Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації
Надання соціальних послуг

 

    2 листопада 2018 року в Новосанжарському дитячому будинку– інтернаті проведено свято «Хай не згасне ваша віра в щедрість людської доброти», присвячене Дню працівника соціальної сфери. За сумлінну працю, з нагоди професійного свята, кращі працівники будинку-інтернату були нагороджені грамотами, а вихованки інтернату привітали всіх присутніх святковим концертом, вручили подарунки, які виготовили своїми руками в нещодавно відкритій швейній майстерні.

 
НА ЧЕСТЬ 20-РІЧЧЯ ДНЯ ПРАЦІВНИКА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ ВИСАДЖЕНО АЛЕЮ ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН

   2 листопада 2018 року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці з нагоди 20-річчя святкування Дня працівників соціальної сфери України працівниками пансіонату було висаджено алею з декоративної рослини «Сумах Пухнастий» (Уксусне дерево).

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ КОЗЕЛЬЩИНСЬКОГО ТА КОБЕЛЯЦЬКОГО РАОЙНІВ СКОРИСТАЛИСЬ ПОСЛУГАМИ ПЕРЕСУВНОГО МЕДИЧНОГО КОМПЛЕКСУ

   25 жовтня 2018 року в Козельщинському районі свої послуги надавали пересувні медичні комплекси, оснащені новим сучасним обладнанням, діагностичною апаратурою. Послугами пересувного медичного комплексу скористались одинокі престарілі громадяни, які перебувають на обслуговуванні у відділенні територіального центру соціального обслуговування Козельщинської РДА.
   Відповідно графіку проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області 18 жовтня 2018 року в Кобеляцькому районі з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл: Колодяжне, Шапки, Чумаки, Прощуради, та Колісники працювали пересувні амбулаторії «Комплексні медичні послуги».
    Задля максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, працівниками територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кобеляцької РДА попередньо проведено інформаційно–роз'яснювальну роботу серед отримувачів соціальних послуг. Здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення медичного огляду 18 особам.

 

   18 жовтня поточного року лікарі будинків-інтернатів системи соціального захисту населення взяли участь у науково-практичній конференції «Актуальні питання діагностики, лікування, профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій». На конференції обговорено питання щодо сучасних підходів до діагностики та лікування грипу в епідеміологічний сезон 2018-2019 років та сучасний стан проблеми дифтерії в Україні, підходи до діагностики та лікування.

 

   З нагоди Дня захисника України, Дня козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці в усіх територіальних центрах соціального обслуговування області проведено соціально-мистецькі заходи, спортивні змагання, естафети.
   Організовано відвідування ветеранів та інвалідів війни, що отримують послуги у відділеннях соціальної допомоги вдома та проживають у стаціонарних установах області.

 
ЗА КОШТИ ДЕПУТАТІВ ОБЛАСНОЇ РАДИ ЗМІЦНЕНО МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНУ БАЗУ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ СИСТЕМИ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

   В 2018 році органами системи соціального захисту населення продовжено роботу, спрямовану на поліпшення умов проживання, наближених до домашніх, вихованців та підопічних будинків-інтернатів області.
   В поточному році за рахунок коштів Фонду розвитку територій області за сприяння депутатів Полтавської обласної ради для восьми будинків-інтернатів, на загальну суму 868,5 тис. грн. придбано: обладнання та предмети довгострокового користування для шести будинків-інтернатів; проведено ремонт спального корпусу Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату, облаштовано майданчик для прогулянок підопічних на території Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, проведено капітальний ремонт будівлі їдальні Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
   Крім того в поточному році в рамках обласної «Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки» в трьох інтернатних установах області встановлено вуличні спортивні майданчики з тренажерами.

 
ПІДОПІЧНІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ЦЕНТРІВ СЕМЕНІВСЬКОГО ТА ХОРОЛЬСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОЙШЛИ МЕДИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ПЕРЕСУВНИМИ МЕДИЧНИМИ КОМПЛЕКСАМИ

   11 жовтня 2018 року в Хорольському районі працювали пересувні амбулаторії "Комплексні медичні послуги" за участю працівників Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру та працівників ЛЗ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Хорольського району з метою комплексного медичного обстеження мешканців сіл Стайки, Пристань, Радьки та Ставки.
   Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації організаційно забезпечено участь 21 особи похилого віку та осіб з інвалідністю, що перебувають на обслуговуванні, у проходженні ними медичного обстеження. Надано автотранспортну послугу "Соціальне таксі" для підвезення громадян.
   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської РДА повідомляє, що 11.10.2018 року на території Семенівського району, а саме у віддалених селах: Нова Петрівка, Лукашівка, Пузирі проводилося обстеження пересувним медичним комплексом одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі (всього у цих селах на обслуговуванні терцентру перебуває - 26 осіб).
   Працівниками терцентру попередньо проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу серед обслуговуваних, здійснено підвіз та надано супровід до місця проведення обстеження.
   Обстеження пройшли 25 громадян похилого віку.

 
«КОМАНДА ЧАРІВНИКІВ» НАПОВНИЛА ЩАСТЯМ ОЧІ ВИХОВАНЦІВ ЗІНЬКІВСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    В сонячний осінній день 9 жовтня 2018 року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату завітала «Команда чарівників», на чолі з Інною Поперешнюк, які подарували дітям справжню казку. Очі діток були наповнені щастям, адже разом з гостями вони писали шоколадом слово «товариш» та куштували найсмачніше капучіно. Також на вихованців чекала цікава вистава «Мильних бульбашок», де вони активно приймали участь і ніхто не сумував. Фабрика «Рекламний текстиль» подарувала усім хлопчикам теплі, комфортні та гарні вироби.
   Персонал дитячого будинку також отримав турботу від «Чарівників», адже для них були задіяні найкращі перукарі, візажисти та фотограф м. Полтава.
   На завершення такого емоційного і приємного дня хлопчики подякували від усієї душі гостям та подарували невеличку концертну програму та сувеніри-обереги.

 
ЕКСКУРСІЯ В ТАХТАУЛОВО ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

    4 жовтня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату здійснили екскурсійну поїздку до с. Тахтаулове Полтавського району.
   Дівчата мали змогу відвідати зоопарк «Бабусин двір», побачити екзотичних тварин та послухати цікаву і змістовну розповідь про них.

 
МЕШКАНЦІ ГАДЯЦЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ НОВИЙ СПЕЦАВТОМОБІЛЬ »

    4 жовтня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобіля обладнаного підйомником для надання послуги "соціальне таксі" мешканцям Гадяцького району.
    Спецавтомобіль придбано шляхом співфінансування з обласного та районного бюджетів.
    Послуга «соціального таксі», що надається Гадяцьким районним територіальним центром соціального обслуговування з 2008 року є дуже необхідною для громадян похилого віку, осіб з інвалідіністю, адже даним автомобілем зручно перевозити осіб з інвалідністю на візках.
    Приємно, що відтепер послуги з перевезення будуть надаватися в якісних і комфортних умовах.

 
У ЛОХВИЦЬКОМУ ТЕРЦЕНТРІ СВЯТКОВО ВІДКРИВСЯ «УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ»

    4 жовтня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району святково відкрився «Університет третього віку».
    Метою Університету є створення умов та сприяння всебічному розвитку людей пенсійного віку; організація вільного часу і культурного дозвілля; створення умов для самореалізації та розвитку їх творчих можливостей; формування принципів здорового способу життя; оволодіння новими знаннями.
    Святковий концерт – вітання для студентів-пенсіонерів підготували студенти–волонтери Лохвицького медичного училища.

 
«УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ» ЗАПРАЦЮВАВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

    Напередодні Дня вчителя новий навчальний рік відкрився для студентів «Університету ІІІ віку», що працює не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району ДСЗН та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Святкова концертна програма, підготовлена працівниками територіального центру, медичного коледжу та студентами «Університету ІІІ віку», надала натхнення на здобуття нових знань та умінь в новому навчальному році.

 
БУРХЛИВІ ОПЛЕСКИ НА ЗНАК ВИЗНАННЯ ОТРИМАЛИ УЧАСНИКИ АНСАМБЛЮ «ДВА КОЛЬОРИ» ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ АВТОЗАВОДСЬКОГО РАЙОНУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА

   Не один рік при територіальному центрі соціального обслуговування Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, який є одним із найкращих територіальних центрів області, працює ансамбль народної пісні «Два кольори» художнім керівником якого є Анатолій Макайда.
   Учасники ансамблю разом з їх керівником 2 жовтня 2018 року з нагоди відзначення Дня людини похилого віку, Дня ветерана взяли участь у всеукраїнському пісенному конкурсі «З любов'ю до життя», що проводився в місті Києві та зібрав в пісенному колі 43 самодіяльних колективи територіальних центрів України.
   Виконання пісні «Вкраїно, матінко моя» та українських народних частівок пісенним колективом «Два кольори» супроводжувався бурхливими оплесками та гучним «Браво!» глядачів.
   Колектив піснярів вразив присутніх талановитим виконанням та вмілою передачею характеру виконуваних пісень за що й виборов перемогу у VI-му пісенному конкурсі «З любов'ю до життя».
   Задоволені майстри пісні повернулись до рідного міста з Дипломом Гран-прі та статуеткою, що нагадуватиме їм про перемогу та надихатиме на подальші успіхи.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальним центром соціального обслуговування Пирятинської райдержадміністрації проведено соціально-мистецький захід «Летять літа як білі журавлі».
   Пісенне привітання подарували присутнім дует «Водограй», вокальний колектив «Чураївна», народний аматорський колектив «Берегиня», хореографічний дитячий колектив «Стенет», ансамбль «Співуча Вікторія».
   Вразив віртуозним виконанням лауреат всеукраїнських конкурсів баяністів Микола Василенко. Влучним гумором порадувала Лідія Гулієнко.
   Цього ж дня урочисто розпочав свою роботу «Університет третього віку». Ректор-волонтер Василь Миленко, та волонтер факультету «Мистецтвознавство» Валентина Димова побажали присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, позитивної енергії та нових відкриттів у навчанні.

 
День людини похилого віку, День ветерана відзначено в територіальних центрах соціального обслуговування області

   1 жовтня 2018 року з нагоди Дня людини похилого віку, Дня ветерана територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) області з метою привернення уваги до проблем людей похилого віку проведено ряд заходів: тематичні вечори, концертні програми, виставки творчих робіт кращих майстринь, які відвідують територіальні центри.
   Люди похилого віку, що взяли участь в тематичних вечорах, концертних програмах мали змогу переглянути виступи кращих колективів художньої самодіяльності, виступи учнів шкіл, вихованців закладів дитячої творчості.
   Територіальними центрами соціального обслуговування організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та не мали змоги відвідати заходи.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.

 

   1 жовтня 2018 року з нагоди відзначення в Україні Дня людей похилого віку, Дня ветерана директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Л.В. Корнієнко відвідала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці та ознайомилась з роботою інтернатної установи де на сьогодні на повному державному утриманні проживає 203 особи похилого віку.
   Наразі, з метою створення комфортних умов проживання підопічних в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проводяться роботи по капітальному ремонту приміщень. Кошторисна вартість робіт складає 1420,00 тис. грн.
   Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства виконуються роботи по завершенню впровадження проекту високої енергоефективності «Термомодернізація будівель та реконструкція системи опалення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці». Загальна кошторисна вартість робіт по впровадженню проекту складає 23,3 млн. грн.(з них кошти державного фонду регіонального розвитку - 17,2 млн. грн., кошти обласного бюджету – 6,1 млн. грн.), реконструкція благоустрою території пансіонату (кошторисна вартість робіт складає 11,383 млн. грн.), капітальному ремонту приміщень третього поверху третього блоку (кошторисна вартість робіт складає 1,432 млн. грн.) та приміщень другого поверху третього та четвертого блоку (кошторисна вартість робіт складає 6063,0 млн. гр.).
   Створення комфортних умов проживання підопічних – пріоритетне завдання системи соціального захисту населення області.

 
ПЕРЕСУВНІ МЕДИЧНІ КОМПЛЕКСИ НАДАЮТЬ СВОЇ ПОСЛУГИ НА ПОЛТАВЩИНІ

   В області, згідно Графіка проведення медичних оглядів громадян проживаючих у віддалених населених пунктах Полтавської області, надається послуга з медичного обстеження пересувними медичними комплексами.
   Робота пересувних медичних комплексів полягає у виїзді медичних працівників спеціально обладнаним автомобілем до віддалених населених пунктів задля можливості максимального охоплення обстеженням одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі та не мають змоги самостійно періодично відвідувати медичний заклад.
   Нещодавно спеціалісти пересувних медичних комплексів свої послуги надали жителям Гребінківського та Чорнухинського районів.
   Особи з інвалідністю на візках та одинокі престарілі, які частково втратили рухову активність мали змогу скористатися «соціальним таксі», послуги якого не один рік надаються безкоштовно при територіальних центрах вищевказаних районів.
   За підрахунками, обстеження пройшли 19 осіб Чорнухинського району та 70 - Гребінківського.

 
ТАЛАНОВИТІ ВИХОВАНКИ НОВОСАНЖАРСЬКОГО ДИТЯЧОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ

   25 вересня 2018 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь у «Святі осені», яке щороку проводиться в закладі задля розкриття творчих талантів вихованок.
   Барви осені були представлені на творчій виставці у вигляді осінніх поробок з природного матеріалу.
   Кращі роботи майстринь відзначені подарунками, грамотами.
   Гості закладу, зокрема координатор волонтерського руху Полтавської громади Данелевський І.М., відвідавши свято, вручили вихованкам подарунки, а дівчата мали змогу вкотре продемонструвати свої таланти в музичному та образотворчому мистецтві.

 
В м. Полтава відбувся ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   25 вересня 2018 року в Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради проведений ювілейний Х фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей поважного віку та Дню ветерана.
   У святковому концерті взяли участь творчі колективи територіальних центрів з одинадцяти районів області (Подільського, Київського та Шевченківського м. Полтави, Автозаводського м. Кременчук, Чутівського, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Полтавського, Диканського та Карлівського) та аматори міста Полтава.
   Організовано виставку рукоділля, роботи якої високо оцінили як учасники фестивалю, так і місцеві жителі.
   Свято завершилося врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.
   Глядачі отримали справжнє задоволення від зустрічі з чарівними, неповторними, прекрасними артистами та виконавцями!

 
В Глобинському районі проведено комплексні медичні обстеження мешканців віддалених населених пунктів

   20 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено обстеження мешканців віддалених сіл Глобинського району: Лукашівка, Сіренки, Набережне, Павлівка, Канівщина.
   Працівники територіального центру долучилися до організації проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю медичними працівниками. 38 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Гості в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

   Надзвичайно емоційним і теплим днем видався для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського 13 серпня 2018 року.
   До хлопців завітали не просто гості, а люди з великою і щирою душею: координатор волонтерського руху Данилевський Іван Миколайович, заслужена артистка, артистка Полтавської обласної філармонії Наталія Іванченко, солістка Полтавської обласної філармонії Лариса Борисенко, начальник відділу сім'ї та дітей Полтавської міської ради Вікторія Усова, котрі подарували дітям солодощі, іграшки, одяг, а найголовніше - гарний настрій, адже вся концертна програма була надзвичайно цікавою, лунали пісні у виконанні Лариси Борисенко та жарти, гуморески і конкурси від Наталії Іванченко.
   Діти активно співали, розказували вірші, а також продемонстрували свої таланти, показавши невеличкий концерт. На згадку гостям вихованці подарували квіти та виготовлені власноруч обереги.

 
Оздоровлення дітей дитячих будинків-інтернатів

   Різноманітно, цікаво та весело відпочивали вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячого будинку-інтернату в Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Якісні медичні послуги, смачне харчування і змістовна культурно-масова програма залишили у дітей гарні враження.
   Веселі пісні та дитячий сміх линули 21 день на території оздоровчого закладу. Цікаву лялькову виставу та ігрову програму організували для дітей працівники Полтавського обласного театру ляльок.
   Вихованці грали в настільні, спортивні та комп'ютерні ігри, малювали, співали, переглядали мультфільми та танцювали на дискотеках та підготували і подарували гостинним працівникам закладу гарну концертну програму.

 
Покращення умов праці соціальних робітників

   У вересні поточного року сесія депутатів Щербанівської сільської ради, на чолі з головою І.С. Проциком, виділила 15 тис. грн. на придбання 6-ти нових велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

 
У Гадяцькому районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

    Завдяки запровадженню інноваційної моделі надання медичних послуг, 13 вересня 2018 року проведено медичне обстеження мешканців віддалених населених пунктів Гадяцького району: Лихопілля, Морозівщина, Педоричі. Працівниками Гадяцького територіального центру було організовано підвезення осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, що перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі. 39 підопічних територіального центру пройшли медичне обстеження в оснащених сучасним обладнанням, пересувних медичних діагностичних комплексах. Громадяни висловлювали слова вдячності організаторам та виконавцям обстеження за надану можливість перевірити стан свого здоров'я.

 
Оновлено велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру

   За сприяння міського голови та завдяки передачі субвенції з міського бюджету до районного придбано 21 велосипед для соціальних робітників м. Гребінка. Саме тепер, можна сказати, що велосипедний парк Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) повністю оновлено.
   44 соціальних робітників обслуговують понад 400 одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Більшість із цих людей проживає на чималих відстанях одне від одного, до яких найоперативніше і найзручніше діставатися саме велосипедами. Нові транспортні засоби полегшать роботу соціальним робітникам та сприятимуть покращенню якості надання соціальних послуг.

 
Особи з інвалідністю м. Кременчук відпочивали в СОК «Супутник»

   В СОК «Супутник» разом з пенсіонерами відпочивали 25 осіб (з них 18 осіб з інвалідністю), які є членами громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» та Кременчуцького міського товариства інвалідів і знаходяться на обліку в територіальному центрі.
   Завжди позитивні та усміхнені люди з інвалідністю, не зважаючи на те, що більшість з них у інвалідних візках, назвали свій загін «Усмішка». Вони активно приймали участь у всіх заходах, які проходили протягом шести днів. З допомогою волонтерів та працівників територіального центру відвідали пляж та купалися в річці Псел. Психолог-волонтер проводив лекції на свіжому повітрі на актуальні теми. Окрім цього голова громадської організації осіб з інвалідністю «АРОКІ» проводила інтелектуальні ігри «Брейн ринг» та «Ерудит лото».
   Всі залишилися задоволені та покинули табір повні позитивних емоцій, висловлюючи побажання наступного року повернутися знову.

 
В Хорольському районі відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку»

   06 вересня 2018 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації відбулося урочисте відкриття восьмого навчального року для слухачів «Університету третього віку». З найщирішими вітаннями виступила виконуюча обов'язки директора Наталія Корж, яка побажала присутнім творчої наснаги, міцного здоров'я, енергії та віри в себе.
   Працівниками територіального центру підготовлено святкову програму, згідно якої лунали віршовані привітання, проведено цікаві конкурси та музичні ігри. По завершенню свята для всіх присутніх було організовано «солодкий» стіл.

 
У Великобагачанському районі проведено обстеження мешканців віддалених населених пунктів медичними діагностичними комплексами

   06 вересня 2018 року медичними діагностичними комплексами проведено виїздне обстеження мешканців віддалених сіл Великобагачанського району. Працівники Великобагачанського територіального центру взяли активну участь у організації та підвезенні до місця проведення медичних обстежень громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, зокрема у селах: Кравченки, Підгір'я, Володимирівка, Перекопівка, Вишарі. Більше 50 осіб, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі отримали комплексні медичні послуги: здали кров для аналізів, зробили кардіограму, виміряли тиск, визначили свій ріст та вагу а також отримали консультацію лікаря.

 
В м. Миргород розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку»

   Розпочався новий навчальний рік в «Університеті третього віку», що успішно діє при територіальному центрі соціального обслуговування Миргородської міської ради, метою якого є впровадження та практична реалізація принципу навчання впродовж всього життя.
   Заняття в учбовому році планується проводити на трьох факультетах: екологічне садівництво та городництво, літературно – мистецькому та основ здорового способу життя.
   Під час заходу відбулася концертна програма, в якій приймали участь найактивніші студенти «Університету третього віку». Всі присутні були дуже задоволені програмою заходу, висловлювали слова щирої подяки всім учасникам свята та сподівання на подальші цікаві зустрічі.

 

   30 серпня 2018 року за участі голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка відбулось вручення ключів від спецавтомобілів обладнаних підйомниками для користування осіб з інвалідністю Новосанжарського району.
   Спецавтотранспорт було придбано в результаті спільного співфінансування з обласного та районних бюджетів. Даний автомобіль планується використовувати як «соціальне таксі» для підвезення осіб з інвалідністю, особливо візочників, до соціально значимих об'єктів. Даний вид послуги вже не перший рік впроваджується в усіх районах області та має позитивні відгуки користувачів, адже надається на безкоштовній основі та має ряд переваг.

 
У рамках програми «Назустріч людям» розпочато оздоровлення літніх людей м. Кременчук

   27.08.2018 року відбувся заїзд пенсіонерів Автозаводського району на І тур до комунального закладу СОК «Супутник» філія ДЗОВ «Зоряний» на оздоровлення.
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже 11 рік пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі. Протягом першої зміни буде оздоровлено - 185 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів. Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіальних центрів Автозаводського та Крюківського районів.

 
Проведено семінар з провадження господарської діяльності з медичної практики у будинках-інтернатах

   28 серпня поточного року під головуванням першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С. Черняк та за участі заступника начальника Полтавського обласного інформаційно-аналітичного Центру медичної статистики В.І. Мельник проведено семінар для лікарів та медичного персоналу будинків-інтернатів системи соціального захисту населення на тему: «Провадження господарської діяльності з медичної практики».

 
Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру прийняв участь у Національному Сорочинському ярмарку

   Фольклорний ансамбль «Нев'янучі мальви» Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування прийняв участь в обласному огляді – конкурсі фольклорних ансамблів, народних музик, гармоністів та бандуристів «Чиста криниця» на Національному Сорочинському ярмарку, де отримав Диплом ІІ ступеня.
   Колектив налічує 21 учасника художньої самодіяльності різного віку. Девіз колективу - «Співаємо від душі і для душі». «Нев'янучі мальви» дарують свою пісню людям, як на районній сцені, так і в селах Оржицького району.
   В репертуарі колективу більше сотні пісень: і журливі, і веселі, і ліричні і грайливі. Костюми учасників пошиті власноруч із знайдених в скринях стародавніх сорочок та рушників.

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   23 серпня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, для підопічних Горбанівського пансіонату ветеранів війни та праці організовано святковий концерт за участю концертної групи будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень
   У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті відбувся святковий захід. Підопічні та працівники інтернату підготували цікаву концертно-конкурсну програму.

 
Ветерани, пенсіонери та особи з інвалідністю віддалених населених пунктів Машівського району отримали медичні послуги за місцем проживання

   22 серпня поточного року діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Богданівка, Огуївка, Селещина-1, Любимівка та Первомайське Машівського району.
   Працівники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Машівського району долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В.Скліфосовського .
   Надано всього медичних послуг близько 100 особам. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 

    21 серпня 2018 року до підопічних Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітала Австралійська делегація «Australian aid» на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом Австралії в Україні пані Мелісою О'Рурк.
    На даний час в закладі на повному державному утриманні проживають 93 вихованки. Навчально-виховний процес, лікувальна, фізично-спортивна реабілітація вихованок дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно індивідуальних програм реабілітації.
    При інтернатній установі працює відділення медико-соціальної реабілітації, де обладнані кабінети лікувально-фізичної реабілітації, масажу, кімната соціально-побутової адаптації, кабінети вчителя-логопеда та практичного психолога.
    Гості, що завітали до установи ознайомились з роботою закладу, оглянули творчі доробки дітей. Тепла атмосфера зустрічі сприяла тісному спілкуванню.

 
Семінар-нарада в інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному інтернаті 17 серпня поточного року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни та працівників установи семінар-нараду на тему: "Емоційне вигорання: що робити і хто винен?".

 
В Семенівському районі відкрито «Будинок захищеної старості»

   17 серпня 2018 року відбулося відкриття КУ «Будинок захищеної старості». Заклад знаходиться в приміщенні колишнього дитячого садочка с-ща Семенівка та розрахований на 20 ліжкомісць. На його відновлення було витрачено понад 5,4 млн. грн. із бюджетів різних рівнів.
   В установі створені відповідні умови для проживання, зокрема: спальні кімнати облаштовані новими меблями, кухня оснащена необхідною технікою, обладнано пральню, затишну обідню залу та сучасне фойє для відпочинку підопічних.
   Особливу увагу приділено облаштуванню прибудинкової території. Установа має власне подвір'я де прокладено доріжки для прогулянок та забезпечено всі умови, щоб майбутні мешканці почували себе максимально комфортно.

 
Підопічні відділення соціальної допомоги вдома Диканського району пройшли медичне обстеження за місцем проживання

   16 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Степанівка, Мала Рудка, Дячкове, Дейнеківка, Чернещина та Марченки Диканського району.
   Працівники Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Диканського Центрту ПМСД.
   Надано медичних послуг 56 особам, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі.
   Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Медичне обстеження підопічних відділення соціальної допомоги вдома Решетилівського району проведено за місцем проживання

   9 серпня поточного року трьома діагностичними комплексами, проведено обстеження мешканців сіл Березняки, Підок, Славки, Крохмальці, Коржі та Прокопівки Решетилівського району.
   Працівники Решетилівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) долучилися до команди медичних працівників Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського та Решетилівського Центру ПМСД. Основним завданням було забезпечити максимальне охоплення ветеранів, пенсіонерів та осіб з інвалідністю наданням комплексних медичних послуг.

 
Наближення соціальних послуг до сільського населення у Семенівському районі

   6 серпня 2018 року відбулося урочисте відкриття підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
   В урочистостях взяли участь: народний депутат України К. Є. Іщейкін, Герой України, директор ПАФ «Україна» І. М. Балюк, голова Семенівської райдержадміністрації В. І. Федоренко, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості.
   З вітальними словами та щирими побажаннями виступили гості заходу та мешканці с. Заїчинці.
   Після урочистого відкриття народний вокальний жіночий ансамбль «Подоляни» подарував присутнім святковий концерт.
   По закінченню заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися з роботою підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, переліком послуг та порядком їх надання.

