Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

 

Надання соціальних послуг

 

  З нагоди відзначення 14 жовтня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня козацтва, Дня захисника України в будинках-інтернатах області, із дотриманням карантинних заходів пов'язаних із розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 організовано перегляди тематичних фільмів про подвиги захисників України, обговорено історичні факти із життя козаків, проведено святкові молебні з нагоди Покрови Пресвятої Богородиці, влаштовано виставки творчих робіт, організовано святкові обіди.
  В дитячих будинках-інтернатах проведено тематичні свята – «Козацькому роду нема переводу».


 
Відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг


  Зустрічі та звичайні душевні розмови з однодумцями, товаришами й ровесниками – така необхідна потреба для кожної людини будь-якого віку. З нагоди відзначення Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана, люди поважного віку мали гарну нагоду залишити вдома всі свої щоденні справи і зануритися в миті урочистого заходу.
  Це свято покликане висловити вдячність особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу і економіки. Його метою є зосередження уваги на проблемах літніх людей, підвищення рівня поінформованості суспільства щодо питань демографічного старіння, індивідуальних та соціальних потреб літніх людей, їх внесок в суспільний розвиток, необхідності зміни ставлення до літніх людей, необхідного догляду, забезпечення їм незалежності та участі в житті громадськості.
  Цього року вшанування людей старшого покоління працівниками територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг в основному відбувалось за місцем їх проживання та в приміщеннях установ в умовах дотримання карантинних заходів.

  Крім традиційних привітань, організовано вручення продуктових наборів, щоб в ці нелегкі часи підтримати стареньких.
  Також були проведені тематичні заходи, перегляд концертних програм в онлайн режимі. По закінченню заходів, як традиційно, присутні мали змогу продовжити спілкування за солодким столом. Немало було почуто під час зустрічей історій життя. Подібні заходи надають можливість спілкуватись, щоб майбутнє покоління не було байдужим до проблем літніх людей. В черговий раз відчули психологічну підтримку і турботу. У відповідь на привітання звучали слова вдячності.


 

  1 жовтня поточного року в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено заходи з нагоди Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана, із дотриманням карантинних вимог.
  Для мешканців будинків-інтернатів, пансіонату організовано святкові обіди, виставки творчих робіт. Усі мешканці отримали подарункові набори з кондитерськими виробами та фруктами.

 


  З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у будинках-інтернатах, пансіонаті системи соціального захисту населення Полтавської області вживаються наступні заходи:
  забезпечено дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення заходів дезінфекції;
  забезпечено проведення щоденного трьохразового температурного скринінгу персоналу/підопічних та не допущення до роботи працівників із симптомами гострих респіраторних захворювань;
  заборонено відвідування підопічних/вихованців родичами та іншими особами, рекомендовано підтримувати родинні зв'язки та спілкування з родичами у телефонному режимі, засобами інтернет зв'язку;
  призупинено до стабілізації ситуації будь-які поїздки підопічних/вихованців за межі закладів;
  припинено проведення масових заходів; посилено протиепідемічний режим, медичний контроль за дотриманням режимів провітрювання та знезараження повітря у приміщеннях, вологого прибирання та дезінфекції; доведено до відома наочні засоби інформації стосовно коронавірусної інфекції COVID -19 для працівників та підопічних/вихованців.

 
Про надання соціальних послуг інтернатними закладами системи соціального захисту населення Полтавської області


