Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Новини

 


   18 травня 2018 року Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації проведено навчальний вебінар для фахівців системи соціального захисту області на тему: ,,Організація оздоровлення у 2018 році громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів державного бюджету і місцевих бюджетів різних рівнів, та актуальні питання призначення соціальних гарантій зазначеній категорії громадян".

 

Навчання з пожежної безпеки у Ліщинівському будинку-інтернаті

   17 травня у Ліщинівському будинку-інтернаті, за ініціативи директора Шкарбан Анатолія Миколайовича, відбулися практичні навчання з пожежної безпеки для працівників та мешканців установи. Навчання проводили начальник Кобеляцького РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Гребенюк Юрій Вікторович та провідний інспектор старший лейтенант служби ЦЗ Коваленко Андрій Вікторович.
   У будинку-інтернаті було організовано чотири майданчики для проведення практичних занять, на яких представники ДСНС розповіли як треба діяти при виникненні пожежі та показали як користуватися вогнегасником. Далі були створені умовні пожежі, де працівники та мешканці будинку-інтернату мали змогу спробувати себе в ролі вогнеборців.
   Загалом у практичному навчанні взяли участь понад 70 працівників та близько 60 мешканців установи.
   Такі заходи є надзвичайно корисними та важливими, адже головними причинами пожежі є відсутність у людей знань та недотримання ними правил пожежної безпеки.

 

Інформація про засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації

   14 травня 2018 року о 16:00 відбулось засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації.
   На засіданні робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації прийнято рішення про:
   - визнання автомобіля гуманітарною допомогою та подальшої його передачі у користування особі з інвалідністю;
    - безоплатну передачу автомобіля, визнаного гуманітарною допомогою, яким особа з інвалідністю була забезпечена через органи соціального захисту населення і користувалася більше 10 років, у власність сину померлої особи з інвалідністю за бажанням такої особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

   11 травня 2018 року в облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласної робочої координаційної групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати.
   Про стан погашення зарплатних боргів на підприємствах області проінформувала заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Г. Новосад. За оперативними даними станом на 01.05.2018 сума загальнообласного боргу склала 41,5 млн. грн., у тому числі: на 11 економічно активних підприємствах – 26 млн. грн., на 12 підприємствах-банкрутах - 15 млн.грн. Серед підприємств-банкрутів 8 підприємств перебувають у процедурі ліквідації (сума заборгованості 13,5 млн. грн.), 4 - у процедурі розпорядження майном (1,5 млн. грн.).
    На засіданні робочої групи детально розглядалися питання щодо стану і перспектив погашення зарплатних боргів на підприємствах-банкрутах та звершення ліквідаційних процедур у поточному році.
    За результатами засідання Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області поставлене завдання посилити роботу щодо реалізації заходів контролю за арбітражними керуючими, що здійснюють повноваження на підприємствах, які проходять процедури банкрутства та на яких обліковується заборгованість із заробітної плати.
    Про заходи регіонального штабу з координації, моніторингу та контролю за станом виконання органами державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області рішень про стягнення заборгованості по заробітній платі та інших виплат, пов'язаних з трудовими правовідносинами, щодо погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками підприємств області доповів начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Тимченко О.В.
    Робочою групою відмічено, що на сьогодні стягнення зарплатних боргів через органи державної виконавчої служби за рішенням суду - це самий реальний шлях отримання коштів. Тому, головою робочої групи Пруглом О.Є дане доручення райдержадміністраціям, рекомендовано міськвиконкомам, об'єднаним територіальним громадам, облпрофраді, Управлінню Держпраці у Полтавській області, відділенню Національної служби посередництва і примирення в Полтавській області, Головному територіальному управлінню юстиції у Полтавській області забезпечити проведення широкої інформаційно- роз'яснювальної роботи щодо можливості отримати працівниками заборговану заробітну плату шляхом подання до суду позовних заяв.

