Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг
 
„Ангели пам’яті”

   23 травня в Україні відзначають День Героїв – борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі і до учасників Революції гідності, захисників України сьогодні. Ми вшановуємо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму. Таких героїв поміж нас багато, в різних куточках нашої країни. Вони захищають нашу землю, свободу та незалежність.
   Сьогодні для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату культорганізатором закладу Оксаною Князєвою та інструктором з праці Вікторією Пасько проведено виховних захід до Дня Героїв в Україні, майстер-клас із створення ангелів та патріотичний реквієм „Ангели пам’яті”.
   Кожен із загиблих знав, за що бореться, тому і ми повинні шанувати пам’ять тих, хто стояв до останнього перед ворожим прицілом, хто казав „Слава Україні”, хто тепер завжди буде оберігати Україну з небес.
  
 
Міжнародний День чаю в інтернатному закладі

   Чай – це напій, без якого неможливо уявити жодного дня: його п’ють на сніданок, обід, вечерю і в перервах між прийомами їжі. За чашечкою чаю ми спілкуємося з друзями, відпочиваємо, працюємо, навчаємося. Про користь вживання різноманітних сортів чаю написано немало наукових праць. Але що ми знаємо про цей простий і такий дивовижний людський винахід? У багатьох країнах по всьому світу існують унікальні багатовікові чайні традиції. І Міжнародний День чаю, що відзначається щорічно 21 травня, – це чудова можливість згадати про них і приєднатися до численних привітань на адресу всіх тих людей, хто весь цей час працює над тим, щоб у нас на столі був цей чудовий напій.
   Саме про це йшла мова на святковому чаюванні, яке було проведено для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Захід супроводжувався цікавою та змістовною презентацією. Організатори розповіли присутнім легенду про те, як було відкрито для людства цей чудовий напій, а також мешканці інтернатного закладу дізналися, які бувають сорти чаю та способи заварювання напою. Присутнім було цікаво дізнатися, що найпівнічніша чайна плантація у світі знаходиться в Україні на Закарпатті.
   Ще багато цікавих фактів про чай розповіли організатори, зокрема, що цей чудо-напій можна не тільки пити – чаєм можна малювати. Для учасників було проведено майстер-клас з цієї техніки живопису. Також підопічні із задоволенням взяли участь у справжній китайській чайній церемонії. На закінчення присутні прийняли участь у тематичній тест – вікторині „На чай до королеви”.
   На згадку про свято підопічним інтернатного закладу залишилися намальовані ними картини та позитивні емоції.
  
 
Щорічне свято музейництва у Ліщинівському інтернатному закладі

   18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році. А з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. Музей – заклад, що збирає, зберігає, виставляє для огляду твори мистецтва, пам`ятки історії. До музею ми приходимо, щоб дізнатися щось нове, цікаве, помилуватися творами мистецтва. Музеї зберігають пам'ять та історію народу, культурну спадщину наших предків. Міжнародний день музеїв 18 травня вшановує важливість та цінність музеїв. У цей день музеї по всьому світу безкоштовно працюють для відвідувачів, проводять незвичайні виставки та культурні заходи, показують нові експонати.
   Для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату цього дня пройшов тематичний інтерактивний захід. Під час презентації присутні дізналися про історію свята, класифікацію музеїв та принципи їх роботи. Родзинкою заходу стали віртуальні екскурсії до незвичайних музеїв України та світу. Особливо мешканцям сподобалися тури до музею «Писанка» у місті Коломия, Львівського музею сала та музею локшини швидкого приготування у префектурі Осака Японії. Всього ж їм вдалося здійснити віртуальну мандрівку у 7 українських музеїв та 7 незвичайних музеїв світу. Це подарувало підопічним незабутні враження та масу позитивних емоцій.
  
 
«Вишивана Україна»

   Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
   З нагоди Дня вишиванки та з метою збереження українських традицій, ушануванню цінностей народу та його історії в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано тематичні заходи за участю підопічних та працівників будинків-інтернатів (пансіонату).
  
