Офіційний веб-сайт
  Департамент праці та соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Архів новин

 
Департамент соцзахисту населення інформує: Міжнародний благодійний фонд «AICM» - надійний партнер системи соціального захисту Полтавщини

  

   Співпраця з міжнародними донорськими та благодійними організаціями – важливий інструмент підтримки системи соціального захисту області, а отже і уразливих категорій населення, яким надається соціальне обслуговування та допомога.
   В поточному році Департамент соцзахисту населення велику увагу приділяє розвитку нових партнерських зв’язків з метою посилення інституційної спроможності закладів, установ та органів соціального захисту оперативно реагувати на кризові ситуації та вимоги воєнного часу.
   Безумовно одним із надійних партнерів області є Міжнародний Благодійний Фонд «AICM» Франція-Україна, який з особливою увагою поставився до потреб мешканців закладів стаціонарного догляду – будинків-інтернатів, яких на сьогодні майже 2 тисяч осіб, з яких 72 – мають статус ВПО.
   У квітні поточного року 14 будинків-інтернатів отримали від Фонду благодійну гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів. У жовтні Пирятинський та Грабарівський психоневрологічні будинки-інтернати, окрім продуктів харчування та засобів гігієни, отримали ємності для питної води, дезінфікуючі та миючі засоби. Матеріально-технічна база Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату поповнилась дизельним генератором.
   Враховуючи, віялові відключення електроенергії, а також безумовну пріоритетність забезпечення вчасного опрацювання даних та здійснення нарахувань державних соціальних допомог уразливим категоріям населення, зокрема внутрішньо перемішеним особам, яких на сьогодні в області понад 202 тисячі, 27 жовтня Департамент соцзахисту населення Полтавської ОВА отримав від БФ «АІСM» дизельний генератор та LED-лампи.
   Користуючись нагодою, висловлюємо щиру вдячність Президенту та Засновнику Фонду Крістіану Карреру та всій команді БФ «AICM» за співпрацю та підтримку системи соціального захисту області.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: Обласні будинки-інтернати отримали електрогенератори від ПРООН з відновлення та розбудови миру

  

   Полтавщина входить у п’ятірку областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і на сьогодні це понад 200 тисяч осіб, з яких 23 % - особи похилого віку та особи з інвалідністю. Зокрема, 72 особи з числа переселенців, які потребують постійного стороннього догляду, розміщені в обласних будинках-інтернатах.
   Безумовно все це створило додаткове навантаження на систему соціального захисту, адже забезпечення першочергових потреб та охоплення державними соціальними гарантіями уразливих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб – є незмінним пріоритетом діяльності Департаменту.
   Черговим викликом для установ стаціонарного догляду мережі соціального захисту стали кризові ситуації з електропостачанням та супутніми комунікаціями (водопостачання, опалення і тд), які мають місце протягом останнього часу як в області, так і в країні вцілому.
   Ця проблема була озвучена під час минулої зустрічі Директора Департаменту соцзахисту населення Людмили Корнієнко з представниками Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP), адже умови проживання для понад 2 тисяч підопічних закладів, в тому числі ВПО перебувають на особливому контролі.
   Відтак, в рамках реалізації компонента «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації влади» Програми ООН з відновлення та розбудови миру завдяки налагодженій співпраці, 5 обласних будинків-інтернатів отримали дизельні електрогенератори по 8,5 кВ.
   Відтепер Новосанжарський дитячий будинок-інтернат, Горбанівський геріатричний пансіонат, Високо-Тополянський психоневрологічний інтернат, Хорольский та Вишняківський будинки-інтернати посилили свою здатність оперативно реагувати на планові та аварійні відключення електроенергії.
   Користуючись нагодою, від імені закладів сфери соціального захисту області виражаємо вдячність команді Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP) за підтримку уразливих категорій населення області та сприяння в зміцненні системи соціальних послуг.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
НАГАДУЄМО!

  

   Органами соціального захисту населення проводиться системна робота щодо забезпечення своєчасного нарахування та виплати державної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
  
   Поінформуй знайомих, що мають статус ВПО !
  
   Внутрішньо переміщені особи, які до 30 квітня 2022 року подавали заяву на оформлення державної допомоги на проживання через застосунок Дія, але з технічних причин не отримали її зможуть повторно подати заяву до 1 грудня 2022 року.
  
