Офіційний веб-сайт
  Департамент соціального захисту населення
Полтавської обласної державної адміністрації

Людям із порушенням зору
 

 

Надання соціальних послуг
 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованками Новосанжарського дитячого будинку-інтернату виготовлено вітальний плакат-банер «З Днем Соборності України».
  

 
Щедрий вечір у дитячому будинку-інтернаті

  13 січня українці традиційно відзначають Маланку або Щедрий вечір – українське народне і церковне свято, вечір напередодні «старого» Нового року або святого Василія Великого.
   З нагоди Щедрого вечора для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату було проведено майстер-клас із ліплення вареників. Дівчата із задоволенням ліпили вареники із сюрпризами та брали участь у конкурсі на кращий вареник. А ще, щедрі господині приймали за багатим столом щедрівників.
   Заходи проведено з дотриманням карантинних вимог.

 
«Вже прийшло Різдво до хати»

  Різдво – це чудове і радісне свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі і діти. Його святкують у всьому світі, але кожен народ вкладає в це свято щось своє, особливе.
   З нагоди Різдва Христового в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися, з урахуванням дотримання карантинних вимог, святково-розважальні заходи, зокрема:
   вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату переглянули презентацію «Вже прийшло Різдво до хати», яка познайомила їх з традиціями святкування Різдва, почули розповідь про «Історію Різдвяної Зірки» та заспівали колядку «Запрягайте коні в сани». А також для дівчат був проведений майстер-клас з приготування святкової куті;
   у Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського – ансамбль «Веселі музики», за участю вихованців, піснями-колядками привітав всих вихованців та працівників закладу з Різдвом Христовим;
   підопічні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату взяли участь у святковому дійстві «Різдвяний вертеп» - з Різдвяною зіркою, дзвіночками та гарними віншуваннями привітали всіх мешканців та працівників зі святами;
   для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано лекцію на тему «Традиції і звичаї на Різдво в Україні».

 
Новорічні святково-розважальні заходи в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Новорічних свят в інтернатних закладах/установах системи соціального захисту населення Полтавської області відбулися, з урахуванням дотримання карантинних вимог, святково-розважальні заходи, зокрема:
   для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці організовано літературно-музичну годину на тему «З вірою і надією – магія Нового року» та новорічний турнір з більярду;
   у Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті організовано новорічно-різдвяний концерт «Мелодії зими»;
   в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті відбувся «Мультяшний Новорічний Карнавал» учасниками якого стали вихованки та працівники установи. Всі чудово проводили час – танці, пісні, новорічні конкурси та подарунки;
   вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського приймали участь у веселих конкурсах та переглядали дитячі фільми та казки, дітей привітали Дід Мороз і Снігуронька.

 
Подарунки для вихованців дитячого будинку-інтернату від Почесного консульства Азербайджанської Республіки

  З нагоди Дня Святого Миколая, до вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В. Синяговського, з чудовими дарунками (інтерактивною дошкою, проектором до неї та різноманітними смаколиками), завітав Афган Фаган огли Салманов – Почесний консул Азербайджану в місті Харків.
   Вихованці отримали море позитивних емоцій від знайомства з Почесним консулом.
   Діти співали, декламували вірші, фотографувалися, а після закінчення зустрічі подарували Почесному консулу сувеніри, виготовлені власноруч.

 
День Святого Миколая в дитячих будинках-інтернатах

  Рік за роком з краю в край йде угодник Миколай!
   Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – день Святого Миколая.
   Це свято завжди було днем радості і чудес, за традицією якого – Миколай приносить дітям подарунки.
   День Святого Миколая – особливе, хвилююче свято, адже окрім подарунків він приносить у кожну оселю радість і надію.
   У Зіньківському імені О.В.Синяговського та Новосанжарському дитячих будинках-інтернатах проведено заходи з нагоди Дня Святого Миколая, які пройшли в атмосфері доброзичливості та чудового настрою.
   Всі вихованці дитячих закладів отримали солодощі від Святого Миколая.
   Заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.

