Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, колективами та підопічними Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку, Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, Зінківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського, висловлюються слова подяки депутатам обласної ради – Путрі Олександру Олексійовичу, Щурову Віктору Степановичу, Міщенку Михайлу Івановичу, Красюку Василю Федоровичу за проявлену турботу до одиноких ветеранів війни та праці, дітей-інвалідів, які проживають у будинках-інтернатах та потребують постійної батьківської підтримки.

 
З початку оздоровчої кампанії в області укладено 465 договорів на оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   За рахунок державної програми у поточному році оздоровчими послугами передбачено забезпечити 794 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що потребують санаторно-курортного лікування і перебувають на обліку для отримання такого лікування.
   На даний час в області управліннями соціального захисту населення укладено 465 договорів з 35 санаторно-курортними закладами, вільно обраними громадянами, оздоровлено 176 громадян та 162 перебувають на оздоровленні.
   Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2017 року, управліннями соціального захисту проводиться прийом заяв для взяття на облік з забезпечення санаторно-курортним лікуванням у наступному році, або на виплату компенсації за 2018 рік.
   Для забезпечення безоплатним санаторно-курортним лікуванням у 2018 році, громадянам постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1 категорії, або одному з батьків дитини з інвалідністю, в термін до 15 жовтня 2017 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання з заявою про взяття на облік для отримання путівки, довідкою для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копією посвідчення з вкладкою, копією паспорту, для дитини – копією свідоцтва про народження.
   За бажанням, замість заяви на забезпечення санаторно-курортним лікуванням може бути подана заява на отримання у 2018 році грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. До заяви додається довідка для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о, копія посвідчення з вкладкою, копія паспорту.

 
Актуально про перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін

   Вперше з поточного року змінено механізм перепризначення житлових субсидій, яким передбачено перепризначення субсидій з травня всім одержувачам на наступний дванадцятимісячний термін без звернення громадян.
   Крім того, рішенням Уряду внесено суттєві зміни до порядку нарахування субсидій, зокрема: змінено норму щодо обрахування доходів (доходи враховуються за попередні чотири квартали, включаючи дохід за І квартал поточного року) та передбачено обмеження при призначенні субсидії на наступний термін субсидіантам, які мають прострочені понад 2 місяці борги з оплати за житлово-комунальні послуг.
   З урахуванням внесених змін органами соцзахисту населення забезпечена робота щодо перепризначення субсидій на наступний термін.
   Станом на 11.07.2017 завершено перепризначення субсидій в Гадяцькому та Гребінківському районах.
   В Машівському, Семенівському, Хорольському, Миргородському, Лохвицькому, Чорнухинському, Диканському, Козельщанському районах вже розраховано субсидії на новий період понад 90% субсидіантам.
   Варто пришвидчити процес перепризначення субсидій у м.Кременчуці, оскільки мають найнижчий відсоток перепризначення субсидій (по Автозаводському району – 29%; по Крюківському району – 26%)
   Водночас звертаємо увагу одержувачів субсидій, які мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги на необхідності її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу. Від цього також залежить процес перепризначення субсидій на наступний термін.
   Якщо борги будуть погашені протягом 2-х місяців або укладено договір про їх реструктуризацію, субсидія буде перепризначено з травня 2017 року. Якщо після спливу 2-х місяців - субсидія буде призначена з місяця погашення боргів або їх реструктуризації.

 

    12 липня 2017 року о 10.00 фахівцями Департаменту соціального захисту населення Полтавської області проведено зустріч у формі семінар-наради із керівниками об'єднаних територіальних громад та обговорено питання забезпечення виконання наказу Мінсоцполітики №1030 від 21.06.2017 року «Про деякі питання діяльності об'єднаних територіальних громад щодо надання послуг із соціальної підтримки населення». Згідно наказу в 5 об'єднаних територіальних громадах Полтавщини: Білоцерківській, Омельницькій, Пирятинській, Піщанській, Шишацькій буде впроваджено модель адміністрування надання послуг із соціальної підтримки населення.

 

   12 липня 2017 року о 14.00 Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено семінар-нараду з головами об'єднаних територіальних громад області в ході якої розглянуто питання соціального захисту населення громад. Зокрема віднайдено шляхи щодо координації спільної діяльності органів соцзахисту та територіальних громад покликані на охоплення соціальним захистом найбільш вразливих категорій населення.

 
Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   7 липня 2017 року о 14.00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення, заступника голови робочої групи з питань гуманітарної допомоги Черняк Н.С. Ніна Черняк проінформувала про затвердження Положення про робочу групу з питань гуманітарної допомоги при обласній державній адміністрації.
   Прийнято рішення про надання листа-підтримки Полтавському обласному осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організації інвалідів України», щодо включення його до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги, з метою отримання гуманітарної допомоги та надання рішення про безоплатну передачу автомобілів особам з інвалідністю відповідно до порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

    В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, тимчасової допомоги на дітей та допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу за липень 2017 року.
    На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 136,6 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
    Для здійснення виплати вказаних допомог за липень 2017 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 112,9 млн.грн.
    5 липня 2017 року в область надійшла субвенція з держаного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

   6 липня 2017 року напередодні Дня родини голова Полтавської обласної державної адміністрації В.А.Головко, голова Полтавської обласної ради О.Ю. Біленький, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідали ПРАТ «Миргородкурорт» де відпочивають та оздоровлюються члени сімей загиблих учасників антитерористичної операції.
   Оздоровлення сімей загиблих проводиться за рахунок коштів обласного бюджету згідно обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки основними напрямками якої є підтримка учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО, яким на рівні області надаються соціальні гарантії:
   - надання матеріальної допомоги за рахунок коштів обласного бюджету сім'ям у разі загибелі учасника АТО ;
   - упорядкування території поховання загиблого учасника АТО;
   - виплата щорічної грошової допомоги членам сімей загиблого;
   - виплата щомісячної стипендії у розмірі прожиткового мінімуму на кожну дитину загиблого (померлого)учасника АТО;
   - санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих ветеранів війни з числа учасників АТО.

 

   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 №375-р області виділено 8 996,7 тис. грн. для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" (зі змінами).
   Згідно з рішенням комісії з питань розподілу коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей та відповідно до розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 27.06.2017 №396 вказана сума розподілена між бюджетами міст Горішні Плавні, Кременчук, Полтава та бюджетами Кобеляцького, Решетилівського, Пирятинського, Полтавського районів.
   Кошти будуть спрямовані на виплату компенсації на придбання житла 13 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 7 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи та 6 сім'ям загиблих учасників АТО, які за інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів станом на 1 квітня поточного року перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.
   На даний час до області надійшло 6449,6 тис.грн.