюджету, в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, на вказані цілі виділено 2,0 млн. грн. що дозволить забезпечити оздоровчими послугами в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області 273 осіб віднесених до категорії 1.
   Оздоровчу кампанію поточного року розпочато з лютого місяця. На даний час в самостійно обраних для санаторно-курортного лікування санаторіях вже оздоровлено 5 осіб зазначеної категорії, 12 осіб перебувають на оздоровленні.
   Компенсацію замість санаторно-курортного лікування вже отримали 311 громадян, віднесених до категорії 1.
   Питання соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, перебуває в області на постійному контролі.

 
У ГЛОБИНСЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ УРОЧИСТО ВІДКРИЛИ ЛІТЕРАТУРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ «УНІВЕРСИТЕТУ III ВІКУ»

   21 березня 2019 року, у Всесвітній день поезії, в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття Літературного факультету "Університету ІІІ віку».
   На святковому заході свої вірші читали майстри поетичного слова Глобинщини, а також до уваги присутніх на святі була представлена добірка друкованих творів місцевих авторів.

 
У КИЇВСЬКОМУ РАЙОННОМУ ТЕРЦЕНТІ МІСТА ПОЛТАВИ ВІДКРИТО ВИСТАВКУ ФОТОСВІТЛИН

   З 18 березня 2019 року у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної у м. Полтаві ради представлено персональну фотовиставку світлин Володимира Короткова «Барви рідної Полтави», що демонструє красу та різноманітність культурної спадщини та природних пам'яток Полтавської області.
   На фотовиставці експонується близько 50 світлин, які показують неповторну красу рідного краю. Володимир Коротков надзвичайно любить природу: ранкові тумани, неповторність вечірнього неба, чаруючу синь води, безмежність простору.
   «Барви рідної Полтави» – будуть цікаві тим, хто хоче побачити Полтаву з несподіваних ракурсів, та ще раз насолодитися красою давно відомих вулиць. Запрошуємо усіх охочих безкоштовно відвідати фотовиставку за адресою: м. Полтава, вул. М.Бірюзова , 76

 
АКЦІЯ-ФЛЕШМОБ «LOST of SOCKS» ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ

   Щороку 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Як і в усьому світі, в Україні проходить щорічна акція-флешмоб «LOST of SOCKS». Гадяцький центр комплексної реабілітації приєднався до цієї акції. Зібрані кошти будуть спрямовані на освітні потреби для дітей із синдромом Дауна. ГЦКРДІ відвідує 4 дитини з синдромом Дауна. До нас запрошені гості, які теж долучилися до флешмобу. Дітям вручені солодкі подарунки від спонсора ТОВ «Гадячпроект» та дитяча література.

 
У ГРЕБІНКІВСЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ ПРОВЕДЕНО ЗАХІД ДОБРА

   12 березня 2019 року у приміщенні Гребінківського територіального центру соціального обслуговування відбулась чергова клубна зустріч для осіб похилого віку.
   Зустріч присвятили не тільки заняттям з рукоділля, а і волонтерській роботі на користь жертв нацистських переслідувань.
   В ході клубної зустрічі учасники поринули у спогади юності і молодості за допомогою психологічних вправ та всі разом взяли участь у майстер – класі, під час якого оздоблювали засіб для пересування. Яскраві квіточки, незвичайні орнаменти та аплікації, тепер милуватимуть око однієї з підопічних проекту, яка бореться з різними недугами і не може самостійно пересуватися.

 
У ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ ЦЕНТРІ СЕМЕНІВСЬКОГО РАЙОНУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ПРО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

   З нагоди 205-ї річниці від дня народження видатного поета, художника, митця Т.Шевченка в територіальному центрі соціального обслуговування Семенівської РДА проведено захід.

   З Про визначні події у житті та тонкощі творчості Тараса Шевченка дуже цікаво розповіла присутнім організатор екскурсій музею Ольга Любицька. Лунали пісні на вірші Шевченка у виконанні народного жіночого вокального ансамблю «Подоляни» і фольклорно-етнографічного ансамблю «Чураївна», учасники яких є слухачами культурно-мистецького факультету «Університету третього віку».

 

    Напередодні  Міжнародного жіночого дня 8 березня в усіх інтернатних закладах області   проведено  святкові заходи, вручено подарунки.