 
«Андріївські вечорниці» у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом.
   День Андрія Первозваного здавна був одним з найочікуваніших і найвеселіших та називали його «Великими вечорницями».
   З нагоди зазначеного свята вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату ненадовго повернулися в минуле та відчули красу і поезію стародавніх українських звичаїв. Дівчата дізнались про обряди й традиції цього дня, про Калиту – символ життєдайної енергії сонця та символ перемоги добра над злом.
   Вихованки із задоволенням брали участь у цікавих конкурсах, іграх та давніх забавах.

 
У Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано флешмоб «Хустка – оберіг»

  День української хустки – неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.
   З нагоди Всесвітнього дня української хустки та з метою збереження та відновлення українських традицій, адже саме хустка з давніх-давен слугувала оберегом, символом любові й злагоди, для вихованок Новосанжарського дитячого будинку-інтернату системи соціального захисту населення організовано флешмоб «Хустка – оберіг» та майстер-клас «Зав’яжи хустку».

 
День Гідності та Свободи в будинках-інтернатах системи соціального захисту населення Полтавської області

  День Гідності та Свободи: вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, це вшанування тих подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їх бачення світу, своєї держави і себе.
  В установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, з нагоди Дня Гідності та Свободи, проведено тематичні заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованці Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського переглянули документальний фільм «Вільні творять майбутнє», а вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Україна – гідна Свободи» та виготовили аплікацію на тему: «Вільна – мов птаха».

 
Відзначення Всесвітнього дня дитини в дитячих будинках-інтернатах

  20 листопада в усьому світі щорічно святкують Всесвітній день дитини. Це свято відзначається як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
  З нагоди зазначеного свята для вихованок та вихованців Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області організовано святково-розважальні заходи «Хай щастю дитини не буде кінця!».
  Вихованців пригощали святковим обідом та солодощами.
  Дані заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.

 
Департамент соцзахисту населення інформує: Обласні будинки-інтернати отримали електрогенератори від ПРООН з відновлення та розбудови миру

  

   Полтавщина входить у п’ятірку областей, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб і на сьогодні це понад 200 тисяч осіб, з яких 23 % - особи похилого віку та особи з інвалідністю. Зокрема, 72 особи з числа переселенців, які потребують постійного стороннього догляду, розміщені в обласних будинках-інтернатах.
   Безумовно все це створило додаткове навантаження на систему соціального захисту, адже забезпечення першочергових потреб та охоплення державними соціальними гарантіями уразливих категорій населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб – є незмінним пріоритетом діяльності Департаменту.
   Черговим викликом для установ стаціонарного догляду мережі соціального захисту стали кризові ситуації з електропостачанням та супутніми комунікаціями (водопостачання, опалення і тд), які мають місце протягом останнього часу як в області, так і в країні вцілому.
   Ця проблема була озвучена під час минулої зустрічі Директора Департаменту соцзахисту населення Людмили Корнієнко з представниками Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP), адже умови проживання для понад 2 тисяч підопічних закладів, в тому числі ВПО перебувають на особливому контролі.
   Відтак, в рамках реалізації компонента «Місцеве самоврядування та реформа децентралізації влади» Програми ООН з відновлення та розбудови миру завдяки налагодженій співпраці, 5 обласних будинків-інтернатів отримали дизельні електрогенератори по 8,5 кВ.
   Відтепер Новосанжарський дитячий будинок-інтернат, Горбанівський геріатричний пансіонат, Високо-Тополянський психоневрологічний інтернат, Хорольский та Вишняківський будинки-інтернати посилили свою здатність оперативно реагувати на планові та аварійні відключення електроенергії.
   Користуючись нагодою, від імені закладів сфери соціального захисту області виражаємо вдячність команді Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP) за підтримку уразливих категорій населення області та сприяння в зміцненні системи соціальних послуг.

  


   Директор Департаменту
соціального захисту населення Полтавської ОВА
Людмила КОРНІЄНКО

  


 
День Захисників та Захисниць України в інтернатних закладах області

  Цього року День Захисника та Захисниць України має особливого символічного значення, адже саме завдяки самовідданим, відважним та героїчним українцям Україна відстоює свою свободу та цілісність.
   Вихованці Новосанжарського та Зіньківського дитячих будинків-інтернатів, підтримуючи героїко-патріотичне виховання молоді, провели урочисті заходи з нагоди 14 жовтня – свята, яке поєднало в собі ряд знаменних для країни подій - Дня захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва.
   Зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату прийняли участь у майстер-класі по виготовленню оберегів для наших захисників: патріотичні сердечка, браслети, брошки з українською символікою та ляльки-мотанки «янголята».
   Всі заходи відбулись із дотримання карантинних вимог.

