Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг
 
Всесвітній день прибирання у будинках-інтернатах

  Під гаслом „Хай небо буде мирним, а Україна чистою!ˮ Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання „World Cleanup Dayˮ 2023, метою якого є очистити планету від сміття, сформувати культуру чистоти, правильного поводження з відходами та зменшити негативний вплив людини на навколишнє середовище.
   У вересні поточного року підопічні та працівники інтернатних закладів/установ системи соціального захисту населення Полтавської області долучилися до Всесвітнього дня прибирання.


 
День миру у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру.
   З нагоди Дня миру в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено годину спілкування «Я за мир в Україні» та тематичний конкурс малюнків «Нам потрібен тільки мир!».
   Вихованки виготовили плакат у вигляді великого голуба з елементами аплікації та створили асоціативний кущ «Мир - це …».
   Крім того на заняттях у навчально-виробничій майстерні закладу вихованки виготовили іграшки-обереги з фетру з елементами українських орнаментів «Пташка перемоги».


 
День фізичної культури і спорту у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  Усім відомо, що найціннішим скарбом для людини є здоров’я, а кращим другом здоров’я був і залишається спорт.
   Так до Дня фізкультури та спорту, який відзначається щорічно у другу суботу вересня, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено спортивні змагання «В здоровому тілі – здоровий дух».
   Метою проведення змагань було визначено формування у вихованок мотивацій до здорового способу життя.
   Спортивний дух і веселий настрій, багато позитивних емоцій та заряд бадьорості отримали всі учасники заходу.
  


 
Кулінарне мистецтво підопічних інтернатного закладу

  У Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті продовжили навчання мистецтву приготування їжі – кулінарії.
   Підопічні інтернатного закладу приготували з свіжих овочів, вирощених на власному підсобному господарстві, поживну першу страву – запашний суп.
   Результатом кулінарної роботи усі залишилися задоволеними!
   Суп вийшов дуже смачним!
  


 
«Фруктовий бенкет»

  Погожої, сонячної, осінньої днини для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено майстер-клас «Фруктовий бенкет» по створенню фруктових композицій.
   По завершенню заходу всі учасники смакували створеним власноруч вітамінними шедеврами.
  


 
Вшанування пам’яті загиблих захисників України в інтернатних закладах

  29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України.
   Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
   З нагоди зазначеного Дня в інтернатних закладах/установах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області проведено тематичні та національно-патріотичні заходи.
  
  

 
Державне свято України – День Незалежності України в будинках-інтернатах

  День Незалежності України – державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Акта проголошення незалежності України та від’єднання від СРСР, що заведено вважати датою відновлення незалежної держави Україна.
   Сьогодні ми відзначаємо 32-гу річницю нашої незалежності – незалежності України.
   З нагоди Дня Незалежності України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, організовано та проведено урочисті та тематичні заходи, зокрема:
   - для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці організовано книжково-ілюстровану виставку «Моя Україна – сторінки незалежності»;
   - з підопічними Високо-Тополянського психоневрологічного інтернату проведено тематичну лекцію-бесіду, спрямовану на виховання поваги до державних символів України: прапор, герб, гімн, та про події встановлення незалежності України в серпні 1991 року «Незалежність України – маяк свободи»;
   - у Гадяцькому геріатричному будинку-інтернаті організовано святковий концерт «Україна – моя калинова» та проведено шашковий турнір між підопічними;
   - у Токарівському психоневрологічному інтернаті організовано виставку виробів мешканців інтернатного закладу та концерт художньої самодіяльності за участю працівників та підопічних;
   - для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського організовано дидактичні ігри «Як я знаю Україну?» та «Ми патріоти», та проведено відеосеанс, на якому вихованці переглянули документальний фільм «Український шлях до незалежності»;
   - у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено захід Україно моя прекрасна, героїв і волі сторона». Та справжньою родзинкою заходу стала демонстрація карти-пазлу «Вишивана моя Україна», створена умілими руками однієї з вихованок закладу, де кожна область зображена у вигляді вишиванки за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами.
  
  

 
День Державного Прапора України в інтернатних закладах

  23 серпня в Україні відзначають День Державного Прапора, свято, яке згідно з указом Президента України від 23 серпня 2004 року «Про День Державного Прапора України», встановлене на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
   З нагоди Дня Державного Прапора України, 23 серпня поточного року в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області проведено урочисті та тематичні заходи.
  
  

 
Навчання кулінарному мистецтву підопічних інтернатного закладу

  З метою урізноманітнення денної зайнятості, для підопічних Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату було організовано навчання мистецтву приготування їжі – кулінарії.
   Підопічні інтернатного закладу приготували традиційну українську страву – основну першу страву української кухні, яку готують в усіх регіонах і яка набула міжнародного визнання, – борщ.
   Результатом своєї спільної роботи усі залишилися задоволеними!
   Борщ вийшов дуже смачним!
  
  

 
Психологічне заняття у Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Для працівників Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату проведено заняття з елементами тренінгу на тему: «Попередження конфліктів і поведінка в конфліктних ситуаціях».
   Учасники тренінгу розібрали структуру конфлікту, основні фази його розвитку, типи поведінки в конфліктній ситуації, підходи до вирішення суперечностей, і як покращити самоконтроль підчас «зіткнення» сторін конфлікту. Вдалося попрактикуватися, використовувати універсальну техніку «Я-висловлювань», яка допомагає пом'якшити конфліктну ситуацію.
  
  
  

 
Інформаційний тренінг для працівників інтернатного закладу

  18 серпня поточного року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано зустріч з представниками гуманітарної організації Handicap International – міжнародної організації, яка проводить свою діяльність в умовах війни чи стихійного лиха у всьому світі, працюючи з вразливими групами населення, особливу увагу приділяючи людям з інвалідністю.
   В ході зустрічі представниками гуманітарної організації проведено для працівників дитячого будинку-інтернату інформаційний тренінг щодо підвищення обізнаності щодо психічного здоров’я та психосоціальної підтримки з наступних тем: стрес, подолання, стійкість, турбота про себе, підтримуюча комунікація, активне довголіття, перша психологічна допомога та інше.
  
  
  

 
Психологічна реабілітація підопічних Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату

  З метою удосконалення, покращення та упередження порушень когнітивних процесів, для підопічних Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату проводяться групові та індивідуальні заняття.
   Основна ціль таких занять: покращення уваги та пам’яті підопічних, удосконалення складових мислення, зняття високого рівня тривожності, позбавлення від нав’язливих думок, підвищення адаптаційного потенціалу, вирішення внутрішньоособистісних та міжособистісних проблем, покращення загального психо-емоційного стану та довільної регуляції поведінки, а також навчання навичкам ауторелаксації.
   Крім того, підопічні інтернатного закладу мають змогу поповнювати свої знання та вдосконалювати навики користування різними гаджетами із застосуванням інтернету.
  
