Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

Дайджест #Соціальний захист

 
Соціальні гарантії багатодітним родинам: Департамент підготував інфодайджест


  Сім’я – найбільша цінність кожного цивілізованого суспільства і не лише тому, що є найкращим середовищем для зростання та розвитку нового покоління, а й тому що уособлює в собі одвічні цінності та моральні засади соціуму.
   В умовах воєнного стану сім’ї з дітьми потребують додаткової підтримки та уваги, а багатодітні сім’ї - особливо.
   Наразі в області проживає близько 9 тисяч багатодітних сімей, в яких виховується понад 28,5 тисяч дітей. Задля підтримання інформаційної складової діяльності в сфері соціального захисту, профільним Департаментом підготовлено дайджест, який містить основні відомості щодо процедури отримання статусу багатодітної родини, державної соціальної допомоги багатодітним родинам, а також щодо додаткових соціальних гарантій, які доступні для таких сімей в області. А саме: щодо отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, компенсації проїзду, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, в серпні 2024 року допомогу малозабезпеченим сім’ям в області отримали 1,3 тисяч багатодітних сімей, середній розмір якої становить 11,8 тис. грн на місяць.
  Повна версія дайджесту.

 
Обласна програма соцзахисту населення діє – підсумки 8 місяців 2024 року


  Соціальний захист, як пріоритетний напрям державної політики є тим невидимим фронтом, що один із перших прийняв на себе хвилю кризових явищ, які принесла війна.
   Завдяки системній роботі органів соціального захисту області, Полтавщина змогла адаптуватись до викликів сьогодення та забезпечити надання соціальних гарантій не тільки для мешканців області, а й для внутрішньо переміщених осіб.
   Поряд з виконанняv державних соціальних програм, вже не один рік поспіль в області застосовується комплексний підхід до впровадження засад державної політики соціального захисту на регіональному рівні шляхом реалізації Обласної програми, яка є системним та послідовним інструментом по забезпеченню потреб населення в соціальних гарантіях та послугах.
   На 2024 рік запланований обсяг фінансування з обласного бюджету становить 121,9 млн.грн, з яких 90,5 млн.грн –вже спрямовано на підтримку населення області. Це дозволяє продовжити реалізацію успішно напрацьованих механізмів соціального захисту населення та охопити нові завдання.
   Відтак у постійному фокусі перебувають завдання щодо соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць України, сімей ліквідаторів та постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи та інших уразливих категорій громадян.
   Окрема увага приділена родинам з числа цивільного населення, які постраждали в наслідок ворожої агресії: отримали шкоду здоров’ю, мають зруйноване/пошкоджене житло.
   Всі виплати проведено 100% від звернень громадян та за технічної можливості на основі наявної інформації в базах даних.
   Детально та мовою цифр, щодо напрямів та категорій підтримки - у дайджесті Департаменту.
   Департамент соціального захисту населення в подальшому буде підтримувати співробітництво з громадськими організаціями, які опікуються підтримкою уразливих категорій населення з метою напрацювання додаткових механізмів підтримки осіб, які опинились в складних життєвих обставинах.
  

 
Дайджест Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА до Дня працівника соціальної сфери:
«Соціальний захист Полтавщини в цифрах та фактах»

  