 
Міжнародний день миру в дитячих будинках-інтернатах.

  Для вихованок Новосанжарського та вихованців Зіньківського імені О.В.Синяговського дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Полтавської області 21 вересня поточного року організовано заходи «Україна бажає миру» з нагоди Міжнародного дня миру.
  Зокрема вихованки виготовили панно «Мирного неба моїй Україні, миру тобі, плането Земля».
  Заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


 
День Державного Прапора України та День Незалежності України в будинках-інтернатах

  З нагоди Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті заходи, з дотриманням карантинних вимог, зокрема для підопічних Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів та праці проведено лекцію «Історія створення та затвердження державного Прапора та Герба України».


 
День Конституції України в інтернатних закладах

  З нагоди Дня Конституції України, в будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області, проведено урочисті та тематичні заходи, з дотриманням карантинних заходів, зокрема:
   між підопічними Пирятинського та Кротівського психоневрологічних будинків-інтернатів відбувся матч з міні-футболу та проведено шашковий та шаховий турнір;
   за участю вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату ім. О.В.Синяговського проведено святковий концерт «Я люблю свою Україну!»;
   у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті організовано спортивні змагання та проведено конкурс малюнків на асфальті «Україна – єдина країна!»;
   для підопічних Хорольського будинку-інтернату організовано лекцію на тему «Конституція – основний Закон України».


 
Міжнародний день захисту дітей в дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  1 червня – перший день літа, в який відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою.
  Особливо важливим цей день видається в нелегкий час для нашої держави.
  З нагоди свята в Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті, проведено захід «Діти України за мир». Вихованки закладу прийняли участь у флешмобі «Ми маємо вільні крила, бо ми з України, ми разом – сила!», дефіле створених власноруч сумок-шоперів на патріотичну тематику, виготовляли голубів миру в техніці орігамі, як символ любові до України, та провели акцію «Дерево миру».
  Також для дівчат організовано майстер-класи по розпису пряників, плетінню браслетів, виготовленню патріотичного серця-сувеніру та конкурс малюнків.
  Для вихованців Зіньківського дитячого будинку-інтернату імені О.В.Синяговського організовано чудову програму з конкурсами та перегляд мультфільмів, в справжнісінькому «кінозалі».
  ДЗаходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


 
Подяка UNHCR Ukraine

  На особливому контролі в умовах воєнного стану перебуває питання забезпечення надання соціальних послуг найбільш потребуючим категоріям громадян, в тому числі внутрішньо переміщеним особам.
   Для забезпечення обслуговування в області працюють 14 будинків-інтернатів, 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг.
   Від початку введення воєнного стану стаціонарними установами системи соціального захисту населення забезпечено взяття на обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, які не здатні до самообслуговування та потребували постійного стороннього догляду.
   Крім того, територіальними центрами за вказаний період додатково взято на обслуговування за місцем проживання 750 осіб, які потребують сторонньої допомоги, в тому числі 39 внутрішньо переміщених осіб.
   З метою оперативного надання соціальних послуг, рішення про їх надання органами соціального захисту населення приймається протягом одного робочого дня.
   Виконання вказаних функцій на сьогодні є важливим фактором підтримки та допомоги усім громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
   У травні поточного року UNHCR Ukraine - Aгентством ООН у справах біженців в Україні надано допомогу у вигляді засобів особистої гігієни для осіб, які потребують постійного стороннього догляду та з лютого 2022 року проживають у стаціонарних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області.
   Висловлюємо щиру вдячність UNHCR Ukraine - Aгентству ООН у справах біженців в Україні за небайдужість та відчутну підтримку для вимушено переміщених українців.   


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану.