  

 
Дозвілля вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату

  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, за підтримки представників церкви «Спасителя Христа», організовано чудове свято.
   Програма була насиченою та цікавою: захоплюючі ігри, конкурси, музика та призи.
   Приємною несподіванкою для вихованок стали веселі розваги на надувному батуті.
   По завершенню заходу всі вихованки отримали в подарунок солодку вату та хороший настрій.
  

 
Активний відпочинок підопічних Пирятинського інтернатного закладу

  Активний відпочинок на природі та прогулянки Національним природним парком «Пирятинський» – вже стали доброю традицією для підопічних Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату.
   Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності інтернатного закладу спільно з психологом та соціальним працівником організували підопічним цікавий та активний відпочинок біля річки Удай, що сприяло покращенню психоемоційному стану підопічних та зміцненню дружніх стосунків в колективі.
   Підопічні із задоволенням милувалися природою та цікаво провели час: грали в рухливі та настільні ігри, рибалили, приймали сонячні ванни та ласували смачним обідом, а на десерт отримали смаколики та морозиво.
  

 
День шахів в інтернатному закладі

  20 липня в усьому світі заведено відзначати Міжнародний день шахів. Святкують його як професійні шахісти, так і любителі інтелектуальної гри. Шахи – це одна з найдавніших інтелектуальних ігор. У неї можуть грати всі люди незалежно від нації, статі і соціального стану. Шахи розвивають логічне мислення і об'єднують людей.
   З нагоди Міжнародного дня шахів, у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано турнір з шахів.
   Незмінним суддею з цього виду спорту є кандидат в майстри спорту з шахів Горгола Георгій Миколайович.
   Змагання, як завжди, проходили жваво та весело, подарувавши прекрасний настрій учасникам та спостерігачам.
   По завершенні учасники та призери турніру нагороджені подарунками.
  

 
Природничий тиждень у Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Природа – невід’ємна частина нашого життя.
   З метою формування у підопічних Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату інтересів до навколишнього світу та природи, проведено природничий тиждень.
   Підопічні залюбки пересаджували кімнатні квіти, впорядковували клумби з квітами, доглядали за молодими липами та ялинками, які посаджені на території інтернатного закладу, із цікавістю спостерігали за птахами та метеликами, збирали опалі яблука та упорядковували територію спортивного майданчика.
  

 
Тренінгове заняття у Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті

  «Добре тому жити, хто вміє дружити» – під таким гаслом проведено тренінгове заняття для підопічних Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату.
   Підопічні переглянули відео «Яким є справжній друг», пограли в тематичні рухливі ігри, поділилася своїми уявленнями та думками про дружбу.
   Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері.
  

 
Заходи в інтернатному закладі

  З метою покращення психоемоційного стану підопічних Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату та створення позитивної атмосфери в колективі, в інтернатному закладі організовано заходи щодо емоційного розвантаження підопічних, які пройшли у цікавій ігровій формі.
  

 
Всесвітній день шоколаду в інтернатних закладах

  Щорічно 11 липня любителі солодкого відзначають Всесвітній день шоколаду. Це молоде свято, але популярність його зростає з кожним роком. Його відзначають у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.
   Щоб долучитися до святкування Всесвітнього дня шоколаду для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату продемонстровано відеоматеріал про історію виникнення шоколаду, наведено цікаві факти про його виробництво та властивості, а також проведено майстер-клас по виготовленню печива в шоколадній глазурі. На завершення заходу дівчата смакували чаєм із власноруч виготовленими смаколиками.
   А підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату переконалися, що власноруч виготовлені цукерки – найсмачніші, оскільки теж із цікавістю прийняли участь у шоколадному майстер-класі по виготовленню шоколадних цукерок.
  

 
«Ой, на Івана тай на Купала»

  З метою ознайомлення із традиціями святкування українцями дня Івана Купала, збагачення позитивними емоціями, виховання почуття любові до рідного краю, 7 липня поточного року, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено вихований захід «Ой, на Івана, та й на Купала».
   Під час заходу вихованки ознайомилися із традиціями святкування цього чарівного свята та дізналися про дивну квітку папороті та про символ магічної Купальської ночі – багаття. Дівчата охоче плели віночки із духмяних цілющих трав та квітів, грали в ігри, стрибали через штучне вогнище, танцювали та прикрашали символічне дерево «марену».
  

 
Спортивні змагання у дитячому будинку-інтернаті

  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано спортивні змагання з волейболу серед вихованок дитячого закладу.
   Змагання, як завжди, проходили жваво та весело, подарувавши прекрасний настрій та позитивні емоції учасникам та спостерігачам.
  

 
Літнє оздоровлення вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату

  «Сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі!» Літній період – найблагодатніший для реабілітації та фізичного розвитку вихованок. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров'я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування.
   Так в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проводиться ряд оздоровчо-профілактичних заходів з оздоровлення і загартування вихованок, а саме: купання у басейні, сонячні ванни, обливання та обтирання водою, прогулянки на свіжому повітрі.
  

 
День Конституції України в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Конституції України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті та тематичні заходи, зокрема:
   • у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено захід «Я – українка. Є у мене право...», в програмі заходу було декламування віршів про Конституцію України, перегляд відеофільму «Конституція України – основний Закон держави» та флешмоб «Мир над Україною»;
   • за участю вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського проведено святковий концерт «Я люблю свою Україну!»;
   • для підопічних Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату організовано матч з міні-футболу та проведено спортивні змагання;
   • тематичний квест-тест «Шлях Української Конституції», який базувався на знаннях з історії та ерудованості, організовано для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату;
   • з підопічними Пирятинського психоневрологічного будинку- інтернату проведено захід на тему «Нехай панує на землі закон, добро і справедливість», під час якого, всі присутні обговорили зміст Конституції України, пригадали свої права та обов'язки, а також мали можливість закріпити свої знання, граючи в рухливі ігри та відповідаючи на запитання вікторини;
   • у Хорольському будинку-інтернаті для підопічних та працівників організовано святковий концерт «Україна понад усе!»;
   • для підопічних Гадяцького геріатричного будинку-інтернату організовано тематичну бесіду «Конституція – оберіг нашої державності».
  

 
«Веселка» у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано розважальну програму «Після дощика Веселка в наш будинок завітала – ігри, конкурси, розваги діткам дарувала».
   Вихованці отримали масу позитивних та щасливих емоцій.
  

