Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг

 
Надання безоплатної правової допомоги підопічним Гадяцького геріатричного будинку-інтернату

  14 вересня поточного року начальником відділу «Гадяцького бюро правової допомоги» Другого полтавського МЦ з надання БВПД Калініченко Іриною Володимирівною проведено лекцію на тему: «Як вберегтися від телефонного шахрайства» та надано відповіді на питання підопічних Гадяцького геріатричного будинку-інтернату.

 
Проведення Дня фізичної культури та спорту в інтернатних закладах системи соціального захисту населення області

  З нагоди Дня фізичної культури та спорту в інтернатних закладах організовано спортивні заходи, зокрема:
  - для мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату було проведено спортивно-масовий захід «Веселі старти»;
  - підопічні Вишняківського будинку-інтернату прийняли участь у спортивних змаганнях на інвалідних візках.
  У Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів війни та праці привітали з професійним святом заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, почесного голову Ради ветеранів спорту Полтавської області, почесного громадянина Хорольского району – підопічного пансіонату, Степанова Олександра Павловича, та вручили грамоту Асоціації ветеранів спорту Полтавської області.

 
«Старти надій»

   Доброю традицією стало проведення Дня фізичної культури та спорту в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті.
   11 вересня для вихованок закладу проведені спортивно-розважальні ігри «Старти надій» та змагання з бадмінтону. Вихованки продемонстрували свої спортивні здібності, згуртованість та дружбу. День був насичений, цікавий та змістовний.

 
Екскурсія підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату на виробництво

   9 вересня підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали підприємство по ремонту паливної апаратури, що знаходиться у місті Кобеляки, де ознайомилися з історією виникнення виробництва та із продукцією, яку випускає підприємство.
  Екскурсія на виробництво залишила у підопічних інтернатного закладу чудовий настрій та позитивні емоції.

 
Екскурсія по місту Полтава

   Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці організовано екскурсію по місту Полтава.
   Підопічні відвідали Білу альтанку, пам'ятник «Полтавській галушці», садибу І.П. Котляревського та прослухали розповідь про встановлення 50-метровому флагштоку прапору України.
   Екскурсія по місту Полтава поліпшила психоемоційний стан підопічних пансіонату та залишила багато позитивних вражень.

 
День фізичної культури і спорту України у Зіньківському дитячому будинку-інтернатіім. О.В. Синяговського

  З нагоди Дня фізичної культури і спорту України, 8 та 9 вересня поточного року для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського організовано спортивні змагання «Спартакіада – 2021».
  Вихованці змагалися у різних видах спорту: підтягування, силові вправи, естафети, армреслінг, шашки та інше.
  По завершенні учасники та призери отримали грамоти та пам'ятні дарунки.

 
«SENI CUP 2021»

  У серпні поточного року підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату системи соціального захисту населення Полтавської області взяли участь у футбольному турнірі Seni Cup 2021 для осіб з обмеженими можливостями, який в цьому році був проведений дистанційно.
  За місяць проходження турніру, футбольна команда інтернатного закладу виконала чотири завдання, які підготувала Українська Асоціація Футболу/ Ukrainian Association of Football.
  Старання команди не пройшли марно, як результат команда зайняла 2 місце та отримала головний приз – участь у турнірі Seni Cup 2022.

 
День знань у дитячих будинках-інтернатах

  Урочисто, дзвінко та весело святкували День знань у дитячих будинках-інтернатах.
  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату було проведено свято «Добрий день, Країно Знань!» та перший урок-квест «Україна-скарби нації».
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім.О.В.Синяговського відбулася урочиста лінійка, перший урок «В Україні я навчаюся, Україною я пишаюся!» та конкурс малюнків на асфальті «Осінь вже в саду, я до школи йду».
  З нагоди свята вихованці отримали дарунки та солодощі.

 
Літній відпочинок вихованців дитячих будинків-інтернатів у Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «АНТЕЙ»

  В рамках Комплексної програми соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки на 2021 рік з обласного бюджету на оздоровлення вихованців Зіньківського ім. О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів у дитячих закладах оздоровлення виділено 262,5 тис.грн.
  З 26 серпня по 15 вересня поточного року у Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Антей» смт. Нові Санжари Полтавської області оздоровлюються 20 дітей, а саме 15 вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського та 5 вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
  Для вихованців дитячих будинків-інтернатів організовано спортивні змагання, веселі шоу, дискотеки, лялькову виставу, різноманітні цікаві ігри та конкурси..
  Вихованці активно та з задоволенням беруть участь в усіх заходах.