 
Нові гойдалки для людей з обмеженими можливостями

   Нещодавно в Ліщинівському будинку-інтернаті за ініціативи директора Анатолія Миколайовича Шкарбан, було придбано та встановлено спеціальні гойдалки для людей з обмеженими можливостями, які обладнані заїздами для інвалідних візків.
   Мешканцям інтернатної установи це дуже сподобалася, адже завдяки особливим конструкціям, користуватися гойдалками лише одне задоволення.

 
День іменинника
   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті

   У Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня іменинника.
   За участю підопічних та працівників інтернатної установи організовано концертну програму.
   Мешканцям інтернатної установи, які відсвяткували день народження у липні місяці поточного року вручили подарунки та пригостили солодощами.

 
У Новосанжарському районі проведено зустріч ветеранських колективів

   «Старість нас вдома не застане…» саме під таким гаслом Новосанжарським районним територіальним центром 13 липня 2018 року організовано та проведено зустріч ветеранських колективів у Нехворощанському будинку культури.
   На гостини до Нехворощанського ансамблю ветеранів «Надвечір'я» завітали народний аматорський вокальний ансамбль «Калина» з села Чернеччина Дніпропертровської області, хор «Багряне листя» з Нових Санжар, учасники художньої самодіяльності Лівенського будинку культури та поетеса Ірина Діденко.
   Свято не обмежилося концертними номерами, які з вдячністю та оплесками зустрічали глядачі, а продовжилося спілкуванням ветеранів вже на подвір'ї, де всіх присутніх пригощали смачним кулішем.

 
«Ой, на Івана та й на Купала»

   06 липня 2018 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено свято «Ой, на Івана та й на Купала».

 
Активний відпочинок підопічних інтернатних установ

   З метою налагодження дружніх відносин між підопічними, залученню їх до активного способу життя, з врахуванням їх інтересів, 04 липня 2018 року організовано зустріч підопічних Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків – інтернатів.
   В план заходу ввійшли спортивно-розважальні ігри, рибалка та пікнік.

 
КОБЕЛЯЦЬКИЙ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНИЙ БУДИНОК-ІНТЕРНАТ

   За сприяння депутата Полтавської обласної ради Жука С.М. Кобеляцьким психоневрологічним будинком-інтернатом придбано технічні засоби реабілітації: візок з зйомними носилками ТБС-150 у кількості 2 штуки - для прогулянок ліжкохворих на свіжому повітрі; візок ТПБ в кількості 2 штуки - для перевезення ліжкохворих підопічних. Для зручного транспортування їжі з їдальні до жилих корпусів придбано візок марки ТПП–У.
   Придбання даних візочків покращить умови обслуговування ліжкохворих підопічних та підопічних з обмеженою руховою активністю.

 
День Конституції

   З нагоди Дня Конституції України у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського проведено культурно-масові заходи – спортивну гру «Волейбол», конкурс малюнків на асфальті «Мальовнича Україна» та пісенно-танцювальне свято «Співаємо і граємо, зі святом вітаємо!»
   Вихованцям дитячого будинку організовано екскурсію до дитячого парку відпочинку в місті Зіньків.

 
День Конституції України

   27 червня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи з нагоди Дня Конституції України.
   Зокрема, в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено концертну програму за участю хору «Розсошаночка» Щербанівського будинку культури та організовано екскурсію до Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя.
   В Хорольському будинку-інтернаті прочитано лекцію на тему «Конституція – основний Закон України».
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Живи та міцній, наша юна Державо!».

 
Семінар-нарада в пансіонаті.

   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці 21 червня 2018 року проведено за участю практичних психологів Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні імені О.Ф.Мальцева – Супруненко Наталії Володимирівни та Шості Інни Володимирівни семінар-нараду на тему: "Упередження емоційного вигорання та недопущення конфліктних ситуацій».

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету третього віку»

   В територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся випускний вечір «Університету третього віку». На свято були запрошені волонтери, які протягом навчального року читали лекції, бесіди, проводили практичні заняття на факультетах «Університету третього віку».
   Для волонтерів та всіх присутніх звучали слова подяки та пісні у виконанні ансамблю художньої самодіяльності «Мальви». По завершенні вечора всі присутні були запрошенні до солодкого столу.

 
Ліщинівські таланти

   Уже стало традицією проведення виставок робіт мешканців Ліщинівського будинку-інтернату в Полтавській міській бібліотеці для дітей №10.
   У квітні місяці поточного року директор будинку-інтернату Шкарбан Анатолій Миколайович передав художні роботи до бібліотеки.
   Умільці інтернатної установи презентували дев'ятнадцять вишивок та малюнків, на яких зображені квіти, пейзажі, казкові герої, церкви. Понад місяць художні роботи радували та надихали відвідувачів виставки.
   Діти із задоволенням розглядали вишивки та малюнки та отримали неабияку мотивацію до творчості, розуміючи скільки старань та любові вкладено ліщинівськими майстрами у кожну із своїх робіт.
   Мешканці інтернатної установи своєю наполегливістю та невтомною працею довели, що справді талановиті!

 
В Пирятинському районі відбувся випуск студентів «Університету третього віку»

   13 травня 2018 року в Пирятинському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся випуск студентів «Університету третього віку».
   Пісенні вітання звучали від колективу «Чураївна» та «Барвінок», що створені при територіальному центрі соціального обслуговування. Слухачі «Університету третього віку» отримали сертифікати про закінчення навчання.
   Впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» в територіальних центрах дає можливість людям старшого віку навчатись протягом всього життя.
   Навчальна програма для людей похилого віку та осіб з інвалідністю «Університет третього віку» не тільки навчає, але й робить життя слухачів змістовним та цікавим. Вони є активними учасниками виставок декоративно-ужиткового мистецтва та фестивалів творчості.

 
День медичного працівника

   15 червня поточного року у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці відбулися урочисті збори з нагоди дня медичного працівника.
   Директор пансіонату привітав працівників медичного відділення та відзначив їх грамотами і квітами.

 
Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом одержано швейне обладнання

   З метою отримання гранту від посольства Австралії в Україні, адміністрацією Новосанжарського дитячого будинку-інтернату за співпраці з Полтавським обласним осередком «Союз організацій інвалідів України» надано документи для формування заявки на придбання швейного обладнання та подано пакет документів на розгляд конкурсної комісії посольства.
   У результаті проведеної роботи посольством Австралії в Україні виділено кошти на придбання необхідного швейного обладнання. Відповідно до підписаного Договору від 17.04.18р., придбано вісім швейних машин, одна вишивальна машина та один оверлок.
   Завдяки цьому обладнанню вихованки закладу тепер матимуть можливість навчатися швейній справі, що в подальшому сприятиме їх адаптації в соціум.
   За кошти будинку-інтернату придбано необхідні меблі для швейного обладнання.  

 
В Новосанжарському районі відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я»

   7 червня 2018 року в селі Нехвороща в рамках занять «Університету ІІІ віку» відбувся ювілейний концерт ансамблю «Надвечір'я» відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Гарний настрій присутнім подарували учасники ансамблю, виконавши народні та сучасні пісні, гуморески і авторські вірші та запальні танці. Зворушлива особливість цього заходу полягала у єднанні поколінь, адже присутніми та її учасниками були також і діти, зробивши своїм бабусям та дідусям чудовий музичний дарунок. Ця зустріч вкотре підтвердила, що активне життя продовжується також і після виходу людини на заслужений відпочинок.

 
Квіткове щастя

   10 червня поточного року, до Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці завітали засновники проекту Пошта Янголів Євгенія Ставицька та Клим Шабалін із квітковими подарунками для мешканців пансіонату.
   Акція дарування квітів пройшла в рамках міжрегіонального проекту «Квіткове щастя», авторка ідеї Маргарита Січкар.
   Квіти для дарування надав Олег Вінник після концерту у нашому місті, а флористичну обробку зробили в FLOWER & DECOR COMPANY "OKflowers", м. Полтава.

 
Особи з інвалідністю Хорольського району взяли участь у обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту

   5 червня 2018 року за підтримки та сприяння територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації була здійснена поїздка Хорольським місцевим осередком Всеукраїнської організації Союзу інвалідів України, на чолі з його головою Мартюк Катериною Яківною, для участі у відкритій обласній спартакіаді з рекреаційних видів спорту в місті Полтава на веслувальній базі «Олімпійські надії» (селище Климівка). Метою таких змагань є ефективний спосіб оздоровлення та реабілітації осіб з інвалідністю і залучення їх до активного життя, допомога у встановленні дружніх стосунків між людьми з обмеженими можливостями.
   За результатами спартакіади команда посіла 9 місце серед 23 учасників.

 
Випускники «Університету ІІІ віку» Диканського району взяли участь у пішохідній екскурсії

   5 червня випускники «Університету ІІІ віку» та особи з обмеженими фізичними можливостями Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), на чолі з соціальними працівниками, взяли участь у пішохідній екскурсії по пам'ятних місцях Диканщини, яку організували працівники Диканського краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша. Усі присутні з великим задоволенням слухали екскурсовода, яка розповідала про архітектурні споруди, які функціонували на Диканщині, про пам'ятки природи.
   Підопічні територіального центру дізналися багато цікавих історичних фактів про рідне селище, а дехто поринув у далекі спогади дитинства. По закінченню ходи, слухачі висловили вдячність організаторам екскурсії.

 
«SENI CUP 2018»

   Підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у футбольному турнірі SENI CUP 2018 для осіб з обмеженими можливостями.

 
Навчання з пожежної безпеки в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   6 червня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з працівниками та підопічними проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з виконання правил пожежної безпеки.
   До проведення занять були залучені представники 2-ї ДПРП смт. Нові Санжари – начальник-капітан служби цивільного захисту Стоножко О.В. та провідний інспектор РС ГУ ДСНС України у Полтавській області Цвєтков Р.М.
   Для працівників та підопічних установи організовано навчання на теми: «Про порядок дій у разі виникнення пожежі», «Основи безпеки життєдіяльності» та «Евакуація внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій (пожежі)».
   Відбулася показова демонстрація пожежно-рятувальної техніки та бойового спорядження вогнеборців.

 
Подорож до Полтавського краєзнавчого музею

   Днями, за ініціативи директора Шкарбан Анатолія Миколайовича мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з відділами природи, археології, етнографії, а також відділами історії XIV — поч. XX століть та історії XX — поч. XXI століть. Підопічних найбільше вразила колекція рушників, сорочок та побутових вишитих речей, а також сподобались представлені експонати, що відображають найдавнішу історію краю та колекція метеликів Полтавщини.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.

 
В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському районах відбулися випускні «Університету третього віку»

   «Вчитися ніколи не пізно!» Цей факт на власному прикладі довели студенти, а нині вже випускники «Університету третього віку».
   В Гадяцькому, Хорольському та Семенівському територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбулися випускні студентів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року. Швидко промайнув час навчання. І ось уже випускники поважного віку прийшли на свій випускний. День за днем вони старанно навчалися, відкривали широкий спектр нових знань, знайомилися з цікавими людьми, спілкувалися. Навчання проводилось на різних факультетах, зокрема: «Психологічний», «Історико-краєзнавчий», «Основи медицини, здоровий спосіб життя», «Декоративно-прикладного мистецтва», «Садівництва та городництва», «Літературно-художньому», та «Культурно-мистецькому».
   Студентів вітали та вручали сертифікати на підтвердження пройденого курсу. Також були вручені грамоти та подяки викладачам «Університету третього віку».
   Найголовніше, як зізналися самі студенти, вони не тільки збагатилися новими знаннями, а й знайшли нових друзів та отримували чудову можливість поспілкуватися, адже цього так не вистачає людям старшого віку. Свято було сповнене радості, натхнення теплої, добродушної атмосфери та щирих посмішок.

 
В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначали Міжнародний день захисту дітей

   Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів разом з студентами Гадяцького коледжу культури та мистецтв поздоровили дітей зі святом Міжнародним днем захисту дітей. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів та місцевої влади. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 
Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2018 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбувся концерт «Літо золоте», в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано свято «Діти України».
   Вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 

    1 червня 2018 року з нагоди Дня захисту дітей відбувся тематичний захід в Геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці. Діти працівників пансіонату влаштували виставку своїх малюнків створивши особливий настрій підопічним пансіонату.  

 
У територіальному центрі Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято Останнього дзвоника

   У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Сьогодні дзвоник востаннє пролунав і для випускників «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   Студенти, під час навчання в «Університеті» довели життєву теорему: молодість це передусім самовідчуття людини, яке не має жодного відношення до віку, зафіксованого в документах.
   Учасниками художньо-мистецького факультету була створена виставка рукоділля, яка не залишила осторонь жодного!
   Випускників музично привітали: хор «Полтавські піснярі» територіального центру, Полтавський центр позашкільної освіти: студія «Крафт» та «Естадес», музична школа № 1: ансамбль «Росинка» та Валерія Оніпко.
   З гарним настроєм та сертифікатами про закінчення навчання слухачі йдуть на канікули.

 
В Автозаводському районі завершився навчальний рік для студентів «Університету третього віку»

   З метою збереження та формування активної життєвої позиції людей старшого віку при 33 територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавської області впроваджена соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». На даний час проводяться урочисті заходи щодо завершення 2017-2018 навчального року.
   Зокрема, 25 травня завершився навчальний рік для понад 200 студентів Автозаводського району. Цей навчальний рік став своєрідною платформою для підвищення обізнаності людей, які перебувають на заслуженому відпочинку, які мають бажання вивчати історію та краєзнавство, правознавство, основи психології та етики. Окрім того, студенти мають можливість відвідувати гуртки за інтересами.
   На святі організовано виставку творчих робіт студентів (вишивання бісером та іншими різними стилями) та рефератів.
   Студентів поздоровили із вдалим закінченням навчального року та вручили дипломи. Семеро студентів було відмічено Подяками за відповідальне ставлення та творчий підхід до завдань навчального процесу.

 
В Диканському районному територіальному центрі святкували Трійцю

   Трійця – це християнське свято, святкування якого вбирає в себе велику кількість традицій та звичаїв. Не оминула Зелена неділя і Диканський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), де 25 травня у святково прикрашеному залі «Затишок» було проведено тематичний захід. Радували гостей піснями та гумором учасники художньої самодіяльності територіального центру: хор «Надвечір'я», яким дружньо підспівували всі присутні. Беручи усе найкраще у наше сьогодення, ми вшановуємо традиції українського народу та черпаємо свою наснагу із глибокого коріння духовної спадщини.

 
В територіальному центрі Автозаводського району працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю

   В територіальному центрі Автозаводського району з 14 травня по 25 травня 2018 року працював весняний оздоровчий табір для осіб з інвалідністю клубу «АРОКІ». Протягом двох тижнів пройшли курс оздоровлення 17 осіб з інвалідністю. Окрім щоденного надавання соціально-реабілітаційних послуг, з таборянами працювали психологи.
   Проведено інтелектуальну гру «Брейн ринг». За допомогою асоціативних метафоричних карт проведено тренінг про базові емоції та чим відрізняються емоції від почуттів. Як підведення підсумків проведена гра «Вгадай емоцію» та вправа «Твоє безпечне місце».
   На всіх заняттях таборяни були активні та зацікавлені. Ці два тижні були повні нових знайомств, емоцій та вражень.

 
Студентська група територіального центру Київської районної в м. Полтава ради відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації

   22 травня 2018 року студентська група «Університету III віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтава ради на чолі з соціальними працівниками територіального центру відвідали Полтавський музей дальньої і стратегічної авіації, який розташований в авіамістечку міста Полтави.
   Фонди музею налічують майже шість тисяч експонатів: архівних документів, фотографій, оригінальних зразків вогнепальної та холодної зброї, особисті речі ветеранів 13 гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкобомбардувальної авіадивізії.
   Студенти отримали велике задоволення від екскурсії, та мали можливість дізнатися про історію створення, біографії конструкторів, та де саме, і головне – ким, використовувалися перелічені вище літаки та інші літальні апарати.

 
Мешканцям Хорольського району надавалася безкоштовна юридична консультація

   21.05.2018 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з управлінням соціального захисту Хорольської райдержадміністрації для слухачів «Універсетету третього віку» та внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення проведено зустріч з представником «Благодійної організації «Карітас Полтава».
   Присутнім надавалася безкоштовна юридична консультація адвокатом Лілією Бехтер. Учасники зустрічі отримали кваліфіковану консультацію з питань призначення соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, житлового, пенсійного забезпечення та інших питань законодавства, що цікавили присутніх слухачів.

 

   До Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату з концертною програмою завітав творчий колектив Кунівського будинку дозвілля.
   Мешканців будинку-інтернату зацікавив виступ колективу. Всі глядачі задоволені концертною програмою. Маленькі артисти, які є учасниками творчого колективу, подарували святковий настрій та здивували своїм артистизмом.
   Підопічні будинку-інтернату отримали позитивні емоції, гарний настрій та висловили вдячність творчому колективу.

 
У територіальному центрі Котелевського району проведено захід на тему: «Бережіть красу природи»

   У відділенні денного перебування територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району в групі «Зв'язок поколінь» відбулася зустріч з членами екологічного театру «Краяни» Котелевської гімназії №1 імені С.А.Ковпака на тему: «Бережіть красу природи».
   Учні провели вікторину на екологічну тематику. Підопічні територіального центру переглянули презентацію екологічної бригади, відеоролики про флору та фауну землі. Екологічний театр «Краяни» презентував цікаву казку про збереження природи.

 
До Дня матері в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття

   15.05.2018 року в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено відкрите заняття до Дня матері, де діти та їхні мами поринули в світ казки та добра. В спокійній атмосфері під музичний супровід діти із задоволенням грали в веселі ігри згадали хто прокинувся від сну з приходом весни, послухали спів соловейка. Діти, разом з працівниками центру, приготували листівки котрі вручили найдорожчим та найкращим мамам в світі.

 
Відзначення територіальними центрами 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

   До 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні територіальними центрами соціального обслуговування проведено ряд заходів, зокрема святкові концерти за участю учасників художньої самодіяльності. Зворушливо та емоційно звучали пісні у виконанні учнів шкіл. Організовано тематичні перегляди художніх фільмів, виставки тематичних книг та виробів майстринь.
   Працівниками територіальних центрів проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та надано всебічну допомогу у вирішенні соціально-побітових питань.

 
ІДЕЇ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЯ: НА ПОЛТАВЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬСЯ НОВІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ

   На Полтавщині, на базі Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського реалізовано ідею відкриття відділення денного догляду та реабілітації дітей з інвалідністю. Метою реалізації даного проекту стало забезпечення сімейними формами виховання дітей з інвалідністю, одержання ними реабілітаційних послуг на професійній основі, а їх батькам можливості працевлаштуватися.
   Вивчаючи потребу сьогодення, аналізуючи проблеми з якими щодня стикаються сім'ї що виховують дітей з інвалідністю за кошти обласного бюджету Департаментом соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації зініційовано та знайдено підтримку у відкритті вищевказаного відділення, тим паче, що молода директор будинку-інтернату Марина Олексіївна Приступа готова фахово впровадити його в життя.
   Відділення денного догляду розраховане на відвідування дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років. Створені комфортні умови для відпочинку та реабілітації. Забезпечено збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту та розвитку. Наразі його постійними відвідувачами є 14 дітей з інвалідністю.
   Фахівцями закладу забезпечується своєчасність і ефективність надання дітям кваліфікованої корекційної, соціально-побутової, психологічної, медичної реабілітації відповідно до індивідуального розвитку дитини та індивідуальної програми реабілітації.
   У відділенні денного догляду діти з інвалідністю проходять відновну терапію, що включає в себе великий спектр послуг, улюбленими з яких є фітотерапія, аромотерапія, бальнеологічні процедури.
   Задля відновлення здоров'я діти часто відвідують соляну кімнату, займаються з інструктором дихальною гімнастикою за методикою Стрельнікової, проходять курс лікувального масажу.
   З урахуванням особливостей розвитку дітей з інвалідністю в тренажерному залі в цікавій, невимушеній формі проводяться індивідуальні та групові реабілітаційні заняття.
   Велика увага у відділенні приділяється психокорекційній роботі, розвитку емоційної сфери, попередженню неуспішності, зниженню агресії та динаміки позитивного відношення до життя.
   Діти успішно здобувають навички з самообслуговування, організації власного побуту. Старші за віком освоюють роботу на комп'ютері, правила мовного етикету.
   Для маленьких відвідувачів відділенням денного догляду та реабілітації проводяться різноманітні заняття з арт-терапії, що включає в себе ізотерапію, куклотерапія, казко та кольоротерапію. У дитячому колективі проводиться багато різноманітних змагань, спортивних естафет на свіжому повітрі.
   За короткий час роботи відділення фахівці з реабілітації та батьки дітей з інвалідністю спостерігають відчутне покращення фізичного та психоемоційного стану дітей, позитивну динаміку їх розвитку.
   Не секрет, що при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті вже не один рік діє ансамбль «Ложкарі», який складається з вихованців інтернатного закладу та має на рахунку не одну перемогу на конкурсах регіонального рівня.
    Рік тому учасники ансамблю разом із своїм керівником та директором будинку-інтернату вирішили зі старої побутової споруди, що знаходиться на території закладу, створити «Будиночок музики».
   Швидко знайшлися і спонсори, які допомогли відремонтувати приміщення та втілити ідею дітей в життя.
   Зараз у «Будинку музики» дуже затишно. Тут діти збираються для щоденних занять, відзнаки та грамоти на стінах нагадують про здобуті перемоги, та надихають на подальші успіхи.
   Вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завжди підтримують небайдужі люди, надаючи дітям благодійну допомогу. Доброю традицією стала підтримка лісничого ДП «Гадяцький лісгосп» Гришко І. І.
   До добрих справ лісничого приєднуються агрогосподарства та фермерські господарства, а саме: СВК «Батьківщина» Коросташов О.Г., ТОВ «Агрофірма ім. Довженка» Коростіленко О.Я., ТОВ «Октан» Кропивна В.М., ПАТ «АТП 15339» Удовиченко А.В., СТОВ «Воскобійники» Капленко В.І., АГРОКА «Полтава» Бойко А.М., ТОВ «Диканський Млин» Ленець В. Г., ПП «Агроекологія», ТДВ «Укролія продукт» Григоренко О. Г., СТОВ «Агрофірма «Оржицька» Несен В.В., СВК «Токарі» Бондар М.М., Агрофірма «Петрівка» Новосел І.І., ПП «Картопля Полтавщини» Савченко А.В.. Подяка та шана людям з великим серцем уміючим любити та співпереживати.

 
32-і роковини Чорнобильської трагедії

   26 квітня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено тематичні заходи з нагоди 32-х роковин з дня аварії на Чорнобильській АЕС.
   Зокрема, у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено виховну годину на тему: «Чорнобиль немає минулого», присвячену вшануванню пам'яті жертв Чорнобильської трагедії.
   У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті для підопічних проведено лекції на тему «Історія виникнення Чорнобильської АЕС та трагедія 1986 року».
   Підопічні Хорольського будинку-інтернату відвідали меморіальний знак пам'яті учасникам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, з покладанням квітів.
   Підопічних інтернатних установ – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС привітали квітами та вручили подарунки.

 
«За чисте довкілля»

    Працівники та підопічні інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у щорічній всеукраїнській акції «За чисте довкілля».
   У День довкілля було проведено комплекс заходів, спрямованих на благоустрій та озеленення територій інтернатних установ, зокрема проведено обрізку та побілення дерев відновлено квіткові клумби та висаджено саджанці: ялинок, туї, самшиту та ялівцю.

 
Соціальним робітникам Шишацької селищної ради придбано сучасні велосипеди

    Шишацькою селищною радою на 2018 рік було виділено 70 тис. грн. на придбання велосипедів для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Шишацької селищної ради.
   За ці кошти придбано 10 нових сучасних велосипедів та забезпечено соціальних робітників Шишацької ОТГ засобами пересування, в результаті чого поліпшено якість надання соціальних послуг.  

 
В територіальному центрі Семенівського району проведено святковий захід

    10 квітня 2018 року у приміщені територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської райдержадміністрації відбувся захід «На дзвіниці дзвонять дзвони Великодні, голосні – всюди втіха, всюди гомін, всюди радісні пісні!». З вітальними словами та щирими побажаннями звернулися до присутніх: голова ради ветеранів Семенівського району, голова ради ветеранів Семенівки та директор територіального центру.
   Гарну атмосферу, веселий настрій створив народний жіночий вокальний ансамбль «Подоляни» своїми запальними піснями та гуморесками.  

 
В м. Гадяч відбувся святковий захід «Весна крокує – свято нам дарує»

    У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів напередодні свята Великодня відбувся святковий захід для дітей «Весна крокує – свято нам дарує» за участі студентів коледжу Культури ім. І.П. Котляревського. Діти центру залучалися до ігор та конкурсів на Великодню тематику. Також був проведений майстер клас по розписуванні писанок дітьми закладу за участі студентів спеціалізації «Декоративно-прикладного мистецтва».
   Діти отримали позитивні емоції, гарний настрій, нові вміння та навички. Заходом були задоволені не лише діти а й батьки, тому що бачити своїх дітей щасливими вдається не кожного дня.  

 
Великдень

    В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано та проведено заходи до Великодня.
   Підопічних та вихованців пригощали пасками, крашанками та святковими обідами.
   Зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського побували в Зіньківському Храмі «Різдва Христового» де освятили Великодні кошики та отримали багато гарних вражень.
   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь в акції «Розмалюй писанку», яку організувала Новосанжарська селищна рада та створили дві чудові писанки.
   Дані заходи проведено за участю священнослужителів, благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

 
В м. Кременчук проведено фестиваль «Студентська весна»

    Щороку в м. Кременчук проходить фестиваль «Студентська весна» на якому вищі навчальні заклади міста демонструють своїх найкращі номери художньої самодіяльності у виконанні талановитих студентів. І 2018 рік не став виключенням.
   5 квітня в Міському палаці культури відбувся гала-концерт «Студентська весна» в якому прийняли участь студенти «Університету ІІІ віку» мистецького факультету територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області при Кременчуцькому інституті ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля». Колектив народної пісні «Два кольори» виконав веселі частівки. Творчий танцювальний колектив «ІСТОКі+» приємно шокував зал запальним рок-н-ролом. Середній вік студентів 69 років.
   По закінчені концерту всі творчі колективи які приймали участь в гала-концерті «Студентська весна» отримали дипломи та подарунки.  

