Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Органами соціального захисту населення своєчасно проведено нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2022 року

  Органами соціального захисту населення своєчасно проведено нарахування житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за березень 2022 року
  Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації скоординовано роботу рай(міськ) управлінь соціального захисту населення області щодо своєчасного проведення розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг за березень поточного року.
  За березень 2022 року житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг нараховано 179,7 тис. сімей.
  25 березня 2022 року до Мінсоцполітики подано заявку про потребу в коштах на виплату житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 253,2 млн грн.
  Виплата житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг буде проведена у квітні 2022 року, після надходження коштів в область у спосіб, зазначений одержувачами:
  - на рахунки одержувачів, відкриті в установах уповноважених банків;
  - через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувача.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Нарахування державних соціальних допомог за квітень 2022 року

  З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування понад 78 тисячам мешканців області наступних державних соціальних допомог:
  - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
  - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
  - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
  - державної соціальної допомоги на догляд;
  - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
  - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
  - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
  - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
  - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
  - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
  - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
  Заявка щодо проведення фінансування на загальну суму 174,1 млн. грн. своєчасно надана до Міністерства соціальної політики України.
  Виплата допомог буде проведена у квітні поточного року, після надходження коштів в область у спосіб, зазначений одержувачами:
  - на рахунки одержувачів, відкриті в установах уповноважених банків;
  - через поштові відділення зв'язку за місцем проживання одержувача.
  


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання соціальних послуг сім'ям, які перебувають в складних життєвих обставинах, в період воєнного стану

  В області через мережу Центрів соціальних служб забезпечено надання соціальних послуг сім'ям/особам, які опинилися в складних життєвих обставинах.
  Центри соціальних служб працюють в штатному режимі та забезпечують надання соціальних послуг, соціальної допомоги та підтримки особам/сім'ям, які належать до вразливих груп населення та перебувають у складних життєвих обставинах, соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщеним особам.
  Фахівцями із соціальної роботи оперативно проводиться оцінювання потреб сімей у соціальних послугах із першочерговим визначенням саме тих, які мають життєво важливе значення.
  Актуальним питанням в роботі Центрів соціальних служб залишається соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, запобігання соціального сирітства, соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах для мінімізації впливу негативних проявів на їх повноцінне функціонування в умовах воєнного стану.
  В умовах воєнного стану рішення про надання соціальних послуг приймається Центрами соціальних служб невідкладно, не пізніше однієї доби з моменту одержання заяви, звернення чи повідомлення про сім'ю/особу, яка опинилася в складних життєвих обставинах.
  


 
Організація надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю

  Не знімається з порядку денного питання організації надання соціальних послуг. Департаментом соціального захисту населення спільно з органами місцевого самоврядування відпрацьовано механізм щодо своєчасного взяття на обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які потребують сторонньої підтримки.
   В штатному режимі продовжують функціонувати 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг.
   Значно зросло навантаження на соціальних робітників територіальних центрів, якими щоденно забезпечується обслуговування за місцем проживання 16,4 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
   Без збільшення штатної чисельності працівників установ та закладів, які надають соціальні послуги з початку запровадження воєнного стану додатково взято на обслуговування 225 осіб.
   Одночасно повідомляємо, що у зв'язку із запровадженням воєнного стану, з 24 лютого 2022 року діє спрощений порядок взяття на обслуговування. Зокрема надання соціальних послуг догляду вдома, стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання здійснюється лише на підставі поданої заяви до виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради за місцем проживання(перебування).
  