 
День ігор та фокусів у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  25 серпня для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено день ігор та фокусів «Пригоди в країні Літоленд» за участю фокусника Володимира Шміта.
  Вихованки отримали позитивні емоції та чудовий настрій.

 
День Незалежності України - головне державне свято України!

  З нагоди відзначення Дня Державного прапора та річниці Незалежності України цього року 24 серпня українці святкували 30 років Незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними.
  З нагоди цього свята для відвідувачів Територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг відбулися різноманітні мистецькі заходи.
  Слухачі факультету «Декоративно - вжиткового мистецтва» «Університету третього віку» центру надання соціальних послуг Котелевської селищної ради представили свої роботи на Сорочинському ярмарку - семиметровий «Український рушник єдності майстринь Котелевського рідного краю» та вишитий Герб Котелевщини. За високу професійну майстерність та активну творчу діяльність зі збереження і розвитку традиційної вишивки Полтавщини у відкритому регіональному огляді – конкурсі творів майстрів народного мистецтва вишивки «Вишивана краса Полтавщини» виконавців відзначено дипломом І ступеню в номінації «Колективи декоративно-ужиткового мистецтва».
  Справжньою родзинкою свята для відвідувачів відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування Подільської районної у м. Полтаві ради стали виступи школи танцю "Регтайм", керівник Оксана Різун.
  Центром надання соціальних послуг Глобинської міської ради організовано ретро – вечірку. Для учасників проведено конкурси, ігри, танці, майстер – класи, виступи танцювального та хореографічного колективів.
  Колектив Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Шишацької селищної ради» флешмобом привітав з Днем Незалежності України жителів Шишацької Територіальної Громади.
  У приміщенні відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування Лубенської міської ради відбувся святковий концерт для відвідувачів закладу.
  Центром надання соціальних послуг Зіньківської міської ради проведено святковий концерт «Рідна Україна - ми одна родина».
  Колектив центру надання соціальних послуг Чутівської селищної ради взяв участь у покладанні квітів до пам'ятних знаків загиблим учасникам АТО
  Святкові різнопланові заходи відбулись в кожній установі системи соціального захисту Полтавщини.

 
День Державного Прапора України та День Незалежності України в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті заходи, з дотриманням карантинних заходів, зокрема:
  Для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено лекцію «Історія створення та затвердження державного Прапора та Герба України» та організовано концертну програму підопічними пансіонату, за участю ансамблю «Доля».
  У Грабарівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано виставку виробів мешканців інтернатного закладу та концерт художньої самодіяльності за участю працівників та підопічних.
  Для підопічних Гадяцького геріатричного будинку-інтернату проведено тематичну лекцію «Україна в умовах незалежності».
  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено святковий концерт «Я люблю свою Україну!» та конкурс малюнків на асфальті «Україна - єдина країна!».
  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського організовано спортивні змагання.

 
Про надання соціальних послуг інтернатними закладами системи соціального захисту населення Полтавської області