  У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 14 будинків-інтернатів із них 4 – загального типу та геріатричних, 8 – психоневрологічних та 2 дитячих будинки-інтернати для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які по стану здоров'я потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування, надають соціальні послуги.
  Інтернатними закладами соціального захисту населення Полтавської області забезпечено надання соціальних послуг, відповідно до державних стандартів.
  Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці, Гадяцьким геріатричним будинком-інтернатом, Вишняківським та Хорольським будинками-інтернатами для громадян похилого віку та інвалідів забезпечено надання соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності.
  У Рашівському, Кобеляцькому, Високо-Тополянському, Грабарівському, Ліщинівському, Токарівському, Пирятинському, Кротівському психоневрологічних будинках-інтернатах надаються соціальні послуги: стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування та соціальної адаптації.
  Рашівським, Пирятинським та Ліщинівським психоневрологічними інтернатними закладами забезпечено надання послуги підтриманого проживання.
  Лішинівським психоневрологічним будинком-інтернатом надається послуга паліативного догляду.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського та Новосанжарським дитячими будинками-інтернатами забезпечено надання соціальних послуг стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування, соціальної адаптації, денного догляду та з тимчасового відпочинку для батьків.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського дитячим будинком-інтернатом додатково надається соціальна послуга підтриманого проживання, Новосанжарським дитячим будинком-інтернатом – паліативного догляду.
  Тип рекомендованого інтернатного закладу, необхідність стороннього догляду по стану здоров'я, відсутність чи наявність медичних протипоказань для влаштування в будинок-інтернат визначаються лікарсько-консультативною комісією на підставі результатів медичного обстеження особи.
  Путівка на влаштування в будинок-інтернат видається Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації на підставі письмової заяви особи, яка виявила бажання влаштуватися до будинку-інтернату (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена); письмової заяви законного представника та рішення органу опіки та піклування про влаштування до інтернату (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів) та пакету документів оформленого районним управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування заявника (законного представника).
  Влаштування дитини з інвалідністю до дитячого будинку-інтернату здійснюється згідно з путівкою, виданою Департаментом на підставі заяви батьків, опікунів/піклувальників, інших законних представників, керівника установи, в якій перебувала дитина з інвалідністю, про прийняття дитини з інвалідністю до будинку-інтернату та пакету документів оформленого районним управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування заявника (законного представника).

 
День знань в дитячих будинках-інтернатах


  З нагоди Дня знань, 1 вересня поточного року в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення області проведено святкові заходи, з дотриманням карантинних заходів.
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського відбулося свято «Перший дзвоник».
  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату організовано свято "Відчинемо країну знань".
  Вихованці співали пісні, розповідали вірші, приймали участь у командних змаганнях, розвагах та, з нагоди свята, отримали солодкі дарунки.

 
Відновив роботу пункт дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги.


  28 серпня у Ліщинівському будинку-інтернаті відновив свою роботу пункт дистанційного доступу до безоплатної правової допомоги. Під час вимушеної па-узи роботи пункту у мешканців та персоналу накопилося чимало запитань та проблем, тому всі з нетерпінням чекали на зустріч з юристом.
  Прийом провела начальник відділу «Кобеляцьке бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобрищева Ілона Русланівна. Вона уважно вислухала кожного відвідувача, зафіксувала їх звернення для подальшого опрацювання. Також спеціаліст порадила соціальним працівникам закладу як надійніше захистити права недієздатних мешканців будинку – інтернату, та ознайомила їх з алгорит-мом дій у справі кожного мешканця, що не можуть самостійно вирішувати свої правові питання.
  Зустріч пройшла у діловій та плодотворній атмосфері, з дотриманням карантинних заходів.

 
Вшанування пам'яті захисників України


  29 серпня поточного року у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області організовано заходи, з дотриманням карантинних заходів, щодо вшанування пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

 
День Державного Прапора України та День Незалежності України в інтернатних закладах


  З нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті заходи, з дотриманням карантинних заходів, зокрема:
  Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено лекцію «Історія створення та затвердження державного Прапора та Герба України» та організовано концертну програму підопічними пансіонату, за участю ансамблю «Доля».
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В. Синяговського організовано виставку дитячих художніх робіт та проведено інтелектуальну вікторину «Що я знаю про державу?». Вихованці переглянули документальний фільм «Історія Української незалежності».
  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено святковий флешмоб та конкурс малюнку на асфальті "Що для мене Україна".
  Для підопічних Хорольського будинку-інтернату організовано тематичний захід «З Днем народження, моя Держава».
  В Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено інформаційний захід «Наш стяг пшениця на полях під голубим склепінням неба».

 
ПУНКТИ ТИМЧАСОВОГО КОРИСТУВАННЯ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ –
АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ШЛЯХ ДО ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ


  В Полтавській області вже багато років при територіальних центрах соціального обслуговування діють пункти тимчасового користування засобами реабілітації. В свій час їх створення, як і надання послуги «соціального таксі» стало своєрідним флагманом системи соціального захисту Полтавщини. За мету впровадженої нової соціальної послуги взято усунення обмежень життєдіяльності осіб з інвалідністю, покращення якості їх життя. Проведений моніторинг вказує на 7600 користувачів пунктів тимчасового забезпечення в рік, що дає впевненість в правильності колись прийнятого рішення.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321 гарантується безоплатне надання особам з інвалідністю технічних засобів реабілітації. Процес отримання засобу реабілітації – обрання потрібного виробу та підприємства-виробника, подача замовлення, зняття мірок, виготовлення виробу триває, в середньому, близько п'яти місяців.