  Директор Департаменту        Людмила КОРНІЄНКО
  


 
Як отримати пенсії та грошову допомогу у період дії воєнного стану

   За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноважені банки.
  Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:
  - очікують доставку Укрпоштою пенсії та грошової допомоги додому;
  - за наявності безпечних умов для життя ̶ можливо отримати самостійно в найближчому поштовому відділенні Укрпошта.
  Людям, які в умовах війни змінили своє постійне місце проживання, необхідно:
  - обрати зручний спосіб одержання виплат:
  - грошовим переказом через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку;
  - переведення Укрпоштою коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення Укрпошта.
  Якщо людина обрала грошовий переказ через АТ "Ощадбанк", про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном, а також через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг), або орган соціального захисту (особисто, за телефоном).
  У заяві до органу Пенсійного фонду України та органу соціального захисту про переказ коштів через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку за тимчасовим місцем перебування зазначається ПІБ, паспортні данні та про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера) одержувача, його попереднє місце проживання (отримання пенсії) та тимчасове місце перебування.
  Якщо людина обрала переведення Укрпоштою пенсії на інше поштове відділення, про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном або через особистий електронний кабінет ПФУ) або Укрпошті за телефоном 0 800 300 545 (кнопка 2).
  У повідомленні зазначається:
  1. ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги;
  2. Адреса місця проживання, за яким здійснювалася виплата за попередній період (лютий 2022 року);
  3. Паспортні дані одержувача пенсії або грошової допомоги (серія та номер паспорту);
  4. Номер телефону одержувача пенсії або грошової допомоги;
  5. Спосіб отримання виплати (на відділення/додому);
  6. Нова адреса перебування одержувача пенсії або
  - якщо Ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в SMS-повідомлення;
  - якщо Ви не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматизованому відділені Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператора.
  Кошти виплачуватимуться за заявленим місцем проживання за декілька днів.
  Якщо виплачує уповноважений банк, виплата здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок одержувача пенсії або грошової допомоги, відкритий в уповноваженому банку.
  У разі, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не зможе виконувати свої функції, кошти будуть переказані до АТ "Ощадбанк" без відкриття рахунку, про що людину додатково повідомлять органи Пенсійного фонду України або органи соціального захисту. Для отримання коштів у відділенні АТ "Ощадбанк" людині необхідно пред'явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).
  


 
Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання


 
До уваги внутрішньо переміщених осіб!

  За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноважені банки.
  Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:
  Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 р. №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» на період воєнного стану та один місяць після його припинення запроваджено виплату внутрішньо переміщеним особам допомоги на проживання.
  Наразі органами соціального захисту населення області проводиться робота щодо реєстрації та видачі довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
  Після внесення Міністерством соціальної політики України відповідних змін до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, буде розпочата робота з прийому заяв на проведення виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (орієнтовно 29-30 березня поточного року).
  Право на отримання допомоги на проживання мають особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка", і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.
  Допомога надається у розмірах:
  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;
  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.
  Для призначення допомоги подається заява про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам за встановленою формою.
  Заяви прийматимуться за місцем фактичного перебування внутрішньо переміщених осіб управліннями соціального захисту населення; уповноваженими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
  Звертаємо увагу, що виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги.
  Тому першочергово перед зверненням для подачі заяв та документів щодо виплати допомоги необхідно мати номер банківського рахунку (за стандартом IBAN) або рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка».
  У разі відсутності рахунку – необхідно звернутися до банківської установи для відкриття банківського рахунка (за стандартом IBAN) для виплати допомоги, що містить 29 символів.
  У банку Вам буде видано відповідну заяву про виплату пенсії або грошової допомоги із зазначенням номера такого рахунку. Одночасно наголошуємо, що допомогу на проживання також отримають внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505. Таким особам допомога буде нарахована автоматично, звертатися та надавати будь-які додаткові документи не потрібно.