  У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонує 14 будинків-інтернатів із них 4 – загального типу та геріатричних, 8 – психоневрологічних та 2 дитячих будинки-інтернати для осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, соціально-побутового, медичного обслуговування, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів.
  Інтернатними закладами соціального захисту населення Полтавської області забезпечено надання соціальних послуг, відповідно до державних стандартів.
  Горбанівським геріатричним пансіонатом ветеранів війни та праці, Гадяцьким геріатричним будинком-інтернатом, Вишняківським та Хорольським будинками-інтернатами для громадян похилого віку та інвалідів забезпечено надання соціальних послуг стаціонарного догляду, соціальної адаптації, представництва інтересів, інформування, посередництва, консультування, соціальної профілактики, соціально-психологічної реабілітації та переклад жестовою мовою.
  У Рашівському, Кобеляцькому, Високо-Тополянському, Грабарівському, Ліщинівському, Токарівському, Пирятинському, Кротівському психоневрологічних будинках-інтернатах надаються соціальні послуги: стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування та соціальної адаптації.
  Рашівським, Пирятинським та Ліщинівським психоневрологічними інтернатними закладами забезпечено надання послуги підтриманого проживання.
  Лішинівським психоневрологічним будинком-інтернатом надається послуга паліативного догляду.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського та Новосанжарським дитячими будинками-інтернатами забезпечено надання соціальних послуг стаціонарного догляду, соціальної реабілітації, представництва інтересів, консультування, соціальної адаптації, паліативного догляду, денного догляду та з тимчасового відпочинку для батьків.
  Зіньківським ім. О.В.Синяговського дитячим будинком-інтернатом додатково надається соціальна послуга підтриманого проживання.
  Тип рекомендованого інтернатного закладу, необхідність стороннього догляду, відсутність чи наявність медичних протипоказань для влаштування в будинок-інтернат визначаються лікарсько-консультативною комісією на підставі результатів медичного обстеження особи.
  Влаштування до інтернату здійснюється згідно з путівкою виданою Департаментом соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації особі, її опікуну чи органу опіки та піклування (у разі коли недієздатній особі або особі, цивільна дієздатність якої обмежена, не призначений опікун чи піклувальник) на підставі документів, визначених чинним законодавством.

 
Святкування Яблуневого Спаса в інтернатних закладах системи соціального захисту населення області

  19 серпня, з нагоди свята Преображення Господнього або Яблучного спаса, в інтернатних закладах системи соціального захисту населення області проведено святкові заходи, зокрема:
  у Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано для підопічних святкове богослужіння та освячення фруктів та овочів;
  вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату прийняли участь у майстер-класі «Розпис яблук у техніці «Айсінг», на якому власноруч створювали справжні солодкі шедеври;
  для підопічних Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату проведено святкову молебень та обряд освячення плодів.

 
Урочисті заходи до 30-річчя Дня Незалежності України у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів та праці

  З нагоди 30-річчя Дня Незалежності України, для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено святковий концерт за участю ансамблю "Розсошаночка" Розсошенського Будинку культури Щербанівської громади та організовано виставку творчих робіт майстринь пансіонату.

 
Святкування Медового Спасу у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  З нагоди свята Медового Спаса, 14 серпня для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату проведено тематично-виховні заходи «Медовий Спас або Маковія - традиції і особливості свята» та майстер клас «Орнамент українського рушника».
  Цей день запам'ятався вихованкам смачними пирогами з маком, солодким медом, яскравими емоціями, веселими піснями та яскравими рушничками, виготовленими своїми руками.

 
«Шоу мильних бульбашок» у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  11 серпня для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату була проведена ігрова розвага «Шоу мильних бульбашок».
  Вихованки були у захваті від велетенських мильних бульбашок та фігур, що утворювалися в процесі шоу. Чудова атмосфера свята залишила після себе прекрасний настрій та незабутні враження.

 
Тенісний турнір у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  Серед мешканців Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відбулися чергові захоплюючі змагання з тенісу.
  Зі слів судді змагань Горголи Георгія Миколайовича, який був запрошений організаторами заходу, учасники турніру показали гарну підготовку та старання.
  Змагання проходили за коловою системою, а учасники відповідно поділилися на дві команди за допомогою жеребкування. Весело та з ентузіазмом боролися учасники за першість та відшліфовували майстерність.
  По завершенні турніру переможці та учасники отримали призи та подякували судді за надану підтримку в проведенні турніру.

 
Наше літо 2021

  Літнє дитяче дозвілля вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім.О.В.Синяговського цікаве, веселе, активне, спортивне, захоплююче та змістовне.
  Для вихованців організовуються літні розваги: купання в басейні, рухливі ігри, спортивні естафети, змагання з настільного тенісу, шашок, дискотеки тощо.

 
Екскурсія до державного історико-культурного заповідника«Поле Полтавської битви»

  Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».
  Підопічні у супроводі екскурсовода оглянули декорації військових подій, зброю та боєприпаси, розкопки шведських археологів та з захопленням роздивлялися макети з відтворенням бойових дій.
  Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.