   Відповідне рішення прийнято 14 жовтня 2022 року Кабінетом Міністрів України!
  
   Для подання заяви необхідно особисто звернутися до органу соцзахисту за місцем фактичного проживання та, за наявності технічної можливості, надати на фізичному носії факт підтвердження (скрін-шот) подання заяви до 30 квітня через Дію.
   Бланк заяви про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам можна отримати в органах соціального захисту безкоштовно або завантажити за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/99/f514684n184.docx
   Виплата для ВПО на проживання є фінансовою підтримкою від держави, для осіб, які після введення воєнного стану перемістились з території, де проводяться бойові дії, але перебувають в Україні, в розмірі 2 тис. грн для дорослого громадянина і 3 тис.грн для дітей та осіб з інвалідністю.

  


 
Департамент соціального захисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог за додатковою заявкою жовтня 2022 року

  

   Органами соціального захисту населення області продовжується системна робота щодо нарахування державних соціальних допомог.
   6-7 жовтня 2022 року кошти на фінансування державних соціальних допомог зараховані на рахунки установ уповноважених банків та поштові відділення для проведення виплати 80,1 тис. осіб на загальну суму 178,7 млн. грн.
   Для забезпечення своєчасного проведення виплати одержувачам державних соціальних допомог, які звернулися до органів соціального захисту населення в другій половині вересня - початку жовтня 2022 року, сформована та направлена до Мінсоцполітики України додаткова заявка на загальну суму 7,9 млн. грн. для 1,4 тис. осіб, по наступних видах допомог:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”.
   Зарахування коштів за додатковою заявкою проведено одержувачам через банківські установи 18-19 жовтня 2022 року. Через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» виплата розпочата з 19 жовтня 2022 року, згідно графіку доставки.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: 18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

  

   18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
   Урядом схвалено Концепцію Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року (розпорядження КМУ від 14 липня 2021 р. № 800-р) та розроблено проєкт Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.
   В умовах воєнного стану Мінсоцполітики продовжує забезпечувати виплату матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, згідно з Порядком виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
   Розмір матеріальної допомоги (станом на 01.07.2022 р) становить:
    для дітей віком до 6 років – 6603,00 грн;
    для дітей віком від 6 до 18 років – 8232,00 грн;
    для працездатних осіб – 7800,00 грн;
    для осіб, які втратили працездатність 6081,00 грн.
  
   Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон. Одними із найбільш уразливих до торгівлі людьми в такій ситуації є діти без супроводу або діти, розлучені із сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи похилого віку та особи, які вже колись раніше потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.
   Тому вкрай важливо забезпечити ефективну протидію таким злочинам шляхом колективного реагування та скоординованих дій.
   Свобода людини є однією з головних цінностей сучасного цивілізованого суспільства, а забезпечення недоторканності свободи особи – однією з головних функцій держави.
   Якщо:
   - Вас силою примушували працювати;
   - Вам не виплатили обіцяної заробітної плати;
   - у Вас відібрали паспорт чи інші документи;
   - Вас насильно утримували, контролювали;
   - Вам погрожували, шантажували;
   - Вас змушували до жебрацтва;
   - Вас втягнули у проституцію, порнобізнес;
   - Ви стикнулись з обманом, насильством
   необхідно звернутися за допомогою до:
    місцевої держадміністрації за місцем перебування
    Національної поліції України 102 або 0 800 500 202 (кол-центр поліції)
    Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47
    Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільного), 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарного), щодня з 8:00 до 20:00
    Цілодобової консульської оперативної служби (у разі надзвичайних ситуацій за кордоном за участю громадян України), +38 (044) 238-16-57, +38 (044) 238-18-24, email: cons_or@mfa.gov.ua.
    Департаменту боротьби зі злочинами, пов‘язаними з торгівлею людьми Національної поліції України - +38(0800) 500-202
    Укрбюро Інтерполу - +38(044) 256-12-53.
    Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Київ, вул. Михайлівська, 8; e-mail: iomkievcomm@iom.int
    Громадської спілки „А21 Україна” (+38 044 338 338 1, info.ua@A21.org, @A21UA) https://www.a21.org/content/ukraine/gr50zc.
    Громадської правозахисної організації „Ла Страда”, La Strada International (доступні консультації онлайн через месенджер фейсбук @lastradaukraine, Telegram: @NHL116123): 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