  Департамент соціального захисту населення
  


 
Як отримати пенсії та грошову допомогу у період дії воєнного стану

   За вибором людини пенсію або грошову допомогу виплачують Укрпошта або уповноважені банки.
  Люди, які перебувають за своїм місцем постійного проживання:
  - очікують доставку Укрпоштою пенсії та грошової допомоги додому;
  - за наявності безпечних умов для життя ̶ можливо отримати самостійно в найближчому поштовому відділенні Укрпошта.
  Людям, які в умовах війни змінили своє постійне місце проживання, необхідно:
  - обрати зручний спосіб одержання виплат:
  - грошовим переказом через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку;
  - переведення Укрпоштою коштів на поштове відділення за новим місцем перебування або до будь-якого автоматизованого відділення Укрпошта.
  Якщо людина обрала грошовий переказ через АТ "Ощадбанк", про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном, а також через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг), або орган соціального захисту (особисто, за телефоном).
  У заяві до органу Пенсійного фонду України та органу соціального захисту про переказ коштів через АТ "Ощадбанк" без відкриття банківського рахунку за тимчасовим місцем перебування зазначається ПІБ, паспортні данні та про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера) одержувача, його попереднє місце проживання (отримання пенсії) та тимчасове місце перебування.
  Якщо людина обрала переведення Укрпоштою пенсії на інше поштове відділення, про це повідомляє органи Пенсійного фонду України (особисто, за телефоном або через особистий електронний кабінет ПФУ) або Укрпошті за телефоном 0 800 300 545 (кнопка 2).
  У повідомленні зазначається:
  1. ПІБ одержувача пенсії або грошової допомоги;
  2. Адреса місця проживання, за яким здійснювалася виплата за попередній період (лютий 2022 року);
  3. Паспортні дані одержувача пенсії або грошової допомоги (серія та номер паспорту);
  4. Номер телефону одержувача пенсії або грошової допомоги;
  5. Спосіб отримання виплати (на відділення/додому);
  6. Нова адреса перебування одержувача пенсії або
  - якщо Ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в SMS-повідомлення;
  - якщо Ви не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте отримати її на будь-якому автоматизованому відділені Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператора.
  Кошти виплачуватимуться за заявленим місцем проживання за декілька днів.
  Якщо виплачує уповноважений банк, виплата здійснюється шляхом зарахування коштів на поточний рахунок одержувача пенсії або грошової допомоги, відкритий в уповноваженому банку.
  У разі, якщо уповноважений банк, обраний одержувачем, не зможе виконувати свої функції, кошти будуть переказані до АТ "Ощадбанк" без відкриття рахунку, про що людину додатково повідомлять органи Пенсійного фонду України або органи соціального захисту. Для отримання коштів у відділенні АТ "Ощадбанк" людині необхідно пред'явити паспорт та довідку про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).
  


 
Покроковий механізм взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

   Постановами Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року №269 «Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб» та від 20 березня 2022 року №332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» врегульовано питання взяття на облік осіб, які перемістились з районів проведення бойових дій.
   Департаментом соціального захисту населення детально опрацьовано вказані постанови та з метою надання вичерпних роз'яснень розроблено механізм взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
  
Категорії осіб, які мають право на одержання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

   Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи мають право отримати особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка" до іншої адміністративно-територіальної одиниці (зокрема, документом, що підтверджує місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії, є паспорт з відміткою про місце реєстрації або довідка про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру).
   Також на отримання довідки мають право особи, задеклароване/зареєстроване місце проживання яких розташоване поза межами території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, але такі особи:
   перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії;
   сплатили або за яких сплачено роботодавцем єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії.
  
Документи, які подаються для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

   Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи подається заява про взяття на облік за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332.
   Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).
   У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:
   документ, що посвідчує особу законного представника;
   документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);
   у разі потреби - свідоцтво про народження дитини.
  
Установи, які мають право приймати та розглядати документи для видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб

   У період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки звертається за місцем фактичного перебування до:
   - управління соціального захисту населення;
   - уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
   Звертаємо увагу, що заява про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи може бути подана в електронній формі з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Портал Дія.
   В області управліннями соціального захисту населення розпочато прийом документів для видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Після доопрацювання на центральному рівні програмного комплексу «Соціальна громада» довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб будуть видаватися також уповноваженими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
  


 
До уваги осіб, які перемістились з районів проведення бойових дій

   13 березня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 269 «Про внесення змін до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб», якою розширено коло осіб, які можуть отримати довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
   Згідно внесених змін на отримання довідки мають право особи, які після введення Указом Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістились з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка".
   У період дії воєнного стану внутрішньо переміщена особа для отримання довідки звертається за місцем фактичного перебування до:
   - управління соціального захисту населення;
   - уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
   Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи подається заява про взяття на облік за формою затвердженою Мінсоцполітики та пред'являється документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
   У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:
   документ, що посвідчує особу законного представника;
   документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);
   у разі потреби - свідоцтво про народження дитини.
  


