Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Кернел надає підтримку соціальним установам області

   Компанія Кернел передала 35 тис. шт. гумових рукавичок для індивідуального захисту персоналу будинків-інтернатів та геріатричного пансіонату у Полтавській області.
   У зв'язку із запровадженням надзвичайної ситуації в державі гостро постало питання соціального захисту найбільш вразливих категорій населення – одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю.
   В 14 будинках-інтернатах та геріатричному пансіонаті системи соціального захисту населення на повному державному утриманні проживають 2032 особи, серед яких громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю.
   За даними Міністерства охорони здоров'я України, літні люди та хворі на хронічні захворювання перебувають у групі ризику особливо важкого перебігу захворювання на коронавірусну інфекцію «COVID-19». З метою недопущення розповсюдження захворювання в будинках-інтернатах встановлено режим цілодобового проживання персоналу, який щоденно опікується життям та здоров'ям підопічних та вихованців, забезпечує життєдіяльність закладів.
   Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА, адміністрації та колективи будинків-інтернатів/пансіонату висловлюють подяку компанії Кернел за розуміння та підтримку.

 


 
До уваги внутрішньо переміщених осіб

   30.03.2020 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».
   Відповідно до п. 4 прикінцевих та перехідних положень вищевказаного Закону, на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни:
   забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат;
   комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам приймають рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) соціальних виплат, без акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї;
   продовжується виплата внутрішньо переміщеним особам соціальних виплат (пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування), призначених до періоду встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".

 


 
Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

   1. Хто має право на отримання разової грошової допомоги до 5 травня?
   Надання разової грошової допомоги до 5 Травня передбачено Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Отже, виплату зазначеної допомоги отримають особи, які набули статуси, відповідно до вказаних Законів, до 5 травня року, в якому здійснюється виплата допомоги.
   2. В яких розмірах буде проведено виплату допомоги?
   Разова грошова допомога виплачується у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.
   19 лютого 2020 року постановою Кабінету Міністрів України № 112 затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.
   У поточному році допомога надаватиметься у таких розмірах:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - I група – 4 120 гривень;
   - II група – 3 640 гривень;
   - III група – 3 160 гривень;
   2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 390 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.
   3. Ким проводиться виплата допомоги до 5 травня та чи потрібно подавати додаткові документи для її отримання?
   Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області за списками наданими:
   - Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;
   - Пенсійним фондом України — щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.
   Подавати будь-які додаткові документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
   Районними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проведена вся підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.
   4. У разі якщо особа не отримала грошову допомогу до 5 травня 2020 року чи втрачає право на її виплату?
   Особи, які не отримали разової грошової допомоги але до 5 травня поточного року набули статусу згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» чи Закону України «Про жертви нацистських переслідувань», мають право звернутися до територіального управління соціального захисту населення за місцем реєстрації для її отримання до 30 вересня поточного року.

 


 
Виплачено грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам

   За даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб в області станом на 27.03.2020 року перебуває на обліку 22518 осіб (16292 сім'ї), у тому числі: 7,4 тис. - працездатних осіб, 3,7 тис. – дітей, 1,3 тис. – осіб з інвалідністю, 9,0 тис. – пенсіонерів.
   Органами соціального захисту населення у Полтавській області забезпечується призначення та виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та інших соціальних виплат. Вказану виплату щомісячної адресної допомоги за березень 2020 року проведено в повному обсязі 4.7 тис. сім'ям внутрішньо переміщених осіб на загальну суму 7,0 млн. грн.
   Здійснено виплати державних соціальних допомог 1,2 тис. внутрішньо переміщеним особам.