  


 
Представники Департаменту соцзахисту населення взяли участь у радіоефірі Українського радіо Лтава

  

   Торгівля людьми – це не міф, це жахлива реальність, а через військову агресію її ризики мають негативну тенденцію до зростання. Напередодні Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначається 18 жовтня, представники Департаменту взяли учать у програмі «Будні» ефіру Українського радіо Лтава.
   На фоні останніх подій – виявленого в Лубенській громаді факту незаконного примусу до неоплачуваної роботи 23-річного чоловіка, якого зловмисник позбавив паспорта та ізольовано утримував на території домогосподарства, в черговий раз підтверджується, що жертвою може стати кожен незалежно вік віку, статі та соціального становища.
   Представники Департаменту нагадали радіослухачам про основні законодавчі засади протидії торгівлі людьми; тривожні маркери, які мають викликати занепокоєння та насторожити при спілкування з незнайомцем та потенційним роботодавцем; алгоритм дій при потраплянні в ситуацію, яка має ознаки торгівлі людьми та основні канали зв’язку, за якими можна отримати допомогу.
   На жаль, незмінним залишається те, що кожного року тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми, а цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками, тому кожен має зробити все можливим, щоб вберегтись від цього явища.
   Нагадуємо: 15-47 - безкоштовна цілодобова національна гаряча лінія протидії торгівлі людьми та домашньому насильству.


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
У Департаменті соцзахисту населення відбулась зустріч з представниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини

  

   14 жовтня в Департаменті соцзахисту населення відбулась робоча зустріч з працівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владиславом Носенко та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Вірою Яковенко. Тема обговорення – ключові аспекти обробки персональних даних внутрішньо переміщених осіб органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
   Під час зустрічі було приділено увагу рекомендаціям Уповноваженого Верховного Ради України з прав людини із зазначеного питання, зокрема: визначення підстав та порядку обробки персональних даних; переліку та складу заходів, спрямованих на безпеку обробки персональних даних, з урахуванням вимог законодавства у сферах захисту персональних даних тощо, а також обов’язку повідомити Уповноваженого про структурний підрозділ або відповідальну особу, яка організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних, про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних.
   Було підкреслено важливість тісної взаємодії Департаменту та Офісу Уповноваженого, що сприяє якісній координації, оперативному вирішенні проблемних питань та недопущення порушень прав людини і громадянина, зокрема які мають статус внутрішньо переміщених осіб.


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
До уваги волонтерських та громадських організацій ВПО: ГО «КРИМ SOS» та Агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців

  

   За інформацією ГО «КРИМ SOS», відкрито пошук ініціативних груп внутрішньо переміщених осіб або неурядових організацій, які допомагають внутрішньо переміщеним особам в тому числі, які перемістились до Полтавської області з метою надання підтримки у вирішенні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.
   Напрями, за якими ГО «КРИМ SOS», готова надати підтримку:
   - інформаційну та технічну підтримку,
   - юридичні консультації,
   - менторські програми,
   - навчальні тури та візити обміну,
   - вебінари на корисні теми,
   - гранти,
   - фінансування індивідуального навчання,
   - корисні контакти,
   - допомогу у взаємодії з органами місцевої влади та іншу необхідну допомогу.
   Якщо ви входите в групу активістів і маєте ідеї для розвитку вашої громади або хочете змінювати щось у своєму місті, проте не знаєте, як почати – заповніть цю форму зворотнього зв’язку і представники ГО «Крим SOS» зав’яжуться для подальшої взаємодії : http://surl.li/dhztx
  


   Департамент соцзахисту населення
Полтавської ОВА

  


 
Департамент соцзахисту населення інформує: виплата державних соціальних допомог у жовтні 2022 року

  

   Завдяки системній роботі органів соцзахисту області для понад 80,9 тисяч мешканців Полтавщини забезпечено своєчасне нарахування державних соціальних допомог на загальну суму 178,7 млн. грн., а саме:
    щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;
    державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги при усиновленні дитини, допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, яким не встановлено інвалідності;
    державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
    державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію;
    державної соціальної допомоги на догляд;
    тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
    тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
    допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;
    щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річ. віку;
    державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства;
    державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;
    оплати послуг патронатного вихователя, виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
    відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”;
    грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.
   Виплата допомог буде проведена у спосіб, зазначений одержувачами, а саме:
   • 6-7 жовтня 2022 року відбудеться зарахування коштів через банківські установи;
   • з 7 по 25 жовтня 2022 року – буде проведено розрахунок через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання одержувачів, згідно графіка доставки .