 


 
Виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою березня 2022 року

   З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування державних соціальних допомог.
   02-03 березня 2022 року перераховані кошти по державних соціальних допомогах на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 75 тис.осіб.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині лютого - початку березня 2022 року, сформована заявка та 07.03.2022 року направлена до Мінсоцполітики України на загальну суму 9,4 млн.грн. для 2 тис. осіб, по наступних видах допомог:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
   Зарахування коштів за додатковою заявкою проводиться одержувачам через банківські установи 14-15 березня 2022 року (це 98 % одержувачів від загальної кількості одержувачів соціальних виплат).
   Через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочнеться з 17 березня 2022 року.
  


 
  За інформацією Міністерства соціальної політики України


 
Виплата житлових субсидій

   Органами соціального захисту населення області вжито всіх необхідних заходів з метою своєчасного нарахування та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
   Станом на 12 березня 2022 року в повному обсязі проведено виплату житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг 119 тисячам одержувачів через банківські установи.
   Сім'ям, які отримують субсидію та пільги через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата продовжується згідно графіків доставки.
   Пільги у грошовій безготівковій формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18 березня. Про стан розрахунків за житлово-комунальні послуги АТ «Ощадбанк» направить пільговикам СМС повідомлення.
   Нагадуємо, що згідно законодавства розмір житлових субсидій визначається як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та розміром обов'язкового відсотка платежу сім'ї, який визначається для кожної сім'ї індивідуально в залежності від її складу та отриманих доходів.
   Рекомендуємо сім'ям, які з об'єктивних причин не в змозі самостійно сплачувати за комунальні послуги, та їх витрати на комунальні платежі перевищують 15% родинного бюджету, звернутись за отриманням житлової субсидії.
   До уваги сімей, які перемістились з районів проведення бойових дій! Переміщені сім'ї можуть звернутися за призначенням житлової субсидії за фактичним місцем проживання. У такому разі житлова субсидія призначається на підставі договору найму (оренди) житла.
   Для призначення житлових субсидій подаються заява про призначення та надання житлової субсидії, декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Для призначення субсидії за фактичним місцем проживання додатково надається договір найму (оренди) житла.
   В умовах запровадження воєнного стану рекомендуємо документи для призначення субсидії подати в електронній формі скориставшись онлайн сервісом через Портал Дія https://diia.gov.ua/services/zvernennya-na-priznachennya-zhitlovih-subsidij-v-elektronnij-formi
   У разі неможливості подати документи на призначення житлової субсидії в електронному вигляді їх можна подати до Центру надання адміністративних послуг, уповноважених осіб територіальних громад, а в містах обласного значення – до управлінь соціального захисту населення або направити поштою.
  

 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану
   В області напрацьовано необхідну мережу установ соціального захисту населення, які забезпечують надання соціальних послуг вразливим категоріям населення.
   На сьогодні соціальними робітниками проводится обслуговування на дому більше 16 тис. одиноких, одиноко проживаючих громадян за місцем їх проживання з числа осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
   В умовах воєнного стану найбільш затребуваною залишається соціальна послуга «догляд вдома», яка надається громадянам, які не здатні до самообслуговування у зв'язку з частковою втратою рухової активності (мають III, IV, V групи рухової активності) та потребують сторонньої допомоги, надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком.
   Для вирішення питання організації надання соціальних послуг необхідно направити заяву особи або її законного представника про надання соціальних послуг до виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради за місцем проживання(перебування).
   Департаментом соціального захисту населення спільно з територіальними центрами соціального обслуговання та центрами надання соціальних послуг сільських, селищних, міських, районних у містах рад здійснюються заходи щодо невідкладного (не пізніше однієї доби) вирішення питання про взяття на обслуговування громадян, які перебувають у складних життєвих оставинах, і мають право на одержання соціальної послуги «догляд вдома».
   Користуючись нагодою розміщуємо контакти територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг сільських, селищних. міських, районних у містах рад:
  

Переглянути 
Як отримати пенсії та грошову допомогу у період дії воєнного стану?


 
Виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях
   З 1 березня 2022 року збільшено розмір допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях.
   Багатодітні сім'ї на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку з березня поточного року отримують 2100 гривень щомісяця (до березня - 1700 гривень). В області вказану державну допомогу отримують 5,2 тис. багатодітних сімей.
   Органами соціального захисту населення області проведено весь комплекс робіт щодо перерахунків розмірів допомоги багатодітним сім'ям та їх своєчасної виплати у збільшеному розмірі. Звертатись до управлінь соціального захисту населення та подавати додаткові документи не потрібно.
   Виплата допомоги у підвищених розмірах проводиться у визначений одержувачами спосіб: через банківські установи, шляхом зарахування коштів на рахунки одержувачів; через поштові відділення АТ «Укрпошта» згідно графіків доставки.