 

   07.03.2019 року до Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА разом із заслуженим майстром народної творчості України Євгеном Пілюгіним. Проведено майстер-клас по художньому малюнку для вихованок закладу.
   Дівчата отримали багато позитивних емоцій, спробували різні техніки малювання та ознайомилися з історією живопису та килимарства.

 
ДЛЯ ВІДВІДУВАЧІВ ГРЕБІНКІВСЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ПРОВЕДЕНО КЛУБНУ ЗУСТРІЧ

   До Всесвітнього дня справедливості в Гребінківському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулася чергова клубна зустріч двох поколінь, під час якої учасники мали можливість не тільки зустрітися один з одним і з молодим поколінням, але й зайнятися творчою роботою, прийнявши участь у майстер – класі з рукоділля. Підопічні територіального центру та учениці Опорного закладу Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 активно проявили себе у майстер - класі з виготовлення запашних корзинок із мила. Готові вироби молодь залишила в дарунок для одиноким маломобільних громадян, які обслуговуються відділеннями терцентру.
   Даних захід відбувся завдяки співпраці з волонтерами Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» у рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.»

 
ПІДОПІЧНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ ГРЕБІНКІВСЬКОГО РАЙОНУ ВІДВІДАЛИ ВОЛОНТЕРИ

   20 лютого 2019 року відбулися чергові соціальні візити мультидисциплінарної команди у складі працівників Гребінківського терцентру і волонтерів Полтавської обласної молодіжної громадської організації «Твій світ» до маломобільних представників цільової групи, що мешкають в селі Почаївка Гребінківського району. Під час подібних заходів волонтери приділяють увагу соціалізації та спілкуванню. Цього разу підопічні отримали посильну допомогу у придбанні продуктів харчування, санітарно – гігієнічних засобах, мали можливість порадіти підключеним телеканалам з приставкою Т2 до телевізора.
   Відвідування проходить в рамках проекту "Посилення всебічної підтримки жертв націонал-соціалізму, що мешкають у віддалених селах Лубенського та Гребінківського районів Полтавської області" за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє.».

 

   23 січня 2019 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала команда «Чарівників» на чолі з Інною Поперешнюк, яка організувала проведення майстер-класу по виготовленню шоколадних цукерок. Підопічні з радістю навчалися готувати справжні шоколадні ласощі. Весь процес перетворився на захоплюючу гру. Гості ділились душевним теплом та позитивом, які швидко поширювались серед глядачів. Вихованки аплодували, брали участь в конкурсах, з радістю отримували подарунки.

 

   Нещодавно українці святкували одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє. Підопічні та вихованці інтернатних закладів області взяли участь у заходах з нагоди Хрещення. Ознайомились з азами християнської етики, взяли участь у святковій трапезі.

 
Білоцерківській об'єднаній територіальній громаді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями

   Завдяки участі в проекті Міністерства соціальної політики України, 11 січня 2019 року Білоцерківській об'єднаній територіальній громаді передано спецавтомобіль для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, який придбано за рахунок коштів державного бюджету.
   Ключі від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги «соціальне таксі», голові Білоцерківської об'єднаної територіальної громади Лещенку І.В., вручила директор Фонду соціального захисту інвалідів Линдюк О.А.
   Впровадження даної послуги дасть змогу громадянам похилого віку та особам з інвалідністю з віддалених населених пунктів не бути заручниками домівок та вирішувати соціальні проблеми, вести здоровий спосіб життя.

 
В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ-ІНТЕРНАТАХ ПРОВЕДЕНО СВЯТО РІЗДВА ХРИСТОВОГО

   Проведено різдвяні заходи для вихованців та вихованок Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів.
   Дітей ознайомили з давніми традиціями святкування Різдва на Україні, частували кутею та пиріжками.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ГОРБАНІВСЬКОГО ПАНСІОНАТУ ПРОЗВУЧАЛИ РІЗДВЯНІ ПІСНІ

   Різдвяними колядками зустрічали свято Різдва Христового підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   До уваги глядачів представлено давні традиції святкування Різдва на Україні.

 

   Наприкінці грудня 2018 року для підопічних будинків-інтернатів (пансіонату) проведено новорічні свята та вручено подарунки.