Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНСУЛЬТАЦІЙ З ГРОМАДСКІСТЮ

 
В режимі відео конференції проведено чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян

  В області продовжується робота щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 № 551 ,,Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян" (далі - Постанова). Постановою регламентовано порядок проведення заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, видачі посвідчення при зміні категорії, встановленні статусу вперше, при видачі посвідчень повторно.
  Відповідно до Постанови розгляд документів, які є підставою для встановлення статусу, та прийняття рішення щодо видачі посвідчень, здійснюється регіональною комісією з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій громадян (далі – регіональна комісія), створеною за розпорядженням голови облдержадміністрації.
  Департамент соціального захисту населення забезпечує необхідні організаційні заходи щодо роботи регіональної комісії.
  В режимі відео конференції 26.06.2020 року відбулося чергове засідання регіональної комісії, на якому розглянуто документи та прийнято рішення щодо видачі посвідчень відповідної категорії 48 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.
  Всього за період роботи регіональної комісії, прийнято рішення щодо видачі посвідчень 4305 громадянам, в тому числі щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка відповідно до вимог Постанови.
  Завдяки спільній роботі органів соціального захисту населення з громадськими Чорнобильськими організаціями, як на обласному, так і на місцевому рівнях, щодо практичної допомоги в отриманні архівних підтверджуючих документів, передбачених Постановою, вдалося провести заміну на посвідчення нового зразка 3655 громадянам, віднесеним до категорії 1, що становить 99,5 відсотків від загальної чисельності осіб, посвідчення яких підлягає заміні в термін до 01.01.2021 року. За рішенням регіональної комісії на розгляд спірної комісії Мінсоцполітики направлено 6 справ.
  До видачі посвідчень нового зразка, діючими залишаються всі раніше видані посвідчення, які надають право на отримання в повному обсязі гарантованих законодавством пільг і компенсацій.
  Робота щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка, продовжується. Питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи перебуває на постійному контролі в Департаменті соціального захисту населення.

 
ІНФОРМАЦІЯ
про проведені Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації консультації з громадськістю та взаємодію з громадською радою у II кварталі 2020 року

 

   В обласній державній адміністрації 10 грудня відбулась урочиста зустріч керівників області з активом громадських Чорнобильських організацій приурочена до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в якій взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Черняк Н.С. проінформувала присутніх про виконання державних та місцевих програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи у поточному році.
   Учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС повідомлено щодо запланованого збільшення обсягу фінансування у 2019 році за напрямками обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області, спрямованими на соціальний захист вказаної категорії громадян.

 

   20.04.2017 року відбулося засідання ,,круглого столу" на тему: ,,Забезпечення додаткових соціальних гарантій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів місцевих бюджетів" за участю представників Департаменту соціального захисту населення, Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації та активу громадських Чорнобильських організацій.
   В ході зустрічі обговорено актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема виконання державних програм соціального захисту, медичного забезпечення, надання додаткових соціальних гарантій за рахунок коштів обласного бюджету в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки та місцевих бюджетів різних рівнів.

 

   12 травня 2016 року о 9.00 Департаментом соціального захисту населення проведено «круглий стіл» з громадськістю області щодо обговорення питань соціального захист населення.
   Зокрема надано роз'яснення щодо надання населенню житлових субсидій в умовах підвищення цін і тарифів у зв'язку з внесенням змін до порядку надання населенню житлових субсидій, змін в порядку надання пільг з урахуванням доходів сім'ї, питання придбання путівок інвалідам загального захворювання.

 

    21 квітня 2016 року о 10.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації напередодні 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС проведено засідання «круглого столу» із представниками Чорнобильських організацій області щодо спільної роботи по вирішенню проблемних питань соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
    За повідомленням директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко в 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету планується збільшити видатки на соціальний захист постраждалих громадян в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки. Всього передбачається фінансування в сумі 3327,1 тис. грн., що на 64,3 % більше, ніж в минулому році.
    Вдвічі збільшено розмір виплати разової адресної допомоги дружинам/чоловікам померлих громадян, смерть яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи ( їх в області 1173 особи), та одноразової матеріальної допомоги сім'ям, у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи ( таких дітей в області 22). Розмір такої допомоги складе 1000,00 грн. на одну особу, її виплату планується провести в травні поточного року.
    На пільгове медичне забезпечення передбачаються видатки в сумі 2132,1 тис.грн., що на 43,9 % більше, ніж в минулому році (у 2015 році видатки складали 1482,1 тис.грн.).
    На засіданні були обговорені актуальні питання соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та відпрацьовані питання подальшої узгодженої роботи щодо підвищення рівня соціального захисту зазначеної категорії громадян.
 