 


 
Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг у квітні 2020 року

   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та управліннями соціального захисту населення проведена робота щодо своєчасного нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг 69,4 тис. пільговиків.
   Всі необхідні заходи, які передбачено законодавством по визначенню розмірів пільг на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2020 року працівниками органів соціального захисту населення проведено самостійно без залучення пільгових категорій населення.
   Кошти, необхідні для фінансування пільг на оплату житлово-комунальних послуг у квітні поточного року замовлено в повному обсязі.
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за березень поточного року (15,9 тис. пільговиків) буде проведена через банківські установи орієнтовно з 3-6 квітня, через пошту – з 4 по 25 квітня відповідно до встановлених дат отримання соціальних виплат.
   При отриманні пільг у безготівковій формі (53,5 тис. пільговиків), належні кошти пільг за березень будуть перераховані надавачам послуг через Ощадбанк
   до 18 квітня. Про суми, які необхідно сплатити самостійно по кожній послузі Ощадбанком буде направлено СМС-повідомлення.
   Про стан розрахунків за комунальні послуги можливо також дізнатись за допомогою особистого кабінету пільговика зареєструвавшись на сайті Ощадбанку (https://pkb.oschadbank.ua/login).
   З інструкцією як здійснити реєстрацію ви можете ознайомитись на сайті Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за посиланням http://plsz.gov.ua/subsidii.html.
   При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
Порядок виплати житлових субсидій у квітні поточного року

   В області житлові субсидії одержують 168,7 тис. сімей.
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації та органами соціального захисту населення вжито вичерпних заходів з тим, щоб нарахування житлових субсидій були проведені вчасно і без звернення громадян.
   На сьогоднішній день управліннями соціального захисту населення проведено нарахування житлових субсидій за березень 2020 року.
   Кошти, необхідні для фінансування субсидій у квітні поточного року замовлено в повному обсязі.
   Виплата житлових субсидій за березень поточного року буде проведена через банківські установи орієнтовно з 3-6 квітня (88 тис. сімей), через пошту – з 4 по 25 квітня відповідно до встановлених дат отримання соціальних виплат (67 тис. сімей).
   При отриманні субсидій у безготівковій формі (13,7 тис. сімей), належні кошти субсидій за березень будуть перераховані надавачам послуг через Ощадбанк до 18 квітня. Про суми, які необхідно сплати самостійно по кожній послузі Ощадбанком буде направлено СМС-повідомлення.
   Звертаємо увагу, що заяву про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можливо подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України (житлова субсидія - https://subsidii.mlsp.gov.ua/ ) або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   Заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією також можуть бути надіслані на адресу територіального управління соціального захисту населення поштою.
   Одночасно інформуємо, що на засіданні Уряду 25 березня 2020 року прийнято постанову, яка суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину.
   Рішенням Уряду, зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв'язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг.
   Крім того, з 01 травня 2020 року призначення житлових субсидій всім сім'ям, які отримували субсидію в опалювальний період 2019/2020 року буде проведено автоматично без додаткових звернень громадян.
   При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.

 


 
В ОНЛАЙН РЕЖИМІ ПРОВЕДЕНО ЗАСІДАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ

   У зв'язку з установленням на усій території України карантинних заходів, 26.03.2020 року було проведено чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян в онлайн режимі, з використанням мультимедійних засобів зв'язку.
   У ході засідання розглянуто документи 44 громадян, подані райдержадміністраціями та виконавчими комітетами міських, районних у містах рад, та прийнято рішення щодо видачі посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, дітям, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, та повторної видачі посвідчень, у зв'язку зі зміною прізвищ, або втрати чи псування посвідчення.

 


 

   


 
В УМОВАХ КАРАНТИНУ ОРГАНАМ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВДАЛОСЬ НЕ ДОПУСТИТИ ЗМЕНШЕННЯ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

   В області 17 тисяч 485 самотніх громадян похилого віку, осіб з інвалідністю охоплених соціальним обслуговуванням на дому через мережу територіальних центрів та центрів надання соціальних послуг системи соціального захисту.
   Соціальними робітниками в умовах впровадження в Україні карантинних заходів щодо недопущення розповсюдження коронавірусу надається реальна підтримка самотнім громадянам похилого віку, особам з інвалідністю через доставку продуктів харчування, медикаментів, оплату житлово-комунальних послуг та вирішення інших життєво необхідних питань.
   Тільки за тиждень додатково в соціальні служби звернулось 519 громадян, які взяті на обслуговування.
   Обслуговування проводиться безпосередньо на дому соціальними робітниками.
   У зв'язку з різким збільшенням додаткових звернень вищевказаної категорії громадян гостро постало питання щодо збільшення штатної чисельності соціальних робітників. Соціальні робітники не відносяться до категорії державних службовців та перебувають у штаті територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Департаментом підготовлено доручення обласної державної адміністрації засновникам територіальних центрів ( Центрів надання соціальних послуг), щодо збільшення штатної чисельності соціальних робітників. Вкрай важливе рішення необхідне задля забезпечення в області безперебійної роботи служб соціального захисту, які здійснюють обслуговування на дому одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю.
   Одночасно потребують нашої підтримки та допомоги і соціальні робітники.
   Необхідно продовжити забезпечення соціальних робітників засобами індивідуального захисту, надати допомогу в організації підвезення продуктів харчування.