 
Виховний захід у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  Літо – чудова пора з найдовшими днями й лагідним сонцем. Час, коли природа живе на повну силу. Це період заготівлі лікарських рослин та період медозбору.
   Саме цілющим властивостям меду був присвячений виховний захід «Цілющі властивості природи. Мед» для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
   На заході було продемонстровано пізнавальне відео про роботу бджіл, проведено майстер-клас по виготовленню бджілки-трудівниці із кольорового паперу, ознайомлено вихованок із основними інструментами роботи пасічника та на завершення заходу вихованки смакували липовим чаєм із цілющим медом.
  

 
Кібербулінг

  23 червня поточного року відбулася зустріч вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату із представником Новосанжарського бюро правової допомоги.
   Вихованкам дитячої інтернатної установи продемонстровано відеоматеріал та проведено бесіду на тему: «Кібербулінг».
  

 
Спортивні змагання у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулися спортивні змагання серед вихованок «В здорову тілі – здоровий дух».
   В спортивних естафетах дівчата проявили старання у боротьбі, колективізм та волю до перемоги. Від виконання естафет вихованки отримали багато позитивних емоцій.
   По завершенні заходу всі учасники отримали солодощі.
  

 
Всесвітній день в’язання у Ліщинівському будинку-інтернаті

  Всесвітній день публічного в'язання (World Wide Knit in Public Day) – це щорічна подія, яка проводиться у другу суботу червня, яка відзначає в'язання та об'єднує людей з усього світу.
   Підопічні Ліщинівського будинку-інтернату долучилися до святкування досить нової традиції, яка заполонила з 2005 року велику кількість країн. Нещодавно вона дійшла й до України. Це – в’язання на природі в колі однодумців та поціновувачів цього мистецтва.
   Зустріч підопічних будинку-інтернату розпочалася з презентації на тему в’язання гачком та спицями. Всі разом згадали часи, коли в’язання тільки зароджувалося, як народна творчість. Поступово це мистецтво перетворилося на промислову необхідність. Пригадали інструменти, які використовують для в’язання, їх різновиди та специфіку використання. Звісно, не забули згадати і про різні види пряжі у всьому різнобарв’ї.
   Запропонований підопічним майстер-клас з кольорового акрилу нікого не залишив байдужим: всі дружно створювали різнобарвні серця, як елемент декору для кімнати. Зустріч для спільного в'язання виявилася приємним проведенням часу за розмовами, пізнанням нового та створенням затишного кашпо своїми руками.
  

 
Майстер-клас в Ліщинівському будинку-інтернаті

  З нагоди Всесвітнього дня ляльок, який відзначається щороку у другу суботу червня, для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату організовано майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, родинного оберегу українців.
  

 
День друзів в інтернатних закладах

  Кожний рік 9 червня в багатьох країнах світу відзначають День друзів.
   Присутність друзів у житті кожної людини важко переоцінити. Але знайти справжнього друга дуже складно і вважається вдачею, так само як бути для когось справжнім другом. Тому День друзів – ще один привід нагадати всім про важливість дружби, ще одна змога навчитись дружити та цінувати вірність.
   В інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано тематичні, спортивні та розважальні заходи за участю підопічних та працівників будинків-інтернатів.
  

 
Чергові навчання з питань пожежної безпеки у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті пройшли чергові навчання з протипожежної безпеки.
   Працівники пригадали типи пожеж та методи їх усунення, також правила поводження в надзвичайних ситуаціях при пожежі та правила евакуації людей.
   З персоналом та мешканцями інтернатного закладу було проведено практичні заняття з навиків первинного пожежогасіння та правил користування вогнегасниками.
   Всі охочі загасити осередок пожежі показали відмінні результати.
  

 
Міжнародний день захисту дітей у дитячих будинках-інтернатах

  1 червня – перший день літа, в який відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою.
   Особливо важливим цей день видається в нелегкий час для нашої держави.
   Усмішки дітей – мабуть, найкраще, що може радувати погляд у такі непрості часи, у них стільки щирості й довіри, що розтопить навіть найсуворіше серце.
   З нагоди свята в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті, проведено захід «Ми – діти твої, Україно». Вихованки прийняли участь у квест-грі «Країна дружби», театралізованій виставі «Світ чудовий, бо різнокольоровий» та розважальному калейдоскопі з піснями та танцями.
   Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано розважальну програму за участю аніматорів та бульбашкове шоу.
  Справжнім сюрпризом для вихованців став велетенський ведмідь та шоколадний фонтан з фруктами.
   Вихованців частували святковим обідом, солодощами та морозивом, діти отримали масу позитивних та щасливих емоцій.
  

 
Майстер-клас у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці

  30 травня поточного року для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано майстер-клас з творчості від Арт-центру «Зело» за підтримки громадської організації «Художників «Пектораль» та Міжнародної організації з міграції.
   Кожен підопічний мав змогу відчути себе в ролі художника, скульптора чи гончаря. Підопічні отримали море позитивних емоцій та чудово провели час.
  

 
День Героїв

  23 травня відзначають свято на честь українських борців за свободу і незалежність - День Героїв.
   Цього дня Україна вшановує пам'ять всіх героїв, які відстоювали її суверенітет і незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу. Це горде і одночасно сумне свято - багато українських героїв розплатилися життям заради своєї країни.
   З нагоди Дня Героїв в інтернатних установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено тематичні та пам'ятні заходи на честь загиблих у війні.
   Зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вшанували хвилиною мовчання вічний подвиг героїв, що у різні періоди нашої великої та нелегкої історії загинули за свободу, переглянули документальний фільм «День українських героїв» та створили асоціативний кущ «Герої не вмирають».
  

 
Всесвітній день вишиванки в інтернатних закладах

  Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
   З нагоди Дня вишиванки та з метою збереження українських традицій, ушануванню цінностей народу та його історії в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано тематичні заходи за участю підопічних та працівників будинків-інтернатів (пансіонату).
  

 
День пам’яті та примирення в інтернатних закладах

  Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» від 9 квітня 2015 року № 315-VIII встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня.
   З метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено тематичні заходи, зокрема у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано інформаційний дайджест «Пам’ятаємо! Віримо! Переможемо!», переглянуто відео «8 травня – День пам’яті та примирення», виготовлено інформаційний стенд «Пам’ятаємо тих, хто захищав Україну тоді! Віримо в тих, хто боронить Україну сьогодні!» та проведено майстер-класи по виготовленню квітів маку із фетру, лампадок із паперу та листівок «Свічка пам’яті».
  