 
Великдень у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   У житті кожного українця Великдень – особливо шановане та величне свято. Це символ перемоги життя над смертю, світла над темрявою, добра над злом, любові над ненавистю, символ миру та найкращих сподівань.
   З метою збереження народних традицій та виховання поваги до духовної спадщини українців, розвитку творчих умінь підростаючого покоління напередодні світлого свята Великодня у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті педагогічними працівниками закладу організовано комплекс святкових заходів. Інструктор з праці Пасько Вікторія провела майстер-клас з декорування святкової випічки, який став не лише чудовою можливістю для дівчат виразити свою творчість, але й часом для спілкування та ознайомлення з прадавніми традиціями. Паска – особливий солодкий хліб, який випікається тільки раз на рік і потребує інгредієнтів найвищої якості. Вихованки із захопленням прикрашали здобу смачною глазур’ю та різноманітними елементами оздоби.
   Великодні свята насичені звичаями й традиціями. За давньою традицією народного мистецтва, одним з головних символів свята є писанка, що символізує початок життя, а нанесені узори відображають красу світу. В залежності від стилю фарбування бувають писанки, крашанки, крапанки, дряпанки тощо. Найпростіше – пофарбувати яйця в розчині з додаванням харчових барвників або наклеїти спеціальні наклейки. Але ж інколи хочеться якоїсь оригінальності чи то, навіть, більш святкового декору. Майстер-клас з розпису писанок різними методами та способами «Писанкове воскресіння» провела інструктор з праці Борсук Наталія на якому дівчата створювали унікальні писанки, які дивують своєю оригінальністю, красою та глибоким символічним змістом.
   Всі учасники із задоволенням приймали участь у заходах, приєдналися до сакрального дійства, під час якого мали змогу насолодитись атмосферою Великоднього духу.
  
 
Театральна вистава з нагоди Великодня у Кобеляцькому психоневрологічному будинку-інтернаті

   Світле Великоднє свято, разом зі сходом сонця, принесло підопічним Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату освячені пасочки та крашанки. Священик та настоятель Свято-Покровської церкви міста Кобеляки отець Георгій привітав підопічних та працівників інтернатного закладу зі святом світлої Пасхи.
   А також за участі працівників та підопічних в інтернатному закладі організовано та поставлено театральну виставу на Великодню тематику.
  
 
„Земля – наш дім, нам жити в нім”

   22 квітня – світ відзначає Міжнародний день Землі. Це чудова нагода вкотре замислитися над проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті.
   Цього дня для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховний захід „Земля – наш дім, нам жити в нім”.
   В ході заходу присутні переглядали тематичні відео, грали в екологічну вікторину, з’ясовували який ми внесок можемо зробити у справу захисту навколишнього середовища, також створювали колективну 3-D аплікацію та макет Землі із відбитків пофарбованих долоньок.
   По завершенню заходу активні учасники отримали подяки за любов до природи, збереження навколишнього середовища та захист довкілля.
   Проведені заходи зацікавили дівчат, сприяли поглибленню екологічних знань, розвитку творчої уяви, спонукали до розуміння необхідності дбайливого ставлення до природи, відчуття власної відповідальності за збереження навколишнього середовища.
  
 
„Бережи природу для людського роду”

