Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 
Як отримати зекономлені кошти субсидії на послугу газо-та електропостачання для індивідуального опалення

   В поточному році продовжено реалізацію програми монетизації частини невикористаних сум субсидій.
   Зазначений механізм передбачає, що після закінчення опалювального сезону сім'ї, які для опалення використовують електроенергію чи природний газ та станом на 1 травня 2018 року на рахунку мають невикористану суму субсидій – мають право одержати зекономлені кошти. Виплата частини невикористаних сум субсидій проводиться у сумі, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. м природного газу (695,79 грн.) або 150 кВт електричної енергії (135 грн.).
   Списки таких сімей із зазначенням сум невикористаної субсидії до 1 червня 2018 року передані органам соцзахисту населення газо-та електропостачальними організаціями. Право на отримання зекономлених сум субсидій мають понад 61,0 тис. сімей області.
   Для отримання частини невикористаних сум субсидій необхідно до1 вересня 2018 року подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання від подіну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).
   У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.

 
Про деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

   Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2018 № 335 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", зокрема до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.
   Документом уточнено механізм призначення (відновлення) виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам та припинення соціальних виплат за рішенням комісій або органів, що здійснюють соціальні виплати. Також установлено, що суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

 
Шановні медичні працівники соціальних закладів області!

   Напередодні Вашого професійного свята – Дня медичного працівника дозвольте висловити найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини – її життя.
   Медичний працівник у своєму жертовному служінні часто не має права на спокій, відпочинок, власні емоції та, навіть, страх. І вдень, і вночі ви повинні бути поруч, щоб встигнути допомогти хворому.
   Прийміть побажання міцного здоров'я та щастя Вам і Вашим родинам. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям, а у ваших домівках завжди панують мир та злагода.

 
7 сімей загиблих учасників АТО та 13 сімей осіб з інвалідністю II групи з числа учасників АТО отримають в поточному році грошову компенсацію на придбання житла

   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 №327-р області виділено 16,8 млн. грн. (на даний час профінансовано 12,6 млн. грн.) для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей".
   Згідно з рішенням комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, створеної при облдержадміністрації, та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 07.06.2018 №520 виділена сума розподілена між бюджетами міст Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Полтава та бюджетами Карлівського, Козельщинського, Кременчуцького, Полтавського районів.
    Кошти будуть спрямовані на виплату компенсації на придбання житла 20 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 7 сім'ям загиблих учасників АТО та 13 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи з числа учасників АТО, які станом на 1 квітня поточного року перебували на обліку потребуючих поліпшення житлових умов.

 
В області триває оздоровча кампанія громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

   Пільгове право на безоплатне санаторно-курортне лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи, гарантовано Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
   З 2017 року в рамках державної програми впроваджено новий механізм оплати послуг санаторно-курортного лікування громадян зазначеної категорії, який базується на укладанні тристороннього договору між особою, постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням соціального захисту населення та санаторно-курортним закладом, який самостійно обрав пільговик.
   На підставі укладених тристоронніх договорів, органи соціального захисту населення здійснюють безготівкове перерахування коштів щорічної грошової допомоги санаторно-курортним закладам, для компенсації вартості санаторного лікування в розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України на відповідний рік. У 2018 році вартість санаторно-курортного лікування для громадян, віднесених до 1 категорії становить 6822,0 грн., для дітей, з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою – 13 545 гривень.
   В рамках державної програми забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи здійснюється в межах кошторисних призначень та з врахуванням черговості подання заяв. У поточному році за рахунок державної програми планується оздоровити 586 громадян зазначеної категорії. На даний час, відповідно до укладених договорів санаторно-курортним лікуванням забезпечено 92 особи 1 категорії, в тому числі в санаторіях Полтавської області.
   З метою дієвої підтримки учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії з поточного року на обласному рівні запроваджено виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області. Зазначена виплата здійснюється органами соціального захисту населення за зверненням громадянина, після повернення з санаторію, та призначається в сумі фактично проведеної доплати, але не більше 2,0 тис. грн., відповідно до укладеного тристороннього договору.