 
В територіальному центрі м. Полтава проведено майстер-клас з виготовлення паперового янгола

    На передодні свята Великодня, у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради пройшов майстер-клас з виготовлення паперового янгола та ознайомлення з петриківським розписом.
   Для проведення майстер - класу були запрошені доцент кафедри методики змісту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Халецька Л. Л. та вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ I – III ступенів № 26 Пилипенко Т. В.
   Метою заходу було створити спільну атмосферу стародавніх українських традицій, які учасники майстер-класу зможуть внести в свою сім'ю, а також продемонструвати, що українці бережуть свої традиції.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру охоче відгукнулися на пропозицію спробувати самим зробити янголів. Час сплинув не помітно, а результат цього творчого заходу – велика кількість маленьких, дуже схожих, але в той же час індивідуальних янголят. Також учасники майстер – класу дізналися історію виникнення та розвиток мистецтва петриківського розпису, основи декоративної композиції, кольорознавства, секрети майстерності у створенні петриківських квітів, ягід та власноруч спробували малювати основні петриківські елементи. Створюючи вироби своїми руками, в них вкладається душа, і тому рукотворне янголятко буде дуже дорогим серцю і стане милим душевним подарунком друзям, рідним та близьким.  

 
До Міжнародного дня гумору в м. Кременчук проведено святковий захід

    Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області тісно співпрацює з бібліотекою-філією №2 Кременчуцької ЦБС для дорослих.
   02 квітня 2018 року працівники бібліотеки разом із студентами «Університету ІІІ віку» Автозаводського району провели святковий захід присвячений Міжнародному дню гумору. На свято до актової зали бібліотеки-філії №2 запросили мешканців 10-го мікрорайону.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, тематичними піснями та гарними танцями.  

 
В Новосанжарському районі вивчали принципи успішного садівництва та огородництва

    На заняття Школи здорового способу життя для відвідувачів відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було запрошено голову ГО «Центр природного землеробства», старшого викладача кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії Сергія Пономаренка.
   Присутні ознайомилися з основами органічного землеробства, важливістю процесів компостування і сидерації, правилами організації стаціонарних грядок та з іншою цікавої інформацією про те, як полегшити свою працю на присадибній ділянці, отримати від цього задоволення та гарний врожай. Для поглиблення знань, поширення на практиці принципів успішного садівництва та огородництва викладач подарував для відвідувачів територіального центру книги та брошури.  

 
В м. Кременчук відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!»

   30 березня 2018 року в рамках навчального процесу для студентів «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відбувся тематичний захід під назвою «Театр – це гра!». Концертну програму підготували студенти історико-краєзнавчого факультету.
   Святкова програма була насичена цікавими театралізованими постановками, дотепним гумором, вікториною про театр, тематичними піснями.  

 
Працівники Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів долучилися до відзначення Дня людей з синдромом Дауна

   21 березня в усьому світі відзначають День людей з синдромом Дауна. Гадяцький центр соціальної реабілітації приєднався до всесвітнього флешмобу LOST of SOCKS, працівники центру придбали кольорові шкарпетки. Зібрані кошти будуть спрямовані на освітні потреби для дітей із синдромом Дауна. В Гадяцькому районі налічується 5 дітей із синдромом Дауна, з них 3 дитини відвідують центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Дітям були вручені подарунки від спонсора.  

 
8 Березня

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди свята 8 Березня.
   Проведено святкові концерти за участю художніх колективів, мешканців будинків-інтернатів та працівників установ, організовано виставки творчих робіт.
   Підопічним подарували подарунки та пригощали святковими обідами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
 

 
В територіальних центрах області вітали жінок з 8 Березня

   В рамках святкування Міжнародного Жіночого дня 8 Березня в територіальних центрах соціального обслуговування проведено концерти для відвідувачів центрів та мешканців. В концертних програмах прийняли участь самодіяльні колективи територіальних центрів та дитячі творчі колективи.
   Незабутня та чудова атмосфера була створена саме чоловіками, які подарували у своєму виконанні поетичні, музичні та пісенні твори.  

 
В м. Миргород діти з особливими потребами вітали своїх мам та бабусь з 8 Березня

   Разом із приходом весни в Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м.Миргорода завітали святкові ранки. Діти з нетерпінням чекали цього дня, і не випадково. Стільки праці і часу спільно з фахівцями було витрачено на підготовку до цього чудового свята. Діти вчили вірші, розучували пісні про весну, про маму, готували листівки і вироби для мам і бабусь.
   Весело пройшли жартівливі конкурси та ігри з батьками. За веселими таночками, піснями, віршами час сплинув непомітно, тож на прощання – подарунки від дітей зроблені власними руками. Свято принесло у душі малечі та їх батьків красу весни, ніжність квітів та сонячне тепло.  

 
8 Березня

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди свята 8 Березня.
   За участю вихованок та працівників установи організовано привітання та святковий концерт.  

 
В м. Миргород дітям з обмеженими можливостями проведено майстер клас «Подарунок мамі»

   Одним із найтепліших свят, що свідчить про пробудження природи і прихід весни після тривалої зими є свято 8 Березня, яке як правило, асоціюється з квітами, галасом та щирими усмішками рідних людей.
   Напередодні свята 8 Березня Центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м. Миргорода провів для дітей захоплюючий майстер клас з виготовлення подарунків найдорожчим жінкам – мамам, сестричкам, бабусям. Адже все, що зроблено дитячими руками, особливо цінне.
   Прийшло чимало охочих дітей, які власноруч зробили подарунок. Діти з великим задоволенням і старанням вирізали пелюстки та листочки для майбутньої квіточки. Деякі діти готові були створювати цілі букети, щоб порадувати своїх мам та бабусь.
   До творчої роботи були залучені фахівці Центру естетичного виховання, Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів і мами, які допомагали своїм дітям виготовляти елементи майбутньої композиції.
   По закінченню своєї роботи діти привітали своїх мам зі святом.  

 
В м. Кременчук відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку»

   2 березня напередодні Міжнародного Жіночого Дня відбувся святковий концерт для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Захід проведено в Кременчуцькому медичному коледжі ім. В.І.Литвиненка. Концертну програму підготували працівники коледжу разом із надзвичайно талановитими студентами. Зі сцени лунали вірші та пісні, талановита молодь порадувала неперевершеними танцювальними композиціями та цікавими виступами.  

 
Студенти «Університету III – віку» територіального центру Київського району відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка

   Ми будемо пишатись своїм рідним краєм лише тоді, коли будемо знати його історію. З цією метою підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради відвідали літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка - видатного письменника.
   Під час екскурсії у меморіальній садибі письменника гості та студенти «Університету III – віку» територіального центру дізналися про цікаві факти біографії митця, ознайомилися з музейною експозицією, яка містить рідкісні експонати, у т.ч. і особисті речі письменника та його родини, велику бібліотеку, твори образотворчого мистецтва, рукописи циклу сибірських оповідань тощо.  

 
В Котелевському районі вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

   20 лютого 2018 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району відбувся захід на якому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні. Завідувач відділення денного перебування підготувала літературно-музичну композицію на тему: «Мамо, не плач, я повернусь весною», прозвучали пісні «Пливе кача» та «Небесна Сотня», вірші «Герої не вмирають», «Мамо, не плач, я повернуся весною…». По закінченні зібрання підопічні відділення переглянули фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла…».
   В рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відбулася зустріч з начальником Головного територіального управління юстиції в Полтавській області, на тему: «Надання адресної правової допомоги жителям Котелевського району». Говорили про актуальне, а саме про право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок оформлення договору оренди земельного паю, реалізацію права на спадщину та останні зміни в законодавстві.
   Працівниками Головного територіального управління юстиції в Полтавській області для відвідувачів територіального центру облаштований інформаційний стенд.  

 
В Диканському районному територіальному центрі весну закликали

   У Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено святковий захід «Благослови, мати, весну закликати», де відбулося цікаве традиційне дійство зустрічі зими з весною.
   У концертній програмі взяли участь: вокальний жіночий ансамбль «Диканчанка» з Диканського районного будинку культури, самодіяльні художні колективи територіального центру: хор «Надвечір'я», ансамбль «Оксамит», а також гумористи радували глядачів веселими жартами. Завершилося свято запальними танцями під звучання «Троїстих музик».  

 
В територіальному центрі Крюківського району розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій»

   З лютого місяця в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області розпочато заняття на факультеті «Інформаційних технологій». Основним завданням навчального курсу є не просто навчити людей похилого віку користуватися комп'ютером для власних потреб, а дати інструмент доступу до різних джерел інформації, аби вони могли самостійно отримувати необхідні знання, формувати свою думку, спілкуватися у соціальних мережах, форумах, блогах.  

 
В місті Глобине відбулося свято проводів зими

   16 лютого 2018 року в місті Глобине відбулося свято проводів зими «Глобинська Масляна!». У святкуванні Масляної активну участь взяли два самодіяльних колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації «Криниченька» та «Калина».
   Для гарного святкового настрою у виконанні колективів звучали веселі пісні та жарти, а господині підготували смачні млинці та вареники.  

 
В м. Кременчук відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту

   15.02.2018 року відбулася відкрита міська спартакіада з рекреаційних видів спорту з нагоди 25 - річчя Кременчуцького міського товариства інвалідів Полтавської обласної організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Змагання проводилися у спортивному комплексі «Політехнік» КрНУ ім. М. Остроградського.
   Захід організовано Кременчуцьким міським товариством інвалідів «Союз організації інвалідів України» спільно з територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   В змаганнях прийняли участь особи з інвалідністю з м.Полтави, м.Горішні Плавні, м.Котельви, м.Зіньків, м.Хорол, м.Світловодськ, смт Нові Санжари та Лубенського району.
   Учасників змагань привітав хоровий колектив територіального центру Автозаводського району «Грай, гармонь».  

 
В м. Миргород проведено захід з нагоди святкування «Масляної»

   В Миргородському краєзнавчому музеї для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради пройшов захід до святкування Масляної «Здрастуй, Масляна!». Народним фольклорно-етнографічним колективом «Вечорниці» під керуванням О.А. Наріжної, підготовлено концертну програму, де прозвучали українські народні пісні та жарти.  

 
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

   15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці працює слюсарем-сантехніком Коляка Андрій Миколайович, який має статус учасника бойових дій.
   З 1986 по 1988 роки він приймав участь у бойових діях в Афганістані.
   Адміністрація пансіонату привітала Коляку А.М. та вручила квіти.  

 
День Святого Валентина

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Дня Святого Валентина.
   За участю вихованок та працівників установи організовано святковий концерт.
   Проведено конкурси, змагання та виставку дитячих робіт.  

 
До Дня Святого Валентина в Автозаводському районі проведено захід «Весільний кортеж»

   Для студентів «Університету ІІІ віку» Автозаводського району пройшов захід «Весільний кортеж» присвячений Дню Святого Валентина. В концертній програмі прийняли участь самодіяльні колективи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради: «Два кольори», «Осіннє золото», «Вербиченька», «Грай, гармонь» та «ІСТОКі+». В конкурсній програмі прийняли участь п'ять подружніх пар, які в шлюбі вже понад 35 та 50 років.  

 
Територіальний центр Автозаводського району відвідали представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

   8 лютого 2018 року представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні відвідали територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області. Особливий інтерес у представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні викликало відділення «Центр реабілітації та адаптації УБД, членів їх сімей та ВПО». Гості ознайомились з роботою Центру, поспілкувались з працівниками Центру та учасниками АТО. Обговорили питання щодо виконання державних програм для учасників АТО та ВПО на місцевому рівні та плани Центру на майбутнє.  

 
В територіальному центрі Миргородської міської ради проведено захід «Правова обізнаність пенсіонерів»

   07 лютого 2018 року для підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради відбувся плановий захід – зустріч із керівником Миргородського бюро правової допомоги Утюговим Б.О. під назвою «Правова обізнаність пенсіонерів». Під час заходу обговорювались питання спадкування нерухомого майна. У підопічних територіального центру було багато запитань, на які вони отримали вичерпні відповіді. Всі відвідувачі заходу були запрошені на юридичне консультування до Миргородського бюро правової допомоги.

 
В Хорольському територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   01.02.2018 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації спільно з благодійною організацією «Світло надії» для слухачів «Університету третього віку» проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Метою заходу було передати учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомити з основами банківських операцій.  

 
В Новосанжарському територіальному центрі проведено тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   Спеціалістом Полтавської БО «Світло Надії» Тетяною Ісаєвою, в рамках проекту «Відповідальне фінансування», для відвідувачів Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Основною метою заходу є надання учасникам знання та засвоїти навички в області управління особистими фінансами, та ознайомитися з основними банківськими операціями.
   В ході заняття відвідувачі отримали знання щодо особливостей фінансового планування та ведення сімейного бюджету, кращого способу накопичення власних коштів, розрахунку вартості, ефективності кредитів та обрання вигідних банківських продуктів.  

 
«Крути…Мужність і біль України»

   29 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня пам'яті Героїв Крут – 100-річчя героїчного бою під Крутами.
   Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину на тему: «Крути…Мужність і біль України», присвячену вшануванню пам'яті юнаків-студентів, які героїчно загинули в бою, захищаючи незалежність України.
   В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано літературну годину за участю представників районної централізованої бібліотечної системи, на тему «Бій під Крутами» та концерт за участю художнього колективу міського будинку культури.
   У Хорольському будинку-інтернаті для підопічних установи проведено лекцію на тему «Квіти у полі, там де Крути…» та організовано перегляд відеофільму «Пам'ятай про Крути».
   Мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату ознайомили з інформаційними матеріалами щодо бою під Крутами та переглянуто фільм «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки».
   У Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведене тематичну бесіду «Пам'ятай про Крути» та переглянуто документальний фільм «Україна: забута історія. Молода кров».
   В бібліотеці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано тематичну виставку «Герої в пам'яті навік» присвячену 100-річчу бою під Крутами, до якої увійшли ілюстрації, фотографії, статті газет та журналів про подвиги Героїв, а також проведено урок мужності «Вони загинули за Україну». Дітям розповіли про героїчні події 1918 року під Крутами. Вихованці читали вірші, слухали аудіо - записи пісень. Загиблих Героїв вшанували хвилиною мовчання.  
 
 
 

 
День Соборності України

   22 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до Дня Соборності України та забезпечено установлення (вивішування) державних прапорів.  
 
 
 

 
Хрещення Господнє

   19 січня 2018 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи до християнського свята – Хрещення Господнього.  
 
 
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Пирятинського району придбали нові велосипеди

   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району отримали 26 новеньких велосипедів «Україна». Пирятинська районна рада виділила 100 тис. грн.. на придбання велосипедів для працівників територіального центру.
   Після урочистого вручення транспорту працівники територіального центру поїхали працювати на новеньких велосипедах.

 
У Диканському районному територіальному центрі відбувся тренінг в рамках проекту «Відповідальне фінансування».

   12 січня 2018 року Благодійною організацією «Світло Надії», в рамках проекту «Відповідальне фінансування», у приміщенні Диканського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено для відвідувачів територіального центру тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг», метою якого було передати знання та навички в області управління особистими фінансами та ознайомити з основними банківськими продуктами та операціями, а також з пенсійною реформою.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти. Після завершення тренінгу учасники висловили свою подяку спеціалісту благодійної організації за корисну та цікаву інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Для дітей з обмеженими фізичними можливостями м. Кременчук проведено серію дитячих свят

   4 січня 2018 року для вихованців Кременчуцького міського Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено серію дитячих свят під назвою «Новорічна феєрія». В програмі масштабної благодійної акції, проведеної з нагоди Новорічних та Різдвяних свят, були представлені майстер-класи с малювання на воді, розпису пряників, виготовлення іграшок та новорічних поробок, аква-грим та дитячі тату, аніматори з дитячими розвагами, кенді – бар з численними солодощами, смаколиками та напоями, професійні фотографи та фото-зона «Резиденція Діда Мороза», паперове шоу, дзеркальна людина, ляльки – герої популярних дитячих мультфільмів. Діти отримали чудові подарунки від спонсорів.  

 
В Оржицькому районі придбали «соціальне таксі»

   Оржицькому районному територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано автомобіль для перевезення людей з обмеженими можливостями та громадян похилого віку, які значно втратили рухову активність. Кошти на «соціальне таксі» отримані завдяки співфінансуванню державного, обласного та районного бюджетів.  

 
Дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів привітали з новорічними святами

   26 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до Нового року. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Діти грали у веселі ігри, співали та водили хороводи з казковими героями.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для організаторів свята стали бурхливі оплески дітей. По закінченню дітлахи отримали солодкі новорічні подарунки.  

 
Делегація ветеранів Гребінківщини відвідали Драбівський краєзнавчий музей

   20 грудня 2017 року слухачі «Університету третього віку» Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування завітали до Драбівського краєзнавчого музею .Познайомилися з експозицією музею. Директор краєзнавчого музею Олександр Снітко та науковий співробітник Оксана Метелиця розповіли про історію Драбова, перебування видатних людей на Драбівщині, відомих краєзнавців, художників, людей, які прославили край, традиції та звичаї українських селян.
   Відвідувачі залишили записи в книзі вражень та подякували за змістовну цікаву розповідь, а також запросили відвідати Гребінківський краєзнавчий музей. Гарний грудневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
Між нами немає меж

   21 грудня 2017 року в Боулінг-клубі «Турбіна» ТРЦ «Екватор» Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації організовано Новорічну спортивно-розважальну програму «Між нами немає меж» серед дітей з багатодітних сімей та дітей з особливими потребами.
   У зазначеному заході з великим задоволенням взяли участь вихованці Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.    

 
Казковий Новий Рік

   20 грудня 2017 року до вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату завітали артисти Полтавського академічного обласного театру ляльок з виставою «Казковий Новий рік».
   Дід Мороз, Снігуронька та казкові персонажі привітали вихованок з наступаючими новорічними та різдвяними святами.    

 
Чарівні гостинці від Святого Миколая

   19 грудня 2017 року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося свято «Чарівні гостинці від Святого Миколая», на якому вихованки демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші та танцювали.
   Перший заступник голови Новосанжарської районної державної адміністрації Постольник Н.Ю. та селищний голова Новосанжарської селищної ради Коба І.О. привітали вихованок зі святом.
   Наприкінці свята до вихованок завітав Святий Миколай та вручив подарунки.  

 
До дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів завітав Святий Миколай

   18 грудня 2017 року Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів провів святковий захід до дня Святого Миколая. У проведені заходу допомагали студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського. Красуння зима, крижинка, сніговички, янголята, Святий Миколай та інші казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі від Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.  

 
День Святого Миколая

   Вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського розпочали отримувати дарунки від Святого Миколая вже з 18 грудня. На святковий концерт «Таланти дитячого будинку» завітали народний депутат України Бублик Ю.В. та представники НВП КОМПЛКТ ЛІГА, на чолі з керівником Кебою Л.М., котрі не лише привітали вихованців теплими, чуйними словами, а й подарували дарунки – цифрову камеру, магнітну дошку, сучасні стільці та солодощі. Свої привітання і солодкі дарунки вихованцям інтернату передав народний депутат України О.І.Кулініч.
   Море позитиву та незабутніх вражень отримали вихованці – діти співали, грали на ложках, фотографувалися, а після закінчення концерту подарували гостям дарунки на згадку про цей чудовий день.    

 
У Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   12 грудня 2017 року у Високотополянському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників Лубенського районного відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого відпрацьовано порядок дій у разі виникнення пожежі.  

 
В Диканському районі проведено рейд «Безпека починається з кожного!»

   08 грудня 2017 року у рамках Всеукраїнського рейду житловим сектором країни «Безпека починається з кожного» фахівці Служби порятунку «101» разом з працівниками Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Диканського відділення поліції провели інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань пожежної безпеки та попередження про дії шахраїв серед одиноких громадян похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома.
   Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадували основні правила пожежної безпеки у побуті, роз'яснювали вимоги до електропобутових приладів та опалювального обладнання, розповідали про причини пожеж у житловому секторі та їх наслідки. Співробітники ДСНС наголошували на важливості дотримання елементарних правил безпечної поведінки та вручали тематичні пам'ятки й листівки.
   Представники поліції також провели роз'яснювальну роботу про те, як поводити себе, якщо потрапили до рук шахраїв.
   В свою чергу працівники територіального центру проінформували про правила поведінки під час ожеледиці в зимовий період та розповсюдили листівки на тематику «Обережно шахраї!».  

 
Інформація про засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб

   8 грудня 2017 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації О.Є. Пругла відбулось засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб з порядком денним: ,,Про вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб".
   У засіданні Ради взяли участь перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк, представники Полтавського та Кременчуцького міськвиконкомів, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області.
   В ході засідання заслухано інформацію першого заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк щодо завдань, які стоять перед органами виконавчої влади в частині соціального захисту бездомних осіб в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років.
   Перший заступник міського голови м.Кременчука Пелипенко В.М. поінформував про роботу в напрямку надання допомоги бездомним особам, зокрема, на час сильних морозів та презентував сучасний збірний модульний пункт обігріву складений з сіппанелей загальною площею 30 кв.м, з сучасним освітленням та економічними тепловими конвертерними обігрівачами, окремими кімнатами для чергових та відвідувачів. Мобільний пункт призначений для підтримання необхідних умов для збереження життя і здоров'я громадян та замінить пункт обігріву, який складався з палатки і обігрівався дров'яною пічкою.
   Представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Полтавській області поінформував про готовність розгортання пунктів обігріву при виникненні надзвичайних ситуації, які пов'язані із зниженням температури.
   Під час засідання Ради з питань соціального захисту бездомних осіб заслухано та обговорено всі пропозиції з метою вжиття вичерпних заходів в осінньо-зимовий період 2017-2018 років щодо соціального захисту бездомних осіб та прийнято рекомендації, які будуть надіслані райдержадміністраціям, міськвиконкомам, об'єднаним територіальним громадам, керівникам територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, обласних установ та організацій для організації їх виконання. .

 
В Чутівському районному територіальному центрі проведено ряд заходів

   До Міжнародного дня волонтера спеціаліст БО «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна провела тренінг студентам «Університету ІІІ віку» Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Учасники тренінгу отримали знання та навички в області управління особистими фінансами, ознайомилися з основними банківськими продуктами та операціями.
   Андрій і Наталія Ледіхови, волонтери Благодійного фонду «Піднесені серця» (США, Майямі), провели акцію «З добром у серці». Студенти «Університету ІІІ віку» отримали від волонтерів медичні аптечки першої допомоги.
   Релігознавець Андрій Мацак провів годину спілкування «Прекрасний дар любові». Слухачі для ознайомлення отримали фахову літературу. .  

 
До Міжнародного дня волонтера територіальними центрами проведено низку заходів

   До Міжнародного дня волонтера та з метою підтримки та сприяння волонтерської діяльності територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було проведено низку заходів, зокрема: тематичні засідання, круглі столи, урочисті заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, молоді, а також вручення кращим активістам волонтерського руху нагород.
   Крім того, територіальними центрами організовано відвідування та привітання ветеранів волонтерського руху, які перебувають на лікуванні у госпіталях, інших лікувально-профілактичних закладах області або лікуються вдома.  

 
В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулося навчання з пожежної безпеки

   7 грудня 2017 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено чергові інструктивно-методичні та практичні заняття з дотримання правил пожежної безпеки працівниками та підопічними установи.
   Заняття проведено за участю представників районного сектору ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Полтавській області, під час якого продемонстровано пожежно-рятувальну техніку та порядок дій у разі виникнення пожежі.  
 

 
Не втрачай надії

   У Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   За участю підопічних та художнього колективу Пирятинського районного будинку культури організовано концертну програму.
   Організовано виставку творчих робіт підопічних будинку-інтернату та проведено фізкультурно-спортивні змагання.
   Мешканців інтернатної установи пригостили святковим обідом та солодощами.
   У заходах взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, газети «Пирятинські Вісті» та благодійники  
 

 
Соціальним робітникам територіального центру Лохвицького району придбано нові велосипеди, спецодяг та взуття

   З метою підвищення якості надання соціальної послуги «догляд вдома», покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лохвицького району, 63 соціальним робітникам придбано нові велосипеди, куртки зимові, сумки, чоботи зимові та рукавиці. Спецодяг та велосипеди закуплені за рахунок коштів районного бюджету.  

 
Міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів виповнилося 10 років

   З нагоди відзначення ювілею Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтави колектив центру влаштував теплий і родинний захід у Полтавському академічному обласному театрі ляльок.
   Вихованців центру зустрічали посмішками казкові герої та проводжали до залу. Усі охочі мали можливість оглянути виставку творчих робіт, авторами якої є дітки центру. У центрі надають послуги не лише з психолого-педагогічної, соціальної, фізичної реабілітації, а й розвивають творчі здібності дітей, бо кожен з них має свій талант. Хист до співу, танців, декламації успішно і з легкістю презентували діти на сцені театру ляльок як справжні маленькі артисти.
   Окрім малечі та їхніх рідних на ювілей завітали представники установ та організацій, які вже давно у дружніх стосунках із центом.
   Чимало подарунків цього дня вручали на сцені для закладу та його великої і дружньої родини: м'ячі, обручі для занять з фізичного виховання та солодкі сюрпризи.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували зимове свято

   4 грудня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського подарували дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів зимове свято.
   Красуння зима, веселі ялинки, королева зла, сніжок та казкові герої підняли настрій всім присутнім та подарували зимову казку. Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями водили хоровод і фотографувалися.
   У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей. По закінченню свята діти отримали солодощі, що були придбані за рахунок коштів районного бюджету.  

 
В територіальних центрах відзначали Міжнародний день осіб з інвалідністю

   Щороку в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який покликаний акцентувати увагу громадськості на проблемах людей з особливими потребами.
   Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для осіб з обмеженими фізичними можливостями організовані розважальні вікторини, концертні програми, виставки творчих робіт та інше.
   Чудові пісні та вірші у виконанні запрошених артистів художньої самодіяльності та представників громадських організацій створили святкову та ліричну атмосферу концертної програми.  

 
ВІР У СЕБЕ

   3 грудня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного Дня інвалідів.
   Зокрема, у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю вокального ансамблю «Розсошаночка».
   За участю підопічних, працівників Вишняківського будинку-інтернату будинку-інтернату, учнів Вишняківської загальноосвітньої школи та ансамблю «Берегиня» Хорольського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) організовано концертну програму «Вір у себе».
   У Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено тематично-книжкову виставку «Ми, гідні вашої уваги!».
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано захід «Не втрачай надії», в якому прийняли активну участь вихованки установи.  