   Долучитися до Дня довкілля досить просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан навколишнього середовища.
  Тому необхідно своїми діями та активною громадською позицією бути дотичним до заходів, які всебічно сприяють оздоровленню природи.
  Підопічні, вихованці та працівники інтернатних закладів/установ системи соціального захисту населення області щорічно приєднуються до наймасштабнішого прибирання країни, до проведення Всеукраїнської акції з благоустрою „За чисте довкілля”, зокрема:
  -у рамках акції, вихованки Новоосанжарського дитячого будинку-інтернату разом із інструкторами з праці Наталією Борсук та Вікторією Пасько під гаслом „Бережи природу для людського роду” провели генеральне прибирання території закладу, сіяли й висаджували квіти на клумбах та овочі на городніх ділянках.
  Працівники будинку-інтернату активно брали участь в упорядкуванні території закладу та прилеглої території, здійснили прибирання ігрових, дитячих, спортивних майданчиків, провели санітарну обрізку дерев, висадку квітів та овочів.
  - працівники та підопічні Ліщинівського та Кротівського психоневрологічних будинків-інтернатів також прийняли активну участь в акції.
  У психоневрологічних інтернатних закладах було проведено роботи по благоустрою території: фарбували огорожу, бордюри, стовбури дерев, обрізали дерева та кущі та висаджували квіти на клумбах.
  Чистота нашої Землі – у наших руках!
  Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.
  
 
Благодійний ярмарок в інтернатному закладі

   За участю працівників та підопічних Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату на території інтернатного провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, на якому продавалися смаколики та випічка, власноруч приготовлена працівниками, та створені підопічними вироби: плетені коврики, вишиті картини та інше.
   На виручені кошти придбали ліки, які вкрай необхідні нашим хлопцям і дівчатам на фронті, та передали їх кобеляцькій волонтерській групі Марини Сідаш.
  Вже найближчим часом медикаменти будуть передані захисникам. Велика вдячність всім причетним!
  
 
Заняття з комп’ютерної грамотності в інтернатному закладі

   Складно, напевно, оцінити, яку роль відіграє в сучасному житті комп’ютер, але сміливо можна сказати, що комп’ютери та їх можливості дозволяють нам створювати більш комфортні умови для життя, а це вже велике досягнення людства в його постійному розвитку.
   Згідно індивідуального плану соціальної послуги соціальної реабілітації, у Кротівському психоневрологічному інтернатному закладі вкотре формували навички підопічних у користуванні комп’ютерною технікою: повторили процеси включення та виключення комп'ютера, вхід до мережі Інтернет, вивчали шрифти та їх розміри.
   Підопічні із великим задоволенням взяли участь у навчанні з комп’ютерної грамотності.
  
 
Виховна година щодо мінної безпеки у дитячому будинку-інтернаті

   Життя сьогодні – дуже непередбачуване, про що свідчать події, які розгортаються зараз в Україні. У житті кожної людини зустрічаються різні випадки, часом загрозливі для особистої безпеки.
   4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням, в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено виховну годину „Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати.”. Підопічні та працівники інтернатної установи отримали інформацію про вибухонебезпечні предмети та вивчили правила поведінки, які можуть врятувати життя.
  
 
Захід до Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму

   Коли йдеться про аутизм, йдеться, не про захворювання, а про розлад, особливість розвитку, з якою людина народжується і живе усе життя. Аутизм неможливо набути внаслідок дії зовнішніх чинників, його не „вилікувати”, проте доказові методи психологічного втручання можуть покращити комунікативні та соціальні навички людей з аутизмом.
   2 квітня відзначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм, і кожному з нас варто дізнатися про нього більше. Адже, за даними ВООЗ, з аутизмом народжується кожна сота дитина в світі.
   Підопічні Пирятинського психоневрологічного інтернатного закладу взяли активну участь у заході присвяченому Всесвітньому дню поширення інформації про проблему аутизму.
  
 
Всесвітній день води

   Всесвітній день води, дата якого припадає на 22 березня, відзначає вся планета, це хороша можливість вкотре нагадати всім про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.
   До Всесвітнього дня води для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено виховний захід «Вода – це джерело життя» в ході якого поглибили уявлення дівчат про значення води в житті людини та природи, переглянули тематичний відеоматеріал «Кожна краплина має значення», створили стенд «Вода - це життя», розфарбовували замальовки та створювали аплікації.
   Також для вихованок проведено цікаві досліди з водою. Завдяки експериментам, дізналися про зв'язок води з іншими речовинами.
   Захід пройшов цікаво і пізнавально.
  
