Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 


   Полтавщина – одна з трьох областей, у яких Міністерство соціальної політики при підтримці Світового банку реалізує пілотний проект "Рука допомоги", який дає можливість непрацюючим малозабезпеченим та внутрішньо переміщеним особам повернутися на ринок праці.
   Держава та світова спільнота готові підтримати бажаючих вийти зі стану бідності і готових для цього діяти - створити власний бізнес або знайти роботу.
   Для залучення до участі у проекті членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб органами соціального захисту населення проведена широка інформаційно-роз'яснювальна робота в засобах масової інформації. До кінця вересня п.р. відпрацьовані усі потенційні учасники проекту, до кожного доведено інформацію про переваги участі у пілотному проекті, можливості скористатися шансом покращити своє життя та життя родини, а також реалізувати себе у професії чи започаткувати власну справу.
    Станом на 1 листопада 2017 року 916 осіб (23,2% від виявлених потенційних учасників) подали до управлінь соціального захисту населення заяви на участь у проекті "Рука допомоги" з них: 729 членів малозабезпечених сімей (27,2% від виявлених потенційних учасників проекту зазначеної категорії) та 187 - внутрішньо переміщених осіб (відповідно, 14,8 %).
   На сьогодні вже повернулись на ринок праці 351 довготривалий безробітний, з них: 213 осіб беруть участь в оплачуваних громадських роботах, 138 - працевлаштовані. Комісія з реалізації проекту, створена при облдержадміністрації, прийняла рішення про виділення фінансової допомоги на відкриття власної справи 11 учасникам пілотного проекту (6 - ВПО, 5 - членам малозабезпечених сімей),
   Запрошуємо непрацюючих працездатних осіб з числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, та внутрішньо переміщених осіб долучитися до участі у пілотному проекті "Рука допомоги".
   Звертаємо увагу, що:
   - дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі у проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
   - отримання учасниками пілотного проекту безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності, сума якої перевищує 50 тисяч гривень, не впливає на рішення відповідних комісій місцевих органів соціального захисту населення при призначенні субсидії зазначеним домогосподарствам.
   Для участі у проекті необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування.

 

«УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ»

   ДОБРОГО ДНЯ! МИ З ЧОЛОВІКОМ МАЄМО ПРИЄМНУ НОВИНУ, БО У НАС НАРОДИЛАСЯ ДИТИНА. АЛЕ І Я, І ЧОЛОВІК ПРОПИСАНІ У ОДНОМУ МІСТІ, А ПРОЖИВАЄМО І НАРОДЖУВАЛИ У ДРУГОМУ. ЧИ МОЖЕМО МИ ОФОРМИТИ ДОПОМОГУ ТУТ, ДЕ НАРОДЖУВАЛИ, ЩОБ НЕ ЇХАТИ 600 КІЛОМЕТРІВ ДОДОМУ?
   Хто має право на допомогу?
   Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.
   Куди звернутися?
   До органу соціального захисту населення за місцем реєстрації одного з батьків дитини (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.
   Заява також може бути подана в електронній формі органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання заявника. Зробити це можна через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики (https://e-services.msp.gov.ua/)
   Слід зазначити, що у разі подання такої заяви з використанням електронного цифрового підпису, допомога призначається не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви органом соціального захисту населення.
   Якщо заява в електронній формі подана без електронного цифрового підпису, допомога призначається лише після підписання у місячний строк зазначеної заяви. У разі непідписання заяви у зазначений строк подається нова заява.
   За призначенням допомоги необхідно звернутися не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.
   Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується матері (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.
   Які документи потрібні?
   Для отримання допомоги при народженні дитини за умови пред'явлення паспорта або іншого документу, який посвідчує особу, подається:
   1. заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
   2. копію свідоцтва про народження дитини;
   3. копію рішення про встановлення опіки (подають лише опікуни);
   4. видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини (якщо жінка, яка має зареєстроване місце проживання на території України і народила дитину під час тимчасового перебування за межами України).
   Який розмір допомоги?
   Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.
   Виплата допомоги здійснюється одноразово – у сумі 10 320 гривень.
   Решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 грн на місяць).
   Чи можуть батьків позбавити допомоги?
   Існує низка умов для припинення виплати допомоги:
   • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
   • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
   • нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
   • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
   • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір'ю; • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду; • усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування; • смерті дитини; • смерті отримувача допомоги;
   Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
   Таке рішення приймається безповоротно?
   Рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 12 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.
   Хтось контролює, на що витрачають допомогу?
   Контроль за цільовим використанням державної допомоги здійснюється працівниками центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді або уповноваженою особою, визначеною виконавчим органом об'єднаної територіальної громади.
   У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають керівнику органу, який призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.
   Також у випадку невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до 1 року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повідомляє про це орган соціального захисту населення за місцем проживання дитини.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017р. № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, якою передбачено внесення змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (у редакції постанови КМУ від 22.09.1997 №1050, зі змінами) передбачено проведення виплати частини невикористаної суми субсидії.
   Для проведення зазначеної компенсації до органів соціального захисту населення звернулись понад 83,3 тис. осіб, яким нараховано до виплати 51,2млн.грн. частини невикористаної суми субсидії.
   03.11.2017 року до Полтавської області для проведення виплати зазначеної компенсації надійшла субвенція в сумі 38, 4 млн. грн.., що складає 75 відсотків від загальної суми для проведення виплати зазначеної компенсації.
   06-07.11.2017 року органами соціального захисту населення подані платіжні доручення до територіальних органів державної казначейської служби України.
   З 07.11.2017 року в області розпочата виплата частини невикористаної суми субсидій в межах направлених коштів.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.