 
До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському територіальному центрі проведено круглий стіл

   До Міжнародного дня осіб з інвалідністю у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено круглий стіл із представниками районної влади та сільськими головами району на тему: «Основи соціальної захищеності громадян похилого віку та інвалідів в Україні. Пенсійне забезпечення та права інвалідів на безоплатну правову допомогу».
   Директор територіального центру О.М. Кабак розповіла про роботу, яка проводиться у Диканському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) щодо забезпечення соціального і правового захисту осіб з інвалідністю у районі, удосконалення підходів щодо участі осіб з інвалідністю у культурно-масових заходах для самоствердження себе, як повноцінного члена суспільства.
   Окрасою проведеного заходу були виставка робіт учасників гуртка ручної праці «Умілі ручки» та концерт за участю самодіяльного ансамблю «Оксамит».
   На завершення заходу всі сторони соціального діалогу визначили шляхи подальшої співпраці щодо здійснення реабілітаційних заходів і надання соціальних послуг, підвищення рівня поінформованості населення про особливі потреби осіб з інвалідністю, формування поваги до їх прав, особистості та гідності, залучення представників громадськості до участі в реалізації прав і задоволення потреб осіб зі нвалідністю, поліпшення умов їх життєдіяльності.  

 
У Горішньоплавнівському територіальному центрі відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   В рамках Проекту «Відповідальне фінансування», що реалізується Savings Banks Foundation for International Cooperation (SBFIC), 28 листопада 2017 року у приміщенні Горішньоплавнівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» відбувся тренінг «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» для відвідувачів територіального центру.
   Мета тренінгу: надання знань та навичок в області управління особистими фінансами, ознайомлення з основними банківськими продуктами та операціями.
   Завдяки отриманим знанням, пенсіонери зможуть складати свій власний (сімейний) бюджет, визначати кращий спосіб для накопичення грошей та самостійно обирати вигідні банківські продукти.
   По завершенню тренінгу, учасники висловили подяку спеціалісту БО «Світло Надії» за корисну інформацію, яку в подальшому зможуть використовувати у повсякденному житті.  

 
Соціальні робітники Оржицького районного територіального центру отримали нові велосипеди

   63 соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обслуговують понад 600 одиноких громадян.
   Обслуговування людей - надзвичайно відповідальна і нелегка справа. Для їх відвідування соціальним робітникам доводиться щодня долати кілометри сільських доріг. Для багатьох одиноких - це кілометри надії.
   Щоб полегшити роботу своїм працівникам Оржицький районний територіальний центр закупив 46 нових велосипедів (43 отримали соціальні робітники та 3 - робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків). Всього було спрямовано 142,6 тис. грн. бюджетних коштів.

 
В Автозаводському районі відбувся захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України»

   24.11.2017 року напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів, в актовій залі ЗОШ №18, відбувся спільний меморіальний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України».
   Історичну годину-реквієм підготували учні старших класів для студентів-слухачів Університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради.  

 
У Новосанжарському районному територіальному центрі проведено захід «Співає осінь на усіх дорогах»

   21 листопада 2017 року в читальній залі районної бібліотеки учасники хору ветеранів «Багряне листя», літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка» «Університету ІІІ віку» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) зібралися на чергову зустріч із циклу «Пори року»: «Співає осінь на усіх дорогах», організовану працівниками відділення денного перебування територіального центру та центральної районної бібліотеки.
   Ветерани селища мали можливість поспілкуватися, помилуватися красою осінньої природи, якою пронизані літературні та музичні твори місцевих поетів, піснярів, а також проявити себе, виконав улюблений твір про осінь.  

 
В Гадяцькому територіальному центрі відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення тріо «Барвінок»

   16 листопада 2017 року у відділенні денного перебування Гадяцького територіального центру відбувся ювілейний творчий вечір присвячений 10-річчю від дня створення при територіальному центрі тріо «Барвінок» та 80- річчя з дня народження керівника творчого колективу - Нечепоренка Олексія Васильовича.
   Творчий вечір розпочався з сюрпризу, який приготувала керівник клубу «Золотий вік» Кувшинова К.Г. Вона провела презентацію про музичну історію життя та діяльності колективу тріо «Барвінок» від початку їх створення і до наших днів.
   Учасниця клубу «Золотий вік» Грущак Валентина Дмитрівна подарувала поетичне вітання.
   У свою чергу ювіляри почастували всіх присутніх власноруч спеченими короваями та запашним чаєм.
   У залі не було байдужих: овації, квіти - все для ювілярів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району організовано захід «Свято сала та вареників»

   16.11.2017 року у вітальній залі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради проходила концертно-розважальна програма «Свято сала та вареників». Захід проводився перед початком Різдвяного посту та присвячений улюбленим українським національним продуктам. В заході приймали участь клуби за інтересами територіального центру: фольклорного співу «Вербиченька»; любителів сучасної пісні «Осіннє золото»; любителів хорового співу «Грай, гармонь»; народних і сюжетних танців «Натхнення».
   В цілому захід пройшов в дружній та веселій обстановці.  

 

   Інтернатними закладами області постійно проводиться робота щодо покращення умов проживання підопічних.
   Нещодавно в Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського завершено ремонтні роботи кімнат вихованців. Закуплені нові меблі. Відтепер діти проживають у затишних, сучасних кімнатах.
   Робота по приведенню умов проживання вихованців наближених до домашніх продовжується.  
 
 

 
У Гадяцькому територіальному центрі проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   З метою підвищення рівня фінансової грамотності вразливих груп населення, зокрема осіб з інвалідністю та громадян похилого віку, 14 листопада 2017 року для відвідувачів Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено тренінг на тему: «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг». Тренінг проводила спеціаліст БА «Світло надії» Ісаєва Тетяна Леонідівна.
   Учасники тренінгу отримали знання щодо ефективного управління особистими фінансами; ролі заощаджень в житті людини та різних способів накопичення грошей; різновидів кредитів та з чого складається їх вартість; особливостей різних видів банківських продуктів.  

 
У Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами»

   14.11.2017 року на базі Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів проведено семінар-практикум на тему: «Використання методів арт-терапії в роботі корекційних педагогів з дітьми з особливими освітніми потребами». Запрошенні вчителі корекційної складової навчального процесу учнів інклюзивної форми навчання шкіл м. Гадяч та Гадяцького району. Спеціалісти Центру продемонстрували фрагменти корекційних занять з використання різних методів арт-терапії.  

 
В Новосанжарському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   Новосанжарський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує роботу по наданню соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання громадян.
   10 листопада 2017 року в с. Мушина Гребля працювала виїзна мультидисциплінарна команда працівників територіального центру. Громадяни сіл Мушина Гребля та Галущина Гребля мали можливість скористатися послугами перукаря, швачки і взуттєвика.
   Гарний настрій громадянам похилого віку та особам з інваліднісстю подарували учасники ансамблю «Сузір'я» під керівництвом Ліни Зимарєвої.  

 
Підопічні Новосанжарського територіального центру відвідали Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В.Гоголя

   Знайомство із виставами 82-го театрального сезону Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В.Гоголя для відвідувачів відділення денного перебування, учасників народознавчої студії «Струни душ своїх…» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розпочалося з комедії «Боїнг-Боїнг» за п'єсою Марка Камолетті. У планах працівників та відвідувачів територіального центру перегляд як класичних театральних постановок, так і відвідування концертів, екскурсії, які надають можливість пенсіонерам та особам з обмеженими можливостями відновити соціальні контакти, наблизитися до культурно-мистецьких заходів.

 
У Шишацькій селищній раді розпочато роботу Реабілітаційного центру для дітей з обмеженими фізичними можливостями

   07 листопада 2017 року у територіальному центрі Шишацької селищної ради відбулося відкриття відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями», де надаватимуться соціальні послуги для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
   За «круглим столом» зібралися батьки та діти, представники Шишацької селищної ради, медики та педагоги, соціальні представники і обговорили напрями спільної роботи з єдиною метою – покращити життя дітей з особливими потребами та адаптувати їх до соціуму.  

 
У м. Полтава відбулася виставка малюнків Андрія Покася

   У мистецькій крамниці м. Полтави відбулася презентація виставки малюнків інваліда І групи Андрія Покася, жителя селища Скороходове Чутівського району. Виставку відвідали шанувальники мистецтва, художники, музиканти та голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації України «Союз організації інвалідів України» С.А. Чумак.
   Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування Чутівського району дарували присутнім музичні та поетичні твори.  

 
В територіальному центрі Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку»

   01.11.2017 року в територіальному центрі надання соціальних послуг Котелевського району розпочато новий навчальний рік «Університету третього віку».
   Основною метою якого є: 100% охоплення увагою найуразливіших верств населення, в першу чергу пенсіонерів та осіб з інвалідністю; надання допомоги в адаптації людей пенсійного віку до нових умов життя; збагачення їх новими знаннями й навичками, необхідними для повноцінного життя в сучасному високотехнологічному суспільстві.
   Завідувач відділення денного перебування ознайомила громадян похилого віку та осіб з інвалідністю з основними принципами та положенням про соціально-педагогічну послугу «Університет третього віку».

 
В Новосанжарському районному територіальному центрі відбулася зустріч учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка»

   В Новосанжарському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), 31 жовтня 2017 року, для учасників літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка», відбулася зустріч з нагоди презентації поетичної збірки «З вірою й надією» мешканки села Соколова Балка Любові Мошури, жінки закоханої у поезію і мистецтво.
   Звучали поетичні твори у виконанні Любові Мошури та співавторів пісень на вірші Любові Олександрівни подружжя Лариси та Миколи Призових.  

 
Підопічні Новосанжарського районного територіального центру взяли участь в ювілейному концерті

   28 жовтня 2017 року активні учасники «Університету ІІІ віку» подружжя Ольги і Петра Скубіїв та хоровий колектив «Багряне листя» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування взяли участь в ювілейному концерті з нагоди 35-річчя заснування аматорського народного хору «Ветеран».
   З цієї нагоди відбувся концерт в якому звучали пісні у виконанні як колектива - ювіляра, так і гостей. Були і подарунки, серед яких виступ соліста Полтавської обласної філармонії Миколи Гармаша.  

 
Створення домашніх умов для проживання в установах соціального захисту залежить від бажання і копіткої роботи їх співробітників 27/10/2017

   До такого висновку прийшли члени моніторингової групи в складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віри Яковенко, громадських моніторів Сергія Бези і Наталії Дубницької, які 25 жовтня 2017 року здійснили візити до стаціонарних відділень для постійного або тимчасового проживання села Великі Будища Диканського району, села Шевченкове та села М'якеньківка Решетилівського району, де проживають люди похилого віку. Монітори відзначили, що в цих відділеннях створені належні умови для перебування підопічних, забезпечений якісний догляд і харчування, можливість спілкування. Люди у віці від 65 до 98 років мають можливість вирощувати квіти, займатися плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій та вільно відвідувати селище. Для маломобільних підопічних в стаціонарному відділення села М'якеньківка Решетилівського району створені умови для перебування на свіжому повітрі - прибудована прогулянкова веранда в будівлі відділення. Найбільше моніторингову групу вразила чистота і позитивний настрій як підопічних, так і працівників. «Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки і жарти підопічних - саме це є основою позитивного враження від таких установ», - переконані монітори національного превентивного механізму.

 
До 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру Автозаводського району проведено святковий захід

   28.10.2017 року проведено святковий захід до 10-річчя з дня створення фольклорно-самодіяльного ансамблю «Любава» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО. Захід проходив для мешканців 10-го мікрорайону та шанувальників творчості колективу «Любава».
   Ансамбль вкотре порадував всіх присутніх гарною Українською піснею.
   Ювілярів нагороджували грамотами та дарували солодощі.  

 
Дітям Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подарували осінню казку

   27 жовтня 2017 року студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського, завітали до Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів та подарували осінню чарівну та цікаву казку для дітей молодшого та середнього віку, які відвідують центр.
   Діти грали у веселі та цікаві ігри, співали, танцювали, а наостанок разом з героями «казки» створили чарівні осінні аплікації. У залі панувала чудова і дружня атмосфера, лунав щирий дитячий сміх. Найдорожчою нагородою для всіх учасників спектаклю стали бурхливі оплески дітей, їхня радість від спілкування, бажання подальших зустрічей.
   По завершенню свята діти отримали солодощі від спонсорів.  

 
У територіальному центрі Автозаводського району відбувся півфінал «Що? Де? Коли?»

   26.10.2017 року проходив півфінал інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». В змаганні приймали участь чотири команди:
   - команда членів громадської організації «АРОКІ» (м. Кременчук), які є активними відвідувачами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО;
   - команда членів громадської організації «Стимул» (м. Горішні Плавні);
   - команда студентів філії «Кременчуцький інститут ВНЗ «Університет імені Альфреда Нобеля»» (м. Кременчук);
   - команда студентів ВПУ № 7 (м. Кременчук).
   В змаганнях перемогла команда громадської організації «АРОКІ» (м.Кременчук).
   Після визначення переможців відбулося чаювання в дружній обстановці.  

 
Гребінківським територіальним центром придбано пральну машину

   З метою покращення умов праці соціальних робітників, підвищення якості надання соціальної послуги «прання білизни» Гребінківським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) придбано нову пральну машину.
   Послуга з прання білизни стане ще більш доступнішою, як для одиноких громадян так і для громадян, які проживають у найвіддаленіших куточках району, що дозволить охопити ще більшу кількість підопічних.

 
Підопічним відділення стаціонарного догляду Пирятинського району надано благодійну допомогу

   24 жовтня представники Благодійного фонду імені Хідіряна Оганеса Місаковича Тетяна Семененко та Сергій Подобєд завітали до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, що в селі Вишневому. В рамках проекту «Твори добро» вони передали підопічним 40 комплектів засобів особистої гігієни та набір гігієнічних засобів для потреб відділення.
   Фінансова та матеріальна підтримка небайдужих громадян, волонтерів, громадських та благодійних організацій, підприємців завжди на часі. Благодійний фонд імені Хідіряна Оганеса Місаковича співпрацює з місцевими органами влади та установами соціального захисту, допомагаючи нужденним та даруючи їм радість та надію.  

 
У територіальному центрі Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»

   19 жовтня 2017 року у приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтаві ради відбувся тренінг на тему: «Осибисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг» ініціатором якого виступила Благодійна організація «Світло надії».
   У тренінгу взяли участь студенти «Університету третього віку» та відвідувачі територіального центру. Під час тренінгу учасники вели жваву дискусію навколо питань сімейного бюджету та необхідності заощаджень, ознайомилися з різновидами банківських депозитів і кредитів й особливостями проекту пенсійної реформи в Україні.
   Родзинкою даного заходу було те, що учасниками є люди поважного віку, які мають значний життєвий досвід та пережили різні соціально-економічні ситуації в країні. Вони охоче ділилися власним досвідом у керуванні фінансами за різних життєвим умов.
   Даний тренінг пройшов змістовно та цікаво, допитливі учасники з радістю пізнавали все нове для себе. А складання сімейного бюджету – є актуальним питанням на сьогоднішній день для кожної людини.

 
Пирятинські «мандрівники» відвідали Переяслав-Хмельницький

   Слухачі «Університету третього віку», члени клубу «Мандри» територіального центру соціального обслуговування Пирятинського району, 19 жовтня 2017 року відвідали Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини та музей Заповіту Т.Г.Шевченка.
   Музей народної архітектури та побуту розташований на мальовничій околиці Переяслава-Хмельницького. Унікальний музейний комплекс має таку структуру: українське село Середньої Наддніпрянщини ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст.; сільські ремесла та промисли; вітряки та водяні млини; розділ «Матеріальна культура найдавнішого часу» та 13 тематичних музеїв. В ньому зібрані кращі зразки народної архітектури сімнадцятого - початку двадцятого століття, оригінальні пам'ятки народної історії та культури. На огляд відвідувачам було представлено речі побуту та вжитку, знаряддя праці, витвори народних майстрів, археологічні матеріали, документи, світлини.
   Пирятинські мандрівники побували в музеї українського рушника, музеї декоративно-ужиткового мистецтва, музеї українських обрядів та музеї хліба. Теплий вересневий день подарував любителям подорожей нові яскраві враження та безліч позитивних емоцій.  

 
В територіальних центрах області проведено урочисті заходи

   Напередодні Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, в територіальних центрах соціального обслуговування проведені урочисті заходи за участю колективів художньої самодіяльності, організовано виставки творчих робіт, шахово-шашкові турніри.
   Працівники територіальних центрів привітали теплими словами ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни, учасників бойових дій, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та лікуванні у закладах охорони здоров'я.  

 
Урочисті заходи в інтернатних установах

   В інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня захисника України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва проведено урочисті заходи, зокрема:
   У Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті проведено святковий концерт для підопічних установи за участю художнього колективу «Осіннє золото».
   У привітанні підопічних Вишняківського будинку-інтернату взяли участь студенти Хорольського агропромислового коледжу.
   В Токарівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників.
   Дані заходи проведено за участю представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, які привітали ветеранів війни та військової служби, інвалідів війни та учасників бойових дій, які перебувають в зазначених установах.  

 
В Глобинському районі проводиться робота щодо наближення соціальних послуг до сільського населення

   З метою поліпшення роз'яснювальної, інформативної та консультативної роботи щодо надання соціальних послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю Глобинського району при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації функціонує «соціальний офіс».
   Прийом громадян проводиться щосереди. Відповідно затвердженого графіку здійснюються виїздні прийоми громадян у сільських радах району із залученням спеціалістів Глобинського об'єднаного УПФ Полтавської області, відділу Глобинського бюро правової допомоги та територіального центру соціального обслуговування Глобинської райдержадміністрації.
   11 жовтня 2017 року спеціалістами «соціального офісу» було проведено виїзний прийом громадян Горбівської сільської ради.
   Відповідно до розробленого графіку та з метою перевезення осіб з інвалідністю різних категорій з віддалених сіл району до відділення денного перебування територіального центру надається послуга «соціальне таксі».  

 
В територіальному центрі Автозаводського району розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку»

   06.10.2017 року розпочато новий навчальний рік «Університету ІІІ віку» територіального центру Автозаводського району м. Кременчук.
   Урочистий захід супроводжувався театралізаціями, які підготували працівники відділення денного перебування територіального центру разом із студентами «Університету ІІІ віку» та студентами філії «Кременчуцький інститут вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля»». В концертній програмі приймали участь студенти Кременчуцького професійного ліцею імені А.С.Макаренка, студенти і викладачі Кременчуцького медичного коледжу імені В.І. Литвиненка та солістка муніципального народного ансамблю пісні і танцю «Славутич» Лариса Баглаєнко.  

 
Колективи територіального центру Лубенської міської ради стали переможцями пісенного конкурсу «З любов'ю до життя»

   В межах відзначення Міжнародного дня людей похилого віку, за підтримки Благодійного фонду «Дніпровський», 4 жовтня у м. Києві, в Центрі культури і мистецтв Дніпровського району, відбувся пісенний конкурс «З любов'ю до життя», на якому були представлені колективи територіальних центрів більшої половини областей України.
   Від Полтавської області гідно представили художню самодіяльність пісенного мистецтва фольклорний ансамбль «Мальва» територіального центру Лубенської міської ради та народний аматорський колектив «Родослав».
   З усіма завданнями артисти справились на «відмінно». Тому журі присвоїли колективам перші призові місця та вручили дипломи та цінні подарунки.
   В кінці пісенного конкурсу «З любов'ю до життя», журі оголосило головного переможця, який отримав особливий приз Гран-Прі. І ним впевнено став народний аматорський хор «Родослав».
   Ось таку впевнену перемогу привезли ветерани на Полтавську землю.  

 
Соціальним робітникам Гребінківського районного територіального центру придбали нові велосипеди

   Спільними зусиллями Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування та голів сільських рад 24 соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру забезпечені новими велосипедами, придбання яких для соціальних робітників стало можливе завдяки передачі субвенції з сільського бюджету до районного бюджету.
   Наступним завданням територіально центру є повністю забезпечити новими велосипедами соціальних робітників, які працюють на території міста. Стосовно вирішення даного питання активно ведеться робота щодо залучення додаткових спонсорських коштів.  

 
У Гадяцькому територіальному центрі відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку»

   У відділенні денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування 3 жовтня 2017 року відбулася урочиста посвята в студенти слухачів «Університету третього віку» 2017-2018 навчального року.
   Участь в учбовому процесі допомагає людині крокувати в ногу з часом, тренувати пам'ять, розвивати інтелект, знаходити нових друзів.
   Громадянам похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчувають себе потрібними суспільству, усвідомлюють, що життя продовжується і межі пізнання не існує. А ще «Університет третього віку» дозволяє пенсіонерам розкрити у собі таланти, дає можливість познайомитися з новими цікавими людьми.
   Під час свята слухачі університету пройшли ряд випробувань, які засвідчили, що вони гідні носити звання студент. Прозвучали невеликі кумедні історії з життя студентів.
   Кульмінацією заходу була урочиста клятва, яку дали новонабрані студенти, вручення символічного ключа від знань, залікових книжок та студентських квитків.  

 
Територіальні центри соціального обслуговування області відзначали День громадян похилого віку-День ветерана

   З метою шанобливого ставлення та привернення уваги до проблем людей похилого віку в територіальних центрах області проведено ряд заходів. Зокрема, проведено: тематичні вечори, святкові концерти, виставки творчих робіт, декоративно-прикладного мистецтва та ручних поробок. Громадян похилого віку частували чаєм та солодощами.
   Зігріли душу громадян похилого віку щирі привітання, порадували піснями, гумором, танцями художні самодіяльні колективи, учні шкіл, вихованці закладів дитячої творчості.
   Організовано відвідування та привітання ветеранів війни та праці за місцем проживання, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома та вручено їм продуктові набори.
   Забезпечено відвідування ветеранів, які перебувають в госпіталях ветеранів війни та лікувальних закладах.  

 
Міжнародний день громадян похилого віку та День ветерана

   29 вересня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці організовано виставку творчих робіт підопічних пансіонату та проведено концертну програму за участю учнів Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка.
   Підопічних пансіонату привітала Н.С. Черняк – перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації. Мешканці пансіонату отримали подарункові набори з кондитерськими виробами та фруктами.
   З метою покращення обслуговування підопічних, пансіонату від облдержадміністрації та обласної ради передано в подарунок дві пральні машини.  
 

 
До Дня людей похилого віку та Дня ветерана в м. Полтава відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули»

   28 вересня 2017 року у Будинку науки і техніки Полтавської дирекції залізничних перевезень відбувся ІХ фестиваль творчості «Літа на осінь повернули», присвячений Дню людей похилого віку та Дню ветерана, котрий був започаткований територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради.
   У святковому дійстві взяли участь 22 мистецьких колективи із Чутівського, Кобеляцького, Решетилівського, Зіньківського, Шишацького, Диканського, Котелевського, Полтавського районів, а також Автозаводського у м. Кременчуці та Подільського, Київського і Шевченківського районів у м. Полтаві. До свята долучилися творчі колективи міста – хореографічна студія «Каприз», літературна студія «Голос ветерана», школа «Skyline dance school», хореографічна школа «Регтайм», самодіяльний ансамбль «Джерела».
   Крім того, організовано виставку творчих робіт та виробів рукоділля.
   Завершено свято врученням дипломів за участь у концертній програмі та виставці творчих робіт.  

 
Шануймо мудрості літа

   28 вересня 2017 року у Вишняківському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів проведено святковий концерт «Шануймо мудрості літа» з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.
   Мешканців Вишняківського будинку-інтернату привітали представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.  
 

 
Досвід територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради вивчали в ході візиту за програмою «Маршрути успіхів»

   25 вересня 2017 року в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримкою USAID відбувся навчальний візит за програмою «Маршрути успіхів» на тему: «Організація та забезпечення надання соціальних послуг».
   На зустрічі були присутні виконавчий директор Київського РВ АМУ – Мартін Гаррі Гаральдович, регіональний консультант з юридичних питань в Київській області – Удовіченко Володимир Петрович, голова Шишацької ОТГ – Тутка Олександр Іванович, 15 сільських голів та 1 селищний голова Київської області.
   У теплій дружній обстановці обговорювалися інноваційні підходи надання соціальних послуг у Шишацькій громаді.
   Голова Шишацької ОТГ Олександр Тутка ознайомив гостей з досягненнями Шишацької громади.
   Начальник відділу соціального забезпечення, праці та соціальних послуг Наталія Завалідер та директор територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Світлана Васильченко висвітлили основні аспекти системи надання соціальних послуг на території об'єднаної громади.
   Начальник відділу освіти Наталія Караваєва розповіла про соціально-педагогічні послуги в опорній школі.
   Також гості відвідали національний музей-заповідник М.В. Гоголя та сучасний ФАП Гоголівського старостату.
   Зустріч пройшла в рамках обміну досвідом та цікавого діалогу.  

 
У територіальному центрі виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста

   У територіальному центрі соціального обслуговування управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників антитерористичної операції та воїнів – інтернаціоналістів було проведено урочистий захід з нагоди 74-ї річниці визволення м. Полтави та до Дня міста.
   Присутніх привітали керівництво району.
   Для запрошених проведено святковий концерт за участю ансамблю територіального центру «Оберіг», викладачів і студентів музичного училища ім. М.В. Лисенка, учнів Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №28 і №34.
   Ветеранів привітали квітами та вітальними листівками, пригостили фронтовою кашею, солодощами та короваєм.
   Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.  

 
Ми – частинка України

   З нагоди 74 річниці визволення Полтавщини від нацистських загарбників у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся урочистий захід «Ми – частинка України», в якому із задоволенням взяли участь вихованки установи, вони співали пісні та декламували вірші.
   Даний захід проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.  

 
До Дня визволення Глобинщини та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів

   23 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації до Дня визволення Глобинщини від нацистських загарбників та Дня міста Глобине, було проведено ряд святкових заходів.
   Для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю села Шепелівки Глобинського району проведено концертну програму за участю фольклорно-етнографічного колективу «Криниченька», що діє при територіальному центрі.
   До святкування Дня міста організовано виставку робіт, виготовлених слухачами «Університету третього віку». Громадяни похилого віку представили вироби з бісеру.  

