Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 

Про стан виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області

   Із метою підвищення рівня соціального захисту населення та надання додаткових соціальних гарантій в області реалізується обласна Комплексна програма соціального захисту і соціального забезпечення населення області.
   Усього на виконання заходів Програми у 2017 році спрямовано 23 млн. грн. (у тому числі 20,2 млн. грн. – з обласного бюджету; 2,8 млн. грн. – з місцевих бюджетів).
   Основними напрямками Програми були і залишаються підтримка учасників антитерористичної операції, членів сімей загиблих учасників АТО, воїнів-інтернаціоналістів та громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
   З метою розширення обласних пільг, з 2017 року на рівні області впроваджено слідуючі додаткові гарантії:
   - виплату щомісячної стипендії на кожну дитину загиблого (померлого) учасника АТО у розмірі прожиткового мінімуму (з 01.12.2017 по 1700 грн.);
   - санаторно-курортне оздоровлення членів сімей загиблих учасників АТО, загиблих воїнів-інтернаціоналістів, та осіб, які загинули, або померли внаслідок поранень, контузій чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності;
   - придбання соціального транспорту, обладнаного підйомниками (службове соціальне таксі) за умови співфінансування, у розмірі 50% за рахунок коштів обласного бюджету та 50% з місцевих бюджетів;
   Крім того, вирішено питання встановлення на рівні області статусу «учасник-доброволець антитерористичної операції» та надання за рахунок коштів обласного бюджету додаткових соціальних гарантій.
   З 2018 року передбачена виплата додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення в санаторно-курортних закладах, які розташовані на території Полтавської області, громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до першої категорії, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, та постраждалим учасникам АТО. З цією метою рішенням Полтавської обласної ради від 22.12.2017 року, затверджено відповідний Порядок.
   На сьогоднішній день не втрачає своєї актуальності питання виплати компенсації за проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян на міжміських та міжобласних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км). Станом на 01.01.2018 відповідно до Порядку проведено 8227 виплат компенсації на загальну суму 1864,1 тис.грн.
   За результатами проведеного державного фінансового аудиту управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, запроваджений механізм виплати компенсації згідно із Порядком, визнано ефективним методом відшкодування понесених витрат пільговими категоріями громадян. Зазначені основні напрямки залишаються пріоритетними і на 2018 рік.

 


   12 січня 2018 року о 12.00 відбулось засідання комісій Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації в ході яких розглянуто питання щодо розгляду проекту Порядку розподілу та використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на фінансову підтримку організаційної діяльності обласних громадських організацій інвалідів, ветеранів, учасників бойових дій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
   Участь у розгляді зазначеного питання взяла перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Н.С. Черняк.

 


   Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 № 1044 внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. N 505.
   Змінами передбачено у разі наявності у внутрішньо переміщених осіб житла, яке зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції, розташованого в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, для призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, окрім передбачених вищевказаним Порядком документів, додається копія акта обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири), складеного комісією, утвореною районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, військово-цивільною адміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (в разі утворення) ради, виконавчим органом ради об'єднаної територіальної громади, за формою згідно з додатком.

 


   11 січня 2018 року відбулась селекторна нарада під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації щодо введення в дію постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 951 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України».
   Участь в нараді взяли керівники органів соціального захисту населення області, органів казначейської служби, фінансових відділів та керівники підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг.
   В ході селекторної наради поставлені завдання перед присутніми керівниками щодо виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 року № 951.

 


   Напередодні різдвяних свят до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко.
   Дівчатка підготували музично-театралізоване дійство «Дозвольте колядувати – дім звеселяти!».
   Гостя свята вручила всім дітям подарунки та побажала весело провести новорічні свята.

 


   На обліку в Полтавській області на кінець 2017 року за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб перебуває 26018 осіб (18088 сімей), в тому числі 9,1 тис. - працездатних осіб, 4,9 тис. – дітей, 1,4 тис. - інвалідів, 10,7 тис. - пенсіонерів.
   За рік кількість внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку у Полтавській області, зменшилась майже на 4 тис. осіб.
   На виконання діючого законодавства органами соціального захисту населення по Полтавській області на оплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з державного бюджету у 2017 році було виплачено кошти на загальну суму 89,4 млн. грн. Виплатами охоплено в середньому 6 тис. сімей внутрішньо переміщених осіб щомісяця.
   В 2017 році за фактичним місцем перебування 1330 сім'ям внутрішньо переміщених осіб призначено та виплачуються державні соціальні допомоги.
   Виплати державних соціальних допомог в області за 2017 рік здійснені в повному обсязі. Заборгованість відсутня.