Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 

На державному рівні врегульовано порядок проведення виплати компенсації сім'ям за втрату годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, віднесених до 2 та 3 категорій

   Стаття 48 Закону України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" гарантує виплату одноразової компенсації сім'ї за втрату годувальника.
   Призначення та виплату вказаної соціальної гарантії регламентовано ,,Порядком виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2017 № 760.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 № 924 ,,Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. №936 і від 26 жовтня 2016 р. № 760", яка набула чинності 12 грудня, врегульовано питання виплати за рахунок коштів державного бюджету одноразової компенсації за втрату годувальника сім'ям померлих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасників інших ядерних аварій та випробувань, віднесених 1, 2 та 3 категорій та уточнено перелік документів для проведення виплати одноразової компенсації батькам за втрату годувальника.
   Призначення одноразової компенсації здійснюється за заявою, поданою заінтересованою особою до управління соціального захисту населення за місцем проживання протягом шести місяців з дати смерті годувальника.
   Право на виплату одноразової компенсації у зв'язку з втратою годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, участю у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та здійсненні на них регламентних робіт, має дружина (чоловік) в разі, коли не одружився вдруге, сім'я померлого годувальника з числа осіб, віднесених до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якій є непрацездатні особи, що були на утриманні померлого на момент його смерті. Належність до непрацездатних осіб та членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, визначається відповідно до норм статті 36 Закону України ,,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
   Виплата проводиться в розмірах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 285: сім'ям, які втратили годувальника – 7586,0 грн., батькам померлого – 3792,0 грн.

 

Про соціальний норматив для надання пільг на газове опалення для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, які складаються з непрацездатних осіб

   Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" "Про жертви нацистських переслідувань" встановлена пільгова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами:
   – інвалідам війни, жертвам нацистських переслідувань (стаття 6-2) – 100%;
   – учасникам бойових дій, жертвам нацистських переслідувань (стаття 6-1) – 75%;
   – учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, жертвам нацистських переслідувань (стаття 6-3), дружинам (чоловікам) померлих жертв нацистських переслідувань – 50 %.
   Пільги надаються пільговикам та членам їх сімей, що проживають разом з ними.
   До членів сім'ї пільговика при наданні пільг, згідно із статтею 51 Бюджетного кодексу України, належать:
   – дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
   – неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
   – особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
   – непрацездатні батьки;
   – особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.
   Пільги нараховуються в межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (із змінами).
   Соціальний норматив споживання природного газу для індивідуального опалення становить 5 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період (з 16 жовтня по 15 квітня включно). Для розрахунку розміру витрат природного газу на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будівель на рівні 1,073, для будівель на 3 і більше поверхів – 0,783.
   Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.
   Для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб, у разі користування газопостачанням зазначена норма становить 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім'ю.
   За роз'ясненнями Міністерства соціальної політики України для визначення права на надання пільг на збільшену площу житла враховуються особи, які зареєстровані і проживають на одній житловій площі з пільговиком.
   До прикладу соціальний норматив для надання пільг (нарахування пільгової знижки) на газове опалення становить:
   1) на одну особу
   працездатного пільговика – (21+10,5)*5*1,073=169 куб. метрів;
   непрацездатного пільговика з урахуванням подвійного розміру нормативної опалювальної площі – (42+21)*5*1,073=338 куб. метрів;
   2) на дві особи
   працездатні пільговик та член сім'ї – (21+21+10,5)*5*1,073=282 куб. метрів;
   непрацездатні пільговик та член сім'ї з урахуванням подвійного розміру нормативної опалювальної площі – (42+42+21)*5*1,073=563 куб. метрів;
   3) на три особи
   працездатні пільговик та двоє членів сім'ї – (21+21+21+10,5)*5*1,073=394 куб.м.;
   непрацездатні пільговик та двоє членів сім'ї з урахуванням подвійного розміру нормативної опалювальної площі – (42+42+42+21)*5*1,073=789 куб. метрів.
   Нарахування пільгової знижки та інформування споживачів щодо оплати послуг належить до повноважень підприємств (організацій), що надають відповідні послуги.

 

Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   11 грудня 2017 року о 16:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
   - надання листа благодійній організації «Міжнародний благодійний фонд «Всесвіт» щодо визнання вантажу, отриманого від Української Греко-Католицької Персональної Парафії Святого Володимира в Ганновері, що планується отримати з Німеччини, гуманітарною допомогою;
    - безоплатну передачу у власність особам з інвалідністю автомобілів, визнаних гуманітарною допомогою, якими вони були забезпечені через органи соціального захисту населення і користувалися більше 10 років.

 

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   Щороку 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   Ми віддаємо шану всім, хто ціною власного здоров'я захистив увесь світ, проявивши справжню мужність, героїзм, професіоналізм та самовідданість при подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
   На даний час в області проживає 10771 учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, із них 3602 встановлено інвалідність, пов'язану з наслідками аварії.
   У поточному році з Державного бюджету на виплату пільг і компенсацій гарантованих Законом України ,,Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" області виділено 50,3 млн. грн.
   Забезпечення додатковими соціальними гарантіями пільгових категорій громадян реалізується в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.
   З обласного бюджету на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році виділено 5,5 млн. грн., що на 64 % більше порівняно з 2016 роком. Зокрема збільшено обсяг фінансування за діючими напрямками, такими як: пільгове медичне забезпечення, виплата одноразової допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, виплата допомоги кожній сім'ї, у складі якої є дитина з інвалідністю пов'язаною з наслідками Чорнобильської катастрофи. Розмір вказаних разових виплат у поточному році підвищено вдвічі та складає 2,0 тис. грн. на особу.
   З метою вирішення актуальних питань, які не врегульовано на державному рівні за ініціативи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в рамках обласної програми з 2017 року запроваджено нові напрямки:
   виплату матеріальної допомоги в розмірі 5,0 тис. грн. для придбання путівки особі, яка супроводжує на санаторно-курортне лікування учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з інвалідністю І групи;
   виплату одноразової грошової допомоги при втраті годувальника дружині (чоловіку) в розмірі 7,0 тис. грн. та одному з батьків в розмірі 4,0 тис. грн. померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до 2 та 3 категорії, смерть якого пов'язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС.
   На 2018 рік в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки заплановано збільшення обсягу фінансування на забезпечення додатковими соціальними гарантіями учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Підвищення соціальних гарантій

   Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 грудня 2017 року підвищено розміри прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення, що в розрахунку на місяць становлять:
   - на одну особу - 1 700 грн.;
   - для дітей віком до 6 років – 1 492 грн.;
   - для дітей віком від 6 до 18 років – 1 860 грн.;
   - для працездатних осіб – 1 762 грн.;
   - для осіб, які втратили працездатність – 1 373 грн.
   Зазначені розміри порівняно з минулими, що були встановлені з 1 травня 2017 року, зросли у середньому на 5 відсотків.
   Зокрема, з 1 грудня 2017 року збільшено розміри допомоги: одиноким матерям, жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами, на дітей, над якими встановлено опіку та піклування, грошової допомоги на догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю, на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, особам з інвалідністю з числа одержувачів адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.
   Оскільки розмір допомоги чи компенсації обчислюється у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму тієї або іншої групи населення (від 7% до 200%), відповідно, розмір збільшення виплати може становити до 166 гривень одній особі. Загальна сума підвищення залежить від виду допомоги та кількості членів сім'ї, яким допомога призначена.
   Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області з урахуванням зміни прожиткового мінімуму з 1 грудня поточного року проведено збільшення розміру державних соціальних виплат, розмір яких розраховується залежно від мінімальних соціальних стандартів. Перерахунки державних гарантій проведено автоматизовано без звернення одержувачів та в стислі терміни.
   Отже, в грудні одержувачі отримають підвищені розміри соціальних виплат.

 


   З метою надання фінансової підтримки постраждалим і внутрішньо переміщеним особам, які опинились у складних життєвих обставинах, Мінсоцполітики відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535, відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги громадянам зазначених категорій.
   З огляду на складну ситуацію, в якій опинилися громадяни зазначених категорій, надання такої допомоги є вкрай важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності. У зв'язку з цим Мінсоцполітики пропонує провести благодійну акцію, у рамках якої перерахувати кошти для підтримки зазначеної категорії населення.
   Просимо підтримати ініціативу та приєднатися до благодійної акції Мінсоцполітики. Надаємо реквізити рахунків для зарахування благодійних внесків:
   1. Для зарахування коштів у національній валюті (гривні): Міністерство соціальної політики України, ЄДРПОУ – 37567866, р/р. 31252301178737 у Державній казначейській службі України, м. Київ, МФО 820172.
   2. Для зарахування коштів у євро та доларах США: Міністерство соціальної політики України, ЄДРПОУ – 37567866, р/р. 25302020054709 в АТ «Укрексімбанк», м. Київ МФО 322313.

 


   1 грудня 2017 року напередодні Дня людей з інвалідністю директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О. В. Синяговського та ознайомилась з роботою інтернатної установи і нещодавно відкритого денного відділення догляду та реабілітації дітей-інвалідів, який другий місяць працює на базі інтернату.
   Діти, а це 134 хлопчики різного віку зустріли керівника області концертною програмою, продемонструвавши нові набуті вміння та таланти. Особливим став виступ ансамблю «Ложкарі», який вразив своєю віртуозною грою. Діти, що займаються в ансамблі, здобули безліч визнань і нагород. Нещодавно для них, на території інтернатної установи, було відкрито «Будинок музики». Діти із захопленням розповідали керівнику області про свої заняття в ньому.
   Окремої уваги заслуговує нещодавно відкрите відділення денного догляду та реабілітації дітей-інвалідів. Л.В. Корнієнко познайомилась з дітьми, які його відвідують та поспілкувалась з батьками відвідувачів. За короткий час роботи у його відвідувачів, а це 6 дітей з інвалідністю, спостерігається значне покращення фізичних показників розвитку. І це не просто цифри, а слова вдячності батьків, які вже втратили надію на краще, але раптові зміни їх окрилили. Аналіз роботи новоствореного закладу дає поштовх й в подальшому рухатись в цьому напрямку та працювати на перспективу.
   Справжнім сюрпризом та радістю для вихованців установи став сучасний телевізор, подарований директором Департаменту Л.В. Корнієнко та автобус для перевезення мешканців інтернату, ключі від якого в подарунок вручив депутат обласної ради А.А. Путря. В свою чергу діти від усієї душі дарували гостям вироби, зроблені власноруч.  

 

Обговорення реформи інтернатних закладів

   28 листопада 2017 року делегація Полтавської облдержадміністрації під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олега Пругла бере участь у Всеукраїнській установчій семінар-нараді «Впровадження першого етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».
   Семінар-нарада проводиласься в Києві для представників усіх регіонів України щодо реформування інтернатних закладів для дітей.
   Захід організовано в співпраці з Фундацією Lumos (Велика Британія) та канадським проектом EDGE.
   Своїм досвідом з представниками регіонів поділяться також міжнародні організації UNICEF, Hope and Homes for Children Ukraine, Партнерство кожній дитині та СОС Дитячі містечка.
   Від Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації участь взяла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Ніна Степанівна Черняк