 
З нагоди визволення Семенівщини в територіальному центру проведено захід

   21 вересня у приміщенні територіального центру проведено захід «Вклонімося Вам, ветерани!» з нагоди визволення Семенівщини. Ветеранів привітали керівництво району.
   Звучали пісні та вірші у виконанні жіночого вокального ансамблю «Мрія». Ветерани під час заходу ділилися своїми спогадами.
   Територіальним центром організований підвіз ветеранів «соціальним таксі» та надано «соціальний супровід».  

 
Екскурсія до Полтавського художнього музею ім. М.Ярошенка

   Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський художній музей ім. М. Ярошенка.
   Під час екскурсії підопічні ознайомилися з основою музейної збірки - колекцією відомого художника-передвижника М.Ярошенка.
   Підопічні оглянули декоративні скульптури і вироби із фарфору.
   Особливу увагу підопічних привернули роботи маленької художниці Саші Путрі. На її роботах, за допомогою олівців, фломастерів та акварельних фарб, зображені герої кінофільмів та мультфільмів.
   Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.  
 

 
В Пирятинському районі відвідувачі територіального центру прийняли участь у грі «боча»

   20 вересня для відвідувачів Центру соціальної активності територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району проведено спортивні змагання з гри «боча».
   Спортивний захід проведено територіальним центром спільно з відділом освіти, молоді та спорту Пирятинської райдержадміністрації і пирятинською філією Полтавського центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».
   За результатами змагання, перше місце зайняла Юлія Плужко, друге – Наталія Бусло, третє - Катерина Шкода.  

 
Якість надання соціальних послуг на контролі директора Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування

   Минулого тижня комісія, на чолі з директором територіального центру Оленою Власенко, провела перевірку якості роботи Березоволуцької дільниці, а саме: соціального працівника, сестри медичної, перукаря та соціальних робітників.
   За результатами перевірки встановлено, що працівники виконують свої обов'язки сумлінно та якісно.
   Наближення соціальних послуг до мешканців сільської місцевості – головне завдання територіального центру.
   З метою оздоровлення громадян похилого віку та осіб з інвалідністю проходять сеанси заняття м'язової напруги та фізичного відновлення, а також вимірювання артеріального тиску. Працюють клуби за інтересами, проводяться групові заняття.
   Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома піклуються про підопічних: доставляють їм продукти харчування, ліки, прибирають в будинках, допомагають по господарству, оплачують комунальні послуги та виконують інші заходи, які передбачені договором.
   Перукар відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги на території с. Березова Лука та с. Ручки.
   За субвенційні кошти Березоволуцької сільської ради було закуплено обладнання для роботи перукаря, сестри медичної, а також велосипеди для соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома. Для поліпшення умов надання соціальних послуг проводиться ремонт приміщення де проходить прийом відвідувачів територіального центру.
   Також Березоволуцькою сільською радою виділено кошти на придбання мікроавтобуса, який буде використовуватися для надання послуги «соціальне таксі», виїздів «мобільного соціального офісу» та мультидисциплінарної команди.  

 
До річниці визволення Пирятинщини від нацистських загарбників в територіальному центрі проведено заходи

   18 вересня 2017 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району відбувся захід присвячений 74-ій річниці звільнення Пирятинщини від нацистських загарбників. Волонтери Василь Миленко та Валентина Димова розповіли присутнім історію звільнення приудайського краю від грізного ворога.
   Своїми спогадами про далеке військове лихоліття та важкі післявоєнні роки поділились відвідувачі територіального центру, учасники війни Ніна Самойлова і Катерина Гиренко.
   Власні вірші про рідний край та про війну читали Лариса Ковалівська, Микола Сенчило і Валентина Зарубіна.
   Учасники вокальних ансамблів «Чураївна» і «Пролісок» виконали пісні на військово-патріотичну тематику.
   Крім того, в територіальному центрі відкрилась виставка декоративно-прикладного мистецтва.
   На огляд відвідувачів представлено розмаїття традиційного мистецтва Пирятинщини, сучасні витвори професійних майстрів та аматорів, відвідувачів та волонтерів територіального центру.  

 
11 вересня 2017 року у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В. Синяговського розпочало роботу відділення денного догляду для дітей з інвалідністю. Дане відділення створене для надання соціальних послуг 15 дітям з особливими потребами.

   Згідно призначень лікарів відділення денного догляду надає зазначеній категорії дітей реабілітаційні і соціальні послуги.
   Для проведення реабілітації функціонують: кабінет бальнеотерапії, зал для проведення лікувальної фізкультури, зал механотерапії, масажний та фізіотерапевтичний кабінети, кабінет аромотерапії та світлолікування, фітобар, соляна кімната, тощо.
   З метою удосконалення адаптаційних навичок із самообслуговування діють: кабінети сенсорної інтеграції та соціально-побутової реабілітації, заняття з арт-терапії, проводяться корекційні заняття з логопедом та практичним психологом.
   Всі реабілітаційні заняття з дітьми проводяться в невимушеній формі гри, для чого створено ряд кабінетів з різноманітними розвиваючими іграми і конструкторами.
   До відділення зараховуються діти віком від 4 до 18 років з фізичними та розумовими вадами розвитку, які отримали статус дитини-інваліда, за наявності відповідних медичних висновків. Забезпечення надання соціальних послуг денного догляду у відділенні здійснюється з 8:00 до 17:00, за винятком вихідних та святкових днів. Функціонування відділення денного догляду для дітей з інвалідністю надасть змогу батькам, які виховують дітей з особливими потребами, більше часу приділити своїм сім'ям, вирішити питання щодо працевлаштування, реалізувати свій творчий потенціал чи покращити матеріальне становище.  
 
 

 
Підопічні територіального центру взяли активну участь у святкуванні Дня партизанської слави та 74-ї річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників

   15 вересня 2017 року відбулося свято «Квітуй, піснями подвиг прославляй наш рідний ковпаківський край» присвячений Дню партизанської слави та 74-й річниці визволення Котелевщини від нацистських загарбників. Працівники та підопічні територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району взяли активну участь у святі та зайняли перше місце у виставці квіткових композицій та виробів народних умільців. Танцювальний колектив «Веселі панянки» відділення денного перебування у концертній програмі свята представив два танцювальні номери.  

 
Пенсіонери Глобинського району відвідали Устимівський дендрологічний парк

   12 вересня 2017 року працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації організовано проведення екскурсії для пенсіонерів до Устимівського дендрологічного парку. Науковий співробітник Білик Олена Миколаївна провела цікаву, змістовну екскурсію та розповіла про побачені унікальні дерева та інші зелені насадження.  

 
У територіальному центрі Подільського району м. Полтава відбулося свято першого дзвоника

   12 вересня 2017 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося свято першого дзвоника. Студентів «Університету ІІІ віку» привітала директор територіального центру Тетяна Миколаївна Мазур, а також місцеві таланти – вихованці Полтавського міського центру позашкільної освіти та хор «Полтавські піснярі».  
 

 
Пенсіонери м. Кременчук продовжують відпочивати в КЗ «Зоряний» (СОК «Супутник»)

   04.09.2017 року відбувся другий заїзд пенсіонерів Автозаводського району до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник») на оздоровлення згідно міської програми «Турбота».
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області продовжують відпочивати пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста.
   Протягом шести днів буде оздоровлено - 150 ветеранів війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.
   Щоденно для відпочиваючих будуть проводитися заходи різного направлення, зокрема: конкурси віршів та пісень, вечори поезії, спортивно-розважальні програми, концерти та інші.
   Допомогу в організації та проведенні відпочинку пенсіонерів надають спеціалісти територіального центру Автозаводського району та медичні працівники обласного шпиталю інвалідів війни м. Кременчука.  

 
Оздоровлення літніх людей

   28.08.2017 року відбувся заїзд пенсіонерів територіального центру Автозаводського району на оздоровлення до комунального закладу «Зоряний» (СОК «Супутник»).
   У спортивно-оздоровчому комплексі «Супутник», виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відпочивають пенсіонери які пішли на заслужений відпочинок з різних підприємств, організацій міста та Кременчуцького району.
   Таке хороше починання – оздоровлення літніх людей у рамках програми «Назустріч людям» розпочато у 2007 році, за кошти місцевого бюджету та вже впродовж 10 років пенсіонери із задоволенням відпочивають у таборі.
   У 2017 році оздоровлення пенсіонерів відбувається згідно міської програми «Турбота». Протягом першої зміни буде оздоровлено 152 ветерани війни і праці, активістів рад ветеранів районів, волонтерів.  

 
В Пирятинському районі соціальним робітникам придбано велосипеди

   З метою створення належних умов праці соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району та організації більш якісного надання ними соціальної послуги догляду вдома громадянам похилого віку та особам з інвалідністю закуплено велосипеди. Власниками двоколісного транспорту стали десять соціальних робітників, які обслуговують жителів об'єднаної територіальної громади та району.  

 
Колективи територіальних центрів відвідали Сорочинський ярмарок

   Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття.
   23 серпня 2017 року на головній сцені ярмарку у Великих Сорочинцях свої відчуття радості, смутку, щастя, туги, відчуття піднесення у своїх піснях передали учасники вокальних колективів «Віночок», «Журавка», тріо «Оберіг» та колектив шумових інструментів територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   На Сорочинському ярмарку колективи виступають вже не перший рік, даруючи слухачам насолоду від української пісні. Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, допомогли учасникам і в цьому році стати переможцями конкурсу, а саме головне, отримати щирі оплески своїх глядачів.
   26 серпня 2017 року жіночий вокальний ансамбль «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації прийняв участь в обласному огляді конкурсі фольклорних ансамблів «Чиста криниця», де був нагороджений дипломом за 2-ге місце.  
 

 
З нагоди Дня незалежності України у Диканському територіальному центрі проведено святковий захід

   23 серпня у приміщенні Диканського територіального центру було проведено святковий захід з нагоди відзначення 26-ої річниці незалежності України «Незалежна і єдина моя рідна Україна».
   Директор територіального центру та голова районної організації ветеранів України привітали гостей зі святом. Ведучі провели цікаву концертну програму. Подарували чудову пісню учні Диканської гімназії ім. М. В. Гоголя, створювали теплу атмосферу в залі ансамбль «Світанок» територіального центру та лауреати обласного фестивалю «Літа на осінь повернули – 2016 року». Прозвучали тематичні пісні в виконанні групи волонтерів «Добротворець» територіального центру та сольні виконання осіб з обмеженими фізичними можливостями клубу соціальної активності «Гармонія». Підіймали настрій веселими гуморесками підопічні відділення денного перебування.
   Завершили святковий захід «Троїсті музики», які закружляли у танку присутніх глядачів, залишивши після себе неповторні враження. .  
 

 
В м. Кременчук до Дня незалежності України проведено низку заходів

   22.08.2017 року територіальним центром Автозаводського району проведено захід з концертно-пізнавальною програмою «Прапор наш - наша гординя, як незалежна Україна» присвячений Дню Державного Прапора України та Дню незалежності України. Захід проведено за участі клубу любителів сучасної пісні «Осіннє золото», де лунали українські народні, тематичні, веселі та жартівливі пісні.
   Для жителів 4-го та 6-го мікрорайонів міста за участі клубу любителів фольклорного співу «Вербиченька» територіального центру Автозаводського району, учнів старших класів ЗОШ № 24 та учасників театрального гуртка проведено захід «Від проголошення незалежності до нової України».
   Волонтери територіального центру Автозаводського району порадували всіх присутніх українськими народними, веселими та жартівливими піснями та почастували українським дотепним гумором.
   Після концертної частини присутніх частували пирогом, солодощами та солодкими напоями.
   Крім того, працівниками територіального центру організовано виставку «Все, що робить нас українцями», присвяченої 26-річниці незалежності України.  
 

 
Заходи з нагоди Дня Незалежності України

   21 серпня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України.
   Зокрема, в Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті проведено святковий концерт за участю мешканців будинку-інтернату та співробітників, а також запрошеного народного гурту «Ворскла».  
 

 
Новосанжарське свято Меду

   18 серпня 2017 року новосанжарці та гості селища відзначали День Меду. На свято були запрошені ветерани з міста Карлівки, які прийняли участь в концертній програмі разом з хоровим колективом ветеранів Новосанжарщини «Багряне листя». Учасників та гостей дійства частували медом та смачною випічкою.
   Для гостей було проведено оглядову екскурсію мальовничими куточками Нових Санжар, крім того ветерани завітали до Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та ознайомилися з послугами, які надаються терцентром.
   Свято залишило у ветеранів неповторні враження від виступу ретро-клубу бального танцю «Гармонія», солістів ветеранського колективу «Надвечір'я» з Карлівки та хору ветеранів «Багряне листя» з Нових Санжар.  
 
 

 
Наказ №956 Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю  Переглянути  Завантажити

 
ЛІТЕРАТУРНЕ СЛОВО НЕ МАЄ МЕЖ…

   15 серпня 2017 року в районній бібліотеці відбулася зустріч відвідувачів відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) із прозаїком, журналістом, бібліотекарем, Членом Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників України Вірою Іванівною Марущак ( м. Миколаїв ).
   Стан душі, який виливається у невеличких творах автора, замальовках, оповіданнях, повістях, а саме такий стиль написання дає можливість передати всю хвилю емоцій, не залишає байдужим читача будь якої вікової категорії. Жваве обговорення та здивування серед ветеранів викликав збірник «Скарбничка казок» В.І.Марущак, адже ми стаємо дорослими, але дитина залишається в кожному з нас.  
 

 
Соціальні працівники отримали нові велосипеди

   2 серпня поточного року у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської районної державної адміністрації відбулася робоча нарада за участю соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома щодо порядку надання соціальних послуг у відповідності до Державного стандарту догляду вдома та про забезпечення соціальних робітників велосипедами.
   Цього дня 28 соціальним робітникам вручено нові велосипеди, що сприятиме покращенню виконання обов'язків з надання соціальних послуг громадянам.  

 
Обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту ВОІ СОІУ

   У місті Заводське Лохвицького району Полтавської області відбулася Відкрита обласна спартакіада з рекреаційних видів спорту всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», метою якої була популяризація рекреаційних заходів, як ефективного способу оздоровлення, реабілітації людей з інвалідністю, залучення їх до активного способу життя, та систематичних занять оздоровчим спортом, встановлення дружніх стосунків між людьми з інвалідністю, залучення уваги громадськості до проблем людей з інвалідністю, а також виявлення здібних та обдарованих спортсменів.
   Програма спартакіади включала дартс, городки, баскетбол, боча, настільний теніс та фігурна їзда на візках.
   В зазначеному заході прийняли активну участь підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату та учасники групи активності інвалідів «Прометей» Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Після закінчення змагань на спортсменів чекала святкова вечеря та нагороди.  
 
 
 

 
«У колі друзів»

   У Вишняківському будинку-інтернаті відбулося музично-поетичне свято «У колі друзів», в якому взяли участь підопічні інтернатної установи – учасники художньої самодіяльності та ансамбль «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської районної державної адміністрації.  
 
 

 
У Горішньоплавнівському міському територіальному центрі «Калина» проведено заняття з психології на тему: «Любов до себе»

   26 липня у Горішньоплавнівському міському територіальному центрі «Калина» відбулося чергове заняття з психології на тему: «Любов до себе».
   Заняття проходило у формі бесіди-диспуту, що дало змогу присутнім не тільки почути і занотувати корисну інформацію, а й взяти участь в обговоренні теми заняття, висловити власні думки та поділитися особистим досвідом.
   Під час заняття піднімалися такі питання як: «Любов до себе – що це є насправді?», «Як співвідноситься любов до себе і любов до інших?», «Чи можлива любов до інших без любові до себе?», «Як прийняти і полюбити себе?» та багато ін.
   Учасники були захоплені бесідою, виявили неабияку зацікавленість до питань, брали активну участь у їх розгляді та висловили бажання і надалі брати участь у подібних заходах. Завдяки заняттю всі слухачі істотно поліпшують власний психоемоційний стан, світосприйняття та оптимізують взаємодію з соціальним оточенням. Заняття мало позитивний ефект і змістовний характер, допомогло учасникам краще пізнати свій внутрішній світом, душевно збагатитися. .  
 

 
У селищі Нові Санжари відбулася літературно-музична композиція «Літня пора-прекрасна пора»

   21 липня 2017 року у парку «Перемоги» смт Нові Санжари відбулася літературно-музична композиція «Літня пора-прекрасна пора» за участі хору «Багряне листя» клубу ветеранів «Суботні зустрічі», літературно-мистецької вітальні «Сива ластівка» відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру та працівників центральної районної бібліотеки.
   Ветерани селища мали можливість поспілкуватися, послухати улюблені пісні, поетичні твори про літо та гуморески у виконанні солістів та хорового колективу «Багряне листя».  

 
В Хорольському районі відбувся випускний «Університету ІІІ віку»

   Зацікавлені погляди, веселі жарти, приємні зустрічі, море квітів і жодної думки про старість – ось головний лейтмотив свята випускників Університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації.
   Майже рік студенти відвідували курси «Вивчення комунікаційних та інформаційних технологій» та прослухали ряд лекцій на різні теми, які для них готували педагоги відділення соціально-побутової адаптації та викладачі-волонтери, члени районної ради ветеранів, громадські активісти міста, люди старшого і молодшого віку, які обізнані із темою програми та мають відповідну освіту і досвід, усі, хто виявляє бажання та є фахівцями щодо теми, яка цікавить слухачів.
   Педагоги впевнені, що отримані знання обов'язково знадобляться. В свою чергу, студенти виглядають впевненими, задоволеними пенсіонерами, бо вони стали власниками електронних адрес, завели акаунти в популярних соціальних мережах і навчилися робити відео-дзвінки, також вони навчилися комп'ютерної грамотності і тепер спілкуються в Інтернеті з однолітками і отримують корисну інформацію, і що не менш важливо знайшли в Університеті багато нових друзів. Найголовніше, як зізнаються самі студенти, вони отримали чудову можливість спілкування, адже цього так не вистачає людям старшого віку.
   Влаштовувалися екскурсії екологічними стежками Хорольщини, слухачі Університету стали активними учасниками виставок декоративно-ужиткового мистецтва, приймали участь у фестивалях творчості, відвідали краєзнавчий музей.
   Найактивніших випускників, котрі не пропустили майже жодного заняття нагородили грамотами. Відзначили на святі подякою і ансамбль «Берегиня» територіального центру за активну життєву позицію, участь та перемогу у різноманітних конкурсах художньої самодіяльності.  
 

 
Для людей старшого віку в Оржицькому районі проведено шаховий турнір

   21 липня 2017 року до міжнародного Дня шахів пройшов шаховий турнір, в якому взяли участь підопічні відділення денного перебування Оржицького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Участь у таких заходах людей старшої вікової категорії не лише сприяє загартовуванню організму, але й дає можливість спілкування із людьми, закоханими у спорт, виявляти прагнення до перемоги і вміння достойно сприймати поразку.
   Кожен із гравців заслуговує на слова пошани і подяки за участь у турнірі та прагнення до перемоги. Проведення зазначених турнірів стає доброю традицією та допомагає громадянам різного віку почуватися потрібними суспільству, розширює коло учасників.  
 

 
В Пирятинському районі проведено тренінг для працівників соціальної сфери

   В рамках реалізації проекту Міністерства зовнішніх справ Німеччини за сприяння Посольства Німеччини в Україні, Спілки Робітничих Самаритян Німеччини, Спілки Самаритян України UKR 1602 «Заходи щодо надання найнеобхіднішої допомоги внутрішньо переміщеним особам та постраждалим внаслідок конфлікту в Україні», 20-21 липня на базі відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с. Вишневе територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, був проведений тренінг «Паліативна допомога та догляд за важкохворими лежачими пацієнтами». Надавати кваліфіковану допомогу тяжкохворим людям навчала тренер Полтавської обласної благодійної організації «Спілка Самаритян» Ірина Михайленко. Навчання, включали в себе не лише теорію але й практичні заняття, які дадуть можливість надавати паліативну допомогу, хворим, які цього потребують в Пирятинській об'єднаній територіальній громаді та в селах району на більш професійному рівні.
   20 працівників територіального центру - учасники тренінгу отримали Свідоцтва європейського зразка.  
 

 
Вихованці Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю отримують послуги з іпотерапії

   Вивчаючи світовий досвід щодо користі анімалотерапії, більшість лікарів дійшли висновку, що саме іпотерапія найбільш ефективний комплексний багатофункціональний метод реабілітації. Це не що інше, як форма лікувальної фізкультури (ЛФК), де інструментами реабілітації виступають коні, сам процес верхової їзди і фізичні вправи під час неї.
   Для дітей подібне лікування виглядяє як відпочинок та гра. Тут не має ні таблеток, ні білих халатів, тут не має місця болі. Своїх лікарів діти вважают друзями, пригощають їх цукром та морквою.
   Верхова їзда – єдиний вид спорту, де задіяні усі м'язи тіла. При цьому все відбувається без будь-яких зусиль самого маленького пацієнта.
   Температура тіла коня 38 градусів. Його крок дорівнює кроку людини. Відповідно людина, навіть раніше не маючи досвіду прямого ходіння, тілом, м'язами здійснює ходьбу, задіюючи м'язи тіла у трьох плоскостях: вперед – назад, вправо-вліво, вверх- вниз.
   Кінь учить мозок людини як зробити перший крок, як м'язи повинні працювати, щоб утримати тіло на ногах дітей, які ще ніколи не ходили і не стояли.
   Кінь передає людині 110 різнонаправлених імпульсів, посилюючи ефект могутнім біополем. Інструктори називають катання на коні безболісним масажем із підігрівом.
   Іпотерапія дозволена при найскладніших захворюваннях (наслідки черепно-мозкових травм, ДЦП, розумова відсталість, аутизм, затримка психічного розвитку, порушення постави), коли протипоказано більшість реабілітаційних прийомів.
   На базі с. Лабурівка Котелевського району досвідчені інструктори та педагоги-реабілітологи уже третій тиждень поспіль надають такий вид реабілітації вихованцям Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. Отримати таку можливість їм допомогли місцеві депутати, виділивши кошти у сумі 140 000 грн. грн. по Програмі соціального забезпечення та захисту населення "Турбота".
   Для маленьких пациєнтів – це не тільки покращення загального стану здоров'я, вони отримують масу позитивних емоцій від спілкування з тваринами та природою.  
 
 

 
В м. Миргород відбувся випуск слухачів «Університету третього віку»

   14 липня 2017 року в Миргородському краєзнавчому музеї відбулося вручення сертифікатів про закінчення навчального року в «Університеті третього віку» та оголошення результатів літературного конкурсу, проведеного територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Миргородської міської ради за підтримки літературного об'єднання «Дієслово».
   Твори всіх учасників конкурсу оформлено та видано збіркою. Всі учасники літературного конкурсу отримали подарунки.
   Присутні на заході сподіваються на наступні конкурси та продовження навчання в «Університеті третього віку» в наступному навчальному році.  

 
В Глобинському районі соціальним робітникам закуплено спецодяг і велосипеди та поновлено технічними та іншими засобами реабілітації пункт прокату

   З метою створення належних умов праці соціальним робітникам відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Глобинської райдержадміністрації та організації більш якісного надання ними соціальної послуги догляду вдома громадянам похилого віку та інвалідам району, за рахунок додатково виділених коштів, закуплено спецодяг та велосипеди.
   А також, придбано засоби реабілітації для поповнення пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації, що діє на базі відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.  

 
Полтавський краєзнавчий музей гостино зустрічав мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату

    Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату (група у складі 10 осіб) відвідали Полтавський краєзнавчий музей.
   В ході екскурсії підопічні відвідали відділ археології де ознайомились з експонатами тварин та птахів нашого регіону.  
 

 
Спартакіада в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті

   27 червня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці Конституції України.
   Зокрема, в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано спартакіаду для осіб з обмеженими можливостями, в якій підопічні установи прийняли активну участь та за досягнення в змаганнях отримали нагороди.  
 
 

 
Навчання з пожежної безпеки в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

   Днями в Ліщинівському будинку-інтернаті за підтримки директора Анатолія Шкарбан, за участю керівника навчань інженера з охорони праці Марини Гармаш та провідних інспекторів Кобеляцького РС ДСНС України у Полтавській області ст.лейтенантом служби ЦЗ Коваленко Андрієм Вікторовичем та ст. лейтенантом служби ЦЗ Пищитою Віталієм Олеговичем пройшли практичні навчання з пожежної безпеки для працівників та мешканців установи.
   Так, як по території Полтавської області оголошено надзвичайний пожежний стан, через високу температуру навколишнього середовища, актуальними були такі питання: «що таке пожежа?», «що таке трикутник горіння?», «як діяти при виникненні пожежі?», «як користуватися вогнегасником?». Коваленко Андрій Вікторович, виклавши інформацію в доступній, але високопрофесійній формі, запропонував перейти до закріплення вивченого матеріалу на практиці.
   Була створена умовна пожежа, для гасіння якої відгукнулися найсміливіші працівники: Житник Оксана, Пархоменко Тетяна, Бондарчук Тетяна та відважні мешканці установи: Василюк Максим, Дроцький Олег.
   Завдяки правильному застосуванні вогнегасників, небезпека пожежі була успішно ліквідована.
   В результаті навчань з пожежної безпеки працівники отримали корисний досвід, а мешканці відчули себе в ролі рятувальників.
   Директор Ліщинівського будинку-інтернату подякував працівникам Кобеляцького РС ДСНС України у Полтавській області за проведені лекцію та практичні навчання та запросив до подальшої співпраці.  
 
 
 

 
Заходи з нагоди 21-ї річниці Конституції України

   27 червня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці Конституції України.
   Зокрема, в Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці проведено концерт за участю художнього ансамблю Судіївського сільського будинку культури.
   Для підопічних пансіонату організовано екскурсію до садиби-музею ім І.П. Котляревського.  
 
 
 

 
В Чутівському районі соціальні робітники отримали сучасні велосипеди

   З метою покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які надають послуги одиноким та непрацездатним громадянам, підвищення якості надання соціальних послуг та швидкого реагування на потреби отримувачів соціальних послуг на дому, соціальні робітники Скороходівської об'єднаної територіальної громади отримали сучасні велосипеди.  

 
Заходи з нагоди 21-ї річниці Конституції України

   27 червня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці Конституції України.
   Зокрема, в Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті організовано святковий концерт за участю підопічних та художнього колективу Кобеляцького районного будинку культури.
   Працівниками Токарівської сільської бібліотеки та Токарівського сільського будинку культури Лохвицького району організовано для підопічних Токарівського психоневрологічного будинку-інтернату лекцію на тему «28 червня – день Конституції України» та проведено святковий концерт, в якому взяли участь підопічні установи.  
 