  У системі соціального захисту населення створені і працюють 14 будинків-інтернатів. В закладах постійно проживають близько 2 тис. осіб з інвалідністю, ветеранів праці, які потребують цілодобового стороннього догляду.
  Першочерговим завданням працівників будинків-інтернатів є створення належних умов проживання підопічних. Крім цього, під постійною увагою Департаменту соціального захисту населення знаходиться питання забезпечення належними реабілітаційними заходами підопічних і одночасно запровадження сучасних умов по догляду.
  З квітня поточного року на базі Вишняківського та Хорольського будинків-інтернатів розгорнуто виїзні робочі місця Комунального підприємства «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради для надання безкоштовних послуг із зубопротезування.
  На сьогоднішній день 24 особи з числа підопічних мають потребу в зубопротезуванні.
  Департамент та адміністрація вказаних будинків-інтернатів висловлюють щиру подяку медичним працівникам КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради за безкорисну і в той же час необхідну турботу про стан здоров'я підопічних, які потребують і заслуговують на увагу та дбайливе ставлення.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю в період воєнного стану.

  В області завдяки дієвій співпраці органів місцевого самоврядування та органів соціального захисту населення вдалося розширити розгалужену мережу територіальних центрів соціального обслуговування, центрів надання соціальних послуг.
  У воєнний час ключовою залишається соціальна послуга догляду вдома. На базовому рівні працює 1792 соціальних робітника. Саме завдяки вказаним робітникам щоденно забезпечується обслуговування 16,4 тис. одиноких, одиноко проживаючих осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
  Від початку встановлення воєнного стану, без збільшення штатної чисельності працівників установ та закладів, які надають соціальні послуги додатково взято на обслуговування 375 осіб, які потребують постійної сторонньої допомоги.
  Звертаємо увагу, що на сьогодні діє спрощений порядок взяття на обслуговування. Зокрема надання соціальних послуг догляду вдома, стаціонарного догляду, паліативного догляду, підтриманого проживання здійснюється лише на підставі поданої заяви до виконавчого органу міської, селищної чи сільської ради за місцем проживання(перебування).
  Ми розуміємо, що в умовах воєнного стану становище людей з вразливих категорій, особливо погіршилося, тож допомогу, яка надавалася їм у мирний час, потрібно обов'язково продовжувати і посилювати.


  Директор Департаменту
  соціального захисту населення
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни

  Особливої турботи та уваги на сьогоднішній день потребують громадяни похилого віку, особи та діти з інвалідністю, які перебувають в інтернатних закладах та потребують постійного стороннього догляду.
  Департаментом соціального захисту населення налагоджено співпрацю з Міжнародним Благодійним Фондом «АІСМ Україна» з вирішення питань підтримки найбільш незахищених категорій населення.
  Протягом 7-8 квітня поточного року представниками Благодійного Фонду відвідано кожну з 14 стаціонарних установ соціального захисту населення та вручено благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування.
   Департамент та адміністрація будинків-інтернатів висловлюють щиру вдячність Міжнародному Благодійному Фонду «АІСМ Україна» за підтримку та надважливу допомогу, а також готовність до подальшої співпраці.
  


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО
  


 

  У системі соціального захисту населення створені і працюють 14 будинків-інтернатів. В закладах постійно проживають близько 2 тис. осіб з інвалідністю, ветеранів праці, які потребують цілодобового стороннього догляду.
  Першочерговим завданням працівників будинків-інтернатів є створення належних умов проживання підопічних. Крім цього, під постійною увагою Департаменту соціального захисту населення знаходиться питання забезпечення належними реабілітаційними заходами підопічних і одночасно запровадження сучасних умов по догляду.
  З минулого року на базі Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці було розгорнуто виїзні робочі місця Комунального підприємства «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради для надання безкоштовних послуг із зубопротезування.
  Незважаючи на запровадження воєнного стану, вказаний напрямок продовжується і в поточному році. На сьогоднішній день 32 особи з числа підопічних мають потребу в зубопротезуванні. З квітня цього року планується надання зазначених послуг 59 підопічним Хорольського та Вишняківського будинків-інтернатів.
  Департамент та адміністрація вказаних будинків-інтернатів висловлюють щиру подяку медичним працівникам КП «Полтавський обласний центр стоматології – стоматологічна поліклініка» Полтавської обласної ради за безкорисну і в той же час необхідну турботу про стан здоров'я підопічних, які потребують і заслуговують на увагу та дбайливе ставлення.