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Департамент соцзахисту інформує: членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України розпочато виплату адресної допомоги в рамках Комплексної програми соцзахисту

  

   Комплексна програма соціального захисту населення є дієвим інструментом ефективної реалізації державної політики соціального захисту на регіональному рівні. Заходи програми, виконання яких знаходиться на постійному контролі Департаменту соцзахисту населення, охоплюють понад 36 тисяч осіб з числа уразливих категорій населення області.
   Безперечно, одним із ключових пріоритетів залишається забезпечення обласних соціальних гарантій для членів сімей Захисників і Захисниць України.
   Відтак, крім діючих державних соціальних гарантій, які передбачають здійснення виплат, надання пільг та компенсацій, в рамках Комплексної програми соцзахисту щороку до 14 жовтня - Дня Захисників і Захисниць України з обласного бюджету запроваджено виплату разової адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України у розмірі 3 тисячі гривень на кожного члена сім’ї.
   Варто відмітити, що за рахунок налагодженої системної роботи, Департаментом забезпечено всі необхідні нарахування та виплати без звернення та надання будь-яких документів отримувачем на основі наявних даних у відповідних реєстрах.
   Виплата коштів буде здійснена:
    з 07 жовтня 2022 року – на рахунки, відкриті в установі уповноваженого банку;
    з 10 жовтня 2022 року – через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» за місцем проживання, відповідно до графіків доставок.
   Також, Комплексною програмою передбачено надання сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України наступних соціальних гарантій за рахунок обласного бюджету:
    щомісячна виплата допомоги сім'ям з дітьми загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на кожну дитину віком до 18 років (за умови навчання за денною формою - до 23 років) у розмірі прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу (з 01.07.2022 року - 2 508 грн.);
    отримання санаторно-курортного оздоровлення один раз на два роки в будь-якому санаторно-курортному закладі Полтавської області;
    компенсаційні виплати за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування.
   Завдяки тісній співпраці з громадськими організаціями сімей загиблих Захисників і Захисниць України, Департаментом вносяться пропозиції щодо підвищення рівня соціальної підтримки членів сімей загиблих (померлих) Захисниць і Захисниць України.
   З метою візуалізації узагальненої інформації щодо державних та обласних соціальних гарантій, які надаються членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, Департаментом розроблено тематичний Дайджест, який розміщено на сайті за посиланням http://plsz.gov.ua/sgyATO.html.


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Важлива інформація для ВПО

  

  

 
Департамент соцзахисту населення інформує: грошова допомога від СОС Дитячі Містечка України для сімей, які всиновили дітей у 2022 році

  

   СОС Дитячі Містечка Україна спільно з Міністерством соціальної політики України запустили програму для підтримки сімей, які всиновили дітей у 2022 році. У рамках програми грошову допомогу отримають 500 родин, які всиновили дітей, починаючи з 01.01.2022 року або планують це зробити в поточному році. Варто зазначити, що внутрішньо сімейне усиновлення не підпадає під програму.
   Грошова виплата здійснюватиметься на дитину, в розмірі від 45 тис до 75 тис гривень. Розмір виплати залежить від віку та статусу дитини. Заповнити заявку на отримання допомоги та дізнатися деталі програми можна за посиланням: https://forms.office.com/r/sivHHXZYHr.
   Допомога буде виплачуватися одноразово на кожну усиновлену дитину. Розмір грошової допомоги розраховується на кожну усиновлену дитину відповідно до розміру прожиткового мінімуму та, у разі інвалідності дитини, соціальної допомоги дітям з інвалідністю, встановлених на 2022 рік.
   СОС Дитячі Містечка — єдина неурядова організація в Україні, що комплексно підходить до проблеми сирітства, працюючи не лише з наслідками, а й над профілактикою, шляхом підтримки вразливих родин. На території Україні організація працює вже 18 років. За цей час організація допомогла понад 160 тисячам людей.
  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО