Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 

   17.01.2019 відбулось засідання комісій з питань соціального захисту населення та з питань ветеранів та учасників бойових дій Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації. На засіданні розглянуто обсяги фінансування та напрямки використання бюджетних коштів, передбачених на фінансову підтримку організаційної діяльності обласних громадських організації осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників бойових дій та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2019 рік.
   Одноголосно погоджено розподіл коштів між 12 обласними громадськими організаціями осіб з інвалідністю, ветеранів, учасників бойових дій та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2019 рік.

 
Надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

   З 1 січня 2019 року постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі» запроваджено механізм надання субсидій у грошовій формі.
   Правила надання та розрахунку розміру субсидії залишаються незмінними, при цьому змінюється алгоритм виплати субсидії.
   Сім'ям, яким призначена субсидія до 31 грудня 2018 року, житлова субсидія до закінчення опалювального періоду буде надаватися за старим порядком - шляхом перерахування коштів на рахунки підприємств - надавачів послуг.
   Монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи. З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть ті сім'ї, які звернуться за субсидією з січня поточного року. Субсидія надходитиме на їх персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк". Банк розраховуватиметься за одержувача субсидії з надавачами комунальних послуг та одразу надсилатиме йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги. У смс-повідомленні обов'язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг.
   Звертаємо увагу, що звертатися до АТ "Ощадбанк" одержувачам субсидії для відкриття особових рахунків не потрібно. Персональний обліковий запис в АТ "Ощадбанк" буде створюватися автоматично на підставі інформації, наданої управліннями соціального захисту населення.
   Тим сім'ям, які беруть участь у монетизації, держава через АТ "Ощадбанк" сплачуватиме частину нарахованої плати за комунальні послуги, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а одержувачі субсидії доплачуватимуть другу частину рахунку.
   З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих сімей, яким субсидію було призначено до 31 грудня 2018 року. Для цього сім'ям, які одержували житлову субсидію протягом опалювального сезону 2018/19 року не у грошовій формі, необхідно з 1 травня 2019 року подати нові заяви про призначення житлової субсидії і декларації (з обов'язковим зазначенням номеру мобільного телефону заявника).
   З 1 жовтня 2019 року буде проведена повна монетизація субсидій, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою кошти, які було заощаджено протягом опалювального сезону.
   Постановою передбачено, що після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії (нарахованої у грошовій формі), відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ "Ощадбанк" шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ "Ощадбанк", про що АТ "Ощадбанк" інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень".

 
Виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях у січні 2019 року

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною", оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім'ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків за січень 2019 року.
   Всього в області перебуває на обліку 138 прийомних сімей, 41 дитячий будинок сімейного типу, 4 патронатних сім'ї в яких виховується 510 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у січні 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,5 млн. грн.
   08 січня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги буде проведена через установи уповноважених банків.

 
Виплата державних соціальних гарантій в січні 2019 року

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за січень 2019 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 125,4 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за січень 2019 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 108,0 млн.грн.
   08 січня 2019 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 
Виплата компенсації за проїзд окремим пільговим категоріям населення на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування за рахунок коштів обласного бюджету

   В області, починаючи з 2016 року, діє програма виплати пільговим категоріям громадян компенсації за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) шляхом відшкодування вартості квитка.
   Виплата проводиться за рахунок коштів обласного бюджету в разі неотримання пільг відповідно до статей 37, 41 Закону України "Про автомобільний транспорт".
   За одержанням відповідної компенсації мають право звернутися окремі категорії громадян, яким згідно із законодавством передбачені пільги на проїзд на вищезазначених маршрутах:
   - постраждалі учасники Революції Гідності;
   - учасники бойових дій;
   - особи з інвалідністю внаслідок війни;
   - особи, які супроводжують осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи;
   - діти з багатодітних сімей;
   - особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, у період з 1 жовтня по 15 травня;
   - особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи) у період з 1 жовтня по 15 травня;
   - батьки загиблих військовослужбовців; інваліди військової служби;
   - а також учасники-добровольці антитерористичної операції на підставі посвідчення "учасника-добровольця антитерористичної операції", статус яким встановлено Комісією з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції обласної державної адміністрації.
   Компенсація надається за рахунок коштів обласного бюджету шляхом проведення виплати вартості квитка з розрахунку 10 поїздок на місяць (не більше 120 поїздок на рік).
   Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – не більше 75 поїздок на рік, у період з 1 жовтня по 15 травня.
   Визначена кількість поїздок використовується пільговими категоріями громадян в будь-який час впродовж року.
   З 1 січня 2019 року передбачено відшкодування вартості проїзного документу (фіскального чеку).
   Якщо поїздка здійснюється з районних центрів області, де відсутні автостанції, або через автостанції області, з яких не проводяться відправлення на міжобласних маршрутах загального користування (станом на 01.12.2018 – це смт. Чутове, м. Гребінка, смт. Диканька, смт. Козельщина, смт. Машівка, м. Решетилівка, смт. Шишаки) для виплати компенсації подається проїзний квиток за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 25.05.2006 № 503.
   Виплата компенсації проводиться за спрощеним механізмом.
   Пільгові категорії громадян подають до органів соціального захисту населення за місцем перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (учасники-добровольці АТО за місцем реєстрації):
   - заяву (заповнюється в управлінні на підставі пільгового посвідчення та паспорту);
   - проїзні документи.
    Вартість проїзду буде відшкодовано на зазначений в заяві:
   - особовий рахунок в банківській установі - мешканцям міст обласного значення (за заявою осіб похилого віку та осіб з інвалідністю виплата може бути проведена через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта");
   - особовий рахунок в банківській установі або відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта" - мешканцям сіл, селищ, міст (крім міст обласного значення).
   Відшкодування вартості квитка проводиться у разі звернення з відповідною заявою не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки.