 
У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті за підтримки КП “Екосервіс-2022”, що впроваджує систему роздільного збору твердих побутових відходів

  У Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті за підтримки КП “Екосервіс-2022”, що впроваджує систему роздільного збору твердих побутових відходів, в рамках глобального проєкту «Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля», що впроваджується німецькою федеральною компанією GIZ GmbH, встановили сміттєві контейнери: зелений – для скла, жовтий – для пластику і паперу.
   Технікою КП “Екосервіс-2022” надано допомогу в облаштуванні спеціального виїзду для більш зручного обслуговування сміттєвих контейнерів.
   Для підопічних та працівників Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату проведено заняття щодо сортування побутових відходів.
  

 
Міжнародний день соняшника в інтернатному закладі

  Яскраве захопливе свято щороку у різних країнах святкують 1 травня – Міжнародний день соняшника. Соняшник виступає символом гармонії між природою та містами, що стрімко розвиваються.
   Започаткував Свято соняшника британський садівник Річард Рейнолдс 1 травня 2010 року. Свято впевнено стартувало у Європі, швидко розповсюдилося далі по світу, стало бажаною подією в Україні.
   Першотравневе свято відзначають всюди, де є місце яскравій сонячній квітці. Воно розпочинає кожний літній сезон відпочинку на природі, у парках, скверах.
   З нагоди зазначеного свята соняшника, у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано тематичний захід, в ході якого підопічним розповіли про корисливі якості рослини та її використання в харчовій промисловості; про обряди та звичаї пов’язані з цією рослиною, оскільки соняшник – один із символів України. Підопічні інтернатного закладу із захватом та цікавістю слухали «Баладу про соняшник» І. Драча та вірш «Сонях» Б. Логвинюка.
   Під час тематичного заходу підопічні дружно взяли участь у майстер-класі з виготовлення квітки соняшника із кольорового паперу та соняшникового насіння.
  

 


   Інформація про потреби у наданні окремих соціальних послуг по Полтавській області
   Додаток 1 до Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах
   Додаток 2 до Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах
   Додаток 3 до Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах
   Додаток 4 до Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах
  
  

 
«Чорнобиль - наш вічний спомин та вічний біль»

  В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу пронизують серця гострим болем. Одна із таких дат – 26 квітня 1986 року. Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність.
   На знак данини пам’яті тим трагічним подіям 26 квітня 2023 року у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області проведено тематичні заходи присвячені аварії на Чорнобильській АЕС, зокрема:
   у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбулась година пам’яті «Чорнобиль – наш вічний спомин та вічний біль» та майстер-клас по виготовленню, в техніці оригамі, троянди – квітки, яка символізує місто Прип’ять. Білі троянди – це символ екологічно чистого довкілля!;
   за допомогою психолога та організатора культурно-дозвіллєвої діяльності підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату створили асоціативну мапу на слово «Чорнобиль» та розмістили на деревці символічних ангелів, дзвоники та пам’ятні свічечки, як символ пам’яті та вдячності за сьогодення;
   підопічні Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали меморіальний знак пам’яті учасникам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, з покладанням квітів.
   Підопічних та працівників інтернатних закладів – учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС привітали квітами та вручили подарунки.
  

 
Всеукраїнський день психолога в інтернатному закладі

  У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення Полтавської області організовано просвітницьке заняття «У світі психології», з нагоди Всеукраїнського дня психолога, який вже традиційно відзначається 23 квітня.
   Підопічних інтернатного закладу ознайомили зі сферами, які вивчає психологія, обговорили зв’язок психології з різними галузями та її значення у житті людини.
   Учасники заняття активно працювали над вирішенням психологічних загадок, логічних головоломок та завдань. Жваво обговорювали мудрі висловлювання відомих людей та склали дерево побажань, на якому зафіксували поради для психологічного благополуччя людини.
  

 
Заходи з нагоди Всесвітнього Дня Землі у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  Свято Всесвітнього Дня Землі встановлено на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у 2009 році та відтоді відзначається щороку 22 квітня.
   Саме у цей день люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи, а також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.
   Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату не стали осторонь зазначеного свята – своїми плакатами, аплікацією із застосуванням технік пластилінографії та торцювання, використанням дидактичних ігор екологічного змісту «Сортуємо сміття» та «Земля радіє – Земля сумує» намагалися донести, що Всесвітній день Землі – свято чистої Води, Землі й Повітря.
   З метою збереження навколишнього середовища та необхідності утилізації використаних елементів живлення, педагогічними працівниками дитячого будинку-інтернату разом з вихованками, було оздоблено контейнер для збору відпрацьованих батарейок.
   Також, для вихованок було проведено бесіду з екологічного виховання «Пам’ятаймо, що наша планета має бути чистою !»
  

 
Великдень в інтернатних закладах/установах

  Воскресіння Христове, або Великдень – одне з найважливіших християнських свят.
   Великдень є державним святом в Україні.
   16 квітня в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано та проведено, з дотриманням карантинних вимог, заходи з нагоди Великодня, зокрема:
   вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського взяли участь у концертній програмі «Христос Воскрес!» де лунали пісні та вірші про Світле Христове Воскресіння;
   для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховну годину «Великдень всіх нас на гостини просить!» та майстер-клас по виготовленню Великоднього зайчика із серветок.
   Підопічних та вихованців пригощали пасками, крашанками та святковими обідами.
   Дані заходи проведено за участю священнослужителів, благодійників, громадських організацій та представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
  

 
Тематичний захід «Шлях до зірок» у Ліщинівському інтернатному закладі

  За рішенням Міжнародної авіаційної федерації 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».
   В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року №230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.
   З нагоди зазначеного Дня для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату організовано тематичний захід «Шлях до зірок».
   Організатори підготували цікавий екскурс історією освоєння космосу та розвитку космічної техніки. Мешканці інтернатного закладу із зацікавленням слухали розповідь про перші польоти тварин у космос та прийняли участь у тематичній вікторині.
  

 
Майстер-класи у дитячому будинку-інтернаті

  З нагоди Великодніх свят у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського організовано, з урахуванням дотримання карантинних вимог, кулінарні майстер-класи з випікання традиційної великодньої здоби – пасок.
   Вихованці отримали гарні навички та позитивні емоції.
  
  

 
Фізкультурно-спортивні заходи у Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Фізкультурно-спортивна реабілітація підопічних та вихованців інтернатних закладів/установ системи соціального захисту населення Полтавської області проводиться постійно та відповідно до індивідуальної програми реабілітації, якою передбачені заходи: навчання навичкам занять фізичною культурою, учбово-тренувальні заняття фізичною культурою та спортом.
   10 квітня поточного року у Кротівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано фізкультурно-спортивні заходи.
   Серед підопічних інтернатного закладу відбулися змагання з виконання елементів волейболу, підтягування на перекладині, кидання м’яча в кільце та естафета «Спорт ми любимо, зі спортом дружимо».
   По завершенні учасники та призери були нагороджені подарунками та грамотами.
  