 

  В рамках реалізації проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину» з 20 по 23 липня цього року за сприяння Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України вперше в Україні на базі територіальних центрів соціального обслуговування м. Полтави проводить першу сесію семінарів-практикумів на тему: «Як налагоджувати комунікацію з літніми людьми та зберігати власне психологічне здоров'я за стресових умов (пандемія СOVID-19)».
  Мета цих заходів полягає в ознайомленні працівників соціальної сфери з психологічними особливостями людей літнього віку і навчанні взаємодії з ними в період вимушеної ізоляції.
  60 соціальних робітників з територіальних центрів соціального обслуговування Київської, Подільської та Шевченківської районних у м. Полтаві рад на семінарах – практикумах вчаться налагоджувати ефективну комунікацію з літніми людьми та зберігати власне психологічне здоров'я за стресових умов (пандемія COVID-19).
  Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації висловлює щиру вдячність Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна Національної академії педагогічних наук України та модератору цього проєкту - Ользі Коваленко.

 
Літо – найулюбленіша пора вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату

  Літо – найулюбленіша пора вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Це час наповнений сонцем, неймовірними пригодами та зустрічами з друзями.
  23 липня до вихованок дитячого будинку-інтернату завітали представники Poltava Volunteer community та Фонду «Гуманіст» на чолі з директором Анат Бондаренко.
  Дівчата чудово провели час: виготовляли фоторамки, спілкувалися та фотографувалися.

 
Чергові навчання з питань пожежної безпеки у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті

  У Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті, за участю начальника Білицької МПК Попруги В.О., пройшли чергові навчання з протипожежної безпеки.
  Працівники пригадали типи пожеж та методи їх усунення, також правила поводження в надзвичайних ситуаціях при пожежі та правила евакуації людей.
  З персоналом та мешканцями інтернатного закладу була проведена актуалізація знань з будови вогнегасника (порошкового та вуглекислотного) та порядку використання при потребі.
  Всі охочі загасити осередок пожежі показали відмінні результати.

 
Поїздка до джерела Горбанівської ікони Божої Матері

  Підопічні Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Свято-Макаріївський кафедральний собор міста Полтави, з нагоди свята на честь Заступниці і Похвали землі Полтавської – Горбанівської ікони Божої Матері
  Подорож до кафедрального собору поліпшила психоемоційний стан підопічних інтернатного закладу.

 
Змістовне та цікаве дозвілля

  Весело та змістовно проходить літній відпочинок вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.
  Зокрема, за участю представників Всеукраїнського благодійного фонду допомоги та розвитку HELPGROUP для вихованців організовано змістовне та цікаве дозвілля: конкурси, рухливі ігри, танці, вікторини. Підопічних пригощали солодкою ватою та солодощами.

 
Літо – час оздоровлення та відпочинку вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату

  Літньої пори вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату більше часу проводять на свіжому повітрі, на спортивних майданчиках, приймають сонячні ванни та купаються.
  16 липня поточного року до вихованок завітали в гості представники Всеукраїнського благодійного фонду допомоги та розвитку « HELPGROUP» на чолі з директором Давидом Джалагонія.
  Вихованки отримали море позитивних емоцій та чудово провели час: брали участь в конкурсах, веселилися, танцювали та ласували солодкою ватою.

 
Екскурсія до Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка

  Мешканці Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату відвідали Полтавський художній музей (галерею мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
  Підопічні інтернатного закладу з цікавістю слухали про митців рідного краю та художників минулих століть. Надзвичайне захоплення визвали експозиції сучасних художників, зокрема кременчуцьких, так як багато хто з мешканців родом з цього міста.
  Зазначена екскурсія була цікавою і змістовною та залишила позитивні враження у підопічних інтернатної установи.

 
Івана Купала у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

  Весело і гомінко святкували у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В. Синяговського свято Івана Купала.
  В концертній програмі звучали українські пісні, вірші, музичні композиції ансамблю «Веселі музики». Вихованці дружно співали народні пісні під баян, смакували святковою кашею та морозивом, переглядали в кінозалі цікаві мультфільми і танцювали на дискотеці!