 

   16 лютого 2016 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації спільно із представниками громадських Чорнобильських організацій проведено засідання «круглого столу».
   В ході засідання обговорено питання підготовки та проведення заходів до 30 роковин Чорнобильської катастрофи та пропозиції щодо внесення змін до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки у 2016 році в частині збільшення видатків на додаткові соціальні гарантії громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету.
   Головами громадських Чорнобильських організацій підтримано пропозицію щодо підвищення соціальних гарантій громадянам постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів обласного бюджету.  

 

   11 лютого 2016 року о 9.00 годині Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за участю представників Громадської ради відбулось громадське обговорення в рамках «круглого столу» звіту про виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки щодо ефективності використання коштів обласного бюджету за 2015 рік та основні напрямки фінансування на поточний рік.
   Внесено пропозицію від Громадської ради при ОДА збільшити суму коштів на пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.
   Вирішено провести зустріч з громадськими організаціями постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС щодо відпрацювання питання збільшення суми коштів на пільгове медичне забезпечення громадян постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в проекті змін до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки.  

 
 9 лютого 2016 року о 10.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації за участю голови та представників Глобинської районної ради ветеранів проведено «круглий стіл» щодо відновлення роботи Глобинського районного будинку ветеранів.
   Представниками Глобинської районної ради ветеранів звернулися з проханням відновити роботу Глобинського районного будинку ветеранів та повідомили, що на районному рівні проведено ремонт будівлі та підраховано обсяг коштів на утримання. Вагомим аргументом щодо відновлення вищевказаного будинку є проживання в районі 15 тисяч ветеранів різних категорій, більшість з яких потребують постійної сторонньої допомоги в обслуговуванні.
   Директором Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко надано роз'яснення щодо можливості діяльності вищевказаного будинку ветеранів.
   Доручено управлінню праці та соціального захист населення Глобинської райдержадміністрації провести моніторинг щодо виявлення осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги в обслуговуванні та бажають бути розміщені на постійне проживання до районного будинку ветеранів.

 

   1 лютого 2016 року о 16.00 Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації під головуванням його керівника – Корнієнко Л.В. проведено «круглий стіл» з громадськими організаціями учасників АТО щодо забезпечення виконання обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки в частині надання компенсації за пільговий проїзд автомобільним транспортом пільгових категорій громадян.
   В ході спілкування заслухано думки та пропозиції керівників громадських організацій. Прийнято рішення щодо проведення детального моніторингу пільгових перевезень і за результатами внести зміни до існуючого Порядку відшкодування з метою його удосконалення.

 
  
   15 січня 2016 року Департаментом праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації спільно з головами об'єднаних територіальних громад, за участю начальників рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, територіальних центрів соціального обслуговування проведено засідання «круглого столу» щодо організації подальшої тісної співпраці із новоствореними територіальними громадами в питанні організації роботи з соціального захисту населення в громадах.

 
  
    10 грудня 2015 року в Полтавській облдержадміністрації за участю директора Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відбулась зустріч з активом громадських організацій області учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
    На території області проживає більше 22 тисяч осіб, які мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС.
    У 2015 році на фінансування бюджетних програм, спрямованих на соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи спрямовано 46,5 млн. грн., що на 6,0 млн. грн. (15%) більше в порівнянні з 2014 р.
    Оздоровлено 756 громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, що складає 100% від потреби.
    За рішенням обласної Комісії з надання матеріальної допомоги з обласного бюджету грошова допомога надана 88 громадянам.
    Відповідно до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області на 2013-2020 роки проведено виплату адресної грошової допомоги вдовам чорнобильців на загальну суму 532 тис. грн., виплачено разову грошову допомогу сімям у складі яких є діти-інваліди, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
    В ході зустрічі обговорено заходи до проведення на обласному рівні в 2016 році 30-х роковин аварії на ЧАЕС.  

 

   28 серпня 2015 року в Департаменті праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю голови Громадської ради при ОДА В. Голуба, голови Полтавського обласного громадського об'єднання "Союз Чорнобиль" Шкурпели В.П., голови обласної громадської організації "Фонд інвалідів Чорнобиля" Дибіна М.Ю., інших представників громадськості, відбулася зустріч у форматі круглого столу за темою «Напрацювання пропозицій щодо надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів", де обговорено питання щодо надання пільг з 01.07.2015 пільговим категоріям населення з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї та призначення населенню житлових субсидій за спрощеним порядком.
    За інформацією директора Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Л.Корнієнко на сьогоднішній день в області вже призначено субсидій за спрощеним порядком понад 150 тис. сімей, що становить 25 відсотків населення області.