  

 
Великодній подарунок підопічним Ліщинівського інтернатного закладу

  На передодні Світлого Христового Воскресіння – Великодня, мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату отримали від «Благодійної організації «Благодійний Фонд ВОСТОК-СОС» подарунки: п’ять пральних машин WHIRPOOL, дві сушильні машини SAMSUNG, дві мікрохвильові печі EXPERT, два холодильники SAMSUNG та морозильну скриню BEKO. Зазначена побутова техніка дозволить покращити умови проживання підопічних в інтернатному закладі та наблизити їх до домашніх.
  
  

 
«Весняна толока» в інтернатному закладі

  У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті системи соціального захисту населення Полтавської області проведено соціально-екологічну акцію «Весняну толоку» з прибирання та благоустрою території інтернатного закладу. Працівники та підопічні будинку-інтернату прийняли активну участь у зазначеному заході.
  
  

 
Відзначення 209-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

  9-го березня 2023 року, український народ відзначає 209-ту річницю від дня народження видатного поета, художника та громадського діяча, духовного символа нації – Тараса Григоровича Шевченка.
   У свідомості кожного громадянина нашої держави Тарас Шевченко займає місце національного героя. Своїм життям та творчістю великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.
   З нагоди річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, видатного українського поета та художника в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з дотриманням карантинних вимог, організовано тематичні та виховні заходи.
  

 
Свято Весни

  З ледь відчутним весняним подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів до нас приходить Свято Весни.
   З нагоди свята Весни та Дня 8 березня в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області, організовано заходи: концертно розважальні програми за участю підопічних та працівників інтернатних закладів, майстер-класи, виставки творчих робіт тощо, з дотриманням карантинних вимог.
   Зокрема, у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті звучали чудові українські пісні: «Квітка – душа», «Така ще молода», «Я – українка!», «Ой піду я, мамо!», «Чарівниця» та інші.
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату було проведено майстер-клас по виготовленню чашки-цукерниці в техніці декупаж.
   Підопічним – жінкам та вихованкам подарували квіти та пригостили святковими обідами.
  

 
Відкриття таємниць власних імен

  4 березня проводиться День цікавих фактів про власне ім'я.
   Безсумнівно кожне ім'я має багату історію, значення, походження. Воно пов'язане з індивідуальністю людини і є важливою частиною її особистості, що несе в собі культурні, сімейні та історичні зв'язки.
   Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату приєдналися до щорічних заходів, які проводяться у першій декаді місяця та мають традиційний щорічний характер.
   На просвітницькому занятті учасники досліджували власні імена, їх значення, зв'язок з характером людини. Дізналися найбільш рідкісні, дивні та кумедні імена в світі. Обговорили найпоширеніші імена в Україні в різні періоди та особливості утворення нових імен. Ділилися родинними подробицями – хто дав ім'я, в честь кого, які улюблені форми власного імені в кожного учасника заняття.
  

 
Вільні. Нескорені. Непереможні бо Українці!

  24 лютого 2023 року в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано заходи приурочені до річниці незламності України, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованками Новосанжарського дитячого будинку-інтернату виготовлено плакат «Вільні. Нескорені. Непереможні бо Українці!» та аплікацію «Я люблю Україну».
  

 
Мова – то серце народу

  Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
   Мова – це історія народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
   Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
   В інтернатних закладах та установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Міжнародного дня рідної мови, з урахуванням дотримання карантинних вимог, проведено ряд тематичних заходів: бесіди, виставки книг, виготовлення банерів, перегляди документальних фільмів та інше.
  

 
Інтегроване заняття

  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, з урахуванням дотримання карантинних вимог, проведено інтегроване заняття «Зима – красуня, біла чарівниця! В ній стільки дива дивного й краси!».
   Вихованки переглянули пізнавальну презентацію та дізналися цікаві факти про зиму, відповідали на запитання інтерактивної гри-розваги «Так чи Ні?», також, використовуючи нетрадиційну техніку малювання сіллю та фарбами, проведено майстер-клас «Намалюй сніжинку».
  

 
День пам'яті Героїв Крут

  В інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області 29 січня поточного року організовано тематичні заходи, з дотриманням карантинних вимог, щодо вшанування пам’яті полеглих у бою під Крутами, Дня пам'яті Героїв Крут - пам'ятної дати боротьби за незалежність України.
  

 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованками Новосанжарського дитячого будинку-інтернату виготовлено вітальний плакат-банер «З Днем Соборності України».
  

 
Щедрий вечір у дитячому будинку-інтернаті

  13 січня українці традиційно відзначають Маланку або Щедрий вечір – українське народне і церковне свято, вечір напередодні «старого» Нового року або святого Василія Великого.
   З нагоди Щедрого вечора для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату було проведено майстер-клас із ліплення вареників. Дівчата із задоволенням ліпили вареники із сюрпризами та брали участь у конкурсі на кращий вареник. А ще, щедрі господині приймали за багатим столом щедрівників.
   Заходи проведено з дотриманням карантинних вимог.

 
«Вже прийшло Різдво до хати»

  Різдво – це чудове і радісне свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі і діти. Його святкують у всьому світі, але кожен народ вкладає в це свято щось своє, особливе.
   З нагоди Різдва Христового в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися, з урахуванням дотримання карантинних вимог, святково-розважальні заходи, зокрема:
   вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату переглянули презентацію «Вже прийшло Різдво до хати», яка познайомила їх з традиціями святкування Різдва, почули розповідь про «Історію Різдвяної Зірки» та заспівали колядку «Запрягайте коні в сани». А також для дівчат був проведений майстер-клас з приготування святкової куті;
   у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського – ансамбль «Веселі музики», за участю вихованців, піснями-колядками привітав всих вихованців та працівників закладу з Різдвом Христовим;
   підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату взяли участь у святковому дійстві «Різдвяний вертеп» - з Різдвяною зіркою, дзвіночками та гарними віншуваннями привітали всіх мешканців та працівників зі святами;
   для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано лекцію на тему «Традиції і звичаї на Різдво в Україні».