  Людина, яка отримала травму і потребує засобу реабілітації до встановлення групи інвалідності та при виході з лікарняного закладу невідкладно потребує допомоги і не має часу чекати більше п'яти місяців. Самостійне ж придбання потрібного технічного засобу реабілітації потребує певних коштів, - вироби мають досить високу ціну. Саме у такому випадку підтримкою і стають пункти тимчасового користування.

  На сьогодні пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації діють при 33 територіальних центрах області та 12 центрах надання соціальних послуг при ОТГ. Тобто, кожен район має свій пункт технічних засобів реабілітації.

  Пункти тимчасового користування технічних засобів реабілітації – своєрідна, обмежена в терміні, підтримка потребуючих додаткових засобів пересування для усунення обмежень життєдіяльності.

  Звернувшись до пункту тимчасового користування технічними засобами реабілтації потребуюча особа може, на певний час, згідно укладеного договору взяти у користування засоби для ходіння – ходунки, палиці, милиці; засоби для пересування – крісла колісні різних модифікацій. Пункти мають досить широкий перелік засобів реабілітації, адже потреба постійно вивчається, технічні засоби реабілітації поповнюються.
  При укладенні договору надаються наступні документи:

  ✔ заява про забезпечення засобом реабілітації;
  ✔ копія паспорту потребуючої особи;
  ✔ довідка про доходи та медичний висновок з лікарняного закладу про потребу у засобі реабілітації (якщо особа не перебуває на обслуговуванні терцентру, не має встановленої групи інвалідності);
  ✔ довідка про встановлену групу інвалідності (для осіб, які чекають державного забезпечення технічним засобом реабілітації).

  Після закінчення строку прокату засіб реабілітації повертається до пункту тимчасового користування.

  Для отримання більш детального роз'яснення, чи отримання вичерпних відповідей на ваші запитання просимо звертатись до відділу організації надання соціальних послуг Департаменту за номером телефону: 68-12-77


 

  15.08.2020 року відсвяткувала свій 100-річний ювілей жителька Омельницької об'єднаної територіальної громади - Трушевська Єлизавета Данилівна.
  Народилася ювілярка в с. Омельник. Тут пройшло її дитинство, юність, тут зустріла своє кохання - Юхима Юхимовича, тут народилася єдина донька - Лідія. Багата Єлизавета Данилівна на онуків та правнуків, які дуже люблять та оберігають свою бабусю та прабабусю. На сьогоднішній день, Єлизавета Данилівна залишається такою ж доброю, мудрою та енергійною людиною, не дивлячись на поважний вік.
  Вітання ювілярки відбулося у приміщенні КСК "ДИВОГРАЙ" с. Омельник.
  До привітань долучились рідні, друзі, знайомі, депутат районного округу - Гнєдаш Інна Володимирівна, член виконавчого комітету, представник Агрофірми ім. Т. Г. Шевченка - Самойленко Іван Анатолійович , голова районної Ради ветеранів - Щербуха Олексій Васильович, голова Ради ветеранів Омельницької с/р - Мельник Людмила Анатоліївна, голова Кременчуцької РДА - Пиріг Андрій Миколайович та заключне привітальне слово з щирими привітальними словами до іменинниці звернулась голова Омельницької ОТГ - Шереметьєва Олександра Іванівна.

 
ВІДЗНАЧЕНО ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ В БУДИНКАХ-ІНТЕРНАНАХ

  В будинках-інтернатах системи соціального захисту населення з нагоди відзначення Дня Конституції України проведено, враховуючи заходи безпеки, пов'язані з розповсюдженням вірусної інфекції Govid-19 тематичні заходи: перегляд документальних фільмів щодо маловідомих фактів про Конституцію України як головний закон країни, проведення виставок творчих робіт, змагань.
  Для підопічних та вихованців інтернатних установ влаштовано святкові обіди.