 
Свято «Івана Купала» у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  З нагоди народного свята «Івана Купала», для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернаті організовано заходи – купальські дійства.
  Вихованки із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов'язані зі святом, а також співали, танцювали, водили хороводи, взяли участь в театралізованому дійстві «Ой на Івана, та й на Купала!», а також було проведено майстер-клас «Чарівність Купальського вінка».

 
Відзначення Дня Конституції України

  З нагоди державного свята Дня Конституції України, в інтернатних закладах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, організовано та проведено урочисті заходи, зокрема організовано тематичні вечори, перегляди документальних фільмів, виставки художніх виробів, вишивки, фотоконкурсів, робіт декоративно-прикладного мистецтва та святкові обіди.

 
Заходи у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті з нагоди державного свята Дня Конституції України.

  Для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, з нагоди державного свята Дня Конституції України, організовано виховну годину «Найкраща в світі країна моя!», святковий концерт «До тебе лине серце, Україно!» та спортивні змагання «Будьмо радісні й здорові, спритні, дужі та бадьорі».

 
Святкування Дня Конституції України у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського

  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті ім. О.В.Синяговського, з нагоди державного свята Дня Конституції України, організовано і проведено концертну програму «Слава Україні!», вікторину «Що я знаю про державу», перегляд документальних фільмів «Історія української Конституції», «Конституція незалежної України» та проведено конкурс «Відгадай мелодію».

 
Зони відпочинку інтернатних закладів системи соціального захисту населення Полтавської області

  З метою поліпшення умов проживання підопічних та вихованців, їх відпочинку на свіжому повітрі, інтернатними закладами системи соціального захисту населення області забезпечено облаштування та розширення зон відпочинку.

 
ЗЕЛЕНІ СВЯТА у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  Весело, цікаво та змістовно пройшли Зелені свята для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату.
  Дівчата взяли участь в конкурсах, грали у веселі ігри, співали, водили хороводи та переглянули відеофільм про історію свят «День Святої Трійці - історія та традиції».

 
Соціально-інтерактивна вистава «Право є?» для підопічних інтернатних закладів

  За співпраці Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації проведено виставу в рамках проекту БТ «Джерела» «Підвищення рівня обізнаності та потенціалу громади міста Полтави з питань соціального включення людей з інтелектуальними порушеннями завдяки перфомансам інклюзивного театру проти стигми», координатором якого є представник Асоціації психіатрів України Юлія Пієвська.
  Підопічні Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків-інтернатів переглянули виставу «Право є?» соціально-інтерактивного театру благодійного товариства «Джерела» за мотивами «Конвенції ООН про права людей з інвалідністю».
  Метою заходу є підвищення обізнаності підопічних інтернатних закладів з соціальних питань, залучення людей з інтелектуальними порушеннями до активного життя. Через казкових героїв актори вистави театру БТ «Джерела», розповіли присутнім про деякі пункти Конвенції ООН, що сприятиме правовій обізнаності.

 
Відзначення кращих медичних працівників інтернатних закладів системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Дня медичного працівника відзначили грамотами Полтавської обласної ради кращих медиків інтернатних закладів:
  Людмилу Вишар - старшу медичну сестру Вишняківського будинку-інтернату;
  Любов Дудніченко - старшу медичну сестру Високо-Тополянського психоневрологічного інтернату;
  Наталію Колісник - сестру медичну Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці;
  Олену Біденко - лікаря психіатра та Вікторію Кобізську - сестру медичну з дієтичного харчування Кобеляцького психоневрологічного будинку-інтернату;
  Юлію Попругу - лікаря-терапевта та Тетяну Піддубну - сестру медичну старшу Ліщинівського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Валентину Котляр - сестру медичну Кротівського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Олену Юхнову - сестру медичну Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату;
  Марію Бобир - сестру медичну Грабарівського психоневрологічного будинку-інтернату.
  У Полтавському академічному обласному українсько музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя відбулося вручення Премії обласної ради імені М.В. Скліфосовського та відзначення кращих медичних працівників області.
  Серед медичних працівників інтернатних закладів системи соціального захисту населення Полтавської області кращим лікарем будинку-інтернату (пансіонату) стала заступник директора з медичної частини, завідувач медичним відділенням, лікар-терапевт Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці Олена Шрамко, а кращою медичною сестрою будинку-інтернату (пансіонату) обрали медсестру Гадяцького геріатричного Будинку-інтернату Наталію Панасенко.