 
Новорічні святково-розважальні заходи в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Новорічних свят в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися, з урахуванням дотримання карантинних вимог, святково-розважальні заходи, зокрема:
   для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано літературно-музичну годину на тему «З вірою і надією – магія Нового року» та новорічний турнір з більярду;
   у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано новорічно-різдвяний концерт «Мелодії зими»;
   в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся «Мультяшний Новорічний Карнавал» учасниками якого стали вихованки та працівники установи. Всі чудово проводили час – танці, пісні, новорічні конкурси та подарунки;
   вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського приймали участь у веселих конкурсах та переглядали дитячі фільми та казки, дітей привітали Дід Мороз і Снігуронька.

 
Подарунки для вихованців дитячого будинку-інтернату від Почесного консульства Азербайджанської Республіки

  З нагоди Дня Святого Миколая, до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В. Синяговського, з чудовими дарунками (інтерактивною дошкою, проектором до неї та різноманітними смаколиками), завітав Афган Фаган огли Салманов – Почесний консул Азербайджану в місті Харків.
   Вихованці отримали море позитивних емоцій від знайомства з Почесним консулом.
   Діти співали, декламували вірші, фотографувалися, а після закінчення зустрічі подарували Почесному консулу сувеніри, виготовлені власноруч.

 
День Святого Миколая в дитячих будинках-інтернатах

  Рік за роком з краю в край йде угодник Миколай!
   Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая.
   Це свято завжди було днем радості і чудес, за традицією якого – Миколай приносить дітям подарунки.
   День Святого Миколая – особливе, хвилююче свято, адже окрім подарунків він приносить у кожну оселю радість і надію.
   У Зіньківському імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячих будинках-інтернатах проведено заходи з нагоди Дня Святого Миколая, які пройшли в атмосфері доброзичливості та чудового настрою.
   Всі вихованці дитячих закладів отримали солодощі від Святого Миколая.
   Заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.

 
«Андріївські вечорниці» у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом.
   День Андрія Первозваного здавна був одним з найочікуваніших і найвеселіших та називали його «Великими вечорницями».
   З нагоди зазначеного свята вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату ненадовго повернулися в минуле та відчули красу і поезію стародавніх українських звичаїв. Дівчата дізнались про обряди й традиції цього дня, про Калиту – символ життєдайної енергії сонця та символ перемоги добра над злом.
   Вихованки із задоволенням брали участь у цікавих конкурсах, іграх та давніх забавах.

 
У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано флешмоб «Хустка – оберіг»

  День української хустки – неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.
   З нагоди Всесвітнього дня української хустки та з метою збереження та відновлення українських традицій, адже саме хустка з давніх-давен слугувала оберегом, символом любові й злагоди, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення організовано флешмоб «Хустка – оберіг» та майстер-клас «Зав’яжи хустку».

 
День Гідності та Свободи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення Полтавської області

  День Гідності та Свободи: вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.
  В установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня Гідності та Свободи, проведено тематичні заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського переглянули документальний фільм «Вільні творять майбутнє», а вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Україна – гідна Свободи» та виготовили аплікацію на тему: «Вільна – мов птаха».

 
Відзначення Всесвітнього дня дитини в дитячих будинках-інтернатах

  20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
  З нагоди зазначеного свята для вихованок та вихованців Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області організовано святково-розважальні заходи «Хай щастю дитини не буде кінця!».
  Вихованців пригощали святковим обідом та солодощами.
  Дані заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.

 
Департамент соцзахисту населення інформує: Обласні будинки-інтернати отримали електрогенератори від ПРООН з відновлення та розбудови миру

  

   Полтавщина входить у п’ятірку областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і на сьогодні це понад 200 тисяч осіб, з яких 23 % - особи похилого віку та особи з інвалідністю. Зокрема, 72 особи з числа переселенців, які потребують постійного стороннього догляду, розміщені в обласних будинках-інтернатах.
   Безумовно все це створило додаткове навантаження на систему соціального захисту, адже забезпечення першочергових потреб та охоплення державними соціальними гарантіями уразливих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб – є незмінним пріоритетом діяльності Департаменту.
   Черговим викликом для установ стаціонарного догляду мережі соціального захисту стали кризові ситуації з електропостачанням та супутніми комунікаціями (водопостачання, опалення і тд), які мають місце протягом останнього часу як в області, так і в країні вцілому.
   Ця проблема була озвучена під час минулої зустрічі Директора Департаменту соцзахисту населення Людмили Корнієнко з представниками Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP), адже умови проживання для понад 2 тисяч підопічних закладів, в тому числі ВПО перебувають на особливому контролі.
   Відтак, в рамках реалізації компонента «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації влади» Програми ООН з відновлення та розбудови миру завдяки налагодженій співпраці, 5 обласних будинків-інтернатів отримали дизельні електрогенератори по 8,5 кВ.
   Відтепер Новосанжарський дитячий будинок-інтернат, Горбанівський геріатричний пансіонат, Високо-Тополянський психоневрологічний інтернат, Хорольский та Вишняківський будинки-інтернати посилили свою здатність оперативно реагувати на планові та аварійні відключення електроенергії.
   Користуючись нагодою, від імені закладів сфери соціального захисту області виражаємо вдячність команді Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP) за підтримку уразливих категорій населення області та сприяння в зміцненні системи соціальних послуг.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
День Захисників та Захисниць України в інтернатних закладах області

  Цього року День Захисника та Захисниць України має особливого символічного значення, адже саме завдяки самовідданим, відважним та героїчним українцям Україна відстоює свою свободу та цілісність.
   Вихованці Новосанжарського та Зіньківського дитячих будинків-інтернатів, підтримуючи героїко-патріотичне виховання молоді, провели урочисті заходи з нагоди 14 жовтня – свята, яке поєднало в собі ряд знаменних для країни подій - Дня захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва.
   Зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату прийняли участь у майстер-класі по виготовленню оберегів для наших захисників: патріотичні сердечка, браслети, брошки з українською символікою та ляльки-мотанки «янголята».
   Всі заходи відбулись із дотримання карантинних вимог.

 
Міжнародний день миру в дитячих будинках-інтернатах.

  Для вихованок Новосанжарського та вихованців Зіньківського імені О.В.Синяговського дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області 21 вересня поточного року організовано заходи «Україна бажає миру» з нагоди Міжнародного дня миру.
  Зокрема вихованки виготовили панно «Мирного неба моїй Україні, миру тобі, плането Земля».
  Заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


 
День Державного Прапора України та День Незалежності України в будинках-інтернатах

  З нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті заходи, з дотриманням карантинних вимог, зокрема для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено лекцію «Історія створення та затвердження державного Прапора та Герба України».