 
БУДНІ ГОРБАНІВСЬКОГО ГЕРІАТРИЧНОГО ПАНСІОНАТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ПРАЦІ

  В Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці на повному державному утриманні проживає 207 осіб. Всі підопічні є людьми поважного віку, які, переважно, не мають родин.
  Понад 113 осіб - тяжкохворі, прикуті до ліжка. На належному рівні їм надається медична допомога, забезпечено цілодобовий догляд. Персоналом пансіонату влітку, в ранкові та вечірні години, ініціюється вивезення лежачих підопічних на вулицю, що значно покращує емоційний стан людей, прикутих хворобою до ліжка.

 
ВИХОВАНЦІ ІНТЕРНАТНИХ УСТАНОВ СВЯТКУВАЛИ ТА РОЗВАЖАЛИСЬ

  У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають дитяче свято – День захисту дітей.
  Для дітей з інвалідністю Новосанжарського та Зіньківського ім. О.В. Синяговського дитячих будинків-інтернатів, дотримуючись належних умов карантину, проведено тематичні заходи, зокрема: для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено конкурс «Розмалюй своє літо», виставку робіт «Подорож до країни дитинства» та музичний флешмоб «Всі діти різні і при тому неповторні», вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату змагались у різноманітних вікторинах, брали участь в тематичних конкурсах.
  Цей день є незабутнім та особливим для дітей, - наповненим мріями та радісним очікуванням нових літніх вражень.
  Всі діти пригощались смаколиками та отримували подарунки.

 
16.05.2020 року головою Мачухівської сільської об'єднаної територіальної громади Валерієм Білоконем організовано привітання Шкуть Євдокії Сергіївни зі 105 річним ювілеєм.

 
СІНІЧЕНКО ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА

  18 років несе тепло свого серця, свою працю та співчуття до ближнього Любов Анатоліївна Сініченко – соціальний працівник територіального центру соціального обслуговування Карлівського району, що на Полтавщині.
  За будь-якої погоди ця чарівна, усміхнена жінка щодня поспішає до домівок своїх підопічних: принесе продукти, ліки, оплатить комунальні послуги, прибере оселю. На обслуговуванні у Любов Анатоліївни перебуває сім підопічних. Для кожного з них знайдеться у неї добре слово, увага та розуміння. Людям, переважно, з непростою долею, цього буває достатньо, щоб зігріти старість та розрадити самоту. В територіальному центрі соціального обслуговування подбали, щоб кожний соціальний працівник був забезпечений зручним засобом пересування - велосипедом, адже швидке переміщення значно економить час та дає можливість відвідати кожного підопічного щодня. Вже не один рік в районі свої послуги надає «соціальне таксі» - спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю. З початку року його послугами скористались більше 120 осіб. В умовах карантину, захищені засобами захисту, соціальні працівники не переривали свою роботу, підтримуючи стареньких. Любов Анатоліївна була серед них, адже як залишиш своїх підопічних, багатьом з яких виповнилось 80 і більше років. «Відданість справі - життєве кредо нашої героїні. Терпінням, любов'ю та наполегливістю можна досягти вагомих успіхів у роботі - переконана Любов Анатоліївна Сініченко. Жінка на фото, з усмішкою на вустах, що вміє дарувати тепло іншим - успішна і щаслива людина, яка має вірних друзі, люблячу родину, улюблену роботу.

ЄЛЕНКО СВІТЛАНА ФЕДОРІВНА

   «Моя помічниця», «світлий промінчик» - саме так називають підопічні соціальну працівницю Карлівського територіального центру соціального обслуговування, що на Полтавщині, Світлану Федорівну Єленко. Справді «велике серце» має Світлана Федорівна, любові в якому вистачає і для родини, і для своїх стареньких. Особливий дар має ця жінка – створювати навколо себе атмосферу добра та необхідність бути потрібною людям. Кожного дня, ось уже вісім років, долаючи кілька кілометрів, жінка надає допомогу стареньким, адже у кожного з підопічних своя дієта, набір ліків, режим харчування. Щодня Світлана Федорівна готує їм щось свіженьке, смачненьке - кожному своє. За графіком допомагає приймати ліки. На обслуговуванні у Світлани Федорівни перебуває сім підопічних. Завжди поспішає соцпрацівниця до своїх стареньких, бо знає, що всі вони на неї чекають: одному їсти приготувати, другому – одяг випрати, третьому ліки купити чи комунальні послуги оплатити.