 
В центрах комплексної реабілітації дітей з інвалідністю відзначали Міжнародний день захисту дітей

  Дитинство – найпрекрасніша мить нашого життя, це – пора сподівань та здійснення мрій. Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. В Центрах комплексної реабілітації дітей з інвалідністю привітали дітей зі святом. Діти переглянули театралізовану виставу, прийняли участь в конкурсах та по закінченню свята отримали солодкі подарунки від спонсорів. На святі панувала дружня святкова атмосфера діти були задоволені та отримали позитивні враження і гарний настрій.

 

  Друзі, з нагоди відзначення міжнародного Дня захисту дітей для вихованок Новосанжарського дитячого будинку- інтернату було проведено свято «Подаруй радість дітям!», на яке завітали гості: заслужений працівник сільського господарства України, депутат Полтавської обласної ради, член фракції «Довіра» Кириченко Василь Петрович, радник голови Полтавської обласної ради Буцький Олександр Валерійович, депутат Полтавської районої ради, член фракції «Довіра» Кириченко Тетяна Ярославівна, представники преси та телебачення. Вихованкам закладу було вручено цінні подарунки та солодощі. Відбувся святковий концерт!

 

  З нагоди відзначення міжнародного Дня захисту дітей проведено заходи для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В. Синяговського.
  З урахуванням дотримання карантинних заходів організовано і проведено урочистості і концерт вихованців «Час дитинства», конкурс малюнків-композицій із пластиліну «Дитячі мрії».

 

  З метою поглиблення знань про безпечний Інтернет у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті проведено заходи для підопічних «День безпеки в Інтернеті».
  Година спілкування «Інтернет - користь чи прихована небезпека», перегляд відеоролика «Бути захищеним в Інтернеті – просто» дали можливість вихованкам інтернатної установи ознайомилися з 10-ма золотими правилами безпеки в Інтернеті.

 

  «Моя сорочка вишивана!» - назва заходу, що відбувся в стінах Новосанжарського дитячого будинку-інтернату. Дівчатка мали змогу продемонструвати не лише вишивані сорочки, блузи, а й ознайомитись з історією виникнення свята, навчитись виготовляти листівки-вишиванки з паперу.

 
Доступність до соціальних послуг осіб з інвалідністю – пріоритет в роботі органів соціального захисту населення

  З метою забезпечення доступності осіб з вадами слуху до соціальних послуг, які надаються установами соціального захисту населення, за сприяння Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з 12 по 25 травня поточного року проводиться онлайн навчання за спеціальною професійною програмою «Основи української жестової мови».
  До навчання залучено 18 працівників територіальних центрів соціального обслуговування та центрів надання соціальних послуг які по завершенню навчання отримають сертифікати з опанування жестової мови.


 

  Наближається Світле Христове Воскресіння!
  Цей день згуртовує усіх нас навколо давніх християнських цінностей – терпимості, любові до ближнього, милосердя!
  В умовах дотримання карантинних заходів готуються до Великодня одинокі люди похилого віку - підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці.
  Приємно, що кожна людина поважного віку отримала у подарунок паску - головний святковий хліб християн та символ Воскресіння Христа!
  Вітаємо всіх підопічних та колективи інтернатних установ області з наближенням Великого Дня Воскресіння Христового та бажаємо міцного здоров'я та Божого благословіння!


 
В установах системи соціального захисту населення проведено оцінку якості соціальних послуг

