Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг
 
«Здорове харчування – запорука здоров’я»

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок організовано та проведено комбіноване заняття з елементами тренінгу на тему «Здорове харчування – запорука здоров’я».
   Метою заходу було формування у дівчат поняття про здорове, раціональне харчування, навчити розрізняти корисну та шкідливу їжу, розширити знання про складові компоненти харчових продуктів, про позитивний вплив корисної їжі на збереження і зміцнення здоров’я людей, розвивати навички культури і гігієни правильного харчування, виховувати прагнення берегти своє здоров’я, як найдорожчий скарб, вести здоровий спосіб життя.
   На занятті вихованки переглядали тематичне відео, досліджували етикетки харчових продуктів, розглядали Піраміду здорового харчування, складали імпровізовану «Тарілку здорового харчування», розгадували кросворд «Вітаміни», грали в гру «Корисно чи ні ?» та виконували творче практичне завдання із застосуванням нетрадиційної техніки малювання «штампування».
 
День української жінки

   У всі часи жінка відіграє важливу роль у житті не тільки конкретної людини, але й усієї нації. Жінка – мати, дружина, сестра, кохана. Жінка завжди була і лишається берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку.
   З нагоди Дня української жінки та з метою навчання соціально-побутовим навичкам, у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено практичне заняття в імпровізованій світлиці, де вихованки варили українську народну страву борщ. Захід був цікавий, сповнений позитивними емоціями, а на завершення всі присутні поласували приготовленою власноруч стравою.
   Зокрема у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено концертну програму, за участю працівників та підопічних інтернатного закладу, у якій прозвучали пісні українських авторів, які оспівують красу і ніжність українських жінок та їх непохитну любов до України.
 

   21 лютого Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті до Дня рідної мови проведено виховний захід «Мова – ДНК нації». В ході заходу дівчата дізналися цікаві факти про мову, грали у вікторину «Як добре ви знаєте українську мову?», створили дерево із синонімів про рідну мову «Яка моя мова?», також вдосконалювали навички списування з друкованого тексту, вихованки списували пізнавальний текст про Україну.
   Метою заходу було показати значимість та пошану до рідної мови.
 

   20 лютого 2024 року підопічні та вихованці інтернатних закладів / установ згадували важкі, доленосні події нашої історії, які відбувалися на Майдані Незалежності у грудні 2013 – лютому 2014 роках, знайомилися з такими поняттями, як Гідність та Свобода, переглянули тематичні документальні фільми та гідно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, долучившись до тихої акції «Янголи пам’яті».
   Скорботною хвилиною мовчання віддали данину громадській відвазі, силі духу мужніх та самовідданих патріотів, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів України та її Європейського вибору.
 
«Єдність – то є наша сила»

  До Дня єднання, 16 лютого поточного року, в інтернатних закладах системи соціального захисту населення області проведено тематичні заходи, зокрема, з метою підкреслення національної свідомості та патріотизму серед вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, проведено виховний захід «Єдність – то є наша сила», який включав в себе інформаційний дайджест, вікторини, тематичний відеоматеріал, а також створення колективної аплікації «Ланцюжок єдності».
 
День Святого Валентина в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Святого Валентина в інтернатних закладах організовано розважальні та цікаві заходи, зокрема:
   - за участю підопічних та працівників Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату проведено конкурсну програму «А ти візьми та подаруй по валентинці...»;
   - підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату прийняли участь у заході щодо відгадування тематичних ребусів та філвордів, які презентувалися на екрані, та створили вітальні листівки та різнобарвні серця в техніці орігамі.
   Зазначені заходи створили гарний настрій та покращили психоемоційний стан підопічних.
 
Шашковий турнір у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського

  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського проведено змагання з настільних ігор – шашковий турнір «В дамки».
   В результаті інтелектуальної боротьби визначилися призери і переможці змагань, які нагороджені медалями і кубком за перемогу.
 