   У першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери – професійне свято для понад 6 тисяч фахівців, які своєю щоденною працею забезпечують соціальну підтримку уразливих категорій населення та надають соціальні послуги мешканцям Полтавської області.
   Зокрема: до команди надавачів соціальних послуг входять понад 5 тисяч співробітників (фахівці терцентрів, центрів надання соцпослуг, соціальних служб, будинків-інтернатів), реабілітаційні послуги надають 125 осіб, в органах місцевого самоврядування працюють 488 осіб, а державним службовцями є 424 особи.
   Соціальна сфера є тим невидимим фронтом, що один із перших прийняв на себе хвилю кризових явищ, які принесла війна.
   Завдяки системній роботі органів соціального захисту області, Полтавщина змогла адаптуватись до виклику сьогодення та забезпечити надання соціальних гарантій для майже 203 тисяч переселенців, з яких 48,5 тисяч – діти, понад 38 тисяч пенсіонерів та 8,6 тисяч осіб з інвалідністю.
   Для 178 тисяч сімей внутрішньо переміщених осіб (з урахування дітей) забезпечено призначення допомоги на проживання на загальну суму 3,1 млрд грн., виплату якої вчасно та в повному проведено по жовтень включно.
   В області забезпечується реалізація 43 державних соціальних програм, спрямованих на підтримку 600 тисяч осіб (45 % жителів області).
   Органами соціального захисту населення області проводиться своєчасне нарахування та виплата щомісячних державних соціальних допомог для понад 100 тис. сімей (в тому числі 49,9 тис. сімей з дітьми, 16,8 тис. малозабезпечених сімей), які станом на 01.11.2022 профінансовано на загальну суму 1,7 млрд грн.
   У поточному році житловими субсидіями та пільгами на оплату житлово-комунальних послуг в неопалювальний період користувались 107 тис. сімей області, а завдяки скоординованій роботі управлінь соціального захисту населення області, Департаментом проведено всі необхідні розрахунки та виплати на загальну суму 1,2 млрд грн.
   Безумовно, характерною рисою для сфери соцзахисту області є системний підхід. З цією метою успішно реалізовується Комплексна програма соціального захисту населення Полтавської області, яка охоплює 36 тис. мешканців регіону в рамках 33 напрямків соціальної підтримки.
   Враховуючи вимоги сьогодення, одним із важливих напрямів програми є адресна підтримка членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України, яка забезпечується:
    шляхом виплати разових допомог по 50 тис грн на сім’ю;
    щорічних виплат - у розмірі по 3 тис грн;
    щомісячної виплати допомоги сім’ям з дітьми загиблих (померлих) у розмірі прожиткового мінімуму (з 01.07.2022 році - 2508 грн).
   Великого значення набуває й розбудова системи соціальних послуг, які мають бути якісними, вчасними та максимально наближеними до людей навіть у найвіддаленіших населених пунктах області.
   На сьогодні у громадах області 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 36 центрів надання соціальних послуг забезпечують обслуговування понад 70 тисяч осіб, в тому числі 4,5 тисяч осіб, які мають статус ВПО. Важливо, що попри війну, 6 таких центрів розпочали діяльність в поточному році.
   Щороку майже 1800 соціальних працівників надають соціальні послуги близько 16,6 тис. одиноким, одиноко проживаючим громадянам, які втратили працездатність та не здатні до самообслуговування. Лише за період введення воєнного стану додатково взято на обслуговування 1947 осіб, в тому числі 81 - з числа ВПО.
   Мережа інтернатних закладів соцзахисту області представлена 14 будинками-інтернатами, які надають послуги особам які потребують постійного стороннього догляду. Відтак на сьогодні в стацустановах проживають майже 2000 підопічних, з яких в 2022 році влаштовано 224 особи, в тому числі 74 особи зі статусом ВПО.
   Спеціалістами центрів соціальних служб та надання соцпослуг територіальних громад області проводилась робота з 24,4 тис. осіб із сімей вразливих груп населення. В поточному році за результатами проведених оцінок потреб на обліку перебувало 2254 сім’ї (4322 дитини), що опинилися в складних життєвих обставинах, з них 892 сім’ї (1785 дітей), отримували комплексні соціальні послуги в рамках соціального супроводу.
   Враховуючи, що державна сімейна політика визначає сім’ю найкращим середовищем для зростання та розвитку гармонійної особистості, 105 осіб пройшли навчання в обласному центрі соціальних служб та рекомендовані в прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники та усиновлювачі.
   В Полтавській області діє 12 патронатних сімей, вихователі яких пройшли навчання в Полтавському обласному центрі соціальних служб. Це дає можливість уникати інституалізації дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, забезпечити виховання та дотримання їх прав на сімейне. На даний час в родинах патронатних вихователів перебуває 15 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.
   Загалом в області забезпечені соціальним супроводженням надавачів соціальних послуг 113 прийомних сімей та 36 дитячих будинки сімейного типу. Також, в умовах військового стану, на територію Полтавської області з небезпечних для життя та здоров’я регіонів України переїхало 10 прийомних сімей (17 дітей) та 7 дитячих будинків сімейного типу (55 дітей), які забезпечені постійною соціальною підтримкою та допомогою фахівців із соціальної роботи.
   Але все це – не просто цифри та статистичні показники, це щоденна кропітка робота, яка має свої складності та труднощі, що в черговий раз підтверджує важливість підтримки та розвитку сфери соціального захисту, яка охоплює майже всіх мешканців області та є життєво важливою для уразливих категорій населення.
   Користуюсь нагодою, висловлюємо подяку всім працівникам соціальної сфери Полтавщини за самовіддану працю, високу відповідальність та особистий внесок в забезпечення надання якісних соціальних послуг та соціальної підтримки населення області.
   Щиро вітаємо Вас з професійним святом та зичимо добра, здоров’я та мирного українського неба!

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Важлива інформація для ВПО

  

  

 
Департамент соцзахисту населення інформує щодо державної допомоги багатодітним сім’ям

  

   Департаментом підготовлено чергову публікацію присвячену відповідям на найпоширеніші запитання щодо отримання державних допомог різних видів. Тож інформуємо щодо аспектів отримання державної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.
   Чим визначено право?
   Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 № 250, зі змінами затверджено Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
   Хто має право на призначення допомоги?
   Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.
   Який розмір допомоги та на який термін вона призначається?
   З 1 березня 2022 року розмір допомоги становить 2100 грн.
   Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно. У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.
   Які документи необхідно подати?
   Для призначення допомоги Заявник (за умови пред’явлення паспорта громадянина України/паспортного документа іноземця/іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус) особисто подає:
   • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;
   • копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)
   • копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
   Куди звертатись за призначення допомоги?
   Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.
   Заяви з необхідним пакетом документів приймаються безпосередньо в територіальній громаді:
    відділами соціального захисту відповідної територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;  уповноваженими особами старостинських округів;
    посадовими особами центру надання адміністративних послуг (у разі їх створення).
    у містах обласного значення (м.Полтава, м.Кременчук, м. Лубни, м.Миргород, м.Горішні Плавні) - управліннями соціального захисту населення відповідних міських, районних у містах рад;
   Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою. В електронному вигляді запит на призначення допомоги можна заповнити в рамках заявки на отримання комплексної послуги «Ємалятко» на порталі «ДІЯ».
  
   Чи є обставини, за яких припиняється виплата допомоги?
   У разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, отримувач допомоги зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.
   До таких обставин зокрема належать:
    позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
    зарахування дитини на цілодобове перебування (від чотирьох ночівель на тиждень) до інтернату (пансіону) закладу загальної середньої освіти (за винятком спеціальних закладів освіти, закладів освіти III ступеня, ліцеїв, що забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, та випадків, коли батьки сплачують повну вартість утримання дитини в закладі;
    нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
    відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
    влаштування дитини на повне державне утримання;
    перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
    втрати статусу багатодітної сім’ї та інші
  


  Директор Департаменту
соціального захисту населення
Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Дайджест #Соціальний_захист

  

 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  
Посилання для завантаження буклету А4      Посилання для завантаження буклету А5

 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  

 
Дайджест #Соціальний_захист

  

  

 
Дайджест #соціальний_захист


 
Дайджест #соціальний_захист