 
До уваги одержувачів державних соціальних виплат!

    В Полтавській області діє цілодобова безкоштовна гаряча лінія Обласного контактного центру за телефоном: 0800-502-230.
    З питань надання державних соціальних допомог необхідно звертатись за вказаним телефоном.


 
Порядок виплати державних соціальних допомог під час воєнного стану

   Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 214 від 7 березня 2022 року «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період воєнного стану», якою передбачено продовження виплати призначених державних соціальних допомог протягом часу дії воєнного стану плюс один місяць після його завершення.
   Тобто, якщо в період дії воєнного стану закінчився термін виплати державної соціальної допомоги, її виплата продовжується органами соціального захисту населення автоматично, звертатися та подавати документи не потрібно.
   Відповідне рішення стосується:
   • допомоги малозабезпеченим сім'ям,
   • допомоги на дітей одиноким матерям,
   • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,
   • допомоги на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність,
   • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу,
   • тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме,
   • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам,
   • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.
   Також якщо отримувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропустили строк перегляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його скасування.
  

 
Зміни щодо оформлення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

   Кабінетом Міністрів України 05.03.2022 прийнято постанову №204, відповідно до якої надання грошової компенсації «пакунку малюка» здійснюється за спрощеним порядком.
   Згідно з прийнятою постановою на весь період воєнного стану плюс один місяць після його завершення передбачено наступні положення:
   - родини можуть використовувати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» на будь-які необхідні товари у будь-яких закладах торгівлі;
   - не застосовується вимога використати кошти грошової компенсації «пакунку малюка» протягом 12 місяців. Якщо раніше банки повертали до бюджету невикористаний родинами залишок через 12 місяців після перерахування коштів на картку, то зараз кошти залишаються у родин, і вони можуть їх використовувати протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження;
   - родинам які не зможуть відкрити новий поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, щоб отримати на нього кошти компенсації, дозволено перераховувати її на будь-який рахунок родини, який вже відкритий в АТ КБ «ПриватБанк».
   Для отримання грошової компенсації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» один з батьків має подати заяву з копією свідоцтва про народження та довідкою з пологового будинку про неотримання натуральноїдопомоги «пакунок малюка».
   Якщо свідоцтва про народження немає, то до заяви достатньо додати копію документа, що підтверджує факт народження дитини в закладі охорони здоров'я або поза ним.
   В разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:
   • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
   • копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім'ї (для сім'ї патронатного вихователя, прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу);
   Заява з необхідним пакетом документів подається особисто за місцем проживання/перебування/звернення отримувача до виконавчого органу сільської, селищної ради, центру надання адміністративних послуг, а в містах обласного значення до управлінь соціального захисту населення.
  

 
До уваги одержувачів державних соціальних виплат!

   В Полтавській області діє цілодобова гаряча лінія Обласного контактного центру за телефоном: 0800-502-230.
   Вказана гаряча лінія також розповсюджується і на вирішення питань щодо проведення державних соціальних виплат в області.
  


 
Виплата державних соціальних допомог дітям з інвалідністю

   З метою забезпечення стабільної виплати соціальної допомоги дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років у лютому 2022 р. та в інших місяцях під час дії правового режиму воєнного стану і які не встигли пройти обстеження та отримати висновок медико-соціальної експертизи щодо встановлення статусу особи з інвалідністю, виплата допомоги продовжується на період дії правового режиму воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.
   Продовження виплати допомоги буде проведено органами соціального захисту населення області за матеріалами особових справ, без необхідності особистого звернення одержувачів.
   Одночасно повідомляємо, що з 1 березня поточного року одержувачам державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю та одержувачам державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, які отримували відповідні соціальні виплати у мінімальному розмірі, розмір допомоги збільшено до 2100 грн.
   Всі перерахунки розмірів допомог проведено органами соціального захисту населення області.
   Виплата допомог за березень 2022 року, в тому числі з урахуванням доплати, проводиться у визначений одержувачами спосіб: через банківські установи, шляхом зарахування коштів на рахунки одержувачів та через поштові відділення АТ «Укрпошта» згідно графіків доставки.
  

