Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг
 
В установах системи соціального захисту населення проведено оцінку якості соціальних послуг

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг" та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.11.2013 року № 904 ,,Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг" установами системи соціального захисту населення проводиться оцінка якості соціальних послуг суб'єктів, що надають/надавали соціальні послуги із залученням бюджетних коштів.
   У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонують 14 будинків-інтернатів, з них вісім психоневрологічних та два дитячих будинки-інтернати.
   На виконання Плану з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів, затвердженого Наказом Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації від 12.05.2021 року №38 ,,Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг", комісією у 2021 році проведено зовнішню оцінку якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів та з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг".
   Інтернатними установами/закладами забезпечено інформування персоналу надавача соціальних послуг, отримувачів соціальних послуг, їх законних представників про результати проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг.
   Крім того, соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг (6 розпочали діяльність в 2021 році (Чутівська, Пришибська, Білоцерківська, Скороходівська, Градизька, Оболонська територіальні громади), 5 розпочали діяльність у 2022 році (Великобудищанська, Заводська, Лютенська, Сенчанська, Терешківська територіальні громади).
   Внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг, що надають/надавали соціальні послуги у 2021 році із залученням бюджетних коштів проведено 43 установами (в 11 вищезазначених територіальних громадах оцінку якості буде проведено у 2022-2023 роках відповідно).
   Інформацію щодо проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах, районних газетах та у соціальних мережах. Проведено наради щодо підсумків проведеної внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Розроблено заходи щодо покращення якості надання соціальних послуг, організовано навчання соціальних працівників та соціальних робітників.
   У 28 установах проведено зовнішнє оцінювання соціальних послуг. Інформацію щодо проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах та районних газетах. За підсумками зовнішнього оцінювання якості соціальних послуг проведено наради та ,,круглі столи". Направлено рекомендації щодо покращення якості надання соціальних послуг.
   В 15 Територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг (Піщанська, Гоголівська, Новосанжарська, Глобинська, Новооржицька, Краснолуцька, Комишнянська, Великосорочинська, Білицька, Решетилівська, Новоселіська, Карлівська, Лохвицька, Петрівсько-Роменська, Великобагачанська територіальні громади) зовнішню оцінку якості заплановано провести до 31.07.2022 року.

   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (тц, цнсп)
   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (Будинки-інтернати) за 2021 р1к

 
Заняття з комп'ютерної грамотності

  Для мешканців Ліщинівського будинку-інтернату проведено заняття з комп'ютерної грамотності на тему «Мобільний застосунок Дія. Можливості та способи підключення».
  Організатори підготували цікаву розповідь про історію впровадження вебпорталу у життя. Також мешканцям розповіли які державні послуги та документи доступні у застосунку. Підопічні переглянули навчальне відео, як підключитися до додатку. В цілому заняття пройшло цікаво та змістовно.


 
Міжнародний день рідної мови в дитячих інтернатних установах

  Міжнародний день рідної мови, день який відзначають щороку 21 лютого.
  Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
  Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
  Для вихованців Зіньківського імені О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів 21 лютого 2022 року організовано тематично-виховні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови: інформаційну годину «Слово до слова – складається мова», виставку «Мова – серце народу» та вікторину «У світі цікавих слів і висловів».
  Вихованці ознайомилися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини та дізналися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови.
  Заходи проведено з дотриманням карантинних вимог.


 
Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

  В Україні вже у восьме відзначали День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
  Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».
  З метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області було організовано, з дотриманням карантинних вимог, відповідні заходи.


 
Музичне заняття у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  16 лютого поточного року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок організовано комбіноване заняття з музичної творчості на тему «Головні ознаки найпростіших типів музики – пісні, танцю, маршу».
  На занятті були використані уривки з музичних творів композиторів класиків. Вихованки уважно слухали музику, характеризували її типи, співали, грали на музичних інструментах, виконували ритмічні рухи та просто насолоджувались мелодіями. Заняття пройшло цікаво та активно.


 
Із Україною в серці!

  З нагоди Дня єднання, 16 лютого поточного року в інтернатних установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області на будинках і спорудах піднято Державний прапор України та проведено, з урахуванням дотримання карантинних вимог, урочисті заходи.


 
Заходи у дитячих інтернатних установах з нагоди Дня Святого Валентина

  З нагоди Дня Святого Валентина, у дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано пізнавально-розважальні заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Від серця до серця!».


 
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат системи соціального захисту населення області.

  Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів.
  У даний час в інтернатному закладі проживають 88 осіб. Вони забезпечені цілодобовим доглядом, медичним обслуговуванням, а також 4-разовим гарячим харчуванням. Цього року на установу з обласного бюджету передбачено 1 6318,8 тис. грн.
  Катерина Рижеченко оглянула реконструкцію їдальні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, просторове планування, наявне технологічне обладнання.
  Під час візиту до інтернатного закладу обговорено робочі моменти та подальший хід виконання робіт із працівниками закладу й виконавцями робіт.


 
Заходи у дитячих будинках-інтернатах

  29 січня поточного року вихованці Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами, однією з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії нашої держави.
  У дитячих інтернатних установах проведено, з дотриманням карантинних вимог, тематичні заходи: «Бій під Крутами, як це було!» з кінопереглядом документального фільму «Крути – молода кров».

 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Україна – єдина країна» та вікторині на краще знання українських традицій, звичаїв та народного фольклору.


 
Водохреща в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Хрещення Господнього - третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща та з метою покращення психоемоційного стану підопічних та вихованців, в інтернатних установах системи соціального захисту населення області організовано проведення обряду освячення води.


 
Вакцинування працівників та підопічних інтернатних закладів
системи соціального захисту населення Полтавської області

  З метою недопущення гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19 в інтернатних закладах (пансіонаті) системи соціального захисту населення, та враховуючи, що підопічні інтернатних закладів (пансіонату) мають високий ризик виникнення ускладнень та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, проведено вакцинування працівників та підопічних від коронавірусної інфекції COVID-19 бустерною дозою вакцини.
  На даний час бустерною дозою вакцини провакциновано 409 працівників (27%) та 571 підопічного (33%).


 
Щедрий вечір та свято Меланки
у дитячих будинках-інтернатах

  З нагоди Щедрого вечора та свята Меланки, у дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області лунали щедрівки та колядки.
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського костюмовані колядники завітали на Святу вечерю до їдальні дитячого закладу та привітали піснями-колядками вихованців та працівників.
  Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь у театралізованому дійстві та майстер класі з приготування вареників.
  Свято залишило гарні враження та позитивні емоції у вихованців та вихованок.


 
Новорічні святково-розважальні заходи
в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Новорічних свят у чотирнадцяти інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, зокрема у двох дитячих будинках-інтернатах Зіньківському імені О.В.Синяговського та Новосанжарському організовано та проведено святково-розважальні заходи.
  Зазначені заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


Архів "Надання соціальних послуг"