Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 
Підопічні відділення соціальної допомоги вдома Диканського району пройшли медичне обстеження за місцем проживання

   16 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Степанівка, Мала Рудка, Дячкове, Дейнеківка, Чернещина та Марченки Диканського району.
   Працівники Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Диканського Центрту ПМСД.
   Надано медичних послуг 56 особам, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
З вересня поточного року батьки новонароджених дітей отримуватимуть «пакунок малюка»

   Кабінетом Міністрів України 20 червня 2018 року прийнято постанову №512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім'ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.
   Допомога «пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.
   Патронатному вихователю може бути видано допомогу «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.
   Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
   Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.
   В області здійснено ряд організаційних заходів щодо забезпечення реалізації пілотного проекту з надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
   Вже з 1 вересня поточного року батьки новонароджених малят зможуть отримати «пакунок малюка» у всіх 18 пологових будинках області.

 

    В області склалася ділова, партнерська співпраця між сторонами соціального діалогу. Усі новації в законодавстві, що стосуються питань соціального захисту, гідної праці, соціального добробуту громадян розглядаються на спільних зустрічах представників. Проблемні питання вирішуються з урахуванням думок учасників соціального діалогу.
    В Полтавській обласній раді профспілок 9 серпня 2018 року відбувся семінар для членів президії облпрофради та профспілкового активу. За участі представника Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації - заступника начальника управління соціального захисту населення обговорено проблемні питання, які можуть виникнути в ході реалізації нового порядку призначення та надання населенню житлових субсидій з 1 травня поточного року (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 329 від 27 квітня 2018 року). Відмічено, що метою впровадження нового механізму є, перш за все, посилення адресності, надання підтримки саме тим сім'ям, які потребують державної допомоги при сплаті житлово-комунальних послуг. Кінцева мета нового механізму – це перехід на монетизацію надання субсидій.

 
Медичне обстеження підопічних відділення соціальної допомоги вдома Решетилівського району проведено за місцем проживання

   9 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Березняки, Підок, Славки, Крохмальці, Коржі та Прокопівки Решетилівського району.
   Працівники Решетилівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Решетилівського Центру ПМСД. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Урядом затверджено новий порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян

   Кабінетом Міністрів України 11 липня 2018 року прийнято постанову № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян".
   Постанова передбачає новий порядок встановлення статусу та видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, а саме посвідчення видаються на підставі рішення регіональної комісії з визначення статусу осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, створеної за розпорядженням голови облдержадміністрації.
   Внесеними змінами розширено категорії в посвідченнях громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, зокрема зазначатиметься статус учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, а також осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій і потерпілих від радіаційного опромінення.
   У зв'язку із затвердженням нових зразків посвідчень передбачено провести заміну посвідчень учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, потерпілим від Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, а також учасникам ліквідації інших ядерних аварій (категорії 1,2,3).
   До видачі посвідчень нового зразка діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання гарантованих законодавством пільг і компенсацій в повному обсязі.
   Заміна посвідчень проводитиметься після надходження до області посвідчень нового зразка. Орієнтовно нові бланки посвідчень надійдуть з січня 2019 року.
   Звертаємо увагу осіб, які на сьогоднішній день мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що всі необхідні організаційні заходи будуть проведені на рівні управлінь соціального захисту населення, тому в даний час з питань видачі нових видів посвідчень, звертатись до управлінь не потрібно.

 

   Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 8 серпня 2018 року проведено ,,круглий стіл" з активом обласних громадських Чорнобильських організацій ,,Фонд інвалідів Чорнобиля", ,,Ветеранів та інвалідів Полтавської області" Союз Чорнобиль України, ,,Діти Чорнобиля".
   На засіданні обговорено постанову Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" та ,,Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян". Визначено спільні дії щодо виконання вказаних нормативних документів та щодо проведення роз'яснювальної роботи стосовно норм постанови серед громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 
Суд скасував перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб

   Київським апеляційним судом від 04.07.2018 року ухвалено рішення по справі № 826/12123/16 за позовом Козирева Миколи Кузьмича до Кабінету Міністрів України, МінТОТ, Мінсоцполітики та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, яким залишив в силі Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва по цій справі від 29.06.2017 року.
   Зазначеним рішенням суд постановив визнати нечинними:
   – Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування, затверджений Постановою КМУ від 8 червня 2016 р. № 365;
   – п.п. 7,8,9,13 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою КМУ від 8 червня 2016 р. № 365;
   – абз.10 п. 1 Постанови КМУ Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам від 5 листопада 2014 р. № 637.
   Окружний адміністративний суд міста Києва, своєю постановою від 26 червня 2017 року задовольнив позов і скасував нормативні акти КМУ, що зобов'язують ВПО проходити перевірки. Проте КМУ подало апеляційну скаргу на вищенаведене рішення.
   Своєю постановою від 04 липня 2018 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. Рішення апеляційного суду набрало законної сили.
   З огляду на вимоги ч.2 ст.19 Конституції України, це означає, що органи соціального захисту населення, починаючи з 05 липня 2018 року, не мають права проводити перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб.

 
Зміни до Порядку призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

   Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 548 внесено зміни у «Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505.
   Документом врегульовано питання призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, обліку таких осіб і проходження ними фізичної ідентифікації.
   Зокрема, прийнято рішення щодо внесення змін до деяких постанов, яким передбачено:
   - надати право на отримання грошової допомоги дітям, які народилися у внутрішньо переміщених осіб після початку проведення антитерористичної операції або тимчасової окупації;
   - підвищити розмір грошової допомоги до 1 000 грн. студентам денної форми навчання закладів вищої освіти та учням закладів професійно-технічної освіти до закінчення ними закладів освіти;
   - надати право неповнолітнім дітям, які отримали паспорт громадянина України, самостійно звертатися за призначенням грошової допомоги;
   - звільнити від необхідності проходження фізичної ідентифікації осіб з інвалідністю I групи та осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, що отримують соціальні виплати шляхом доставки додому через ПАТ "Укрпошта".

 
Наближення соціальних послуг до сільського населення у Семенівському районі

   6 серпня 2018 року відбулося урочисте відкриття підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   В урочистостях взяли участь: народний депутат України К. Є. Іщейкін, Герой України, директор ПАФ «Україна» І. М. Балюк, голова Семенівської райдержадміністрації В. І. Федоренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
   З вітальними словами та щирими побажаннями виступили гості заходу та мешканці с. Заїчинці.
   Після урочистого відкриття народний вокальний жіночий ансамбль «Подоляни» подарував присутнім святковий концерт.
   По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися з роботою підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, переліком послуг та порядком їх надання.

 
Як отримати зекономлені кошти субсидії на послугу газо- та електропостачання для індивідуального опалення

   В поточному році продовжено реалізацію програми монетизації частини невикористаних сум субсидій.
   Зазначений механізм передбачає, що після закінчення опалювального сезону сім'ї, які для опалення використовують електроенергію чи природний газ та станом на 1 травня 2018 року на рахунку мають невикористану суму субсидій - мають право одержати зекономлені кошти.
   Виплата частини невикористаних сум субсидій проводиться у сумі, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. м природного газу (695,79 грн.) або 150 кВт•г електричної енергії (135 грн.)
   Списки таких сімей із зазначенням сум невикористаної субсидії до 1 червня 2018 року передані органам соцзахисту населення газо- та електро- постачальними організаціями. Право на отримання зекономлених сум субсидій мають понад 61,0 тис. сімей області.
   Для отримання частини невикористаних сум субсидій необхідно до 1 вересня 2018 року подати до управління соцзахисту населення за місцем проживання відповідну заяву (при собі мати паспорт, ідентифікаційний номер, номер банківського рахунку для зарахування коштів).
   У сільській місцевості заяву можна подати через уповноважену особу сільської (селищної) ради, об'єднаної територіальної громади.

 

   31 липня та 1 серпня 2018 року Департаментом соціального захисту населення проведено навчальні вебінари для працівників системи соціального захисту населення області.
   Обговорено питання:
   1. Про внесення змін у Порядок надання допомоги на житлово-комунальні послуги внутрішньо переміщеним особам.
   2. Щодо реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року № 551 «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям населення».