 
Випускники «Університету ІІІ віку» Диканського району взяли участь у пішохідній екскурсії

   5 червня випускники «Університету ІІІ віку» та особи з обмеженими фізичними можливостями Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на чолі з соціальними працівниками, взяли участь у пішохідній екскурсії по пам'ятних місцях Диканщини, яку організували працівники Диканського краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша. Усі присутні з великим задоволенням слухали екскурсовода, яка розповідала про архітектурні споруди, які функціонували на Диканщині, про пам'ятки природи.
   Підопічні територіального центру дізналися багато цікавих історичних фактів про рідне селище, а дехто поринув у далекі спогади дитинства. По закінченню ходи, слухачі висловили вдячність організаторам екскурсії.

 
Навчання з пожежної безпеки в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   6 червня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з працівниками та підопічними проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з виконання правил пожежної безпеки.
   До проведення занять були залучені представники 2-ї ДПРП смт. Нові Санжари – начальник-капітан служби цивільного захисту Стоножко О.В. та провідний інспектор РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Цвєтков Р.М.
   Для працівників та підопічних установи організовано навчання на теми: «Про порядок дій у разі виникнення пожежі», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Евакуація внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі)».
   Відбулася показова демонстрація пожежно-рятувальної техніки та бойового спорядження вогнеборців.

 
Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідіністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за червень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 125,1 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за червень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 119,9 млн. грн..
   5 червня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
   Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002р. № 256.

 
В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському районах відбулися випускні «Університету третього віку»

   «Вчитися ніколи не пізно!» Цей факт на власному прикладі довели студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку».
   В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися випускні студентів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року. Швидко промайнув час навчання. І ось уже випускники поважного віку прийшли на свій випускний. День за днем вони старанно навчалися, відкривали широкий спектр нових знань, знайомилися з цікавими людьми, спілкувалися. Навчання проводилось на різних факультетах, зокрема: «Психологічний», «Історико-краєзнавчий», «Основи медицини, здоровий спосіб життя», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Садівництва та городництва», «Літературно-художньому», та «Культурно-мистецькому».
   Студентів вітали та вручали сертифікати на підтвердження пройденого курсу. Також були вручені грамоти та подяки викладачам «Університету третього віку».
   Найголовніше, як зізналися самі студенти, вони не тільки збагатилися новими знаннями, а й знайшли нових друзів та отримували чудову можливість поспілкуватися, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято було сповнене радості, натхнення теплої, добродушної атмосфери та щирих посмішок.

 
В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали Міжнародний день захисту дітей

   Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом Міжнародним днем захисту дітей. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів та місцевої влади. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 


   1 червня 2018 року з нагоди Дня захисту дітей відбувся тематичний захід в Геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Діти працівників пансіонату влаштували виставку своїх малюнків створивши особливий настрій підопічним пансіонату.

 

Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2018 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Літо золоте», в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано свято «Діти України».
   Вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 


   В рамках державної програми, спрямованої на забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО, осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 №327-р області виділено 16792,1 тис. грн. для виплати компенсації на придбання житла сім'ям, які мають право на отримання компенсації відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №719 ,,Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей" (зі змінами).
   31.05.2018 в обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких пільгових категорій осіб, а також членів їх сімей, на якому було розглянуто питання щодо розподілу виділених області коштів.
   Виділені кошти будуть спрямовані бюджетам міст Горішні Плавні, Кременчук, Миргород, Полтава та бюджетам Карлівського, Козельщинського, Кременчуцького, Полтавського районів на виплату компенсації для придбання житла 20 сім'ям учасників АТО, в т.ч. 13 сім'ям осіб з інвалідністю ІІ групи та 7 сім'ям загиблих учасників АТО.