 
 

 
В Котелевському районі відбувся випускний вечір «Університету ІІІ віку»

   23.06.2017 року проведено випускний вечір «Університету ІІІ віку» територіального центру надання соціальних послуг Котелевського району в Палаці Дозвілля «Скіфія».
   Для учасників свята пісні та танцювальні номери подарували підопічні відділення денного перебування, учасники ансамблю «Мальви» та танцювального колективу «Веселі панянки», сольні номери виконали волонтери територіального центру.
   Навчальний 2016-2017 рік, за різними напрямками, завершили 116 слухачів та отримали свідоцтва.  

 
На Шишаччині провели захід до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

   22 червня 2017 року працівники відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради спільно з працівниками публічної бібліотеки Шишацької об'єднаної територіальної громади, організували та провели захід до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.
   На захід були запрошені сивочолі ветерани Шишаччини, котрі під час зустрічі згадували своїх рідних, яких забрала жорстока війна. Вшанували пам'ять покладанням квітів біля меморіалу Невідомого солдата.
   Для присутніх були підготовлені літературно – музичні композиції де згадувалися усі ті, хто поліг на полі бою, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях і таборах, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. Захід закінчився хвилиною мовчання після чого ветерани зі сльозами на очах переглядали виставку, підготовлену до цієї дати.  
 

 
В Горішньоплавнівському територіальному центрі відбувся захід до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

   22 червня 2017 року у Горішньоплавнівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» до Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні відбувся захід «Стежкою пам'яті». Члени клубу «Ветеран» віддали пошану загиблим у роки Другої світової війни.
   Пройшло багато років, та у очах учасників бойових дій, учасників війни, дітей війни бриніли на очах сльози. Пам'ять про подвиг народу живе у серцях сучасників.
   Народний колектив бандуристів Палацу культури, подарував присутнім розмаїття українських пісень, об'єднав духовно, надав заряд енергії, добра та любові.  

 
Слухачі «Університету ІІІ віку» територіального центру Лохвицького району взяли участь у грі «Колесо фортуни. Я люблю Україну»

   З нагоди закінчення навчання на факультетах «Університету ІІІ віку» соціальними працівниками відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування Лохвицького району проведено інтелектуальну гру «Колесо фортуни» у формі змагань між двома командами.
   Метою проведення заходу є формування та розвиток в пенсіонерів інтелектуального й духовного потенціалу, створення максимально сприятливих умов для інтелектуального, морального та фізичного розвитку обдарованих студентів, стимулювання їх творчої діяльності, збагачення знань про Україну, виховання бажання пізнавати все більше про історію свого краю, збереження національно-культурної традиції українського народу, розвиток почуття гордості за рідний край.
   В кінці заходу журі підвели підсумки та нагородили Грамотою команду-переможця.  

 
В Пирятинському районі відбувся тренінг з надання паліативної допомоги тяжкохворим особам

   В рамках реалізації проекту Міністерства зовнішніх справ Німеччини за сприяння Посольства Німеччини в Україні, Спілки Робітничих Самаритян Німеччини, Спілки Самаритян України UKR 1602 «Заходи щодо надання найнеобхіднішої допомоги внутрішньо переміщеним особам та постраждалим внаслідок конфлікту в Україні», 15-16 червня в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району був проведений тренінг «Паліативна допомога та догляд за важкохворими лежачими пацієнтами». Навчання, включали в себе не лише теорію, але й практичні заняття, які дадуть можливість надавати паліативну допомогу, хворим, які цього потребують в Пирятинській об'єднаній територіальній громаді та в селах району на більш професійному рівні.
   Працівники територіального центру - учасники тренінгу отримали свідоцтва європейського зразка.  
 

 
Студенти «Університету ІІІ віку» відвідали ботанічний сад Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленка

   15.06.2017 року у стінах Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленката під супроводом кваліфікованого екскурсовода була проведена екскурсія по ботанічному саду для студенків «Університету ІІІ віку» територіального центру Подільського району.
   Пенсіонери відвідали оранжерею, у якій сьогодні налічується близько 600 видів рослин із Африки, Латинської Америки та Азії, дуже зацікавились вирощуванням кактусів, фініків, пальм та інших рослин.
   Студенти «Університету ІІІ віку» отримали нові знання, відмінний настрій та добре провели час в затишній атмосфері чудового рослинного та квітучого саду.  
 

 
Літній відпочинок вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського

   Літні дні для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського проходять активно та весело. Так до хлопців завітали шефи інтернату Всеукраїнський благодійний фонд «HELP GROUP» з цікавою виставою «Червона шапочка на новий лад» та солодкими подарунками. Після вистави діти з радістю приймали участь у майстер класі по виготовленню привітальних листівок.  
 
 
 

 
В Новосанжарському районі продовжено роботу по наданню соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання громадян

   Новосанжарський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) продовжує роботу по наданню соціальних послуг безпосередньо за місцем проживання громадян.
   14 червня 2017 року у селі Драбинівка працювала виїзна мультидисциплінарна команда працівників територіального центру. Громадяни похилого віку та особи з обмеженими фізичними можливостями мали можливість скористатися послугами перукаря, виміряти артеріальний тиск а також стали учасниками концертної програми «Старість нас вдома не застане» яку подарували ансамбль ветеранів «Надвечір'я» «Унверситету ІІІ віку» з с. Нехворощі.  

 
Соціальні послуги мешканцям Лисівської сільської ради надано за місцем проживання

   З метою надання соціальних послуг та соціально-правової допомоги мешканцям району, здійснюючи прийом безпосередньо за місцем проживання 14 червня 2017 року, проведено черговий виїзний прийом фахівців «мобільного соціального офісу» та мультидисциплінарної команди територіального центру соціального обслуговування Гадяцької райдержадміністрації в с.Лисівка. Мешканцям Лисівської сільської ради надано соціально-побутові та інформаційні послуги, в тому числі перукарські, денного догляду, соціальної адаптації (консультації психолога).
   Головний спеціаліст Гадяцького бюро правової допомоги надавав мешканцям Лисівської громади роз'яснення законодавства України стосовно земельного, та спадкового законодавства.  

 
Семінари-тренінги з фінансової обізнаності для людей похилого віку в рамках проекту USAID

   У Горішньоплавнівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» з 18.05.2017 по 07.06.2017 року відбулося 4 дводенних семінари-тренінги за програмою «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» в рамках проекту Агенства США з міжнародного розвитку USAID «Трансформація фінансового сектору».
   Основною метою Програми стало надання допомоги людям похилого віку шляхом забезпечення їх знаннями, навичками та впевненістю для прийняття обґрунтованих фінансових рішень в повсякденному житті, унебезпечення від фінансових шахрайств, а також надання можливості відігравати активну роль в житті своєї громади. Програма проходить в 11 областях України та реалізовується експертами Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».  

 
Слухачі «Університету ІІІ віку» відвідали дендрологічний парк «Криворудський»

   13 червня 2017 року для слухачів «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування Хорольської райдержадміністрації проведена екскурсія до дендрологічного парку загальнодержавного значення «Криворудський» Семенівського району. Науковий співробітник РЦ «Криворудський» провела цікаву та пізнавальну екскурсію дендропарком, розповідаючи про історію створення та демонструючи колекцію парку в якому зберігаються рідкісні та екзотичні дерева і кущі, а також трав'янисті рослини. Особливу увагу учасників екскурсії привернули «жителі дендропарку» два величних лебеді Леля і Гоша, фазани, павлін. Відвідувачі отримали позитивні емоції та залишились задоволені екскурсією.  
 

 
В Диканському районі відбувся випускний «Університету ІІІ віку»

   9 червня в залі «Затишок» Диканського районного територіального центру соціального обслуговування було святково та людно. Зібралися всі випускники та гості свята.
   Ще один рік успішно закінчився для студентів, які відвідували один або декілька із п'яти факультетів «Університету ІІІ віку». Заняття до душі знайшлося для кожного – вивчення комп'ютерної грамотності, історії та літератури рідного краю, розвиток драматичних здібностей. Слухачі мали змогу також ознайомитися з основами ведення здорового способу життя, отримати знання та навички різних видів рукоділля. Неабиякою популярністю користувався - «Естрадно-драматичний факультет».
   Директор та працівники територіального центру привітали випускників із завершенням навчального року. Всім студентам поважного віку були вручені дипломи про закінчення навчального року. Присутні із задоволенням прослухали пісні у виконанні хору «Надвечір'я» та ансамблю «Світанок». Випускники висловили бажання продовжувати навчатися за іншими напрямками.  

 
Підопічні Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату прийняли участь в міжнародному футбольному турнірі SENI CUP 2017

   Команда Кротівського будинку-інтернату змагалася з командами Монастирецького психоневрологічного будинку-інтернату Львівської області, Дмитрівського психоневрологічного будинку-інтернату Луганської області та Мирегощанського психоневрологічного будинку-інтернату Рівненської області.

Результати гри:

   - Кротівський будинок-інтернат – Монастирецький будинок-інтернат з рахунком 1 : 3 на користь Львів'ян.
   - Кротівський будинок-інтернат –Дмитрівський будинок-інтернат з рахунком 7 : 0 на користь Полтавчан.
   - Кротівський будинок-інтернат – Мирегощанський будинок-інтернат з рахунком 8 : 0 на користь Львів'ян.  
 
 

 
Випускний «Університету третього віку» відбувся в Семенівському районі

   2 червня 2017 року відбувся святковий випуск слухачів «Університету третього віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Семенівської райдержадміністрації.
   Організовано виставку робіт студентів факультету декоративно-прикладного мистецтва. Свої пісенні таланти продемонстрували учасники народного жіночого вокального ансамблю «Подоляни» та фольклорно-етнографічного ансамблю «Чураївна».
   Директор територіального центру привітала студентів з успішним закінченням навчання, побажала слухачам міцного здоров'я, сімейного затишку та активного довголіття і вручила сертифікати про закінчення навчання.  

 
Дітей з особливими потребами привітали з Днем захисту дітей.

   В Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відзначили День захисту дітей. В організації свята взяли участь студенти Гадяцького колледжу культури і мистецтв. Всі діти отримали позитивні емоції від ігор, конкурсів та солодкі подарунки від спонсорів.  
 

 
Святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

   1 червня 2017 року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено святкові заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
   У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулися святкові концерти, де вихованці демонстрували свої таланти: співали, декламували вірші, танцювали, брали участь у конкурсах малюнків на асфальті, спортивних змаганнях.
   Організовано виставки дитячих творчих робіт вихованців будинків-інтернатів.
   Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Черняк Н.С. прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   Вихованців пригощали святковими обідами та солодощами.
   Дані заходи проведено за участю благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, зокрема, в Зіньківський дитячий будинок-інтернат завітали волонтери з Польщі, які подарували дітям солодощі, іграшки, одяг, предмети особистої гігієни.  
 
 
 
 
 


 
Днями в «Університеті ІІІ віку» відбулись урочистості з нагоди закінчення 2016-2017 навчального року

   Протягом року викладачі територіального центру Київського району ділились з поважними студентами знаннями та навиками, створювали душевну атмосферу, допомагали їм знову відчувати себе потрібними.
   Урочистим моментом свята була церемонія вручення сертефікатів. Отримані сертифікати викликали у студентів велике емоційне піднесення. Важливим моментом є те, що за цей навчальний рік багато людей поважного віку знайшли собі близьких по духу людей та друзів, а це є важливим фактором підвищення згуртованості у малих групах.
   Заступник директора територіального центру Київського району – Дубинка Тетяна Сергіївна побажала слухачам Університету «золотого віку» не зупинятись на досягнутому, продовжувати вчитись, адже ще є багато цікавих і корисних знань, а територіальний центр, зі свого боку, завжди буде підтримувати оптимістичні починання.  

 

   30 травня 2017 року для директорів стаціонарних установ системи соціального захисту населення Полтавської області регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яковенко В.С. проведено семінар-нараду з питання «Дотримання прав підопічних/вихованців в будинках-інтернатах, відділеннях стаціонарного догляду територіальних центрів соціального обслуговування».
   В ході семінару розглянуто міжнародні та національні стандарти у сфері стаціонарного і паліативного догляду за підопічними інтернатних установ системи соціального захисту.  

 

Європейський досвід реабілітації осіб з інвалідністю – перспективи та можливості

   З 26 по 28 травня 2017 року в м. Карлівка (Красноперівський ліс), на базі дитячого православного табору «Орлятко» проводився навчально-практичний семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями «Європейський досвід реабілітації осіб з інвалідністю – перспективи та можливості». В роботі семінару взяли участь підопічні та працівники Карлівського територіального центру надання соціальних послуг.
   Учасники семінару провели цікаві зустрічі, захоплюючі ігри та навчання. Команди обласної та районної ГО «Союз організацій інвалідів України» брали участь у змаганнях, що складалися з навчально-практичної спортивної програми, майстер-класів.  

 

Студентству всі віки покірні!

   26 травня 2017 року в Університеті ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області відбулись урочистості з нагоди закінчення 2016-2017 навчального року. Університет ІІІ віку Автозаводського району працює на базі Кременчуцького інституту вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля».
   В травневий сонячний день, інститут радо вітав своїх випускників – студентів «Університету ІІІ віку».
   160 мешканців Автозаводського району, які знаходяться на заслуженому відпочинку, за цей час пройшли навчання в цій громадській формі єднання за інтересами. Протягом року викладачі-волонтери Кременчуцького інституту вищого навчального закладу «Університет імені Альфреда Нобеля», Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С.Макаренка, Кременчуцького медичного коледжу імені В.І.Литвиненка, Кременчуцького професійного ліцею імені А.С.Макаренка, територіального центру, закладів охорони здоров'я та громадських організацій міста ділились з поважними студентами знаннями та навиками, створювали душевну атмосферу, допомагали їм знову відчувати себе потрібними.
   Урочистим моментом свята стала церемонія вручення дипломів. Випускникам Університету ІІІ віку вручили дипломи, а студенти, які долучилися до написання рефератів, відзначені Подячними листами.
   Директор територіального центру Автозаводського району – ректор Університету ІІІ віку побажала слухачам Університету «золотого віку» не зупинятись на досягнутому, продовжувати вчитись, адже ще є багато цікавих і корисних знань, а територіальний центр, зі свого боку, завжди буде підтримувати оптимістичні починання.

 
 


 

Студент - не звання, а стан душі! Студентству всі віки покірні!

   24 травня 2017 року в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району відбувся шостий випуск слухачів Університету третього віку Крюківського району. На святі, якого немає в жодному календарі, 165 студентів привітати і вручити Сертифікати про закінчення навчального року, відзначити Подяками кращих викладачів та студентів прийшли керівники міської влади, члени Наглядової ради Університету третього віку та працівники територіального центру.
   В урочистій, водночас, по-домашньому теплій обстановці, випускники приймали вітання та побажання і надалі продовжувати вчитися. Адже за роки навчання вони отримали нові знання, знайшли нове коло друзів та однодумців. Слухачі Університету третього віку стали справжнім дружнім колективом, єдиною великою сім'єю, відчули радість спілкування.
   По закінченню урочистостей, студенти підготували для присутніх та гостей святковий концерт.
   Всі черговий раз пересвідчились, що освіта в продовж життя надихає людину залишатись молодою й активною.

 
 


 

Студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру Автозаводського району м. Кременчук взяли участь у відзначенні Дня Європи

   Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Свято було встановлено в Україні «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.
   18.05.2017 року в рамках святкування Дня Європи в Україні до Кременчука прибула литовська делегація, яку очолював Міністр Литовської Республіки Пан Гвідас Кєрушаускас. До складу делегації входили - заступник мера міста Алітус пані Валє Гібене та директор адміністрації самоврядування міста Алітус пан Вітаутас Ястрямскас.
   20.05.2017 року в сквері імені Олега Бабаєва проходив урочистий святковий захід присвячений Дню Європи в Україні на який були запрошені студенти «Університету ІІІ віку» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Студенти «Університету ІІІ віку», та за сумісництвом учасники клубів любителів співу територіального центру, підготували та продемонстрували гостям концертну програму, в якій виконали свої найкращі пісні.

 
 


 

Зони відпочинку для підопічних будинків-інтернатів обладнано в інтернатних установах системи соціального захисту населення області.

 
 
 
 
 
 
 
 


 

Проект «Гра. Творчість. Розвиток»

   Вже майже рік в Центрі реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньо-переміщених осіб Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради діє проект для дітей учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб «Гра. Творчість. Розвиток», мета якого – гармонійна взаємодія дітей у соціумі, комплексний розвиток особистості, відновлення психологічного і фізичного ресурсу шляхом створення умов продуктивного спілкування.
   Дитячі заняття складаються з рухливих ігор, логічних та творчих завдань, роботи з комунікативними навичками у колі, невеликих інсценувань, спрямованих на розпізнавання та відображення емоцій, вправ на розвиток відчуттів, пам`яті, уваги, уяви тощо.
   15 травня 2017 року хлопчаки та дівчатка, які завітали до Центру реабілітації, занурились в атмосферу чарівного лісу, подарували йому танок, розважили веселими іграми, створили аплікацію у техніці «вириванка».
   А матусі мали можливість поспілкуватись між собою, порадитись з психологами, дізнатися більше про своїх діточок.
   До команди Центру активно долучилися майбутні психологи – студенти Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського.

 
 


 

Міжнародний фестиваль «Мамина сорочка»

   Вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського 13 та 14 травня 2017 року побували в м. Полтава на Міжнародному фестивалі "Мамина сорочка", де Вадим Величко виконав пісню "Серце мами", а ансамбль ложкарів "Переливи" заграв музичну композицію "Віночок українських мелодій", за що отримали на Гала-концерті фестивалю дипломи переможців, пам'ятні нагороди та цінні дарунки і в котре довели, що мають безмежні творчі таланти.

 
 
 
 


 


   9 травня 2017 року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам'яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
   Директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Корнієнко Л.В., прийняла участь в проведенні даних заходів та привітала підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.

 
 
 


 

ВІДКРИТТЯ ВІДДІЛЕННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

   У селі Бригадирівка Хорольського району 5 травня відбулось відкриття, у приміщенні амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, структурного підрозділу відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Відтепер у відвідувачів терцентру з'явилась можливість отримувати перукарські послуги, послуги з прання білизни та одягу громадянам похилого віку та особам з обмеженими можливостями, які проживають на територій Ялосовецької сільської ради.

 
 
 


 

Обладнано зони відпочинку для підопічних Кобеляцького психоневрологічного будиноку-інтернату

 
 
 


 

Свято Великодня

   13 квітня 2017 року в Гадяцькому центрі соціальної реабілітації дітей інвалідів проведено свято Великодня, в якому взяли участь студенти Гадяцького коледжу культури і мистецтва ім. І. П. Котляревського та підготували святкову виставу. Діти з особливими потребами прийняли активну участь у рухливих іграх та майтер-класі по розпису крашанок.  

 

Великодній кошик

   Відділенням «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, приділяється значна увага організації діяльності творчих майстерень, занять рукоділлям тощо. Адже, саме рукоділля використовується у всесвітній практиці, як інструмент у порятунку від стресів і психотравм.
   Напередодні одного з найголовніших християнських свят – Воскресіння Христового, відділенням організовано та проведено:
   8 квітня 2017 року – майстер-клас «Великодній кошик. Робота з фетром та фоаміраном». Кожна господиня може спробувати прикрасити кошик на свій смак, використовуючи різноманітні техніки та матеріали для декорування.
   10 квітня 2017 року – Клуб рукоділля за темою «Великодні сувеніри», під час якого вчилися самостійно створювати великодню композицію, використовуючи в'язальні спиці та крючок. Будь-який декор, виконаний власноруч, наповнить будинок теплом, добротою і затишком або стане чудовим подарунком для рідних і друзів.  
 
 
 

 

Спорт для всіх

   7 квітня 2017 року, для слухачів Університету третього віку Автозаводського та Крюківського районів, відбулося спортивне свято «Хто спортом займається, той сил набирається» присвячене Всесвітньому дню здоров'я. Захід проходив в Кременчуцькій дитячо-юнацькій спортивній школі № 2.
   Метою заходу було об'єднати людей поважного віку двох районів у веселих та енергійних конкурсах, забезпечити святковий настрій.
   Вихованці Кременчуцької дитячо-юнацької спортивної школі №1 продемонстрували гімнастично-танцювальні групові та сольні постановки.
   Після підведення підсумків судді відзначили що перемогла дружба. Учасників змагань відзначили грамотами.  
 
 

 

Незабутні враження та позитивні емоції

   6 квітня 2017 року до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського завітали шеф-кухарі одного з Полтавських ресторанів Японської кухні. Вони провели хлопцям майстер-клас з приготування суші. Після чого майстри пригостили дітей приготовленими власноруч смачностями. Разом з гостями благодійного фонду Help Group вихованці висадили подаровані саджанці лікарських дерев Гінкго-Білоба.
   Незабутні враження, маса позивних емоцій переповнювали наших дітей.  
 
 
 
 
 
 

 

Барвисті усмішки

   01 квітня 2017 року відділенням «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради організовано та проведено для родин учасників АТО групове заняття з елементами аквагриму «Барвисті усмішки». Мета заходу – контактне спілкування батьків і дітей, налагодження та збереження гармонійних взаємостосунків.
   До Центру реабілітації завітали діти учасників АТО зі своїми татами, мамами та, навіть, дідусями.
   Цікава програма знайомства та мотиваційних ігор, екскурс у правила та основи техніки аквагриму, невимушена обстановка довіри – всім дуже сподобалось! З величезною радістю діти підставляли свої обличчя, щоб їх перевтілили в улюблених казкових та мультиплікаційних героїв, розмальовували своїх батьків, весело спілкувалися, фотографувалися.  
 

 

Від серця до серця

   31 березня 2017 року проходила концертна програма «Від серця до серця» присвячена Всесвітньому дню театру. В програмі прийняли участь студенти Університету ІІІ віку та клуби за інтересами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради. Захід проводився у малій залі Палацу Культури «КрАЗ».
   Зі сцени лунали українські народні та жартівливі пісні. Прочитано чимало гумору, продемонстровані цікаві та пізнавальні театральні постановки. Студенти Університету ІІІ віку показали майстерність виконання сольних та групових танців.
   В цілому захід пройшов в дружній і веселій обстановці.  
 

 

АУТИЗМ – ЦЕ НЕ ВИРОК

   2 квітня в Україні відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Фахівці Центру соціальної реабілітації дітей- інвалідів м. Миргорода за підтримки Миргородської міської ради та відділу освіти провели круглий стіл на тему: «Аутизм – це не вирок».
   Директором центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сіваченко В.М. було висвітлено найактуальніші питання діагностики аутизму у дітей, починаючи з раннього віку.
   Фахівці закладу (вчитель дефектолог, логопед та практичний психолог) надали детальну інформацію про особливості поведінки та способи адаптації дітей з аутизм в соціумі.
   Проблема соціальної адаптації дітей із аутизмом на сьогодні є надзвичайно актуальною. Дітей із загальними розладом розвитку спектру аутизму є більше, ніж разом узятих дітей з іншими порушеннями розвитку. Фахівці, які працюють із дітьми з розладами спектру аутизму потребують інформації, методичної підтримки щодо організації навчально-корекційної роботи з такою категорією дітей.
   У роботі круглого столу взяли участь 80 осіб: медичні фахівці, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних навчальних закладів, логопеди, консультанти ПМПК, практичні психологи, соціальні працівники.
   Активну участь у проведенні та підготовці заходу взяли батьки дітей з особливими потребами.
   Круглий стіл викликав в учасників багато різних думок щодо поширення інклюзії в загальноосвітніх закладах.  

 

Як змінити систему переконань

   25-26 березня 2017 року відділенням «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради спільно з ГО «Smile for Ukraine» організовано дводенний семінар-тренінг для психологів, соціальних працівників та волонтерів м. Кременчук, м. Горішні Плавні та Кременчуцького району на тему: «Як змінити систему переконань». Семінар проводився для фахівців, які безпосередньо працюють з учасниками АТО та їх родинами, за методиками та при безпосередній участі французького терапевта емоційної допомоги Ніколя Такюсселя.
   Семінар передбачав проведення групових та індивідуальних консультацій в форматі «майстер-класу». В рамках роботи семінару проведено дві робочі зустрічі з керівником «Адаптаційно-реабілітаційного оздоровчого клубу інвалідів» («АРОКІ») Бринчик Л.Ф. та завідуючою кафедри психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету ім. М.Остроградського Білоус Р.М. з метою організації подальшої співпраці.  
 

 

Заходи з нагоди 30-річчя створення Організації Ветеранів України

   В територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено низку заходів з нагоди 30-річчя створення Організації Ветеранів України. В заходах прийняли участь: керівники органів місцевого самоврядування; керівники ветеранських організацій та активісти ветеранського руху. Активним членам ветеранських організацій були вручені грамоти та подарунки. На адресу ветеранів лунали щирі слова подяки за вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молодого покоління.
   По завершенню урочистостей лунали пісні у виконанні вокальних колективів територіальних центрів. Фойе територільних центрів прикрашали виставки творчих робіт слухачів Університету ІІІ віку.  
 

 


   У п'ятницю, 24 березня, Ліщинівський будинок-інтернат із короткочасним візитом відвідали голова Полтавської обласної державної адміністрації Головко Валерій Анатолійович, заступник голови Товстий Роман Іванович та депутат обласної ради Коваленко Геннадій Борисович. Гості, разом із директором Шкарбан Анатолієм Миколайовичем, долучилися до весняної толоки, яка проходила у будинку-інтернаті. Вони, гуртом із мешканцями установи, взяли участь в озелененні території, висадивши кущі калини.  