 

   Розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати відбулося 10 січня 2019 року за участі представників галузевих департаментів облдержадміністрації, Управління Держпраці у Полтавській області, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Національної поліції, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області, регіонального відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області.
   Представники галузевих департаментів облдержадміністрації доповіли про ситуацію з погашенням зарплатних боргів на підприємствах, що перебувають в оперативному підпорядкуванні, та про перспективи погашення заборгованості у 2019 році. Начальник відділу банкрутства Головного територіального управління юстиції І.Ю. Рагулін повідомив про перспективи погашення боргів на підприємствах-банкрутах.
   Про заходи регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов'язаних з трудовими правовідносинами, щодо погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками підприємств області доповів заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області з питань державної виконавчої служби - начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області В.М. Коноз.
   Учасники зібрання обговорили план спільних заходів з покращення ситуації з виплатою заробітної плати на підприємствах області.
   Робочою групою дані доручення профільним департаментам облдержадміністрації взяти на контроль здійснення заходів щодо погашення зарплатних боргів на підпорядкованих підприємствах, спільно з центральними органами виконавчої влади вжити заходи на підприємствах державної форми власності, Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області посилити дієвість процесуальних заходів щодо стягнення зарплатних боргів в примусовому порядку.

 
В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ-ІНТЕРНАТАХ ПРОВЕДЕНО СВЯТО РІЗДВА ХРИСТОВОГО

   Проведено різдвяні заходи для вихованців та вихованок Зіньківського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів.
   Дітей ознайомили з давніми традиціями святкування Різдва на Україні, частували кутею та пиріжками.

 
ДЛЯ ПІДОПІЧНИХ ГОРБАНІВСЬКОГО ПАНСІОНАТУ ПРОЗВУЧАЛИ РІЗДВЯНІ ПІСНІ

   Різдвяними колядками зустрічали свято Різдва Христового підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
   До уваги глядачів представлено давні традиції святкування Різдва на Україні.

 
5 ГОЛОВНИХ ЗАПИТАНЬ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ СУБСИДІЙ

   1. Чи потрібно повторно подавати документи?
   Так, усім отримувачам субсидій обов'язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.
   В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.
   Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації субсидій.
   2. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?
   На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому будуть відображатися кошти житлової субсидії у грошовій формі.
   Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.
   Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.
   Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.
   3. Як відбуватиметься оплата комуналки?
   Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.
   Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.
   4. Чому Ощадбанк?
   Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
   Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.
   Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.
   5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?
   В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.
   Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.
   Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.

 
Реалізація угоди про співпрацю

   В рамках Угоди про співпрацю 3 січня 2019 року відбулась нарада працівників управління соціально-правових відносин Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації з начальником відділення Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області О. Атаманюк.
   Учасники наради проаналізували ситуацію на підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати, обговорили спільні дії щодо погашення існуючої заборгованості та запобігання виникненню зарплатних боргів, що може призвести до трудових конфліктів та виникнення соціальної напруги в суспільстві.
   Обговорені проблеми розвитку соціального діалогу в області та проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення соціального діалогу".
   Сторони домовились про проведення спільних заходів, у тому числі семінарів з працівниками об'єднаних територіальних громад Полтавщини.

 

   Наприкінці грудня 2018 року для підопічних будинків-інтернатів (пансіонату) проведено новорічні свята та вручено подарунки.