  Одинокі престарілі, з числа осіб з інвалідністю, за потреби, повністю забезпечені технічними засобами реабілітації. При територіальному центрі працює пункт прокату засобів реабілітації, послугами якого за I квартал 2020 року скористалось 144 особи. Також, при територіальному центрі працює перукар, який на безоплатній основі обслуговує одиноких престарілих жителів району. За I квартал 2020 року його послугами скористались 136 бажаючих. Для Світлани Федорівни рушійною силою в нелегкій роботі є бажання робити добро і приносити користь людям. Важко навіть уявити, скільки вона зробила добрих справ за цей невеликий проміжок часу, скільки одиноких сердець знайшло прихисток, тепло і увагу завдяки її небайдужості і турботі. Дякуємо пані Любові та пані Світлані за прекрасну роботу і бажаємо міцного здоров'я.

 
ПІДОПІЧНІ ЛІЩИНІВСЬКОГО ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В СПАРТАКІАДІ

    Мешканці Ліщинівського будинку–інтернату взяли участь у відкритій міській спартакіаді з рекреаційних видів спорту що проводилась у місті Кременчуці.
    Захід приурочено 27-й річниці Кременчуцького міського товариства інвалідів.
    Метою проведення змагань стало залучення людей з інвалідністю до занять фізичною культурою та спортом, як ефективного засобу реабілітації.
    Учасники змагалися у 6 видах спорту: «Дартс», «Бомбаскет», «Бочче», «Кеглі», «Легка атлетика» та «Рибалка».

 
Виплата разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році

   Постановою Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2020 року № 112 "Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" затверджені розміри разової грошової допомоги до 5 травня на 2020 рік.
   Допомога надаватиметься у таких розмірах:
   1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
   - I група – 4 120 гривень;
   - II група – 3 640 гривень;
   - III група – 3 160 гривень;
   2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1 390 гривень;
   3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень;
   4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 900 гривень;
   5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.
    Районними управліннями соціального захисту населення та Центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат у Полтавській області проводиться вся підготовча робота для забезпечення виплати разової грошової допомоги до 5 травня особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та жертвам нацистських переслідувань.
   Звертатися з питань виплати допомоги чи подавати будь-які документи до управлінь соціального захисту населення не потрібно.
   Цього року грошову допомогу отримають близько 46 тис. осіб, які проживають на території Полтавської області.
   Виплата грошової допомоги буде проведена у визначений законодавством термін - до 5 травня поточного року через відділення поштового зв'язку за місцем проживання або банківські установи (для пенсіонерів у спосіб отримання пенсії).

 
ДЛЯ ВИХОВАНОК НОВОСАНЖАРСЬКОГО БУДИНКУ-ІНТЕРНАТУ ПРОВЕДЕНО ТЕМАТИЧНИЙ ЗАХІД

   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено захід «Яскраві барви святого Валентина» на якому вони вчилися майстерно виготовляти тематичні вироби.

 

   До Дня закоханих проведено тематичні заходи в інтернатних установах області. Зокрема, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематичний вечір «З любові починається життя!», влаштовано виставку творчих робіт підопічних.

 

   Семенівським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для своїх відвідувачів проведено захід присвячений Стрітенню Господньому.
   За участю слухачів «Університету третього віку», - учасників ансамблю «Горлиця», глядачі мали змогу зануритися у світ обрядових магічних пісень та звичаїв, ознайомитись з історією походження та традиціями святкування Стрітення. Дійство супроводжувалося змістовним та цікавим відеоматеріалом.

 

   23 січня 2020 року у відділенні денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтава ради пройшов турнір із шашок, серед відвідувачів територіального центру. Проходив турнір на базі Полтавського центру «Спорт для всіх»». По закінченню турніру учасникам були вручені дипломи та медалі і побажали всім гравцям успіхів, нових перемог та й надалі розвивати свою майстерність.

 

   13 січня 2020 року Великобагачанським територіальним центром соціального обслуговування для своїх підопічних проведено святкування Щедрого вечора.
   Переглянуто концертну програму вокального ансамблю «Веселка» відділення денного перебування Великобагачанського територіального центру. Заслухано українські народні обрядові щедрівки вокального тріо із села Затін Великобагачанського району

 

   Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці з нагоди новорічних свят концертну програму підготував ансамбль «Горицвіт» Полтавського центру професійно-технічної освіти.

 

   Святою вечерею, колядками, смачною кутею зустрічали Різдво Христове вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.