 

Сім'я має декларувати доходи всіх, навіть тих, які прописані за іншою адресою


   Є чимало сімей, в яких чоловік прописаний за одною адресою, дружина і діти за іншою. Чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Такі сім'ї раніше, враховуючи те, що дружина зареєстрована з дітьми в помешканні одна, надавалася чимала субсидія, доходи чоловіка не враховувалися, але гроші щомісяця він приносив саме в цю сім'ю.
   Водночас, на помешкання, де прописаний чоловік оформлювалася субсидію, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомогу ні там, ні тут.
   Тому Мінсоцполітики з 1 травня 2018 року змінює форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.
   Увага! При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Таким чином, держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про воз'єднання українських сімей.
   Поняття сім'ї розтлумачує Сімейний кодекс, стаття 3.

                                                                              За інформацією офіційного веб-порталу                           
                                                                              Міністерства соціальної політики України


 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області проведена виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю, а також за особою, яка досягла 80-річного віку за травень 2018 року.
   На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 124,5 тис. одержувачів зазначених видів виплат.
   Для здійснення виплати вказаних допомог за травень 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на загальну суму 120,2 млн.грн.
   05 травня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомог в повному обсязі.
   Виплата проводиться установами поштового зв'язку за місцем проживання одержувачів або через установи уповноважених банків.
    Вказані види державної допомоги виплачуються відповідно до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

 

Інформація щодо виплати державних допомог, компенсацій

   В області забезпечена підготовча робота для проведення виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" за травень 2018 року.
   Всього в області перебуває на обліку 145 прийомних сімей та 43 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 523 дитини.
   Для здійснення виплати зазначеної допомоги у травні 2018 року районними управліннями соціального захисту населення зареєстровані фінансові зобов'язання в органах державної казначейської служби на суму 2,4 млн. грн.
   07 травня 2018 року в область надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для проведення виплати допомоги в повному обсязі .
   Виплата зазначеного виду державної допомоги проведена через установи уповноважених банків.

 

День пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

   8 та 9 травня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
   Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Л.В. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

 

День пам'яті та примирення

   8 травня 2018 року весь український народ разом з Європейською спільнотою відзначає День пам'яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вшановуючи мужність і жертовність всіх співвітчизників, хто пройшов палаючими фронтовими дорогами Другої світової війни, на чию долю випали тяжкі роки окупації та пекло нацистських концтаборів, хто в післявоєнні роки відроджував тисячі перетворених на руїни українських міст і сіл.
   Напередодні відзначення директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці, зокрема ветеранів другої світової війни, жертв нацизму ознайомившись з умовами їх проживання, харчування та привітавши з річницею Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
   В ході зустрічі вручено для потреб підопічних кондиціонер.

 

Шахово - шашковий турнір у Ліщинівському будинку-інтернаті

   За багаторічною традицією, за ініціативи директора Ліщинівського будинку-інтернату Шкарбан Анатолія Миколайовича, для мешканців інтернатної установи проводиться турнір з шахів та шашок.
   Незмінним суддею з цих видів спорту є кандидат в майстри спорту з шахів Горгола Георгій Миколайович.
   По завершенні учасники та призери шахово-шашкового турніру були нагороджені пам'ятними подарунками.
   Змагання, як завжди, проходили жваво та весело, подарувавши прекрасний настрій учасникам та спостерігачам.

 

Встановлення пожежної сигналізації в психоневрологічному Ліщинівському будинку-інтернаті.

   Встановлення пожежної сигналізації - дуже важливий елемент у системі безпеки будь-якої установи. Не є виключенням будинки-інтернати, в яких постійно проживає велика чисельність мешканців. Тому директором Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко дано доручення про облаштування будівель інтернатних установ області пожежною сигналізацією. Кошти на проведення цих робіт кожного року виділяються з обласного бюджету. На виконання даного доручення директором Ліщинівського будинку-інтернату А.М.Шкарбан продовжуються роботи по встановленні пожежної сигналізації в корпусах будинку-інтернату. У 2018 році заплановано облаштування пожежною сигналізацією семи житлових корпусів.
   Обсяг монтажних робіт великий, але безпека проживання мешканців у будинку-інтернаті є першочерговим завданням.