 


 
ВИПЛАТУ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ У КВІТНІ ПОТОЧНОГО РОКУ БУДЕ ПРОВЕДЕНО ВЧАСНО


   На обліку в органах соціального захисту населення області перебуває 100 тис. одержувачів державних соціальних допомог. Це найбільш вразлива категорія населення, зокрема, малозабезпечені сім'ї, особи з інвалідністю, сім'ї з дітьми, одинокі матері.
   Органи соціального захисту населення на час карантину не припиняють свою щоденну роботу.
   Нарахування державних соціальних гарантій на квітень поточного року проведено без звернень громадян.
   Сума коштів – 130,2 млн. гривень, яка необхідна для виплати державних соціальних допомог замовлена вчасно.
   Виплата державних соціальних допомог у квітні поточного року буде проведена через банківські установи орієнтовно з 3-6 квітня (93 % одержувачів), через пошту – з 4 по 25 квітня відповідно до встановлених дат отримання соціальних виплат (7% одержувачів).
   Одночасно повідомляємо, що 17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (СОVID-19)».
   Вказаним законом визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
   Тобто, термін подачі документів на призначення державних соціальних гарантій з березня 2020 року продовжується від дня припинення карантину на строк його встановлення.
   Тому звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення в період карантину не потрібно.
   Сім'ї, яким необхідно подати у березні поточного року заяву з відповідним пакетом документів для призначення державних соціальних допомог, зможуть реалізувати таке право після закінчення карантину. В такому разі державні соціальні гарантії будуть призначені з березня поточного року.
   При виникненні питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.
   Одночасно зазначаємо телефони гарячих ліній рай(міськ) управлінь соціального захисту населення:
   ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

 


 
ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

   З метою збереження життя та здоров'я внутрішньо переміщених осіб, захисту їх прав та інтересів, Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється:
   1) прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання;
   2) зупинення публічним акціонерним товариством "Державний ощадний банк України" видаткових операцій за поточним рахунком внутрішньо переміщеної особи за відсутності проходження фізичної ідентифікації;
   3) здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.


 
СТВОРЮЄТЬСЯ БАЗА ДАНИХ ВОЛОНТЕРІВ

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації створюється база даних волонтерів для організації надання допомоги з доставки продуктів харчування, медикаментів для одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю.
   Телефон координатора: 050-914-35-57


 
За несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги не будуть нараховувати пені та штрафи

   Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» запроваджено норму, згідно якої на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється:
   - нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;
   - припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
   Таким чином, українцям не будуть нараховувати пеню та штрафи за невчасну сплату за житлово-комунальні послуги.
   Крім того, звертаємо увагу, що несплата за житлово-комунальні послуги не тягне за собою припинення житлових субсидій чи пільг. Тобто у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг виплата субсидій та пільг припинятись не буде.
   Враховуючи ситуацію що склалася в країні, просимо усіх громадян, в першу чергу похилого віку, на період дії карантину утриматись від відвідування банківських установ та поштових відділень для оплати житлово-комунальних послуг.
   Оплату житлово-комунальних послуг можливо здійснити дистанційно через особисті кабінети комунальних служб на їх офіційних сайтах та інтернет-банкінг банківських установ, де у вас відкрито рахунок.
   Всім одиноким громадянам, які перебувають на обслуговуванні в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), оплата за комунальні послуги буде проведена соціальними робітниками.


