Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 

    На засіданні "круглого столуˮ з активом обласних громадських Чорнобильських організацій, яке відбулось 06.12.2018 року, директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.В.Корнієнко проінформувала присутніх про виконання заходів, спрямованих у поточному році на підвищення рівня соціального захисту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, та поділилась планами щодо збільшення обсягів фінансування на соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2019 рік.
   В ході засідання обговорені перспективи подальших спільних дій, спрямованих на вирішення актуальних питань учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Підвищення соціальних гарантій

    Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 грудня 2018 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
    - на одну особу - 1 853 грн.;
    - для дітей віком до 6 років – 1 626 грн.;
    - для дітей віком від 6 до 18 років – 2 027 грн.;
    - для працездатних осіб – 1 921 грн.;
    - для осіб, які втратили працездатність – 1 497 грн.
    Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 липня 2018 року, зросли у середньому на 4,3 відсотка.
    Зокрема, з 1 грудня 2018 року збільшено розміри допомоги: у зв'язку з вагітністю та пологами, одиноким матерям, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам з інвалідністю з дитинства та на дітей з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, патронатним вихователям, грошової допомоги на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та на догляд, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, що не набула права на пенсію, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
    Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року проведено збільшення розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни.
    Отже, в грудні одержувачі отримають перераховані розміри соціальних виплат.

 
Пілотний проект "Рука допомоги" в дії

    В області успішно реалізується пілотний проект Міністерства соціальної політики України "Рука допомоги". Учасникам проекту пропонується постійне працевлаштування, участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру чи надання поворотної фінансової допомоги для організації підприємницької діяльності.
   В ході реалізації проекту 29 листопада 2018 року на засіданні обласної Комісії прийнято рішення про надання фінансової допомоги двом особам з числа внутрішньо переміщених осіб та фізичній особі-підприємцю, який прийняв рішення про розширення своєї діяльності. Основні напрями діяльності: виробництво у сфері легкої промисловості та вирощування зернових культур.
   Комісією, в порядку контролю за використанням бюджетних коштів, заслухано звіти семи учасників пілотного проекту, які отримали фінансову допомогу в попередні періоди, про провадження ними підприємницької діяльності та виконання бізнес-планів. За результатами звітів порушень не виявлено, учасники дотримуються умов договору.
   З початку дії пілотного проекту фінансову допомогу для започаткування власної справи вже отримали 44 фізичні особи та 23 суб'єкти господарювання, що дало можливість додаткового створення 46 нових робочих місць. На придбання обладнання та матеріалів, в рамках проекту для розвитку підприємництва в Полтавській області, з Державного бюджету використано коштів на загальну суму 4,4 млн. грн.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ У КРЕМЕНЧУЦЬКОМУ МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ СОЦІАЛЬНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ-ІНВАЛІДІВ

   В Україні 3 грудня традиційно відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Цей день – нагадування українській спільноті про необхідність захисту і дотримання прав людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей для їх участі у політичному, економічному, соціальному і культурному житті нашої країни.
   З цієї нагоди Кременчуцький міський Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів 3 грудня 2018 року провів благодійну акцію для вихованців Центру та їх батьків «Всі діти різні, всі діти - рівні», в якій взяли участь понад 100 дітей з інвалідністю, а також батьки, співробітники, друзі та гості закладу. Мета заходу – привернути увагу суспільства до проблем виховання, навчання та інтеграції у соціум дітей з особливими потребами, професійної зайнятості та творчої реалізації їх батьків. В програмі заходу: виставка яскравих фото дітей та їх малюнків, творчі роботи батьків і співробітників Центру, дитячі розваги, концерт колективів дитячої художньої самодіяльності, солодощі та повітряні кульки.

 
ПУНКТИ ОБІГРІВУ – ПОРЯТУНОК ДЛЯ БЕЗДОМНИХ

   З настанням перших холодів та календарного зимового періоду за наказом міського голови Кременчука розгорнуто 6 пунктів обігріву. Метою вищевказаних пунктів є запобігання переохолодженню та недопущення випадків замерзання громадян, які не мають постійного місця проживання.
   Одним з таких пунктів є мобільний пункт обігріву, який розміщений навпроти залізничного вокзалу.
   Пункт обігріву обладнаний необхідним інвентарем для дотримання санітарно-гігієнічних норм, засобами зв'язку для виклику необхідних служб. Поряд з пунктом обігріву встановлено біотуалет та контейнер для сміття.
   Бездомні, які скористалися послугами пункту обігріву мали змогу перечекати значне зниження температури, випити гарячого чаю, поїсти, отримати теплий одяг та взуття, яке завбачливо було зібране відділенням територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Станом на 04.12.2018 пунктами обігріву скористалися 14 осіб.
АДРЕСИ ПУНКТІВ ОБІГРІВУ м. КРЕМЕНЧУКА:

   1. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька перша міська лікарня імені О.Т. Богаєвського» (м. Кременчук, вул. лікаря О.Т. Богаєвського, 60/1);
   2. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» (м. Кременчук, вул. Генерала Манагарова, 7) ;
   3. Приймальне відділення комунального некомерційного медичного підприємства «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»
   (м. Кременчук, вул. Павлова, 2);
   4. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, проспект Свободи, 130);
   5. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області (м. Кременчук, вул. Ковальська, 10/2).
   6. Мобільний пункту обігріву навпроти залізничного вокзалу м. Кременчука.

 
ЗИМОВА КАЗКА - ЧАРІВНЕ СВЯТО ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

   3 грудня 2018 року з нагоди Міжнародного дня осіб з інвалідністю до дітей, які відвідують Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча завітали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського та подарували дітям з інвалідністю зимову казку. Діти прийняли участь у різних конкурсах та іграх отримавши гарний настрій та позитивні емоції. По закінченню дійства кожна дитина отримала солодкий подарунок.
   Гадяцьку центральну районну бібліотеку з метою привернення уваги суспільства до проблем дітей з інвалідністю прикрашено малюнками юних відвідувачів Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю м. Гадяча.

 
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДІНІСТЮ - НАГОДА ПРИВЕРНЕНЯ УВАГИ СУСПІЛЬСТВА ДО ПРОБЛЕМ ТА ПОТРЕБ ДАНОЇ КАТЕГОРІЇ ГРОМАДЯН

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю на знак привернення уваги суспільства до вищевказаної категорії громадян проведено заходи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення, де проживають люди з інвалідністю.
   Підопічним Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, де проживають люди з інвалідністю досить поважного віку вручено, на знак поваги, невеликі подарункові набори, організовано частування смаколиками.
   Для людей з інвалідністю Вишняківського будинку-інтернату, що у Хорольському районі проведено тематичний захід за участь вокального ансамблю «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування м. Хоролу, спортивні змагання з гри у шахи та шашки.
   Виставкою власних творчих робіт під назвою «Повір у себе» розпочали Міжнародний день людей з інвалідністю вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського. Концертна програма «Таланти дитячого будинку» продемонструвала справжні таланти своїх вихованців та викликала гучні оплески шанувальників. Дуети «Одна родина», «Браття-козаченьки» та ансамбль ложкарів «Переливи» взяли участь і у районному заході присвяченому Дню людей з інвалідністю.
   Надзвичайно теплою атмосферою вирізнявся творчий вечір «Добротою зігріваючи серця» який підготували вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату разом з працівниками закладу. Виставка творчих робіт не залишила нікого байдужим, продемонструвавши справжні таланти його майстрів.