 
Як отримати державні соціальні виплати в Укрпошті під час воєнного стану

Шановні отримувачі соціальних виплат!

   Щоб навіть в складних умовах воєнного стану ви своєчасно отримали свої виплати за березень поточного року, ознайомтесь з правилами виплат.
   Якщо ви отримували державні соціальні допомоги, пільги чи субсидії через Укрпошту, та не виїжджали і знаходитесь на своєму постійному місці проживання – очікуйте свою соціальну виплату, пільгу або субсидію вдома, або можете забрати її у відділенні згідно зі звичайним графіком виплат від Укрпошти.
   Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати наступним чином:
   1. Зателефонуйте до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні);
   2. Повідомте про необхідність отримання державної соціальної допомоги, пільги чи субсидії за іншою адресою та передайте наступну інформацію:
   • прізвище, ім'я та по батькові одержувача соціальної виплати;
   • адресу отримання соціальної виплати до березня 2022 року;
   • паспортні дані (серія та номер паспорту);
   • номер телефону одержувача соціальної виплати;
   • спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)
   • нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання;
   Ваші кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.
   Якщо ви поки не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте її отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператору.
   УВАГА, якщо ви отримували соціальні виплати через банківські установи, та не маєте зараз можливості зняти з картки готівку, ви можете скористатися наступними сервісами Укрпошти:
   • перерахування коштів з картки для отримання готівки у відділенні Укрпошти або з доставкою за адресою проживання за допомогою послуги «З картки додому»: https://www.ukrposhta.ua/perekaz-z-kartki-dodomu/
   • зняття коштів через POS-термінали у відділеннях Укрпошти. Детальніше про послугу https://www.ukrposhta.ua/ua/vydacha-hotivky-cherez-pos-terminal
   Стежте за повідомленнями на https://www.ukrposhta.ua/ua/news/ сайті та завантажуйте додаток Укрпошта
   в Google Play
   (https://play.google.com/store/apps/)
   та App Store
   (https://apps.apple.com/ua/app/)
   щоб знайти найближче відділення та графік його роботи.
   З питань, що стосуються виплат державних соціальних допомог ви також можете зателефонувати на телефон обласної безкоштовної «гарячої лінії» Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат:0 800-500-620.
  

 
Виплата державних соціальних допомог, пільг та субсидій у березні 2022 року

   З метою соціальної підтримки населення органами соціального захисту області проведено увесь комплекс робіт щодо нарахування пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та наступних державних соціальних допомог:
   - щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
   - державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
   - державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію,;
   - державної соціальної допомоги на догляд;
   - тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
   - тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
   - допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях;
   - щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
   - державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
   - державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях;
   - оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя;
   - відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня";
   - грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка".
   Державні соціальні допомоги нараховані понад 75 тис. осіб, житлові субсидії 139,5 тис. сімей, пільги на оплату житлово-комунальних послуг 56,6 тис. пільговиків.
   Зарахування коштів проводиться одержувачам через банківські установи 02-03 березня 2022 року (це 80 % одержувачів від загальної кількості одержувачів соціальних виплат).
   Через виплатні об'єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочнеться з 4 березня згідно графіку доставки.
   Пільги у грошовій безготівкової формі будуть перераховані надавачам послуг через АТ «Ощадбанк» до 18.03.2022 року.
  

 
Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування зможуть виїхати закордон із супроводжуючими за спрощеною процедурою під час воєнного стану