 
На період карантину виплата усіх державних соціальних гарантій здійснюється за графіком

   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з рай (міськ) управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області вживаються усі необхідні заходи для забезпечення виплати соціальних допомог, компенсацій, субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на період карантину у плановому режимі.
   Одночасно повідомляємо, що 17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (СОVID-19)».
   Вказаним законом визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
   Тобто, термін подачі документів на призначення державних соціальних гарантій з березня 2020 року продовжується від дня припинення карантину на строк його встановлення, а саме до 26 квітня 2020 року. Тому звертатися до територіальних управлінь соціального захисту населення в період карантину не потрібно.
   Сім'ї, яким необхідно подати у березні поточного року заяву з відповідним пакетом документів для призначення державних соціальних допомог, зможуть реалізувати таке право після закінчення карантину до 26 квітня. В такому разі державні соціальні гарантії будуть призначені з березня поточного року.
   Звертаємо увагу, що заява про призначення державної допомоги при народженні дитини, а також заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можливо подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України (допомога при народженні дитини - https://e-services.msp.gov.ua житлова субсидія - https://subsidii.mlsp.gov.ua або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією також можуть бути надіслані на адресу територіального управління соціального захисту населення поштою.


 
Інформація про проведення засідання Комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації

   18 березня 2020 року в Департаменті соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено засідання Комісії у справах альтернативної (невійськової) служби обласної державної адміністрації в ході якої, у режимі онлайн-вебінару, розглянуто питання про направлення на проходження альтернативної служби громадян, які мають релігійні переконання та документально їх підтвердили.


 
Інформація щодо мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій

   Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.
   Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, у межах соціальних нормативів і розміром обов'язкового відсотка платежу.
   Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 р. № 356, та складають:
   для надання пільг - відповідно 1 тонна та один балон на домогосподарство на рік;
   для надання житлових субсидій - 2 тонни на домогосподарство на рік; скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, - два балони (42 кілограми) на рік на одну-дві особи, три балони (63 кілограми) - на три-чотири особи, чотири балони (84 кілограми) - на п'ять і більше осіб.
   У 2020 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу становлять 2 746,74 грн за одну тонну твердого палива і 274,67 грн за один балон скрапленого газу.
   Тобто, у поточному році для пільговиків, які мають право на пільги у розмірі 100% (особи з інвалідністю внаслідок війни, тощо) грошова компенсація на придбання твердого палива складає 2746,74 грн. та 274,67 грн. на скраплений газ; у розмірі 75% (учасники бойових дій) - 2060,06 грн. та 206,00 грн; у розмірі 50% (учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітні сім'ї та інші) - 1373,37 грн. та 137,34 грн.
   Пільга надається управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичного проживання (за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) на підставі: заяви; довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі; довідки щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання (для пільговиків, які змінили реєстрацію місця проживання з вибуттям за межі району (міста)).
   Пільга або житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.


 
Чи призупиняється надання субсидії та пільг у разі наявності заборгованості з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги?

   Рівень оплати за житлово-комунальні послуги і наявність або відсутність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не впливає на право отримання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг протягом терміну їх отримання.
   Тобто до завершення поточного опалювального сезону у разі наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг виплата субсидій та пільг не буде припинятись.
   Наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг вливає на право отримання житлової субсидії лише при первинному зверненні або перепризначенні на наступний термін, тобто з 01 травня 2020 року.
   Тому важливо, щоб на момент звернення за призначенням житлової субсидії або на 01 травня 2020 року при перепризначенні одержувачі субсидії не мали простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340 грн.
   Щодо громадян, які отримують пільги з оплати житлово-комунальних послуг, слід зазначити, що наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не позбавляє їх права на отримання пільг, а впливає лише на форму їх отримання з травня 2020 року.
   Тобто, пільговики, які станом на 01.05.2020 року матимуть таку заборгованість отримуватимуть пільги у грошовій безготівковій формі.