 

Інформаційний діалог

   24 березня 2017 року для слухачів Університету ІІІ віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, працівники відділу технічної літератури Центральної міської бібліотеки ім. М. Горького провели захід – інформаційний діалог «Влада - бібліотека - громада: приєднуємося до електронного урядування».
   Метою заходу було показати, що робота з впровадження електронного урядування, електронних послуг в бібліотеці сьогодні – це вимога часу. Але необізнаність користувачів та нестача практичних навичок є єдиною перешкодою для повноцінного користування «плодами» електронного урядування.
   Працівники бібліотеки стисло і конкретно показали в створеній ними електронній презентації «Громадський інформаційний центр в бібліотеці» як в бібліотеці мешканці міста мають змогу за допомогою електронних ресурсів вирішити свої побутові справи, реалізувати свої громадянські права, освоїти самостійне використання електронних послуг. Як за допомогою новітніх інформаційних технологій отримати онлайн послуги, як то, наприклад: придбати електронний квиток Укрзалізниці, записатися до лікаря через Інтернет, забронювати місце в маршрутному таксі – такий міні-тренінг провів бібліотекар Інтернет-центру бібліотеки.
   Фахові консультації, відповіді на численні запитання отримали відвідувачі від провідних спеціалістів Центру адміністративних послуг у м. Кременчуці та Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
   Завідувач інформаційного Центру надання адміністративних послуг, розповіла про основні напрями його діяльності та про можливості користування електронними сервісами цієї установи.
   Начальник відділу правового просвітництва Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, проінформувала про послуги, які надаються, та розповіла як користуватися електронними сервісами Міністерства юстиції України.
   Захід показав зацікавленість студентів Університету ІІІ віку поданою інформацією та їх бажання навчатися освоювати комп'ютерні технології, щоб мати більше можливостей доступу до об'єктів електронного урядування.  

 

Персональна виставка Івана Даниловича Малича

   В мистецькій крамниці міста Полтави відкрилася персональна виставка художника, студента Університету ІІІ віку Чутівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Івана Даниловича Малича. Виставку відвідали шанувальники прекрасного, щоб відчути силу таланту майстра, поринути у чудовий світ фарб, почути мелодії ніжності і добра.
   Щирі слова вітання та чудовий букет весняних квітів подарувала художнику завідувач сектором обласного центру народної творчості М.Ю. Майорова. Вона дякувала Івану Даниловичу за багаторічну працю та зазначила, що центром народної творчості планується на серпень місяць видання буклета про Івана Малича, присвяченого 60-річчю його творчої діяльності.
   Теплі, щирі слова вітання з нагоди відкриття персональної виставки звучали від гостей. Івану Даниловичу вручено грамоту за активну життєву позицію, творчий внесок в духовну скарбницю Чутівщини та як найстаршому студенту Університету ІІІ віку.
   Милозвучним був виступ Віри Григорівни Петренко, члена спілки письменників Полтавщини, автора чотирьох поетичних збірок, студентки Університету ІІІ віку. Поетеса присвятила вірш «Художник» митцю та подарувала музичне вітання.
   Слова вітання звучали від колег художників, друзів, дружини Марії Олексіївни. Чудові музичні твори на флейті подарувала Івану Даниловичу його онучка Валерія і подякувала дідусеві за його доброту та любов до мистецтва.
   В творчості Івана Даниловича переважає пейзажна лірика, натюрморти, портрети М. Башкирцевої. Всі вони вражають високою майстерністю, гармонійністю, естетичним смаком, вишуканістю.  
 

 

Екскурсія на свічковий завод Candy Light

   21 березня 2017 року для студентів Мистецького факультету Університету третього віку Крюківського району була організована екскурсія на свічковий завод Candy Light у місті Кременчуці.
   Різні форми, кольори свічок, чудовий інтер'єрний дизайн, змістовна розповідь екскурсовода дуже сподобались студентам Університету третього віку. Пенсіонери були вражені наскільки виготовлення свічок (класичних, дизайнерських, вуличних тощо) клопітка і важка робота. Всі присутні мали можливість придбати на подарунки свічки ручної роботи.  

 

У родинному колі

   18.03.2017 року відділенням «Центр реабілітації та адаптації учасників бойових дій, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб» в рамках проекту «У родинному колі» організовано та проведено зустріч з рідними та близькими загиблих військовослужбовців – представників громадських організацій: Кременчуцького відокремленого підрозділу ГО «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» та ГО «Комітет сімей загиблих в Афганістані м. Кременчука».
   Сприяння розвитку громадського руху родин загиблих учасників бойових дій для відстоювання своїх соціальних прав – основне питання, з яким до присутніх звернулися гості зустрічі: секретар Кременчуцької міської ради, директор департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, голова ГО «Сім'ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини», заступник голови ГО «Кременчуцька спілка ветеранів Афганістану».
   У ході спілкування порушено ряд важливих питань, одним з яких було залучення коштів з бюджетів всіх рівнів для реалізації соціальних ініціатив громадських організацій, а це і оздоровлення членів родин загиблих, лікування та обстеження, надання правової та соціальної допомоги, оплати комунальних послуг тощо.
   По завершенню, учасники заходу поспілкувалися за чашечкою гарячого чаю, познайомилися, розглянули спільні проблеми, обговорили питання співпраці та взаємопідтримки.  
 

 

Захід присвячений 30-й річниці з дня створення Організації Ветеранів України

   17 березня 2017 року в Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» відбувся святковий захід присвячений 30-й річниці з дня створення Організації Ветеранів України. В холі палацу організовано виставку творчих робіт ветеранів мікрорайонів Автозаводського та Крюківського районів, оформлено стенди з фотографіями історії ветеранських організацій. Секретар міської ради нагородив грамотами ветеранів, волонтерів та активістів. Голова міської організації ветеранів нагородив грамотами голови ради ветеранів України голів рад ветеранів Автозаводського та Крюківського районів. По завершенню урочистостей відбувся концерт, організований силами самодіяльності ветеранської організації заводу «Дормаш».
   Територіальний центр Автозаводського району сприяв в організації та проведенні заходу. Працівники територіального центру допомагали в організації виставок та виготовленні стенду з фотографіями діяльності організації ветеранів Автозаводського району. Територіальним центром забезпечено підвезення ветеранів.  
   

 

30-річчя заснування Полтавської обласної організації ветеранів

   14 березня 2017 року адміністрація Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів привітала підопічних інтернатної установи – учасників бойових дій, ветеранів війни і праці та громадян похилого віку з річницею заснування Полтавської обласної організації ветеранів.
   За участю підопічних – учасників літературного гуртка інтернатної установи, ансамблю «Берегиня» територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської райдержадміністрації та ансамблю «Журавка» Хорольського районного будинку культури організовано святкову концертну програму.  

 

Відзначення 30-річчя заснування Полтавської обласної організації ветеранів

   14 березня 2017 року адміністрація Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці привітала підопічних пансіонату – учасників бойових дій, ветеранів війни і праці та громадян похилого віку з річницею заснування Полтавської обласної організації ветеранів. За участю підопічних організовано висадження саджанців на території пансіонату та артистами циркової студії «Молодість» Полтавського міського будинку культури проведено святкову концертну програму.  
 

 

Захід для членів сімей загиблих учасників АТО

   5 березня 2017 року, напередодні Міжнародного жіночого дня, члени сімей загиблих учасників АТО відвідали м. Дніпро.
   За запрошенням ГО «Родинне коло загиблих Героів» (м. Дніпро) та ГО «Побратими України» (м. Кременчук), при організаційній підтримці територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, родини відвідали Музей антитерористичної операції, в якому представлено близько 400 експонатів, вивезених із зони АТО.
   В Будинку Музики (Консерваторія ім. Глінки) відбулася зустріч тих, кого об'єднала спільним горем війна: матері, доньки, вдови, сестри, подруги, сини, брати з родин загиблих, а також волонтери і побратими. Для учасників зустрічі проведено концерт присвячений жіночому святу 8 Березня та підготовлений силами аматорів, а також обмін думками щодо необхідності єднання родин загиблих і подальшої спільної роботи.  

 

ВЕСНЯНЕ СВЯТО

   З нагоди весняного свята – Міжнародного жіночого дня 8 Березня в усіх інтернатних установах системи соціального захисту населення області жінок привітали квітами, подарунками, солодощами та організували урочисті заходи, зокрема, святкові концерти за участю працівників і підопічних будинків-інтернатів та виставки робіт мешканців установ.
Горбанівський геріатричний пансіонат ветеранів війни та праці
 
 
Вишняківський будинок-інтернат для громадян похилового віку та інвалідів
 
 
Кобеляцький психоневрологічний будинок-інтернат
 
   
Ліщинівський психоневрологічний будинок-інтернат
 
 
Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат
 
Токарівський психоневрологічний будинок-інтернат
 
Зінькіський дитячий будинок-інтернат ім. О.В. Сигяновського
 

 


   3 березня 2017 року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО за участю студентів Університету ІІІ віку організовано у Палаці культури «КрАЗ» літературно-музичну програму «Думи мої, думи мої…» з нагоди дня народження великого митця Тараса Григоровича Шевченка.
   В холі Палацу проходила книжкова виставка творів Т.Г.Шевченка, зі сцени лунали вірші, уривки з творів та пісні на вірші поета.
   У заході прийняли участь представники громадської ради ветеранів Автозаводського району; центральної міської бібліотеки ім. М.Горького та Автозаводської адміністрації виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   За підсумками літературно-музичної програми кращі виконавці творів продемонструють свою майстерність на міському заході 9 березня 2017 року біля пам'ятника Т.Г.Шевченка.  

 

Святкові заходи до Міжнародного жіночого дня

   До Міжнародного жіночого дня територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводяться святкові заходи та привітання жінок.  

 

Супер - бабуся 2017

   Разом з першим подихом весни, разом з пробудженням природи від затяжного зимового сну, приходить щире і ласкаве жіноче свято – 8 Березня. Напередодні цього свята, 2 березня у відділені денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в клубі «Золотий вік» відбулася літературно–музична вітальня «Супер - бабуся 2017». У рамках цього заходу пройшла виставка робіт учасників клубу, вікторина, дефіле «Бабуся – модниця» та линули слова найніжніших привітань від чоловіків.
   Також у виконанні постійних учасників клубу звучали задушевні ліричні пісні, вірші, дотепний гумор. Впродовж усього засідання в залі не вщухали голосні оплески та веселий сміх.  

 

Заходи до Міжнародного жіночого дня

   До Міжнародного жіночого дня у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м. Полтаві ради пройде комплекс святкових заходів.
   Так, 1 березня 2017 року у бібліотеці територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) розпочалася виставка вишитих робіт жительки Київського району м. Полтави, майстрині, студентки «Університету 3-го віку» Пусан Анастасії Макарівни. Анастасія Макарівна з ранніх років почала вишивати. Хрестик до хрестика, нитка до нитки – довгими зимовими вечорами майстриня виливала свій біль та радість на полотно. Вишиті рушники, серветки, сорочки і доріжки, гардини – це п`ята частина того, що представлено на виставці. Майстриня, крізь сльози згадує свій перший вишитий рушник, про кожну свою роботу, як про рідну дитину.
   «Жінка – загадка…», саме під такою назвою у фойє територіального центру проходить виставка висловів великих жінок про красу та жіночність. Велич і мудрість цих жінок змушує тремтіти чоловічі серця й досі. А їх висловлювання, що забезпечили їм безсмертя, можуть стати відмінними радами для будь-якої жінки, яка прагне до індивідуальності, незалежності і, звичайно, красу.
   Прихильники мистецтва 6 березня 2017 року мають змогу насолодитися виступом чудового вокального колективу – театру народної творчості «Берегиня» під керівництвом С. О. Асауленка.  

 

Обмін досвідом

   28.02.2017 на базі Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей інвалідів в рамках «Круглого столу» спеціалісти психолого-медико-педагогічної консультації, вчителі корекційної складової інклюзивного навчання спільно з фахівцями центру обговорювали питання діагностики порушень пізнавальних процесів та ділилися досвідом роботи з подолання або послаблення психофізичних порушень дитини, розвитку збережених сторін її психіки, використання методик діагностики пізнавальних психічних процесів учнів з особливими освітніми потребами. В ході засідання проводились тренінгові вправи на розвиток пам'яті, мислення, моторики, уваги. Піднімалося питання фіксації результатів діагностичних обстежень. Гадяцький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів тісно співпрацює з педагогами міста та району, що дає більш якісно підходити до надання послуг дітям з особливими потребами.  

 

Захід присвячений 30-й річниці з дня створення Організації ветеранів України

   До 30-ої річниці з дня створення Організації ветеранів України, територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради організовано концерт самодіяльних колективів Автозаводського району на краще виконання української та патріотичної пісні.
   Захід проходив в Палаці культури «КрАЗ». Участь приймали активісти п'ятнадцяти мікрорайонів Автозаводського району міста Кременчук. Кожен колектив демонстрував вміння співати народні пісні та декламувати патріотичні вірші.
   Всього у заході прийняло участь понад 300 громадян Автозаводського району.
   Після виступу ветеранських колективів члени журі підвели підсумки на визначились з переможцями в обраних номінаціях: кращий хоровий колектив; краще виконання сольної пісні; кращий вірш про Україну.  
 

 

Про результати роботи «Мобільного соціального офісу» в с. Красна Лука

   З метою комплексного виїзного обслуговування населення району та надання громадянам соціальної підтримки, соціальних послуг, консультацій за місцем проживання при Гадяцькому територіальному центрі діє «Мобільний соціальний офіс». Відповідно до складеного графіка проводяться виїзди по селам. До роботи «мобільного соціального офісу» залучаються фахівці установ соціальної сфери.
   16 лютого 2017 року проведено виїзд «Мобільного соціального офісу» та мультидисциплінарної команди в с. Красна Лука Гадяцького району.
   Спеціалістами Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) були надані послуги: перукарські (6 чол.), денного догляду (14 чол.), соціальної адаптації (консультації психолога 5 чол.).  
 

 

Спартакіада з рекреаційних видів спорту для осіб з обмеженими фізичними можливостями

   17 лютого 2017 року за участю територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, проведено відкриту міську спартакіаду з рекреаційних видів спорту до 24-річчя Кременчуцького міського товариства інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Змагання проводилися на базі спортивного комплексу «Політехнік» КрНУ ім. М.Остроградського. Загальна кількість учасників склала 65 осіб з інвалідністю, в тому числі з м. Полтава, м. Горішні Плавні, м. Світловодськ та Полтавського району.
   По закінченню змагань учасників відзначено грамотами та вручено подарунки. Спонсорами стали: ГО «Пульс Кременчука», ОАО Кременчукм'ясо ТМ Фарро, сітка супермаркетів МаркетОпт.  
 

 

Відбувся семінар "Особливості соціальної адаптації дітей з порушенням психофізичного розвитку"

   24 січня, на базі Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м.Полтава), відбувся семінар «Особливості соціальної адаптації дітей з порушенням психофізичного розвитку», у якому взяли участь фахівці центру та понад 50 корекційних педагогів закладів освіти м. Полтави.
   Директор Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів ознайомила присутніх із структурою закладу, видами реабілітаційних послуг, які надаються у центрі, та основними здобутками колективу.
   За минулий рік на базі центру послуги отримали 453 дитини, з яких 54 – із семи районів області. Різні види реабілітації відвідувачі закладу проходять в умовах амбулаторного режиму та режиму денного перебування у 12 групах, сформованих за віковими та нозологічними показниками, - розповіла Людмила Лисенко. Їм надані комплексні безкоштовні послуги з психолого-педагогічної корекції, соціально-побутової реабілітації, кінезотерапії, ЛФК загального, лікувального масажу, гідромасажу, магніто- та лазеротерапії; електрофорезу, теплолікування, корекції зору, водних процедур (медикаментозні ванни, душова кафедра). Для дітей готували кисневі коктейлі, проводились інгаляції, аромо- та звукотерапія тощо.
   Під час заходу педагоги реабілітаційного центру поділилися з освітянами міста практичним досвідом роботи з дітьми, що мають порушення психофізичного розвитку. Зокрема, розповіли про навички самообслуговування дітей з інвалідністю, про особливості роботи логопеда, а також про впровадження сучасних інноваційних методик для формування у особливих дітей комунікативних та особистісних навичок.
   Форми та методи роботи з дітками показали наочно. Тож, присутні мали змогу переглянути відеоролики проведення педагогами групових занять та святкових заходів, учасниками яких є безпосередньо діти закладу.
   Основне завдання психолого-педагогічної реабілітації в центрі полягає у системності корекційних заходів по розвитку соціальних функцій та формування здатності дитини до самостійної побутової діяльності, процесу включення її у соціальне середовище.
   Фахівці зазначають, що одним із найголовніших чинників у їхній роботі є робота з батьками. Адже від них багато в чому залежить стан дитини. Так, під час семінару говорили про методи та прийоми роботи з батьками.
   Підводячи підсумки роботи, учасники семінару запланували ряд заходів для подальшої співпраці.  
 

 


   За рекомендацією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на постійне місце проживання до Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського направлено дітей-інвалідів з Луганського обласного будинку дитини № 2.
   Зіньківський дитячий будинок-інтернат ім. О.В.Синяговського для дітей обрано не випадково, адже він є одним із кращих в Україні.
   Хлопчики забезпечені належними умовами проживання, якісним харчуванням, матимуть можливості для розвитку та проходження соціально-медичної реабілітації у відділенні реабілітації дітей-інвалідів, що функціонує при будинку-інтернаті.

 


   5 січня 2017 року проведено робочі зустрічі першим заступником директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н.С.Черняк з керівниками Засульської (Лубенський район) Бондаренком С. І. та Новоаврамівської (Хорольський район) Дембовською О.А. новостворених об'єднаних територіальних громад.
   В ході зустрічей Н.С.Черняк надала консультативну та методичну допомогу щодо порядку надання соціальних послуг в об'єднаних територіальних громадах громадянам похилого віку, інвалідам та громадянам, що перебувають в складних життєвих обставинах.

 

Новорічні та різдвяні свята


   Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.
   Новий рік - одне з небагатьох свят, що об`єднує все людство.
   Ансамбль «Душі криниця» відділення денного перебування Гадяцького територіального центру привітав жителів села Качанове з наступаючим святом Нового року. Тепло зустрічала глядацька аудиторія артистів, які в свою чергу від душі дарували глядачам свої пісні –щедрівки, а також дотепний гумор.  

 

Новорічне свято для дітей з особливими потребами


   Для дітей Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 28.12.2016 року в приміщенні Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського до свята Нового року студенти підготували святкове дійство, в якому діти приймали активну участь. Після закінчення свята кожна дитина отримала солодкий подарунок.  

 


   В рамках акції «Між нами немає меж» 22 грудня 2016 року вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату та вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату відвідали боулінг-клуб «Турбіна», який знаходиться в торговому центрі «Екватор» що в місті Полтаві.
    Поїздка створила дітям чудовий настрій, залишила гарні спогади, адже крім боулінга на них чекали солодкі подарунки та набори для творчості.  
 

 

   
Ювілей центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Миргород


   19 січня 2016 року центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів м.Миргорода відсвяткував свій 5-річний ювілей. Ювілей Центру був проведений у форматі круглого столу. Колектив та дітей з особливими потебами Центру прийшли привітати міський голова Соломаха Сергій Павлович, заступник міського голови Кірпосенко Костянтин Олегович, представники з Шишацького, Великобагачанського районів, підприємці, батьки дітей з особливими потребами, а також колеги.  

 

   Святого Миколая очікували і вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Концертна програма була цьому підтвердженням. Завітала на свято і директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко.
   Особливо запам'ятався виступ вихованки інтернату Надії Срібної, яка співала пісню «Ой, прийшла зима».
   Завершилось свято врученням довгожданих подарунків.  

 
День Святого Миколая


   19.12.2016 року в приміщенні Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського для дітей з обмеженими фізичними можливостями Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів студентами організовано чудову виставу, в якій діти приймали активну участь. Після закінчення свята діти отримали солодкі подарунки від приватних підприємців Гадяцького району.  

 

   
День святого апостола Андрія Первозванного


   13 грудня - в православному календарі значиться як день святого апостола Андрія Первозванного. Саме з цього дня починається цикл новорічних свят. А яке ж свято без національних став! В цей день в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району відбулося свято Українського вареника «Вареник - витівник». Свято організовано та проведено студентами Університету третього віку Крюківського району. До концертної програми входили театралізовані виступи учасників драматичного гуртка «Калинове гроно», вокальних ансамблів Журавка» та «Віночок», танцювальні номери. Родзинкою заходу був виступ колективу ложкарів «Веселі музиченьки». Всі ці виступи об»єднала одна тема – Український вареник. По закінченню заходу бажаючі частували улюблену національну страву.  

 

   
Міжнародний день інвалідів


    Для відвідувачів Гадяцького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів 02.12.2016 року в приміщенні Гадяцького училища культури проведено урочистий захід присвячений Міжнародному дню інвалідів. Святковий театралізований захід підготував та провів творчий колектив студентів Гадяцького училища культури. Дітям з обмеженими фізичними можливостями було вручено солодкі подарунки. Керівництвом району Центру подаровано оргтехніку.  

 

   
З турботою про дітей.


    У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено ремонтні роботи житлових кімнат для вихованок.
   Кімнати набули сучасного вигляду та основне в них максимально поліпшенні умови проживання наближені до домашніх.
   Зазначені роботи проведено за рахунок коштів виділених з обласного бюджету.  

 

    5 грудня 2016 року перший заступник голови обласної державної адміністрації А.А. Пісоцький, директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА Л.В. Корнієнко відвідала вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату. В інтернатній установі на повному державному утриманні перебуває 131 вихованець. Ці діти мають, переважно, вади фізичного та розумового розвитку, психічні розлади, тож потребують постійної реабілітації та адаптаційно-підтримуючої терапії.
   З 2007 року при інтернаті функціонує відділення медико-соціальної реабілітації де діти, згідно індивідуальних програм реабілітації, проходять відновлювальну терапію.
   В інтернатній установі проводиться навчально-виховна та корекційна реабілітаційна робота, яка спрямована на корекцію вад психофізичного розвитку, соціально-трудову, медико-соціальну адаптацію дітей-інвалідів, підготовку їх до подальшого життя у суспільстві, посильної трудової діяльності. Це дає свої результати. Вихованці щорічно беруть участь у обласному фестивалі дитячої творчості серед дітей з особливими потребами "Повір у себе", приймають активну участь у Всеукраїнській благодійній виставці-аукціоні творчих робіт осіб з обмеженими можливостями "Подаруй дітям диво".
   Перший заступник голови облдержадміністрації А.А. Пісоцький вручив вихованцям пам'ятні подарунки, а діти, в свою чергу, підготували невеличку концертну програму.
   Особливої подяки від адміністрації Зіньківського дитячого будинку-інтернату заслуговує громадський діяч, волонтер – Косташ Альона Іванівна, яка опікується вихованцями інтернатного закладу, робить для них багато добрих справ.  
 
 

 

    До вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату з нагоди Міжнародного Дня інвалідів завітав з подарунками та теплими словами отець Миколай Уленець церкви Преображення Господнього Української Православної Церкви Київського Патріархату (смт. Нові Санжари) .
    За участю вихованок інтернатної установи відбулася концертна програма та презентація робіт декоративно-прикладного мистецтва «Наші таланти».  

 

   
Міжнародний день інвалідів


    Щороку в Україні на державному рівні відзначається Міжнародний день інвалідів, який покликаний акцентувати увагу громадськості на проблемах людей з особливими потребами.
   Територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для осіб з обмеженими фізичними можливостями організовані розважальні вікторини, концертні програми, виставки творчих робіт, шахово-шашкові турніри та інше.
   Чудові пісні та вірші у виконанні запрошених артистів художньої самодіяльності та представниками громадських організацій інвалідів створили святкову та ліричну атмосферу концертної програми.
   По завершенню заходів, осіб з обмеженими фізичними можливостями пригощали чаєм та солодощами від благодійників.
   Кожна людина творить своє майбутнє – воно у наших руках. Якщо будемо небайдужі до осіб з обмеженими фізичними можливостями, стареньких людей, то й самі житимемо у гармонії. Адже принцип бумеранга завжди працює – повертається як заподіяне комусь зло, так і добро.  

 


   2 грудня 2016 року напередодні Міжнародного дня інваліда директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Л.В. Корнієнко відвідала з робочою поїздкою вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату та перевірила роботу відділення медико-соціальної реабілітації.
   На сьогодні в будинку-інтернаті на повному державному утриманні перебуває 91 вихованка. Ці діти мають фізичні та розумові вади розвитку та потребують постійної уваги та реабілітації. З 2008 року при інтернаті працює відділення медико-соціальної реабілітації. Згідно індивідуальних програм реабілітації діти відвідують кабінети: лікувально-фізичної реабілітації, масажу, соціально-побутової адаптації, фізичного виховання. З дівчатками постійно працює психолог та логопед.
   Реабілітаційне відділення створене та працює і при Зіньківському дитячому будинку-інтернаті. Послуги з реабілітації надають, також, 5 Центрів реабілітації дітей-інвалідів області, адже реабілітація для дітей з обмеженими фізичними можливостями – єдиний прийнятний шлях для покращення фізичного стану, адаптації їх в соціум.
   Відділеннями реабілітації проводяться заходи спрямовані на коригування порушень розвитку дітей-інвалідів, надання їм комплексу реабілітаційних послуг, соціально-медичного супроводу, навчання основним соціальним та побутовим навичкам.  
 
 

 

   
В гостях у особливої малечі


    У Міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтава відбулась тепла зустріч до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Колектив закладу разом із маленькими вихованцями запросили на неї батьків і близьких людей, щоб із вдячністю поділитися своїми творчими успіхами.
   Справжню казкову виставу показали дівчата й хлопці. Усі-усі були при справі: розповідали вірші, співали пісні, танцювали. Дарували посмішки, щиро раділи оплескам.
   Цьогоріч для роботи центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів з міського бюджету було виділено майже 4 млн. грн. У порявнянні з минулим роком цей показник виріс більше ніж у 1,6 рази.
   Завдяки ефективніій роботі центру у поточному році виявили бажання співпрацювати із закладом 6 районів області: Полтавський, Диканський, Решетилівський, Ново-Санжарський, Машівський та Карлівський. Відповідно до угод, укладених між Полтавською міською радою та районними радами фахівцями було надано комплекс реабілітаційних послуг 48 дітям з інвалідністю зазначених районів.
   Всього станом на 1 грудня відповідні послуги надані майже 430 дітям, які проходили реабілітацію в умовах як амбулаторного режиму, так і режиму денного перебування у 12 групах, зформованих за віковими та нозологічними показниками. Їм надані послуги з психолого-педагогічної корекції, соціально-побутової реабілітації, кінезотерапії, ЛФК загального, лікувального масажу, гідромасажу, магніто- та лазеротерапії; електрофорезу, теплолікування, корекції зору, водних процедур (медикаментозні ванни, душова кафедра). Дітям готувалися кисневі коктейлі, проводились інгаляції, аромо- та звукотерапія тощо. У цьому році вони постійно відвідують обласний еколого-натуралістичний центр, де під керівництвом соціального педагога та фахівця еко-центру займаються анімалотерапією.
   За видом захворювання реабілітаційні послуги отримали діти з ураженням опорно-рухового апарату та центрально-периферичної нервової системи; з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю; з ураженням слуху, зору і внутрішніх органів; з онкологічними захворюваннями.
   Вихованці центру є постійними учасниками міських, обласних та всеукраїнських мистецьких фестивалів. З дітьми старшого віку проводиться профорієнтування. Декілька наших вихованців продовжили навчання у технікумах та професійних ліцеях. Серед них є і студент Полтавського національного педагогічного університету. В поточному році придбано ще один автотранспортний засіб – мікроавтобус «Рута». Заклад забезпечує перевезення своїх вихованців до місця розташування центру та до місця проживання дитини-інваліда та чи не єдиний в Україні, який здійснює їх перевезення і до загальноосвітніх навчальних закладів міста з інклюзивною формою навчання. Професійний колектив, абсолютно доступне приміщення, просторі та сучасно обладнані кабінети, матеріально-технічне забезпечення – все це сприяє ефективному виконанню реабілітаційних програм дітей з інвалідністю та дає їм можливість відчути себе не покинутими.  