 
Кулінарне мистецтво – пиріжки

   Підопічні відділення підтриманого проживання Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату удосконалювали навички ведення домашнього господарства, а саме навчалися мистецтву приготування їжі – кулінарії.
   Підопічні разом з працівниками інтернатного закладу випікали пиріжки.
   Результатом своєї спільної роботи усі залишилися задоволеними!
   Пиріжки вийшли смачними!
  
 

   Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
   Так з нагоди Дня українського добровольця 14.03.2024 року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено виховну годину «Доброволець – це поклик серця», переглянуто тематичний документальний відеоматеріал, створено плакат із серцями-побажаннями «Повертайся живим!». Для вихованок проведено майстер-клас по виготовленню патріотичних голубів-сувенірів із фоамірану.
  
 
Масниця у дитячому будинку-інтернаті

   Зимі – кінець … Весна виблискує сонячним золотом … Розквітає земля… Навіть звичайна колода стає диво-деревом !
   12 березня поточного року в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся чудовий, театралізований захід до Масниці «Загублені в Інтернеті, або як млинець із пампушкою колодія шукали», під час якого долучилися до традицій святкування, переглянули як раніше на це свято прикрашали одяг та помешкання, ловили щастя на весь рік і звичайно ласували млинцями та варениками.
 
Свято Весни

   В інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди свята Весни та Дня 8 березня, організовано заходи: концертно розважальні програми за участю підопічних та працівників інтернатних закладів, майстер-класи та виставки творчих робіт.
   Підопічним – жінкам та вихованкам подарували квіти та пригостили святковими обідами.
 
Шевченківські дні в інтернатних закладах

   Як вже відомо, щороку 9 та 10 березня в Україні святкують «шевченківські дні». У ці дні українці вшановують пам'ять Тараса Григоровича Шевченка.
   Одним із найбільших патріотів усіх часів і народів справедливо вважається Тарас Шевченко. Мало хто з таким вогнем душі захищав свободу і незалежність батьківщини, честь і гідність народу.
   Шанувати Шевченка – це значить шанувати рідну мову, культурні надбання народу, творців, які як і він готові були покласти своє життя на олтар служіння народові.
   З нагоди шевченківських днів в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи, виставки, години спілкування, конкурси малюнків за творами Кобзаря, конкурси на найкращих читачів творів Шевченка, випуски онлайн-гезет на тему свята.
 
День весни у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

   8 березня поточного року, у день весни, жіночності та краси у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті традиційно відбувся святковий захід «Жінко, ім’я твоє Українка !».
   Цьогоріч він був особливим та зворушливим, тому що незабутні хвилини радості та усмішок подарували талановиті зірочки закладу.
   В ході заходу вихованки співали пісень, танцювали, приймали участь у різноманітних конкурсах, сценках та стравжньою цікавинкою розважальної програми було феєричне шоу, а саме дефіле «Мода від кутюр» де всі вбрання модного показу виготовлені педагогічними працівниками закладу із вторинної сировини та нетрадиційних матеріалів.
   Також проводилися майстер-класи по виготовленню святкових весняних сувенірів.
   Захід пройшов у теплій святковій атмосфері, адже присвячувався жінці, яка зігріває душі та благословляє світ на добро.
 
«Здорове харчування – запорука здоров’я»

   У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок організовано та проведено комбіноване заняття з елементами тренінгу на тему «Здорове харчування – запорука здоров’я».
   Метою заходу було формування у дівчат поняття про здорове, раціональне харчування, навчити розрізняти корисну та шкідливу їжу, розширити знання про складові компоненти харчових продуктів, про позитивний вплив корисної їжі на збереження і зміцнення здоров’я людей, розвивати навички культури і гігієни правильного харчування, виховувати прагнення берегти своє здоров’я, як найдорожчий скарб, вести здоровий спосіб життя.
   На занятті вихованки переглядали тематичне відео, досліджували етикетки харчових продуктів, розглядали Піраміду здорового харчування, складали імпровізовану «Тарілку здорового харчування», розгадували кросворд «Вітаміни», грали в гру «Корисно чи ні ?» та виконували творче практичне завдання із застосуванням нетрадиційної техніки малювання «штампування».
 