  Директор Департаменту
  Людмила КОРНІЄНКО

  


 
В установах системи соціального захисту населення проведено оцінку якості соціальних послуг

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року № 449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг" та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.11.2013 року № 904 ,,Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг" установами системи соціального захисту населення проводиться оцінка якості соціальних послуг суб'єктів, що надають/надавали соціальні послуги із залученням бюджетних коштів.
   У системі соціального захисту населення Полтавської області функціонують 14 будинків-інтернатів, з них вісім психоневрологічних та два дитячих будинки-інтернати.
   На виконання Плану з проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів, затвердженого Наказом Департаменту соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації від 12.05.2021 року №38 ,,Про проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг", комісією у 2021 році проведено зовнішню оцінку якості соціальних послуг в інтернатних закладах системи соціального захисту населення Полтавської області, відповідно до державних стандартів та з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 №449 ,,Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг".
   Інтернатними установами/закладами забезпечено інформування персоналу надавача соціальних послуг, отримувачів соціальних послуг, їх законних представників про результати проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг.
   Крім того, соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю в області надають 19 територіальних центрів соціального обслуговування та 35 центрів надання соціальних послуг (6 розпочали діяльність в 2021 році (Чутівська, Пришибська, Білоцерківська, Скороходівська, Градизька, Оболонська територіальні громади), 5 розпочали діяльність у 2022 році (Великобудищанська, Заводська, Лютенська, Сенчанська, Терешківська територіальні громади).
   Внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг, що надають/надавали соціальні послуги у 2021 році із залученням бюджетних коштів проведено 43 установами (в 11 вищезазначених територіальних громадах оцінку якості буде проведено у 2022-2023 роках відповідно).
   Інформацію щодо проведення внутрішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах, районних газетах та у соціальних мережах. Проведено наради щодо підсумків проведеної внутрішньої оцінки якості соціальних послуг. Розроблено заходи щодо покращення якості надання соціальних послуг, організовано навчання соціальних працівників та соціальних робітників.
   У 28 установах проведено зовнішнє оцінювання соціальних послуг. Інформацію щодо проведення зовнішньої оцінки якості надання соціальних послуг доведено до відома отримувачів соціальних послуг шляхом розміщення на інформаційних стендах, сайтах та районних газетах. За підсумками зовнішнього оцінювання якості соціальних послуг проведено наради та ,,круглі столи". Направлено рекомендації щодо покращення якості надання соціальних послуг.
   В 15 Територіальних центрах соціального обслуговування та центрах надання соціальних послуг (Піщанська, Гоголівська, Новосанжарська, Глобинська, Новооржицька, Краснолуцька, Комишнянська, Великосорочинська, Білицька, Решетилівська, Новоселіська, Карлівська, Лохвицька, Петрівсько-Роменська, Великобагачанська територіальні громади) зовнішню оцінку якості заплановано провести до 31.07.2022 року.

   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (тц, цнсп)
   Додаток 6 таблиця і оцінка якості соцпослуг ПОЛТАВА (Будинки-інтернати) за 2021 р1к

 
Заняття з комп'ютерної грамотності

  Для мешканців Ліщинівського будинку-інтернату проведено заняття з комп'ютерної грамотності на тему «Мобільний застосунок Дія. Можливості та способи підключення».
  Організатори підготували цікаву розповідь про історію впровадження вебпорталу у життя. Також мешканцям розповіли які державні послуги та документи доступні у застосунку. Підопічні переглянули навчальне відео, як підключитися до додатку. В цілому заняття пройшло цікаво та змістовно.


 
Міжнародний день рідної мови в дитячих інтернатних установах

  Міжнародний день рідної мови, день який відзначають щороку 21 лютого.
  Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.
  Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
  Для вихованців Зіньківського імені О.В. Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів 21 лютого 2022 року організовано тематично-виховні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови: інформаційну годину «Слово до слова – складається мова», виставку «Мова – серце народу» та вікторину «У світі цікавих слів і висловів».
  Вихованці ознайомилися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини та дізналися про довгий і тернистий шлях розвитку української мови.
  Заходи проведено з дотриманням карантинних вимог.


 
Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

  В Україні вже у восьме відзначали День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
  Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні».
  З метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, у будинках-інтернатах (пансіонаті) системи соціального захисту населення області було організовано, з дотриманням карантинних вимог, відповідні заходи.