 
ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ» СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ


 
Міністерством соціальної політики України затверджено розмір компенсації замість санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2020 рік

   Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, віднесеним до категорії 1 та дітям з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначено право на щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортною путівкою, шляхом надання грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортного лікування через безготівкове перерахування коштів санаторному закладу, або за бажанням отримання грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування.
   Розмір компенсації замість санаторно-курортного лікування, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 №838 ,,Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щороку визначається Міністерством соціальної політики України.
   На 2020 рік наказом Міністерства соціальної політики України від 25.02.2020 № 165 розмір виплати встановлено у сумі 573,0 грн.
   Порядок подання документів для виплати компенсації замість санаторно-курортного лікування регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"(далі-Порядок).
   В термін встановлений Порядком, до 15 жовтня 2019 року, до управлінь соціального захисту населення з заявами на виплату у 2020 році компенсації замість санаторно-курортного лікування звернулося 623 особи постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи. Виплата компенсації замість санаторно-курортного лікування в розмірі 573,0 грн. буде проведена зазначеним громадянам у першому півріччі поточного року.


 

   12 березня 2020 року в приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації із залученням представників Громадської ради відбулося публічне представлення звіту про використання бюджетних коштів за 2019 рік.
   В заході взяли участь керівник апарату обласної державної адміністрації Бойко К.В., директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Кропивка П.А., голова комісії з питань соціального захисту населення Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації Гудзенко А.А., представники Департаментів, управлінь та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представники засобів масової інформації та громадськість.
   Від Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, як головного розпорядника бюджетних коштів по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення», участь у заході взяли перший заступник директора Департаменту Черняк Н.С. та заступник начальника управління фінансів та стаціонарних установ – начальник планово-фінансового відділу Департаменту Жигилій Р.С.
   За результатами обговорення звіту зауважень до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, як головного розпорядника бюджетних коштів по галузі «Соціальний захист та соціальне забезпечення» не надходило.


 
Про пільги учасникам бойових дій

   Пільги учасникам бойових дій надаються на підставі посвідчення.
   Після отримання посвідчення необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання.
   В управлінні соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі – Реєстр) та проведено нарахування пільг згідно законодавства.
   Для включення інформації до Реєстру Ви подаєте наступні документи:
   копію посвідчення "Учасник бойових дій" з пред'явленням його оригіналу,
   копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
   пред'являєте паспорт;
   надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.
   Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними.
   При наданні пільг до членів сім'ї пільговика належать:
   - дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
   - неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
   - непрацездатні батьки;
   - особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
   Для внесення інформації до Реєстру про членів сім'ї пільговика подаються документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення – для осіб, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та підтверджують категорію непрацездатних членів сім'ї, тощо).
   З 1 жовтня 2019 року надання пільг відбувається у грошовій формі.
   Без звернень пільговиків нарахування пільг проводиться автоматично в безготівковій формі. Суми пільг перераховуються АТ "Ощадбанк" на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг у визначеній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
   За заявою пільговиків виплата пільг проводиться в готівковій формі на соціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку (через Укрпошту виплата проводиться згідно із заявами, поданими до 15 жовтня або до 15 травня, після закінчення відповідного неопалювального (опалювального) періоду).
   Пільговики, яким надається пільга у грошовій (безготівковій або готівковій) формі, зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
   Пільговик зобов'язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім'ї, адреси місця проживання тощо).


 
Про пільги особам з інвалідністю внаслідок війни

   Пільги особам з інвалідністю внаслідок війни надаються на підставі посвідчення.
   Для отримання посвідчення необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання.
   В управлінні соціального захисту населення інформацію про Вас буде включено до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі – Реєстр) та проведено нарахування пільг згідно законодавства.
   Для включення інформації до Реєстру Ви подаєте наступні документи:
   копію посвідчення "Особа з інвалідністю внаслідок війни" з пред'явленням його оригіналу,
   копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,
   пред'являєте паспорт;
   надаєте інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких маєте пільги та реально ними користуєтеся.
   Пільги з оплати за житлово-комунальні послуги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, що проживають разом з ними.
   При наданні пільг до членів сім'ї пільговика належать:
   дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
   неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
   особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;
   непрацездатні батьки;
   особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
   Для внесення інформації до Реєстру про членів сім'ї пільговика подаються документи, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення – для осіб, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та підтверджують категорію непрацездатних членів сім'ї, тощо).
   З 1 жовтня 2019 року надання пільг відбувається у грошовій формі.
   Без звернень пільговиків нарахування пільг проводиться автоматично в безготівковій формі. Суми пільг перераховуються АТ "Ощадбанк" на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг у визначеній послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.
   За заявою пільговиків виплата пільг проводиться в готівковій формі на соціальний рахунок, відкритий в уповноваженому банку (через Укрпошту виплата проводиться згідно із заявами, поданими до 15 жовтня або до 15 травня, після закінчення відповідного неопалювального (опалювального) періоду).
   Пільговики, яким надається пільга у грошовій (безготівковій або готівковій) формі, зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої надавачам послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
   Пільговик зобов'язаний повідомляти структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім'ї, адреси місця проживання тощо).