 

   У першу неділю листопада своє професійне свято відзначають соціальні працівники області - люди, справою яких є віддана, невтомна праця на благо людей! Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту.
   В соціальній сфері Полтавської області працює більше шести тисяч працівників: 812 спеціалістів рай(міськ)управлінь, 3275 соціальних працівників в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 1607 працівників інтернатних установ. Це переважно жінки, адже саме жінці притаманна доброта, мудрість та милосердя, які так необхідні в щоденній праці соціального працівника. Соціальним піклуванням, на сьогодні, охоплено близько 800 тисяч жителів області.
   Соціальне піклування – це і робота дитячих, психоневрологічних та геріатричних будинків-інтернатів, Центрів реабілітації дітей-інвалідів, надання соціальних послуг терцентрами, обслуговування одиноких престарілих громадян на дому, нарахування пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги, одноразова та щомісячна допомога при народженні дитини, оздоровлення пільгових категорій громадян, соціальна підтримка учасників другої світової війни, вдів учасників аварії на Чорнобильській АЕС.
   Із загальної кількості населення області (1 млн. 418 тис. осіб) реальну підтримку у вигляді соціальних гарантій одержує 120 тис. сімей з дітьми, 11 тис. малозабезпечених сімей, 357 тис. сімей одержують субсидію. Крім того, 443 тис. осіб користуються різними видами пільг (з них 180 тис. - пільгами на житлово-комунальні послуги).
   Суттєвою підтримкою сімей області під час оплати житлово-комунальних послуг є надання житлових субсидій. У зв'язку з початком опалювального періоду перед органами соціального захисту населення було поставлено завдання забезпечити своєчасне надання житлових субсидій.
   Всі перерахунки субсидій на опалювальний період проведено вчасно, завершена робота з визначення розмірів житлових субсидій на опалювальний період 2017/2018 років.
   Одним з пріоритетних напрямків є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Крім соціальних програм, які реалізуються через органи соціального захисту населення на державному рівні, на рівні області прийнята і реалізується обласна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   На реалізацію Програми з обласного бюджету у 2016 році спрямовано 16,8 млн. грн., у поточному році передбачено - 22,2 млн. грн.
   З поточного року розширені напрямки Програми, зокрема, започатковано надання:
   - санаторно-курортних послуг членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів в місцевих санаторіях;
   - щомісячної обласної соціальної стипендії дітям загиблих учасників АТО до 18 років.
   - встановлення на рівні області виплати сім'ям померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС II та III групи.
   Область не зупиняється на досягнутому. На сьогоднішній день відпрацьовуються нові напрямки роботи щодо удосконалення шляхів соціальної підтримки населення.
   Так, на рівні області реалізуються два проекти:
   з надання послуг із соціальної підтримки населенню через об'єднані територіальні громади.
   із залучення безробітних осіб з числа малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до працевлаштування.
   Як перспективне вивчається питання створення у місті Горішні Плавні Єдиного соціального офісу, на базі якого мешканці міста зможуть одержати всі види соціальних послуг за принципом «Єдиного вікна». В подальшому цей досвід плануємо розповсюдити й на інші міста та районні центри області.
   Забезпечено належні умови проживання підопічних в будинках-інтернатах. Вперше в Україні на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського та Кременчуцького центру реабілітації дітей-інвалідів реалізовано ідею відкриття денних відділень догляду та реабілітації дітей-інвалідів. Це дасть можливість забезпечення сімейними формами виховання дітей-інвалідів, одержання дітьми-інвалідами реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливість влаштування на роботу. Наразі поставлено завдання відкриття відділень денного перебування та підтриманого проживання в психоневрологічних будинках-інтернатах.
   Продовжено розширення мережі територіальних центрів та збільшення кількості громадян, які надають соціальні послуги. Саме через територіальні центри соціальні послуги отримує 120 тисяч громадян із числа одиноких, інвалідів, пенсіонерів.
   Кращі трудові колективи системи за вагомі здобутки відзначено на колегії Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Серед них колективи територіальних центрів соціального обслуговування Котелевського(Дудченко Наталія Іванівна), Миргородського (Смутко Тетяна Михайлівна), Чорнухинського(Шацька Наталія Борисівна), Гадяцького(Власенко Олена Миколаївна), Карлівського (Гордієнко Ольга Миколаївна) районів, міста Горішні Плавні (Бабич Лідія Василівна), виконкому Шевченківської районної у м. Полтаві ради (Мягкохліб Ольга Іванівна що у місті Полтаві.
   Трудові колективи управлінь соціального захисту населення Семенівської (Гіріч Жанна Петрівна), Гадяцької (Тарасенко Віталій Юрійович), Зіньківської (Півень Віктор Іванович), Машівської (Фисуненко Ірина Валентинівна) райдержадміністрацій. Центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука (Івакіна Юлія Станіславівна) та м. Миргорода (Сіваченко Валентина Михайлівна). Колектив Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського (Приступа Марина Олексіївна) та Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату (Шкарбан Анатолій Миколайович).