День української жінки

   У всі часи жінка відіграє важливу роль у житті не тільки конкретної людини, але й усієї нації. Жінка – мати, дружина, сестра, кохана. Жінка завжди була і лишається берегинею домашнього вогнища та сімейного затишку.
   З нагоди Дня української жінки та з метою навчання соціально-побутовим навичкам, у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено практичне заняття в імпровізованій світлиці, де вихованки варили українську народну страву борщ. Захід був цікавий, сповнений позитивними емоціями, а на завершення всі присутні поласували приготовленою власноруч стравою.
   Зокрема у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті проведено концертну програму, за участю працівників та підопічних інтернатного закладу, у якій прозвучали пісні українських авторів, які оспівують красу і ніжність українських жінок та їх непохитну любов до України.
 

   21 лютого Міжнародний день рідної мови – свято, яке нагадує про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
   В Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті до Дня рідної мови проведено виховний захід «Мова – ДНК нації». В ході заходу дівчата дізналися цікаві факти про мову, грали у вікторину «Як добре ви знаєте українську мову?», створили дерево із синонімів про рідну мову «Яка моя мова?», також вдосконалювали навички списування з друкованого тексту, вихованки списували пізнавальний текст про Україну.
   Метою заходу було показати значимість та пошану до рідної мови.
 

   20 лютого 2024 року підопічні та вихованці інтернатних закладів / установ згадували важкі, доленосні події нашої історії, які відбувалися на Майдані Незалежності у грудні 2013 – лютому 2014 роках, знайомилися з такими поняттями, як Гідність та Свобода, переглянули тематичні документальні фільми та гідно вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, долучившись до тихої акції «Янголи пам’яті».
   Скорботною хвилиною мовчання віддали данину громадській відвазі, силі духу мужніх та самовідданих патріотів, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів України та її Європейського вибору.
 
«Єдність – то є наша сила»

  До Дня єднання, 16 лютого поточного року, в інтернатних закладах системи соціального захисту населення області проведено тематичні заходи, зокрема, з метою підкреслення національної свідомості та патріотизму серед вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, проведено виховний захід «Єдність – то є наша сила», який включав в себе інформаційний дайджест, вікторини, тематичний відеоматеріал, а також створення колективної аплікації «Ланцюжок єдності».
 
День Святого Валентина в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Святого Валентина в інтернатних закладах організовано розважальні та цікаві заходи, зокрема:
   - за участю підопічних та працівників Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату проведено конкурсну програму «А ти візьми та подаруй по валентинці...»;
   - підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату прийняли участь у заході щодо відгадування тематичних ребусів та філвордів, які презентувалися на екрані, та створили вітальні листівки та різнобарвні серця в техніці орігамі.
   Зазначені заходи створили гарний настрій та покращили психоемоційний стан підопічних.
 
Шашковий турнір у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського

  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського проведено змагання з настільних ігор – шашковий турнір «В дамки».
   В результаті інтелектуальної боротьби визначилися призери і переможці змагань, які нагороджені медалями і кубком за перемогу.
 
Позапланові навчання з питань пожежної безпеки у психоневрологічних будинках-інтернатах

  08 лютого поточного року у Грабарівському та Кротівському психоневрологічних будинках-інтернатах пройшли позапланові навчання з протипожежної безпеки, які провели інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Лубенського районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області Вадим Ковальчук та Юрій Томко.
   Працівники інтернатних закладів пригадали правила поводження в надзвичайних ситуаціях під час пожежі та правила евакуації людей, правила пожежної безпеки, використання первинних засобів пожежогасіння та алгоритм дій у разі сигналу «Повітряна тривога».
 