 

   
«Стежинами рідного краю»


   23 листопада учасники гуртка «Стежинами рідного краю» відділення денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відвідали виставку народної творчості, яка проходила в Гадяцькому історико-краєзнавчому музеї. На виставці були представлені ляльки-мотанки (автор Даниленко І.О.), в'язані іграшки (автори Дроботя О.М, Левковська К.С.), скульптурний текстиль (автор Москаленко С.М.), вінтажні іграшки пошиті із хутра (автор Бєлая Є.В.). Виставка була доповнена картинами виконаними в стилі Полтавського розпису (автор Скляр І.М.).
   Роботи вражають своєю неповторністю. В колекціях є як сувенірні ляльки так і ігрові. Вдало використані натуральні матеріали змушували придивлятися до кожної дрібниці і побачити в них старі домоткані полотнища, вишиті рушники в поєднанні з сучасними лляними тканинами, мереживом та ручною вишивкою. Кожна авторська робота не має аналогів, розроблена самостійно, з використанням історичних і етнографічних джерел.
   Ця екскурсія залишила учасникам заходу незабутні враження та позитивні емоції!  

 

   
«Нам все під силу»


   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення області взяли участь в обласному заході «Нам все під силу» присвяченому Міжнародному дню інвалідів, який відбувся 23 листопада 2016 року в приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.
   Під час заходу було організовано виставку творчих робіт, в яких були представлені роботи вихованок дитячого будинку-інтернату, зокрема: вишивки «Чудотворець Миколай», «Матір Божа з Ісусом», «Ісус Христос» та вироби з паперу і солоного тіста.
   В концертній програмі взяла участь вихованка інтернатної установи Срібна Надія, яка виконала пісні: «Мова єднання», «Перлина – Україна», «Україна калинова», «Вишиваночка» та «Це моя земля».  

 

   
Свято осені


   У Кременчуцькому міському Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів днями пройшло Свято осені. Його проведення в закладі започатковане ще у 2010 році і стало вже доброю традицією. Цього разу свою майстерність у декламуванні віршів, виконанні пісень, танців та різних конкурсів з осінньої тематики продемонстрували вихованці групи «Зіронька» під керівництвом вчителя-реабілітолога та асистента вчителя-реабілітолога.
   Свято вийшло веселим, цікавим і смачним! Протягом всієї розважальної програми маленькі артисти нагороджувались посмішками і гучними оплесками, а наприкінці свята їх чекали солодощі.  

 

   "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування."


                                                                                                                                                          Панас Мирний


   З листопада 2016 року, розпочалися заняття «Університету ІІІ віку» в Територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради.
    На перших заняттях «Університету ІІІ віку» в Шишацькій та Яреськівській ветеранських організаціях, були проведені літературно-мистецькі заходи присвячені Дню української писемності та мови, під гаслом «Як буде мова – буде Україна».
    Слухачам «Університету ІІІ віку» розповіли про створення цього свята, яке за православним календарем вшановується як День пам'яті преподобного Нестора-літописця - письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і розпочалася українська мова.
    Особливо слухачам цікаво було дізнатись про ті факти, які були невідомі, чи свідомо не розголошувались в часи радянського періоду, зокрема про історію свята, особливості його відзначення, красу мови та її значення для українців. Окрім того, на заході прозвучали вірші про мову у виконанні учнів Яреськівської загальноосвітньої школи.
    Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.  

 

   
Покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома


   Для підвищення якості надання соціальної послуги «догляд вдома», покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 7 листопада 12 соціальних робітників отримали у користування новенькі велосипеди. Засоби пересування були придбані за рахунок субвенційних коштів Лисівської, Соснівської, Вельбівської, Сватківської та Малопобиванської сільських рад. Також Сергіївська сільська рада виділила субвенційні кошти для придбання 4 велосипедів, які вже замовлені.
    За субвенційні кошти Березоволуцької сільської ради в минулому році вже закуплені велосипеди для 6 соціальних робітників села.  

 

   
Художник із Ліщинівки


   Художник - це людина, яка вміє створювати на полотні нові світи, небачених красунь і наймудріших гетьманів, а часом щось зовсім абстрактне, те, що викликає неймовірні емоції.
   Ось такий художник-самородок живе і творить картини в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті. І малює не звичайно, як всі художники, а зовсім неймовірно. Він малює ногами.
   Дмитро Дунаєвський народився 2 листопада 1983 року. Доля не була прихильною до нього, адже він з дитинства хворіє. Не може ні пересуватися, ні гарно володіти руками. Але для людини сильної духом перешкод не існує. Вона піднімається над буденністю, вона перемагає страх бути не такою, як усі, бути неприйнятою. Продовжує жити і творити для нас.
    Із 2005 року Діма відкрив у собі хист до малювання. Подивився телепередачу про художників і вирішив спробувати малювати й собі. Перші свої роботи творив руками. Виходило, за його словами, не надто вдало. І тоді Дмитро взяв олівця і пензля пальцями ніг. І відтоді так і малює-ногами.
   Найбільше картин намальовано фарбами. Подобаються глядачам казкові звірі, які зображені Дмитром з такою теплотою, яку можна відчути, коли роздивлятися малюнки. Дуже красивими і колоритними виходять у митра козаки, гетьмани та ікони.  
 

 

   
Обмін досвідом щодо діяльності територіальних центрів в умовах децентралізації


   В рамках співпраці з Великобагачанським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 21 жовтня 2016 року працівники територіального центру Шишацької селищної ради побували з робочим візитом в смт Велика Багачка. Мета поїздки - обмін досвідом, налагодження співпраці.
   Зустріч колег пройшла у формі засідання «круглого столу» на тему: «Обмін досвідом щодо діяльності територіальних центрів в умовах децентралізації».
   Засідання «круглого столу» пройшло у формі жвавої дискусії, учасники обмінювалися досвідом роботи, ділилися досягненнями, обговорювали актуальні питання. Під час засідання також прозвучало чимало думок і пропозицій націлених на досягнення хорошого результату в подальшій роботі щодо надання якісних соціальних послуг відповідно до державних стандартів в умовах децентралізації.  

 

   Представляємо Вашій увазі мистецькі вироби майстринь, які відвідують клуби за інтересами, що працюють при Університетах третього віку територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
   Дані вироби були представлені як найкращі на виставці в м. Києві присвяченій Дню людини похилого віку.  

 

 

 

 

   
Країна рожевих дощових хмар


   12 жовтня в приміщення районної бібліотеки Гребінківським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) спільно з відділом освіти, молоді та спорту Гребінківської РДА було проведено навчальну карткову гру Ради Європи «Країна гідності. Вивчення соціальних прав через освіту з прав людини». Даний захід відбувся завдяки підтримці Громадської організації «Твій світ» (м. Лубни).
   Завдяки навчальній грі, учасники мали змогу ознайомитися з соціальними правами й соціальною політикою через призму прав людини.
   Учасниками гри були слухачі Університету третього віку Гребінківського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та учні 9-10 класів Гребінківської гімназії.
   Даний захід був присвячений дню людей похилого віку.  

 

   
Золотий вік


   У відділенні денного перебування Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування 13 жовтня 2016 р у черговий раз відбулося засідання клубу «Золотий вік» присвячене Дню захисника України, Дню українського козацтва та християнському святу Покрови Пресвятої Богородиці. Ведучі клубу коротко пройшлися сторінками історії про походження свята Покрови Пресвятої Богородиці та його зв'язок із запорізьким козацтвом. Присутні згадали, що на свято Покрови козаки проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана чи кошового отамана. Акцентували увагу на те, що у 2014 році указом Президента України Петра Порошенка щорічно 14 жовтня розпочали відзначати - День захисника України.
   Після цього учасники клубу взяли активну участь у вікторині на тему: «Чи знаєте ви добу козацтва?», поспівали пісень про козаків, послухали вірші та гумор.
   По завершенні засідання всі присутні скуштували козацький куліш та сфотографувалися на згадку.  

 

   
Покращення умов праці соціальних робітників та підвищення якості надання соціальних послуг


   З метою покращення умов праці соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома територіального центру Шишацької селищної ради, підвищення якості надання соціальних послуг та швидкого реагування на потреби отримувачів соціальних послуг на дому, 10 соціальних робітників Шишацької громади та сіл Яреськи, Ковалівка, Федунка отримали сучасні велосипеди. Кошти на придбання засобів пересування виділені місцевим бюджетом Шишацької селищної ради та за рахунок субвенції Шишацької районної ради.

 

   
Стежинами рідного краю


   04.10.2016 року за сприяння директора Гадяцького історико – краєзнавчого музею Сиротюка В.М. відвідувачі та учасники гуртка «Стежинами рідного краю» Гадяцького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) мали змогу здійснити екскурс-подорож в таїнство 17 сторіччя – козацьке підземелля (фрагмент), ходами якого пронизаний весь Гадяч. Перебування в старовинному приміщені, раритетні історичні експонати, речі кам'яного віку, виставка керамічних та скляних виробів, особисті речі козаків у супроводі змістовної та цікавої розповіді керівника музею неабияк зацікавили людей. Особливе враження на відвідувачів справила кам'яна брила з відбитком ноги давньої людини , який випромінює ледь помітне сяйво і має чудодійну силу.
   Ця екскурсія залишила учасникам заходу незабутні враження та позитивні емоції!  

 

   
Літа на осінь повернули


   29 вересня у будинку «Науки і техніки» Полтавської дирекції залізничних перевезень відбувся VIII фестиваль творчості людей поважного віку «Літа на осінь повернули» та виставка творчих робіт. Захід був приурочений до Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана у якому взяли участь територіальні центри Шевченківського, Київського, Подільського районів м. Полтава, Диканського, Лохвицького, Решетилівського, Зіньківського, Полтавського, Шишацького, Котелевського та Машівського районів.
   Колективи територіальних центрів порадували журі фестивалю та глядачів високим рівнем виконавської майстерності, красивим українським вбранням, а головне – ніжними, ліричними, мелодійними українськими піснями.
   Хочеться вірити, що фестиваль і надалі збиратиме всіх небайдужих, адже завдяки йому збагачується духовність, утверджується важливість поєднання сучасного музичного мистецтва з самобутнім українським фольклором та національними традиціями.

 

   
Міжнародний день людей похилого віку


   28 вересня 2016 року у селищі Гоголеве проведено свято до Міжнародного дня людей похилого віку та з нагоди 10-річчя створення Гоголівської філії.
   Присутніх в залі привітали голова Великобагачанської районної державної адміністрації Байрамов К.І., голова громадської ради при обласній державній адміністрації Голуб В.С., депутат Полтавської обласної державної адміністрації Діденко О.Г., директор територіального центру Горбань М.Г., селищний голова Оришич В.В., начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Бережна І.П..
   З концертною програмою виступив вокальний ансамбль пенсіонерів Гоголівської філії «Струни душі», танцювальний ансамбль пенсіонерів «Друге дихання», вокальний ансамбль відділення денного перебування територіального центру «Веселка» та працівники будинку культури.
   Спонсорів, які допомагали філії на протязі 10 років було нагороджено подяками та нагородами «За добре серце».  

 

   
Квітуй рідне місто моє


   28 вересня в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району відбулися урочистості з нагоди 445-ї річниці від дня заснування міста Кременчука та 73-ї річниці визволення його від нацистських загарбників «Квітуй рідне місто моє».
   На заході були присутні 70 ветеранів війни та праці. Всіх присутніх привітали заступник директора департаменту соціального захисту населення та ПАТО Дзюба О.Г., голова Крюківської районної ради ветеранів Ролик В.М., директор територіального центру Миронова О.К.
   У насиченій, душевній святковій програмі звучали тематичні пісні ансамблів територіального центру «Віночок», «Журавка» та «Горлиця», читали вірші про місто Кременчук поети-аматори Ільїна В.М., Гирман Г.М, Шкаруба Г.Ф.
   До уваги відвідувачів продемонстрований відеофільм про минуле та сьогодення нашого міста.
   По завершенню урочистого заходу всіх присутніх та гостей чекало щедре частування: солдатська каша, фронтові «сто грам» та солодощі.

 

   
Зв'язок поколінь


   27 вересня 2016року у Територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради відбулося урочисте відкриття розписної стіни «Україно моя неозора», присвячене 25-річчю Міжнародного Дня людей похилого віку.
   Основною метою створення розмальованої стіни - показати велич та красу України, землі наших батьків, на якій нам судилося народитися і жити, яка стала для нас Вітчизною. Директор територіального центру Васильченко С.А. у своєму виступі наголосила про важливість зв'язків поколінь, так як у розписі стіни прийняли участь не тільки волонтери та багато небайдужих молодих людей з Шишаччини, а і учні навчальних закладів селища та слухачі «Університету ІІІ віку» територіального центру. Кожен з них вніс частинку своєї душі в цю величну роботу і не залежно від віку та здатності вміння малювання, ідеї про Україну зливалися в одне ціле, завдяки цьому вийшов справжній шедевр.
   В заході взяли участь заступник голови Шишацької селищної ради Білик О.М., начальник Відділу соціального забезпечення праці та соціальних послуг Шишацької селищної ради Завалідер Н.М., голова ветеранської організації району Канівець Л.М., голова Шишацької Молодіжної ради Марина Стригунові М, учителі та учнівський колектив Шишацької спеціалізованої школи ім. Вернадського, учителі та учнівський колектив Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, слухачі «Університету ІІІ віку», підопічні та працівники територіального центру.
   По закінченню свята всіх присутніх було запрошено на гарячий чай та солодощі.

 

   
Організація паліативного догляду у відділеннях територіального центру та закладах охорони здоров'я


   27 вересня 2016 року, у Територіальному центрі соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради організовано та проведено «круглий стіл» на тему «Організація паліативного догляду згідно Державного стандарту у відділеннях територіального центру та закладах охорони здоров'я», в якому взяли участь директор територіального центру Васильченко С.А., завідувач відділення денного перебування Шона С.М., завідувач відділення соціальної допомоги вдома Кривошапка Л.Г., головний лікар Шишацької центральної районної лікарні Хорольська М.М.
   Під час засідання «круглого столу» обговорено питання щодо сучасного стану надання паліативної допомоги дорослому населенню, представлено міжнародний досвід у цій сфері та окреслено перспективи розвитку паліативної допомоги в Україні. Заслухано тематичні доповіді присвячені питанням сучасного стану та перспектив організації паліативної допомоги людям літнього віку в Україні, загального стану надання соціально-медичних послуг невиліковно хворим і стандартів надання паліативної допомоги, формування політики держави та громадськості щодо становлення і розвитку системи паліативної допомоги в країні.
   Учасники «круглого столу» констатували, що в Україні впродовж останніх десятиліть постійно зростає потреба у паліативній допомозі через швидке постаріння населення та високі рівні онкологічної захворюваності, хронічні неінфекційні захворювання, захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити та інші захворювання, що характеризуються тяжкими ускладненнями та розвитком невиліковних станів.
   Засідання пройшло у формі жвавої дискусії, учасники обмінювалися досвідом роботи, ділилися досягненнями, обговорювали питання які їх хвилюють. Також учасники «круглого столу» акцентували увагу на необхідності покращення просвітницької роботи та інформування населення про свою діяльність через ЗМІ та інтернет-сайті Шишацької селищної ради. Загалом обговорено ряд важливих питань для покращення результативності співпраці.

 

   
Надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам похилого віку та інвалідам


   З метою налагодження співпраці та активізації надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) на рівні територіальних громад Першим Полтавським місцевим центром з надання БВПД, 27.09.2016 року було підписано Меморандум про співпрацю з територіальним центром соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради.
   В ході зустрічі з директором територіального центру, директор Першого Полтавського місцевого центру Рибас Ігор Володимирович розповів про напрями діяльності центру, зокрема, що стосуються завдань і обов'язків, які покладаються на центр з надання БВПД, у чому полягає суть надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.
   Сторонами визначено напрями співпраці, зокрема, інформування громадян про їх права і свободи, порядок їх реалізації.

 

   
Вшанування за визволення Полтавщини


   Усі свята, загальнодержавні і особисті, не обходяться без квітів. Вони своєю красою та пахощами не лише прикрашають свято, але і створюють гарний настрій. У різні часи у різних народів тендітні творіння природи завжди були учасниками багатьох урочистих подій.
   23 вересня 2016року, за ініціативи голови Шишацької об'єднаної громади Олександра Тутки, на центральній площі селища Шишаки, вперше відбувся конкурс композицій з квітів приурочений до 73-ї річниці визволення Полтавщини та Шишаччини від нацистських загарбників, в якому взяв участь Територіальний центр Шишацької селищної ради.
   Учасники конкурсу радували присутніх своїми дивовижними композиціями, своєю неповторністю, любов'ю до рідного краю, до рідної землі. Цей конкурс надав можливість реалізувати власні творчі здібності, презентувати свій талант і залучитися до багатогранного світу мистецтва, формування естетичного смаку, відчуття краси, пов'язуючи її з історичним минулим. Загалом було представлено більш ніж двадцять композицій серед яких були обрані переможці.
   Найкращою презентацією за оцінюванням журі була композиція від Ковердинобалківської загальноосвітньої школи.
   Друге місце посіли оригінальні та відповідні до тематики про історію війни та перемогу над нею три роботи від Територіального центру, однією з яких була композиція створена слухачами «Університету ІІІ віку». А також друге місце отримала композиція Сагайдацької загальноосвітньої школи.
   Третє місце завоювали композиції з Михайликівської та Покровської загальноосвітніх шкіл.
   Переможцям були вручені грамоти та грошові винагороди. А загалом всі учасники конкурсу показали великий рівень винахідливості, талановитості та майстерності і були нагороджені грошовими подарунками.  

 

   
Заходи до Дня міста


   До святкування 73-ї річниці визволення Полтави від нацистських загарбників, Дня партизанської слави та Дня міста територіальними центрами м.Полтава проведено низку заходів, зокрема.
   У територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Київської районної в м.Полтаві ради організовано фотовиставку під назвою «Полтава - рідне місто моє!», виставку книг та періодичних видань під назвою «Історія Полтавщини» та виставку-ярмарок «Традиції Полтавщини в рецептах господинь». Гостей зустрічали майстерні господині, які організували дегустацію зимових заготовок за самими оригінальними рецептами. Всі присутні мали змогу не тільки покуштувати, а й взяти собі рецепти на майбутнє.
   22 вересня 2016 року за ініціативи Київської районної в м. Полтаві ради відбувся благодійний концерт вокального колективу – театру народної творчості «Берегиня». Учасники Другої світової війни, які проходять реабілітацію в Полтавському обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни мали змогу послухати нову концертну програму чудового вокального колективу.
   Територіальний центр соціального обслуговування управління соціального захисту населення виконавчого комітету Шевченківської районної у м. Полтаві ради на святкування запросили ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників АТО.
   Ветеранів привітали квітами та вітальними листівками, пригостили кашею, солодощами, фруктами, організували святковий концерт за участю хорового колективу територіального центру «Оберіг» та учнів Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 28 і № 34.
   Загалом, дані заходи, мали за мету не тільки подарувати гарний настрій, а й надати можливість поспілкуватися, поділитися враженнями та принести в свої будні яскравих кольорів.

 

   
Формування здорового способу життя та надання першої медичної допомоги


   В Кременчуцькому госпіталі для ветеранів війни з 21 вересня розпочав свою роботу Народний університет «Будьмо милосердні», в якому соціальні робітники територіальних центрів м. Кременчука підвищать рівень своїх знань з питань формування здорового способу життя та надання першої медичної допомоги.
   Запропонована програма викликала жвавий інтерес і відгук у соціальних робітників. Під час першого заняття було розглянуто фундаментальні основи медичної допомоги хворим на цукровий діабет та профілактику онкологічних захворювань. Лектори наголосили, що важливо, щоб кожна людина вміла захистити не лише власне життя, але і допомогти оточуючим, проте важливо надавати допомогу лише тоді, коли дійсно знаєш як це робити!.  

 

   
Стежками Полтавського краю


   Напередодні Міжнародного дня людей похилого віку працівниками відділення денного перебування Новосанжарського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було організовано екскурсію «Стежками Полтавського краю» для відвідувачів територіального центру, учасників народознавчої студії «Струни душ своїх бережіть…».
   Ветерани праці, люди з обмеженими можливостями відвідали Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського, літературно – меморіальний музей І.П.Котляревського, Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (створений в травні 1946 року), який розташований в мальовничому куточку Полтави, серед садів, парків і скверів. Відвідали Успенський собор та Спаську церкву.
   Всі були задоволені екскурсією, повернулися додому щасливі, наповнені емоціями, що змогли поглибити знання про свій рідний край.

 

   
Співпраця з громадськими організаціями


   20 вересня 2016 року Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» провела тематичний захід «Немов ковток свіжого повітря…» в рамках якого було представлено і нагороджено кращі практики підтримки літніх людей, що були реалізовані протягом двох років на Лубенщині.
   Захід традиційно відбувався за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».
   В рамках співпраці громадської організації «Твій Світ» з територіальним центром соціального обслуговування райдержадміністрації, громадяни похилого віку та інваліди, що перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечувалися продуктовими наборами, засобами гігієни, засобами пересування, одягом та взуттям.
   Працівниками територіального центру було організовано виставку виробів з бісеру підопічних установи.
   За вагомий внесок у роботі за проектом: «Надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, повноцінному відновленню відчуття потрібності в суспільстві» територіальний центр відзначено подякою.  

 

   Екскурсія на Бутову гору


   Кожен куточок нашої Полтавщини має багату історичну спадщину, Шишацький край - не виняток. Він славиться своїми історичними та архітектурними пам`ятками, декоративними спорудами, знахідками, музеями. Пам`яткою такого мистецтва є дача Володимира Івановича Вернадського, яку 19 вересня 2016 року відвідали підопічні відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради.
   Люди поважного віку слухали розповідь про життєвий шлях видатного вченого-природознавця, засновника вітчизняної геохімії та біогеохімії, академіка, першого Президента Української Академії Наук Володимира Вернадського та милувалися барвами лісового пейзажу.
   Пізнавальна екскурсія на дачу Вернадського розширила та поглибила знання слухачів «Університету третього віку» про історію рідного краю та видатних його діячів. Слухачі Університету були надзвичайно вражені і задоволені цікавою екскурсією, відпочинком та дружнім спілкуванням на свіжому повітрі.

 

   Соціальний захист ветеранів Великої Вітчизняної війни


   Відповідно до Плану заходів з підготовки та відзначення 445-ї річниці від дня заснування міста Кременчука та 73-ї річниці визволення його від нацистських загарбників в рамках співпраці з Кременчуцьким обласним госпіталем для ветеранів війни з 12 по 23 вересня 2016 року проходить 3-й виїзний денний стаціонар госпіталю.
   19 ветеранів війни Крюківського району пройдуть двотижневий лікувальний курс неврологічного відділення на базі філії територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крюківського району департаменту праці, соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.
   Лікування за рахунок коштів госпіталю, паралельно всі відвідувачі отримають реабілітаційні та інші соціальні послуги територіального центру.
   Всього в 2016 році заплановано 5 курсів виїзного госпіталю, в якому отримають лікування 100 ветеранів Великої Вітчизняної війни.
   Враховуючи поважний вік ветеранів ВВв, надання соціальних послуг за місцем проживання є актуальним і потрібним.  

 

   Осінь – золота пора року


   15.09.2016 року у Горішньоплавнівському міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Калина» відбувся усний журнал «Ходить осінь по землі» до Дня ветерана та виставка творчих робіт (чеканки) підопічного терцентру – Вербовенка Володимира Степановича.
   На заході йшлося про осінь – пору року, а також осінь – період життя людини. Літній вік не означає, що літні люди ні на що не здатні, вони – досвідчені, мудрі, терплячі, толерантні.
   Присутніх привітали учні музичної школи міста майстерною грою на різноманітних музичних інструментах, а ведуча побажала, щоб любов і добро освітлювали будні і свята.  

 
   
Відпочинок вихованців
Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського

   У поточному році вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського оздоровлювались та відпочивали у Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
    Діти із задоволенням приймали участь у спортивних естафетах, змаганнях з настільного тенісу, конкурсах на найкращий малюнок з різної тематики, екскурсіях до мальовничих та визначних місць селища.

 

 

   Навчання впродовж всього життя


   12 вересня 2016 року пенсіонери територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лубенської міської ради (слухачі «Університету третього віку») здійснили екскурсійну поїздку до Дослідної станції лікарських рослин НААН с.Березоточа Лубенського району Полтавської області, який спеціалізується на вирощуванні лікарських рослин.
   Пенсіонери мали змогу послухати розповідь про створення та розвиток Дослідної станції, його засновників, агрономічні досягнення: прийоми догляду та збирання сировини, наукові дослідження.
   Отримали пізнавальну інформацію про лікарські властивості: подорожника, м'яти, ехінацеї, розторопші, фенхелю, алтеї, ромашки та багато різних рослин.
   Наприкінці екскурсії відвідувачі покуштували фіточай «Козацький», який люб'язно запропонували співробітники станції.  

 

   Літній відпочинок вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату


   Влітку поточного року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату оздоровлювались та відпочивали у Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області.
   Для вихованок було організовано змістовне та цікаве дозвілля: екскурсії до визначних місць селища; рухливі ігри, спортивні естафети, змагання з настільного тенісу, шашок, бігу; дискотеки, перегляди дитячих кінофільмів та телепередач.