Позапланові навчання з питань пожежної безпеки у психоневрологічних будинках-інтернатах

  08 лютого поточного року у Грабарівському та Кротівському психоневрологічних будинках-інтернатах пройшли позапланові навчання з протипожежної безпеки, які провели інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Лубенського районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області Вадим Ковальчук та Юрій Томко.
   Працівники інтернатних закладів пригадали правила поводження в надзвичайних ситуаціях під час пожежі та правила евакуації людей, правила пожежної безпеки, використання первинних засобів пожежогасіння та алгоритм дій у разі сигналу «Повітряна тривога».
 
День безпечного Інтернету у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  День безпечного Інтернету – час нагадати собі про важливість цифрової безпеки!
   6 лютого поточного року, до Дня безпечного Інтернету, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Безпечний Інтернет та соціальні мережі». На зазначеному заході вихованкам вкотре розповіли про кібер-булінг, правила кібербезпеки, та про важливість зберігання в безпеці особистих даних у світі сучасних технологій, а також вихованки переглянули пізнавальні відеоролики про правила поведінки в Інтернеті.
 
Чергові навчання з питань пожежної безпеки у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Збереження життя та здоров’я підопічних є головним завданням Ліщинівського будинку-інтернату. Пріоритетом у цьому питанні являється жорстке дотримання правил та вимог протипожежної безпеки.
   Саме цій темі було присвячено чергове навчання для працівників закладу, яке 2 лютого поточного року провели інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Полтавського районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області Максим Худенко та Юлія Дубовик.
   Працівники інтернатного закладу пригадали типи пожеж та методи їх усунення, також правила поводження в надзвичайних ситуаціях при пожежі та правила евакуації людей. Особливу увагу було приділено алгоритму дій персоналу в разі оголошення повітряної тривоги, а також вогнеборці провели з працівниками інтернатного закладу тренінг по гасінню умовної пожежі.
 
Психологічне заняття у Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Кожного року, 3 лютого, людей в усьому світі закликають до боротьби зі згубною звичкою – лихослів'ям.
   Підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату теж приєдналися до цієї боротьби. Разом з психологом інтернатного закладу вони дослідили історію виникнення лихослів'я, причини вживання ненормативної лексики та методи подолання цієї звички. Всі учасники заходу мали змогу підібрати слова, якими можна замінити ненормативну лексику на ввічливі слова.
   Зазначений захід позитивно вплинув на здатність підопічних керувати своїми емоціями і поведінкою, проявляти самоконтроль та дисципліну.
 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об’єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності країни.
   З нагоди Дня Соборності України в усих інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи, зокрема:
   - для підопічних Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату організовано тематичний захід «Слава Україні! Героям слава!»;
   - у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено квест-гру «Ласкаво просимо до України» та виховний захід «Золота нитка єднання рідним словом».
  Вихованки створили національно-патріотичне панно з паперових квітів, на яких знайшли своє місце згадані у ході заходу рослини-символи, що втілили у цій композиції ідею єдності й соборності України, її краси, незламності духу та віри у неминучу перемогу.
   На завершення заходу, щоб відчути дух дружби та гордості за свою державу, під музичний супровід пісні «Україно!» підопічні, взялися за руки, утворили нерозривний «живий» ланцюг, що символізував єдність та бажання жити в соборній та неподільній країні.
 
Всесвітній день «Дякую» в інтернатних закладах

  Щороку 11 січня відзначають найввічливіший день року – Всесвітній день «Дякую».
   Цей день покликаний нагадати людям про цінність хороших манер.
   Саме про це йшла мова на інтерактивному занятті, яке було проведено для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Підопічні дізналися про історію виникнення не тільки свята, а і самого слова «Дякую» та виготовляли листівки із словами вдячності.
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематичну виховну годину до дня «Дякую», на якій обговорили кому ми можемо подякувати, тим самим не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим, але й продемонструвати свою вихованість та гарні манери, з’ясували, як «Дякую» звучить на різних мовах та провели майстер-клас по створенню патріотичних оберегів «янголів».
   Нині наше багатомільйонне «Дякую» - найкращим Збройним силам України та всім, хто наближає Перемогу!
 

   З нагоди різдвяно – новорічних свят в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися святково-розважальні заходи.
Архів "Надання соціальних послуг"