 
День Конституції України в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Конституції України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті та тематичні заходи, з дотриманням карантинних заходів, зокрема:
   між підопічними Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків-інтернатів відбувся матч з міні-футболу та проведено шашковий та шаховий турнір;
   за участю вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського проведено святковий концерт «Я люблю свою Україну!»;
   у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано спортивні змагання та проведено конкурс малюнків на асфальті «Україна – єдина країна!»;
   для підопічних Хорольського будинку-інтернату організовано лекцію на тему «Конституція – основний Закон України».


 
Міжнародний день захисту дітей в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  1 червня – перший день літа, в який відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою.
  Особливо важливим цей день видається в нелегкий час для нашої держави.
  З нагоди свята в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті, проведено захід «Діти України за мир». Вихованки закладу прийняли участь у флешмобі «Ми маємо вільні крила, бо ми з України, ми разом – сила!», дефіле створених власноруч сумок-шоперів на патріотичну тематику, виготовляли голубів миру в техніці орігамі, як символ любові до України, та провели акцію «Дерево миру».
  Також для дівчат організовано майстер-класи по розпису пряників, плетінню браслетів, виготовленню патріотичного серця-сувеніру та конкурс малюнків.
  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано чудову програму з конкурсами та перегляд мультфільмів, в справжнісінькому «кінозалі».
  ДЗаходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


 
Подяка UNHCR Ukraine

  На особливому контролі в умовах воєнного стану перебуває питання забезпечення надання соціальних послуг найбільш потребуючим категоріям громадян, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.
   Для забезпечення обслуговування в області працюють 14 будинків-інтернатів, 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг.
   Від початку введення воєнного стану стаціонарними установами системи соціального захисту населення забезпечено взяття на обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребували постійного стороннього догляду.
   Крім того, територіальними центрами за вказаний період додатково взято на обслуговування за місцем проживання 750 осіб, які потребують сторонньої допомоги, в тому числі 39 внутрішньо переміщених осіб.
   З метою оперативного надання соціальних послуг, рішення про їх надання органами соціального захисту населення приймається протягом одного робочого дня.
   Виконання вказаних функцій на сьогодні є важливим фактором підтримки та допомоги усім громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
   У травні поточного року UNHCR Ukraine - Aгентством ООН у справах біженців в Україні надано допомогу у вигляді засобів особистої гігієни для осіб, які потребують постійного стороннього догляду та з лютого 2022 року проживають у стаціонарних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області.
   Висловлюємо щиру вдячність UNHCR Ukraine - Aгентству ООН у справах біженців в Україні за небайдужість та відчутну підтримку для вимушено переміщених українців.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану.

  У системі соціального захисту населення створені і працюють 14 будинків-інтернатів. В закладах постійно проживають близько 2 тис. осіб з інвалідністю, ветеранів праці, які потребують цілодобового стороннього догляду.
  Першочерговим завданням працівників будинків-інтернатів є створення належних умов проживання підопічних. Крім цього, під постійною увагою Департаменту соціального захисту населення знаходиться питання забезпечення належними реабілітаційними заходами підопічних і одночасно запровадження сучасних умов по догляду.
  З квітня поточного року на базі Вишняківського та Хорольського будинків-інтернатів розгорнуто виїзні робочі місця Комунального підприємства «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради для надання безкоштовних послуг із зубопротезування.
  На сьогоднішній день 24 особи з числа підопічних мають потребу в зубопротезуванні.
  Департамент та адміністрація вказаних будинків-інтернатів висловлюють щиру подяку медичним працівникам КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради за безкорисну і в той же час необхідну турботу про стан здоров'я підопічних, які потребують і заслуговують на увагу та дбайливе ставлення.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану.

  В області завдяки дієвій співпраці органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення вдалося розширити розгалужену мережу територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг.
  У воєнний час ключовою залишається соціальна послуга догляду вдома. На базовому рівні працює 1792 соціальних робітника. Саме завдяки вказаним робітникам щоденно забезпечується обслуговування 16,4 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
  Від початку встановлення воєнного стану, без збільшення штатної чисельності працівників установ та закладів, які надають соціальні послуги додатково взято на обслуговування 375 осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги.
  Звертаємо увагу, що на сьогодні діє спрощений порядок взяття на обслуговування. Зокрема надання соціальних послуг догляду вдома, стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання здійснюється лише на підставі поданої заяви до виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради за місцем проживання(перебування).
  Ми розуміємо, що в умовах воєнного стану становище людей з вразливих категорій, особливо погіршилося, тож допомогу, яка надавалася їм у мирний час, потрібно обов'язково продовжувати і посилювати.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни

  Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни похилого віку, особи та діти з інвалідністю, які перебувають в інтернатних закладах та потребують постійного стороннього догляду.
  Департаментом соціального захисту населення налагоджено співпрацю з Міжнародним Благодійним Фондом «АІСМ Україна» з вирішення питань підтримки найбільш незахищених категорій населення.
  Протягом 7-8 квітня поточного року представниками Благодійного Фонду відвідано кожну з 14 стаціонарних установ соціального захисту населення та вручено благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування.
   Департамент та адміністрація будинків-інтернатів висловлюють щиру вдячність Міжнародному Благодійному Фонду «АІСМ Україна» за підтримку та надважливу допомогу, а також готовність до подальшої співпраці.
  


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО
  


 

  У системі соціального захисту населення створені і працюють 14 будинків-інтернатів. В закладах постійно проживають близько 2 тис. осіб з інвалідністю, ветеранів праці, які потребують цілодобового стороннього догляду.
  Першочерговим завданням працівників будинків-інтернатів є створення належних умов проживання підопічних. Крім цього, під постійною увагою Департаменту соціального захисту населення знаходиться питання забезпечення належними реабілітаційними заходами підопічних і одночасно запровадження сучасних умов по догляду.
  З минулого року на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці було розгорнуто виїзні робочі місця Комунального підприємства «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради для надання безкоштовних послуг із зубопротезування.
  Незважаючи на запровадження воєнного стану, вказаний напрямок продовжується і в поточному році. На сьогоднішній день 32 особи з числа підопічних мають потребу в зубопротезуванні. З квітня цього року планується надання зазначених послуг 59 підопічним Хорольського та Вишняківського будинків-інтернатів.
  Департамент та адміністрація вказаних будинків-інтернатів висловлюють щиру подяку медичним працівникам КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради за безкорисну і в той же час необхідну турботу про стан здоров'я підопічних, які потребують і заслуговують на увагу та дбайливе ставлення.