 

Кому в травні повторно потрібно подати документи на переоформлення субсидії?

    З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій, яка є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали.
    Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.
    Преважній більшості громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, - загалом це приблизно 80-85% нинішніх субсидіантів - як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.
   Натомість у зв'язку з введенням нових правил близько 15% громадян потрібно буде звернутися до органів соцзахисту за переоформленням субсидії. Отже, повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати:
   - Орендарям житла
   - Внутрішньо переміщеним особам
   - Тим сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб
   - Тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати
   - Тим сім'ям, в який відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року.
   - Тим сім'ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її.

 

З 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій

   27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).
   З урахуванням прийнятих змін з травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період з 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період з 1 жовтня по 30 квітня).
   Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, субсидії - перепризначатимуть автоматично.
   Однак, для окремих сімей з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
   непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
   внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
   особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
   особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
   особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім'ї таких осіб);
   сім'ям, в яких відбулися зміни у складі сім'ї ;
   сім'ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.
   Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім'ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ та сім'ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон, у зв'язку з перевищенням обов'язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.
ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК УМОВ, ЗА ЯКИХ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

   До внесення змін субсидія не призначалась у разі якщо будь-хто із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням житлової субсидії без звернення) здійснив купівлю/оплатив послуги на суму, що перевищує 50 тис. гривень.
   Внесеними змінами доповнено перелік умов за яких субсидія не призначається.
   З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).
   Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім'ї особи із складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.
   Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
   - загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку - 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
   - будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п'яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
   - у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;
   - домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   В таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).
   За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадків коли площа квартири перевищує 120 кв.м (будинків – 200 кв.м.).
   Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
ЗМІНЕНО ПІДХІД ПРИ РОЗРАХУНКУ
ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

   До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні.
   Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім'ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
   Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, а також членів сім'ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи. При цьому дохід у вигляді заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.
ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ ОРГАНИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

   Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:
   - зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
   - зміни у складі сім'ї члена домогосподарства;
   - зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
   - зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
   - зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об'єднання;
   - наявність у володінні осіб з урахуванням, яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
   - здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).
   При цьому, у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім'ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.
   Увага! громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
   У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

 

Нова система забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації

   Новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації визначений постановою Кабінетом Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 березня 2018 року №238, яка набрала чинності 07.04.2018.
   Для взяття на облік на забезпечення засобами реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю та інші окремі категорії населення звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.
   Підставою для взяття на облік на забезпечення засобом реабілітації є:
   для осіб з інвалідністю — індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися згідно висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
   для дітей з інвалідністю — висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
   для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, — рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.
   Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.
   Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеню обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам.
   Електронний каталог засобів реабілітації розміщено на веб-сайті Міністерства соціальної політики, ознайомитися з яким можна за посиланням .
   Вказаною вище постановою чітко визначені терміни замовлення та поставки засобів реабілітації. Зокрема, після обрання особою з інвалідністю підприємства на забезпечення засобам реабілітації, підприємству визначено 20 днів для надання згоди чи відмови. Надалі визначений 40-денний термін, який дається підприємству на виготовлення та поставку засобу реабілітації.
   Крім того, вперше запроваджено альтернативний спосіб забезпечення засобами реабілітації. Тобто особа з інвалідністю може самостійно придбати необхідний засіб реабілітації, надати до управління соціального захисту населення фіскальний чек з відповідною заявою, управлінням буде проведено нарахування і виплата компенсації.
   До технічних та інших засобів реабілітації за які, у разі бажання, може виплачуватись компенсація належать:
   - допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;
   - спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;
   - протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;
   - друге крісло колісне. Розмір компенсації по кожному виробу буде встановлюватися щорічно Мінсоцполітики.

 

Тенісний турнір у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

   Традиційно навесні у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті проходить низка спортивних змагань.
   Першого травня мешканці будинку-інтернату взяли участь у тенісному турнірі.
   По завершенні учасники та призери тенісного турніру були нагороджені подарунками.