 
Музичне заняття у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті

  16 лютого поточного року у Новосанжарському дитячому будинку-інтернаті для вихованок організовано комбіноване заняття з музичної творчості на тему «Головні ознаки найпростіших типів музики – пісні, танцю, маршу».
  На занятті були використані уривки з музичних творів композиторів класиків. Вихованки уважно слухали музику, характеризували її типи, співали, грали на музичних інструментах, виконували ритмічні рухи та просто насолоджувались мелодіями. Заняття пройшло цікаво та активно.


 
Із Україною в серці!

  З нагоди Дня єднання, 16 лютого поточного року в інтернатних установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області на будинках і спорудах піднято Державний прапор України та проведено, з урахуванням дотримання карантинних вимог, урочисті заходи.


 
Заходи у дитячих інтернатних установах з нагоди Дня Святого Валентина

  З нагоди Дня Святого Валентина, у дитячих інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області організовано пізнавально-розважальні заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Від серця до серця!».


 
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко з робочою поїздкою відвідала Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат системи соціального захисту населення області.

  Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат є стаціонарним інтернатним закладом для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів.
  У даний час в інтернатному закладі проживають 88 осіб. Вони забезпечені цілодобовим доглядом, медичним обслуговуванням, а також 4-разовим гарячим харчуванням. Цього року на установу з обласного бюджету передбачено 1 6318,8 тис. грн.
  Катерина Рижеченко оглянула реконструкцію їдальні Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату, просторове планування, наявне технологічне обладнання.
  Під час візиту до інтернатного закладу обговорено робочі моменти та подальший хід виконання робіт із працівниками закладу й виконавцями робіт.


 
Заходи у дитячих будинках-інтернатах

  29 січня поточного року вихованці Зіньківського імені О.В.Синяговського та Новосанжарського дитячих будинків-інтернатів вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами, однією з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії нашої держави.
  У дитячих інтернатних установах проведено, з дотриманням карантинних вимог, тематичні заходи: «Бій під Крутами, як це було!» з кінопереглядом документального фільму «Крути – молода кров».

 
Урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

  З нагоди Дня Соборності України в установах та закладах системи соціального захисту населення Полтавської області проведено урочисті заходи, з урахуванням дотримання карантинних вимог, зокрема вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли участь в флешмобі «Україна – єдина країна» та вікторині на краще знання українських традицій, звичаїв та народного фольклору.


 
Водохреща в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Хрещення Господнього - третього і завершального великого свята різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща та з метою покращення психоемоційного стану підопічних та вихованців, в інтернатних установах системи соціального захисту населення області організовано проведення обряду освячення води.


 
Вакцинування працівників та підопічних інтернатних закладів
системи соціального захисту населення Полтавської області

  З метою недопущення гострого респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією COVID-19 в інтернатних закладах (пансіонаті) системи соціального захисту населення, та враховуючи, що підопічні інтернатних закладів (пансіонату) мають високий ризик виникнення ускладнень та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, проведено вакцинування працівників та підопічних від коронавірусної інфекції COVID-19 бустерною дозою вакцини.
  На даний час бустерною дозою вакцини провакциновано 409 працівників (27%) та 571 підопічного (33%).


 
Щедрий вечір та свято Меланки
у дитячих будинках-інтернатах

  З нагоди Щедрого вечора та свята Меланки, у дитячих будинках-інтернатах системи соціального захисту населення області лунали щедрівки та колядки.
  У Зіньківському дитячому будинку-інтернаті імені О.В.Синяговського костюмовані колядники завітали на Святу вечерю до їдальні дитячого закладу та привітали піснями-колядками вихованців та працівників.
  Вихованки Новосанжарського дитячого будинку-інтернату взяли активну участь у театралізованому дійстві та майстер класі з приготування вареників.
  Свято залишило гарні враження та позитивні емоції у вихованців та вихованок.


 
Новорічні святково-розважальні заходи
в інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області

  З нагоди Новорічних свят у чотирнадцяти інтернатних установах системи соціального захисту населення Полтавської області, зокрема у двох дитячих будинках-інтернатах Зіньківському імені О.В.Синяговського та Новосанжарському організовано та проведено святково-розважальні заходи.
  Зазначені заходи проведено з урахуванням дотримання карантинних вимог.


Архів "Надання соціальних послуг"