 
ДЕПАРТАМЕНТОМ ПРОВЕДЕНО НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР

   11 березня 2020 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено семінар-навчання з актуальних питань соціального захисту мешканців об'єднаних територіальних громад.
   У семінар-нараді участь взяли начальники відділів та уповноважені особи з питань соціального захисту населення об'єднаних територіальних громад та уповноважені особи старостатів.
   Обговорено впровадження в дію Наказу Мінсоцполітики України від 14.06.2018 № 890 «Про деякі питання діяльності об'єднаної територіальної громади щодо соціальної підтримки населення та захисту прав дітей» та про надання соціальних та реабілітаційних послуг в громадах.


 
В області своєчасно розпочата виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року

   Органами соціального захисту населення обласного та місцевого рівнів вжито всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне призначення та нарахування пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у грошовій формі.
   2 березня 2020 року в область надійшли кошти для проведення виплати пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року.
   Одержувачам пільг та субсидій виплата проводиться у визначений їм спосіб, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунки в банківській установі. Одержувачам субсидій з числа пенсіонерів виплата житлових субсидій проводиться у спосіб отримання пенсії.
   Під дію програми житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у лютому 2020 року в області підпадає 236,1 тис. сімей.
   Виплата пільг на оплату житлово-комунальних послуг та житлових субсидій у готівковій формі через виплатні об'єкти Укрпошти за лютий 2020 року буде проводиться з 4 по 25 березня.
   Кошти для проведення оплати житлово-комунальних послуг у безготівковій формі будуть перераховані АТ «Державним ощадним банком України» на рахунки організацій - надавачів послуг після 18 березня 2020 року.


 
Виплата державних соціальних допомог в березні 2020 року

    В області своєчасно забезпечено нарахування державних соціальних допомог: сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям; допомога по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу; допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд; щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях, допомога на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплата послуг із здійснення патронату над дитиною за березень 2020 року.
   3 березня 2020 року в область надійшли кошти для проведення виплати допомог за березень 2020 року в сумі 135,7 млн.грн.
   Виплата допомог буде проведена з 4 по 25 березня відповідно у спосіб, визначений одержувачами, тобто на поштові відділення за місцем проживання або на рахунок в банківській установі.


 
В області забезпечено виплату щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС

   Згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення, з 2020 року запроваджено новий напрямок, яким передбачено надання щоквартальної грошової допомоги членам сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС.
   Розмір допомоги складає прожитковий мінімум в розрахунку на одну особу (з січня – 2027 грн.).
   Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області вжито необхідних заходів для проведення нарахування та виплати допомоги.
   Виплата проведена в період з 28.02.2020 року по 03.03.2020 року кожному члену сімей осіб, які перебувають у полоні або пропали безвісти в районі проведення АТО/ООС, шляхом перерахування коштів на рахунки уповноважених банків або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта», згідно поданих заяв.


 
ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ОБЛАСНОЇ КОМІСІЇ З НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ

   Сьогодні під головуванням заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Катерини Рижеченко відбулось засідання обласної комісії з питань надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету.
    За рішенням комісії планують збільшити виплати людям, яким виповнилось 100 і більше років.


 
В БУДИНКАХ-ІНТЕРНАТАХ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНІ ЛЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ГРВІ

   У Ліщинівському будинку-інтернаті відбулося лекційне заняття для персоналу присвячене запобіганню поширення гострих респіраторних інфекцій і коронавірусу та необхідності дотримання правил гігієнічної поведінки при інфекційних захворюваннях.
   З метою запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань у закладі наразі проводяться превентивні заходи.
   Подібні заходи проведені і в інших інтернатних установах системи соціального захисту населення.