День безпечного Інтернету у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  День безпечного Інтернету – час нагадати собі про важливість цифрової безпеки!
   6 лютого поточного року, до Дня безпечного Інтернету, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Безпечний Інтернет та соціальні мережі». На зазначеному заході вихованкам вкотре розповіли про кібер-булінг, правила кібербезпеки, та про важливість зберігання в безпеці особистих даних у світі сучасних технологій, а також вихованки переглянули пізнавальні відеоролики про правила поведінки в Інтернеті.
 
Чергові навчання з питань пожежної безпеки у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Збереження життя та здоров’я підопічних є головним завданням Ліщинівського будинку-інтернату. Пріоритетом у цьому питанні являється жорстке дотримання правил та вимог протипожежної безпеки.
   Саме цій темі було присвячено чергове навчання для працівників закладу, яке 2 лютого поточного року провели інспектори відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Полтавського районного управління ГУ ДСНС України у Полтавській області Максим Худенко та Юлія Дубовик.
   Працівники інтернатного закладу пригадали типи пожеж та методи їх усунення, також правила поводження в надзвичайних ситуаціях при пожежі та правила евакуації людей. Особливу увагу було приділено алгоритму дій персоналу в разі оголошення повітряної тривоги, а також вогнеборці провели з працівниками інтернатного закладу тренінг по гасінню умовної пожежі.
 
Психологічне заняття у Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Кожного року, 3 лютого, людей в усьому світі закликають до боротьби зі згубною звичкою – лихослів'ям.
   Підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату теж приєдналися до цієї боротьби. Разом з психологом інтернатного закладу вони дослідили історію виникнення лихослів'я, причини вживання ненормативної лексики та методи подолання цієї звички. Всі учасники заходу мали змогу підібрати слова, якими можна замінити ненормативну лексику на ввічливі слова.
   Зазначений захід позитивно вплинув на здатність підопічних керувати своїми емоціями і поведінкою, проявляти самоконтроль та дисципліну.
 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  Щороку 22 січня українці відзначають День Соборності України, об’єднуючись у живому ланцюзі та висловлюючи підтримку національній єдності та незалежності країни.
   З нагоди Дня Соборності України в усих інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті та тематичні заходи, зокрема:
   - для підопічних Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату організовано тематичний захід «Слава Україні! Героям слава!»;
   - у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено квест-гру «Ласкаво просимо до України» та виховний захід «Золота нитка єднання рідним словом».
  Вихованки створили національно-патріотичне панно з паперових квітів, на яких знайшли своє місце згадані у ході заходу рослини-символи, що втілили у цій композиції ідею єдності й соборності України, її краси, незламності духу та віри у неминучу перемогу.
   На завершення заходу, щоб відчути дух дружби та гордості за свою державу, під музичний супровід пісні «Україно!» підопічні, взялися за руки, утворили нерозривний «живий» ланцюг, що символізував єдність та бажання жити в соборній та неподільній країні.
 
Всесвітній день «Дякую» в інтернатних закладах

  Щороку 11 січня відзначають найввічливіший день року – Всесвітній день «Дякую».
   Цей день покликаний нагадати людям про цінність хороших манер.
   Саме про це йшла мова на інтерактивному занятті, яке було проведено для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату. Підопічні дізналися про історію виникнення не тільки свята, а і самого слова «Дякую» та виготовляли листівки із словами вдячності.
   Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематичну виховну годину до дня «Дякую», на якій обговорили кому ми можемо подякувати, тим самим не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим, але й продемонструвати свою вихованість та гарні манери, з’ясували, як «Дякую» звучить на різних мовах та провели майстер-клас по створенню патріотичних оберегів «янголів».
   Нині наше багатомільйонне «Дякую» - найкращим Збройним силам України та всім, хто наближає Перемогу!
 

   З нагоди різдвяно – новорічних свят в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися святково-розважальні заходи.
Архів "Надання соціальних послуг"