Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ

 
Щодо затвердження Методичних рекомендацій з реалізації гендерного підходу

  
   Міністерство соціальної політики України на виконання підпункту 8 пункту 34 плану заходів з виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1544-р (зі змінами), підпункту 1 пункту 122 плану заходів на 2021–2023 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 497-р, наказом від 27.12.2022 № 359 затвердило методичні рекомендації з реалізації гендерного підходу та підходу, що базується на дотриманні прав людини, на рівні територіальних громад.
   Наказ від 27.12.2022 № 359 „Про затвердження Методичних рекомендацій з реалізації гендерного підходу та підходу, що базується на дотриманні прав людини, на рівні територіальних громадˮ розміщено на офіційному сайті (https://www.msp.gov.ua/documents/6267.html)
  

 
Представники Департаменту соцзахисту населення взяли участь у тренінгу з питань гендерної політики

  
   Здійснення заходів та гарантування рівних прав, свобод і можливостей для жінок і чоловіків, утвердження гендерної демократії та формування гендерної культури в суспільстві – основні вектори Державної гендерної політики України.
   Зазвичай, коли говорять про гендер, насамперед, мають на увазі очікування суспільства по відношенню до соціальних ролей, які чоловіки та жінки мають виконувати.
  Натомість потреби сучасного сьогодення мають за мету забезпечення гендерної рівності, яка закріплена Конституцією України та Стамбульською конвенцією, що ратифікована Законом України від 20.06.2022 № 2319-IX.
   Тож питання забезпечення гендерної рівності – це норми, стандарти та заходи, які охоплюють безліч пріоритетних напрямів державної політики соціального захисту.
   12-13 грудня представники Департаменту соціального захисту населення та Полтавського обласного центру соціальних служб взяли участь у Тренінгу з локалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки.Мир.Безпека».
   В рамках інтерактивного заходу учасники опрацювали: актуальні завдання органів влади та місцевого самоврядування у сфері формування та реалізації державної гендерної політики; виклики та загрози для різних цільових груп, які виникли внаслідок військової агресії; положення, стандарти та алгоритми міжсекторальної взаємодії щодо реалізації національного Плану дій 1325, а також пропозицій до проєкту Локального плану дій 1325 та створення гендерно-чутливих на місцевому рівні.
   За результатами навчання учасники отримали відповідні сертифікати.
   Захід проведено в рамках проєктів Пакту: «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що фінансується Урядом Канади та «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що впроваджується за підтримки Уряду Великої Британії.

  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Людмила КОРНІЄНКО

  


   

Гендерний профіль Полтавської області (скорочена версія)

Гендерний профіль Полтавської області (повна версія)   

Номативно-правова база    

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС УСПІШНА ЖІНКА ПОЛТАВЩИНИ    

Міжвідомча координаційна рада

Методичні матеріали

Онлайн-курси

Симулятор сімейних відносин під час пандемії COVID-19

Відео "Як стати найкращим татом: поради для чоловіків"

Корисні посилання

Статті

Тематичні інтернет-ресурси

Мультимедіа