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1.06.2020 № 449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг» та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.11.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг» установами системи соціального захисту населення проводиться оцінка якості соціальних послуг суб'єктів, що надають/надавали соціальні послуги із залученням бюджетних коштів.
  У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонують 14 будинків-інтернатів, з них 8 психоневрологічних та 2 дитячих будинки-інтернати.
  Відповідно до Плану проведення зовнішньої оцінки якості соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності в будинках-інтернатах, пансіонаті системи соціального захисту населення Полтавської області, затвердженого Наказом Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації від 12.08.2019 року №82, комісією в 2019 році проведено зовнішню оцінку якості соціальної послуги стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, Гадяцького геріатричного будинку-інтернату, Вишняківського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів та Хорольського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
  На виконання Плану з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг, затвердженого Наказом Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації від 09.06.2020 року №58, комісією у 2020 році проведено зовнішню оцінку якості соціальних послуг (стаціонарний догляд, соціальна адаптація, соціальна реабілітація, представництво інтересів, консультування, підтримане проживання, паліативний догляд, денний догляд) в психоневрологічних та дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів.
  Інтернатними установами/закладами забезпечено інформування персоналу надавача соціальних послуг, отримувачів соціальних послуг, їх законних представників про результати проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг.
  Крім того, соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 22 територіальні центри (1 розпочав роботу в 2021 році) та 28 центрів надання соціальних послуг (2 розпочали діяльність в 2020 році та 10 – в 2021 році).
  Внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг, що надають/надавали соціальні послуги у 2020 році із залученням бюджетних коштів проведено 37 установами, 2 – буде проведено протягом 2021 року. Інформацію щодо проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах, районних газетах та у соціальних мережах. Проведено наради щодо підсумків проведеної внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Розроблено заходи щодо покращення якості надання соціальних послуг, організовано навчання соціальних працівників та соціальних робітників.
  В 2021 році в Гоголівській, Глобинській, Решетилівській, Білицькій, Скороходівській, Градизькій, Оболонській, Великосорочинській, Комишнянській, Краснолуцькій та Новооржицькій територіальних громадах створено територіальний центр соціального обслуговування та центри надання соціальних послуг. Оцінка якості надання соціальних послуг буде проведена в 2022 році.
  Крім того, у 36 установах проведено зовнішнє оцінювання соціальних послуг. Інформацію щодо проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах та районних газетах. За підсумками зовнішнього оцінювання якості соціальних послуг проведено наради та «круглі столи». Направлено рекомендації щодо покращення якості надання соціальних послуг.
  "

Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (тц, цнсп)

Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (Будинки-інтернати) за 2020 р1к


 

Навчання працівників та вихованок дитячого будинку-інтернату правилам з пожежної безпеки

  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано перевірку, з урахуванням карантинних заходів, щодо дотримання норм та правил з пожежної безпеки та представниками районного підрозділу ДСНС України у Полтавській області проведено об'єктові протипожежні тренування працівників та вихованок на теми:
  - порядок дій у разі виникнення пожежі;
  - евакуація працівників та вихованок під час виникнення пожежі.
  Працівники та вихованки закладу випробували вогнегасники в дії.


 

Навчання працівників та вихованок дитячого будинку-інтернату правилам з пожежної безпеки

  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано перевірку, з урахуванням карантинних заходів, щодо дотримання норм та правил з пожежної безпеки та представниками районного підрозділу ДСНС України у Полтавській області проведено об'єктові протипожежні тренування працівників та вихованок на теми:
  - порядок дій у разі виникнення пожежі;
  - евакуація працівників та вихованок під час виникнення пожежі.
  Працівники та вихованки закладу випробували вогнегасники в дії.


 

Навчання працівників та вихованок дитячого будинку-інтернату правилам з пожежної безпеки

  У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано перевірку, з урахуванням карантинних заходів, щодо дотримання норм та правил з пожежної безпеки та представниками районного підрозділу ДСНС України у Полтавській області проведено об'єктові протипожежні тренування працівників та вихованок на теми:
  - порядок дій у разі виникнення пожежі;
  - евакуація працівників та вихованок під час виникнення пожежі.
  Працівники та вихованки закладу випробували вогнегасники в дії.


 

«Серце до серця»

  14 лютого 2021 року для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату організовано пізнавальну розважальну програму «Мелодії кохання», а також цікаві конкурси, вікторину, присвячені Дню Закоханих.
  Команди дівчат змагалися за звання найдружніших, найспритніших, найактивніших. Всі глядачі та учасники свята були у захваті.
  Гарний настрій, посмішки та веселощі панували в залі.
  Дані заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних заходів.


 

  Цікаво та змістовно відсвяткували прихід Нового 2021 року вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату, вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату, підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, люди поважного віку, які проживають у Вишняківському будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів.
  Організовано різноманітні конкурси, концертні програми, виставки творчих робіт присвячені новорічній тематиці.