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
В установах системи соціального захисту населення проведено оцінку якості соціальних послуг

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг" та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.11.2013 року № 904 ,,Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг" установами системи соціального захисту населення проводиться оцінка якості соціальних послуг суб'єктів, що надають/надавали соціальні послуги із залученням бюджетних коштів.
   У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонують 14 будинків-інтернатів, з них вісім психоневрологічних та два дитячих будинки-інтернати.
   На виконання Плану з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів, затвердженого Наказом Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації від 12.05.2021 року №38 ,,Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг", комісією у 2021 році проведено зовнішню оцінку якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів та з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг".
   Інтернатними установами/закладами забезпечено інформування персоналу надавача соціальних послуг, отримувачів соціальних послуг, їх законних представників про результати проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг.
   Крім того, соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг (6 розпочали діяльність в 2021 році (Чутівська, Пришибська, Білоцерківська, Скороходівська, Градизька, Оболонська територіальні громади), 5 розпочали діяльність у 2022 році (Великобудищанська, Заводська, Лютенська, Сенчанська, Терешківська територіальні громади).
   Внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг, що надають/надавали соціальні послуги у 2021 році із залученням бюджетних коштів проведено 43 установами (в 11 вищезазначених територіальних громадах оцінку якості буде проведено у 2022-2023 роках відповідно).
   Інформацію щодо проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах, районних газетах та у соціальних мережах. Проведено наради щодо підсумків проведеної внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Розроблено заходи щодо покращення якості надання соціальних послуг, організовано навчання соціальних працівників та соціальних робітників.
   У 28 установах проведено зовнішнє оцінювання соціальних послуг. Інформацію щодо проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах та районних газетах. За підсумками зовнішнього оцінювання якості соціальних послуг проведено наради та ,,круглі столи". Направлено рекомендації щодо покращення якості надання соціальних послуг.
   В 15 Територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг (Піщанська, Гоголівська, Новосанжарська, Глобинська, Новооржицька, Краснолуцька, Комишнянська, Великосорочинська, Білицька, Решетилівська, Новоселіська, Карлівська, Лохвицька, Петрівсько-Роменська, Великобагачанська територіальні громади) зовнішню оцінку якості заплановано провести до 31.07.2022 року.

   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (тц, цнсп)
   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (Будинки-інтернати) за 2021 р1к

 
Заняття з комп'ютерної грамотності

  Для мешканців Ліщинівського будинку-інтернату проведено заняття з комп'ютерної грамотності на тему «Мобільний застосунок Дія. Можливості та способи підключення».
  Організатори підготували цікаву розповідь про історію впровадження вебпорталу у життя. Також мешканцям розповіли які державні послуги та документи доступні у застосунку. Підопічні переглянули навчальне відео, як підключитися до додатку. В цілому заняття пройшло цікаво та змістовно.


 
Міжнародний день рідної мови в дитячих інтернатних установах

  Міжнародний день рідної мови, день який відзначають щороку 21 лютого.
  Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
  Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
  Для вихованців Зіньківського імені О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів 21 лютого 2022 року організовано тематично-виховні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови: інформаційну годину «Слово до слова – складається мова», виставку «Мова – серце народу» та вікторину «У світі цікавих слів і висловів».
  Вихованці ознайомилися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини та дізналися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови.
  Заходи проведено з дотриманням карантинних вимог.


 
Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

  В Україні вже у восьме відзначали День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
  Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».
  З метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області було організовано, з дотриманням карантинних вимог, відповідні заходи.


 
Музичне заняття у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  16 лютого поточного року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок організовано комбіноване заняття з музичної творчості на тему «Головні ознаки найпростіших типів музики – пісні, танцю, маршу».
  На занятті були використані уривки з музичних творів композиторів класиків. Вихованки уважно слухали музику, характеризували її типи, співали, грали на музичних інструментах, виконували ритмічні рухи та просто насолоджувались мелодіями. Заняття пройшло цікаво та активно.


 
Із Україною в серці!

  З нагоди Дня єднання, 16 лютого поточного року в інтернатних установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області на будинках і спорудах піднято Державний прапор України та проведено, з урахуванням дотримання карантинних вимог, урочисті заходи.


 
Заходи у дитячих інтернатних установах з нагоди Дня Святого Валентина

  З нагоди Дня Святого Валентина, у дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано пізнавально-розважальні заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Від серця до серця!».


 
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат системи соціального захисту населення області.

  Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів.
  У даний час в інтернатному закладі проживають 88 осіб. Вони забезпечені цілодобовим доглядом, медичним обслуговуванням, а також 4-разовим гарячим харчуванням. Цього року на установу з обласного бюджету передбачено 1 6318,8 тис. грн.
  Катерина Рижеченко оглянула реконструкцію їдальні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, просторове планування, наявне технологічне обладнання.
  Під час візиту до інтернатного закладу обговорено робочі моменти та подальший хід виконання робіт із працівниками закладу й виконавцями робіт.


 
Заходи у дитячих будинках-інтернатах

  29 січня поточного року вихованці Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами, однією з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії нашої держави.
  У дитячих інтернатних установах проведено, з дотриманням карантинних вимог, тематичні заходи: «Бій під Крутами, як це було!» з кінопереглядом документального фільму «Крути – молода кров».

 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Україна – єдина країна» та вікторині на краще знання українських традицій, звичаїв та народного фольклору.


 
Водохреща в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Хрещення Господнього - третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща та з метою покращення психоемоційного стану підопічних та вихованців, в інтернатних установах системи соціального захисту населення області організовано проведення обряду освячення води.


 
Вакцинування працівників та підопічних інтернатних закладів
системи соціального захисту населення Полтавської області

  З метою недопущення гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19 в інтернатних закладах (пансіонаті) системи соціального захисту населення, та враховуючи, що підопічні інтернатних закладів (пансіонату) мають високий ризик виникнення ускладнень та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, проведено вакцинування працівників та підопічних від коронавірусної інфекції COVID-19 бустерною дозою вакцини.
  На даний час бустерною дозою вакцини провакциновано 409 працівників (27%) та 571 підопічного (33%).


 
Щедрий вечір та свято Меланки
у дитячих будинках-інтернатах

  З нагоди Щедрого вечора та свята Меланки, у дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області лунали щедрівки та колядки.
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського костюмовані колядники завітали на Святу вечерю до їдальні дитячого закладу та привітали піснями-колядками вихованців та працівників.
  Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь у театралізованому дійстві та майстер класі з приготування вареників.
  Свято залишило гарні враження та позитивні емоції у вихованців та вихованок.


 
Новорічні святково-розважальні заходи
в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Новорічних свят у чотирнадцяти інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, зокрема у двох дитячих будинках-інтернатах Зіньківському імені О.В.Синяговського та Новосанжарському організовано та проведено святково-розважальні заходи.
  Зазначені заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


Архів "Надання соціальних послуг"