   Марина Лазебна, Міністр соціальної політики, повідомила, що Уряд спростив порядок виїзду за кордон для дітей з вразливих категорій під час надзвичайного або воєнного стану задля збереження їхнього здоров'я та життя.
   Зокрема, спрощено порядок для:
   - дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18 років, та перебувають цілодобово в закладах різних типів, форм власності та підпорядкування,
   - дітей, які не досягли 18 років, не мають статусу дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, але перебувають цілодобово в закладах різних типів, форм власності та підпорядкування,
   - дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, які не досягли 18-річного віку.
   Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають цілодобово в закладах різних типів, передбачена можливість виїзду за кордон під час надзвичайного або воєнного стану за наявності лише двох документів:
   1. Паспорт громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта) або документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;
   2. Наказ директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України.
   Такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи.
   Для дітей, які не мають статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, але перебувають цілодобово в закладах різних типів, форм власності та підпорядкування, а також для дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, також потрібні лише два документи для перетину кордону під час надзвичайного або воєнного стану:
   1. Паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини (за відсутності паспорта), або документи, що містять відомості про особу, визнані Держприкордонслужбою;
   2. Один з наступних документів:
   - наказ директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України,
   - рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації про виїзд дітей за межі України,
   - рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації або наказ служби у справах дітей про влаштування дитини до сім'ї патронатного вихователя.
   Такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі особи, уповноваженої керівником відповідного закладу (особи, яка його заміщує), або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією, у супроводі патронатного вихователя, який здійснює догляд за дітьми.
   «Таке спрощення процедури дозволить швидше перемістити дітей з вразливих категорій у безпечні місця. Багато громадських об'єднань, які працюють за кордоном з дітьми, готові організувати виїзд дітей групами. Ми вже отримали запрошення від двох країн для щонайменше 1000 українських дітей з супроводжуючими», - прокоментувала Марина Лазебна.
   При цьому супроводжуючі особи зобов'язані протягом одного робочого дня поставити дітей на консульський облік у консульській установі України в країні перебування.
   Консульська установа протягом одного робочого дня зобов'язана через МЗС поінформувати Нацсоцслужбу про постановку дітей на консульській облік.
   Відповідні зміни Кабінет Міністрів України затвердив сьогодні постановою №166 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».
  


  За інформацією Міністерства соціальної політики України


 
Людей з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю на кордонах пропускають позачергово

   Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що людей з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державногокордону України.
   «Люди з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю не мусять стояти в чергах на пунктах пропуску, це фізично для них неможливо. При цьому, разом з ними, безумовно, у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують», - прокоментувала вона.
   Для позачергового перетину кордону особою з інвалідністю першої групи або дитиною з інвалідністю разом з супроводжуючими необхідна наявність посвідчення або довідки, зазначених у статті 4 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні", що підтверджують статус особи з інвалідністю першої групи або дитини з інвалідністю, які потребують супроводження. Інших вимог щодо документального підтвердження особи супроводжуючого законодавчо не встановлено.
   У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення пріоритет зазначеним особам надається, якщо вони перетинають кордон пішки або на легковому автомобілі, у якому відсутні інші особи.
  


  За інформацією Міністерства соціальної політики України


 
До уваги одержувачів державних соціальних допомог, субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг

   Органами соціального захисту населення області завершено комплекс робіт з нарахування щомісячних державних соціальних допомог, субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг для виплати у березні 2022 року.
   У відомості на виплату державних соціальних гарантій включено 271,4 тисяч мешканців області. Виплата буде здійснена у обраний одержувачем спосіб, тобто через уповноважений банк або АТ «Укрпошта».
   Одночасно роз'яснюємо, якщо уповноважений банк, через який особа отримує належні їй соціальні виплати, не зможе здійснювати виплату грошових допомог, то одержувачі зможуть отримати такі виплати у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанку» як грошовий переказ без відкриття рахунку.
   Для отримання соціальної допомоги необхідно буде звернутись до будь-якого відділення АТ «Ощадбанк» з паспортом та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
   Якщо особа отримує соціальну допомогу через АТ «Укрпошта» за місцем проживання, і вимушена була через небезпеку змінити фактичне місце проживання, то вона також зможе отримати їх у відділеннях АТ «Ощадбанку» як грошовий переказ без відкриття рахунку.
   Для цього необхідно звернутись до органів соціального захисту населення особисто або за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку та повідомити про тимчасову зміну місця проживання.
   Поінформувати про тимчасову зміну місця проживання можна за телефоном обласної безкоштовної «гарячої» лінії: 0-800-500-620 або телефонами районних та міських управлінь соціального захисту населення (номери телефонів можна дізнатися за посиланням http://plsz.gov.ua/info_scr/tel_gl.doc.